Asum Beets

Asum piirkonnas Beets · omavalitsus Edam-Volendam · Noord-Holland

  • 226 eluruumi
  • 540 elanikku
  • keskm. ehitusaasta 1958
  • keskm. WOZ-väärtus € 474.000

Elu paigas Beets: asum omavalitsuses Edam-Volendam, kus on 226 eluruumi, 540 elanikku ja 225 leibkonda. Eluruumid (Beets): peamine eluruumi tüüp: eramu (47%) ja paarismaja (27%), peamine ehitusperiood: 1970-1989 (41%) ja omaniku kasutuses eluruume: 85%, üürieluruume: 15%. Keskmine WOZ-väärtus on € 474.000. Registreeritud energiamärgisega eluruumidest on 26% märgisega A või B; kõige levinum energiamärgis on D. Elukeskkonna kvaliteedi hinnang Leefbaarometeri järgi on hea, keskmine müratase on 54 dB (mõõdukas) ja politsei registreeris 18,5 kuritegu 1000 elaniku kohta (riigi keskmine 45,3). Supermarket asub keskmiselt 4,1 km kaugusel, algkool 600 m kaugusel ja 33% leibkondadest on lastega. Huisleonist leiate piirkonna Beets iga eluruumi hinnangulise väärtusvahemiku, energiamärgise, igakuised eluasemekulud, teabe elukeskkonna kohta ning värsked müügi- ja üüripakkumised.

Kaart

Piir CBS-i 2024. aasta piirkondade ja asumite kaardi järgi. Üksikute eluruumide nägemiseks suurendage kaarti; üksikasjade vaatamiseks klõpsake eluruumil. Ava eluruumide kaardil

Eluruumid piirkonnas Beets

Eluruumid
226
eluruumide aadressid (BAG)
Keskmine ehitusaasta
1958
Keskmine eluruumi pindala
154 m²
Elamufond (CBS)
230
2025

Eluruumi tüüp

  • Eramu 47% 106
  • Paarismaja 27% 62
  • Ridaelamu keskmine boks 11% 25
  • Ridaelamu otsaboks 11% 24
  • Korter 4% 9

Energiamärgis

  • A või parem 16% 36
  • B 8% 19
  • C 18% 40
  • D 26% 58
  • E 3% 7
  • F 7% 16
  • G 15% 33
  • Energiamärgis puudub 8% 17

Ehitusperiood

  • Enne 1945. aastat 25% 57
  • 1945–1969 17% 39
  • 1970–1989 41% 93
  • 1990–2009 10% 22
  • 2010. aastal ja hiljem 7% 15

Elanikud

Elanikke
540
1. jaanuar 2025
Leibkonnad
225
keskmiselt 2,3 inimest
Üheliikmelised leibkonnad
22%
Nederland: 40%
Lastega leibkonnad
33%
Nederland: 32%
Rahvastikutihedus
134
elanikku km² kohta
Pindala
4,1 km²
sellest 0,1 km² veepinda
Sündinud väljaspool Nederlandi
4%
Nederland: 16%
Vaesuses elavad inimesed
1%
Nederland: 3%
Toimetulekutoetused
0
1000 elaniku kohta · Nederland: 22
Tööhõive määr
76%
Nederland: 72%
Tähtajatu lepinguga töötajad
53%
Nederland: 56%

Vanuseline koosseis

  • 0–15-aastased 13% 70
  • 15–25-aastased 10% 55
  • 25–45-aastased 17% 95
  • 45–65-aastased 34% 185
  • 65-aastased ja vanemad 26% 140

Päritolu

  • Nederland 91% 480
  • Euroopa (v.a Nederland) 6% 30
  • Väljaspool Euroopat 4% 20

Haridustase (15–75-aastased)

  • Alg- ja põhiharidus, kutseõpe (1. tase) 22% 90
  • Üldkeskharidus, kutseõpe (2.–4. tase) 44% 180
  • Rakenduskõrg- või ülikooliharidus 34% 140

Allikas: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Päritolu CBS-i liigituse järgi (isiku või tema vanemate sünniriik); 15–75-aastaste haridustase; sissetulek on standarditud leibkonna suuruse ja koosseisu järgi; väikseid arve CBS ei avalda.

Eluruumid ja väärtus

Keskmine WOZ-väärtus
€ 474.000
CBS 2024
Omaniku kasutuses olevad eluruumid
85%
Üürieluruumid
15%
9% elamuühingute omandis
Ühepereelamud
97%
3% korterelamutes
Ehitatud viimase 10 aasta jooksul
4%
Asustamata eluruumid
3%
Aasta jooksul valminud uusehitised
0
valminud eluruumid

WOZ-väärtus on piirkonna kõigi eluruumide keskmine väärtus (hindamiskuupäev on eelmise aasta 1. jaanuar), mitte konkreetse eluruumi turuväärtus.

Energia

Keskmine elektritarbimine
3.310 kWh
eluruumi kohta aastas
Keskmine võrku antud elektrienergia kogus
1.290 kWh
päikeseelektrit eluruumi kohta
Keskmine gaasitarbimine
1.190 m³
eluruumi kohta aastas
Päikesepaneelidega eluruumid
52%
Maagaasivaba
2%
Peamiselt elektriküttel
8%
Küte (WarmteAtlas)
96% individuaalne keskküte
2022
Geotermilise energia potentsiaal
>50%kans >5MWth
Slochtereni kihistu

Tarbimine on piirkonna kõigi võrguühendusega eluruumide keskmine (CBS); energiamärgiste jaotus on jaotises „Eluruumid“.

Teenused, taristu ja ligipääsetavus

Suur toidupood
4,1 km
keskm. kaugus
Perearstikeskus
4,0 km
keskm. kaugus
Algkool
600 m
keskm. kaugus
Lastehoid
4,3 km
keskm. kaugus
Koolid 3 km raadiuses
1
Linnastumise tase
Linnastumata
52 aadressi km² kohta
Autosid leibkonna kohta
1,3
299 sõiduautot
Ettevõtete tegevuskohad
100
neist 10 kaubanduses, majutuses ja toitlustuses

Kaugused mööda teid, piirkonna kõigi elanike keskmisena (CBS).

Koolid

asum Beets: 1 kool, õpilaste arv ja Inspectie hinnang.

Kõik koolid omavalitsuses Edam-Volendam

DUO hariduse avaandmed ja Inspectie van het Onderwijs; kool on asumiga seotud kooli asukoha aadressi alusel.

Elukeskkond: müra, vesi, õhk, valgus ja rohelus

Keskmine müratase (Lden)
54 dB
omavalitsuses 51 dB
Eluruumid, kus teeliikluse müra ületab 55 dB
37%
omavalitsus 13%
Eluruumid, kus rongiliikluse müra ületab 55 dB
0%
omavalitsus 1%
Eluruumid, kus lennuliikluse müra ületab 48 dB
0%
omavalitsus 0%
Eluruumid, kus tuulikute müra ületab 40 dB
0%
omavalitsus 0%
Öine teeliikluse müra üle 50 dB
15%
omavalitsus 4%

226 eluruumi müratase

  • 46–50 dB: vaikne 18% 40
  • 51–55 dB: mõõdukas 50% 114
  • 56–60 dB: mürarikas 23% 52
  • 61–65 dB: lärmakas 4% 10
  • 66–70 dB: väga lärmakas 4% 10

Üleujutus

Üleujutusohuga eluruumid
82%
omavalitsus 73%
Neist veesügavusega üle 0,5 m
19%
Neist veesügavusega üle 2 m
4%
Suurim veesügavus
2,2 m
üleujutatavatel aladel keskmiselt 0,5 m

Õhk, valgus ja rohelus

NO₂
11,0 µg/m³
78% üle WHO soovitusliku taseme (10)
PM2,5
7,3 µg/m³
100% üle WHO soovitusliku taseme (5)
PM10
13,7 µg/m³
0% üle WHO soovitusliku taseme (15)
Öine valgus
Pime
omavalitsuses: hämar
Rohealad 500 m raadiuses
89%
omavalitsuses 54%

Müra: RIVM-i mürakaardid (maantee- ja raudteeliiklus 2020, lennuliiklus 2022, tuulikud 2024), aasta keskmine Lden 10 m ruudustikul, iga aadressi kohta eraldi. Üleujutus: LIWO (Rijkswaterstaat), maksimaalse veesügavuse kaart; sügavus ei näita üleujutuse tõenäosust. Õhk: RIVM-i aasta keskmised saasteainete kontsentratsioonid 25 m ruudustikul. Valgus: RIVM-i valgusheite kaart 2023. Rohelus: RIVM-i rohealade kaart 2022, rohealade osakaal 500 m raadiuses. Lülitage ülaloleval kaardil sisse mürakiht.

Kliima ja ohutus

Tajutav temperatuur kuumal päeval
44 °C
äärmuslik kuumastress
Äärmusliku kuumastressiga eluruumid (41 °C või rohkem)
91%
omavalitsus 97%
Soojussaare efekt
0–0,2 °C
keskmiselt soojem kui väljaspool asulat
Eluruumid, millest 300 m raadiuses on jahe koht
97%
omavalitsus 87%
Keskmise või suure üleujutustõenäosusega eluruumid
10%
omavalitsus 28%
Kuivaks jääv korrus kõige rängema üleujutuse korral
68%
Eluruumid, kus 2050. aastal on suurem põhjaveest tingitud liigniiskuse risk
23%
omavalitsus 26%
Eluruumid, mille kõrvalt kulgeb vihmavee voolutee
2%
omavalitsus 12%
Kõrgepingeliini magnetvälja tsoonis asuvad eluruumid
0%
omavalitsus 0%
Tuulikust kuni 1 km kaugusel asuvad eluruumid
0%
omavalitsus 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): tajutav temperatuur ja soojussaare efekt 2022. aastal, jahedad kohad, asukohapõhine üleujutustõenäosus (vähemalt 20 cm vett), kuivaks jäävad korrused, põhjaveest tingitud liigniiskuse tõenäosus 2050. aastal (tugevama kliimamuutuse stsenaarium), vee vooluteed, kui tunnis sajab 70 mm; andmed võetud iga eluruumi asukohast. Kõrgepingeliinid: RIVM Netkaart koos arvutuslike kaugustega. Tuulikud: RIVM. Lülitage ülaloleval kaardil sisse kuumakaart.

Turvalisus

Kuritegusid 1000 elaniku kohta
19
sep 2025 – aug 2026
Registreeritud kuriteod
10
+11% võrreldes eelmise aastaga
Sissemurdmised eluruumidesse 1000 eluruumi kohta
4,4
1 sissemurdmine
Omavalitsus
21
1000 elaniku kohta
Nederland
45
1000 elaniku kohta

Kuriteoliigid (viimased 12 kuud)

  • Woninginbraak 10% 1
  • Bedreiging 10% 1
  • Vernieling 10% 1

Aastate kaupa

  1. 192021
  2. 202022
  3. 192023
  4. 162024
  5. 92025

Allikas: politsei, registreeritud kuriteod piirkonniti (CBS-i ja politsei avaandmed, kuuandmed). Näitaja 1000 elaniku kohta põhineb piirkonna elanike arvul; kõigist kuritegudest ei teatata.

Elukeskkonna kvaliteet

Hea Leefbaarometer 2024

väga puuduliksuurepärane

Elukeskkonna kvaliteet
Hea
klass 7 (kokku 9), hindamisaasta 2024
Hinne
4,19
+0,08 võrreldes riigi keskmisega
Alates eelmisest hindamisest
+0,01
2022. aasta hinnang: Hea
Omavalitsus
Hea
hinne 4,18

Viis valdkonda: erinevus riigi keskmisest

  • Füüsiline keskkond rohealad, veekogud, hoonestus, müra +0,01 rahuldav
  • Elamufond tüüp, ehitusaasta, omandivorm +0,07 igati rahuldav
  • Teenused ja taristu kauplused, koolid, tervishoid, ühistransport −0,19 selgelt puudulik
  • Sotsiaalne sidusus rahvastiku koosseis, kolimised +0,08 hea
  • Häiringud ja ebaturvalisus kuritegevus ja häiringud +0,11 hea

Allikas: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Iga kahe aasta järel enam kui saja tunnuse põhjal koostatav hinnang. Hinne näitab, kuidas elanikud elukeskkonna kvaliteeti keskmiselt hindavad. Negatiivne = alla riigi keskmise.

Pinnas ja vundament

Maapinna vajumine (kokku)
−2,9 mm aastas
omavalitsus −2,6 mm
Maapinna vajumine (pinnalähedane)
−0,8 mm aastas
turba ja savi tihenemine
Prognoositav vajumine aastaks 2050
4 cm
suure mõjuga stsenaarium
Vundamendivaiade mädanemise ohus eluruumid
0,0%
zeer laag, omavalitsus 0,0%
Vundamendivaiade mädanemine aastal 2050
0,0%
suure mõjuga stsenaarium, kuivemad suved
Ebaühtlane vajumine aastal 2050
73,6%
ohustatud madalvundamendiga eluruumid

Allikas: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): maapinna vajumine satelliitmõõtmiste põhjal (Bodemdalingskaart), vundamendikahjustuste risk asumite kaupa (Deltares/KCAF, ohustatud puitvai- või madalvundamendiga eluruumide osakaal). Tegemist on asumi keskmisega, mitte hinnanguga üksikule eluruumile.

Sissetulek ja töö

Leibkondade netovara mediaan
€ 373.900
Tööhõive määr
76%
15–74-aastaste seas
Iseendale tööandjad
30%
hõivatute seas
Suurima sissetulekuga 20%
24%
isikute osakaal (üleriigiliselt 20%)