Kvartalas De Mare

Kvartalas De Mare rajone · savivaldybė: Alkmaar · Noord-Holland

  • Būstų: 1.540
  • Gyventojų: 2.480
  • vid. statybos metai – 1986
  • vid. WOZ vertė – € 235.000

Gyvenimas vietovėje De Mare: kvartalas savivaldybėje Alkmaar. Čia – Būstų: 1.540, Gyventojų: 2.480 ir 1.415 namų ūkių. Vietovėje De Mare esantys būstai – daugiausia šio tipo: butas (71%) ir vidurinis sublokuotas namas (24%), daugiausia pastatyti šiuo laikotarpiu: 1970-1989 (80%) ir tarp jų – 23% nuosavų ir 77% nuomojamų būstų. Vidutinė WOZ vertė – € 235.000. Iš būstų, kurių energinio naudingumo klasė užregistruota, 34 % yra A arba B klasės; dažniausia energinio naudingumo klasė – C. Pagal Leefbaarometer gyvenimo kokybės įvertinimas – patenkinamai, vidutinis triukšmo lygis – 52 dB (vidutiniškai triukšminga) ir policijos užregistruotų nusikaltimų skaičius 1 000 gyventojų – 129,4 (šalies vidurkis – 45,3). Vidutinis atstumas iki maisto prekių parduotuvės – 300 m, iki pradinės mokyklos – 600 m ir Vaikų yra 22 % namų ūkių. Huisleon rasite kiekvieno būsto vietovėje De Mare orientacinę vertę, energinio naudingumo klasę, mėnesio būsto išlaidas, informaciją apie gyvenamąją aplinką ir naujausius pardavimo bei nuomos skelbimus.

Žemėlapis

Riba pagal 2024 m. CBS rajonų ir kvartalų žemėlapį. Priartinkite, kad matytumėte atskirus būstus; spustelėkite būstą, kad sužinotumėte daugiau. Atverti būstų žemėlapyje

Būstai vietovėje De Mare

Būstai
1.540
gyvenamosios paskirties objektų adresai (BAG)
Vidutiniai statybos metai
1986
Vidutinis būsto plotas
71 m²
Būstų fondas (CBS)
1.544
2025

Būsto tipas

  • Butas 71% 1.092
  • Vidurinis sublokuotas namas 24% 376
  • Kraštinis sublokuotas namas 4% 69
  • Dvibučio namo dalis 0% 2
  • Atskiras namas 0% 1

Energinio naudingumo klasė

  • A arba aukštesnė 15% 231
  • B 19% 292
  • C 49% 755
  • D 16% 246
  • E 0% 2
  • F 1% 9
  • G 0% 5

Statybos laikotarpis

  • Iki 1945 m. 0% 1
  • 1970–1989 80% 1.234
  • 1990–2009 19% 300
  • Nežinoma 0% 5

Gyventojai

Gyventojai
2.480
2025 m. sausio 1 d.
Namų ūkiai
1.415
vid. 1,6 asm.
Vieno asmens namų ūkiai
61%
Nederland: 40%
Namų ūkiai su vaikais
22%
Nederland: 32%
Gyventojų tankis
4.248
gyventojų viename km²
Plotas
0,6 km²
iš šio ploto 0,0 km² užima vanduo
Gimę už Nederland ribų
24%
Nederland: 16%
Skurde gyvenantys asmenys
5%
Nederland: 3%
Socialinės pašalpos
73
1 000 gyventojų · Nederland: 22
Užimtumo lygis
59%
Nederland: 72%
Darbuotojai, dirbantys pagal neterminuotas sutartis
58%
Nederland: 56%

Pasiskirstymas pagal amžių

  • 0–15 m. 12% 305
  • 15–25 m. 9% 220
  • 25–45 m. 29% 710
  • 45–65 m. 23% 565
  • 65 m. ir vyresni 28% 685

Kilmė

  • Nederland 60% 1.460
  • Europa (išskyrus Nederland) 8% 205
  • Už Europos ribų 31% 765

Išsilavinimo lygis (15–75 m.)

  • Pradinis, ikiprofesinis vidurinis arba 1 lygio profesinis išsilavinimas 35% 620
  • Bendrasis vidurinis, priešuniversitetinis arba 2–4 lygio profesinis išsilavinimas 44% 780
  • Aukštasis koleginis arba universitetinis išsilavinimas 21% 370

Šaltinis: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Kilmė pagal CBS klasifikaciją (asmens arba jo tėvų gimimo šalis); 15–75 metų gyventojų išsilavinimo lygis; pajamos standartizuotos pagal namų ūkio dydį ir sudėtį; duomenų apie mažas gyventojų grupes CBS neskelbia.

Būstai ir jų vertė

Vidutinė WOZ vertė
€ 235.000
CBS 2024
Būstai, kuriuose gyvena savininkai
23%
Nuomojami būstai
77%
68% – socialinio būsto organizacijoms priklausantys būstai
Vienbučiai namai
29%
71% – būstai daugiabučiuose
Pastatyti per pastaruosius 10 metų
0%
Negyvenami būstai
3%
Tais metais pastatyti nauji būstai
0
baigti statyti būstai

WOZ vertė – tai visų teritorijoje esančių būstų vertės vidurkis (vertės nustatymo data – ankstesnių metų sausio 1 d.), o ne konkretaus būsto rinkos vertė.

Energija

Vid. elektros suvartojimas
1.960 kWh
vienam būstui per metus
Vidutiniškai į tinklą patiekiama
260 kWh
saulės modulių pagamintos elektros vienam būstui
Vidutinis dujų suvartojimas
670 m³
vienam būstui per metus
Būstai su saulės moduliais
22%
Be gamtinių dujų
3%
Centralizuotas šilumos tiekimas
6%
Daugiausia šildoma elektra
4%
Šilumos tinklas
6%
būstų prijungta prie šilumos tinklo (WarmteAtlas 2023)
Šildymas (WarmteAtlas)
60% individualus centrinis šildymas, 32% bendras pastato šildymas, 8 % – centralizuotas šildymas
2022
Geoterminės energijos potencialas
>50%kans >5MWth
Slochteren formacija

Suvartojimas – visų prie tinklo prijungtų būstų šioje teritorijoje vidurkis (CBS); pasiskirstymas pagal energinio naudingumo klases pateiktas skiltyje „Būstai“.

Paslaugos, infrastruktūra ir susisiekimas

Didelė maisto prekių parduotuvė
300 m
vid. atstumas
Šeimos gydytojo kabinetas
800 m
vid. atstumas
Pradinė mokykla
600 m
vid. atstumas
Vaikų darželis
600 m
vid. atstumas
Mokyklos 3 km spinduliu
15
Urbanizacijos lygis
Labai urbanizuota
Adresų skaičius viename km²: 2.337
Automobilių skaičius vienam namų ūkiui
0,6
Lengvųjų automobilių: 836
Įmonių veiklos vietos
255
iš jų prekybos, apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuose – 90

Vidutiniai atstumai keliais, apskaičiuoti visiems teritorijos gyventojams (CBS).

Mokyklos

kvartalas De Mare: 1 mokykla, mokinių skaičius ir švietimo inspekcijos vertinimas.

Visos mokyklos Alkmaar savivaldybėje

DUO atvirieji švietimo duomenys ir Inspectie van het Onderwijs; mokykla priskiriama kvartalui pagal jos padalinio adresą.

Gyvenamoji aplinka: triukšmas, vanduo, oras, šviesa ir želdiniai

Vidutinis triukšmo lygis (Lden)
52 dB
savivaldybėje 53 dB
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 55 dB kelių eismo triukšmas
33%
savivaldybė: 23%
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 55 dB traukinių eismo triukšmas
0%
savivaldybė: 2%
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 48 dB oro eismo triukšmas
0%
savivaldybė: 0%
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 40 dB vėjo jėgainių triukšmas
0%
savivaldybė: 0%
Kelių eismo triukšmas naktį viršija 50 dB
6%
savivaldybė: 9%

Triukšmo lygis prie būstų (iš viso 1.540)

  • iki 45 dB: labai tylu 2% 24
  • 46–50 dB: tylu 51% 780
  • 51–55 dB: vidutiniškai triukšminga 18% 270
  • 56–60 dB: gana triukšminga 28% 424
  • 61–65 dB: triukšminga 3% 42

Potvynis

Būstai, kuriuos gali užlieti potvynis
37%
savivaldybė: 40%
Iš jų – tie, kuriuos užlietų daugiau nei 0,5 m vandens
5%
Iš jų – tie, kuriuos užlietų daugiau nei 2 m vandens
0%
Didžiausias vandens gylis
0,6 m
užliejamose vietose vidutiniškai 0,1 m

Oras, šviesa ir žaluma

NO₂
10,5 µg/m³
78% daugiau nei WHO rekomenduojama riba (10)
PM2,5
7,5 µg/m³
100% daugiau nei WHO rekomenduojama riba (5)
PM10
14,6 µg/m³
0% daugiau nei WHO rekomenduojama riba (15)
Šviesa naktį
Apšviesta
savivaldybėje: apšviesta
Žalieji plotai 500 m spinduliu
55%
savivaldybėje 53%

Triukšmas: RIVM triukšmo žemėlapiai (kelių ir geležinkelių – 2020 m., oro eismo – 2022 m., vėjo jėgainių – 2024 m.), metinis vidutinis Lden 10 m tinklelyje, reikšmės nustatytos kiekvienam adresui. Potvyniai: LIWO (Rijkswaterstaat), didžiausio vandens gylio žemėlapis; gylis nerodo potvynio tikimybės. Oras: RIVM metinės vidutinės koncentracijos 25 m tinklelyje. Šviesa: RIVM 2023 m. skleidžiamos šviesos žemėlapis. Žaluma: RIVM 2022 m. žaliųjų plotų žemėlapis, žaliųjų plotų dalis 500 m spinduliu. Aukščiau esančiame žemėlapyje įjunkite triukšmo sluoksnį.

Klimatas ir saugumas

Juntamoji temperatūra karštą dieną
43 °C
itin stiprus karščio keliamas stresas
Būstai, kuriuose patiriamas itin didelis karščio keliamas stresas (41 °C ar daugiau)
96%
savivaldybė: 91%
Šilumos salos efektas
1,0–1,2 °C
vidutiniškai šilčiau nei užmiestyje
Būstai, nuo kurių iki vėsios vietos – ne daugiau kaip 300 m
84%
savivaldybė: 92%
Būstai vietovėse, kuriose potvynio tikimybė vidutinė ar didelė
0%
savivaldybė: 2%
Neužliejamas aukštas per didžiausią potvynį
96%
Būstai, kuriuose 2050 m. bus didesnė gruntinio vandens keliamų problemų tikimybė
55%
savivaldybė: 48%
Būstai, palei kuriuos teka lietaus vanduo
14%
savivaldybė: 9%
Būstai aukštosios įtampos elektros linijos magnetinio lauko zonoje
0%
savivaldybė: 0%
Būstai ne toliau kaip 1 km nuo vėjo jėgainės
0%
savivaldybė: 1%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): 2022 m. juntamoji temperatūra ir šilumos salos efektas, vėsios vietos, potvynio tikimybė konkrečioje vietoje (bent 20 cm vandens), neužliejami aukštai, gruntinio vandens keliamų problemų tikimybė 2050 m. (pagal aukštąjį scenarijų), vandens tekėjimo keliai iškritus 70 mm kritulių per valandą; duomenys nustatyti kiekvienam būstui. Aukštosios įtampos linijos: RIVM Netkaart su apskaičiuotais atstumais. Vėjo jėgainės: RIVM. Įjunkite karščio sluoksnį aukščiau esančiame žemėlapyje.

Saugumas

Nusikaltimų skaičius 1 000 gyventojų
129
rug 2025 – rug 2026
Užregistruoti nusikaltimai
321
+6%, palyginti su ankstesniais metais
Vagysčių įsibraunant į būstą skaičius 1 000 būstų
0,6
1 vagystė įsibraunant į būstą
Savivaldybė
48
1 000 gyventojų
Nederland
45
1 000 gyventojų

Nusikaltimų rūšys (per pastaruosius 12 mėnesių)

  • Winkeldiefstal 32% 103
  • Fietsdiefstal 12% 38
  • Vernieling 8% 27
  • Mishandeling 4% 12
  • Bedreiging 2% 8
  • Drugshandel 2% 6
  • Diefstal uit auto 1% 3
  • Autodiefstal 1% 3

Pagal metus

  1. 2492021
  2. 2632022
  3. 3192023
  4. 3152024
  5. 3102025

Šaltinis: policija, užregistruoti nusikaltimai pagal teritoriją (CBS ir policijos atvirieji duomenys, mėnesiniai rodikliai). Rodiklis 1 000 gyventojų apskaičiuotas pagal teritorijos gyventojų skaičių; pranešama ne apie visus nusikaltimus.

Gyvenimo kokybė

Patenkinamai Leefbaarometer 2024

labai blogaipuikiai

Gyvenimo kokybė
Patenkinamai
5 klasė iš 9, 2024 m. vertinimas
Balas
3,98
−0,12, palyginti su šalies vidurkiu
Nuo ankstesnio vertinimo
+0,02
2022 m. vertinimas: Patenkinamai
Savivaldybė
Gerai
įvertis 4,13

Penkios sritys: nuokrypis nuo šalies vidurkio

  • Fizinė aplinka želdynai, vandens telkiniai, užstatymas, triukšmas +0,02 patenkinamai
  • Būstų fondas tipas, statybos metai, nuosavybė −0,02 patenkinamai
  • Paslaugos ir infrastruktūra parduotuvės, mokyklos, sveikatos priežiūra, viešasis transportas +0,02 patenkinamai
  • Socialinė sanglauda gyventojų sudėtis, persikraustymai −0,05 silpnai
  • Viešosios tvarkos trikdymas ir nesaugumas nusikalstamumas ir viešosios tvarkos pažeidimai −0,09 nepatenkinamai

Šaltinis: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Vertinimas atliekamas kas dvejus metus pagal daugiau nei šimtą rodiklių; įvertis rodo, kaip gyventojai vidutiniškai vertina gyvenimo kokybę. Neigiama reikšmė = žemiau šalies vidurkio.

Gruntas ir pamatai

Grunto sėdimas (bendras)
−2,2 mm per metus
savivaldybė: −1,4 mm
Grunto sėdimas (paviršinių sluoksnių)
−1,0 mm per metus
suslūgstantys durpių ir molio sluoksniai
Prognozuojamas nusėdimas iki 2050 m.
2 cm
didelio poveikio scenarijus
Būstai, kuriems gresia medinių pamatų polių puvimas
0,0%
zeer laag, savivaldybė: 0,0%
Medinių pamatų polių puvimas 2050 m.
0,0%
didelio poveikio scenarijus, sausesnės vasaros
Netolygus pamatų sėdimas 2050 m.
1,8%
būstai su sekliaisiais pamatais, kuriems kyla rizika

Šaltinis: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): grunto sėdimas pagal palydovinius matavimus (Bodemdalingskaart), pamatų pažeidimų rizika pagal kvartalą (Deltares/KCAF, būstų su mediniais poliais arba sekliaisiais pamatais, kuriems kyla rizika, dalis). Tai kvartalo vidurkis, o ne konkretaus būsto įvertinimas.

Pajamos ir darbas

Namų ūkių turto mediana
€ 9.100
Užimtumo lygis
59%
nuo 15 iki 75 metų
Savarankiškai dirbantys asmenys
11%
visų dirbančiųjų dalis
20 % didžiausias pajamas gaunančių asmenų
8,1%
asmenų dalis (šalies mastu – 20 %)