Leliestraat 11

4702 HZ Roosendaal · Sint Josephbuurt, Roosendaal

  • Lakás
  • Építési év: 2023
  • 55 m² lakóterület
  • A+++ energetikai besorolás
Összehasonlítás
MI-asszisztens

Kérdezzen az ingatlanról: Leliestraat 11

Tegyen fel kérdést a lakóingatlanról, a lakókörzetről, az értékről vagy a költségekről. Az asszisztens az oldalon szereplő adatok alapján válaszol, és szükség esetén friss információknak is utánanéz.

A válaszok tájékoztató jellegűek, nem minősülnek tanácsadásnak. A beszélgetéseket az asszisztens fejlesztése érdekében megőrizzük.

Röviden

Leliestraat 11 (Roosendaal): lakás – építési éve 2023, lakóterülete 55 m² és energetikai besorolása A+++; elhelyezkedése: Sint Josephbuurt lakókörzet (települési önkormányzat: Roosendaal). A tájékoztató jellegű piaci érték € 189.000 és € 215.000 között van. Lakókörnyezet: zajterhelés: 54 dB (mérsékelten zajos), levegőminőség: a WHO által ajánlott érték felett, 500 m sugarú körben 31% zöldterület, nincs a címre vonatkozó árvízi forgatókönyv. Légi forgalom: naponta körülbelül 6 repülőgép halad el 2 km sugarú körben, 3 000 m alatti magasságban. A lakókörzet élhetősége: teljesen megfelelő.

Az oldalon szereplő összes adat nyilvános nyilvántartásokból és térképekről származik, és ingyenesen elérhető. Önálló összegyűjtésük lakóingatlanonként órákba telne; itt egy másodperc alatt mindent megtalál egy helyen. Minden rész alatt elolvashatja, mit jelentenek az adatok az itt élők számára.

Elhelyezkedés

Elhelyezkedés a BAG szerint (51.53037, 4.46806). Megnyitás az OpenStreetMap térképén

Becsült értéksáv

A lakóingatlan tájékoztató jellegű piaci értéke € 189.000 – € 215.000 középérték: € 202.000 · árszint: sze 2026 € 3.672 / m² · 55 m²

Piac

  • +3,3% az eladási árak éves változása: Noord-Brabant (CBS árindex, sze 2026)
  • € 389.117 2025. évi átlagos eladási ár Roosendaal települési önkormányzatának területén (CBS/Kadaster)
  • € 245.000 átlagos WOZ-érték (lakókörzet: Sint Josephbuurt; CBS 2024)

Így áll össze a becsült értéksáv

ForrásKiinduló értékMai árszintre átszámítvaSúly
40 hasonló lakóingatlan 420 m távolságon belül
medián WOZ-érték m²-enként, indexálva
€ 3.696/m² € 203.280 67%
3 hasonló lakóingatlan irányára
medián irányár m²-enként, indexálva
€ 4.074/m² € 224.070 20%
Átlag – lakókörzet: Sint Josephbuurt
2024. évi CBS WOZ-érték (€ 245.000) / átlag: 103 m²
€ 2.379/m² € 162.684
+24,4% változás 2023 K1 óta
13%

Hasonló lakóingatlanok a közelben (43 találat)

Hasonló lakóingatlanok

Tekintse meg a becsült értéksáv alapjául szolgáló, hasonló környékbeli lakóingatlanokat, a m²-enkénti ár és a távolság feltüntetésével.

Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.

Ingyenes fiók létrehozása Bejelentkezés

Számítási módszer: az egyes források adatait a vonatkozási időpontjuktól a mai árszintre számítottuk át a CBS használt lakóingatlanokra vonatkozó árindexével (tartományonként, Amsterdam, Rotterdam, Den Haag és Utrecht esetében városonként; a legutóbbi hónapokra az országos havi index alapján). A középérték a súlyozott átlag; az értéksáv szélességét a források közötti eltérések határozzák meg (legalább 5%). A számítás nem veszi figyelembe a lakóingatlan állapotát, utcán belüli elhelyezkedését, az örökhaszonbérletet és az ingatlan egyedi jellemzőit. Ez nem minősül értékbecslésnek.

Bérlés vagy vásárlás?

Egy hasonló lakóingatlan bérlése

A környéken túl kevés a hasonló bérlakás ahhoz, hogy bérleti díjat becsülhessünk.

Ennek a lakóingatlannak a megvásárlása

€ 950 havonta

Annuitásos jelzáloghitel € 202.000 összegben (a becsült értéksáv közepe), 3,9% kamattal, 30 évre, teljes finanszírozással: az első hónapban € 650 kamat és € 300 tőketörlesztés. A karbantartási költségek, az adók és a hitelkamat utáni adókedvezmény figyelembevétele nélkül.

Melyik az okosabb döntés?

Az összehasonlításhoz bérletidíj-becslésre és becsült értéksávra is szükség van.

A Havi lakhatási költségek részben az Ön által megadott önerővel, kamattal és bérleti díjjal számolhat.

Jellemzők

Lakóingatlan típusa
Lakás
Rendeltetés
Lakócélú rendeltetés
Építési év
2023
Lakóterület
55 m²
Épület alapterülete
822 m²
Telek területe
478 m²
Energetikai besorolás
A+++ (7 december 2023)
Önálló rendeltetési egység státusza
Használatban
Épület státusza
Használatban
BAG-címazonosító
1674200000504846
Önálló rendeltetési egység BAG-azonosítója
1674010000504844
Épület BAG-azonosítója
1674100001265469
Forrás és módszertan

Basisregistratie Adressen en Gebouwen (Kadaster) és az energetikai besorolások nyilvántartása. A telekterület a teljes, ingatlan-nyilvántartás szerinti területet jelenti; lakások esetén az épület teljes telkére vonatkozik.

Telek, talaj és övezeti besorolás

Ebben a lakókörzetben ritkák az alapozási problémák. A talaj itt stabil.

Telekterület (BAG)
478 m² az épület teljes telke
Alapozási kockázat – Sint Josephbuurt
A lakóingatlanok 0,3%-ánál fennáll a fa alapcölöpök korhadásának kockázata (nagyon alacsony) 2050, magas kibocsátási forgatókönyv: 0,3%, egyenlőtlen süllyedés: 0,9%; Roosendaal települési önkormányzatának területén: 0,4% — Klimaateffectatlas (Deltares/KCAF)
Talajsüllyedés – Sint Josephbuurt
−1,0 mm évente sekély talajrétegekben: +0,0 mm; Roosendaal települési önkormányzatának területén: −1,1 mm
Kadaster, tengerszint feletti magasság, övezeti besorolás, talaj
betöltés…
Forrás és módszertan

Telek: Kadaster (BRK, a PDOK közvetítésével; a telekhatár a fenti térképen látható). Tengerszint feletti magasság: Actueel Hoogtebestand Nederland. Övezeti besorolás: ruimtelijkeplannen.nl (2024. január 1. előtti rendezési tervek; az újabb szabályokat a települési önkormányzat környezetrendezési terve tartalmazza). Talaj és alapozás: Klimaateffectatlas (CC BY 4.0) és RVO/KCAF. Tájékoztató jellegű adatok, nem minősülnek épületműszaki vagy jogi tanácsadásnak.

Napsütés és árnyék

Milyen a homlokzatok, a kert és a tető tájolása, és mennyire árnyékolják őket a környező épületek? A számítás a Nap helyzetén és a 3D BAG épületmagassági adatain alapul.

Homlokzatok, kert, tető és természetes fény
számítás folyamatban…
A Nap pályája a lakóingatlan felett (helyi idő szerint): nyáron magasan, télen alacsonyan. Középpont = közvetlenül a lakóingatlan felett, perem = látóhatár. Zöld pont = a kert tájolása.

ez a lakóingatlan épületek árnyéka telek a Nap iránya

Épületek és magasságok: 3D BAG (TU Delft, CC BY 4.0; tetőmagasság = a tetőmagasságok 70. percentilise a lakóingatlan terepszintjéhez képest, az AHN adatai alapján). Telek: Kadaster (BRK). A Nap helyzete: NOAA-algoritmus, helyi idő. Légi felvétel: PDOK, Beeldmateriaal Nederland (CC BY 4.0). Tájékoztató jellegű: a számítás nem veszi figyelembe a fákat, a kerítéseket, a tetőfelépítményeket és a domborzatot.

Energia és fűtés

Energiatakarékos lakóingatlan: alacsony energiaköltségek, kellemes belső hőmérséklet és számos banknál kedvezőbb jelzáloghitel-feltételek. További energetikai korszerűsítéssel itt már kevés megtakarítás érhető el. Egy hasonló lakóingatlanban évente körülbelül € 1.128 összeggel kevesebbet költenek energiára, mint Sint Josephbuurt területén egy átlagos lakóingatlanban.

Energetikai besorolás

A+++ nyilvántartott energetikai besorolás (NTA 8800)

Helyszíni felmérés dátuma
7 december 2023
A vagy annál jobb energetikai besorolás – Sint Josephbuurt
27% a lakóingatlanok közül

Minősített tanácsadó által, a jelenlegi módszerrel felmérve.

Fogyasztás és költségek

€ 80 havonta, átlagos fogyasztás mellett

Földgáz
110 m³ évente; 840 lakókörzet
Villamos energia
1.850 kWh évente; 2.290 lakókörzet
Éves költségek
€ 957 gáz: € 153, áram: € 480, fix díjak: € 324
Átlagos lakóingatlan Sint Josephbuurt területén
€ 2.085 évente
Napelemek
33% a hasonló lakóingatlanok közül; 27% lakókörzet
Forrás és módszertan

Átlagosan szolgáltatott energiamennyiség – azonos típusú és méretű, ugyanabban az időszakban épült lakóingatlanok (CBS, 2025, hőmérsékleti korrekcióval), sze 2026 átlagos lakossági díjaival számolva (CBS: 1,39/m³ és 0,26/kWh, adókkal, alapdíjjal és energiaadó-kedvezménnyel együtt). A tényleges fogyasztás a lakóktól és az épületgépészeti rendszerektől függ.

Fűtéskorszerűsítés és támogatások

Fűtési módok Sint Josephbuurt területén
92% kazános központi fűtés, 6% elektromos fűtés 2022
Geotermikus potenciál
Kedvezőtlen Slochteren-formáció, WarmteAtlas
Távhőhálózat
a lakókörzetben nincs távhőhálózat, és tervezett hálózatról sincs információ

ISDE 2026 (500 millió €): támogatás hőszigeteléshez, (hibrid) hőszivattyúhoz, napkollektoros vízmelegítőhöz, szellőztetéshez és távhőhálózati csatlakozáshoz (utóbbihoz fix 3 775 €). A hőszivattyúk támogatása típustól és teljesítménytől függően mintegy 500 €-tól több mint 13 000 €-ig terjed. A telepítést követően az RVO-nál igényelhető. ISDE-támogatás az RVO-nál · Energiesubsidiewijzer (önkormányzati támogatásokkal is)

Energetikai besorolások Sint Josephbuurt területén

  • A vagy jobb 27% 249
  • B 12% 113
  • C 7% 66
  • D 4% 35
  • E 4% 41
  • F 9% 80
  • G 26% 245
  • Nincs energetikai besorolás 11% 102
Forrás és módszertan

Energetikai besorolás és a besorolások megoszlása: EP-Online (RVO), saját adatbázisunkon keresztül; fogyasztási profilok: CBS 85140NED (CC BY 4.0); díjszabások: CBS 85592NED; lakókörzeti fogyasztás: CBS Kerncijfers; távhőhálózatok, tervek, kísérleti projektek és a fűtési módok megoszlása: WarmteAtlas (RVO, lakókörzeti szinten; a terveket azokhoz a lakókörzetekhez rendeljük, amelyek középpontja a tervezési területre esik); ISDE: RVO. Tájékoztató adatok, nem energetikai tanácsadás.

Havi lakhatási költségek: vásárlás vagy bérlés

Számoljon az Ön által megadott vételárral, bérleti díjjal és feltételezésekkel. Minden összeg módosítható; az eredmény tájékoztató jellegű.

Önerő 10% Megtakarításból vagy meglévő ingatlana tehermentes értékrészéből származó, nem hitelből fedezett összeg.
A jelzáloghitel típusa
Jelzáloghitel törlesztőrészlete (bruttó) —
ebből tőketörlesztés (az Ön vagyonának része marad)
Állandó költségek —
Összesen havonta —
Havi állandó kiadások (átlagértékek, módosíthatók)
Roosendaal települési önkormányzata, 2026: az ingatlanadó (OZB) a WOZ-érték (nincs ismert WOZ-érték, a számítás alapja a becsült értéksáv: € 202.000) 0,0797%-a, azaz évi € 161; a hulladékkezelési díj évi € 346, a csatornadíj évi € 351 többfős háztartás esetén (COELO).
Waterschap Brabantse Delta, 2026: a lakossági vízgazdálkodási alapdíj évi € 89, a szennyvíztisztítási díj évi € 251 (három szennyezési egységre), a vízgazdálkodási adó pedig a WOZ-érték (€ 60) 0,0296%-a évente (CBS).
Jelzáloghitel esetén kötelező; átlagos biztosítási díj.
Tartalékképzés; általában a lakóingatlan értékének évi 1%-a.
Évente 110 m³ gáz és 1.850 kWh villamos energia (CBS-átlag: azonos típusú és méretű, ugyanabban az időszakban épült lakóingatlanok), sze 2026 díjszabásával.
Csak lakások esetén.
Átlagos előfizetési csomag.

Vásárlás vagy bérlés?

TételVásárlásBérlés
Összesen havonta——
Ebből tőketörlesztés (vagyongyarapodás)——
Lakhatási költség tőketörlesztés nélkül——
10 év alatt visszafizetett tőke——

Nem veszi figyelembe az ingatlan értékváltozását, a jelzáloghitel-kamat adóalapból való levonását, a saját lakóingatlan utáni átalányjövedelmet, a lakbértámogatást és a bérleti díjak emelését. Tájékoztató jellegű, nem minősül tanácsadásnak.

Mennyibe kerül ennek a lakóingatlannak a megvásárlása?

A vételáron felül fizetendő egyszeri költségek: illeték, közjegyző, értékbecslés, tanácsadás és állapotfelmérés. 2018 óta legfeljebb az ingatlan értékének megfelelő hitelt vehet fel, ezért ezeket a költségeket saját forrásból kell fedeznie.

Vevői költségek összesen—
A vételár százalékában—
Ebből az adóalapból egyszeri alkalommal levonható—
Szükséges önerő a költségek, valamint a vételárnak a hitelből nem fedezett része—
Költségtételek (2026. évi irányadó összegek, módosíthatók)
A vételár 2%-a, ha Ön maga költözik be a lakóingatlanba.
A Kadaster-bejegyzés és a szükséges ellenőrzések költségeivel együtt; a díjak közjegyzőnként eltérnek. Az adóalapból nem vonható le.
Csak jelzáloghitel esetén; a Kadaster-bejegyzés költségével együtt. Az adóalapból levonható.
A hitelező hitelesített értékbecslési jelentést kér. Az adóalapból levonható.
Általában 2000 és 3500 € között, a tanácsadótól és az Ön helyzetétől függően. Az adóalapból levonható.
Egyszeri díja a jelzáloghitel 0,4%-a, amelyért cserébe alacsonyabb kamatot és pénzügyi védelmet kap kényszerértékesítés esetére. Legfeljebb € 470.000 vételárig vehető igénybe (2026). Az adóalapból levonható.
Ennek a lakóingatlannak az építési éve: 2023. Újabb lakóingatlanoknál ritkábban van szükség állapotfelmérésre, de nagyobb biztonságot ad. Az adóalapból nem vonható le.
Általában a vételár 1–1,5%-a vagy fix díj. Az adóalapból nem vonható le.
Ha a 10%-os biztosítéki összeget nem Ön helyezi letétbe: ennek az összegnek nagyjából 1%-a. Az adóalapból nem vonható le.
Költöztetés, padlóburkolatok, függönyök és kisebb átalakítások; a költségek az egyéni igényektől függően jelentősen eltérhetnek.

Irányadó összegek a szokásos díjtételek alapján; kérjen árajánlatot közjegyzőtől, értékbecslőtől és tanácsadótól. A levonható költségekkel a vásárlás évében egyszeri alkalommal csökkentheti személyijövedelemadó-alapját. Nem minősül pénzügyi tanácsadásnak.

Hasznos eszközök

Lakberendezés újragondolva, mesterséges intelligenciával

Töltsön fel egy fényképet egy szobáról, válasszon stílust, és fél percen belül megnézheti, hogyan mutathatna a helyiség. Maga a szoba változatlan marad, csak a berendezés változik.

Az eszközt bejelentkezett látogatók használhatják. A fiók létrehozása ingyenes.

Bejelentkezés

Lakókörzet, városrész és települési önkormányzat

Városrész

Oost

Lakóingatlanok
2.894
Lakosok száma
5.590
Átlagos WOZ-érték
€ 256.000
Saját tulajdonú lakóingatlanok
56%
Átlagos építési év
1965
Leggyakoribb
Lakás (32%)
Minden információ: Oost →
Települési önkormányzat

Roosendaal

Lakóingatlanok
35.934
Lakosok száma
77.721
Átlagos WOZ-érték
€ 300.000
Saját tulajdonú lakóingatlanok
62%
Átlagos építési év
1975
Leggyakoribb
Középső sorházi lakás (36%)
Minden információ: Roosendaal →

Kik laknak a lakókörzetben?

Kik laknak a lakókörzetben?

Hasonlítsa össze a lakókörzet, a városrész és a települési önkormányzat területének CBS-adatait az országos adatokkal: származás, iskolai végzettség, jövedelem, szociális ellátások és foglalkoztatás.

Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.

Ingyenes fiók létrehozása Bejelentkezés

Helyi szolgáltatások, intézmények és megközelíthetőség

A bevásárlás gyalog is megoldható. Gyalog is elérhető egy általános iskola, ami kényelmes a családoknak. A közelben van egy tömegközlekedési megálló. Városias környezet: minden közel van, az ezzel járó nyüzsgéssel együtt.

Nagy szupermarket
500 m
átlagos távolság a lakókörzetben
Háziorvosi rendelő
500 m
átlagos távolság a lakókörzetben
Általános iskola
500 m
átlagos távolság a lakókörzetben
Bölcsőde
200 m
átlagos távolság a lakókörzetben
Legközelebbi általános iskola
310 m
KPO Basisschool Joseph
Legközelebbi tömegközlekedési megálló
190 m
Roosendaal, Boulevard · bus · 4 vertrekken per uur overdag
Legközelebbi elektromosautó-töltőpont
220 m
6 Norbartlaan - qwello.eu
Legközelebbi gyermekfelügyeleti intézmény
230 m
Hopstaken
Legközelebbi adótorony
120 m
Zendmast 3G, 4G, 5G · 3 antennes · 31,8 m hoog · veilige afstand 19,6 m
Iskolák 3 km-en belül
14
Városiasodottság
Igen erősen városias
2.850 cím/km²
Forrás és módszertan

A lakókörzet összes lakójára számított átlagos közúti távolságok (CBS). Az iskola (DUO), a tömegközlekedési megálló (OVapi/GTFS, munkanapi indulások), az adótorony (Antenneregister), a töltőpont és a gyermekfelügyeleti intézmény távolságát ettől a címtől légvonalban mérjük, saját adatbázisunk alapján.

Lakókörnyezet: zaj, víz, levegő, fény és zöldterületek

Zaj

54 dB Mérsékelten zajos

45 dB-ig nagyon csendes70 dB felett rendkívül zajos

Közúti forgalom
47 dB
Vasúti forgalom
40 dB alatt
Légi forgalom
40 dB alatt
Szélturbinák
40 dB alatt
Közúti forgalom, éjszaka
38 dB
Vasúti forgalom, éjszaka
27 dB

Sint Josephbuurt (lakókörzet) területén a lakóingatlanok 47%-ánál nagyobb a zajterhelés, mint ezen a címen; az ottani átlag 56 dB.

Elfogadható: hallható a forgalom, mint egy lakókörzet átmenő forgalmat is kiszolgáló utcájában. Csukott ablaknál bent alig észlelhető; a szabadban is kellemesen lehet időzni, de teljes csend soha nincs. A fő zajforrás: közúti forgalom (47 dB).

Forrás és módszertan

Lden: a nappali, esti és éjszakai zajterhelés éves átlaga (RIVM-zajtérképek: 2020, légi forgalom: 2022, szélturbinák: 2024, 10 m-es rácsháló). Hozzávetőleges becslés, nem a homlokzatnál végzett mérés. A WHO a közúti forgalomnál legfeljebb 53 dB, a légi forgalomnál 45 dB zajterhelést javasol.

Árvíz

Nincs Nincs

A maximális vízmélységet ábrázoló térképen nem szerepel erre a helyre vonatkozó árvízi forgatókönyv.

Árvízzel veszélyeztetett lakóingatlanok Sint Josephbuurt területén
0%
Ebből 0,5 m-nél nagyobb vízmélységgel
0%
Maximális vízmélység a lakókörzetben
nincs

Erre a helyre nem készült elöntéssel számoló árvízi forgatókönyv: gátszakadás vagy magas vízállás esetén várhatóan szárazon marad. Itt nem szükséges árvízbiztosítást kötni.

Forrás és módszertan

LIWO (Rijkswaterstaat), árvíz esetén várható legnagyobb vízmélység térképe, 25 m-es rácsháló; az árvíz valószínűsége: Klimaateffectatlas. A vízmélység nem jelzi az árvíz bekövetkezésének valószínűségét; a gátakat és árvízvédelmi műveket e valószínűség figyelembevételével tervezték.

Levegőminőség

  • NO₂ 13,5 µg/m³ a WHO által ajánlott érték felett
  • PM2,5 8,6 µg/m³ a WHO által ajánlott érték felett
  • PM10 14,7 µg/m³ a WHO ajánlott határértékén belül

Szennyezett levegő: meghaladja a 2030-ra előírt európai határértékeket, többnyire közeli forgalmas út, ipari létesítmény vagy intenzív állattartás miatt. Ez különösen a légúti panaszokkal élők és a kisgyermekek esetében fontos szempont; segít, ha a ház csendesebb oldalán szellőztet.

Átlagértékek (Sint Josephbuurt): NO₂ 13,7, PM2,5 8,7 µg/m³.

Forrás és módszertan

Éves átlagkoncentrációk 25 m-es felbontásban (RIVM, a legfrissebb térkép). A sávon lévő vonal a WHO ajánlott értékét jelöli (NO₂ 10, PM2,5 5, PM10 15 µg/m³); a szín azt mutatja, hogyan viszonyul az érték a WHO ajánlásához és a 2030-as EU-határértékhez.

Éjszakai fény

Megvilágított

sötétnagyon világos

Átlag Sint Josephbuurt területén: megvilágított.

Megvilágított: egy átlagos városra vagy faluközpontra jellemző. Az utcára néző hálószobákban hasznos a sötétítőfüggöny.

Forrás és módszertan

A felfelé irányuló, műholdakkal mért mesterséges fény (RIVM fénykibocsátási térkép, 2023, 375 m-es rács), az összes hollandiai lakóingatlanhoz viszonyítva: a sötét a legsötétebb 20%-ot, a nagyon világos a legvilágosabb 10%-ot jelenti.

Zöldterületek a lakókörzetben

31% zöldterület 500 m-en belül

Átlag Sint Josephbuurt területén: 28%.

Kevés zöldfelület: túlnyomórészt burkolatok és tetők, csak elvétve kertek és fák. Az ilyen lakókörzetek nyáron jobban felmelegszenek, és zsúfoltabbnak hatnak; saját növénytelepítéssel, például a homlokzat menti kis kerttel vagy fákkal közvetlenül javíthat a helyzeten.

Forrás és módszertan

A zöldterületek (fű, cserjék, fák) aránya a címet körülvevő 500 m-es rácscellában (RIVM-zöldterületi térkép, 2022). A hollandiai lakóingatlanok felénél 52% feletti a zöldterületek aránya 500 m-en belül; minden tizediknél 32% alatti.

Nukleáris biztonsági zóna: Kerncentrale Doel (B), 27 km távolságra (100 km-es zóna: megelőző jódtabletta-bevétel 18 év alattiaknak és várandósoknak); Kerncentrale Borssele, 53 km távolságra (100 km-es zóna: megelőző jódtabletta-bevétel 18 év alattiaknak és várandósoknak). A sugárveszélyhelyzetekre vonatkozó országos válságkezelési terv intézkedési zónái.

Légi forgalom az ingatlan felett

Légi forgalom az ingatlan felett

Nézze meg, naponta hány repülőgép repül el a terület felett, milyen alacsonyan, mikor és mely repülőterekhez kapcsolódnak a járatok.

Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.

Ingyenes fiók létrehozása Bejelentkezés

Éghajlat és biztonság

A ház körüli hőstressz még a forró napokon is mérsékelt marad; a környezet estére viszonylag jól lehűl.

Hőség

49–50 °C szélsőséges hőstressz

Hőérzet egy forró nyári napon (2022), a háztól 1 m távolságra.

Hőszigethatás
1,4–1,6 °C melegebb a külterületnél
Meleg éjszakák (legalább 20 °C)
8–14 éjszaka évente
Távolság egy hűvös helytől
200–300 m
Átlag (Sint Josephbuurt)
47 °C hőérzet

Víz

Csapadékvíz felhőszakadáskor (70 mm/óra)
közvetlenül a ház mellett nincs vízlefolyási útvonal
Talajvíz okozta problémák 2050-ben
Kismértékű növekedés
Szárazon maradó szint Sint Josephbuurt területén
100% a lakóingatlanok aránya a legsúlyosabb árvíz esetén

Környezeti veszélyforrások

Nagyfeszültségű vezeték
2 km-en belül nincs
Szélturbina
3,4 km Windturbine 3,0 MW, ashoogte 105 m · rotor 90 m · itt kb. 21 dB
Szélturbinák zaja ezen a címen
20 dB Lden a RIVM szélturbinákra vonatkozó zajtérképe alapján
Kockázatos tevékenységek 1 km-en belül
Tanken brandstoffen, vervoer gevaarlijke stoffen
Legközelebbi veszélyes üzem
Enexis Netbeheer BV 543 m

Sint Josephbuurt területén a lakóingatlanok 0%-a nagyfeszültségű vezeték mágneses terének övezetében, 0%-a pedig szélturbinától 1 km-en belül található.

Forrás és módszertan

Hőség, felszíni víz és talajvíz: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0; hőérzet és hőszigethatás: 2022; árvíz valószínűsége és vízmélység: országos árvízi forgatókönyvek; talajvíz okozta problémák valószínűsége: 2050-es, magas értékekkel számoló forgatókönyv; vízlefolyási útvonalak: egy óra alatt lehulló 70 mm csapadék esetén). Nagyfeszültségű vezetékek: RIVM Netkaart, számított távolságokkal (a mágneses tér övezete); szélturbinák: RIVM; kockázatos tevékenységek: Register Externe Veiligheidsrisico's a RIVM Atlas Leefomgeving felületén keresztül (olyan tevékenységek, amelyek veszélyeztetett övezete 1 km-en belülre esik). Térképeken alapuló, tájékoztató jellegű adatok, nem mérések.

Biztonság és élhetőség

Élhetőség – Sint Josephbuurt (lakókörzet)

Teljesen megfelelő Leefbaarometer 2024, 6. kategória a 9-ből

  • Fizikai környezet: megfelelő
  • Lakóingatlanok: megfelelő
  • Helyi szolgáltatások és intézmények: megfelelő
  • Közösségi összetartás: megfelelő
  • Zavaró hatások és közbiztonsági problémák: gyenge

Leefbaarometer 3.0 (BZK): az élhetőség becsült értékelése kilenc kategóriában, öt szempont alapján, az országos átlaghoz viszonyítva. Bővebben a lakókörzetről

Bűncselekmények – Sint Josephbuurt (lakókörzet)

46 évente, 1 000 lakosra vetítve +4% az előző évhez képest

Nyilvántartva: sze 2025 – aug 2026
72
Városrész: Oost
80 1 000 főre vetítve
Települési önkormányzat: Roosendaal
54 1 000 főre vetítve
Nederland
45 1 000 főre vetítve
Lakásbetörések 1 000 lakóingatlanra vetítve
5,4 5 betörés

Leggyakoribb

Fietsdiefstal
16
Vernieling
6
Woninginbraak
5
Inbraak schuur/garage
5
  1. 862021
  2. 672022
  3. 692023
  4. 612024
  5. 702025

Az országos átlag körüli érték. A mutatót főként a lopások és rongálások alakítják; arról keveset árul el, hogy mennyire érzi magát biztonságban az ember az utcán. Ehhez a Leefbaarometer „rendzavarás és közbiztonsági problémák” mutatóját is érdemes figyelembe venni.

Forrás és módszertan

Rendőrség, nyilvántartott bűncselekmények lakókörzetenként (a CBS és a rendőrség nyílt adatai, havi bontásban). Kis lakókörzetekben az esetszám is alacsony; az adatot a lakosok és a lakóingatlanok számával együtt érdemes értelmezni. Nem minden bűncselekményt jelentenek be.

Ingatlanjelentés ajánlattételi tanácsadással

Ajánlatot tenne erre az ingatlanra: Leliestraat 11? Tudja meg, mennyit ér valójában.

Az ingyenes oldal a tényeket mutatja be. A jelentés a legfontosabb kérdésre válaszol: mennyit ajánljak? Három forgatókönyv euróban, a hasonló lakóingatlanok Kadaster által nyilvántartott tényleges vételára, a modellel becsült érték, a települési önkormányzat területén jellemző irányár feletti ajánlattételi adatok és az ingatlan fotókon látható állapota alapján. Emellett azokat a kérdéseket is tartalmazza, amelyeket aláírás előtt érdemes feltennie az ingatlanközvetítőnek.

Számítási példa: egy 2%-kal túl magas ajánlat egy 450 000 € értékű lakóingatlannál már 9 000 € többletköltséget jelent. A jelentés ára: 19 €.

Óvatosaz irányár alatt vagy annak közelében, ha kevés az ajánlattevő
A piaci szintnek megfelelőmennyiért keltek el a környéken a hasonló lakóingatlanok az elmúlt hónapokban
Esélyesa piaci érték felett, de még a becsült értéksávon belül
  • Ajánlattételi stratégia három forgatókönyvvel
    Egy óvatos, egy piaci viszonyoknak megfelelő és egy jó eséllyel elfogadható ajánlat euróban, a modellel becsült érték, a hasonló adásvételek és a települési önkormányzat területén ténylegesen kifizetett, irányár feletti összegek alapján.
  • Hasonló ingatlanok eladási adatai a Kadaster nyilvántartásából
    A közelben található, típusukban, méretükben és építési időszakukban hasonló lakóingatlanok tényleges vételára térképen és táblázatban, a mai árszintre átszámítva.
  • Modellel becsült érték és korábbi eladások
    Automatizált értékmeghatározás becsült értéksávval, a címhez tartozó korábbi adásvételek és a WOZ-érték alakulása az évek során.
  • Ingatlanpiaci adatok a települési önkormányzat területéről
    Az adott ingatlantípus értékesítési ideje, az irányár feletti ajánlatok százalékos mértéke, a m²-enkénti ár és a kínálat szűkösségének mutatója (NVM), hogy tudja, mekkora versenyre számíthat.
  • Kérdések az ingatlanközvetítőhöz
    Az ingatlanra szabott kérdéslista a megtekintéshez, az építési év, az energetikai besorolás, a környezeti kockázatok, a hirdetés és a fotóelemzés alapján.
  • A lakóingatlan állapota a fényképek alapján
    Egy képelemző modell a hirdetési fotók alapján értékeli az általános állapotot, a konyhát és a fürdőszobát, felméri a látható hibákat, és tájékoztató becslést ad a felújítás költségére.
  • Havi lakhatási költségek ajánlatonként
    Az egyes forgatókönyvek havi költségei: jelzáloghitel, a vevőt terhelő járulékos költségek, önkormányzati adók és díjak, energia és karbantartás – összevetve a bérlés költségeivel.
  • Az ingyenes oldal teljes tartalmával együtt
    A lakóingatlanra, a lakókörzetre, az energiára, a lakókörnyezetre, az éghajlatra, a biztonságra és a légi forgalomra vonatkozó adatok összefoglalója egyetlen PDF-ben.

Több lakóingatlant is összehasonlítana? Havi 5 jelentés 39 € díjért, további jelentések darabonként 6 € áron. Nem értékbecslés és nem garancia, hanem adatok, amelyekkel alátámaszthatja ajánlatát.

Gyakori kérdések – Leliestraat 11

Leliestraat 11: milyen típusú ez a lakóingatlan?

A lakóingatlan címe: Leliestraat 11, Roosendaal; típusa: appartement, építési év: 2023, lakóterület: 55 m². Lakókörzet: Sint Josephbuurt; települési önkormányzat: Roosendaal.

Leliestraat 11: mi a lakóingatlan energetikai besorolása?

A nyilvántartott energetikai besorolás: A+++ (nyilvántartásba vétel: 7 december 2023). Egy hasonló lakóingatlan havi gáz- és áramköltsége átlagosan € 80.

Leliestraat 11: körülbelül mennyit ér ez a lakóingatlan?

A tájékoztató jellegű piaci érték € 189.000 és € 215.000 között van (középérték: € 202.000, árszint: sze 2026), a lakókörzet hasonló lakóingatlanjainak WOZ-értékei, irányárai és eladási árai alapján. Ez csupán becsült értéksáv, nem értékbecslés.

Mennyire csendes a következő cím környéke: Leliestraat 11?

A homlokzatnál az éves átlagos zajszint 54 dB Lden (mérsékelten zajos). A fő zajforrás: közúti forgalom. Naponta körülbelül 6 repülőgép halad el 2 km-en belül, 3 000 m alatti magasságban.

Elöntheti az árvíz a következő címen található lakóingatlant: Leliestraat 11?

A maximális vízmélységet ábrázoló országos térképen nem szerepel erre a helyszínre vonatkozó árvízi forgatókönyv.

Leliestraat 11 – mennyire biztonságos a lakókörzet?

Sint Josephbuurt területén (területtípus: lakókörzet) a rendőrség évente 1 000 lakosra vetítve 46 bűncselekményt regisztrált, míg a települési önkormányzat területén 54 , országosan pedig 45 volt ez az érték. A Leefbaarometer szerint az élhetőség minősítése: teljesen megfelelő.

Leliestraat 11 – milyen helyi szolgáltatások és intézmények vannak a közelben?

Átlagos távolságok a lakókörzetben: nagy szupermarket: 500 m, háziorvos: 500 m, általános iskola: 500 m, bölcsőde: 200 m (CBS). A legközelebbi iskola, tömegközlekedési megálló, elektromosautó-töltő és gyermekfelügyeleti intézmény ezen az oldalon szerepel, az adott címtől mért távolsággal együtt.

Honnan származnak ezek az adatok?

Nyilvános állami adatforrásokból: BAG és Kadaster (ingatlanjellemzők, telek), EP-Online (energetikai besorolás), CBS (lakókörzeti statisztikák, árindex, energiafogyasztás), RIVM (zaj, levegő, fény, zöldfelület), Klimaateffectatlas és LIWO (hőség, víz), nyílt rendőrségi adatok és Leefbaarometer (közbiztonság), valamint ADS-B-hálózatok (légi forgalom). Minden számítás tájékoztató jellegű, nem minősül értékbecslésnek vagy tanácsadásnak.