Asum Markt

Asum piirkonnas Centrum · omavalitsus Arnhem · Gelderland

  • 964 eluruumi
  • 1.575 elanikku
  • keskm. ehitusaasta 1940
  • keskm. WOZ-väärtus € 309.000

Elu paigas Markt: asum omavalitsuses Arnhem, kus on 964 eluruumi, 1.575 elanikku ja 1.085 leibkonda. Eluruumid (Markt): peamine eluruumi tüüp: korter (86%) ja ridaelamu keskmine boks (12%), peamine ehitusperiood: enne 1945. aastat (39%) ja omaniku kasutuses eluruume: 24%, üürieluruume: 76%. Keskmine WOZ-väärtus on € 309.000. Registreeritud energiamärgisega eluruumidest on 40% märgisega A või B; kõige levinum energiamärgis on A. Elukeskkonna kvaliteedi hinnang Leefbaarometeri järgi on igati rahuldav, keskmine müratase on 54 dB (mõõdukas) ja politsei registreeris 459,0 kuritegu 1000 elaniku kohta (riigi keskmine 45,3). Supermarket asub keskmiselt 200 m kaugusel, algkool 900 m kaugusel ja 8% leibkondadest on lastega. Huisleonist leiate piirkonna Markt iga eluruumi hinnangulise väärtusvahemiku, energiamärgise, igakuised eluasemekulud, teabe elukeskkonna kohta ning värsked müügi- ja üüripakkumised.

Kaart

Piir CBS-i 2024. aasta piirkondade ja asumite kaardi järgi. Üksikute eluruumide nägemiseks suurendage kaarti; üksikasjade vaatamiseks klõpsake eluruumil. Ava eluruumide kaardil

Eluruumid piirkonnas Markt

Eluruumid
964
eluruumide aadressid (BAG)
Keskmine ehitusaasta
1940
Keskmine eluruumi pindala
81 m²
Elamufond (CBS)
932
2025

Eluruumi tüüp

  • Korter 86% 827
  • Ridaelamu keskmine boks 12% 112
  • Ridaelamu otsaboks 2% 22
  • Paarismaja 0% 2
  • Eramu 0% 1

Energiamärgis

  • A või parem 28% 274
  • B 9% 83
  • C 18% 176
  • D 7% 64
  • E 11% 109
  • F 3% 26
  • G 17% 164
  • Energiamärgis puudub 7% 68

Ehitusperiood

  • Enne 1945. aastat 39% 380
  • 1945–1969 26% 247
  • 1970–1989 11% 105
  • 1990–2009 13% 130
  • 2010. aastal ja hiljem 10% 101
  • Teadmata 0% 1

Elanikud

Elanikke
1.575
1. jaanuar 2025
Leibkonnad
1.085
keskmiselt 1,4 inimest
Üheliikmelised leibkonnad
68%
Nederland: 40%
Lastega leibkonnad
8%
Nederland: 32%
Rahvastikutihedus
4.814
elanikku km² kohta
Pindala
0,4 km²
sellest 0,0 km² veepinda
Sündinud väljaspool Nederlandi
27%
Nederland: 16%
Vaesuses elavad inimesed
8%
Nederland: 3%
Toimetulekutoetused
25
1000 elaniku kohta · Nederland: 22
Tööhõive määr
78%
Nederland: 72%
Tähtajatu lepinguga töötajad
45%
Nederland: 56%

Vanuseline koosseis

  • 0–15-aastased 4% 65
  • 15–25-aastased 17% 260
  • 25–45-aastased 50% 785
  • 45–65-aastased 17% 265
  • 65-aastased ja vanemad 13% 200

Päritolu

  • Nederland 61% 980
  • Euroopa (v.a Nederland) 14% 220
  • Väljaspool Euroopat 25% 410

Allikas: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Päritolu CBS-i liigituse järgi (isiku või tema vanemate sünniriik); 15–75-aastaste haridustase; sissetulek on standarditud leibkonna suuruse ja koosseisu järgi; väikseid arve CBS ei avalda.

Eluruumid ja väärtus

Keskmine WOZ-väärtus
€ 309.000
CBS 2024
Omaniku kasutuses olevad eluruumid
24%
Üürieluruumid
76%
9% elamuühingute omandis
Ühepereelamud
8%
92% korterelamutes
Ehitatud viimase 10 aasta jooksul
11%
Asustamata eluruumid
6%
Aasta jooksul valminud uusehitised
0
valminud eluruumid

WOZ-väärtus on piirkonna kõigi eluruumide keskmine väärtus (hindamiskuupäev on eelmise aasta 1. jaanuar), mitte konkreetse eluruumi turuväärtus.

Energia

Keskmine elektritarbimine
1.850 kWh
eluruumi kohta aastas
Keskmine võrku antud elektrienergia kogus
90 kWh
päikeseelektrit eluruumi kohta
Keskmine gaasitarbimine
530 m³
eluruumi kohta aastas
Päikesepaneelidega eluruumid
6%
Maagaasivaba
31%
Kaugküte
23%
Peamiselt elektriküttel
8%
Kaugküttevõrk
30%
eluruumidest on ühendatud (WarmteAtlas 2023)
Küte (WarmteAtlas)
68% individuaalne keskküte, 7% hoonepõhine keskküte, 17% kaugküte
2022
Geotermilise energia potentsiaal
Ongunstig
Slochtereni kihistu

Tarbimine on piirkonna kõigi võrguühendusega eluruumide keskmine (CBS); energiamärgiste jaotus on jaotises „Eluruumid“.

Teenused, taristu ja ligipääsetavus

Suur toidupood
200 m
keskm. kaugus
Perearstikeskus
800 m
keskm. kaugus
Algkool
900 m
keskm. kaugus
Lastehoid
300 m
keskm. kaugus
Koolid 3 km raadiuses
16
Linnastumise tase
Väga tugevalt linnastunud
4.109 aadressi km² kohta
Autosid leibkonna kohta
0,4
404 sõiduautot
Ettevõtete tegevuskohad
610
neist 175 kaubanduses, majutuses ja toitlustuses

Kaugused mööda teid, piirkonna kõigi elanike keskmisena (CBS).

Koolid

asum Markt: 1 kool, õpilaste arv ja Inspectie hinnang.

Kõik koolid omavalitsuses Arnhem

DUO hariduse avaandmed ja Inspectie van het Onderwijs; kool on asumiga seotud kooli asukoha aadressi alusel.

Elukeskkond: müra, vesi, õhk, valgus ja rohelus

Keskmine müratase (Lden)
54 dB
omavalitsuses 55 dB
Eluruumid, kus teeliikluse müra ületab 55 dB
13%
omavalitsus 25%
Eluruumid, kus rongiliikluse müra ületab 55 dB
0%
omavalitsus 3%
Eluruumid, kus lennuliikluse müra ületab 48 dB
0%
omavalitsus 0%
Eluruumid, kus tuulikute müra ületab 40 dB
0%
omavalitsus 1%
Öine teeliikluse müra üle 50 dB
5%
omavalitsus 11%

964 eluruumi müratase

  • 51–55 dB: mõõdukas 83% 800
  • 56–60 dB: mürarikas 12% 112
  • 61–65 dB: lärmakas 5% 47
  • 66–70 dB: väga lärmakas 1% 5

Üleujutus

Üleujutusohuga eluruumid
95%
omavalitsus 63%
Neist veesügavusega üle 0,5 m
80%
Neist veesügavusega üle 2 m
10%
Suurim veesügavus
2,2 m
üleujutatavatel aladel keskmiselt 1,3 m

Õhk, valgus ja rohelus

NO₂
16,2 µg/m³
100% üle WHO soovitusliku taseme (10)
PM2,5
9,0 µg/m³
100% üle WHO soovitusliku taseme (5)
PM10
15,3 µg/m³
100% üle WHO soovitusliku taseme (15)
Öine valgus
Väga hele
omavalitsuses: valgustatud
Rohealad 500 m raadiuses
20%
omavalitsuses 48%

Müra: RIVM-i mürakaardid (maantee- ja raudteeliiklus 2020, lennuliiklus 2022, tuulikud 2024), aasta keskmine Lden 10 m ruudustikul, iga aadressi kohta eraldi. Üleujutus: LIWO (Rijkswaterstaat), maksimaalse veesügavuse kaart; sügavus ei näita üleujutuse tõenäosust. Õhk: RIVM-i aasta keskmised saasteainete kontsentratsioonid 25 m ruudustikul. Valgus: RIVM-i valgusheite kaart 2023. Rohelus: RIVM-i rohealade kaart 2022, rohealade osakaal 500 m raadiuses. Lülitage ülaloleval kaardil sisse mürakiht.

Kliima ja ohutus

Tajutav temperatuur kuumal päeval
45 °C
äärmuslik kuumastress
Äärmusliku kuumastressiga eluruumid (41 °C või rohkem)
93%
omavalitsus 90%
Soojussaare efekt
1,6–1,8 °C
keskmiselt soojem kui väljaspool asulat
Eluruumid, millest 300 m raadiuses on jahe koht
100%
omavalitsus 89%
Keskmise või suure üleujutustõenäosusega eluruumid
0%
omavalitsus 69%
Kuivaks jääv korrus kõige rängema üleujutuse korral
97%
Eluruumid, kus 2050. aastal on suurem põhjaveest tingitud liigniiskuse risk
100%
omavalitsus 70%
Eluruumid, mille kõrvalt kulgeb vihmavee voolutee
47%
omavalitsus 8%
Kõrgepingeliini magnetvälja tsoonis asuvad eluruumid
0%
omavalitsus 0%
Tuulikust kuni 1 km kaugusel asuvad eluruumid
0%
omavalitsus 1%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): tajutav temperatuur ja soojussaare efekt 2022. aastal, jahedad kohad, asukohapõhine üleujutustõenäosus (vähemalt 20 cm vett), kuivaks jäävad korrused, põhjaveest tingitud liigniiskuse tõenäosus 2050. aastal (tugevama kliimamuutuse stsenaarium), vee vooluteed, kui tunnis sajab 70 mm; andmed võetud iga eluruumi asukohast. Kõrgepingeliinid: RIVM Netkaart koos arvutuslike kaugustega. Tuulikud: RIVM. Lülitage ülaloleval kaardil sisse kuumakaart.

Turvalisus

Kuritegusid 1000 elaniku kohta
459
sep 2025 – aug 2026
Registreeritud kuriteod
723
-6% võrreldes eelmise aastaga
Sissemurdmised eluruumidesse 1000 eluruumi kohta
5,2
5 sissemurdmist
Omavalitsus
67
1000 elaniku kohta
Nederland
45
1000 elaniku kohta

Kuriteoliigid (viimased 12 kuud)

  • Winkeldiefstal 12% 85
  • Fietsdiefstal 10% 75
  • Vernieling 7% 50
  • Mishandeling 6% 45
  • Bedreiging 6% 40
  • Drugshandel 5% 39
  • Diefstal uit auto 1% 9
  • Woninginbraak 1% 5

Aastate kaupa

  1. 5782021
  2. 6642022
  3. 6452023
  4. 7182024
  5. 7272025

Allikas: politsei, registreeritud kuriteod piirkonniti (CBS-i ja politsei avaandmed, kuuandmed). Näitaja 1000 elaniku kohta põhineb piirkonna elanike arvul; kõigist kuritegudest ei teatata.

Elukeskkonna kvaliteet

Igati rahuldav Leefbaarometer 2024

väga puuduliksuurepärane

Elukeskkonna kvaliteet
Igati rahuldav
klass 6 (kokku 9), hindamisaasta 2024
Hinne
4,06
−0,04 võrreldes riigi keskmisega
Alates eelmisest hindamisest
−0,01
2022. aasta hinnang: Igati rahuldav
Omavalitsus
Igati rahuldav
hinne 4,05

Viis valdkonda: erinevus riigi keskmisest

  • Füüsiline keskkond rohealad, veekogud, hoonestus, müra +0,00 rahuldav
  • Elamufond tüüp, ehitusaasta, omandivorm −0,03 rahuldav
  • Teenused ja taristu kauplused, koolid, tervishoid, ühistransport +0,24 suurepärane
  • Sotsiaalne sidusus rahvastiku koosseis, kolimised −0,04 nõrk
  • Häiringud ja ebaturvalisus kuritegevus ja häiringud −0,21 selgelt puudulik

Allikas: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Iga kahe aasta järel enam kui saja tunnuse põhjal koostatav hinnang. Hinne näitab, kuidas elanikud elukeskkonna kvaliteeti keskmiselt hindavad. Negatiivne = alla riigi keskmise.

Pinnas ja vundament

Maapinna vajumine (kokku)
−0,6 mm aastas
omavalitsus −1,1 mm
Maapinna vajumine (pinnalähedane)
+0,3 mm aastas
turba ja savi tihenemine
Prognoositav vajumine aastaks 2050
0 cm
suure mõjuga stsenaarium
Vundamendivaiade mädanemise ohus eluruumid
0,3%
zeer laag, omavalitsus 0,2%
Vundamendivaiade mädanemine aastal 2050
0,3%
suure mõjuga stsenaarium, kuivemad suved
Ebaühtlane vajumine aastal 2050
1,0%
ohustatud madalvundamendiga eluruumid

Allikas: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): maapinna vajumine satelliitmõõtmiste põhjal (Bodemdalingskaart), vundamendikahjustuste risk asumite kaupa (Deltares/KCAF, ohustatud puitvai- või madalvundamendiga eluruumide osakaal). Tegemist on asumi keskmisega, mitte hinnanguga üksikule eluruumile.

Sissetulek ja töö

Leibkondade netovara mediaan
€ 3.900
Tööhõive määr
78%
15–74-aastaste seas
Iseendale tööandjad
16%
hõivatute seas
Suurima sissetulekuga 20%
18,8%
isikute osakaal (üleriigiliselt 20%)