Asum Damplein

Asum piirkonnas Binnenstad · omavalitsus Middelburg · Zeeland

  • 1.143 eluruumi
  • 1.730 elanikku
  • keskm. ehitusaasta 1896
  • keskm. WOZ-väärtus € 317.000

Elu paigas Damplein: asum omavalitsuses Middelburg, kus on 1.143 eluruumi, 1.730 elanikku ja 1.140 leibkonda. Eluruumid (Damplein): peamine eluruumi tüüp: korter (72%) ja ridaelamu keskmine boks (22%), peamine ehitusperiood: enne 1945. aastat (44%) ja omaniku kasutuses eluruume: 49%, üürieluruume: 50%. Keskmine WOZ-väärtus on € 317.000. Registreeritud energiamärgisega eluruumidest on 26% märgisega A või B; kõige levinum energiamärgis on C. Elukeskkonna kvaliteedi hinnang Leefbaarometeri järgi on suurepärane, keskmine müratase on 53 dB (mõõdukas) ja politsei registreeris 57,2 kuritegu 1000 elaniku kohta (riigi keskmine 45,3). Supermarket asub keskmiselt 500 m kaugusel, algkool 1,0 km kaugusel ja 10% leibkondadest on lastega. Huisleonist leiate piirkonna Damplein iga eluruumi hinnangulise väärtusvahemiku, energiamärgise, igakuised eluasemekulud, teabe elukeskkonna kohta ning värsked müügi- ja üüripakkumised.

Kaart

Piir CBS-i 2024. aasta piirkondade ja asumite kaardi järgi. Üksikute eluruumide nägemiseks suurendage kaarti; üksikasjade vaatamiseks klõpsake eluruumil. Ava eluruumide kaardil

Eluruumid piirkonnas Damplein

Eluruumid
1.143
eluruumide aadressid (BAG)
Keskmine ehitusaasta
1896
Keskmine eluruumi pindala
113 m²
Elamufond (CBS)
1.234
2025

Eluruumi tüüp

  • Korter 72% 820
  • Ridaelamu keskmine boks 22% 257
  • Ridaelamu otsaboks 5% 57
  • Eramu 1% 6
  • Paarismaja 0% 3

Energiamärgis

  • A või parem 17% 194
  • B 8% 96
  • C 21% 237
  • D 7% 84
  • E 10% 111
  • F 16% 178
  • G 17% 195
  • Energiamärgis puudub 4% 48

Ehitusperiood

  • Enne 1945. aastat 44% 507
  • 1945–1969 17% 192
  • 1970–1989 6% 72
  • 1990–2009 29% 334
  • 2010. aastal ja hiljem 3% 31
  • Teadmata 1% 7

Elanikud

Elanikke
1.730
1. jaanuar 2025
Leibkonnad
1.140
keskmiselt 1,5 inimest
Üheliikmelised leibkonnad
60%
Nederland: 40%
Lastega leibkonnad
10%
Nederland: 32%
Rahvastikutihedus
7.147
elanikku km² kohta
Pindala
0,3 km²
sellest 0,1 km² veepinda
Sündinud väljaspool Nederlandi
14%
Nederland: 16%
Vaesuses elavad inimesed
3%
Nederland: 3%
Toimetulekutoetused
17
1000 elaniku kohta · Nederland: 22
Tööhõive määr
67%
Nederland: 72%
Tähtajatu lepinguga töötajad
50%
Nederland: 56%

Vanuseline koosseis

  • 0–15-aastased 4% 75
  • 15–25-aastased 7% 125
  • 25–45-aastased 22% 380
  • 45–65-aastased 25% 435
  • 65-aastased ja vanemad 41% 715

Päritolu

  • Nederland 78% 1.370
  • Euroopa (v.a Nederland) 12% 210
  • Väljaspool Euroopat 10% 170

Haridustase (15–75-aastased)

  • Alg- ja põhiharidus, kutseõpe (1. tase) 18% 220
  • Üldkeskharidus, kutseõpe (2.–4. tase) 37% 460
  • Rakenduskõrg- või ülikooliharidus 45% 560

Allikas: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Päritolu CBS-i liigituse järgi (isiku või tema vanemate sünniriik); 15–75-aastaste haridustase; sissetulek on standarditud leibkonna suuruse ja koosseisu järgi; väikseid arve CBS ei avalda.

Eluruumid ja väärtus

Keskmine WOZ-väärtus
€ 317.000
CBS 2024
Omaniku kasutuses olevad eluruumid
49%
Üürieluruumid
50%
15% elamuühingute omandis
Ühepereelamud
27%
73% korterelamutes
Ehitatud viimase 10 aasta jooksul
2%
Asustamata eluruumid
11%
Aasta jooksul valminud uusehitised
0
valminud eluruumid

WOZ-väärtus on piirkonna kõigi eluruumide keskmine väärtus (hindamiskuupäev on eelmise aasta 1. jaanuar), mitte konkreetse eluruumi turuväärtus.

Energia

Keskmine elektritarbimine
1.960 kWh
eluruumi kohta aastas
Keskmine võrku antud elektrienergia kogus
150 kWh
päikeseelektrit eluruumi kohta
Keskmine gaasitarbimine
830 m³
eluruumi kohta aastas
Päikesepaneelidega eluruumid
10%
Maagaasivaba
2%
Peamiselt elektriküttel
3%
Kaugküttevõrk arendamisel
Borsele, Goes, Middelburg, Vlissingen
realisatie onzeker, HT-net met HT-bron
Küte (WarmteAtlas)
89% individuaalne keskküte, 2% hoonepõhine keskküte, 1% elektriküte
2022
Geotermilise energia potentsiaal
Ongunstig
Slochtereni kihistu

Tarbimine on piirkonna kõigi võrguühendusega eluruumide keskmine (CBS); energiamärgiste jaotus on jaotises „Eluruumid“.

Teenused, taristu ja ligipääsetavus

Suur toidupood
500 m
keskm. kaugus
Perearstikeskus
900 m
keskm. kaugus
Algkool
1,0 km
keskm. kaugus
Lastehoid
300 m
keskm. kaugus
Koolid 3 km raadiuses
13
Linnastumise tase
Väga tugevalt linnastunud
2.746 aadressi km² kohta
Autosid leibkonna kohta
0,7
835 sõiduautot
Ettevõtete tegevuskohad
345
neist 70 kaubanduses, majutuses ja toitlustuses

Kaugused mööda teid, piirkonna kõigi elanike keskmisena (CBS).

Elukeskkond: müra, vesi, õhk, valgus ja rohelus

Keskmine müratase (Lden)
53 dB
omavalitsuses 50 dB
Eluruumid, kus teeliikluse müra ületab 55 dB
15%
omavalitsus 13%
Eluruumid, kus rongiliikluse müra ületab 55 dB
0%
omavalitsus 1%
Eluruumid, kus lennuliikluse müra ületab 48 dB
0%
omavalitsus 0%
Eluruumid, kus tuulikute müra ületab 40 dB
0%
omavalitsus 0%
Öine teeliikluse müra üle 50 dB
1%
omavalitsus 3%

1.143 eluruumi müratase

  • 46–50 dB: vaikne 27% 303
  • 51–55 dB: mõõdukas 60% 689
  • 56–60 dB: mürarikas 12% 140
  • 61–65 dB: lärmakas 1% 10
  • 66–70 dB: väga lärmakas 0% 1

Üleujutus

Üleujutusohuga eluruumid
49%
omavalitsus 81%
Neist veesügavusega üle 0,5 m
26%
Neist veesügavusega üle 2 m
4%
Suurim veesügavus
2,8 m
üleujutatavatel aladel keskmiselt 0,7 m

Õhk, valgus ja rohelus

NO₂
12,1 µg/m³
100% üle WHO soovitusliku taseme (10)
PM2,5
7,7 µg/m³
100% üle WHO soovitusliku taseme (5)
PM10
14,4 µg/m³
0% üle WHO soovitusliku taseme (15)
Öine valgus
Valgustatud
omavalitsuses: hämar
Rohealad 500 m raadiuses
44%
omavalitsuses 56%

Müra: RIVM-i mürakaardid (maantee- ja raudteeliiklus 2020, lennuliiklus 2022, tuulikud 2024), aasta keskmine Lden 10 m ruudustikul, iga aadressi kohta eraldi. Üleujutus: LIWO (Rijkswaterstaat), maksimaalse veesügavuse kaart; sügavus ei näita üleujutuse tõenäosust. Õhk: RIVM-i aasta keskmised saasteainete kontsentratsioonid 25 m ruudustikul. Valgus: RIVM-i valgusheite kaart 2023. Rohelus: RIVM-i rohealade kaart 2022, rohealade osakaal 500 m raadiuses. Lülitage ülaloleval kaardil sisse mürakiht.

Kliima ja ohutus

Tajutav temperatuur kuumal päeval
45 °C
äärmuslik kuumastress
Äärmusliku kuumastressiga eluruumid (41 °C või rohkem)
95%
omavalitsus 95%
Soojussaare efekt
1,2–1,4 °C
keskmiselt soojem kui väljaspool asulat
Eluruumid, millest 300 m raadiuses on jahe koht
100%
omavalitsus 100%
Keskmise või suure üleujutustõenäosusega eluruumid
0%
omavalitsus 0%
Kuivaks jääv korrus kõige rängema üleujutuse korral
96%
Eluruumid, kus 2050. aastal on suurem põhjaveest tingitud liigniiskuse risk
100%
omavalitsus 55%
Eluruumid, mille kõrvalt kulgeb vihmavee voolutee
3%
omavalitsus 9%
Kõrgepingeliini magnetvälja tsoonis asuvad eluruumid
0%
omavalitsus 0%
Tuulikust kuni 1 km kaugusel asuvad eluruumid
0%
omavalitsus 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): tajutav temperatuur ja soojussaare efekt 2022. aastal, jahedad kohad, asukohapõhine üleujutustõenäosus (vähemalt 20 cm vett), kuivaks jäävad korrused, põhjaveest tingitud liigniiskuse tõenäosus 2050. aastal (tugevama kliimamuutuse stsenaarium), vee vooluteed, kui tunnis sajab 70 mm; andmed võetud iga eluruumi asukohast. Kõrgepingeliinid: RIVM Netkaart koos arvutuslike kaugustega. Tuulikud: RIVM. Lülitage ülaloleval kaardil sisse kuumakaart.

Turvalisus

Kuritegusid 1000 elaniku kohta
57
sep 2025 – aug 2026
Registreeritud kuriteod
99
-5% võrreldes eelmise aastaga
Sissemurdmised eluruumidesse 1000 eluruumi kohta
2,6
3 sissemurdmist
Omavalitsus
49
1000 elaniku kohta
Nederland
45
1000 elaniku kohta

Kuriteoliigid (viimased 12 kuud)

  • Fietsdiefstal 25% 25
  • Vernieling 11% 11
  • Mishandeling 6% 6
  • Winkeldiefstal 6% 6
  • Bedreiging 4% 4
  • Woninginbraak 3% 3
  • Autodiefstal 3% 3
  • Inbraak schuur/garage 2% 2

Aastate kaupa

  1. 1082021
  2. 732022
  3. 1122023
  4. 1032024
  5. 1092025

Allikas: politsei, registreeritud kuriteod piirkonniti (CBS-i ja politsei avaandmed, kuuandmed). Näitaja 1000 elaniku kohta põhineb piirkonna elanike arvul; kõigist kuritegudest ei teatata.

Elukeskkonna kvaliteet

Suurepärane Leefbaarometer 2024

väga puuduliksuurepärane

Elukeskkonna kvaliteet
Suurepärane
klass 9 (kokku 9), hindamisaasta 2024
Hinne
4,30
+0,20 võrreldes riigi keskmisega
Alates eelmisest hindamisest
−0,03
2022. aasta hinnang: Suurepärane
Omavalitsus
Hea
hinne 4,16

Viis valdkonda: erinevus riigi keskmisest

  • Füüsiline keskkond rohealad, veekogud, hoonestus, müra +0,03 rahuldav
  • Elamufond tüüp, ehitusaasta, omandivorm +0,07 igati rahuldav
  • Teenused ja taristu kauplused, koolid, tervishoid, ühistransport +0,07 igati rahuldav
  • Sotsiaalne sidusus rahvastiku koosseis, kolimised +0,00 rahuldav
  • Häiringud ja ebaturvalisus kuritegevus ja häiringud +0,03 rahuldav

Allikas: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Iga kahe aasta järel enam kui saja tunnuse põhjal koostatav hinnang. Hinne näitab, kuidas elanikud elukeskkonna kvaliteeti keskmiselt hindavad. Negatiivne = alla riigi keskmise.

Pinnas ja vundament

Maapinna vajumine (kokku)
−1,8 mm aastas
omavalitsus −2,0 mm
Maapinna vajumine (pinnalähedane)
−0,3 mm aastas
turba ja savi tihenemine
Prognoositav vajumine aastaks 2050
6 cm
suure mõjuga stsenaarium
Vundamendivaiade mädanemise ohus eluruumid
22,7%
zeer hoog, omavalitsus 3,3%
Vundamendivaiade mädanemine aastal 2050
22,7%
suure mõjuga stsenaarium, kuivemad suved
Ebaühtlane vajumine aastal 2050
23,3%
ohustatud madalvundamendiga eluruumid

Allikas: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): maapinna vajumine satelliitmõõtmiste põhjal (Bodemdalingskaart), vundamendikahjustuste risk asumite kaupa (Deltares/KCAF, ohustatud puitvai- või madalvundamendiga eluruumide osakaal). Tegemist on asumi keskmisega, mitte hinnanguga üksikule eluruumile.

Sissetulek ja töö

Leibkondade netovara mediaan
€ 111.000
Tööhõive määr
67%
15–74-aastaste seas
Iseendale tööandjad
23%
hõivatute seas
Suurima sissetulekuga 20%
19,5%
isikute osakaal (üleriigiliselt 20%)