Asum Centrum
Asum piirkonnas Heerenveen · omavalitsus Heerenveen · Fryslân (Friesland)
- 2.306 eluruumi
- 3.255 elanikku
- keskm. ehitusaasta 1979
- keskm. WOZ-väärtus € 213.000
Elu paigas Centrum: asum omavalitsuses Heerenveen, kus on 2.306 eluruumi, 3.255 elanikku ja 2.100 leibkonda. Eluruumid (Centrum): peamine eluruumi tüüp: korter (73%) ja ridaelamu keskmine boks (12%), peamine ehitusperiood: 1990-2009 (26%) ja omaniku kasutuses eluruume: 22%, üürieluruume: 77%. Keskmine WOZ-väärtus on € 213.000. Registreeritud energiamärgisega eluruumidest on 55% märgisega A või B; kõige levinum energiamärgis on A. Elukeskkonna kvaliteedi hinnang Leefbaarometeri järgi on igati rahuldav, keskmine müratase on 53 dB (mõõdukas) ja politsei registreeris 185,3 kuritegu 1000 elaniku kohta (riigi keskmine 45,3). Supermarket asub keskmiselt 400 m kaugusel, algkool 500 m kaugusel ja 12% leibkondadest on lastega. Huisleonist leiate piirkonna Centrum iga eluruumi hinnangulise väärtusvahemiku, energiamärgise, igakuised eluasemekulud, teabe elukeskkonna kohta ning värsked müügi- ja üüripakkumised.
Kaart
Eluruumid piirkonnas Centrum
- Eluruumid
- 2.306 eluruumide aadressid (BAG)
- Keskmine ehitusaasta
- 1979
- Keskmine eluruumi pindala
- 83 m²
- Elamufond (CBS)
- 2.090 2025
Eluruumi tüüp
Energiamärgis
Ehitusperiood
Elanikud
- Elanikke
- 3.255 1. jaanuar 2025
- Leibkonnad
- 2.100 keskmiselt 1,5 inimest
- Üheliikmelised leibkonnad
- 66% Nederland: 40%
- Lastega leibkonnad
- 12% Nederland: 32%
- Rahvastikutihedus
- 3.998 elanikku km² kohta
- Pindala
- 0,8 km² sellest 0,0 km² veepinda
- Sündinud väljaspool Nederlandi
- 15% Nederland: 16%
- Vaesuses elavad inimesed
- 6% Nederland: 3%
- Toimetulekutoetused
- 61 1000 elaniku kohta · Nederland: 22
- Tööhõive määr
- 64% Nederland: 72%
- Tähtajatu lepinguga töötajad
- 50% Nederland: 56%
Vanuseline koosseis
Päritolu
Haridustase (15–75-aastased)
Allikas: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Päritolu CBS-i liigituse järgi (isiku või tema vanemate sünniriik); 15–75-aastaste haridustase; sissetulek on standarditud leibkonna suuruse ja koosseisu järgi; väikseid arve CBS ei avalda.
Eluruumid ja väärtus
- Keskmine WOZ-väärtus
- € 213.000 CBS 2024
- Omaniku kasutuses olevad eluruumid
- 22%
- Üürieluruumid
- 77% 55% elamuühingute omandis
- Ühepereelamud
- 28% 72% korterelamutes
- Ehitatud viimase 10 aasta jooksul
- 10%
- Asustamata eluruumid
- 5%
- Aasta jooksul valminud uusehitised
- 112 valminud eluruumid
WOZ-väärtus on piirkonna kõigi eluruumide keskmine väärtus (hindamiskuupäev on eelmise aasta 1. jaanuar), mitte konkreetse eluruumi turuväärtus.
Energia
- Keskmine elektritarbimine
- 1.810 kWh eluruumi kohta aastas
- Keskmine võrku antud elektrienergia kogus
- 200 kWh päikeseelektrit eluruumi kohta
- Keskmine gaasitarbimine
- 660 m³ eluruumi kohta aastas
- Päikesepaneelidega eluruumid
- 13%
- Maagaasivaba
- 7%
- Peamiselt elektriküttel
- 8%
- Küte (WarmteAtlas)
- 85% individuaalne keskküte, 6% hoonepõhine keskküte, 3% elektriküte 2022
- Geotermilise energia potentsiaal
- >50%kans >5MWth Slochtereni kihistu
Tarbimine on piirkonna kõigi võrguühendusega eluruumide keskmine (CBS); energiamärgiste jaotus on jaotises „Eluruumid“.
Teenused, taristu ja ligipääsetavus
- Suur toidupood
- 400 m keskm. kaugus
- Perearstikeskus
- 700 m keskm. kaugus
- Algkool
- 500 m keskm. kaugus
- Lastehoid
- 400 m keskm. kaugus
- Koolid 3 km raadiuses
- 14
- Linnastumise tase
- Tugevalt linnastunud 2.351 aadressi km² kohta
- Autosid leibkonna kohta
- 0,6 1.194 sõiduautot
- Ettevõtete tegevuskohad
- 650 neist 210 kaubanduses, majutuses ja toitlustuses
Kaugused mööda teid, piirkonna kõigi elanike keskmisena (CBS).
Koolid
asum Centrum: 1 kool, õpilaste arv ja Inspectie hinnang.
- Rooms Katholieke Basisschool St Jozef 102 õpilast
Kõik koolid omavalitsuses Heerenveen
DUO hariduse avaandmed ja Inspectie van het Onderwijs; kool on asumiga seotud kooli asukoha aadressi alusel.
Elukeskkond: müra, vesi, õhk, valgus ja rohelus
- Keskmine müratase (Lden)
- 53 dB omavalitsuses 51 dB
- Eluruumid, kus teeliikluse müra ületab 55 dB
- 26% omavalitsus 18%
- Eluruumid, kus rongiliikluse müra ületab 55 dB
- 6% omavalitsus 4%
- Eluruumid, kus lennuliikluse müra ületab 48 dB
- 0% omavalitsus 0%
- Eluruumid, kus tuulikute müra ületab 40 dB
- 0% omavalitsus 0%
- Öine teeliikluse müra üle 50 dB
- 7% omavalitsus 6%
2.306 eluruumi müratase
Üleujutus
- Üleujutusohuga eluruumid
- 0% omavalitsus 3%
- Neist veesügavusega üle 0,5 m
- 0%
- Neist veesügavusega üle 2 m
- 0%
- Suurim veesügavus
- puudub
Õhk, valgus ja rohelus
- NO₂
- 7,2 µg/m³ 0% üle WHO soovitusliku taseme (10)
- PM2,5
- 6,5 µg/m³ 100% üle WHO soovitusliku taseme (5)
- PM10
- 12,5 µg/m³ 0% üle WHO soovitusliku taseme (15)
- Öine valgus
- Valgustatud omavalitsuses: hämar
- Rohealad 500 m raadiuses
- 37% omavalitsuses 61%
Müra: RIVM-i mürakaardid (maantee- ja raudteeliiklus 2020, lennuliiklus 2022, tuulikud 2024), aasta keskmine Lden 10 m ruudustikul, iga aadressi kohta eraldi. Üleujutus: LIWO (Rijkswaterstaat), maksimaalse veesügavuse kaart; sügavus ei näita üleujutuse tõenäosust. Õhk: RIVM-i aasta keskmised saasteainete kontsentratsioonid 25 m ruudustikul. Valgus: RIVM-i valgusheite kaart 2023. Rohelus: RIVM-i rohealade kaart 2022, rohealade osakaal 500 m raadiuses. Lülitage ülaloleval kaardil sisse mürakiht.
Kliima ja ohutus
- Tajutav temperatuur kuumal päeval
- 46 °C äärmuslik kuumastress
- Äärmusliku kuumastressiga eluruumid (41 °C või rohkem)
- 92% omavalitsus 93%
- Soojussaare efekt
- 1,0–1,2 °C keskmiselt soojem kui väljaspool asulat
- Eluruumid, millest 300 m raadiuses on jahe koht
- 88% omavalitsus 95%
- Kuivaks jääv korrus kõige rängema üleujutuse korral
- 100%
- Eluruumid, kus 2050. aastal on suurem põhjaveest tingitud liigniiskuse risk
- 52% omavalitsus 36%
- Eluruumid, mille kõrvalt kulgeb vihmavee voolutee
- 6% omavalitsus 4%
- Kõrgepingeliini magnetvälja tsoonis asuvad eluruumid
- 0% omavalitsus 0%
- Tuulikust kuni 1 km kaugusel asuvad eluruumid
- 0% omavalitsus 7%
Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): tajutav temperatuur ja soojussaare efekt 2022. aastal, jahedad kohad, asukohapõhine üleujutustõenäosus (vähemalt 20 cm vett), kuivaks jäävad korrused, põhjaveest tingitud liigniiskuse tõenäosus 2050. aastal (tugevama kliimamuutuse stsenaarium), vee vooluteed, kui tunnis sajab 70 mm; andmed võetud iga eluruumi asukohast. Kõrgepingeliinid: RIVM Netkaart koos arvutuslike kaugustega. Tuulikud: RIVM. Lülitage ülaloleval kaardil sisse kuumakaart.
Turvalisus
- Kuritegusid 1000 elaniku kohta
- 185 sep 2025 – aug 2026
- Registreeritud kuriteod
- 603 +28% võrreldes eelmise aastaga
- Sissemurdmised eluruumidesse 1000 eluruumi kohta
- 3,0 7 sissemurdmist
- Omavalitsus
- 34 1000 elaniku kohta
- Nederland
- 45 1000 elaniku kohta
Kuriteoliigid (viimased 12 kuud)
Aastate kaupa
Allikas: politsei, registreeritud kuriteod piirkonniti (CBS-i ja politsei avaandmed, kuuandmed). Näitaja 1000 elaniku kohta põhineb piirkonna elanike arvul; kõigist kuritegudest ei teatata.
Elukeskkonna kvaliteet
Igati rahuldav Leefbaarometer 2024
väga puuduliksuurepärane
- Elukeskkonna kvaliteet
- Igati rahuldav klass 6 (kokku 9), hindamisaasta 2024
- Hinne
- 4,09 −0,01 võrreldes riigi keskmisega
- Alates eelmisest hindamisest
- −0,01 2022. aasta hinnang: Igati rahuldav
- Omavalitsus
- Hea hinne 4,19
Viis valdkonda: erinevus riigi keskmisest
- Füüsiline keskkond rohealad, veekogud, hoonestus, müra +0,05 igati rahuldav
- Elamufond tüüp, ehitusaasta, omandivorm −0,01 rahuldav
- Teenused ja taristu kauplused, koolid, tervishoid, ühistransport +0,06 igati rahuldav
- Sotsiaalne sidusus rahvastiku koosseis, kolimised −0,03 rahuldav
- Häiringud ja ebaturvalisus kuritegevus ja häiringud −0,09 puudulik
Allikas: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Iga kahe aasta järel enam kui saja tunnuse põhjal koostatav hinnang. Hinne näitab, kuidas elanikud elukeskkonna kvaliteeti keskmiselt hindavad. Negatiivne = alla riigi keskmise.
Pinnas ja vundament
- Maapinna vajumine (kokku)
- −1,8 mm aastas omavalitsus −1,9 mm
- Maapinna vajumine (pinnalähedane)
- −0,2 mm aastas turba ja savi tihenemine
- Prognoositav vajumine aastaks 2050
- 0 cm suure mõjuga stsenaarium
- Vundamendivaiade mädanemise ohus eluruumid
- 0,8% laag, omavalitsus 0,5%
- Vundamendivaiade mädanemine aastal 2050
- 0,8% suure mõjuga stsenaarium, kuivemad suved
- Ebaühtlane vajumine aastal 2050
- 5,7% ohustatud madalvundamendiga eluruumid
Allikas: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): maapinna vajumine satelliitmõõtmiste põhjal (Bodemdalingskaart), vundamendikahjustuste risk asumite kaupa (Deltares/KCAF, ohustatud puitvai- või madalvundamendiga eluruumide osakaal). Tegemist on asumi keskmisega, mitte hinnanguga üksikule eluruumile.
Sissetulek ja töö
- Keskmine sissetulek elaniku kohta
- € 29.700 aastas
- Keskmine sissetulek sissetulekusaaja kohta
- € 32.600 aastas
- Leibkondade netovara mediaan
- € 10.600
- Tööhõive määr
- 64% 15–74-aastaste seas
- Iseendale tööandjad
- 14% hõivatute seas
- Suurima sissetulekuga 20%
- 8,8% isikute osakaal (üleriigiliselt 20%)