Asum Scheepsbuurt

Asum piirkonnas Berggierslanden · omavalitsus Meppel · Drenthe

  • 584 eluruumi
  • 1.890 elanikku
  • keskm. ehitusaasta 2013
  • keskm. WOZ-väärtus € 491.000

Elu paigas Scheepsbuurt: asum omavalitsuses Meppel, kus on 584 eluruumi, 1.890 elanikku ja 585 leibkonda. Eluruumid (Scheepsbuurt): peamine eluruumi tüüp: paarismaja (40%) ja ridaelamu keskmine boks (26%), peamine ehitusperiood: alates 2010. aastast (63%) ja omaniku kasutuses eluruume: 88%, üürieluruume: 12%. Keskmine WOZ-väärtus on € 491.000. Registreeritud energiamärgisega eluruumidest on 100% märgisega A või B; kõige levinum energiamärgis on A. Elukeskkonna kvaliteedi hinnang Leefbaarometeri järgi on väga hea, keskmine müratase on 47 dB (vaikne) ja politsei registreeris 5,3 kuritegu 1000 elaniku kohta (riigi keskmine 45,3). Supermarket asub keskmiselt 1,8 km kaugusel, algkool 2,4 km kaugusel ja 71% leibkondadest on lastega. Huisleonist leiate piirkonna Scheepsbuurt iga eluruumi hinnangulise väärtusvahemiku, energiamärgise, igakuised eluasemekulud, teabe elukeskkonna kohta ning värsked müügi- ja üüripakkumised.

Kaart

Piir CBS-i 2024. aasta piirkondade ja asumite kaardi järgi. Üksikute eluruumide nägemiseks suurendage kaarti; üksikasjade vaatamiseks klõpsake eluruumil. Ava eluruumide kaardil

Eluruumid piirkonnas Scheepsbuurt

Eluruumid
584
eluruumide aadressid (BAG)
Keskmine ehitusaasta
2013
Keskmine eluruumi pindala
159 m²
Elamufond (CBS)
554
2025

Eluruumi tüüp

  • Paarismaja 40% 236
  • Ridaelamu keskmine boks 26% 150
  • Eramu 21% 120
  • Ridaelamu otsaboks 13% 78

Energiamärgis

  • A või parem 99% 579
  • B 1% 3
  • C 0% 2

Ehitusperiood

  • 1970–1989 0% 1
  • 1990–2009 37% 216
  • 2010. aastal ja hiljem 63% 367

Elanikud

Elanikke
1.890
1. jaanuar 2025
Leibkonnad
585
keskmiselt 3,3 inimest
Üheliikmelised leibkonnad
11%
Nederland: 40%
Lastega leibkonnad
71%
Nederland: 32%
Rahvastikutihedus
6.070
elanikku km² kohta
Pindala
0,3 km²
sellest 0,0 km² veepinda
Sündinud väljaspool Nederlandi
3%
Nederland: 16%
Vaesuses elavad inimesed
0%
Nederland: 3%
Toimetulekutoetused
0
1000 elaniku kohta · Nederland: 22
Tööhõive määr
87%
Nederland: 72%
Tähtajatu lepinguga töötajad
63%
Nederland: 56%

Vanuseline koosseis

  • 0–15-aastased 30% 575
  • 15–25-aastased 13% 245
  • 25–45-aastased 27% 510
  • 45–65-aastased 25% 475
  • 65-aastased ja vanemad 4% 85

Päritolu

  • Nederland 91% 1.750
  • Euroopa (v.a Nederland) 4% 75
  • Väljaspool Euroopat 5% 95

Haridustase (15–75-aastased)

  • Alg- ja põhiharidus, kutseõpe (1. tase) 16% 210
  • Üldkeskharidus, kutseõpe (2.–4. tase) 33% 430
  • Rakenduskõrg- või ülikooliharidus 51% 660

Allikas: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Päritolu CBS-i liigituse järgi (isiku või tema vanemate sünniriik); 15–75-aastaste haridustase; sissetulek on standarditud leibkonna suuruse ja koosseisu järgi; väikseid arve CBS ei avalda.

Eluruumid ja väärtus

Keskmine WOZ-väärtus
€ 491.000
CBS 2024
Omaniku kasutuses olevad eluruumid
88%
Üürieluruumid
12%
1% elamuühingute omandis
Ühepereelamud
100%
0% korterelamutes
Ehitatud viimase 10 aasta jooksul
44%
Asustamata eluruumid
1%
Aasta jooksul valminud uusehitised
0
valminud eluruumid

WOZ-väärtus on piirkonna kõigi eluruumide keskmine väärtus (hindamiskuupäev on eelmise aasta 1. jaanuar), mitte konkreetse eluruumi turuväärtus.

Energia

Keskmine elektritarbimine
3.310 kWh
eluruumi kohta aastas
Keskmine võrku antud elektrienergia kogus
1.990 kWh
päikeseelektrit eluruumi kohta
Keskmine gaasitarbimine
820 m³
eluruumi kohta aastas
Päikesepaneelidega eluruumid
78%
Maagaasivaba
6%
Peamiselt elektriküttel
12%
Küte (WarmteAtlas)
96% individuaalne keskküte, 4% elektriküte
2022
Geotermilise energia potentsiaal
Ongunstig
Slochtereni kihistu

Tarbimine on piirkonna kõigi võrguühendusega eluruumide keskmine (CBS); energiamärgiste jaotus on jaotises „Eluruumid“.

Teenused, taristu ja ligipääsetavus

Suur toidupood
1,8 km
keskm. kaugus
Perearstikeskus
1,5 km
keskm. kaugus
Algkool
2,4 km
keskm. kaugus
Lastehoid
2,0 km
keskm. kaugus
Koolid 3 km raadiuses
2
Linnastumise tase
Vähe linnastunud
832 aadressi km² kohta
Autosid leibkonna kohta
1,3
775 sõiduautot
Ettevõtete tegevuskohad
155
neist 15 kaubanduses, majutuses ja toitlustuses

Kaugused mööda teid, piirkonna kõigi elanike keskmisena (CBS).

Elukeskkond: müra, vesi, õhk, valgus ja rohelus

Keskmine müratase (Lden)
47 dB
omavalitsuses 52 dB
Eluruumid, kus teeliikluse müra ületab 55 dB
0%
omavalitsus 12%
Eluruumid, kus rongiliikluse müra ületab 55 dB
0%
omavalitsus 3%
Eluruumid, kus lennuliikluse müra ületab 48 dB
0%
omavalitsus 0%
Eluruumid, kus tuulikute müra ületab 40 dB
0%
omavalitsus 0%
Öine teeliikluse müra üle 50 dB
0%
omavalitsus 3%

584 eluruumi müratase

  • kuni 45 dB: väga vaikne 42% 244
  • 46–50 dB: vaikne 50% 291
  • 51–55 dB: mõõdukas 8% 49

Üleujutus

Üleujutusohuga eluruumid
98%
omavalitsus 31%
Neist veesügavusega üle 0,5 m
98%
Neist veesügavusega üle 2 m
0%
Suurim veesügavus
1,6 m
üleujutatavatel aladel keskmiselt 1,3 m

Õhk, valgus ja rohelus

NO₂
8,7 µg/m³
0% üle WHO soovitusliku taseme (10)
PM2,5
7,2 µg/m³
100% üle WHO soovitusliku taseme (5)
PM10
12,9 µg/m³
0% üle WHO soovitusliku taseme (15)
Öine valgus
Pime
omavalitsuses: hämar
Rohealad 500 m raadiuses
47%
omavalitsuses 42%

Müra: RIVM-i mürakaardid (maantee- ja raudteeliiklus 2020, lennuliiklus 2022, tuulikud 2024), aasta keskmine Lden 10 m ruudustikul, iga aadressi kohta eraldi. Üleujutus: LIWO (Rijkswaterstaat), maksimaalse veesügavuse kaart; sügavus ei näita üleujutuse tõenäosust. Õhk: RIVM-i aasta keskmised saasteainete kontsentratsioonid 25 m ruudustikul. Valgus: RIVM-i valgusheite kaart 2023. Rohelus: RIVM-i rohealade kaart 2022, rohealade osakaal 500 m raadiuses. Lülitage ülaloleval kaardil sisse mürakiht.

Kliima ja ohutus

Tajutav temperatuur kuumal päeval
46 °C
äärmuslik kuumastress
Äärmusliku kuumastressiga eluruumid (41 °C või rohkem)
99%
omavalitsus 94%
Soojussaare efekt
0,2–0,4 °C
keskmiselt soojem kui väljaspool asulat
Eluruumid, millest 300 m raadiuses on jahe koht
73%
omavalitsus 96%
Keskmise või suure üleujutustõenäosusega eluruumid
100%
omavalitsus 36%
Kuivaks jääv korrus kõige rängema üleujutuse korral
95%
Eluruumid, kus 2050. aastal on suurem põhjaveest tingitud liigniiskuse risk
0%
omavalitsus 59%
Eluruumid, mille kõrvalt kulgeb vihmavee voolutee
1%
omavalitsus 4%
Kõrgepingeliini magnetvälja tsoonis asuvad eluruumid
0%
omavalitsus 0%
Tuulikust kuni 1 km kaugusel asuvad eluruumid
100%
omavalitsus 7%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): tajutav temperatuur ja soojussaare efekt 2022. aastal, jahedad kohad, asukohapõhine üleujutustõenäosus (vähemalt 20 cm vett), kuivaks jäävad korrused, põhjaveest tingitud liigniiskuse tõenäosus 2050. aastal (tugevama kliimamuutuse stsenaarium), vee vooluteed, kui tunnis sajab 70 mm; andmed võetud iga eluruumi asukohast. Kõrgepingeliinid: RIVM Netkaart koos arvutuslike kaugustega. Tuulikud: RIVM. Lülitage ülaloleval kaardil sisse kuumakaart.

Turvalisus

Kuritegusid 1000 elaniku kohta
5
sep 2025 – aug 2026
Registreeritud kuriteod
10
0% võrreldes eelmise aastaga
Sissemurdmised eluruumidesse 1000 eluruumi kohta
6,8
4 sissemurdmist
Omavalitsus
33
1000 elaniku kohta
Nederland
45
1000 elaniku kohta

Kuriteoliigid (viimased 12 kuud)

  • Woninginbraak 40% 4

Aastate kaupa

  1. 142021
  2. 202022
  3. 152023
  4. 52024
  5. 122025

Allikas: politsei, registreeritud kuriteod piirkonniti (CBS-i ja politsei avaandmed, kuuandmed). Näitaja 1000 elaniku kohta põhineb piirkonna elanike arvul; kõigist kuritegudest ei teatata.

Elukeskkonna kvaliteet

Väga hea Leefbaarometer 2024

väga puuduliksuurepärane

Elukeskkonna kvaliteet
Väga hea
klass 8 (kokku 9), hindamisaasta 2024
Hinne
4,21
+0,11 võrreldes riigi keskmisega
Alates eelmisest hindamisest
−0,04
2022. aasta hinnang: Väga hea
Omavalitsus
Hea
hinne 4,16

Viis valdkonda: erinevus riigi keskmisest

  • Füüsiline keskkond rohealad, veekogud, hoonestus, müra −0,01 rahuldav
  • Elamufond tüüp, ehitusaasta, omandivorm +0,04 igati rahuldav
  • Teenused ja taristu kauplused, koolid, tervishoid, ühistransport −0,10 puudulik
  • Sotsiaalne sidusus rahvastiku koosseis, kolimised +0,08 hea
  • Häiringud ja ebaturvalisus kuritegevus ja häiringud +0,10 hea

Allikas: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Iga kahe aasta järel enam kui saja tunnuse põhjal koostatav hinnang. Hinne näitab, kuidas elanikud elukeskkonna kvaliteeti keskmiselt hindavad. Negatiivne = alla riigi keskmise.

Pinnas ja vundament

Maapinna vajumine (kokku)
−2,5 mm aastas
omavalitsus −1,7 mm
Maapinna vajumine (pinnalähedane)
−1,2 mm aastas
turba ja savi tihenemine
Prognoositav vajumine aastaks 2050
0 cm
suure mõjuga stsenaarium
Vundamendivaiade mädanemise ohus eluruumid
0,0%
zeer laag, omavalitsus 0,1%
Vundamendivaiade mädanemine aastal 2050
0,0%
suure mõjuga stsenaarium, kuivemad suved
Ebaühtlane vajumine aastal 2050
1,0%
ohustatud madalvundamendiga eluruumid

Allikas: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): maapinna vajumine satelliitmõõtmiste põhjal (Bodemdalingskaart), vundamendikahjustuste risk asumite kaupa (Deltares/KCAF, ohustatud puitvai- või madalvundamendiga eluruumide osakaal). Tegemist on asumi keskmisega, mitte hinnanguga üksikule eluruumile.

Sissetulek ja töö

Leibkondade netovara mediaan
€ 305.200
Tööhõive määr
87%
15–74-aastaste seas
Iseendale tööandjad
13%
hõivatute seas
Suurima sissetulekuga 20%
36,8%
isikute osakaal (üleriigiliselt 20%)