Asum Solwerd

Asum piirkonnas Appingedam-Oost · omavalitsus Eemsdelta · Groningen

  • 149 eluruumi
  • 220 elanikku
  • keskm. ehitusaasta 1963
  • keskm. WOZ-väärtus € 121.000

Elu paigas Solwerd: asum omavalitsuses Eemsdelta, kus on 149 eluruumi, 220 elanikku ja 95 leibkonda. Eluruumid (Solwerd): peamine eluruumi tüüp: korter (79%) ja eramu (17%), peamine ehitusperiood: 1970-1989 (62%) ja omaniku kasutuses eluruume: 16%, üürieluruume: 84%. Keskmine WOZ-väärtus on € 121.000. Registreeritud energiamärgisega eluruumidest on 1% märgisega A või B; kõige levinum energiamärgis on C. Elukeskkonna kvaliteedi hinnang Leefbaarometeri järgi on igati rahuldav, keskmine müratase on 52 dB (mõõdukas) ja politsei registreeris 95,5 kuritegu 1000 elaniku kohta (riigi keskmine 45,3). Supermarket asub keskmiselt 1,5 km kaugusel, algkool 1,7 km kaugusel ja 11% leibkondadest on lastega. Huisleonist leiate piirkonna Solwerd iga eluruumi hinnangulise väärtusvahemiku, energiamärgise, igakuised eluasemekulud, teabe elukeskkonna kohta ning värsked müügi- ja üüripakkumised.

Kaart

Piir CBS-i 2024. aasta piirkondade ja asumite kaardi järgi. Üksikute eluruumide nägemiseks suurendage kaarti; üksikasjade vaatamiseks klõpsake eluruumil. Ava eluruumide kaardil

Eluruumid piirkonnas Solwerd

Eluruumid
149
eluruumide aadressid (BAG)
Keskmine ehitusaasta
1963
Keskmine eluruumi pindala
68 m²
Elamufond (CBS)
186
2025

Eluruumi tüüp

  • Korter 79% 118
  • Eramu 17% 25
  • Paarismaja 4% 6

Energiamärgis

  • A või parem 1% 1
  • B 1% 1
  • C 46% 69
  • D 3% 5
  • E 15% 23
  • F 4% 6
  • G 29% 43
  • Energiamärgis puudub 1% 1

Ehitusperiood

  • Enne 1945. aastat 14% 21
  • 1945–1969 21% 32
  • 1970–1989 62% 92
  • 1990–2009 3% 4

Elanikud

Elanikke
220
1. jaanuar 2025
Leibkonnad
95
keskmiselt 1,5 inimest
Üheliikmelised leibkonnad
68%
Nederland: 40%
Lastega leibkonnad
11%
Nederland: 32%
Rahvastikutihedus
462
elanikku km² kohta
Pindala
0,5 km²
sellest 0,0 km² veepinda
Sündinud väljaspool Nederlandi
5%
Nederland: 16%
Vaesuses elavad inimesed
4%
Nederland: 3%
Toimetulekutoetused
45
1000 elaniku kohta · Nederland: 22

Vanuseline koosseis

  • 0–15-aastased 5% 10
  • 15–25-aastased 7% 15
  • 25–45-aastased 14% 30
  • 45–65-aastased 11% 25
  • 65-aastased ja vanemad 64% 140

Päritolu

  • Nederland 91% 200
  • Euroopa (v.a Nederland) 5% 10
  • Väljaspool Euroopat 5% 10

Allikas: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Päritolu CBS-i liigituse järgi (isiku või tema vanemate sünniriik); 15–75-aastaste haridustase; sissetulek on standarditud leibkonna suuruse ja koosseisu järgi; väikseid arve CBS ei avalda.

Eluruumid ja väärtus

Keskmine WOZ-väärtus
€ 121.000
CBS 2024
Omaniku kasutuses olevad eluruumid
16%
Üürieluruumid
84%
83% elamuühingute omandis
Ühepereelamud
17%
83% korterelamutes
Ehitatud viimase 10 aasta jooksul
0%
Asustamata eluruumid
8%
Aasta jooksul valminud uusehitised
0
valminud eluruumid

WOZ-väärtus on piirkonna kõigi eluruumide keskmine väärtus (hindamiskuupäev on eelmise aasta 1. jaanuar), mitte konkreetse eluruumi turuväärtus.

Energia

Keskmine elektritarbimine
1.780 kWh
eluruumi kohta aastas
Keskmine võrku antud elektrienergia kogus
280 kWh
päikeseelektrit eluruumi kohta
Keskmine gaasitarbimine
880 m³
eluruumi kohta aastas
Päikesepaneelidega eluruumid
13%
Maagaasivaba
0%
Peamiselt elektriküttel
1%
Küte (WarmteAtlas)
17% individuaalne keskküte, 83% hoonepõhine keskküte
2022
Geotermilise energia potentsiaal
>50%kans >5MWth
Slochtereni kihistu

Tarbimine on piirkonna kõigi võrguühendusega eluruumide keskmine (CBS); energiamärgiste jaotus on jaotises „Eluruumid“.

Teenused, taristu ja ligipääsetavus

Suur toidupood
1,5 km
keskm. kaugus
Perearstikeskus
1,8 km
keskm. kaugus
Algkool
1,7 km
keskm. kaugus
Lastehoid
1,4 km
keskm. kaugus
Koolid 3 km raadiuses
7
Linnastumise tase
Vähe linnastunud
624 aadressi km² kohta
Autosid leibkonna kohta
0,7
65 sõiduautot
Ettevõtete tegevuskohad
10

Kaugused mööda teid, piirkonna kõigi elanike keskmisena (CBS).

Koolid

asum Solwerd: 3 kooli, õpilaste arv ja Inspectie hinnang.

Kõik koolid omavalitsuses Eemsdelta

DUO hariduse avaandmed ja Inspectie van het Onderwijs; kool on asumiga seotud kooli asukoha aadressi alusel.

Elukeskkond: müra, vesi, õhk, valgus ja rohelus

Keskmine müratase (Lden)
52 dB
omavalitsuses 49 dB
Eluruumid, kus teeliikluse müra ületab 55 dB
11%
omavalitsus 7%
Eluruumid, kus rongiliikluse müra ületab 55 dB
0%
omavalitsus 0%
Eluruumid, kus lennuliikluse müra ületab 48 dB
0%
omavalitsus 0%
Eluruumid, kus tuulikute müra ületab 40 dB
0%
omavalitsus 3%
Öine teeliikluse müra üle 50 dB
3%
omavalitsus 1%

149 eluruumi müratase

  • 46–50 dB: vaikne 38% 56
  • 51–55 dB: mõõdukas 48% 71
  • 56–60 dB: mürarikas 15% 22

Üleujutus

Üleujutusohuga eluruumid
100%
omavalitsus 97%
Neist veesügavusega üle 0,5 m
100%
Neist veesügavusega üle 2 m
26%
Suurim veesügavus
3,4 m
üleujutatavatel aladel keskmiselt 2,0 m

Õhk, valgus ja rohelus

NO₂
6,5 µg/m³
0% üle WHO soovitusliku taseme (10)
PM2,5
6,0 µg/m³
100% üle WHO soovitusliku taseme (5)
PM10
11,9 µg/m³
0% üle WHO soovitusliku taseme (15)
Öine valgus
Hämar
omavalitsuses: pime
Rohealad 500 m raadiuses
68%
omavalitsuses 60%

Müra: RIVM-i mürakaardid (maantee- ja raudteeliiklus 2020, lennuliiklus 2022, tuulikud 2024), aasta keskmine Lden 10 m ruudustikul, iga aadressi kohta eraldi. Üleujutus: LIWO (Rijkswaterstaat), maksimaalse veesügavuse kaart; sügavus ei näita üleujutuse tõenäosust. Õhk: RIVM-i aasta keskmised saasteainete kontsentratsioonid 25 m ruudustikul. Valgus: RIVM-i valgusheite kaart 2023. Rohelus: RIVM-i rohealade kaart 2022, rohealade osakaal 500 m raadiuses. Lülitage ülaloleval kaardil sisse mürakiht.

Kliima ja ohutus

Tajutav temperatuur kuumal päeval
45 °C
äärmuslik kuumastress
Äärmusliku kuumastressiga eluruumid (41 °C või rohkem)
68%
omavalitsus 96%
Soojussaare efekt
0,4–0,6 °C
keskmiselt soojem kui väljaspool asulat
Eluruumid, millest 300 m raadiuses on jahe koht
100%
omavalitsus 98%
Keskmise või suure üleujutustõenäosusega eluruumid
2%
omavalitsus 0%
Kuivaks jääv korrus kõige rängema üleujutuse korral
37%
Eluruumid, kus 2050. aastal on suurem põhjaveest tingitud liigniiskuse risk
81%
omavalitsus 36%
Eluruumid, mille kõrvalt kulgeb vihmavee voolutee
1%
omavalitsus 11%
Kõrgepingeliini magnetvälja tsoonis asuvad eluruumid
0%
omavalitsus 0%
Tuulikust kuni 1 km kaugusel asuvad eluruumid
0%
omavalitsus 23%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): tajutav temperatuur ja soojussaare efekt 2022. aastal, jahedad kohad, asukohapõhine üleujutustõenäosus (vähemalt 20 cm vett), kuivaks jäävad korrused, põhjaveest tingitud liigniiskuse tõenäosus 2050. aastal (tugevama kliimamuutuse stsenaarium), vee vooluteed, kui tunnis sajab 70 mm; andmed võetud iga eluruumi asukohast. Kõrgepingeliinid: RIVM Netkaart koos arvutuslike kaugustega. Tuulikud: RIVM. Lülitage ülaloleval kaardil sisse kuumakaart.

Turvalisus

Kuritegusid 1000 elaniku kohta
96
sep 2025 – aug 2026
Registreeritud kuriteod
21
-5% võrreldes eelmise aastaga
Sissemurdmised eluruumidesse 1000 eluruumi kohta
0,0
0 sissemurdmist
Omavalitsus
32
1000 elaniku kohta
Nederland
45
1000 elaniku kohta

Kuriteoliigid (viimased 12 kuud)

  • Vernieling 14% 3
  • Fietsdiefstal 10% 2
  • Bedreiging 10% 2
  • Mishandeling 10% 2

Aastate kaupa

  1. 72021
  2. 152022
  3. 202023
  4. 202024
  5. 182025

Allikas: politsei, registreeritud kuriteod piirkonniti (CBS-i ja politsei avaandmed, kuuandmed). Näitaja 1000 elaniku kohta põhineb piirkonna elanike arvul; kõigist kuritegudest ei teatata.

Elukeskkonna kvaliteet

Igati rahuldav Leefbaarometer 2024

väga puuduliksuurepärane

Elukeskkonna kvaliteet
Igati rahuldav
klass 6 (kokku 9), hindamisaasta 2024
Hinne
4,09
−0,01 võrreldes riigi keskmisega
Alates eelmisest hindamisest
−0,04
2022. aasta hinnang: Hea
Omavalitsus
Igati rahuldav
hinne 4,05

Viis valdkonda: erinevus riigi keskmisest

  • Füüsiline keskkond rohealad, veekogud, hoonestus, müra +0,02 rahuldav
  • Elamufond tüüp, ehitusaasta, omandivorm −0,04 rahuldav
  • Teenused ja taristu kauplused, koolid, tervishoid, ühistransport −0,12 puudulik
  • Sotsiaalne sidusus rahvastiku koosseis, kolimised +0,02 rahuldav
  • Häiringud ja ebaturvalisus kuritegevus ja häiringud +0,12 hea

Allikas: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Iga kahe aasta järel enam kui saja tunnuse põhjal koostatav hinnang. Hinne näitab, kuidas elanikud elukeskkonna kvaliteeti keskmiselt hindavad. Negatiivne = alla riigi keskmise.

Pinnas ja vundament

Maapinna vajumine (kokku)
−3,6 mm aastas
omavalitsus −3,7 mm
Maapinna vajumine (pinnalähedane)
−0,6 mm aastas
turba ja savi tihenemine
Prognoositav vajumine aastaks 2050
4 cm
suure mõjuga stsenaarium
Vundamendivaiade mädanemise ohus eluruumid
0,6%
zeer laag, omavalitsus 1,1%
Vundamendivaiade mädanemine aastal 2050
0,6%
suure mõjuga stsenaarium, kuivemad suved
Ebaühtlane vajumine aastal 2050
0,3%
ohustatud madalvundamendiga eluruumid

Allikas: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): maapinna vajumine satelliitmõõtmiste põhjal (Bodemdalingskaart), vundamendikahjustuste risk asumite kaupa (Deltares/KCAF, ohustatud puitvai- või madalvundamendiga eluruumide osakaal). Tegemist on asumi keskmisega, mitte hinnanguga üksikule eluruumile.

Sissetulek ja töö

Suurima sissetulekuga 20%
8,6%
isikute osakaal (üleriigiliselt 20%)