2e Daalsedijk 40

3551 EK Utrecht · Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving, Utrecht

  • Középső sorházi lakás
  • Építési év: 1906
  • 105 m² lakóterület
  • 78 m² telek
  • F energetikai besorolás
Összehasonlítás
MI-asszisztens

Kérdezzen az ingatlanról: 2e Daalsedijk 40

Tegyen fel kérdést a lakóingatlanról, a lakókörzetről, az értékről vagy a költségekről. Az asszisztens az oldalon szereplő adatok alapján válaszol, és szükség esetén friss információknak is utánanéz.

A válaszok tájékoztató jellegűek, nem minősülnek tanácsadásnak. A beszélgetéseket az asszisztens fejlesztése érdekében megőrizzük.

Röviden

2e Daalsedijk 40 (Utrecht): középső sorházi lakás – építési éve 1906, lakóterülete 105 m² és energetikai besorolása F; elhelyezkedése: Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving lakókörzet (települési önkormányzat: Utrecht). A tájékoztató jellegű piaci érték € 646.000 és € 714.000 között van. Lakókörnyezet: zajterhelés: 65 dB (zajos), levegőminőség: a WHO által ajánlott érték felett, 500 m sugarú körben 22% zöldterület, nincs a címre vonatkozó árvízi forgatókönyv. Légi forgalom: naponta körülbelül 23 repülőgép halad el 2 km sugarú körben, 3 000 m alatti magasságban. A lakókörzet élhetősége: teljesen megfelelő.

Az oldalon szereplő összes adat nyilvános nyilvántartásokból és térképekről származik, és ingyenesen elérhető. Önálló összegyűjtésük lakóingatlanonként órákba telne; itt egy másodperc alatt mindent megtalál egy helyen. Minden rész alatt elolvashatja, mit jelentenek az adatok az itt élők számára.

Elhelyezkedés

Elhelyezkedés a BAG szerint (52.10229, 5.09584). Megnyitás az OpenStreetMap térképén

Becsült értéksáv

A lakóingatlan tájékoztató jellegű piaci értéke € 646.000 – € 714.000 középérték: € 680.000 · árszint: sze 2026 € 6.476 / m² · 105 m²

Piac

  • +2,0% az eladási árak éves változása: Utrecht (CBS árindex, sze 2026)
  • € 549.113 2025. évi átlagos eladási ár Utrecht települési önkormányzatának területén (CBS/Kadaster)
  • € 388.000 átlagos WOZ-érték (lakókörzet: Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving; CBS 2024)

Így áll össze a becsült értéksáv

ForrásKiinduló értékMai árszintre átszámítvaSúly
A lakóingatlan 2026. évi WOZ-értéke
értékelési fordulónap: 2025. január 1.
€ 640.000 € 675.868
+5,6% változás 2025 K1 óta
40%
40 hasonló lakóingatlan 420 m távolságon belül
medián WOZ-érték m²-enként, indexálva
€ 6.698/m² € 703.290 33%
8 hasonló lakóingatlan irányára
medián irányár m²-enként, indexálva
€ 6.140/m² € 644.700 20%
Átlag – lakókörzet: Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving
2024. évi CBS WOZ-érték (€ 388.000) / átlag: 77 m²
€ 5.039/m² € 693.628
+31,1% változás 2023 K1 óta
7%

A lakóingatlan WOZ-értékének alakulása

A lakóingatlan WOZ-értéke

Tekintse meg az egyes évek WOZ-értékét 2014-től, és hasonlítsa össze a becsült értéksávval.

Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.

Ingyenes fiók létrehozása Bejelentkezés

Hasonló lakóingatlanok a közelben (48 találat)

Hasonló lakóingatlanok

Tekintse meg a becsült értéksáv alapjául szolgáló, hasonló környékbeli lakóingatlanokat, a m²-enkénti ár és a távolság feltüntetésével.

Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.

Ingyenes fiók létrehozása Bejelentkezés

Számítási módszer: az egyes források adatait a vonatkozási időpontjuktól a mai árszintre számítottuk át a CBS használt lakóingatlanokra vonatkozó árindexével (tartományonként, Amsterdam, Rotterdam, Den Haag és Utrecht esetében városonként; a legutóbbi hónapokra az országos havi index alapján). A középérték a súlyozott átlag; az értéksáv szélességét a források közötti eltérések határozzák meg (legalább 5%). A számítás nem veszi figyelembe a lakóingatlan állapotát, utcán belüli elhelyezkedését, az örökhaszonbérletet és az ingatlan egyedi jellemzőit. Ez nem minősül értékbecslésnek.

Bérlés vagy vásárlás?

Egy hasonló lakóingatlan bérlése

€ 2.390 – € 2.810 havonta

Piaci bérleti díj: a környék 7 ilyen típusú bérlakása alapján a medián € 24,70/m², erre a lakóingatlanra átszámítva 105 m².

Ennek a lakóingatlannak a megvásárlása

€ 3.200 havonta

Annuitásos jelzáloghitel € 680.000 összegben (a becsült értéksáv közepe), 3,9% kamattal, 30 évre, teljes finanszírozással: az első hónapban € 2.190 kamat és € 1.000 tőketörlesztés. A karbantartási költségek, az adók és a hitelkamat utáni adókedvezmény figyelembevétele nélkül.

Melyik az okosabb döntés?

A vásárlás kedvezőbb

A havi € 3.200 összegű jelzáloghitel-törlesztőrészletből € 2.190 a kamat (ez tényleges kiadás), € 1.000 pedig a tőketörlesztés (ez a vagyont gyarapítja). Önmagában a kamat alacsonyabb, mint egy hasonló lakóingatlan bérleti díja (€ 2.600).

A Havi lakhatási költségek részben az Ön által megadott önerővel, kamattal és bérleti díjjal számolhat.

Jellemzők

Lakóingatlan típusa
Középső sorházi lakás
Rendeltetés
Lakócélú rendeltetés
Építési év
1906
Lakóterület
105 m²
Épület alapterülete
55 m²
Telek területe
78 m²
Energetikai besorolás
F
Önálló rendeltetési egység státusza
Használatban
Épület státusza
Használatban
BAG-címazonosító
0344200000061236
Önálló rendeltetési egység BAG-azonosítója
0344010000055285
Épület BAG-azonosítója
0344100000073268
Forrás és módszertan

Basisregistratie Adressen en Gebouwen (Kadaster) és az energetikai besorolások nyilvántartása. A telekterület a teljes, ingatlan-nyilvántartás szerinti területet jelenti; lakások esetén az épület teljes telkére vonatkozik.

Telek, talaj és övezeti besorolás

Ebben a lakókörzetben ritkák az alapozási problémák. A talaj itt stabil.

Telekterület (BAG)
78 m²
Alapozási kockázat – Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving
A lakóingatlanok 4,6%-ánál fennáll a fa alapcölöpök korhadásának kockázata (mérsékelt) 2050, magas kibocsátási forgatókönyv: 4,6%, egyenlőtlen süllyedés: 0,3%; Utrecht települési önkormányzatának területén: 2,8% — Klimaateffectatlas (Deltares/KCAF)
Talajsüllyedés – Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving
−0,9 mm évente sekély talajrétegekben: −0,2 mm; Utrecht települési önkormányzatának területén: −1,0 mm
Kadaster, tengerszint feletti magasság, övezeti besorolás, talaj
betöltés…
Forrás és módszertan

Telek: Kadaster (BRK, a PDOK közvetítésével; a telekhatár a fenti térképen látható). Tengerszint feletti magasság: Actueel Hoogtebestand Nederland. Övezeti besorolás: ruimtelijkeplannen.nl (2024. január 1. előtti rendezési tervek; az újabb szabályokat a települési önkormányzat környezetrendezési terve tartalmazza). Talaj és alapozás: Klimaateffectatlas (CC BY 4.0) és RVO/KCAF. Tájékoztató jellegű adatok, nem minősülnek épületműszaki vagy jogi tanácsadásnak.

Napsütés és árnyék

Milyen a homlokzatok, a kert és a tető tájolása, és mennyire árnyékolják őket a környező épületek? A számítás a Nap helyzetén és a 3D BAG épületmagassági adatain alapul.

Homlokzatok, kert, tető és természetes fény
számítás folyamatban…
A Nap pályája a lakóingatlan felett (helyi idő szerint): nyáron magasan, télen alacsonyan. Középpont = közvetlenül a lakóingatlan felett, perem = látóhatár. Zöld pont = a kert tájolása.

ez a lakóingatlan épületek árnyéka telek a Nap iránya

Épületek és magasságok: 3D BAG (TU Delft, CC BY 4.0; tetőmagasság = a tetőmagasságok 70. percentilise a lakóingatlan terepszintjéhez képest, az AHN adatai alapján). Telek: Kadaster (BRK). A Nap helyzete: NOAA-algoritmus, helyi idő. Légi felvétel: PDOK, Beeldmateriaal Nederland (CC BY 4.0). Tájékoztató jellegű: a számítás nem veszi figyelembe a fákat, a kerítéseket, a tetőfelépítményeket és a domborzatot.

Energia és fűtés

Energiapazarló lakóingatlan: magas energiaköltségek, télen huzat és hideg falak, nyáron gyakran túlzott meleg. Az energetikai korszerűsítésre több tízezer eurós kerettel számoljon, ISDE-támogatás igénybevételével. Bérbeadáskor alacsonyabb WWS-pontszámra is számítani kell. A bankok itt gyakran magasabb lakhatási költségekkel kalkulálnak. Egy hasonló lakóingatlanban évente körülbelül € 660 összeggel többet költenek energiára, mint Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving területén egy átlagos lakóingatlanban.

Energetikai besorolás

F előzetes energetikai besorolás

A vagy annál jobb energetikai besorolás – Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving
23% a lakóingatlanok közül

Az építési év és az ingatlantípus alapján készült hatósági becslés, nem helyszíni felmérés alapján nyilvántartásba vett besorolás; eladáskor vagy bérbeadáskor végleges energetikai besorolás kötelező.

Az E, F vagy G energetikai besorolás 4–15 pont levonását jelenti a lakóingatlan WWS-pontszámából; az energetikai korszerűsítéshez (hőszigetelés, hőszivattyú) ISDE-támogatás igényelhető.

Fogyasztás és költségek

€ 209 havonta, átlagos fogyasztás mellett

Földgáz
1.100 m³ évente; 750 lakókörzet
Villamos energia
2.520 kWh évente; 1.850 lakókörzet
Éves költségek
€ 2.506 gáz: € 1.527, áram: € 654, fix díjak: € 324
Átlagos lakóingatlan Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving területén
€ 1.846 évente
Napelemek
34% a hasonló lakóingatlanok közül; 27% lakókörzet
Forrás és módszertan

Átlagosan szolgáltatott energiamennyiség – azonos típusú és méretű, ugyanabban az időszakban épült lakóingatlanok (CBS, 2025, hőmérsékleti korrekcióval), sze 2026 átlagos lakossági díjaival számolva (CBS: 1,39/m³ és 0,26/kWh, adókkal, alapdíjjal és energiaadó-kedvezménnyel együtt). A tényleges fogyasztás a lakóktól és az épületgépészeti rendszerektől függ.

Fűtéskorszerűsítés és támogatások

Távhőhálózat a lakókörzetben
4% a csatlakoztatott lakóingatlanok aránya (2023)
Fűtési módok Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving területén
89% kazános központi fűtés, 1% házközponti fűtés, 5% távfűtés 2022
Geotermikus potenciál
Kedvezőtlen Slochteren-formáció, WarmteAtlas

ISDE 2026 (500 millió €): támogatás hőszigeteléshez, (hibrid) hőszivattyúhoz, napkollektoros vízmelegítőhöz, szellőztetéshez és távhőhálózati csatlakozáshoz (utóbbihoz fix 3 775 €). A hőszivattyúk támogatása típustól és teljesítménytől függően mintegy 500 €-tól több mint 13 000 €-ig terjed. A telepítést követően az RVO-nál igényelhető. ISDE-támogatás az RVO-nál · Energiesubsidiewijzer (önkormányzati támogatásokkal is)

Energetikai besorolások Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving területén

  • A vagy jobb 23% 317
  • B 8% 108
  • C 13% 175
  • D 10% 133
  • E 10% 143
  • F 20% 277
  • G 15% 207
  • Nincs energetikai besorolás 2% 21
Forrás és módszertan

Energetikai besorolás és a besorolások megoszlása: EP-Online (RVO), saját adatbázisunkon keresztül; fogyasztási profilok: CBS 85140NED (CC BY 4.0); díjszabások: CBS 85592NED; lakókörzeti fogyasztás: CBS Kerncijfers; távhőhálózatok, tervek, kísérleti projektek és a fűtési módok megoszlása: WarmteAtlas (RVO, lakókörzeti szinten; a terveket azokhoz a lakókörzetekhez rendeljük, amelyek középpontja a tervezési területre esik); ISDE: RVO. Tájékoztató adatok, nem energetikai tanácsadás.

Havi lakhatási költségek: vásárlás vagy bérlés

Számoljon az Ön által megadott vételárral, bérleti díjjal és feltételezésekkel. Minden összeg módosítható; az eredmény tájékoztató jellegű.

Önerő 10% Megtakarításból vagy meglévő ingatlana tehermentes értékrészéből származó, nem hitelből fedezett összeg.
A jelzáloghitel típusa
Jelzáloghitel törlesztőrészlete (bruttó) —
ebből tőketörlesztés (az Ön vagyonának része marad)
Állandó költségek —
Összesen havonta —
Havi állandó kiadások (átlagértékek, módosíthatók)
Utrecht települési önkormányzata, 2026: az ingatlanadó (OZB) a WOZ-érték (€ 640.000) 0,0806%-a, azaz évi € 516; a hulladékkezelési díj évi € 528, a csatornadíj évi € 247 többfős háztartás esetén (COELO).
Hhs De Stichtse Rijnlanden, 2026: a lakossági vízgazdálkodási alapdíj évi € 127, a szennyvíztisztítási díj évi € 235 (három szennyezési egységre), a vízgazdálkodási adó pedig a WOZ-érték (€ 145) 0,0226%-a évente (CBS).
Jelzáloghitel esetén kötelező; átlagos biztosítási díj.
Tartalékképzés; általában a lakóingatlan értékének évi 1%-a.
Évente 1.100 m³ gáz és 2.520 kWh villamos energia (CBS-átlag: azonos típusú és méretű, ugyanabban az időszakban épült lakóingatlanok), sze 2026 díjszabásával.
Csak lakások esetén.
Átlagos előfizetési csomag.

Vásárlás vagy bérlés?

TételVásárlásBérlés
Összesen havonta——
Ebből tőketörlesztés (vagyongyarapodás)——
Lakhatási költség tőketörlesztés nélkül——
10 év alatt visszafizetett tőke——

Nem veszi figyelembe az ingatlan értékváltozását, a jelzáloghitel-kamat adóalapból való levonását, a saját lakóingatlan utáni átalányjövedelmet, a lakbértámogatást és a bérleti díjak emelését. Tájékoztató jellegű, nem minősül tanácsadásnak.

Mennyibe kerül ennek a lakóingatlannak a megvásárlása?

A vételáron felül fizetendő egyszeri költségek: illeték, közjegyző, értékbecslés, tanácsadás és állapotfelmérés. 2018 óta legfeljebb az ingatlan értékének megfelelő hitelt vehet fel, ezért ezeket a költségeket saját forrásból kell fedeznie.

Vevői költségek összesen—
A vételár százalékában—
Ebből az adóalapból egyszeri alkalommal levonható—
Szükséges önerő a költségek, valamint a vételárnak a hitelből nem fedezett része—
Költségtételek (2026. évi irányadó összegek, módosíthatók)
A vételár 2%-a, ha Ön maga költözik be a lakóingatlanba.
A Kadaster-bejegyzés és a szükséges ellenőrzések költségeivel együtt; a díjak közjegyzőnként eltérnek. Az adóalapból nem vonható le.
Csak jelzáloghitel esetén; a Kadaster-bejegyzés költségével együtt. Az adóalapból levonható.
A hitelező hitelesített értékbecslési jelentést kér. Az adóalapból levonható.
Általában 2000 és 3500 € között, a tanácsadótól és az Ön helyzetétől függően. Az adóalapból levonható.
A vételár meghaladja az NHG értékhatárát (€ 470.000, 2026), ezért az NHG nem vehető igénybe.
1995 előtt épült lakóingatlanoknál ajánlott; ennek a lakóingatlannak az építési éve: 1906. Az állapotfelmérés feltárja a karbantartási hiányosságokat, az alapozás és a tető hibáit, valamint a nedvességproblémákat. Az adóalapból nem vonható le.
Általában a vételár 1–1,5%-a vagy fix díj. Az adóalapból nem vonható le.
Ha a 10%-os biztosítéki összeget nem Ön helyezi letétbe: ennek az összegnek nagyjából 1%-a. Az adóalapból nem vonható le.
Költöztetés, padlóburkolatok, függönyök és kisebb átalakítások; a költségek az egyéni igényektől függően jelentősen eltérhetnek.

Irányadó összegek a szokásos díjtételek alapján; kérjen árajánlatot közjegyzőtől, értékbecslőtől és tanácsadótól. A levonható költségekkel a vásárlás évében egyszeri alkalommal csökkentheti személyijövedelemadó-alapját. Nem minősül pénzügyi tanácsadásnak.

Hasznos eszközök

Lakberendezés újragondolva, mesterséges intelligenciával

Töltsön fel egy fényképet egy szobáról, válasszon stílust, és fél percen belül megnézheti, hogyan mutathatna a helyiség. Maga a szoba változatlan marad, csak a berendezés változik.

Az eszközt bejelentkezett látogatók használhatják. A fiók létrehozása ingyenes.

Bejelentkezés

Lakókörzet, városrész és települési önkormányzat

Városrész

Noordwest

Lakóingatlanok
21.827
Lakosok száma
45.050
Átlagos WOZ-érték
€ 392.000
Saját tulajdonú lakóingatlanok
41%
Átlagos építési év
1957
Leggyakoribb
Lakás (55%)
Minden információ: Noordwest →
Települési önkormányzat

Utrecht

Lakóingatlanok
175.523
Lakosok száma
376.757
Átlagos WOZ-érték
€ 451.000
Saját tulajdonú lakóingatlanok
44%
Átlagos építési év
1968
Leggyakoribb
Lakás (61%)
Minden információ: Utrecht →

Kik laknak a lakókörzetben?

Kik laknak a lakókörzetben?

Hasonlítsa össze a lakókörzet, a városrész és a települési önkormányzat területének CBS-adatait az országos adatokkal: származás, iskolai végzettség, jövedelem, szociális ellátások és foglalkoztatás.

Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.

Ingyenes fiók létrehozása Bejelentkezés

Helyi szolgáltatások, intézmények és megközelíthetőség

A bevásárlás gyalog is megoldható. Gyalog is elérhető egy általános iskola, ami kényelmes a családoknak. A közelben van egy tömegközlekedési megálló. Városias környezet: minden közel van, az ezzel járó nyüzsgéssel együtt.

Nagy szupermarket
300 m
átlagos távolság a lakókörzetben
Háziorvosi rendelő
400 m
átlagos távolság a lakókörzetben
Általános iskola
400 m
átlagos távolság a lakókörzetben
Bölcsőde
300 m
átlagos távolság a lakókörzetben
Legközelebbi általános iskola
160 m
Basisschool Jules Verne
Legközelebbi tömegközlekedési megálló
170 m
Utrecht, Watertoren · bus · 4 vertrekken per uur overdag
Legközelebbi elektromosautó-töltőpont
100 m
Tweede Daalsedijk 16 - TotalEnergies
Legközelebbi gyermekfelügyeleti intézmény
160 m
Luchtballon
Legközelebbi adótorony
130 m
Zendmast 2G, 4G, 5G · 3 antennes · 20,3 m hoog · veilige afstand 5 m
Iskolák 3 km-en belül
26
Városiasodottság
Igen erősen városias
4.297 cím/km²
Forrás és módszertan

A lakókörzet összes lakójára számított átlagos közúti távolságok (CBS). Az iskola (DUO), a tömegközlekedési megálló (OVapi/GTFS, munkanapi indulások), az adótorony (Antenneregister), a töltőpont és a gyermekfelügyeleti intézmény távolságát ettől a címtől légvonalban mérjük, saját adatbázisunk alapján.

Lakókörnyezet: zaj, víz, levegő, fény és zöldterületek

Zaj

65 dB Zajos

45 dB-ig nagyon csendes70 dB felett rendkívül zajos

Közúti forgalom
51 dB
Vasúti forgalom
45 dB
Légi forgalom
41 dB
Szélturbinák
nincs
Közúti forgalom, éjszaka
41 dB
Vasúti forgalom, éjszaka
36 dB

Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving (lakókörzet) területén a lakóingatlanok 49%-ánál nagyobb a zajterhelés, mint ezen a címen; az ottani átlag 66 dB.

Zajos: egy forgalmas városi utca vagy közeli autópálya zajszintje. A szabadban nehéz beszélgetni; bent a hangszigetelés határozza meg a lakókomfortot. A tartósan ilyen mértékű zajterhelés alvászavarokkal és fokozott stresszel függ össze. A fő zajforrás: közúti forgalom (51 dB).

Forrás és módszertan

Lden: a nappali, esti és éjszakai zajterhelés éves átlaga (RIVM-zajtérképek: 2020, légi forgalom: 2022, szélturbinák: 2024, 10 m-es rácsháló). Hozzávetőleges becslés, nem a homlokzatnál végzett mérés. A WHO a közúti forgalomnál legfeljebb 53 dB, a légi forgalomnál 45 dB zajterhelést javasol.

Árvíz

Nincs Nincs

A maximális vízmélységet ábrázoló térképen nem szerepel erre a helyre vonatkozó árvízi forgatókönyv.

Árvízzel veszélyeztetett lakóingatlanok Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving területén
82%
Ebből 0,5 m-nél nagyobb vízmélységgel
17%
Maximális vízmélység a lakókörzetben
0,69 m

Erre a helyre nem készült elöntéssel számoló árvízi forgatókönyv: gátszakadás vagy magas vízállás esetén várhatóan szárazon marad. Itt nem szükséges árvízbiztosítást kötni.

Forrás és módszertan

LIWO (Rijkswaterstaat), árvíz esetén várható legnagyobb vízmélység térképe, 25 m-es rácsháló; az árvíz valószínűsége: Klimaateffectatlas. A vízmélység nem jelzi az árvíz bekövetkezésének valószínűségét; a gátakat és árvízvédelmi műveket e valószínűség figyelembevételével tervezték.

Levegőminőség

  • NO₂ 16,5 µg/m³ a WHO által ajánlott érték felett
  • PM2,5 9,7 µg/m³ a WHO által ajánlott érték felett
  • PM10 16,4 µg/m³ a WHO által ajánlott érték felett

Szennyezett levegő: meghaladja a 2030-ra előírt európai határértékeket, többnyire közeli forgalmas út, ipari létesítmény vagy intenzív állattartás miatt. Ez különösen a légúti panaszokkal élők és a kisgyermekek esetében fontos szempont; segít, ha a ház csendesebb oldalán szellőztet.

Átlagértékek (Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving): NO₂ 18,0, PM2,5 9,8 µg/m³.

Forrás és módszertan

Éves átlagkoncentrációk 25 m-es felbontásban (RIVM, a legfrissebb térkép). A sávon lévő vonal a WHO ajánlott értékét jelöli (NO₂ 10, PM2,5 5, PM10 15 µg/m³); a szín azt mutatja, hogyan viszonyul az érték a WHO ajánlásához és a 2030-as EU-határértékhez.

Éjszakai fény

Világos

sötétnagyon világos

Átlag Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving területén: világos.

Erősen megvilágított: sok az utakról, vállalkozások telephelyeiről vagy üvegházakból származó mesterséges fény. A sok éjszakai fény rosszabb alvásminőséggel függ össze; figyeljen a hálószobák elhelyezkedésére.

Forrás és módszertan

A felfelé irányuló, műholdakkal mért mesterséges fény (RIVM fénykibocsátási térkép, 2023, 375 m-es rács), az összes hollandiai lakóingatlanhoz viszonyítva: a sötét a legsötétebb 20%-ot, a nagyon világos a legvilágosabb 10%-ot jelenti.

Zöldterületek a lakókörzetben

22% zöldterület 500 m-en belül

Átlag Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving területén: 28%.

Szinte teljesen beépített és burkolt: Hollandia legkevesebb zöldfelülettel rendelkező helyei közé tartozik. Nyáron érezhető hőszigethatásra és kevés árnyékra számíthat; itt aranyat ér egy növényekkel beültetett erkély vagy tetőterasz.

Forrás és módszertan

A zöldterületek (fű, cserjék, fák) aránya a címet körülvevő 500 m-es rácscellában (RIVM-zöldterületi térkép, 2022). A hollandiai lakóingatlanok felénél 52% feletti a zöldterületek aránya 500 m-en belül; minden tizediknél 32% alatti.

Légi forgalom az ingatlan felett

Légi forgalom az ingatlan felett

Nézze meg, naponta hány repülőgép repül el a terület felett, milyen alacsonyan, mikor és mely repülőterekhez kapcsolódnak a járatok.

Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.

Ingyenes fiók létrehozása Bejelentkezés

Éghajlat és biztonság

A ház körüli hőstressz még a forró napokon is mérsékelt marad; a környezet estére viszonylag jól lehűl.

Hőség

46–48 °C szélsőséges hőstressz

Hőérzet egy forró nyári napon (2022), a háztól 1 m távolságra.

Hőszigethatás
több mint 2 °C melegebb a külterületnél
Meleg éjszakák (legalább 20 °C)
8–14 éjszaka évente
Távolság egy hűvös helytől
400–500 m
Átlag (Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving)
47 °C hőérzet

Víz

Csapadékvíz felhőszakadáskor (70 mm/óra)
közvetlenül a ház mellett nincs vízlefolyási útvonal
Talajvíz okozta problémák 2050-ben
Igen nagymértékű növekedés
Szárazon maradó szint Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving területén
97% a lakóingatlanok aránya a legsúlyosabb árvíz esetén
Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving: közepes vagy nagy kockázatú lakóingatlanok
59%

Környezeti veszélyforrások

Nagyfeszültségű vezeték
2 km-en belül nincs
Szélturbina
5 km-en belül nincs
Kockázatos tevékenységek 1 km-en belül
Buisleiding, tanken brandstoffen, vervoer gevaarlijke stoffen

Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving területén a lakóingatlanok 0%-a nagyfeszültségű vezeték mágneses terének övezetében, 0%-a pedig szélturbinától 1 km-en belül található.

Forrás és módszertan

Hőség, felszíni víz és talajvíz: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0; hőérzet és hőszigethatás: 2022; árvíz valószínűsége és vízmélység: országos árvízi forgatókönyvek; talajvíz okozta problémák valószínűsége: 2050-es, magas értékekkel számoló forgatókönyv; vízlefolyási útvonalak: egy óra alatt lehulló 70 mm csapadék esetén). Nagyfeszültségű vezetékek: RIVM Netkaart, számított távolságokkal (a mágneses tér övezete); szélturbinák: RIVM; kockázatos tevékenységek: Register Externe Veiligheidsrisico's a RIVM Atlas Leefomgeving felületén keresztül (olyan tevékenységek, amelyek veszélyeztetett övezete 1 km-en belülre esik). Térképeken alapuló, tájékoztató jellegű adatok, nem mérések.

Biztonság és élhetőség

Élhetőség – Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving (lakókörzet)

Teljesen megfelelő Leefbaarometer 2024, 6. kategória a 9-ből

  • Fizikai környezet: gyenge
  • Lakóingatlanok: megfelelő
  • Helyi szolgáltatások és intézmények: nagyon jó
  • Közösségi összetartás: gyenge
  • Zavaró hatások és közbiztonsági problémák: gyenge

Leefbaarometer 3.0 (BZK): az élhetőség becsült értékelése kilenc kategóriában, öt szempont alapján, az országos átlaghoz viszonyítva. Bővebben a lakókörzetről

Bűncselekmények – Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving (lakókörzet)

50 évente, 1 000 lakosra vetítve -3% az előző évhez képest

Nyilvántartva: sze 2025 – aug 2026
144
Városrész: Noordwest
47 1 000 főre vetítve
Települési önkormányzat: Utrecht
75 1 000 főre vetítve
Nederland
45 1 000 főre vetítve
Lakásbetörések 1 000 lakóingatlanra vetítve
3,6 5 betörés

Leggyakoribb

Diefstal uit auto
29
Vernieling
18
Winkeldiefstal
14
Fietsdiefstal
12
  1. 1372021
  2. 1832022
  3. 1512023
  4. 1412024
  5. 1432025

Az országos átlag körüli érték. A mutatót főként a lopások és rongálások alakítják; arról keveset árul el, hogy mennyire érzi magát biztonságban az ember az utcán. Ehhez a Leefbaarometer „rendzavarás és közbiztonsági problémák” mutatóját is érdemes figyelembe venni.

Forrás és módszertan

Rendőrség, nyilvántartott bűncselekmények lakókörzetenként (a CBS és a rendőrség nyílt adatai, havi bontásban). Kis lakókörzetekben az esetszám is alacsony; az adatot a lakosok és a lakóingatlanok számával együtt érdemes értelmezni. Nem minden bűncselekményt jelentenek be.

Ingatlanjelentés ajánlattételi tanácsadással

Ajánlatot tenne erre az ingatlanra: 2e Daalsedijk 40? Tudja meg, mennyit ér valójában.

Az ingyenes oldal a tényeket mutatja be. A jelentés a legfontosabb kérdésre válaszol: mennyit ajánljak? Három forgatókönyv euróban, a hasonló lakóingatlanok Kadaster által nyilvántartott tényleges vételára, a modellel becsült érték, a települési önkormányzat területén jellemző irányár feletti ajánlattételi adatok és az ingatlan fotókon látható állapota alapján. Emellett azokat a kérdéseket is tartalmazza, amelyeket aláírás előtt érdemes feltennie az ingatlanközvetítőnek.

Számítási példa: egy 2%-kal túl magas ajánlat egy 450 000 € értékű lakóingatlannál már 9 000 € többletköltséget jelent. A jelentés ára: 19 €.

Óvatosaz irányár alatt vagy annak közelében, ha kevés az ajánlattevő
A piaci szintnek megfelelőmennyiért keltek el a környéken a hasonló lakóingatlanok az elmúlt hónapokban
Esélyesa piaci érték felett, de még a becsült értéksávon belül
  • Ajánlattételi stratégia három forgatókönyvvel
    Egy óvatos, egy piaci viszonyoknak megfelelő és egy jó eséllyel elfogadható ajánlat euróban, a modellel becsült érték, a hasonló adásvételek és a települési önkormányzat területén ténylegesen kifizetett, irányár feletti összegek alapján.
  • Hasonló ingatlanok eladási adatai a Kadaster nyilvántartásából
    A közelben található, típusukban, méretükben és építési időszakukban hasonló lakóingatlanok tényleges vételára térképen és táblázatban, a mai árszintre átszámítva.
  • Modellel becsült érték és korábbi eladások
    Automatizált értékmeghatározás becsült értéksávval, a címhez tartozó korábbi adásvételek és a WOZ-érték alakulása az évek során.
  • Ingatlanpiaci adatok a települési önkormányzat területéről
    Az adott ingatlantípus értékesítési ideje, az irányár feletti ajánlatok százalékos mértéke, a m²-enkénti ár és a kínálat szűkösségének mutatója (NVM), hogy tudja, mekkora versenyre számíthat.
  • Kérdések az ingatlanközvetítőhöz
    Az ingatlanra szabott kérdéslista a megtekintéshez, az építési év, az energetikai besorolás, a környezeti kockázatok, a hirdetés és a fotóelemzés alapján.
  • A lakóingatlan állapota a fényképek alapján
    Egy képelemző modell a hirdetési fotók alapján értékeli az általános állapotot, a konyhát és a fürdőszobát, felméri a látható hibákat, és tájékoztató becslést ad a felújítás költségére.
  • Havi lakhatási költségek ajánlatonként
    Az egyes forgatókönyvek havi költségei: jelzáloghitel, a vevőt terhelő járulékos költségek, önkormányzati adók és díjak, energia és karbantartás – összevetve a bérlés költségeivel.
  • Az ingyenes oldal teljes tartalmával együtt
    A lakóingatlanra, a lakókörzetre, az energiára, a lakókörnyezetre, az éghajlatra, a biztonságra és a légi forgalomra vonatkozó adatok összefoglalója egyetlen PDF-ben.

Több lakóingatlant is összehasonlítana? Havi 5 jelentés 39 € díjért, további jelentések darabonként 6 € áron. Nem értékbecslés és nem garancia, hanem adatok, amelyekkel alátámaszthatja ajánlatát.

Gyakori kérdések – 2e Daalsedijk 40

2e Daalsedijk 40: milyen típusú ez a lakóingatlan?

A lakóingatlan címe: 2e Daalsedijk 40, Utrecht; típusa: tussenwoning, építési év: 1906, lakóterület: 105 m², telek: 78 m². Lakókörzet: Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving; települési önkormányzat: Utrecht.

2e Daalsedijk 40: mi a lakóingatlan energetikai besorolása?

A nyilvántartott energetikai besorolás: F. Egy hasonló lakóingatlan havi gáz- és áramköltsége átlagosan € 209.

2e Daalsedijk 40: körülbelül mennyit ér ez a lakóingatlan?

A tájékoztató jellegű piaci érték € 646.000 és € 714.000 között van (középérték: € 680.000, árszint: sze 2026), a lakókörzet hasonló lakóingatlanjainak WOZ-értékei, irányárai és eladási árai alapján. Ez csupán becsült értéksáv, nem értékbecslés.

2e Daalsedijk 40: mennyi egy hasonló lakóingatlan bérleti díja?

A környék hasonló kiadó lakóingatlanjainak medián bérleti díja havi € 2.600 (m²-enként € 24, 7 lakóingatlan alapján). Az ezen az oldalon szereplő pontszámításból derül ki, hogy a bérleti díj szabályozott-e.

Mennyire csendes a következő cím környéke: 2e Daalsedijk 40?

A homlokzatnál az éves átlagos zajszint 65 dB Lden (zajos). A fő zajforrás: közúti forgalom. Naponta körülbelül 23 repülőgép halad el 2 km-en belül, 3 000 m alatti magasságban.

Elöntheti az árvíz a következő címen található lakóingatlant: 2e Daalsedijk 40?

A maximális vízmélységet ábrázoló országos térképen nem szerepel erre a helyszínre vonatkozó árvízi forgatókönyv.

2e Daalsedijk 40 – mennyire biztonságos a lakókörzet?

Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving területén (területtípus: lakókörzet) a rendőrség évente 1 000 lakosra vetítve 50 bűncselekményt regisztrált, míg a települési önkormányzat területén 75 , országosan pedig 45 volt ez az érték. A Leefbaarometer szerint az élhetőség minősítése: teljesen megfelelő.

2e Daalsedijk 40 – milyen helyi szolgáltatások és intézmények vannak a közelben?

Átlagos távolságok a lakókörzetben: nagy szupermarket: 300 m, háziorvos: 400 m, általános iskola: 400 m, bölcsőde: 300 m (CBS). A legközelebbi iskola, tömegközlekedési megálló, elektromosautó-töltő és gyermekfelügyeleti intézmény ezen az oldalon szerepel, az adott címtől mért távolsággal együtt.

Honnan származnak ezek az adatok?

Nyilvános állami adatforrásokból: BAG és Kadaster (ingatlanjellemzők, telek), EP-Online (energetikai besorolás), CBS (lakókörzeti statisztikák, árindex, energiafogyasztás), RIVM (zaj, levegő, fény, zöldfelület), Klimaateffectatlas és LIWO (hőség, víz), nyílt rendőrségi adatok és Leefbaarometer (közbiztonság), valamint ADS-B-hálózatok (légi forgalom). Minden számítás tájékoztató jellegű, nem minősül értékbecslésnek vagy tanácsadásnak.