Botterkamp 2
9412 AJ Beilen · Beilen, Midden-Drenthe
- Önálló családi ház
- Építési év: 1994
- 176 m² lakóterület
- 700 m² telek
- B energetikai besorolás
Kérdezzen az ingatlanról: Botterkamp 2
Tegyen fel kérdést a lakóingatlanról, a lakókörzetről, az értékről vagy a költségekről. Az asszisztens az oldalon szereplő adatok alapján válaszol, és szükség esetén friss információknak is utánanéz.
Röviden
Botterkamp 2 (Beilen): önálló családi ház – építési éve 1994, lakóterülete 176 m² és energetikai besorolása B; elhelyezkedése: Beilen lakókörzet (települési önkormányzat: Midden-Drenthe). A tájékoztató jellegű piaci érték € 543.000 és € 627.000 között van. Lakókörnyezet: zajterhelés: 51 dB (mérsékelten zajos), levegőminőség: a WHO ajánlott határértékén belül, 500 m sugarú körben 66% zöldterület, nincs a címre vonatkozó árvízi forgatókönyv. Légi forgalom: naponta körülbelül 3 repülőgép halad el 2 km sugarú körben, 3 000 m alatti magasságban. A lakókörzet élhetősége: jó.
Az oldalon szereplő összes adat nyilvános nyilvántartásokból és térképekről származik, és ingyenesen elérhető. Önálló összegyűjtésük lakóingatlanonként órákba telne; itt egy másodperc alatt mindent megtalál egy helyen. Minden rész alatt elolvashatja, mit jelentenek az adatok az itt élők számára.
Elhelyezkedés
Becsült értéksáv
Piac
- +5,7% az eladási árak éves változása: Drenthe (CBS árindex, sze 2026)
- € 446.129 2025. évi átlagos eladási ár Midden-Drenthe települési önkormányzatának területén (CBS/Kadaster)
- € 299.000 átlagos WOZ-érték (lakókörzet: Beilen; CBS 2024)
Így áll össze a becsült értéksáv
| Forrás | Kiinduló érték | Mai árszintre átszámítva | Súly |
|---|---|---|---|
| 40 hasonló lakóingatlan 320 m távolságon belül medián WOZ-érték m²-enként, indexálva |
€ 3.395/m² | € 597.520 | 83% |
| Átlag – lakókörzet: Beilen 2024. évi CBS WOZ-érték (€ 299.000) / átlag: 130 m² |
€ 2.300/m² | € 524.504 +29,6% változás 2023 K1 óta |
17% |
Hasonló lakóingatlanok a közelben (40 találat)
Hasonló lakóingatlanok
Tekintse meg a becsült értéksáv alapjául szolgáló, hasonló környékbeli lakóingatlanokat, a m²-enkénti ár és a távolság feltüntetésével.
Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.
Számítási módszer: az egyes források adatait a vonatkozási időpontjuktól a mai árszintre számítottuk át a CBS használt lakóingatlanokra vonatkozó árindexével (tartományonként, Amsterdam, Rotterdam, Den Haag és Utrecht esetében városonként; a legutóbbi hónapokra az országos havi index alapján). A középérték a súlyozott átlag; az értéksáv szélességét a források közötti eltérések határozzák meg (legalább 5%). A számítás nem veszi figyelembe a lakóingatlan állapotát, utcán belüli elhelyezkedését, az örökhaszonbérletet és az ingatlan egyedi jellemzőit. Ez nem minősül értékbecslésnek.
Bérlés vagy vásárlás?
Egy hasonló lakóingatlan bérlése
A környéken túl kevés a hasonló bérlakás ahhoz, hogy bérleti díjat becsülhessünk.
Ennek a lakóingatlannak a megvásárlása
€ 2.750 havonta
Annuitásos jelzáloghitel € 585.000 összegben (a becsült értéksáv közepe), 3,9% kamattal, 30 évre, teljes finanszírozással: az első hónapban € 1.890 kamat és € 860 tőketörlesztés. A karbantartási költségek, az adók és a hitelkamat utáni adókedvezmény figyelembevétele nélkül.
Melyik az okosabb döntés?
Az összehasonlításhoz bérletidíj-becslésre és becsült értéksávra is szükség van.
Jellemzők
- Lakóingatlan típusa
- Önálló családi ház
- Rendeltetés
- Lakócélú rendeltetés
- Építési év
- 1994
- Lakóterület
- 176 m²
- Épület alapterülete
- 115 m²
- Telek területe
- 700 m²
- Energetikai besorolás
- B
- Önálló rendeltetési egység státusza
- Használatban
- Épület státusza
- Használatban
- BAG-címazonosító
- 1731200000001522
- Önálló rendeltetési egység BAG-azonosítója
- 1731010000000377
- Épület BAG-azonosítója
- 1731100000002222
Forrás és módszertan
Basisregistratie Adressen en Gebouwen (Kadaster) és az energetikai besorolások nyilvántartása. A telekterület a teljes, ingatlan-nyilvántartás szerinti területet jelenti; lakások esetén az épület teljes telkére vonatkozik.
Telek, talaj és övezeti besorolás
Ebben a lakókörzetben ritkák az alapozási problémák. A talaj enyhén süllyed, ahogy sok tőzeges és agyagos területen; emiatt időnként szükség lehet a kert és a burkolatok szintjének megemelésére.
- Telekterület (BAG)
- 700 m²
- Alapozási kockázat – Beilen
- A lakóingatlanok 0,1%-ánál fennáll a fa alapcölöpök korhadásának kockázata (nagyon alacsony) 2050, magas kibocsátási forgatókönyv: 0,1%, egyenlőtlen süllyedés: 2,6%; Midden-Drenthe települési önkormányzatának területén: 0,5% — Klimaateffectatlas (Deltares/KCAF)
- Talajsüllyedés – Beilen
- −1,6 mm évente sekély talajrétegekben: −0,3 mm; Midden-Drenthe települési önkormányzatának területén: −1,4 mm
- Kadaster, tengerszint feletti magasság, övezeti besorolás, talaj
- betöltés…
Forrás és módszertan
Telek: Kadaster (BRK, a PDOK közvetítésével; a telekhatár a fenti térképen látható). Tengerszint feletti magasság: Actueel Hoogtebestand Nederland. Övezeti besorolás: ruimtelijkeplannen.nl (2024. január 1. előtti rendezési tervek; az újabb szabályokat a települési önkormányzat környezetrendezési terve tartalmazza). Talaj és alapozás: Klimaateffectatlas (CC BY 4.0) és RVO/KCAF. Tájékoztató jellegű adatok, nem minősülnek épületműszaki vagy jogi tanácsadásnak.
Napsütés és árnyék
Milyen a homlokzatok, a kert és a tető tájolása, és mennyire árnyékolják őket a környező épületek? A számítás a Nap helyzetén és a 3D BAG épületmagassági adatain alapul.
- Homlokzatok, kert, tető és természetes fény
- számítás folyamatban…
Az épületadatokat nem sikerült betölteni.
ez a lakóingatlan épületek árnyéka telek a Nap iránya
Épületek és magasságok: 3D BAG (TU Delft, CC BY 4.0; tetőmagasság = a tetőmagasságok 70. percentilise a lakóingatlan terepszintjéhez képest, az AHN adatai alapján). Telek: Kadaster (BRK). A Nap helyzete: NOAA-algoritmus, helyi idő. Légi felvétel: PDOK, Beeldmateriaal Nederland (CC BY 4.0). Tájékoztató jellegű: a számítás nem veszi figyelembe a fákat, a kerítéseket, a tetőfelépítményeket és a domborzatot.
Energia és fűtés
Energiatakarékos lakóingatlan: alacsony energiaköltségek, kellemes belső hőmérséklet és számos banknál kedvezőbb jelzáloghitel-feltételek. További energetikai korszerűsítéssel itt már kevés megtakarítás érhető el. Egy hasonló lakóingatlanban évente körülbelül € 796 összeggel többet költenek energiára, mint Beilen területén egy átlagos lakóingatlanban.
Energetikai besorolás
B előzetes energetikai besorolás
- A vagy annál jobb energetikai besorolás – Beilen
- 38% a lakóingatlanok közül
Az építési év és az ingatlantípus alapján készült hatósági becslés, nem helyszíni felmérés alapján nyilvántartásba vett besorolás; eladáskor vagy bérbeadáskor végleges energetikai besorolás kötelező.
Fogyasztás és költségek
€ 256 havonta, átlagos fogyasztás mellett
- Földgáz
- 1.210 m³ évente; 930 lakókörzet
- Villamos energia
- 4.130 kWh évente; 2.560 lakókörzet
- Éves költségek
- € 3.076 gáz: € 1.680, áram: € 1.072, fix díjak: € 324
- Átlagos lakóingatlan Beilen területén
- € 2.280 évente
- Napelemek
- 73% a hasonló lakóingatlanok közül; 57% lakókörzet
Forrás és módszertan
Átlagosan szolgáltatott energiamennyiség – azonos típusú és méretű, ugyanabban az időszakban épült lakóingatlanok (CBS, 2025, hőmérsékleti korrekcióval), sze 2026 átlagos lakossági díjaival számolva (CBS: 1,39/m³ és 0,26/kWh, adókkal, alapdíjjal és energiaadó-kedvezménnyel együtt). A tényleges fogyasztás a lakóktól és az épületgépészeti rendszerektől függ.
Fűtéskorszerűsítés és támogatások
- Fűtési módok Beilen területén
- 91% kazános központi fűtés, 5% házközponti fűtés, 3% elektromos fűtés 2022
- Geotermikus potenciál
- Kedvezőtlen Slochteren-formáció, WarmteAtlas
- Távhőhálózat
- a lakókörzetben nincs távhőhálózat, és tervezett hálózatról sincs információ
ISDE 2026 (500 millió €): támogatás hőszigeteléshez, (hibrid) hőszivattyúhoz, napkollektoros vízmelegítőhöz, szellőztetéshez és távhőhálózati csatlakozáshoz (utóbbihoz fix 3 775 €). A hőszivattyúk támogatása típustól és teljesítménytől függően mintegy 500 €-tól több mint 13 000 €-ig terjed. A telepítést követően az RVO-nál igényelhető. ISDE-támogatás az RVO-nál · Energiesubsidiewijzer (önkormányzati támogatásokkal is)
Energetikai besorolások Beilen területén
Forrás és módszertan
Energetikai besorolás és a besorolások megoszlása: EP-Online (RVO), saját adatbázisunkon keresztül; fogyasztási profilok: CBS 85140NED (CC BY 4.0); díjszabások: CBS 85592NED; lakókörzeti fogyasztás: CBS Kerncijfers; távhőhálózatok, tervek, kísérleti projektek és a fűtési módok megoszlása: WarmteAtlas (RVO, lakókörzeti szinten; a terveket azokhoz a lakókörzetekhez rendeljük, amelyek középpontja a tervezési területre esik); ISDE: RVO. Tájékoztató adatok, nem energetikai tanácsadás.
Havi lakhatási költségek: vásárlás vagy bérlés
Számoljon az Ön által megadott vételárral, bérleti díjjal és feltételezésekkel. Minden összeg módosítható; az eredmény tájékoztató jellegű.
Mennyibe kerül ennek a lakóingatlannak a megvásárlása?
A vételáron felül fizetendő egyszeri költségek: illeték, közjegyző, értékbecslés, tanácsadás és állapotfelmérés. 2018 óta legfeljebb az ingatlan értékének megfelelő hitelt vehet fel, ezért ezeket a költségeket saját forrásból kell fedeznie.
Hasznos eszközök
Lakberendezés újragondolva, mesterséges intelligenciával
Töltsön fel egy fényképet egy szobáról, válasszon stílust, és fél percen belül megnézheti, hogyan mutathatna a helyiség. Maga a szoba változatlan marad, csak a berendezés változik.
Az eszközt bejelentkezett látogatók használhatják. A fiók létrehozása ingyenes.
Lakókörzet, városrész és települési önkormányzat
Beilen
- Lakóingatlanok
- 4.355
- Lakosok száma
- 9.345
- Átlagos WOZ-érték
- € 299.000
- Saját tulajdonú lakóingatlanok
- 61%
- Átlagos építési év
- 1981
- Leggyakoribb
- Ikerházfél (25%)
Beilen
- Lakóingatlanok
- 5.175
- Lakosok száma
- 11.665
- Átlagos WOZ-érték
- € 321.000
- Saját tulajdonú lakóingatlanok
- 65%
- Átlagos építési év
- 1981
- Leggyakoribb
- Önálló családi ház (29%)
Midden-Drenthe
- Lakóingatlanok
- 14.336
- Lakosok száma
- 34.021
- Átlagos WOZ-érték
- € 328.000
- Saját tulajdonú lakóingatlanok
- 71%
- Átlagos építési év
- 1975
- Leggyakoribb
- Önálló családi ház (38%)
A lakókörzet lakóingatlanai a térképen Beilen · Drenthe
Kik laknak a lakókörzetben?
Kik laknak a lakókörzetben?
Hasonlítsa össze a lakókörzet, a városrész és a települési önkormányzat területének CBS-adatait az országos adatokkal: származás, iskolai végzettség, jövedelem, szociális ellátások és foglalkoztatás.
Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.
Helyi szolgáltatások, intézmények és megközelíthetőség
A szupermarket kerékpárral könnyen elérhető. Az általános iskola kerékpárral könnyen elérhető. A közelben van egy tömegközlekedési megálló. Vidéki környezet: nyugalom és tágas terek, de a helyi szolgáltatások és intézmények távolabb vannak.
- Nagy szupermarket
- 800 m átlagos távolság a lakókörzetben
- Háziorvosi rendelő
- 900 m átlagos távolság a lakókörzetben
- Általános iskola
- 700 m átlagos távolság a lakókörzetben
- Bölcsőde
- 700 m átlagos távolság a lakókörzetben
- Legközelebbi általános iskola
- 920 m Christelijk Dalton Kindcentrum De Eshorst
- Legközelebbi tömegközlekedési megálló
- 380 m Beilen, Papenkamp · bus · 1,1 vertrekken per uur overdag
- Legközelebbi elektromosautó-töltőpont
- 60 m 22 Scheuningskamp - Rexel
- Legközelebbi gyermekfelügyeleti intézmény
- 880 m Gorter Bethlehem
- Legközelebbi adótorony
- 260 m Zendmast 2G, 4G, 5G · 3 antennes · 39,4 m hoog · veilige afstand 13,2 m
- Iskolák 3 km-en belül
- 4
- Városiasodottság
- Kevéssé városias 817 cím/km²
Forrás és módszertan
A lakókörzet összes lakójára számított átlagos közúti távolságok (CBS). Az iskola (DUO), a tömegközlekedési megálló (OVapi/GTFS, munkanapi indulások), az adótorony (Antenneregister), a töltőpont és a gyermekfelügyeleti intézmény távolságát ettől a címtől légvonalban mérjük, saját adatbázisunk alapján.
Lakókörnyezet: zaj, víz, levegő, fény és zöldterületek
Zaj
51 dB Mérsékelten zajos
45 dB-ig nagyon csendes70 dB felett rendkívül zajos
- Közúti forgalom
- 47 dB
- Vasúti forgalom
- 48 dB
- Légi forgalom
- nincs
- Szélturbinák
- nincs
- Közúti forgalom, éjszaka
- 39 dB
- Vasúti forgalom, éjszaka
- 39 dB
Beilen (lakókörzet) területén a lakóingatlanok 14%-ánál nagyobb a zajterhelés, mint ezen a címen; az ottani átlag 51 dB.
Elfogadható: hallható a forgalom, mint egy lakókörzet átmenő forgalmat is kiszolgáló utcájában. Csukott ablaknál bent alig észlelhető; a szabadban is kellemesen lehet időzni, de teljes csend soha nincs. A fő zajforrás: vasúti forgalom (48 dB).
Forrás és módszertan
Lden: a nappali, esti és éjszakai zajterhelés éves átlaga (RIVM-zajtérképek: 2020, légi forgalom: 2022, szélturbinák: 2024, 10 m-es rácsháló). Hozzávetőleges becslés, nem a homlokzatnál végzett mérés. A WHO a közúti forgalomnál legfeljebb 53 dB, a légi forgalomnál 45 dB zajterhelést javasol.
Árvíz
Nincs Nincs
A maximális vízmélységet ábrázoló térképen nem szerepel erre a helyre vonatkozó árvízi forgatókönyv.
- Árvízzel veszélyeztetett lakóingatlanok Beilen területén
- 0%
- Ebből 0,5 m-nél nagyobb vízmélységgel
- 0%
- Maximális vízmélység a lakókörzetben
- nincs
Erre a helyre nem készült elöntéssel számoló árvízi forgatókönyv: gátszakadás vagy magas vízállás esetén várhatóan szárazon marad. Itt nem szükséges árvízbiztosítást kötni.
Forrás és módszertan
LIWO (Rijkswaterstaat), árvíz esetén várható legnagyobb vízmélység térképe, 25 m-es rácsháló; az árvíz valószínűsége: Klimaateffectatlas. A vízmélység nem jelzi az árvíz bekövetkezésének valószínűségét; a gátakat és árvízvédelmi műveket e valószínűség figyelembevételével tervezték.
Levegőminőség
- NO₂ 7,6 µg/m³ a WHO ajánlott határértékén belül
- PM2,5 6,6 µg/m³ a WHO által ajánlott érték felett
- PM10 12,3 µg/m³ a WHO ajánlott határértékén belül
Szennyezett levegő: meghaladja a 2030-ra előírt európai határértékeket, többnyire közeli forgalmas út, ipari létesítmény vagy intenzív állattartás miatt. Ez különösen a légúti panaszokkal élők és a kisgyermekek esetében fontos szempont; segít, ha a ház csendesebb oldalán szellőztet.
Átlagértékek (Beilen): NO₂ 7,2, PM2,5 6,7 µg/m³.
Forrás és módszertan
Éves átlagkoncentrációk 25 m-es felbontásban (RIVM, a legfrissebb térkép). A sávon lévő vonal a WHO ajánlott értékét jelöli (NO₂ 10, PM2,5 5, PM10 15 µg/m³); a szín azt mutatja, hogyan viszonyul az érték a WHO ajánlásához és a 2030-as EU-határértékhez.
Éjszakai fény
Sötét
sötétnagyon világos
Átlag Beilen területén: gyengén megvilágított.
Sötét: Hollandia legsötétebb helyei közé tartozik. Láthatók a csillagok, és sötétítés nélkül is könnyű aludni.
Forrás és módszertan
A felfelé irányuló, műholdakkal mért mesterséges fény (RIVM fénykibocsátási térkép, 2023, 375 m-es rács), az összes hollandiai lakóingatlanhoz viszonyítva: a sötét a legsötétebb 20%-ot, a nagyon világos a legvilágosabb 10%-ot jelenti.
Zöldterületek a lakókörzetben
66% zöldterület 500 m-en belül
Átlag Beilen területén: 50%.
Sok zöldfelület: fák, gyep és cserjék határozzák meg a környezetet. A növényzet a forró napokon hűti a lakókörzetet, csillapítja a zajt, megköti a szálló port és mozgásra ösztönöz; kutatások szerint alacsonyabb stresszszinttel is összefügg.
Forrás és módszertan
A zöldterületek (fű, cserjék, fák) aránya a címet körülvevő 500 m-es rácscellában (RIVM-zöldterületi térkép, 2022). A hollandiai lakóingatlanok felénél 52% feletti a zöldterületek aránya 500 m-en belül; minden tizediknél 32% alatti.
Nukleáris biztonsági zóna: Kerncentrale Emsland (D), 70 km távolságra (100 km-es zóna: megelőző jódtabletta-bevétel 18 év alattiaknak és várandósoknak). A sugárveszélyhelyzetekre vonatkozó országos válságkezelési terv intézkedési zónái.
Légi forgalom az ingatlan felett
Légi forgalom az ingatlan felett
Nézze meg, naponta hány repülőgép repül el a terület felett, milyen alacsonyan, mikor és mely repülőterekhez kapcsolódnak a járatok.
Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.
Éghajlat és biztonság
A ház körüli hőstressz még a forró napokon is mérsékelt marad; a környezet estére viszonylag jól lehűl.
Hőség
46–48 °C szélsőséges hőstressz
Hőérzet egy forró nyári napon (2022), a háztól 1 m távolságra.
- Hőszigethatás
- 0,2–0,4 °C melegebb a külterületnél
- Meleg éjszakák (legalább 20 °C)
- 1–3 éjszaka évente
- Távolság egy hűvös helytől
- 0–200 m
- Átlag (Beilen)
- 44 °C hőérzet
Víz
- Csapadékvíz felhőszakadáskor (70 mm/óra)
- közvetlenül a ház mellett nincs vízlefolyási útvonal
- Talajvíz okozta problémák 2050-ben
- Kismértékű növekedés
- Szárazon maradó szint Beilen területén
- 100% a lakóingatlanok aránya a legsúlyosabb árvíz esetén
Környezeti veszélyforrások
- Nagyfeszültségű vezeték
- 325 m 220 kV
- Szélturbina
- 2,8 km Windturbine 25 kW, ashoogte 20 m · rotor 16 m · Logic 25 · itt kb. 24 dB
- Szélturbinák zaja ezen a címen
- kb. 24 dB nem hallható; a legközelebbi szélturbina teljesítménye és távolsága alapján becsült érték, a RIVM térképének lefedettségén kívül
- Kockázatos tevékenységek 1 km-en belül
- Aardgasstation, buisleiding, vervoer gevaarlijke stoffen
Beilen területén a lakóingatlanok 0%-a nagyfeszültségű vezeték mágneses terének övezetében, 0%-a pedig szélturbinától 1 km-en belül található.
Forrás és módszertan
Hőség, felszíni víz és talajvíz: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0; hőérzet és hőszigethatás: 2022; árvíz valószínűsége és vízmélység: országos árvízi forgatókönyvek; talajvíz okozta problémák valószínűsége: 2050-es, magas értékekkel számoló forgatókönyv; vízlefolyási útvonalak: egy óra alatt lehulló 70 mm csapadék esetén). Nagyfeszültségű vezetékek: RIVM Netkaart, számított távolságokkal (a mágneses tér övezete); szélturbinák: RIVM; kockázatos tevékenységek: Register Externe Veiligheidsrisico's a RIVM Atlas Leefomgeving felületén keresztül (olyan tevékenységek, amelyek veszélyeztetett övezete 1 km-en belülre esik). Térképeken alapuló, tájékoztató jellegű adatok, nem mérések.
Biztonság és élhetőség
Élhetőség – Beilen (lakókörzet)
Jó Leefbaarometer 2024, 7. kategória a 9-ből
- Fizikai környezet: megfelelő
- Lakóingatlanok: megfelelő
- Helyi szolgáltatások és intézmények: elégtelen
- Közösségi összetartás: megfelelő
- Zavaró hatások és közbiztonsági problémák: teljesen megfelelő
Leefbaarometer 3.0 (BZK): az élhetőség becsült értékelése kilenc kategóriában, öt szempont alapján, az országos átlaghoz viszonyítva. Bővebben a lakókörzetről
Bűncselekmények – Beilen (lakókörzet)
22 évente, 1 000 lakosra vetítve -24% az előző évhez képest
- Nyilvántartva: sze 2025 – aug 2026
- 207
- Városrész: Beilen
- 24 1 000 főre vetítve
- Települési önkormányzat: Midden-Drenthe
- 19 1 000 főre vetítve
- Nederland
- 45 1 000 főre vetítve
- Lakásbetörések 1 000 lakóingatlanra vetítve
- 2,5 11 betörés
Leggyakoribb
- Winkeldiefstal
- 34
- Vernieling
- 22
- Fietsdiefstal
- 18
- Woninginbraak
- 11
Az átlagosnál jóval biztonságosabb: az egy lakosra jutó bűncselekmények száma legfeljebb az országos átlag fele. Ezek jellemzően nyugodt lakókörzetek, ahol kevés a környéken áthaladó látogató.
Forrás és módszertan
Rendőrség, nyilvántartott bűncselekmények lakókörzetenként (a CBS és a rendőrség nyílt adatai, havi bontásban). Kis lakókörzetekben az esetszám is alacsony; az adatot a lakosok és a lakóingatlanok számával együtt érdemes értelmezni. Nem minden bűncselekményt jelentenek be.
Ajánlatot tenne erre az ingatlanra: Botterkamp 2? Tudja meg, mennyit ér valójában.
Az ingyenes oldal a tényeket mutatja be. A jelentés a legfontosabb kérdésre válaszol: mennyit ajánljak? Három forgatókönyv euróban, a hasonló lakóingatlanok Kadaster által nyilvántartott tényleges vételára, a modellel becsült érték, a települési önkormányzat területén jellemző irányár feletti ajánlattételi adatok és az ingatlan fotókon látható állapota alapján. Emellett azokat a kérdéseket is tartalmazza, amelyeket aláírás előtt érdemes feltennie az ingatlanközvetítőnek.
Számítási példa: egy 2%-kal túl magas ajánlat egy 450 000 € értékű lakóingatlannál már 9 000 € többletköltséget jelent. A jelentés ára: 19 €.
-
Ajánlattételi stratégia három forgatókönyvvel
Egy óvatos, egy piaci viszonyoknak megfelelő és egy jó eséllyel elfogadható ajánlat euróban, a modellel becsült érték, a hasonló adásvételek és a települési önkormányzat területén ténylegesen kifizetett, irányár feletti összegek alapján. -
Hasonló ingatlanok eladási adatai a Kadaster nyilvántartásából
A közelben található, típusukban, méretükben és építési időszakukban hasonló lakóingatlanok tényleges vételára térképen és táblázatban, a mai árszintre átszámítva. -
Modellel becsült érték és korábbi eladások
Automatizált értékmeghatározás becsült értéksávval, a címhez tartozó korábbi adásvételek és a WOZ-érték alakulása az évek során. -
Ingatlanpiaci adatok a települési önkormányzat területéről
Az adott ingatlantípus értékesítési ideje, az irányár feletti ajánlatok százalékos mértéke, a m²-enkénti ár és a kínálat szűkösségének mutatója (NVM), hogy tudja, mekkora versenyre számíthat. -
Kérdések az ingatlanközvetítőhöz
Az ingatlanra szabott kérdéslista a megtekintéshez, az építési év, az energetikai besorolás, a környezeti kockázatok, a hirdetés és a fotóelemzés alapján. -
A lakóingatlan állapota a fényképek alapján
Egy képelemző modell a hirdetési fotók alapján értékeli az általános állapotot, a konyhát és a fürdőszobát, felméri a látható hibákat, és tájékoztató becslést ad a felújítás költségére. -
Havi lakhatási költségek ajánlatonként
Az egyes forgatókönyvek havi költségei: jelzáloghitel, a vevőt terhelő járulékos költségek, önkormányzati adók és díjak, energia és karbantartás – összevetve a bérlés költségeivel. -
Az ingyenes oldal teljes tartalmával együtt
A lakóingatlanra, a lakókörzetre, az energiára, a lakókörnyezetre, az éghajlatra, a biztonságra és a légi forgalomra vonatkozó adatok összefoglalója egyetlen PDF-ben.
Több lakóingatlant is összehasonlítana? Havi 5 jelentés 39 € díjért, további jelentések darabonként 6 € áron. Nem értékbecslés és nem garancia, hanem adatok, amelyekkel alátámaszthatja ajánlatát.
Gyakori kérdések – Botterkamp 2
Botterkamp 2: milyen típusú ez a lakóingatlan?
A lakóingatlan címe: Botterkamp 2, Beilen; típusa: vrijstaande woning, építési év: 1994, lakóterület: 176 m², telek: 700 m². Lakókörzet: Beilen; települési önkormányzat: Midden-Drenthe.
Botterkamp 2: mi a lakóingatlan energetikai besorolása?
A nyilvántartott energetikai besorolás: B. Egy hasonló lakóingatlan havi gáz- és áramköltsége átlagosan € 256.
Botterkamp 2: körülbelül mennyit ér ez a lakóingatlan?
A tájékoztató jellegű piaci érték € 543.000 és € 627.000 között van (középérték: € 585.000, árszint: sze 2026), a lakókörzet hasonló lakóingatlanjainak WOZ-értékei, irányárai és eladási árai alapján. Ez csupán becsült értéksáv, nem értékbecslés.
Mennyire csendes a következő cím környéke: Botterkamp 2?
A homlokzatnál az éves átlagos zajszint 51 dB Lden (mérsékelten zajos). A fő zajforrás: vasúti forgalom. Naponta körülbelül 3 repülőgép halad el 2 km-en belül, 3 000 m alatti magasságban.
Elöntheti az árvíz a következő címen található lakóingatlant: Botterkamp 2?
A maximális vízmélységet ábrázoló országos térképen nem szerepel erre a helyszínre vonatkozó árvízi forgatókönyv.
Botterkamp 2 – mennyire biztonságos a lakókörzet?
Beilen területén (területtípus: lakókörzet) a rendőrség évente 1 000 lakosra vetítve 22 bűncselekményt regisztrált, míg a települési önkormányzat területén 19 , országosan pedig 45 volt ez az érték. A Leefbaarometer szerint az élhetőség minősítése: jó.
Botterkamp 2 – milyen helyi szolgáltatások és intézmények vannak a közelben?
Átlagos távolságok a lakókörzetben: nagy szupermarket: 800 m, háziorvos: 900 m, általános iskola: 700 m, bölcsőde: 700 m (CBS). A legközelebbi iskola, tömegközlekedési megálló, elektromosautó-töltő és gyermekfelügyeleti intézmény ezen az oldalon szerepel, az adott címtől mért távolsággal együtt.
Honnan származnak ezek az adatok?
Nyilvános állami adatforrásokból: BAG és Kadaster (ingatlanjellemzők, telek), EP-Online (energetikai besorolás), CBS (lakókörzeti statisztikák, árindex, energiafogyasztás), RIVM (zaj, levegő, fény, zöldfelület), Klimaateffectatlas és LIWO (hőség, víz), nyílt rendőrségi adatok és Leefbaarometer (közbiztonság), valamint ADS-B-hálózatok (légi forgalom). Minden számítás tájékoztató jellegű, nem minősül értékbecslésnek vagy tanácsadásnak.