Jan Lievensstraat 70

2526 LR 's-Gravenhage · Schildersbuurt-Noord, Den Haag

  • Lakás
  • Építési év: 1985
  • 81 m² lakóterület
  • C energetikai besorolás
Összehasonlítás
MI-asszisztens

Kérdezzen az ingatlanról: Jan Lievensstraat 70

Tegyen fel kérdést a lakóingatlanról, a lakókörzetről, az értékről vagy a költségekről. Az asszisztens az oldalon szereplő adatok alapján válaszol, és szükség esetén friss információknak is utánanéz.

A válaszok tájékoztató jellegűek, nem minősülnek tanácsadásnak. A beszélgetéseket az asszisztens fejlesztése érdekében megőrizzük.

Röviden

Jan Lievensstraat 70 ('s-Gravenhage): lakás – építési éve 1985, lakóterülete 81 m² és energetikai besorolása C; elhelyezkedése: Schildersbuurt-Noord lakókörzet (települési önkormányzat: Den Haag). A tájékoztató jellegű piaci érték € 292.000 és € 329.000 között van. Lakókörnyezet: zajterhelés: 50 dB (csendes), levegőminőség: a WHO által ajánlott érték felett, 500 m sugarú körben 26% zöldterület, árvíz esetén akár 1,5 m vízmélység. Légi forgalom: naponta körülbelül 25 repülőgép halad el 2 km sugarú körben, 3 000 m alatti magasságban. A lakókörzet élhetősége: megfelelő.

Az oldalon szereplő összes adat nyilvános nyilvántartásokból és térképekről származik, és ingyenesen elérhető. Önálló összegyűjtésük lakóingatlanonként órákba telne; itt egy másodperc alatt mindent megtalál egy helyen. Minden rész alatt elolvashatja, mit jelentenek az adatok az itt élők számára.

Elhelyezkedés

Elhelyezkedés a BAG szerint (52.06963, 4.30827). Megnyitás az OpenStreetMap térképén

Becsült értéksáv

A lakóingatlan tájékoztató jellegű piaci értéke € 292.000 – € 329.000 középérték: € 310.000 · árszint: sze 2026 € 3.827 / m² · 81 m²

Piac

  • +4,4% az eladási árak éves változása: Den Haag (CBS árindex, sze 2026)
  • € 465.418 2025. évi átlagos eladási ár Den Haag települési önkormányzatának területén (CBS/Kadaster)
  • € 246.000 átlagos WOZ-érték (lakókörzet: Schildersbuurt-Noord; CBS 2024)

Így áll össze a becsült értéksáv

ForrásKiinduló értékMai árszintre átszámítvaSúly
A lakóingatlan 2025. évi WOZ-értéke
értékelési fordulónap: 2024. január 1.
€ 275.000 € 325.577
+18,4% változás 2024 K1 óta
50%
40 hasonló lakóingatlan 340 m távolságon belül
medián WOZ-érték m²-enként, indexálva
€ 3.610/m² € 292.410 42%
Átlag – lakókörzet: Schildersbuurt-Noord
2024. évi CBS WOZ-érték (€ 246.000) / átlag: 79 m²
€ 3.114/m² € 306.174
+21,4% változás 2023 K1 óta
8%

A lakóingatlan WOZ-értékének alakulása

A lakóingatlan WOZ-értéke

Tekintse meg az egyes évek WOZ-értékét 2014-től, és hasonlítsa össze a becsült értéksávval.

Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.

Ingyenes fiók létrehozása Bejelentkezés

Hasonló lakóingatlanok a közelben (42 találat)

Hasonló lakóingatlanok

Tekintse meg a becsült értéksáv alapjául szolgáló, hasonló környékbeli lakóingatlanokat, a m²-enkénti ár és a távolság feltüntetésével.

Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.

Ingyenes fiók létrehozása Bejelentkezés

Számítási módszer: az egyes források adatait a vonatkozási időpontjuktól a mai árszintre számítottuk át a CBS használt lakóingatlanokra vonatkozó árindexével (tartományonként, Amsterdam, Rotterdam, Den Haag és Utrecht esetében városonként; a legutóbbi hónapokra az országos havi index alapján). A középérték a súlyozott átlag; az értéksáv szélességét a források közötti eltérések határozzák meg (legalább 5%). A számítás nem veszi figyelembe a lakóingatlan állapotát, utcán belüli elhelyezkedését, az örökhaszonbérletet és az ingatlan egyedi jellemzőit. Ez nem minősül értékbecslésnek.

Bérlés vagy vásárlás?

Egy hasonló lakóingatlan bérlése

€ 1.860 – € 2.180 havonta

Piaci bérleti díj: a környék 105 ilyen típusú bérlakása alapján a medián € 25,00/m², erre a lakóingatlanra átszámítva 81 m².

Ennek a lakóingatlannak a megvásárlása

€ 1.470 havonta

Annuitásos jelzáloghitel € 310.000 összegben (a becsült értéksáv közepe), 3,9% kamattal, 30 évre, teljes finanszírozással: az első hónapban € 1.020 kamat és € 450 tőketörlesztés. A karbantartási költségek, az adók és a hitelkamat utáni adókedvezmény figyelembevétele nélkül.

Melyik az okosabb döntés?

A vásárlás kedvezőbb

A havi € 1.470 összegű jelzáloghitel-törlesztőrészletből € 1.020 a kamat (ez tényleges kiadás), € 450 pedig a tőketörlesztés (ez a vagyont gyarapítja). Önmagában a kamat alacsonyabb, mint egy hasonló lakóingatlan bérleti díja (€ 2.020).

A Havi lakhatási költségek részben az Ön által megadott önerővel, kamattal és bérleti díjjal számolhat.

Jellemzők

Lakóingatlan típusa
Lakás
Rendeltetés
Lakócélú rendeltetés
Építési év
1985
Lakóterület
81 m²
Épület alapterülete
126 m²
Telek területe
1.726 m²
Energetikai besorolás
C (23 december 2019)
Önálló rendeltetési egység státusza
Használatban
Épület státusza
Használatban
BAG-címazonosító
0518200000862338
Önálló rendeltetési egység BAG-azonosítója
0518010000862339
Épület BAG-azonosítója
0518100000301649
Forrás és módszertan

Basisregistratie Adressen en Gebouwen (Kadaster) és az energetikai besorolások nyilvántartása. A telekterület a teljes, ingatlan-nyilvántartás szerinti területet jelenti; lakások esetén az épület teljes telkére vonatkozik.

Telek, talaj és övezeti besorolás

A talaj itt stabil.

Telekterület (BAG)
1.726 m² az épület teljes telke
Alapozási kockázat – Schildersbuurt-Noord
A lakóingatlanok 0,0%-ánál fennáll a fa alapcölöpök korhadásának kockázata (nagyon alacsony) 2050, magas kibocsátási forgatókönyv: 0,0%, egyenlőtlen süllyedés: 1,0% — Klimaateffectatlas (Deltares/KCAF)
Talajsüllyedés – Schildersbuurt-Noord
−1,3 mm évente sekély talajrétegekben: −0,5 mm; Den Haag települési önkormányzatának területén: −1,1 mm
Kadaster, tengerszint feletti magasság, övezeti besorolás, talaj
betöltés…
Forrás és módszertan

Telek: Kadaster (BRK, a PDOK közvetítésével; a telekhatár a fenti térképen látható). Tengerszint feletti magasság: Actueel Hoogtebestand Nederland. Övezeti besorolás: ruimtelijkeplannen.nl (2024. január 1. előtti rendezési tervek; az újabb szabályokat a települési önkormányzat környezetrendezési terve tartalmazza). Talaj és alapozás: Klimaateffectatlas (CC BY 4.0) és RVO/KCAF. Tájékoztató jellegű adatok, nem minősülnek épületműszaki vagy jogi tanácsadásnak.

Napsütés és árnyék

Milyen a homlokzatok, a kert és a tető tájolása, és mennyire árnyékolják őket a környező épületek? A számítás a Nap helyzetén és a 3D BAG épületmagassági adatain alapul.

Homlokzatok, kert, tető és természetes fény
számítás folyamatban…
A Nap pályája a lakóingatlan felett (helyi idő szerint): nyáron magasan, télen alacsonyan. Középpont = közvetlenül a lakóingatlan felett, perem = látóhatár. Zöld pont = a kert tájolása.

ez a lakóingatlan épületek árnyéka telek a Nap iránya

Épületek és magasságok: 3D BAG (TU Delft, CC BY 4.0; tetőmagasság = a tetőmagasságok 70. percentilise a lakóingatlan terepszintjéhez képest, az AHN adatai alapján). Telek: Kadaster (BRK). A Nap helyzete: NOAA-algoritmus, helyi idő. Légi felvétel: PDOK, Beeldmateriaal Nederland (CC BY 4.0). Tájékoztató jellegű: a számítás nem veszi figyelembe a fákat, a kerítéseket, a tetőfelépítményeket és a domborzatot.

Energia és fűtés

Holland viszonylatban átlagos: elfogadható hőszigetelés, de van még mit javítani a tetőn, a padlón és az üvegezésen. A hőszigetelés itt általában néhány év alatt megtérül, és növeli az ingatlan értékét.

Energetikai besorolás

C nyilvántartott energetikai besorolás (energiaindex)

Helyszíni felmérés dátuma
23 december 2019
A vagy annál jobb energetikai besorolás – Schildersbuurt-Noord
33% a lakóingatlanok közül

A 2021 előtti módszerrel felmérve; 2021 óta az NTA 8800 az irányadó.

Fogyasztás és költségek

€ 144 havonta, átlagos fogyasztás mellett

Földgáz
670 m³ évente; 680 lakókörzet
Villamos energia
1.830 kWh évente; 1.900 lakókörzet
Éves költségek
€ 1.729 gáz: € 930, áram: € 475, fix díjak: € 324
Átlagos lakóingatlan Schildersbuurt-Noord területén
€ 1.761 évente
Napelemek
7% a hasonló lakóingatlanok közül; 3% lakókörzet
Forrás és módszertan

Átlagosan szolgáltatott energiamennyiség – azonos típusú és méretű, ugyanabban az időszakban épült lakóingatlanok (CBS, 2025, hőmérsékleti korrekcióval), sze 2026 átlagos lakossági díjaival számolva (CBS: 1,39/m³ és 0,26/kWh, adókkal, alapdíjjal és energiaadó-kedvezménnyel együtt). A tényleges fogyasztás a lakóktól és az épületgépészeti rendszerektől függ.

Fűtéskorszerűsítés és támogatások

Távhőhálózat a lakókörzetben
4% a csatlakoztatott lakóingatlanok aránya (2023)
Fűtési módok Schildersbuurt-Noord területén
88% kazános központi fűtés, 6% házközponti fűtés, 5% távfűtés 2022
Geotermikus potenciál
Kedvezőtlen Slochteren-formáció, WarmteAtlas

ISDE 2026 (500 millió €): támogatás hőszigeteléshez, (hibrid) hőszivattyúhoz, napkollektoros vízmelegítőhöz, szellőztetéshez és távhőhálózati csatlakozáshoz (utóbbihoz fix 3 775 €). A hőszivattyúk támogatása típustól és teljesítménytől függően mintegy 500 €-tól több mint 13 000 €-ig terjed. A telepítést követően az RVO-nál igényelhető. ISDE-támogatás az RVO-nál · Energiesubsidiewijzer (önkormányzati támogatásokkal is)

Energetikai besorolások Schildersbuurt-Noord területén

  • A vagy jobb 33% 1.400
  • B 24% 1.025
  • C 26% 1.096
  • D 8% 335
  • E 3% 119
  • F 2% 83
  • G 4% 186
  • Nincs energetikai besorolás 0% 10
Forrás és módszertan

Energetikai besorolás és a besorolások megoszlása: EP-Online (RVO), saját adatbázisunkon keresztül; fogyasztási profilok: CBS 85140NED (CC BY 4.0); díjszabások: CBS 85592NED; lakókörzeti fogyasztás: CBS Kerncijfers; távhőhálózatok, tervek, kísérleti projektek és a fűtési módok megoszlása: WarmteAtlas (RVO, lakókörzeti szinten; a terveket azokhoz a lakókörzetekhez rendeljük, amelyek középpontja a tervezési területre esik); ISDE: RVO. Tájékoztató adatok, nem energetikai tanácsadás.

Havi lakhatási költségek: vásárlás vagy bérlés

Számoljon az Ön által megadott vételárral, bérleti díjjal és feltételezésekkel. Minden összeg módosítható; az eredmény tájékoztató jellegű.

Önerő 10% Megtakarításból vagy meglévő ingatlana tehermentes értékrészéből származó, nem hitelből fedezett összeg.
A jelzáloghitel típusa
Jelzáloghitel törlesztőrészlete (bruttó) —
ebből tőketörlesztés (az Ön vagyonának része marad)
Állandó költségek —
Összesen havonta —
Havi állandó kiadások (átlagértékek, módosíthatók)
Den Haag települési önkormányzata, 2026: az ingatlanadó (OZB) a WOZ-érték (€ 275.000) 0,0505%-a, azaz évi € 139; a hulladékkezelési díj évi € 507, a csatornadíj évi € 195 többfős háztartás esetén (COELO).
Hoogheemraadschap van Delfland, 2026: a lakossági vízgazdálkodási alapdíj évi € 138, a szennyvíztisztítási díj évi € 346 (három szennyezési egységre), a vízgazdálkodási adó pedig a WOZ-érték (€ 70) 0,0256%-a évente (CBS).
Jelzáloghitel esetén kötelező; átlagos biztosítási díj.
Tartalékképzés; általában a lakóingatlan értékének évi 1%-a.
Évente 670 m³ gáz és 1.830 kWh villamos energia (CBS-átlag: azonos típusú és méretű, ugyanabban az időszakban épült lakóingatlanok), sze 2026 díjszabásával.
Csak lakások esetén.
Átlagos előfizetési csomag.

Vásárlás vagy bérlés?

TételVásárlásBérlés
Összesen havonta——
Ebből tőketörlesztés (vagyongyarapodás)——
Lakhatási költség tőketörlesztés nélkül——
10 év alatt visszafizetett tőke——

Nem veszi figyelembe az ingatlan értékváltozását, a jelzáloghitel-kamat adóalapból való levonását, a saját lakóingatlan utáni átalányjövedelmet, a lakbértámogatást és a bérleti díjak emelését. Tájékoztató jellegű, nem minősül tanácsadásnak.

Mennyibe kerül ennek a lakóingatlannak a megvásárlása?

A vételáron felül fizetendő egyszeri költségek: illeték, közjegyző, értékbecslés, tanácsadás és állapotfelmérés. 2018 óta legfeljebb az ingatlan értékének megfelelő hitelt vehet fel, ezért ezeket a költségeket saját forrásból kell fedeznie.

Vevői költségek összesen—
A vételár százalékában—
Ebből az adóalapból egyszeri alkalommal levonható—
Szükséges önerő a költségek, valamint a vételárnak a hitelből nem fedezett része—
Költségtételek (2026. évi irányadó összegek, módosíthatók)
A vételár 2%-a, ha Ön maga költözik be a lakóingatlanba.
A Kadaster-bejegyzés és a szükséges ellenőrzések költségeivel együtt; a díjak közjegyzőnként eltérnek. Az adóalapból nem vonható le.
Csak jelzáloghitel esetén; a Kadaster-bejegyzés költségével együtt. Az adóalapból levonható.
A hitelező hitelesített értékbecslési jelentést kér. Az adóalapból levonható.
Általában 2000 és 3500 € között, a tanácsadótól és az Ön helyzetétől függően. Az adóalapból levonható.
Egyszeri díja a jelzáloghitel 0,4%-a, amelyért cserébe alacsonyabb kamatot és pénzügyi védelmet kap kényszerértékesítés esetére. Legfeljebb € 470.000 vételárig vehető igénybe (2026). Az adóalapból levonható.
1995 előtt épült lakóingatlanoknál ajánlott; ennek a lakóingatlannak az építési éve: 1985. Az állapotfelmérés feltárja a karbantartási hiányosságokat, az alapozás és a tető hibáit, valamint a nedvességproblémákat. Az adóalapból nem vonható le.
Általában a vételár 1–1,5%-a vagy fix díj. Az adóalapból nem vonható le.
Ha a 10%-os biztosítéki összeget nem Ön helyezi letétbe: ennek az összegnek nagyjából 1%-a. Az adóalapból nem vonható le.
Költöztetés, padlóburkolatok, függönyök és kisebb átalakítások; a költségek az egyéni igényektől függően jelentősen eltérhetnek.

Irányadó összegek a szokásos díjtételek alapján; kérjen árajánlatot közjegyzőtől, értékbecslőtől és tanácsadótól. A levonható költségekkel a vásárlás évében egyszeri alkalommal csökkentheti személyijövedelemadó-alapját. Nem minősül pénzügyi tanácsadásnak.

Hasznos eszközök

Lakberendezés újragondolva, mesterséges intelligenciával

Töltsön fel egy fényképet egy szobáról, válasszon stílust, és fél percen belül megnézheti, hogyan mutathatna a helyiség. Maga a szoba változatlan marad, csak a berendezés változik.

Az eszközt bejelentkezett látogatók használhatják. A fiók létrehozása ingyenes.

Bejelentkezés

Lakókörzet, városrész és települési önkormányzat

Települési önkormányzat

Den Haag

Lakóingatlanok
281.368
Lakosok száma
568.945
Átlagos WOZ-érték
€ 362.000
Saját tulajdonú lakóingatlanok
42%
Átlagos építési év
1961
Leggyakoribb
Lakás (79%)
Minden információ: Den Haag →

Kik laknak a lakókörzetben?

Kik laknak a lakókörzetben?

Hasonlítsa össze a lakókörzet, a városrész és a települési önkormányzat területének CBS-adatait az országos adatokkal: származás, iskolai végzettség, jövedelem, szociális ellátások és foglalkoztatás.

Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.

Ingyenes fiók létrehozása Bejelentkezés

Helyi szolgáltatások, intézmények és megközelíthetőség

A bevásárlás gyalog is megoldható. Gyalog is elérhető egy általános iskola, ami kényelmes a családoknak. A közelben van egy tömegközlekedési megálló. Városias környezet: minden közel van, az ezzel járó nyüzsgéssel együtt.

Nagy szupermarket
300 m
átlagos távolság a lakókörzetben
Háziorvosi rendelő
400 m
átlagos távolság a lakókörzetben
Általános iskola
500 m
átlagos távolság a lakókörzetben
Bölcsőde
400 m
átlagos távolság a lakókörzetben
Legközelebbi általános iskola
330 m
Zuidwalschool
Legközelebbi tömegközlekedési megálló
110 m
Om en Bij · tram · 11 vertrekken per uur overdag
Legközelebbi elektromosautó-töltőpont
60 m
Jacob Jordaensplein 18 - EQUANS Den Haag Perceel 1
Legközelebbi gyermekfelügyeleti intézmény
260 m
Doedijntje
Legközelebbi adótorony
80 m
Zendmast 2G, 4G, 5G · 3 antennes · 18 m hoog · veilige afstand 36,4 m
Iskolák 3 km-en belül
47
Városiasodottság
Igen erősen városias
8.899 cím/km²
Forrás és módszertan

A lakókörzet összes lakójára számított átlagos közúti távolságok (CBS). Az iskola (DUO), a tömegközlekedési megálló (OVapi/GTFS, munkanapi indulások), az adótorony (Antenneregister), a töltőpont és a gyermekfelügyeleti intézmény távolságát ettől a címtől légvonalban mérjük, saját adatbázisunk alapján.

Lakókörnyezet: zaj, víz, levegő, fény és zöldterületek

Zaj

50 dB Csendes

45 dB-ig nagyon csendes70 dB felett rendkívül zajos

Közúti forgalom
49 dB
Vasúti forgalom
40 dB alatt
Légi forgalom
40 dB alatt
Szélturbinák
nincs
Közúti forgalom, éjszaka
39 dB
Vasúti forgalom, éjszaka
31 dB

Schildersbuurt-Noord (lakókörzet) területén a lakóingatlanok 61%-ánál nagyobb a zajterhelés, mint ezen a címen; az ottani átlag 53 dB.

Csendes: egy átlagos lakóutca zajszintje. Nappal csak akkor észlelhető a zaj, ha figyel rá, éjszaka pedig elég csendes ahhoz, hogy nyitott ablaknál aludjon. A fő zajforrás: közúti forgalom (49 dB).

Forrás és módszertan

Lden: a nappali, esti és éjszakai zajterhelés éves átlaga (RIVM-zajtérképek: 2020, légi forgalom: 2022, szélturbinák: 2024, 10 m-es rácsháló). Hozzávetőleges becslés, nem a homlokzatnál végzett mérés. A WHO a közúti forgalomnál legfeljebb 53 dB, a légi forgalomnál 45 dB zajterhelést javasol.

Árvíz

1,46 m Jelentős

Árvíz esetén a maximális vízmélységet ábrázoló térkép szerint itt akár 1,46 m mély is lehet a víz.

Árvízzel veszélyeztetett lakóingatlanok Schildersbuurt-Noord területén
100%
Ebből 0,5 m-nél nagyobb vízmélységgel
95%
Maximális vízmélység a lakókörzetben
2,02 m

Jelentős: a földszint víz alá kerülhet, ami károsíthatja a padlót, a konyhát és az épület műszaki berendezéseit. Előny, ha van szárazon maradó emelet, ahová fel lehet húzódni, és a mérőszekrény a padlószint fölött helyezkedik el. Érdeklődjön a korábbi elöntésekről. Az árvíz bekövetkezésének valószínűsége: rendkívül kicsi (évente kevesebb mint 1:30 000). A vízmélység azt mutatja meg, mi történik árvíz esetén, a valószínűség pedig azt, milyen gyakran fordulhat elő.

Forrás és módszertan

LIWO (Rijkswaterstaat), árvíz esetén várható legnagyobb vízmélység térképe, 25 m-es rácsháló; az árvíz valószínűsége: Klimaateffectatlas. A vízmélység nem jelzi az árvíz bekövetkezésének valószínűségét; a gátakat és árvízvédelmi műveket e valószínűség figyelembevételével tervezték.

Levegőminőség

  • NO₂ 18,9 µg/m³ a WHO által ajánlott érték felett
  • PM2,5 9,1 µg/m³ a WHO által ajánlott érték felett
  • PM10 16,5 µg/m³ a WHO által ajánlott érték felett

Szennyezett levegő: meghaladja a 2030-ra előírt európai határértékeket, többnyire közeli forgalmas út, ipari létesítmény vagy intenzív állattartás miatt. Ez különösen a légúti panaszokkal élők és a kisgyermekek esetében fontos szempont; segít, ha a ház csendesebb oldalán szellőztet.

Átlagértékek (Schildersbuurt-Noord): NO₂ 18,6, PM2,5 9,0 µg/m³.

Forrás és módszertan

Éves átlagkoncentrációk 25 m-es felbontásban (RIVM, a legfrissebb térkép). A sávon lévő vonal a WHO ajánlott értékét jelöli (NO₂ 10, PM2,5 5, PM10 15 µg/m³); a szín azt mutatja, hogyan viszonyul az érték a WHO ajánlásához és a 2030-as EU-határértékhez.

Éjszakai fény

Nagyon világos

sötétnagyon világos

Átlag Schildersbuurt-Noord területén: nagyon világos.

Nagyon erősen megvilágított: Hollandia legvilágosabb 10%-ába tartozik, jellemzően üvegházak, ipari létesítmények, főutak vagy városközpont közelében. Narancssárga éjszakai égboltra számíthat, a sötétítés pedig elengedhetetlen.

Forrás és módszertan

A felfelé irányuló, műholdakkal mért mesterséges fény (RIVM fénykibocsátási térkép, 2023, 375 m-es rács), az összes hollandiai lakóingatlanhoz viszonyítva: a sötét a legsötétebb 20%-ot, a nagyon világos a legvilágosabb 10%-ot jelenti.

Zöldterületek a lakókörzetben

26% zöldterület 500 m-en belül

Átlag Schildersbuurt-Noord területén: 25%.

Kevés zöldfelület: túlnyomórészt burkolatok és tetők, csak elvétve kertek és fák. Az ilyen lakókörzetek nyáron jobban felmelegszenek, és zsúfoltabbnak hatnak; saját növénytelepítéssel, például a homlokzat menti kis kerttel vagy fákkal közvetlenül javíthat a helyzeten.

Forrás és módszertan

A zöldterületek (fű, cserjék, fák) aránya a címet körülvevő 500 m-es rácscellában (RIVM-zöldterületi térkép, 2022). A hollandiai lakóingatlanok felénél 52% feletti a zöldterületek aránya 500 m-en belül; minden tizediknél 32% alatti.

Nukleáris biztonsági zóna: Kerncentrale Borssele, 82 km távolságra (100 km-es zóna: megelőző jódtabletta-bevétel 18 év alattiaknak és várandósoknak); Kerncentrale Doel (B), 83 km távolságra (100 km-es zóna: megelőző jódtabletta-bevétel 18 év alattiaknak és várandósoknak). A sugárveszélyhelyzetekre vonatkozó országos válságkezelési terv intézkedési zónái.

Légi forgalom az ingatlan felett

Légi forgalom az ingatlan felett

Nézze meg, naponta hány repülőgép repül el a terület felett, milyen alacsonyan, mikor és mely repülőterekhez kapcsolódnak a járatok.

Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.

Ingyenes fiók létrehozása Bejelentkezés

Éghajlat és biztonság

A ház körüli hőstressz még a forró napokon is mérsékelt marad; a környezet estére viszonylag jól lehűl.

Hőség

46–48 °C szélsőséges hőstressz

Hőérzet egy forró nyári napon (2022), a háztól 1 m távolságra.

Hőszigethatás
több mint 2 °C melegebb a külterületnél
Meleg éjszakák (legalább 20 °C)
8–14 éjszaka évente
Távolság egy hűvös helytől
0–200 m
Átlag (Schildersbuurt-Noord)
46 °C hőérzet

Víz

Rendkívül kicsi árvíz valószínűsége

Legalább 20 cm mély elöntés valószínűsége gátszakadás vagy magas vízállás miatt: évente kevesebb mint 1:30 000. Maximális vízmélység elöntés esetén: 1,46 m.

Csapadékvíz felhőszakadáskor (70 mm/óra)
közvetlenül a ház mellett nincs vízlefolyási útvonal
Talajvíz okozta problémák 2050-ben
Kismértékű növekedés
Szárazon maradó szint Schildersbuurt-Noord területén
96% a lakóingatlanok aránya a legsúlyosabb árvíz esetén
Schildersbuurt-Noord: közepes vagy nagy kockázatú lakóingatlanok
0%

Környezeti veszélyforrások

Nagyfeszültségű vezeték
2 km-en belül nincs
Szélturbina
5 km-en belül nincs
Kockázatos tevékenységek 1 km-en belül
Aardgasstation, buisleiding

Schildersbuurt-Noord területén a lakóingatlanok 0%-a nagyfeszültségű vezeték mágneses terének övezetében, 0%-a pedig szélturbinától 1 km-en belül található.

Forrás és módszertan

Hőség, felszíni víz és talajvíz: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0; hőérzet és hőszigethatás: 2022; árvíz valószínűsége és vízmélység: országos árvízi forgatókönyvek; talajvíz okozta problémák valószínűsége: 2050-es, magas értékekkel számoló forgatókönyv; vízlefolyási útvonalak: egy óra alatt lehulló 70 mm csapadék esetén). Nagyfeszültségű vezetékek: RIVM Netkaart, számított távolságokkal (a mágneses tér övezete); szélturbinák: RIVM; kockázatos tevékenységek: Register Externe Veiligheidsrisico's a RIVM Atlas Leefomgeving felületén keresztül (olyan tevékenységek, amelyek veszélyeztetett övezete 1 km-en belülre esik). Térképeken alapuló, tájékoztató jellegű adatok, nem mérések.

Biztonság és élhetőség

Élhetőség – Schildersbuurt-Noord (lakókörzet)

Megfelelő Leefbaarometer 2024, 5. kategória a 9-ből

  • Fizikai környezet: megfelelő
  • Lakóingatlanok: gyenge
  • Helyi szolgáltatások és intézmények: kiváló
  • Közösségi összetartás: elégtelen
  • Zavaró hatások és közbiztonsági problémák: súlyosan elégtelen

Leefbaarometer 3.0 (BZK): az élhetőség becsült értékelése kilenc kategóriában, öt szempont alapján, az országos átlaghoz viszonyítva. Bővebben a lakókörzetről

Bűncselekmények – Schildersbuurt-Noord (lakókörzet)

92 évente, 1 000 lakosra vetítve +1% az előző évhez képest

Nyilvántartva: sze 2025 – aug 2026
878
Városrész: Schildersbuurt
76 1 000 főre vetítve
Települési önkormányzat: Den Haag
72 1 000 főre vetítve
Nederland
45 1 000 főre vetítve
Lakásbetörések 1 000 lakóingatlanra vetítve
3,5 15 betörés

Leggyakoribb

Vernieling
95
Mishandeling
78
Fietsdiefstal
68
Diefstal uit auto
49
  1. 7052021
  2. 7302022
  3. 6952023
  4. 8192024
  5. 7942025

Jóval meghaladja az országos átlagot. Gyakran nagy látogatóforgalmú belvárosi vagy pályaudvar környéki lakókörzetről van szó, de tartós problémákkal küzdő környék is lehet; a Leefbaarometer és egy esti helyszíni látogatás segít eldönteni, melyik esetről van szó.

Forrás és módszertan

Rendőrség, nyilvántartott bűncselekmények lakókörzetenként (a CBS és a rendőrség nyílt adatai, havi bontásban). Kis lakókörzetekben az esetszám is alacsony; az adatot a lakosok és a lakóingatlanok számával együtt érdemes értelmezni. Nem minden bűncselekményt jelentenek be.

Ingatlanjelentés ajánlattételi tanácsadással

Ajánlatot tenne erre az ingatlanra: Jan Lievensstraat 70? Tudja meg, mennyit ér valójában.

Az ingyenes oldal a tényeket mutatja be. A jelentés a legfontosabb kérdésre válaszol: mennyit ajánljak? Három forgatókönyv euróban, a hasonló lakóingatlanok Kadaster által nyilvántartott tényleges vételára, a modellel becsült érték, a települési önkormányzat területén jellemző irányár feletti ajánlattételi adatok és az ingatlan fotókon látható állapota alapján. Emellett azokat a kérdéseket is tartalmazza, amelyeket aláírás előtt érdemes feltennie az ingatlanközvetítőnek.

Számítási példa: egy 2%-kal túl magas ajánlat egy 450 000 € értékű lakóingatlannál már 9 000 € többletköltséget jelent. A jelentés ára: 19 €.

Óvatosaz irányár alatt vagy annak közelében, ha kevés az ajánlattevő
A piaci szintnek megfelelőmennyiért keltek el a környéken a hasonló lakóingatlanok az elmúlt hónapokban
Esélyesa piaci érték felett, de még a becsült értéksávon belül
  • Ajánlattételi stratégia három forgatókönyvvel
    Egy óvatos, egy piaci viszonyoknak megfelelő és egy jó eséllyel elfogadható ajánlat euróban, a modellel becsült érték, a hasonló adásvételek és a települési önkormányzat területén ténylegesen kifizetett, irányár feletti összegek alapján.
  • Hasonló ingatlanok eladási adatai a Kadaster nyilvántartásából
    A közelben található, típusukban, méretükben és építési időszakukban hasonló lakóingatlanok tényleges vételára térképen és táblázatban, a mai árszintre átszámítva.
  • Modellel becsült érték és korábbi eladások
    Automatizált értékmeghatározás becsült értéksávval, a címhez tartozó korábbi adásvételek és a WOZ-érték alakulása az évek során.
  • Ingatlanpiaci adatok a települési önkormányzat területéről
    Az adott ingatlantípus értékesítési ideje, az irányár feletti ajánlatok százalékos mértéke, a m²-enkénti ár és a kínálat szűkösségének mutatója (NVM), hogy tudja, mekkora versenyre számíthat.
  • Kérdések az ingatlanközvetítőhöz
    Az ingatlanra szabott kérdéslista a megtekintéshez, az építési év, az energetikai besorolás, a környezeti kockázatok, a hirdetés és a fotóelemzés alapján.
  • A lakóingatlan állapota a fényképek alapján
    Egy képelemző modell a hirdetési fotók alapján értékeli az általános állapotot, a konyhát és a fürdőszobát, felméri a látható hibákat, és tájékoztató becslést ad a felújítás költségére.
  • Havi lakhatási költségek ajánlatonként
    Az egyes forgatókönyvek havi költségei: jelzáloghitel, a vevőt terhelő járulékos költségek, önkormányzati adók és díjak, energia és karbantartás – összevetve a bérlés költségeivel.
  • Az ingyenes oldal teljes tartalmával együtt
    A lakóingatlanra, a lakókörzetre, az energiára, a lakókörnyezetre, az éghajlatra, a biztonságra és a légi forgalomra vonatkozó adatok összefoglalója egyetlen PDF-ben.

Több lakóingatlant is összehasonlítana? Havi 5 jelentés 39 € díjért, további jelentések darabonként 6 € áron. Nem értékbecslés és nem garancia, hanem adatok, amelyekkel alátámaszthatja ajánlatát.

Gyakori kérdések – Jan Lievensstraat 70

Jan Lievensstraat 70: milyen típusú ez a lakóingatlan?

A lakóingatlan címe: Jan Lievensstraat 70, 's-Gravenhage; típusa: appartement, építési év: 1985, lakóterület: 81 m². Lakókörzet: Schildersbuurt-Noord; települési önkormányzat: Den Haag.

Jan Lievensstraat 70: mi a lakóingatlan energetikai besorolása?

A nyilvántartott energetikai besorolás: C (nyilvántartásba vétel: 23 december 2019). Egy hasonló lakóingatlan havi gáz- és áramköltsége átlagosan € 144.

Jan Lievensstraat 70: körülbelül mennyit ér ez a lakóingatlan?

A tájékoztató jellegű piaci érték € 292.000 és € 329.000 között van (középérték: € 310.000, árszint: sze 2026), a lakókörzet hasonló lakóingatlanjainak WOZ-értékei, irányárai és eladási árai alapján. Ez csupán becsült értéksáv, nem értékbecslés.

Jan Lievensstraat 70: mennyi egy hasonló lakóingatlan bérleti díja?

A környék hasonló kiadó lakóingatlanjainak medián bérleti díja havi € 2.020 (m²-enként € 25, 105 lakóingatlan alapján). Az ezen az oldalon szereplő pontszámításból derül ki, hogy a bérleti díj szabályozott-e.

Mennyire csendes a következő cím környéke: Jan Lievensstraat 70?

A homlokzatnál az éves átlagos zajszint 50 dB Lden (csendes). A fő zajforrás: közúti forgalom. Naponta körülbelül 25 repülőgép halad el 2 km-en belül, 3 000 m alatti magasságban.

Elöntheti az árvíz a következő címen található lakóingatlant: Jan Lievensstraat 70?

Igen, elméletileg: árvíz esetén a vízmélység itt akár 1,46 m is lehet (jelentős). A legalább 20 cm mély elöntés valószínűsége: rendkívül kicsi (évente kevesebb mint 1:30 000).

Jan Lievensstraat 70 – mennyire biztonságos a lakókörzet?

Schildersbuurt-Noord területén (területtípus: lakókörzet) a rendőrség évente 1 000 lakosra vetítve 92 bűncselekményt regisztrált, míg a települési önkormányzat területén 72 , országosan pedig 45 volt ez az érték. A Leefbaarometer szerint az élhetőség minősítése: megfelelő.

Jan Lievensstraat 70 – milyen helyi szolgáltatások és intézmények vannak a közelben?

Átlagos távolságok a lakókörzetben: nagy szupermarket: 300 m, háziorvos: 400 m, általános iskola: 500 m, bölcsőde: 400 m (CBS). A legközelebbi iskola, tömegközlekedési megálló, elektromosautó-töltő és gyermekfelügyeleti intézmény ezen az oldalon szerepel, az adott címtől mért távolsággal együtt.

Honnan származnak ezek az adatok?

Nyilvános állami adatforrásokból: BAG és Kadaster (ingatlanjellemzők, telek), EP-Online (energetikai besorolás), CBS (lakókörzeti statisztikák, árindex, energiafogyasztás), RIVM (zaj, levegő, fény, zöldfelület), Klimaateffectatlas és LIWO (hőség, víz), nyílt rendőrségi adatok és Leefbaarometer (közbiztonság), valamint ADS-B-hálózatok (légi forgalom). Minden számítás tájékoztató jellegű, nem minősül értékbecslésnek vagy tanácsadásnak.