Emmaplein 7
3112 DC Schiedam · Stadserf, Schiedam
- Lakás
- Építési év: 1995
- 86 m² lakóterület
- C energetikai besorolás
Kérdezzen az ingatlanról: Emmaplein 7
Tegyen fel kérdést a lakóingatlanról, a lakókörzetről, az értékről vagy a költségekről. Az asszisztens az oldalon szereplő adatok alapján válaszol, és szükség esetén friss információknak is utánanéz.
Röviden
Emmaplein 7 (Schiedam): lakás – építési éve 1995, lakóterülete 86 m² és energetikai besorolása C; elhelyezkedése: Stadserf lakókörzet (települési önkormányzat: Schiedam). A tájékoztató jellegű piaci érték € 331.000 és € 366.000 között van. Lakókörnyezet: zajterhelés: 58 dB (forgalmas), levegőminőség: az EU 2030-as határértéke felett, 500 m sugarú körben 24% zöldterület, árvíz esetén akár 1,5 m vízmélység. Légi forgalom: naponta körülbelül 6 repülőgép halad el 2 km sugarú körben, 3 000 m alatti magasságban. A lakókörzet élhetősége: megfelelő.
Az oldalon szereplő összes adat nyilvános nyilvántartásokból és térképekről származik, és ingyenesen elérhető. Önálló összegyűjtésük lakóingatlanonként órákba telne; itt egy másodperc alatt mindent megtalál egy helyen. Minden rész alatt elolvashatja, mit jelentenek az adatok az itt élők számára.
Elhelyezkedés
Becsült értéksáv
Piac
- +3,8% az eladási árak éves változása: Zuid-Holland (CBS árindex, sze 2026)
- € 339.590 2025. évi átlagos eladási ár Schiedam települési önkormányzatának területén (CBS/Kadaster)
- € 278.000 átlagos WOZ-érték (lakókörzet: Stadserf; CBS 2024)
Így áll össze a becsült értéksáv
| Forrás | Kiinduló érték | Mai árszintre átszámítva | Súly |
|---|---|---|---|
| A lakóingatlan 2025. évi WOZ-értéke értékelési fordulónap: 2024. január 1. |
€ 297.000 | € 353.245 +18,9% változás 2024 K1 óta |
40% |
| 40 hasonló lakóingatlan 430 m távolságon belül medián WOZ-érték m²-enként, indexálva |
€ 4.226/m² | € 363.436 | 33% |
| 26 hasonló lakóingatlan irányára medián irányár m²-enként, indexálva |
€ 3.722/m² | € 320.092 | 20% |
| Átlag – lakókörzet: Stadserf 2024. évi CBS WOZ-érték (€ 278.000) / átlag: 88 m² |
€ 3.159/m² | € 332.606 +22,4% változás 2023 K1 óta |
7% |
A lakóingatlan WOZ-értékének alakulása
A lakóingatlan WOZ-értéke
Tekintse meg az egyes évek WOZ-értékét 2014-től, és hasonlítsa össze a becsült értéksávval.
Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.
Hasonló lakóingatlanok a közelben (66 találat)
Hasonló lakóingatlanok
Tekintse meg a becsült értéksáv alapjául szolgáló, hasonló környékbeli lakóingatlanokat, a m²-enkénti ár és a távolság feltüntetésével.
Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.
Számítási módszer: az egyes források adatait a vonatkozási időpontjuktól a mai árszintre számítottuk át a CBS használt lakóingatlanokra vonatkozó árindexével (tartományonként, Amsterdam, Rotterdam, Den Haag és Utrecht esetében városonként; a legutóbbi hónapokra az országos havi index alapján). A középérték a súlyozott átlag; az értéksáv szélességét a források közötti eltérések határozzák meg (legalább 5%). A számítás nem veszi figyelembe a lakóingatlan állapotát, utcán belüli elhelyezkedését, az örökhaszonbérletet és az ingatlan egyedi jellemzőit. Ez nem minősül értékbecslésnek.
Bérlés vagy vásárlás?
Egy hasonló lakóingatlan bérlése
€ 1.670 – € 1.950 havonta
Piaci bérleti díj: a környék 8 ilyen típusú bérlakása alapján a medián € 21,00/m², erre a lakóingatlanra átszámítva 86 m².
Ennek a lakóingatlannak a megvásárlása
€ 1.640 havonta
Annuitásos jelzáloghitel € 349.000 összegben (a becsült értéksáv közepe), 3,9% kamattal, 30 évre, teljes finanszírozással: az első hónapban € 1.130 kamat és € 510 tőketörlesztés. A karbantartási költségek, az adók és a hitelkamat utáni adókedvezmény figyelembevétele nélkül.
Melyik az okosabb döntés?
A vásárlás kedvezőbb
A havi € 1.640 összegű jelzáloghitel-törlesztőrészletből € 1.130 a kamat (ez tényleges kiadás), € 510 pedig a tőketörlesztés (ez a vagyont gyarapítja). Önmagában a kamat alacsonyabb, mint egy hasonló lakóingatlan bérleti díja (€ 1.810).
Jellemzők
- Lakóingatlan típusa
- Lakás
- Rendeltetés
- Lakócélú rendeltetés
- Építési év
- 1995
- Lakóterület
- 86 m²
- Épület alapterülete
- 6.106 m²
- Telek területe
- 6.080 m²
- Energetikai besorolás
- C
- Önálló rendeltetési egység státusza
- Használatban
- Épület státusza
- Használatban
- BAG-címazonosító
- 0606200000010013
- Önálló rendeltetési egység BAG-azonosítója
- 0606010000010013
- Épület BAG-azonosítója
- 0606100000010078
Forrás és módszertan
Basisregistratie Adressen en Gebouwen (Kadaster) és az energetikai besorolások nyilvántartása. A telekterület a teljes, ingatlan-nyilvántartás szerinti területet jelenti; lakások esetén az épület teljes telkére vonatkozik.
Telek, talaj és övezeti besorolás
Ebben a lakókörzetben a lakóingatlanok jelentős részénél fennáll a fa alapcölöpök korhadásának kockázata: az alapozás helyreállítása könnyen több tízezer euróba kerülhet. Vásárlás előtt itt különösen indokolt az alapozás szakértői vizsgálata. A talaj enyhén süllyed, ahogy sok tőzeges és agyagos területen; emiatt időnként szükség lehet a kert és a burkolatok szintjének megemelésére.
- Telekterület (BAG)
- 6.080 m² az épület teljes telke
- Alapozási kockázat – Stadserf
- A lakóingatlanok 31,0%-ánál fennáll a fa alapcölöpök korhadásának kockázata (nagyon magas) 2050, magas kibocsátási forgatókönyv: 31,0%, egyenlőtlen süllyedés: 1,0%; Schiedam települési önkormányzatának területén: 2,9% — Klimaateffectatlas (Deltares/KCAF)
- Talajsüllyedés – Stadserf
- −1,8 mm évente sekély talajrétegekben: −0,6 mm; Schiedam települési önkormányzatának területén: −2,8 mm
- Kadaster, tengerszint feletti magasság, övezeti besorolás, talaj
- betöltés…
Forrás és módszertan
Telek: Kadaster (BRK, a PDOK közvetítésével; a telekhatár a fenti térképen látható). Tengerszint feletti magasság: Actueel Hoogtebestand Nederland. Övezeti besorolás: ruimtelijkeplannen.nl (2024. január 1. előtti rendezési tervek; az újabb szabályokat a települési önkormányzat környezetrendezési terve tartalmazza). Talaj és alapozás: Klimaateffectatlas (CC BY 4.0) és RVO/KCAF. Tájékoztató jellegű adatok, nem minősülnek épületműszaki vagy jogi tanácsadásnak.
Napsütés és árnyék
Milyen a homlokzatok, a kert és a tető tájolása, és mennyire árnyékolják őket a környező épületek? A számítás a Nap helyzetén és a 3D BAG épületmagassági adatain alapul.
- Homlokzatok, kert, tető és természetes fény
- számítás folyamatban…
Az épületadatokat nem sikerült betölteni.
ez a lakóingatlan épületek árnyéka telek a Nap iránya
Épületek és magasságok: 3D BAG (TU Delft, CC BY 4.0; tetőmagasság = a tetőmagasságok 70. percentilise a lakóingatlan terepszintjéhez képest, az AHN adatai alapján). Telek: Kadaster (BRK). A Nap helyzete: NOAA-algoritmus, helyi idő. Légi felvétel: PDOK, Beeldmateriaal Nederland (CC BY 4.0). Tájékoztató jellegű: a számítás nem veszi figyelembe a fákat, a kerítéseket, a tetőfelépítményeket és a domborzatot.
Energia és fűtés
Holland viszonylatban átlagos: elfogadható hőszigetelés, de van még mit javítani a tetőn, a padlón és az üvegezésen. A hőszigetelés itt általában néhány év alatt megtérül, és növeli az ingatlan értékét.
Energetikai besorolás
C előzetes energetikai besorolás
- A vagy annál jobb energetikai besorolás – Stadserf
- 14% a lakóingatlanok közül
Az építési év és az ingatlantípus alapján készült hatósági becslés, nem helyszíni felmérés alapján nyilvántartásba vett besorolás; eladáskor vagy bérbeadáskor végleges energetikai besorolás kötelező.
Fogyasztás és költségek
€ 125 havonta, átlagos fogyasztás mellett
- Földgáz
- 520 m³ évente; 590 lakókörzet
- Villamos energia
- 1.750 kWh évente; 1.760 lakókörzet
- Éves költségek
- € 1.500 gáz: € 722, áram: € 454, fix díjak: € 324
- Átlagos lakóingatlan Stadserf területén
- € 1.600 évente
- Napelemek
- 5% a hasonló lakóingatlanok közül; 0% lakókörzet
Forrás és módszertan
Átlagosan szolgáltatott energiamennyiség – azonos típusú és méretű, ugyanabban az időszakban épült lakóingatlanok (CBS, 2025, hőmérsékleti korrekcióval), sze 2026 átlagos lakossági díjaival számolva (CBS: 1,39/m³ és 0,26/kWh, adókkal, alapdíjjal és energiaadó-kedvezménnyel együtt). A tényleges fogyasztás a lakóktól és az épületgépészeti rendszerektől függ.
Fűtéskorszerűsítés és támogatások
- Fűtési módok Stadserf területén
- 97% kazános központi fűtés 2022
- Geotermikus potenciál
- Kedvezőtlen Slochteren-formáció, WarmteAtlas
- Távhőhálózat
- a lakókörzetben nincs távhőhálózat, és tervezett hálózatról sincs információ
ISDE 2026 (500 millió €): támogatás hőszigeteléshez, (hibrid) hőszivattyúhoz, napkollektoros vízmelegítőhöz, szellőztetéshez és távhőhálózati csatlakozáshoz (utóbbihoz fix 3 775 €). A hőszivattyúk támogatása típustól és teljesítménytől függően mintegy 500 €-tól több mint 13 000 €-ig terjed. A telepítést követően az RVO-nál igényelhető. ISDE-támogatás az RVO-nál · Energiesubsidiewijzer (önkormányzati támogatásokkal is)
Energetikai besorolások Stadserf területén
Forrás és módszertan
Energetikai besorolás és a besorolások megoszlása: EP-Online (RVO), saját adatbázisunkon keresztül; fogyasztási profilok: CBS 85140NED (CC BY 4.0); díjszabások: CBS 85592NED; lakókörzeti fogyasztás: CBS Kerncijfers; távhőhálózatok, tervek, kísérleti projektek és a fűtési módok megoszlása: WarmteAtlas (RVO, lakókörzeti szinten; a terveket azokhoz a lakókörzetekhez rendeljük, amelyek középpontja a tervezési területre esik); ISDE: RVO. Tájékoztató adatok, nem energetikai tanácsadás.
Havi lakhatási költségek: vásárlás vagy bérlés
Számoljon az Ön által megadott vételárral, bérleti díjjal és feltételezésekkel. Minden összeg módosítható; az eredmény tájékoztató jellegű.
Mennyibe kerül ennek a lakóingatlannak a megvásárlása?
A vételáron felül fizetendő egyszeri költségek: illeték, közjegyző, értékbecslés, tanácsadás és állapotfelmérés. 2018 óta legfeljebb az ingatlan értékének megfelelő hitelt vehet fel, ezért ezeket a költségeket saját forrásból kell fedeznie.
Hasznos eszközök
Lakberendezés újragondolva, mesterséges intelligenciával
Töltsön fel egy fényképet egy szobáról, válasszon stílust, és fél percen belül megnézheti, hogyan mutathatna a helyiség. Maga a szoba változatlan marad, csak a berendezés változik.
Az eszközt bejelentkezett látogatók használhatják. A fiók létrehozása ingyenes.
Lakókörzet, városrész és települési önkormányzat
Stadserf
- Lakóingatlanok
- 129
- Lakosok száma
- 195
- Átlagos WOZ-érték
- € 278.000
- Saját tulajdonú lakóingatlanok
- 69%
- Átlagos építési év
- 1915
- Leggyakoribb
- Lakás (95%)
Oost
- Lakóingatlanok
- 5.829
- Lakosok száma
- 11.530
- Átlagos WOZ-érték
- € 244.000
- Saját tulajdonú lakóingatlanok
- 43%
- Átlagos építési év
- 1952
- Leggyakoribb
- Lakás (84%)
Schiedam
- Lakóingatlanok
- 38.585
- Lakosok száma
- 82.232
- Átlagos WOZ-érték
- € 299.000
- Saját tulajdonú lakóingatlanok
- 49%
- Átlagos építési év
- 1964
- Leggyakoribb
- Lakás (67%)
A lakókörzet lakóingatlanai a térképen Schiedam · Zuid-Holland
Kik laknak a lakókörzetben?
Kik laknak a lakókörzetben?
Hasonlítsa össze a lakókörzet, a városrész és a települési önkormányzat területének CBS-adatait az országos adatokkal: származás, iskolai végzettség, jövedelem, szociális ellátások és foglalkoztatás.
Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.
Helyi szolgáltatások, intézmények és megközelíthetőség
A bevásárlás gyalog is megoldható. Gyalog is elérhető egy általános iskola, ami kényelmes a családoknak. A közelben van egy tömegközlekedési megálló. Városias környezet: minden közel van, az ezzel járó nyüzsgéssel együtt.
- Nagy szupermarket
- 300 m átlagos távolság a lakókörzetben
- Háziorvosi rendelő
- 400 m átlagos távolság a lakókörzetben
- Általános iskola
- 400 m átlagos távolság a lakókörzetben
- Bölcsőde
- 400 m átlagos távolság a lakókörzetben
- Legközelebbi általános iskola
- 210 m Basisschool de Singel
- Legközelebbi tömegközlekedési megálló
- 140 m Broersvest · bus · 9 vertrekken per uur overdag
- Legközelebbi elektromosautó-töltőpont
- 80 m Stadserf 1 - Ecotap
- Legközelebbi gyermekfelügyeleti intézmény
- 60 m Everitz
- Legközelebbi adótorony
- 180 m Zendmast 3G, 4G, 5G · 3 antennes · 24,6 m hoog · veilige afstand 14,6 m
- Iskolák 3 km-en belül
- 18
- Városiasodottság
- Igen erősen városias 5.206 cím/km²
Forrás és módszertan
A lakókörzet összes lakójára számított átlagos közúti távolságok (CBS). Az iskola (DUO), a tömegközlekedési megálló (OVapi/GTFS, munkanapi indulások), az adótorony (Antenneregister), a töltőpont és a gyermekfelügyeleti intézmény távolságát ettől a címtől légvonalban mérjük, saját adatbázisunk alapján.
Lakókörnyezet: zaj, víz, levegő, fény és zöldterületek
Zaj
58 dB Forgalmas
45 dB-ig nagyon csendes70 dB felett rendkívül zajos
- Közúti forgalom
- 57 dB
- Vasúti forgalom
- 40 dB alatt
- Légi forgalom
- 40 dB alatt
- Szélturbinák
- nincs
- Közúti forgalom, éjszaka
- 47 dB
- Vasúti forgalom, éjszaka
- 26 dB
Stadserf (lakókörzet) területén a lakóingatlanok 22%-ánál nagyobb a zajterhelés, mint ezen a címen; az ottani átlag 57 dB.
Forgalmas: a zajszint meghaladja a WHO közúti forgalomra ajánlott 53 dB-es értékét. A forgalom zaja a lakásban és a kertben is állandóan jelen van; a hálószobák nyugalmához sokat számít a jó hangszigetelő üvegezés és a hangcsillapított szellőzőrács. A fő zajforrás: közúti forgalom (57 dB).
Forrás és módszertan
Lden: a nappali, esti és éjszakai zajterhelés éves átlaga (RIVM-zajtérképek: 2020, légi forgalom: 2022, szélturbinák: 2024, 10 m-es rácsháló). Hozzávetőleges becslés, nem a homlokzatnál végzett mérés. A WHO a közúti forgalomnál legfeljebb 53 dB, a légi forgalomnál 45 dB zajterhelést javasol.
Árvíz
1,54 m Jelentős
Árvíz esetén a maximális vízmélységet ábrázoló térkép szerint itt akár 1,54 m mély is lehet a víz.
- Árvízzel veszélyeztetett lakóingatlanok Stadserf területén
- 87%
- Ebből 0,5 m-nél nagyobb vízmélységgel
- 87%
- Maximális vízmélység a lakókörzetben
- 1,54 m
Jelentős: a földszint víz alá kerülhet, ami károsíthatja a padlót, a konyhát és az épület műszaki berendezéseit. Előny, ha van szárazon maradó emelet, ahová fel lehet húzódni, és a mérőszekrény a padlószint fölött helyezkedik el. Érdeklődjön a korábbi elöntésekről. Az árvíz bekövetkezésének valószínűsége: rendkívül kicsi (évente kevesebb mint 1:30 000). A vízmélység azt mutatja meg, mi történik árvíz esetén, a valószínűség pedig azt, milyen gyakran fordulhat elő.
Forrás és módszertan
LIWO (Rijkswaterstaat), árvíz esetén várható legnagyobb vízmélység térképe, 25 m-es rácsháló; az árvíz valószínűsége: Klimaateffectatlas. A vízmélység nem jelzi az árvíz bekövetkezésének valószínűségét; a gátakat és árvízvédelmi műveket e valószínűség figyelembevételével tervezték.
Levegőminőség
- NO₂ 20,2 µg/m³ az EU 2030-as határértéke felett
- PM2,5 9,0 µg/m³ a WHO által ajánlott érték felett
- PM10 16,0 µg/m³ a WHO által ajánlott érték felett
Szennyezett levegő: meghaladja a 2030-ra előírt európai határértékeket, többnyire közeli forgalmas út, ipari létesítmény vagy intenzív állattartás miatt. Ez különösen a légúti panaszokkal élők és a kisgyermekek esetében fontos szempont; segít, ha a ház csendesebb oldalán szellőztet.
Átlagértékek (Stadserf): NO₂ 20,0, PM2,5 9,1 µg/m³.
Forrás és módszertan
Éves átlagkoncentrációk 25 m-es felbontásban (RIVM, a legfrissebb térkép). A sávon lévő vonal a WHO ajánlott értékét jelöli (NO₂ 10, PM2,5 5, PM10 15 µg/m³); a szín azt mutatja, hogyan viszonyul az érték a WHO ajánlásához és a 2030-as EU-határértékhez.
Éjszakai fény
Nagyon világos
sötétnagyon világos
Átlag Stadserf területén: nagyon világos.
Nagyon erősen megvilágított: Hollandia legvilágosabb 10%-ába tartozik, jellemzően üvegházak, ipari létesítmények, főutak vagy városközpont közelében. Narancssárga éjszakai égboltra számíthat, a sötétítés pedig elengedhetetlen.
Forrás és módszertan
A felfelé irányuló, műholdakkal mért mesterséges fény (RIVM fénykibocsátási térkép, 2023, 375 m-es rács), az összes hollandiai lakóingatlanhoz viszonyítva: a sötét a legsötétebb 20%-ot, a nagyon világos a legvilágosabb 10%-ot jelenti.
Zöldterületek a lakókörzetben
24% zöldterület 500 m-en belül
Átlag Stadserf területén: 25%.
Szinte teljesen beépített és burkolt: Hollandia legkevesebb zöldfelülettel rendelkező helyei közé tartozik. Nyáron érezhető hőszigethatásra és kevés árnyékra számíthat; itt aranyat ér egy növényekkel beültetett erkély vagy tetőterasz.
Forrás és módszertan
A zöldterületek (fű, cserjék, fák) aránya a címet körülvevő 500 m-es rácscellában (RIVM-zöldterületi térkép, 2022). A hollandiai lakóingatlanok felénél 52% feletti a zöldterületek aránya 500 m-en belül; minden tizediknél 32% alatti.
Nukleáris biztonsági zóna: Kerncentrale Doel (B), 67 km távolságra (100 km-es zóna: megelőző jódtabletta-bevétel 18 év alattiaknak és várandósoknak); Kerncentrale Borssele, 72 km távolságra (100 km-es zóna: megelőző jódtabletta-bevétel 18 év alattiaknak és várandósoknak). A sugárveszélyhelyzetekre vonatkozó országos válságkezelési terv intézkedési zónái.
Légi forgalom az ingatlan felett
Légi forgalom az ingatlan felett
Nézze meg, naponta hány repülőgép repül el a terület felett, milyen alacsonyan, mikor és mely repülőterekhez kapcsolódnak a járatok.
Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.
Éghajlat és biztonság
A ház körüli hőstressz még a forró napokon is mérsékelt marad; a környezet estére viszonylag jól lehűl.
Hőség
46–48 °C szélsőséges hőstressz
Hőérzet egy forró nyári napon (2022), a háztól 1 m távolságra.
- Hőszigethatás
- több mint 2 °C melegebb a külterületnél
- Meleg éjszakák (legalább 20 °C)
- 8–14 éjszaka évente
- Távolság egy hűvös helytől
- 200–300 m
- Átlag (Stadserf)
- 47 °C hőérzet
Víz
Rendkívül kicsi árvíz valószínűsége
Legalább 20 cm mély elöntés valószínűsége gátszakadás vagy magas vízállás miatt: évente kevesebb mint 1:30 000. Maximális vízmélység elöntés esetén: 1,54 m.
- Csapadékvíz felhőszakadáskor (70 mm/óra)
- közvetlenül a ház mellett nincs vízlefolyási útvonal
- Talajvíz okozta problémák 2050-ben
- Kis valószínűség alacsony talajvízszint
- Szárazon maradó szint Stadserf területén
- 100% a lakóingatlanok aránya a legsúlyosabb árvíz esetén
- Stadserf: közepes vagy nagy kockázatú lakóingatlanok
- 0%
Környezeti veszélyforrások
- Nagyfeszültségű vezeték
- 1,0 km 150 kV
- Szélturbina
- 5 km-en belül nincs
- Kockázatos tevékenységek 1 km-en belül
- Buisleiding, industrie, tanken brandstoffen, vervoer gevaarlijke stoffen
- Legközelebbi veszélyes üzem
- Koninklijke De Kuyper BV 612 m
Stadserf területén a lakóingatlanok 0%-a nagyfeszültségű vezeték mágneses terének övezetében, 0%-a pedig szélturbinától 1 km-en belül található.
Forrás és módszertan
Hőség, felszíni víz és talajvíz: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0; hőérzet és hőszigethatás: 2022; árvíz valószínűsége és vízmélység: országos árvízi forgatókönyvek; talajvíz okozta problémák valószínűsége: 2050-es, magas értékekkel számoló forgatókönyv; vízlefolyási útvonalak: egy óra alatt lehulló 70 mm csapadék esetén). Nagyfeszültségű vezetékek: RIVM Netkaart, számított távolságokkal (a mágneses tér övezete); szélturbinák: RIVM; kockázatos tevékenységek: Register Externe Veiligheidsrisico's a RIVM Atlas Leefomgeving felületén keresztül (olyan tevékenységek, amelyek veszélyeztetett övezete 1 km-en belülre esik). Térképeken alapuló, tájékoztató jellegű adatok, nem mérések.
Biztonság és élhetőség
Élhetőség – Stadserf (lakókörzet)
Megfelelő Leefbaarometer 2024, 5. kategória a 9-ből
- Fizikai környezet: megfelelő
- Lakóingatlanok: megfelelő
- Helyi szolgáltatások és intézmények: nagyon jó
- Közösségi összetartás: elégtelen
- Zavaró hatások és közbiztonsági problémák: kifejezetten elégtelen
Leefbaarometer 3.0 (BZK): az élhetőség becsült értékelése kilenc kategóriában, öt szempont alapján, az országos átlaghoz viszonyítva. Bővebben a lakókörzetről
Bűncselekmények – Stadserf (lakókörzet)
169 évente, 1 000 lakosra vetítve +18% az előző évhez képest
- Nyilvántartva: sze 2025 – aug 2026
- 33
- Városrész: Oost
- 95 1 000 főre vetítve
- Települési önkormányzat: Schiedam
- 62 1 000 főre vetítve
- Nederland
- 45 1 000 főre vetítve
- Lakásbetörések 1 000 lakóingatlanra vetítve
- 7,8 1 betörés
Leggyakoribb
- Fietsdiefstal
- 4
- Vernieling
- 3
- Woninginbraak
- 1
- Inbraak schuur/garage
- 0
Jóval meghaladja az országos átlagot. Gyakran nagy látogatóforgalmú belvárosi vagy pályaudvar környéki lakókörzetről van szó, de tartós problémákkal küzdő környék is lehet; a Leefbaarometer és egy esti helyszíni látogatás segít eldönteni, melyik esetről van szó.
Forrás és módszertan
Rendőrség, nyilvántartott bűncselekmények lakókörzetenként (a CBS és a rendőrség nyílt adatai, havi bontásban). Kis lakókörzetekben az esetszám is alacsony; az adatot a lakosok és a lakóingatlanok számával együtt érdemes értelmezni. Nem minden bűncselekményt jelentenek be.
Ajánlatot tenne erre az ingatlanra: Emmaplein 7? Tudja meg, mennyit ér valójában.
Az ingyenes oldal a tényeket mutatja be. A jelentés a legfontosabb kérdésre válaszol: mennyit ajánljak? Három forgatókönyv euróban, a hasonló lakóingatlanok Kadaster által nyilvántartott tényleges vételára, a modellel becsült érték, a települési önkormányzat területén jellemző irányár feletti ajánlattételi adatok és az ingatlan fotókon látható állapota alapján. Emellett azokat a kérdéseket is tartalmazza, amelyeket aláírás előtt érdemes feltennie az ingatlanközvetítőnek.
Számítási példa: egy 2%-kal túl magas ajánlat egy 450 000 € értékű lakóingatlannál már 9 000 € többletköltséget jelent. A jelentés ára: 19 €.
-
Ajánlattételi stratégia három forgatókönyvvel
Egy óvatos, egy piaci viszonyoknak megfelelő és egy jó eséllyel elfogadható ajánlat euróban, a modellel becsült érték, a hasonló adásvételek és a települési önkormányzat területén ténylegesen kifizetett, irányár feletti összegek alapján. -
Hasonló ingatlanok eladási adatai a Kadaster nyilvántartásából
A közelben található, típusukban, méretükben és építési időszakukban hasonló lakóingatlanok tényleges vételára térképen és táblázatban, a mai árszintre átszámítva. -
Modellel becsült érték és korábbi eladások
Automatizált értékmeghatározás becsült értéksávval, a címhez tartozó korábbi adásvételek és a WOZ-érték alakulása az évek során. -
Ingatlanpiaci adatok a települési önkormányzat területéről
Az adott ingatlantípus értékesítési ideje, az irányár feletti ajánlatok százalékos mértéke, a m²-enkénti ár és a kínálat szűkösségének mutatója (NVM), hogy tudja, mekkora versenyre számíthat. -
Kérdések az ingatlanközvetítőhöz
Az ingatlanra szabott kérdéslista a megtekintéshez, az építési év, az energetikai besorolás, a környezeti kockázatok, a hirdetés és a fotóelemzés alapján. -
A lakóingatlan állapota a fényképek alapján
Egy képelemző modell a hirdetési fotók alapján értékeli az általános állapotot, a konyhát és a fürdőszobát, felméri a látható hibákat, és tájékoztató becslést ad a felújítás költségére. -
Havi lakhatási költségek ajánlatonként
Az egyes forgatókönyvek havi költségei: jelzáloghitel, a vevőt terhelő járulékos költségek, önkormányzati adók és díjak, energia és karbantartás – összevetve a bérlés költségeivel. -
Az ingyenes oldal teljes tartalmával együtt
A lakóingatlanra, a lakókörzetre, az energiára, a lakókörnyezetre, az éghajlatra, a biztonságra és a légi forgalomra vonatkozó adatok összefoglalója egyetlen PDF-ben.
Több lakóingatlant is összehasonlítana? Havi 5 jelentés 39 € díjért, további jelentések darabonként 6 € áron. Nem értékbecslés és nem garancia, hanem adatok, amelyekkel alátámaszthatja ajánlatát.
Gyakori kérdések – Emmaplein 7
Emmaplein 7: milyen típusú ez a lakóingatlan?
A lakóingatlan címe: Emmaplein 7, Schiedam; típusa: appartement, építési év: 1995, lakóterület: 86 m². Lakókörzet: Stadserf; települési önkormányzat: Schiedam.
Emmaplein 7: mi a lakóingatlan energetikai besorolása?
A nyilvántartott energetikai besorolás: C. Egy hasonló lakóingatlan havi gáz- és áramköltsége átlagosan € 125.
Emmaplein 7: körülbelül mennyit ér ez a lakóingatlan?
A tájékoztató jellegű piaci érték € 331.000 és € 366.000 között van (középérték: € 349.000, árszint: sze 2026), a lakókörzet hasonló lakóingatlanjainak WOZ-értékei, irányárai és eladási árai alapján. Ez csupán becsült értéksáv, nem értékbecslés.
Emmaplein 7: mennyi egy hasonló lakóingatlan bérleti díja?
A környék hasonló kiadó lakóingatlanjainak medián bérleti díja havi € 1.810 (m²-enként € 21, 8 lakóingatlan alapján). Az ezen az oldalon szereplő pontszámításból derül ki, hogy a bérleti díj szabályozott-e.
Mennyire csendes a következő cím környéke: Emmaplein 7?
A homlokzatnál az éves átlagos zajszint 58 dB Lden (forgalmas). A fő zajforrás: közúti forgalom. Naponta körülbelül 6 repülőgép halad el 2 km-en belül, 3 000 m alatti magasságban.
Elöntheti az árvíz a következő címen található lakóingatlant: Emmaplein 7?
Igen, elméletileg: árvíz esetén a vízmélység itt akár 1,54 m is lehet (jelentős). A legalább 20 cm mély elöntés valószínűsége: rendkívül kicsi (évente kevesebb mint 1:30 000).
Emmaplein 7 – mennyire biztonságos a lakókörzet?
Stadserf területén (területtípus: lakókörzet) a rendőrség évente 1 000 lakosra vetítve 169 bűncselekményt regisztrált, míg a települési önkormányzat területén 62 , országosan pedig 45 volt ez az érték. A Leefbaarometer szerint az élhetőség minősítése: megfelelő.
Emmaplein 7 – milyen helyi szolgáltatások és intézmények vannak a közelben?
Átlagos távolságok a lakókörzetben: nagy szupermarket: 300 m, háziorvos: 400 m, általános iskola: 400 m, bölcsőde: 400 m (CBS). A legközelebbi iskola, tömegközlekedési megálló, elektromosautó-töltő és gyermekfelügyeleti intézmény ezen az oldalon szerepel, az adott címtől mért távolsággal együtt.
Honnan származnak ezek az adatok?
Nyilvános állami adatforrásokból: BAG és Kadaster (ingatlanjellemzők, telek), EP-Online (energetikai besorolás), CBS (lakókörzeti statisztikák, árindex, energiafogyasztás), RIVM (zaj, levegő, fény, zöldfelület), Klimaateffectatlas és LIWO (hőség, víz), nyílt rendőrségi adatok és Leefbaarometer (közbiztonság), valamint ADS-B-hálózatok (légi forgalom). Minden számítás tájékoztató jellegű, nem minősül értékbecslésnek vagy tanácsadásnak.