Piirkond Centrum

Piirkond omavalitsuses Venray · Limburg

  • 1.475 eluruumi
  • 2.325 elanikku
  • keskm. ehitusaasta 1984
  • keskm. WOZ-väärtus € 276.000

Elu paigas Centrum: piirkond omavalitsuses Venray, kus on 1.475 eluruumi, 2.325 elanikku ja 1.420 leibkonda. Eluruumid (Centrum): peamine eluruumi tüüp: korter (74%) ja ridaelamu keskmine boks (10%), peamine ehitusperiood: 1990-2009 (36%) ja omaniku kasutuses eluruume: 40%, üürieluruume: 60%. Keskmine WOZ-väärtus on € 276.000. Registreeritud energiamärgisega eluruumidest on 65% märgisega A või B; kõige levinum energiamärgis on A. Elukeskkonna kvaliteedi hinnang Leefbaarometeri järgi on igati rahuldav, keskmine müratase on 51 dB (mõõdukas) ja politsei registreeris 101,5 kuritegu 1000 elaniku kohta (riigi keskmine 45,3). Supermarket asub keskmiselt 300 m kaugusel, algkool 1,0 km kaugusel ja 10% leibkondadest on lastega. Huisleonist leiate piirkonna Centrum iga eluruumi hinnangulise väärtusvahemiku, energiamärgise, igakuised eluasemekulud, teabe elukeskkonna kohta ning värsked müügi- ja üüripakkumised.

Kaart

Piir CBS-i 2024. aasta piirkondade ja asumite kaardi järgi. Üksikute eluruumide nägemiseks suurendage kaarti; üksikasjade vaatamiseks klõpsake eluruumil. Ava eluruumide kaardil

Eluruumid piirkonnas Centrum

Eluruumid
1.475
eluruumide aadressid (BAG)
Keskmine ehitusaasta
1984
Keskmine eluruumi pindala
106 m²
Elamufond (CBS)
1.427
2025

Eluruumi tüüp

  • Korter 74% 1.087
  • Ridaelamu keskmine boks 10% 143
  • Paarismaja 7% 104
  • Ridaelamu otsaboks 6% 83
  • Eramu 4% 58

Energiamärgis

  • A või parem 35% 519
  • B 26% 390
  • C 14% 203
  • D 4% 54
  • E 5% 80
  • F 5% 71
  • G 5% 76
  • Energiamärgis puudub 6% 82

Ehitusperiood

  • Enne 1945. aastat 9% 136
  • 1945–1969 15% 219
  • 1970–1989 23% 340
  • 1990–2009 36% 535
  • 2010. aastal ja hiljem 17% 244
  • Teadmata 0% 1

Elanikud

Elanikke
2.325
1. jaanuar 2025
Leibkonnad
1.420
keskmiselt 1,6 inimest
Üheliikmelised leibkonnad
57%
Nederland: 40%
Lastega leibkonnad
10%
Nederland: 32%
Rahvastikutihedus
4.893
elanikku km² kohta
Pindala
0,5 km²
Sündinud väljaspool Nederlandi
15%
Nederland: 16%
Vaesuses elavad inimesed
3%
Nederland: 3%
Toimetulekutoetused
13
1000 elaniku kohta · Nederland: 22
Tööhõive määr
73%
Nederland: 72%
Tähtajatu lepinguga töötajad
54%
Nederland: 56%

Vanuseline koosseis

  • 0–15-aastased 4% 85
  • 15–25-aastased 8% 185
  • 25–45-aastased 26% 600
  • 45–65-aastased 22% 510
  • 65-aastased ja vanemad 41% 945

Päritolu

  • Nederland 76% 1.775
  • Euroopa (v.a Nederland) 14% 325
  • Väljaspool Euroopat 10% 225

Haridustase (15–75-aastased)

  • Alg- ja põhiharidus, kutseõpe (1. tase) 23% 380
  • Üldkeskharidus, kutseõpe (2.–4. tase) 40% 660
  • Rakenduskõrg- või ülikooliharidus 36% 590

Allikas: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Päritolu CBS-i liigituse järgi (isiku või tema vanemate sünniriik); 15–75-aastaste haridustase; sissetulek on standarditud leibkonna suuruse ja koosseisu järgi; väikseid arve CBS ei avalda.

Eluruumid ja väärtus

Keskmine WOZ-väärtus
€ 276.000
CBS 2024
Omaniku kasutuses olevad eluruumid
40%
Üürieluruumid
60%
23% elamuühingute omandis
Ühepereelamud
24%
76% korterelamutes
Ehitatud viimase 10 aasta jooksul
7%
Asustamata eluruumid
5%
Aasta jooksul valminud uusehitised
3
valminud eluruumid

WOZ-väärtus on piirkonna kõigi eluruumide keskmine väärtus (hindamiskuupäev on eelmise aasta 1. jaanuar), mitte konkreetse eluruumi turuväärtus.

Energia

Keskmine elektritarbimine
2.220 kWh
eluruumi kohta aastas
Keskmine võrku antud elektrienergia kogus
410 kWh
päikeseelektrit eluruumi kohta
Keskmine gaasitarbimine
710 m³
eluruumi kohta aastas
Päikesepaneelidega eluruumid
18%
Maagaasivaba
6%
Peamiselt elektriküttel
8%

Tarbimine on piirkonna kõigi võrguühendusega eluruumide keskmine (CBS); energiamärgiste jaotus on jaotises „Eluruumid“.

Teenused, taristu ja ligipääsetavus

Suur toidupood
300 m
keskm. kaugus
Perearstikeskus
1,1 km
keskm. kaugus
Algkool
1,0 km
keskm. kaugus
Lastehoid
800 m
keskm. kaugus
Koolid 3 km raadiuses
9
Linnastumise tase
Tugevalt linnastunud
1.923 aadressi km² kohta
Autosid leibkonna kohta
0,8
1.151 sõiduautot
Ettevõtete tegevuskohad
480
neist 185 kaubanduses, majutuses ja toitlustuses

Kaugused mööda teid, piirkonna kõigi elanike keskmisena (CBS).

Koolid

piirkond Centrum: 1 kool, õpilaste arv ja Inspectie hinnang.

Kõik koolid omavalitsuses Venray

DUO hariduse avaandmed ja Inspectie van het Onderwijs; kool on asumiga seotud kooli asukoha aadressi alusel.

Elukeskkond: müra, vesi, õhk, valgus ja rohelus

Keskmine müratase (Lden)
51 dB
omavalitsuses 51 dB
Eluruumid, kus teeliikluse müra ületab 55 dB
15%
omavalitsus 18%
Eluruumid, kus rongiliikluse müra ületab 55 dB
0%
omavalitsus 0%
Eluruumid, kus lennuliikluse müra ületab 48 dB
0%
omavalitsus 0%
Eluruumid, kus tuulikute müra ületab 40 dB
0%
Öine teeliikluse müra üle 50 dB
3%
omavalitsus 6%

1.475 eluruumi müratase

  • kuni 45 dB: väga vaikne 11% 158
  • 46–50 dB: vaikne 37% 553
  • 51–55 dB: mõõdukas 40% 583
  • 56–60 dB: mürarikas 11% 158
  • 61–65 dB: lärmakas 2% 23

Üleujutus

Üleujutusohuga eluruumid
0%
omavalitsus 6%
Neist veesügavusega üle 0,5 m
0%
Neist veesügavusega üle 2 m
0%
Suurim veesügavus
puudub

Õhk, valgus ja rohelus

NO₂
11,0 µg/m³
100% üle WHO soovitusliku taseme (10)
PM2,5
8,5 µg/m³
100% üle WHO soovitusliku taseme (5)
PM10
14,5 µg/m³
0% üle WHO soovitusliku taseme (15)
Öine valgus
Valgustatud
omavalitsuses: hämar
Rohealad 500 m raadiuses
33%
omavalitsuses 53%

Müra: RIVM-i mürakaardid (maantee- ja raudteeliiklus 2020, lennuliiklus 2022, tuulikud 2024), aasta keskmine Lden 10 m ruudustikul, iga aadressi kohta eraldi. Üleujutus: LIWO (Rijkswaterstaat), maksimaalse veesügavuse kaart; sügavus ei näita üleujutuse tõenäosust. Õhk: RIVM-i aasta keskmised saasteainete kontsentratsioonid 25 m ruudustikul. Valgus: RIVM-i valgusheite kaart 2023. Rohelus: RIVM-i rohealade kaart 2022, rohealade osakaal 500 m raadiuses. Lülitage ülaloleval kaardil sisse mürakiht.

Kliima ja ohutus

Tajutav temperatuur kuumal päeval
46–48 °C
äärmuslik kuumastress
Äärmusliku kuumastressiga eluruumid (41 °C või rohkem)
97%
omavalitsus 92%
Soojussaare efekt
1,0–1,2 °C
keskmiselt soojem kui väljaspool asulat
Eluruumid, millest 300 m raadiuses on jahe koht
55%
omavalitsus 75%
Eluruumid, kus 2050. aastal on suurem põhjaveest tingitud liigniiskuse risk
100%
omavalitsus 92%
Eluruumid, mille kõrvalt kulgeb vihmavee voolutee
3%
omavalitsus 5%
Kõrgepingeliini magnetvälja tsoonis asuvad eluruumid
0%
omavalitsus 0%
Tuulikust kuni 1 km kaugusel asuvad eluruumid
0%
omavalitsus 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): tajutav temperatuur ja soojussaare efekt 2022. aastal, jahedad kohad, asukohapõhine üleujutustõenäosus (vähemalt 20 cm vett), kuivaks jäävad korrused, põhjaveest tingitud liigniiskuse tõenäosus 2050. aastal (tugevama kliimamuutuse stsenaarium), vee vooluteed, kui tunnis sajab 70 mm; andmed võetud iga eluruumi asukohast. Kõrgepingeliinid: RIVM Netkaart koos arvutuslike kaugustega. Tuulikud: RIVM. Lülitage ülaloleval kaardil sisse kuumakaart.

Turvalisus

Kuritegusid 1000 elaniku kohta
102
sep 2025 – aug 2026
Registreeritud kuriteod
236
-19% võrreldes eelmise aastaga
Sissemurdmised eluruumidesse 1000 eluruumi kohta
1,4
2 sissemurdmist
Omavalitsus
38
1000 elaniku kohta
Nederland
45
1000 elaniku kohta

Kuriteoliigid (viimased 12 kuud)

  • Winkeldiefstal 18% 43
  • Fietsdiefstal 10% 23
  • Mishandeling 7% 16
  • Vernieling 7% 16
  • Bedreiging 3% 6
  • Diefstal uit auto 1% 3
  • Zakkenrollerij 1% 3
  • Woninginbraak 1% 2

Aastate kaupa

  1. 2582021
  2. 2882022
  3. 2802023
  4. 3142024
  5. 2872025

Allikas: politsei, registreeritud kuriteod piirkonniti (CBS-i ja politsei avaandmed, kuuandmed). Näitaja 1000 elaniku kohta põhineb piirkonna elanike arvul; kõigist kuritegudest ei teatata.

Elukeskkonna kvaliteet

Igati rahuldav Leefbaarometer 2024

väga puuduliksuurepärane

Elukeskkonna kvaliteet
Igati rahuldav
klass 6 (kokku 9), hindamisaasta 2024
Hinne
4,09
−0,01 võrreldes riigi keskmisega
Alates eelmisest hindamisest
−0,01
2022. aasta hinnang: Igati rahuldav
Omavalitsus
Igati rahuldav
hinne 4,09

Viis valdkonda: erinevus riigi keskmisest

  • Füüsiline keskkond rohealad, veekogud, hoonestus, müra +0,02 rahuldav
  • Elamufond tüüp, ehitusaasta, omandivorm +0,02 rahuldav
  • Teenused ja taristu kauplused, koolid, tervishoid, ühistransport +0,01 rahuldav
  • Sotsiaalne sidusus rahvastiku koosseis, kolimised −0,01 rahuldav
  • Häiringud ja ebaturvalisus kuritegevus ja häiringud −0,05 nõrk

Allikas: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Iga kahe aasta järel enam kui saja tunnuse põhjal koostatav hinnang. Hinne näitab, kuidas elanikud elukeskkonna kvaliteeti keskmiselt hindavad. Negatiivne = alla riigi keskmise.

Sissetulek ja töö

Leibkondade netovara mediaan
€ 39.000
Tööhõive määr
73%
15–74-aastaste seas
Iseendale tööandjad
15%
hõivatute seas
Suurima sissetulekuga 20%
11,5%
isikute osakaal (üleriigiliselt 20%)

Centrum: asumid 1