Kvartalas Centrum

Kvartalas Katwijk aan Zee rajone · savivaldybė: Katwijk · Zuid-Holland

  • Būstų: 587
  • Gyventojų: 1.135
  • vid. statybos metai – 1965
  • vid. WOZ vertė – € 445.000

Gyvenimas vietovėje Centrum: kvartalas savivaldybėje Katwijk. Čia – Būstų: 587, Gyventojų: 1.135 ir 560 namų ūkių. Vietovėje Centrum esantys būstai – daugiausia šio tipo: butas (55%) ir vidurinis sublokuotas namas (27%), daugiausia pastatyti šiuo laikotarpiu: 1970-1989 (35%) ir tarp jų – 68% nuosavų ir 32% nuomojamų būstų. Vidutinė WOZ vertė – € 445.000. Iš būstų, kurių energinio naudingumo klasė užregistruota, 25 % yra A arba B klasės; dažniausia energinio naudingumo klasė – C. Pagal Leefbaarometer gyvenimo kokybės įvertinimas – puikiai, vidutinis triukšmo lygis – 50 dB (tylu) ir policijos užregistruotų nusikaltimų skaičius 1 000 gyventojų – 86,3 (šalies vidurkis – 45,3). Vidutinis atstumas iki maisto prekių parduotuvės – 300 m, iki pradinės mokyklos – 500 m ir Vaikų yra 25 % namų ūkių. Huisleon rasite kiekvieno būsto vietovėje Centrum orientacinę vertę, energinio naudingumo klasę, mėnesio būsto išlaidas, informaciją apie gyvenamąją aplinką ir naujausius pardavimo bei nuomos skelbimus.

Žemėlapis

Riba pagal 2024 m. CBS rajonų ir kvartalų žemėlapį. Priartinkite, kad matytumėte atskirus būstus; spustelėkite būstą, kad sužinotumėte daugiau. Atverti būstų žemėlapyje

Būstai vietovėje Centrum

Būstai
587
gyvenamosios paskirties objektų adresai (BAG)
Vidutiniai statybos metai
1965
Vidutinis būsto plotas
103 m²
Būstų fondas (CBS)
583
2025

Būsto tipas

  • Butas 55% 323
  • Vidurinis sublokuotas namas 27% 159
  • Kraštinis sublokuotas namas 11% 64
  • Dvibučio namo dalis 6% 34
  • Atskiras namas 1% 7

Energinio naudingumo klasė

  • A arba aukštesnė 7% 41
  • B 18% 103
  • C 34% 200
  • D 6% 33
  • E 16% 95
  • F 6% 33
  • G 10% 60
  • Klasė nenustatyta 4% 22

Statybos laikotarpis

  • Iki 1945 m. 23% 134
  • 1945–1969 25% 148
  • 1970–1989 35% 207
  • 1990–2009 14% 82
  • 2010 m. ir vėliau 2% 11
  • Nežinoma 1% 5

Gyventojai

Gyventojai
1.135
2025 m. sausio 1 d.
Namų ūkiai
560
vid. 2,0 asm.
Vieno asmens namų ūkiai
46%
Nederland: 40%
Namų ūkiai su vaikais
25%
Nederland: 32%
Gyventojų tankis
10.065
gyventojų viename km²
Plotas
0,1 km²
Gimę už Nederland ribų
8%
Nederland: 16%
Skurde gyvenantys asmenys
2%
Nederland: 3%
Socialinės pašalpos
0
1 000 gyventojų · Nederland: 22
Užimtumo lygis
77%
Nederland: 72%
Darbuotojai, dirbantys pagal neterminuotas sutartis
58%
Nederland: 56%

Pasiskirstymas pagal amžių

  • 0–15 m. 12% 135
  • 15–25 m. 11% 125
  • 25–45 m. 28% 320
  • 45–65 m. 23% 260
  • 65 m. ir vyresni 26% 300

Kilmė

  • Nederland 88% 990
  • Europa (išskyrus Nederland) 8% 90
  • Už Europos ribų 4% 50

Išsilavinimo lygis (15–75 m.)

  • Pradinis, ikiprofesinis vidurinis arba 1 lygio profesinis išsilavinimas 33% 280
  • Bendrasis vidurinis, priešuniversitetinis arba 2–4 lygio profesinis išsilavinimas 40% 340
  • Aukštasis koleginis arba universitetinis išsilavinimas 26% 220

Šaltinis: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Kilmė pagal CBS klasifikaciją (asmens arba jo tėvų gimimo šalis); 15–75 metų gyventojų išsilavinimo lygis; pajamos standartizuotos pagal namų ūkio dydį ir sudėtį; duomenų apie mažas gyventojų grupes CBS neskelbia.

Būstai ir jų vertė

Vidutinė WOZ vertė
€ 445.000
CBS 2024
Būstai, kuriuose gyvena savininkai
68%
Nuomojami būstai
32%
5% – socialinio būsto organizacijoms priklausantys būstai
Vienbučiai namai
41%
59% – būstai daugiabučiuose
Pastatyti per pastaruosius 10 metų
0%
Negyvenami būstai
10%
Tais metais pastatyti nauji būstai
0
baigti statyti būstai

WOZ vertė – tai visų teritorijoje esančių būstų vertės vidurkis (vertės nustatymo data – ankstesnių metų sausio 1 d.), o ne konkretaus būsto rinkos vertė.

Energija

Vid. elektros suvartojimas
2.290 kWh
vienam būstui per metus
Vidutiniškai į tinklą patiekiama
310 kWh
saulės modulių pagamintos elektros vienam būstui
Vidutinis dujų suvartojimas
880 m³
vienam būstui per metus
Būstai su saulės moduliais
14%
Be gamtinių dujų
1%
Daugiausia šildoma elektra
3%
Šildymas (WarmteAtlas)
91% individualus centrinis šildymas, 1% bendras pastato šildymas
2022
Geoterminės energijos potencialas
Ongunstig
Slochteren formacija

Suvartojimas – visų prie tinklo prijungtų būstų šioje teritorijoje vidurkis (CBS); pasiskirstymas pagal energinio naudingumo klases pateiktas skiltyje „Būstai“.

Paslaugos, infrastruktūra ir susisiekimas

Didelė maisto prekių parduotuvė
300 m
vid. atstumas
Šeimos gydytojo kabinetas
1,2 km
vid. atstumas
Pradinė mokykla
500 m
vid. atstumas
Vaikų darželis
400 m
vid. atstumas
Mokyklos 3 km spinduliu
14
Urbanizacijos lygis
Labai urbanizuota
Adresų skaičius viename km²: 2.225
Automobilių skaičius vienam namų ūkiui
0,8
Lengvųjų automobilių: 435
Įmonių veiklos vietos
255
iš jų prekybos, apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuose – 130

Vidutiniai atstumai keliais, apskaičiuoti visiems teritorijos gyventojams (CBS).

Gyvenamoji aplinka: triukšmas, vanduo, oras, šviesa ir želdiniai

Vidutinis triukšmo lygis (Lden)
50 dB
savivaldybėje 54 dB
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 55 dB kelių eismo triukšmas
6%
savivaldybė: 20%
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 55 dB traukinių eismo triukšmas
0%
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 48 dB oro eismo triukšmas
0%
savivaldybė: 0%
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 40 dB vėjo jėgainių triukšmas
0%
Kelių eismo triukšmas naktį viršija 50 dB
0%
savivaldybė: 7%

Triukšmo lygis prie būstų (iš viso 587)

  • 46–50 dB: tylu 73% 430
  • 51–55 dB: vidutiniškai triukšminga 22% 131
  • 56–60 dB: gana triukšminga 4% 26

Potvynis

Būstai, kuriuos gali užlieti potvynis
0%
savivaldybė: 73%
Iš jų – tie, kuriuos užlietų daugiau nei 0,5 m vandens
0%
Iš jų – tie, kuriuos užlietų daugiau nei 2 m vandens
0%
Didžiausias vandens gylis
nėra

Oras, šviesa ir žaluma

NO₂
11,3 µg/m³
100% daugiau nei WHO rekomenduojama riba (10)
PM2,5
8,0 µg/m³
100% daugiau nei WHO rekomenduojama riba (5)
PM10
15,3 µg/m³
88% daugiau nei WHO rekomenduojama riba (15)
Šviesa naktį
Šviesu
savivaldybėje: apšviesta
Žalieji plotai 500 m spinduliu
32%
savivaldybėje 45%

Triukšmas: RIVM triukšmo žemėlapiai (kelių ir geležinkelių – 2020 m., oro eismo – 2022 m., vėjo jėgainių – 2024 m.), metinis vidutinis Lden 10 m tinklelyje, reikšmės nustatytos kiekvienam adresui. Potvyniai: LIWO (Rijkswaterstaat), didžiausio vandens gylio žemėlapis; gylis nerodo potvynio tikimybės. Oras: RIVM metinės vidutinės koncentracijos 25 m tinklelyje. Šviesa: RIVM 2023 m. skleidžiamos šviesos žemėlapis. Žaluma: RIVM 2022 m. žaliųjų plotų žemėlapis, žaliųjų plotų dalis 500 m spinduliu. Aukščiau esančiame žemėlapyje įjunkite triukšmo sluoksnį.

Klimatas ir saugumas

Juntamoji temperatūra karštą dieną
48 °C
itin stiprus karščio keliamas stresas
Būstai, kuriuose patiriamas itin didelis karščio keliamas stresas (41 °C ar daugiau)
99%
savivaldybė: 97%
Šilumos salos efektas
1,0–1,2 °C
vidutiniškai šilčiau nei užmiestyje
Būstai, nuo kurių iki vėsios vietos – ne daugiau kaip 300 m
0%
savivaldybė: 66%
Neužliejamas aukštas per didžiausią potvynį
100%
Būstai, kuriuose 2050 m. bus didesnė gruntinio vandens keliamų problemų tikimybė
100%
savivaldybė: 47%
Būstai, palei kuriuos teka lietaus vanduo
41%
savivaldybė: 9%
Būstai aukštosios įtampos elektros linijos magnetinio lauko zonoje
0%
savivaldybė: 0%
Būstai ne toliau kaip 1 km nuo vėjo jėgainės
0%
savivaldybė: 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): 2022 m. juntamoji temperatūra ir šilumos salos efektas, vėsios vietos, potvynio tikimybė konkrečioje vietoje (bent 20 cm vandens), neužliejami aukštai, gruntinio vandens keliamų problemų tikimybė 2050 m. (pagal aukštąjį scenarijų), vandens tekėjimo keliai iškritus 70 mm kritulių per valandą; duomenys nustatyti kiekvienam būstui. Aukštosios įtampos linijos: RIVM Netkaart su apskaičiuotais atstumais. Vėjo jėgainės: RIVM. Įjunkite karščio sluoksnį aukščiau esančiame žemėlapyje.

Saugumas

Nusikaltimų skaičius 1 000 gyventojų
86
rug 2025 – rug 2026
Užregistruoti nusikaltimai
98
-28%, palyginti su ankstesniais metais
Vagysčių įsibraunant į būstą skaičius 1 000 būstų
0,0
0 vagysčių įsibraunant į būstą
Savivaldybė
30
1 000 gyventojų
Nederland
45
1 000 gyventojų

Nusikaltimų rūšys (per pastaruosius 12 mėnesių)

  • Fietsdiefstal 30% 29
  • Winkeldiefstal 14% 14
  • Mishandeling 12% 12
  • Vernieling 10% 10
  • Openlijk geweld 5% 5
  • Diefstal uit auto 1% 1
  • Bedreiging 1% 1
  • Straatroof 1% 1

Pagal metus

  1. 632021
  2. 1152022
  3. 832023
  4. 1042024
  5. 1022025

Šaltinis: policija, užregistruoti nusikaltimai pagal teritoriją (CBS ir policijos atvirieji duomenys, mėnesiniai rodikliai). Rodiklis 1 000 gyventojų apskaičiuotas pagal teritorijos gyventojų skaičių; pranešama ne apie visus nusikaltimus.

Gyvenimo kokybė

Puikiai Leefbaarometer 2024

labai blogaipuikiai

Gyvenimo kokybė
Puikiai
9 klasė iš 9, 2024 m. vertinimas
Balas
4,30
+0,20, palyginti su šalies vidurkiu
Nuo ankstesnio vertinimo
+0,01
2022 m. vertinimas: Puikiai
Savivaldybė
Labai gerai
įvertis 4,20

Penkios sritys: nuokrypis nuo šalies vidurkio

  • Fizinė aplinka želdynai, vandens telkiniai, užstatymas, triukšmas +0,17 labai gerai
  • Būstų fondas tipas, statybos metai, nuosavybė +0,01 patenkinamai
  • Paslaugos ir infrastruktūra parduotuvės, mokyklos, sveikatos priežiūra, viešasis transportas +0,07 daugiau nei patenkinamai
  • Socialinė sanglauda gyventojų sudėtis, persikraustymai −0,02 patenkinamai
  • Viešosios tvarkos trikdymas ir nesaugumas nusikalstamumas ir viešosios tvarkos pažeidimai −0,03 patenkinamai

Šaltinis: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Vertinimas atliekamas kas dvejus metus pagal daugiau nei šimtą rodiklių; įvertis rodo, kaip gyventojai vidutiniškai vertina gyvenimo kokybę. Neigiama reikšmė = žemiau šalies vidurkio.

Gruntas ir pamatai

Grunto sėdimas (bendras)
−1,3 mm per metus
savivaldybė: −1,4 mm
Grunto sėdimas (paviršinių sluoksnių)
−0,2 mm per metus
suslūgstantys durpių ir molio sluoksniai
Prognozuojamas nusėdimas iki 2050 m.
2 cm
didelio poveikio scenarijus
Būstai, kuriems gresia medinių pamatų polių puvimas
0,0%
zeer laag, savivaldybė: 0,1%
Medinių pamatų polių puvimas 2050 m.
0,0%
didelio poveikio scenarijus, sausesnės vasaros
Netolygus pamatų sėdimas 2050 m.
1,0%
būstai su sekliaisiais pamatais, kuriems kyla rizika

Šaltinis: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): grunto sėdimas pagal palydovinius matavimus (Bodemdalingskaart), pamatų pažeidimų rizika pagal kvartalą (Deltares/KCAF, būstų su mediniais poliais arba sekliaisiais pamatais, kuriems kyla rizika, dalis). Tai kvartalo vidurkis, o ne konkretaus būsto įvertinimas.

Pajamos ir darbas

Namų ūkių turto mediana
€ 288.300
Užimtumo lygis
77%
nuo 15 iki 75 metų
Savarankiškai dirbantys asmenys
16%
visų dirbančiųjų dalis
20 % didžiausias pajamas gaunančių asmenų
18,6%
asmenų dalis (šalies mastu – 20 %)