Zwaluwstraat 31
6541 NZ Nijmegen · Biezen, Nijmegen
- Lakás
- Építési év: 1977
- 86 m² lakóterület
- C energetikai besorolás
Kérdezzen az ingatlanról: Zwaluwstraat 31
Tegyen fel kérdést a lakóingatlanról, a lakókörzetről, az értékről vagy a költségekről. Az asszisztens az oldalon szereplő adatok alapján válaszol, és szükség esetén friss információknak is utánanéz.
Röviden
Zwaluwstraat 31 (Nijmegen): lakás – építési éve 1977, lakóterülete 86 m² és energetikai besorolása C; elhelyezkedése: Biezen lakókörzet (települési önkormányzat: Nijmegen). A tájékoztató jellegű piaci érték € 383.000 és € 468.000 között van. Lakókörnyezet: zajterhelés: 56 dB (forgalmas), levegőminőség: a WHO által ajánlott érték felett, 500 m sugarú körben 39% zöldterület, árvíz esetén akár 2,0 m vízmélység. Légi forgalom: naponta körülbelül 3 repülőgép halad el 2 km sugarú körben, 3 000 m alatti magasságban. A lakókörzet élhetősége: teljesen megfelelő.
Az oldalon szereplő összes adat nyilvános nyilvántartásokból és térképekről származik, és ingyenesen elérhető. Önálló összegyűjtésük lakóingatlanonként órákba telne; itt egy másodperc alatt mindent megtalál egy helyen. Minden rész alatt elolvashatja, mit jelentenek az adatok az itt élők számára.
Elhelyezkedés
Becsült értéksáv
Piac
- +4,4% az eladási árak éves változása: Gelderland (CBS árindex, sze 2026)
- € 453.897 2025. évi átlagos eladási ár Nijmegen települési önkormányzatának területén (CBS/Kadaster)
- € 358.000 átlagos WOZ-érték (lakókörzet: Biezen; CBS 2024)
Így áll össze a becsült értéksáv
| Forrás | Kiinduló érték | Mai árszintre átszámítva | Súly |
|---|---|---|---|
| 40 hasonló lakóingatlan 370 m távolságon belül medián WOZ-érték m²-enként, indexálva |
€ 4.576/m² | € 393.536 | 56% |
| 15 hasonló lakóingatlan irányára medián irányár m²-enként, indexálva |
€ 5.558/m² | € 477.988 | 33% |
| Átlag – lakókörzet: Biezen 2024. évi CBS WOZ-érték (€ 358.000) / átlag: 91 m² |
€ 3.934/m² | € 426.958 +26,2% változás 2023 K1 óta |
11% |
Hasonló lakóingatlanok a közelben (53 találat)
Hasonló lakóingatlanok
Tekintse meg a becsült értéksáv alapjául szolgáló, hasonló környékbeli lakóingatlanokat, a m²-enkénti ár és a távolság feltüntetésével.
Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.
Számítási módszer: az egyes források adatait a vonatkozási időpontjuktól a mai árszintre számítottuk át a CBS használt lakóingatlanokra vonatkozó árindexével (tartományonként, Amsterdam, Rotterdam, Den Haag és Utrecht esetében városonként; a legutóbbi hónapokra az országos havi index alapján). A középérték a súlyozott átlag; az értéksáv szélességét a források közötti eltérések határozzák meg (legalább 5%). A számítás nem veszi figyelembe a lakóingatlan állapotát, utcán belüli elhelyezkedését, az örökhaszonbérletet és az ingatlan egyedi jellemzőit. Ez nem minősül értékbecslésnek.
Bérlés vagy vásárlás?
Egy hasonló lakóingatlan bérlése
€ 1.710 – € 2.010 havonta
Piaci bérleti díj: a környék 4 ilyen típusú bérlakása alapján a medián € 21,60/m², erre a lakóingatlanra átszámítva 86 m².
Ennek a lakóingatlannak a megvásárlása
€ 2.000 havonta
Annuitásos jelzáloghitel € 425.000 összegben (a becsült értéksáv közepe), 3,9% kamattal, 30 évre, teljes finanszírozással: az első hónapban € 1.370 kamat és € 630 tőketörlesztés. A karbantartási költségek, az adók és a hitelkamat utáni adókedvezmény figyelembevétele nélkül.
Melyik az okosabb döntés?
A vásárlás kedvezőbb
A havi € 2.000 összegű jelzáloghitel-törlesztőrészletből € 1.370 a kamat (ez tényleges kiadás), € 630 pedig a tőketörlesztés (ez a vagyont gyarapítja). Önmagában a kamat alacsonyabb, mint egy hasonló lakóingatlan bérleti díja (€ 1.860).
Jellemzők
- Lakóingatlan típusa
- Lakás
- Rendeltetés
- Lakócélú rendeltetés
- Építési év
- 1977
- Lakóterület
- 86 m²
- Épület alapterülete
- 66 m²
- Telek területe
- 1.080 m²
- Energetikai besorolás
- C (17 március 2014)
- Önálló rendeltetési egység státusza
- Használatban
- Épület státusza
- Használatban
- BAG-címazonosító
- 0268200000045407
- Önálló rendeltetési egység BAG-azonosítója
- 0268010000055338
- Épület BAG-azonosítója
- 0268100000019095
Forrás és módszertan
Basisregistratie Adressen en Gebouwen (Kadaster) és az energetikai besorolások nyilvántartása. A telekterület a teljes, ingatlan-nyilvántartás szerinti területet jelenti; lakások esetén az épület teljes telkére vonatkozik.
Telek, talaj és övezeti besorolás
A talaj itt stabil.
- Telekterület (BAG)
- 1.080 m² az épület teljes telke
- Alapozási kockázat – Biezen
- A lakóingatlanok 0,0%-ánál fennáll a fa alapcölöpök korhadásának kockázata (nagyon alacsony) 2050, magas kibocsátási forgatókönyv: 0,0%, egyenlőtlen süllyedés: 1,0%; Nijmegen települési önkormányzatának területén: 0,1% — Klimaateffectatlas (Deltares/KCAF)
- Talajsüllyedés – Biezen
- −1,0 mm évente sekély talajrétegekben: +0,0 mm; Nijmegen települési önkormányzatának területén: −1,1 mm
- Kadaster, tengerszint feletti magasság, övezeti besorolás, talaj
- betöltés…
Forrás és módszertan
Telek: Kadaster (BRK, a PDOK közvetítésével; a telekhatár a fenti térképen látható). Tengerszint feletti magasság: Actueel Hoogtebestand Nederland. Övezeti besorolás: ruimtelijkeplannen.nl (2024. január 1. előtti rendezési tervek; az újabb szabályokat a települési önkormányzat környezetrendezési terve tartalmazza). Talaj és alapozás: Klimaateffectatlas (CC BY 4.0) és RVO/KCAF. Tájékoztató jellegű adatok, nem minősülnek épületműszaki vagy jogi tanácsadásnak.
Napsütés és árnyék
Milyen a homlokzatok, a kert és a tető tájolása, és mennyire árnyékolják őket a környező épületek? A számítás a Nap helyzetén és a 3D BAG épületmagassági adatain alapul.
- Homlokzatok, kert, tető és természetes fény
- számítás folyamatban…
Az épületadatokat nem sikerült betölteni.
ez a lakóingatlan épületek árnyéka telek a Nap iránya
Épületek és magasságok: 3D BAG (TU Delft, CC BY 4.0; tetőmagasság = a tetőmagasságok 70. percentilise a lakóingatlan terepszintjéhez képest, az AHN adatai alapján). Telek: Kadaster (BRK). A Nap helyzete: NOAA-algoritmus, helyi idő. Légi felvétel: PDOK, Beeldmateriaal Nederland (CC BY 4.0). Tájékoztató jellegű: a számítás nem veszi figyelembe a fákat, a kerítéseket, a tetőfelépítményeket és a domborzatot.
Energia és fűtés
Holland viszonylatban átlagos: elfogadható hőszigetelés, de van még mit javítani a tetőn, a padlón és az üvegezésen. A hőszigetelés itt általában néhány év alatt megtérül, és növeli az ingatlan értékét. Egy hasonló lakóingatlanban évente körülbelül € 158 összeggel többet költenek energiára, mint Biezen területén egy átlagos lakóingatlanban.
Energetikai besorolás
C nyilvántartott energetikai besorolás (energiaindex)
- Helyszíni felmérés dátuma
- 17 március 2014
- Energiaindex
- 1,45 az alacsonyabb érték takarékosabb energiafelhasználást jelent; az 1,2-es vagy annál alacsonyabb érték A besorolásnak felel meg
- A vagy annál jobb energetikai besorolás – Biezen
- 46% a lakóingatlanok közül
A 2021 előtti módszerrel felmérve; 2021 óta az NTA 8800 az irányadó.
Fogyasztás és költségek
€ 144 havonta, átlagos fogyasztás mellett
- Földgáz
- 670 m³ évente; 530 lakókörzet
- Villamos energia
- 1.830 kWh évente; 1.970 lakókörzet
- Éves költségek
- € 1.729 gáz: € 930, áram: € 475, fix díjak: € 324
- Átlagos lakóingatlan Biezen területén
- € 1.571 évente
- Napelemek
- 7% a hasonló lakóingatlanok közül; 18% lakókörzet
Forrás és módszertan
Átlagosan szolgáltatott energiamennyiség – azonos típusú és méretű, ugyanabban az időszakban épült lakóingatlanok (CBS, 2025, hőmérsékleti korrekcióval), sze 2026 átlagos lakossági díjaival számolva (CBS: 1,39/m³ és 0,26/kWh, adókkal, alapdíjjal és energiaadó-kedvezménnyel együtt). A tényleges fogyasztás a lakóktól és az épületgépészeti rendszerektől függ.
Fűtéskorszerűsítés és támogatások
- Távhőhálózat a lakókörzetben
- 17% a csatlakoztatott lakóingatlanok aránya (2023)
- Fűtési módok Biezen területén
- 77% kazános központi fűtés, 5% házközponti fűtés, 15% távfűtés, 2% elektromos fűtés 2022
- Geotermikus potenciál
- Kedvezőtlen Slochteren-formáció, WarmteAtlas
ISDE 2026 (500 millió €): támogatás hőszigeteléshez, (hibrid) hőszivattyúhoz, napkollektoros vízmelegítőhöz, szellőztetéshez és távhőhálózati csatlakozáshoz (utóbbihoz fix 3 775 €). A hőszivattyúk támogatása típustól és teljesítménytől függően mintegy 500 €-tól több mint 13 000 €-ig terjed. A telepítést követően az RVO-nál igényelhető. ISDE-támogatás az RVO-nál · Energiesubsidiewijzer (önkormányzati támogatásokkal is)
Energetikai besorolások Biezen területén
Forrás és módszertan
Energetikai besorolás és a besorolások megoszlása: EP-Online (RVO), saját adatbázisunkon keresztül; fogyasztási profilok: CBS 85140NED (CC BY 4.0); díjszabások: CBS 85592NED; lakókörzeti fogyasztás: CBS Kerncijfers; távhőhálózatok, tervek, kísérleti projektek és a fűtési módok megoszlása: WarmteAtlas (RVO, lakókörzeti szinten; a terveket azokhoz a lakókörzetekhez rendeljük, amelyek középpontja a tervezési területre esik); ISDE: RVO. Tájékoztató adatok, nem energetikai tanácsadás.
Havi lakhatási költségek: vásárlás vagy bérlés
Számoljon az Ön által megadott vételárral, bérleti díjjal és feltételezésekkel. Minden összeg módosítható; az eredmény tájékoztató jellegű.
Mennyibe kerül ennek a lakóingatlannak a megvásárlása?
A vételáron felül fizetendő egyszeri költségek: illeték, közjegyző, értékbecslés, tanácsadás és állapotfelmérés. 2018 óta legfeljebb az ingatlan értékének megfelelő hitelt vehet fel, ezért ezeket a költségeket saját forrásból kell fedeznie.
Hasznos eszközök
Lakberendezés újragondolva, mesterséges intelligenciával
Töltsön fel egy fényképet egy szobáról, válasszon stílust, és fél percen belül megnézheti, hogyan mutathatna a helyiség. Maga a szoba változatlan marad, csak a berendezés változik.
Az eszközt bejelentkezett látogatók használhatják. A fiók létrehozása ingyenes.
Lakókörzet, városrész és települési önkormányzat
Biezen
- Lakóingatlanok
- 5.595
- Lakosok száma
- 9.845
- Átlagos WOZ-érték
- € 358.000
- Saját tulajdonú lakóingatlanok
- 30%
- Átlagos építési év
- 1983
- Leggyakoribb
- Lakás (65%)
Nijmegen-Oud-West
- Lakóingatlanok
- 8.835
- Lakosok száma
- 16.055
- Átlagos WOZ-érték
- € 361.000
- Saját tulajdonú lakóingatlanok
- 34%
- Átlagos építési év
- 1977
- Leggyakoribb
- Lakás (56%)
Nijmegen
- Lakóingatlanok
- 89.994
- Lakosok száma
- 189.007
- Átlagos WOZ-érték
- € 373.000
- Saját tulajdonú lakóingatlanok
- 44%
- Átlagos építési év
- 1972
- Leggyakoribb
- Lakás (48%)
A lakókörzet lakóingatlanai a térképen Oud-West városkerület · Nijmegen · Gelderland
Kik laknak a lakókörzetben?
Kik laknak a lakókörzetben?
Hasonlítsa össze a lakókörzet, a városrész és a települési önkormányzat területének CBS-adatait az országos adatokkal: származás, iskolai végzettség, jövedelem, szociális ellátások és foglalkoztatás.
Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.
Helyi szolgáltatások, intézmények és megközelíthetőség
A bevásárlás gyalog is megoldható. Az általános iskola kerékpárral könnyen elérhető. A közelben van egy tömegközlekedési megálló. Városias környezet: minden közel van, az ezzel járó nyüzsgéssel együtt.
- Nagy szupermarket
- 600 m átlagos távolság a lakókörzetben
- Háziorvosi rendelő
- 600 m átlagos távolság a lakókörzetben
- Általános iskola
- 700 m átlagos távolság a lakókörzetben
- Bölcsőde
- 600 m átlagos távolság a lakókörzetben
- Legközelebbi általános iskola
- 220 m Basisschool Michiel de Ruyter
- Legközelebbi tömegközlekedési megálló
- 70 m Nijmegen, Zwaluwstraat · bus · 10 vertrekken per uur overdag
- Legközelebbi elektromosautó-töltőpont
- 20 m Zwaluwstraat 42 - Allego
- Legközelebbi gyermekfelügyeleti intézmény
- 220 m Michiel
- Legközelebbi adótorony
- 380 m Zendmast 2G, 4G, 5G · 3 antennes · 27,4 m hoog · veilige afstand 13,9 m
- Iskolák 3 km-en belül
- 10
- Városiasodottság
- Igen erősen városias 3.118 cím/km²
Forrás és módszertan
A lakókörzet összes lakójára számított átlagos közúti távolságok (CBS). Az iskola (DUO), a tömegközlekedési megálló (OVapi/GTFS, munkanapi indulások), az adótorony (Antenneregister), a töltőpont és a gyermekfelügyeleti intézmény távolságát ettől a címtől légvonalban mérjük, saját adatbázisunk alapján.
Lakókörnyezet: zaj, víz, levegő, fény és zöldterületek
Zaj
56 dB Forgalmas
45 dB-ig nagyon csendes70 dB felett rendkívül zajos
- Közúti forgalom
- 54 dB
- Vasúti forgalom
- 44 dB
- Légi forgalom
- nincs
- Szélturbinák
- 40 dB alatt
- Közúti forgalom, éjszaka
- 44 dB
- Vasúti forgalom, éjszaka
- 35 dB
Biezen (lakókörzet) területén a lakóingatlanok 26%-ánál nagyobb a zajterhelés, mint ezen a címen; az ottani átlag 58 dB.
Forgalmas: a zajszint meghaladja a WHO közúti forgalomra ajánlott 53 dB-es értékét. A forgalom zaja a lakásban és a kertben is állandóan jelen van; a hálószobák nyugalmához sokat számít a jó hangszigetelő üvegezés és a hangcsillapított szellőzőrács. A fő zajforrás: közúti forgalom (54 dB).
Forrás és módszertan
Lden: a nappali, esti és éjszakai zajterhelés éves átlaga (RIVM-zajtérképek: 2020, légi forgalom: 2022, szélturbinák: 2024, 10 m-es rácsháló). Hozzávetőleges becslés, nem a homlokzatnál végzett mérés. A WHO a közúti forgalomnál legfeljebb 53 dB, a légi forgalomnál 45 dB zajterhelést javasol.
Árvíz
2,03 m Nagy
Árvíz esetén a maximális vízmélységet ábrázoló térkép szerint itt akár 2,03 m mély is lehet a víz.
- Árvízzel veszélyeztetett lakóingatlanok Biezen területén
- 87%
- Ebből 0,5 m-nél nagyobb vízmélységgel
- 83%
- Maximális vízmélység a lakókörzetben
- 8,55 m
Nagy: árvíz esetén az egész földszint víz alá kerül, és a lakóingatlan átmenetileg lakhatatlanná válik. Ezeken a területeken kitelepítést javasolnak; ezt a választásnál és a biztosítás megkötésekor is vegye figyelembe. Az árvíz bekövetkezésének valószínűsége: nagyon kicsi (évente 1:3 000 és 1:30 000 között). A vízmélység azt mutatja meg, mi történik árvíz esetén, a valószínűség pedig azt, milyen gyakran fordulhat elő.
Forrás és módszertan
LIWO (Rijkswaterstaat), árvíz esetén várható legnagyobb vízmélység térképe, 25 m-es rácsháló; az árvíz valószínűsége: Klimaateffectatlas. A vízmélység nem jelzi az árvíz bekövetkezésének valószínűségét; a gátakat és árvízvédelmi műveket e valószínűség figyelembevételével tervezték.
Levegőminőség
- NO₂ 13,2 µg/m³ a WHO által ajánlott érték felett
- PM2,5 9,3 µg/m³ a WHO által ajánlott érték felett
- PM10 15,4 µg/m³ a WHO által ajánlott érték felett
Szennyezett levegő: meghaladja a 2030-ra előírt európai határértékeket, többnyire közeli forgalmas út, ipari létesítmény vagy intenzív állattartás miatt. Ez különösen a légúti panaszokkal élők és a kisgyermekek esetében fontos szempont; segít, ha a ház csendesebb oldalán szellőztet.
Átlagértékek (Biezen): NO₂ 13,6, PM2,5 9,0 µg/m³.
Forrás és módszertan
Éves átlagkoncentrációk 25 m-es felbontásban (RIVM, a legfrissebb térkép). A sávon lévő vonal a WHO ajánlott értékét jelöli (NO₂ 10, PM2,5 5, PM10 15 µg/m³); a szín azt mutatja, hogyan viszonyul az érték a WHO ajánlásához és a 2030-as EU-határértékhez.
Éjszakai fény
Megvilágított
sötétnagyon világos
Átlag Biezen területén: megvilágított.
Megvilágított: egy átlagos városra vagy faluközpontra jellemző. Az utcára néző hálószobákban hasznos a sötétítőfüggöny.
Forrás és módszertan
A felfelé irányuló, műholdakkal mért mesterséges fény (RIVM fénykibocsátási térkép, 2023, 375 m-es rács), az összes hollandiai lakóingatlanhoz viszonyítva: a sötét a legsötétebb 20%-ot, a nagyon világos a legvilágosabb 10%-ot jelenti.
Zöldterületek a lakókörzetben
39% zöldterület 500 m-en belül
Átlag Biezen területén: 45%.
Kevés zöldfelület: túlnyomórészt burkolatok és tetők, csak elvétve kertek és fák. Az ilyen lakókörzetek nyáron jobban felmelegszenek, és zsúfoltabbnak hatnak; saját növénytelepítéssel, például a homlokzat menti kis kerttel vagy fákkal közvetlenül javíthat a helyzeten.
Forrás és módszertan
A zöldterületek (fű, cserjék, fák) aránya a címet körülvevő 500 m-es rácscellában (RIVM-zöldterületi térkép, 2022). A hollandiai lakóingatlanok felénél 52% feletti a zöldterületek aránya 500 m-en belül; minden tizediknél 32% alatti.
Légi forgalom az ingatlan felett
Légi forgalom az ingatlan felett
Nézze meg, naponta hány repülőgép repül el a terület felett, milyen alacsonyan, mikor és mely repülőterekhez kapcsolódnak a járatok.
Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.
Éghajlat és biztonság
A ház körüli hőstressz még a forró napokon is mérsékelt marad; a környezet estére viszonylag jól lehűl.
Hőség
46–48 °C szélsőséges hőstressz
Hőérzet egy forró nyári napon (2022), a háztól 1 m távolságra.
- Hőszigethatás
- 1,6–1,8 °C melegebb a külterületnél
- Meleg éjszakák (legalább 20 °C)
- 8–14 éjszaka évente
- Távolság egy hűvös helytől
- 200–300 m
- Átlag (Biezen)
- 46 °C hőérzet
Víz
Nagyon kicsi árvíz valószínűsége
Legalább 20 cm mély elöntés valószínűsége gátszakadás vagy magas vízállás miatt: évente 1:3 000 és 1:30 000 között. Maximális vízmélység elöntés esetén: 2,03 m.
- Csapadékvíz felhőszakadáskor (70 mm/óra)
- közvetlenül a ház mellett nincs vízlefolyási útvonal
- Talajvíz okozta problémák 2050-ben
- Igen nagymértékű növekedés
- Szárazon maradó szint Biezen területén
- 69% a lakóingatlanok aránya a legsúlyosabb árvíz esetén
- Biezen: közepes vagy nagy kockázatú lakóingatlanok
- 11%
Környezeti veszélyforrások
- Nagyfeszültségű vezeték
- 945 m 150 kV
- Szélturbina
- 1,7 km Windturbine 3,6 MW, ashoogte 112 m · rotor 132 m · itt kb. 32 dB
- Szélturbinák zaja ezen a címen
- 31 dB Lden a RIVM szélturbinákra vonatkozó zajtérképe alapján
- Kockázatos tevékenységek 1 km-en belül
- Aardgasstation, buisleiding, industrie, vervoer gevaarlijke stoffen
Biezen területén a lakóingatlanok 0%-a nagyfeszültségű vezeték mágneses terének övezetében, 5%-a pedig szélturbinától 1 km-en belül található.
Forrás és módszertan
Hőség, felszíni víz és talajvíz: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0; hőérzet és hőszigethatás: 2022; árvíz valószínűsége és vízmélység: országos árvízi forgatókönyvek; talajvíz okozta problémák valószínűsége: 2050-es, magas értékekkel számoló forgatókönyv; vízlefolyási útvonalak: egy óra alatt lehulló 70 mm csapadék esetén). Nagyfeszültségű vezetékek: RIVM Netkaart, számított távolságokkal (a mágneses tér övezete); szélturbinák: RIVM; kockázatos tevékenységek: Register Externe Veiligheidsrisico's a RIVM Atlas Leefomgeving felületén keresztül (olyan tevékenységek, amelyek veszélyeztetett övezete 1 km-en belülre esik). Térképeken alapuló, tájékoztató jellegű adatok, nem mérések.
Biztonság és élhetőség
Élhetőség – Biezen (lakókörzet)
Teljesen megfelelő Leefbaarometer 2024, 6. kategória a 9-ből
- Fizikai környezet: megfelelő
- Lakóingatlanok: megfelelő
- Helyi szolgáltatások és intézmények: jó
- Közösségi összetartás: gyenge
- Zavaró hatások és közbiztonsági problémák: gyenge
Leefbaarometer 3.0 (BZK): az élhetőség becsült értékelése kilenc kategóriában, öt szempont alapján, az országos átlaghoz viszonyítva. Bővebben a lakókörzetről
Bűncselekmények – Biezen (lakókörzet)
56 évente, 1 000 lakosra vetítve +23% az előző évhez képest
- Nyilvántartva: sze 2025 – aug 2026
- 554
- Városrész: Nijmegen-Oud-West
- 49 1 000 főre vetítve
- Települési önkormányzat: Nijmegen
- 63 1 000 főre vetítve
- Nederland
- 45 1 000 főre vetítve
- Lakásbetörések 1 000 lakóingatlanra vetítve
- 2,1 12 betörés
Leggyakoribb
- Fietsdiefstal
- 136
- Diefstal uit auto
- 95
- Vernieling
- 39
- Inbraak schuur/garage
- 20
Az országos átlag körüli érték. A mutatót főként a lopások és rongálások alakítják; arról keveset árul el, hogy mennyire érzi magát biztonságban az ember az utcán. Ehhez a Leefbaarometer „rendzavarás és közbiztonsági problémák” mutatóját is érdemes figyelembe venni.
Forrás és módszertan
Rendőrség, nyilvántartott bűncselekmények lakókörzetenként (a CBS és a rendőrség nyílt adatai, havi bontásban). Kis lakókörzetekben az esetszám is alacsony; az adatot a lakosok és a lakóingatlanok számával együtt érdemes értelmezni. Nem minden bűncselekményt jelentenek be.
Ajánlatot tenne erre az ingatlanra: Zwaluwstraat 31? Tudja meg, mennyit ér valójában.
Az ingyenes oldal a tényeket mutatja be. A jelentés a legfontosabb kérdésre válaszol: mennyit ajánljak? Három forgatókönyv euróban, a hasonló lakóingatlanok Kadaster által nyilvántartott tényleges vételára, a modellel becsült érték, a települési önkormányzat területén jellemző irányár feletti ajánlattételi adatok és az ingatlan fotókon látható állapota alapján. Emellett azokat a kérdéseket is tartalmazza, amelyeket aláírás előtt érdemes feltennie az ingatlanközvetítőnek.
Számítási példa: egy 2%-kal túl magas ajánlat egy 450 000 € értékű lakóingatlannál már 9 000 € többletköltséget jelent. A jelentés ára: 19 €.
-
Ajánlattételi stratégia három forgatókönyvvel
Egy óvatos, egy piaci viszonyoknak megfelelő és egy jó eséllyel elfogadható ajánlat euróban, a modellel becsült érték, a hasonló adásvételek és a települési önkormányzat területén ténylegesen kifizetett, irányár feletti összegek alapján. -
Hasonló ingatlanok eladási adatai a Kadaster nyilvántartásából
A közelben található, típusukban, méretükben és építési időszakukban hasonló lakóingatlanok tényleges vételára térképen és táblázatban, a mai árszintre átszámítva. -
Modellel becsült érték és korábbi eladások
Automatizált értékmeghatározás becsült értéksávval, a címhez tartozó korábbi adásvételek és a WOZ-érték alakulása az évek során. -
Ingatlanpiaci adatok a települési önkormányzat területéről
Az adott ingatlantípus értékesítési ideje, az irányár feletti ajánlatok százalékos mértéke, a m²-enkénti ár és a kínálat szűkösségének mutatója (NVM), hogy tudja, mekkora versenyre számíthat. -
Kérdések az ingatlanközvetítőhöz
Az ingatlanra szabott kérdéslista a megtekintéshez, az építési év, az energetikai besorolás, a környezeti kockázatok, a hirdetés és a fotóelemzés alapján. -
A lakóingatlan állapota a fényképek alapján
Egy képelemző modell a hirdetési fotók alapján értékeli az általános állapotot, a konyhát és a fürdőszobát, felméri a látható hibákat, és tájékoztató becslést ad a felújítás költségére. -
Havi lakhatási költségek ajánlatonként
Az egyes forgatókönyvek havi költségei: jelzáloghitel, a vevőt terhelő járulékos költségek, önkormányzati adók és díjak, energia és karbantartás – összevetve a bérlés költségeivel. -
Az ingyenes oldal teljes tartalmával együtt
A lakóingatlanra, a lakókörzetre, az energiára, a lakókörnyezetre, az éghajlatra, a biztonságra és a légi forgalomra vonatkozó adatok összefoglalója egyetlen PDF-ben.
Több lakóingatlant is összehasonlítana? Havi 5 jelentés 39 € díjért, további jelentések darabonként 6 € áron. Nem értékbecslés és nem garancia, hanem adatok, amelyekkel alátámaszthatja ajánlatát.
Gyakori kérdések – Zwaluwstraat 31
Zwaluwstraat 31: milyen típusú ez a lakóingatlan?
A lakóingatlan címe: Zwaluwstraat 31, Nijmegen; típusa: appartement, építési év: 1977, lakóterület: 86 m². Lakókörzet: Biezen; települési önkormányzat: Nijmegen.
Zwaluwstraat 31: mi a lakóingatlan energetikai besorolása?
A nyilvántartott energetikai besorolás: C (nyilvántartásba vétel: 17 március 2014). Egy hasonló lakóingatlan havi gáz- és áramköltsége átlagosan € 144.
Zwaluwstraat 31: körülbelül mennyit ér ez a lakóingatlan?
A tájékoztató jellegű piaci érték € 383.000 és € 468.000 között van (középérték: € 425.000, árszint: sze 2026), a lakókörzet hasonló lakóingatlanjainak WOZ-értékei, irányárai és eladási árai alapján. Ez csupán becsült értéksáv, nem értékbecslés.
Zwaluwstraat 31: mennyi egy hasonló lakóingatlan bérleti díja?
A környék hasonló kiadó lakóingatlanjainak medián bérleti díja havi € 1.860 (m²-enként € 21, 4 lakóingatlan alapján). Az ezen az oldalon szereplő pontszámításból derül ki, hogy a bérleti díj szabályozott-e.
Mennyire csendes a következő cím környéke: Zwaluwstraat 31?
A homlokzatnál az éves átlagos zajszint 56 dB Lden (forgalmas). A fő zajforrás: közúti forgalom. Naponta körülbelül 3 repülőgép halad el 2 km-en belül, 3 000 m alatti magasságban.
Elöntheti az árvíz a következő címen található lakóingatlant: Zwaluwstraat 31?
Igen, elméletileg: árvíz esetén a vízmélység itt akár 2,03 m is lehet (nagy). A legalább 20 cm mély elöntés valószínűsége: nagyon kicsi (évente 1:3 000 és 1:30 000 között).
Zwaluwstraat 31 – mennyire biztonságos a lakókörzet?
Biezen területén (területtípus: lakókörzet) a rendőrség évente 1 000 lakosra vetítve 56 bűncselekményt regisztrált, míg a települési önkormányzat területén 63 , országosan pedig 45 volt ez az érték. A Leefbaarometer szerint az élhetőség minősítése: teljesen megfelelő.
Zwaluwstraat 31 – milyen helyi szolgáltatások és intézmények vannak a közelben?
Átlagos távolságok a lakókörzetben: nagy szupermarket: 600 m, háziorvos: 600 m, általános iskola: 700 m, bölcsőde: 600 m (CBS). A legközelebbi iskola, tömegközlekedési megálló, elektromosautó-töltő és gyermekfelügyeleti intézmény ezen az oldalon szerepel, az adott címtől mért távolsággal együtt.
Honnan származnak ezek az adatok?
Nyilvános állami adatforrásokból: BAG és Kadaster (ingatlanjellemzők, telek), EP-Online (energetikai besorolás), CBS (lakókörzeti statisztikák, árindex, energiafogyasztás), RIVM (zaj, levegő, fény, zöldfelület), Klimaateffectatlas és LIWO (hőség, víz), nyílt rendőrségi adatok és Leefbaarometer (közbiztonság), valamint ADS-B-hálózatok (légi forgalom). Minden számítás tájékoztató jellegű, nem minősül értékbecslésnek vagy tanácsadásnak.