Kvartalas Garyp

Kvartalas Earnewâld rajone · savivaldybė: Tytsjerksteradiel · Fryslân (Friesland)

  • Būstų: 654
  • Gyventojų: 1.500
  • vid. statybos metai – 1968
  • vid. WOZ vertė – € 293.000

Gyvenimas vietovėje Garyp: kvartalas savivaldybėje Tytsjerksteradiel. Čia – Būstų: 654, Gyventojų: 1.500 ir 655 namų ūkių. Vietovėje Garyp esantys būstai – daugiausia šio tipo: atskiras namas (50%) ir dvibučio namo dalis (19%), daugiausia pastatyti šiuo laikotarpiu: iki 1945 m. (30%) ir tarp jų – 79% nuosavų ir 21% nuomojamų būstų. Vidutinė WOZ vertė – € 293.000. Iš būstų, kurių energinio naudingumo klasė užregistruota, 40 % yra A arba B klasės; dažniausia energinio naudingumo klasė – G. Pagal Leefbaarometer gyvenimo kokybės įvertinimas – gerai, vidutinis triukšmo lygis – 48 dB (tylu) ir policijos užregistruotų nusikaltimų skaičius 1 000 gyventojų – 11,3 (šalies vidurkis – 45,3). Vidutinis atstumas iki maisto prekių parduotuvės – 400 m, iki pradinės mokyklos – 600 m ir Vaikų yra 37 % namų ūkių. Huisleon rasite kiekvieno būsto vietovėje Garyp orientacinę vertę, energinio naudingumo klasę, mėnesio būsto išlaidas, informaciją apie gyvenamąją aplinką ir naujausius pardavimo bei nuomos skelbimus.

Žemėlapis

Riba pagal 2024 m. CBS rajonų ir kvartalų žemėlapį. Priartinkite, kad matytumėte atskirus būstus; spustelėkite būstą, kad sužinotumėte daugiau. Atverti būstų žemėlapyje

Būstai vietovėje Garyp

Būstai
654
gyvenamosios paskirties objektų adresai (BAG)
Vidutiniai statybos metai
1968
Vidutinis būsto plotas
146 m²
Būstų fondas (CBS)
666
2025

Būsto tipas

  • Atskiras namas 50% 330
  • Dvibučio namo dalis 19% 126
  • Vidurinis sublokuotas namas 13% 88
  • Kraštinis sublokuotas namas 10% 66
  • Butas 7% 44

Energinio naudingumo klasė

  • A arba aukštesnė 22% 143
  • B 16% 103
  • C 17% 111
  • D 8% 53
  • E 4% 26
  • F 5% 31
  • G 22% 145
  • Klasė nenustatyta 6% 42

Statybos laikotarpis

  • Iki 1945 m. 30% 197
  • 1945–1969 14% 94
  • 1970–1989 23% 150
  • 1990–2009 22% 144
  • 2010 m. ir vėliau 9% 57
  • Nežinoma 2% 12

Gyventojai

Gyventojai
1.500
2025 m. sausio 1 d.
Namų ūkiai
655
vid. 2,4 asm.
Vieno asmens namų ūkiai
27%
Nederland: 40%
Namų ūkiai su vaikais
37%
Nederland: 32%
Gyventojų tankis
1.081
gyventojų viename km²
Plotas
1,4 km²
Gimę už Nederland ribų
2%
Nederland: 16%
Skurde gyvenantys asmenys
1%
Nederland: 3%
Socialinės pašalpos
13
1 000 gyventojų · Nederland: 22
Užimtumo lygis
73%
Nederland: 72%
Darbuotojai, dirbantys pagal neterminuotas sutartis
58%
Nederland: 56%

Pasiskirstymas pagal amžių

  • 0–15 m. 16% 240
  • 15–25 m. 11% 165
  • 25–45 m. 22% 335
  • 45–65 m. 27% 405
  • 65 m. ir vyresni 24% 360

Kilmė

  • Nederland 96% 1.485
  • Europa (išskyrus Nederland) 1% 20
  • Už Europos ribų 3% 40

Išsilavinimo lygis (15–75 m.)

  • Pradinis, ikiprofesinis vidurinis arba 1 lygio profesinis išsilavinimas 26% 290
  • Bendrasis vidurinis, priešuniversitetinis arba 2–4 lygio profesinis išsilavinimas 52% 580
  • Aukštasis koleginis arba universitetinis išsilavinimas 22% 250

Šaltinis: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Kilmė pagal CBS klasifikaciją (asmens arba jo tėvų gimimo šalis); 15–75 metų gyventojų išsilavinimo lygis; pajamos standartizuotos pagal namų ūkio dydį ir sudėtį; duomenų apie mažas gyventojų grupes CBS neskelbia.

Būstai ir jų vertė

Vidutinė WOZ vertė
€ 293.000
CBS 2024
Būstai, kuriuose gyvena savininkai
79%
Nuomojami būstai
21%
13% – socialinio būsto organizacijoms priklausantys būstai
Vienbučiai namai
93%
7% – būstai daugiabučiuose
Pastatyti per pastaruosius 10 metų
5%
Negyvenami būstai
3%
Tais metais pastatyti nauji būstai
0
baigti statyti būstai

WOZ vertė – tai visų teritorijoje esančių būstų vertės vidurkis (vertės nustatymo data – ankstesnių metų sausio 1 d.), o ne konkretaus būsto rinkos vertė.

Energija

Vid. elektros suvartojimas
3.040 kWh
vienam būstui per metus
Vidutiniškai į tinklą patiekiama
1.520 kWh
saulės modulių pagamintos elektros vienam būstui
Vidutinis dujų suvartojimas
900 m³
vienam būstui per metus
Būstai su saulės moduliais
54%
Be gamtinių dujų
12%
Daugiausia šildoma elektra
18%
Bandomasis projektas be gamtinių dujų
Garyp
aardgasvrij, uitvoeringsfase
Šildymas (WarmteAtlas)
88% individualus centrinis šildymas, 8 % – elektrinis šildymas
2022
Geoterminės energijos potencialas
30-50%kans >5MWth
Slochteren formacija

Suvartojimas – visų prie tinklo prijungtų būstų šioje teritorijoje vidurkis (CBS); pasiskirstymas pagal energinio naudingumo klases pateiktas skiltyje „Būstai“.

Paslaugos, infrastruktūra ir susisiekimas

Didelė maisto prekių parduotuvė
400 m
vid. atstumas
Šeimos gydytojo kabinetas
600 m
vid. atstumas
Pradinė mokykla
600 m
vid. atstumas
Vaikų darželis
500 m
vid. atstumas
Mokyklos 3 km spinduliu
1
Urbanizacijos lygis
Neurbanizuota
Adresų skaičius viename km²: 219
Automobilių skaičius vienam namų ūkiui
1,3
Lengvųjų automobilių: 834
Įmonių veiklos vietos
180
iš jų prekybos, apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuose – 35

Vidutiniai atstumai keliais, apskaičiuoti visiems teritorijos gyventojams (CBS).

Mokyklos

kvartalas Garyp: 1 mokykla, mokinių skaičius ir švietimo inspekcijos vertinimas.

Visos mokyklos Tytsjerksteradiel savivaldybėje

DUO atvirieji švietimo duomenys ir Inspectie van het Onderwijs; mokykla priskiriama kvartalui pagal jos padalinio adresą.

Gyvenamoji aplinka: triukšmas, vanduo, oras, šviesa ir želdiniai

Vidutinis triukšmo lygis (Lden)
48 dB
savivaldybėje 48 dB
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 55 dB kelių eismo triukšmas
5%
savivaldybė: 10%
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 55 dB traukinių eismo triukšmas
0%
savivaldybė: 0%
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 48 dB oro eismo triukšmas
0%
savivaldybė: 1%
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 40 dB vėjo jėgainių triukšmas
0%
Kelių eismo triukšmas naktį viršija 50 dB
3%
savivaldybė: 3%

Triukšmo lygis prie būstų (iš viso 654)

  • iki 45 dB: labai tylu 37% 239
  • 46–50 dB: tylu 42% 272
  • 51–55 dB: vidutiniškai triukšminga 17% 110
  • 56–60 dB: gana triukšminga 3% 22
  • 61–65 dB: triukšminga 2% 11

Potvynis

Būstai, kuriuos gali užlieti potvynis
0%
savivaldybė: 23%
Iš jų – tie, kuriuos užlietų daugiau nei 0,5 m vandens
0%
Iš jų – tie, kuriuos užlietų daugiau nei 2 m vandens
0%
Didžiausias vandens gylis
nėra

Oras, šviesa ir žaluma

NO₂
6,3 µg/m³
0% daugiau nei WHO rekomenduojama riba (10)
PM2,5
6,3 µg/m³
100% daugiau nei WHO rekomenduojama riba (5)
PM10
12,6 µg/m³
0% daugiau nei WHO rekomenduojama riba (15)
Šviesa naktį
Tamsu
savivaldybėje: tamsu
Žalieji plotai 500 m spinduliu
70%
savivaldybėje 67%

Triukšmas: RIVM triukšmo žemėlapiai (kelių ir geležinkelių – 2020 m., oro eismo – 2022 m., vėjo jėgainių – 2024 m.), metinis vidutinis Lden 10 m tinklelyje, reikšmės nustatytos kiekvienam adresui. Potvyniai: LIWO (Rijkswaterstaat), didžiausio vandens gylio žemėlapis; gylis nerodo potvynio tikimybės. Oras: RIVM metinės vidutinės koncentracijos 25 m tinklelyje. Šviesa: RIVM 2023 m. skleidžiamos šviesos žemėlapis. Žaluma: RIVM 2022 m. žaliųjų plotų žemėlapis, žaliųjų plotų dalis 500 m spinduliu. Aukščiau esančiame žemėlapyje įjunkite triukšmo sluoksnį.

Klimatas ir saugumas

Juntamoji temperatūra karštą dieną
44 °C
itin stiprus karščio keliamas stresas
Būstai, kuriuose patiriamas itin didelis karščio keliamas stresas (41 °C ar daugiau)
99%
savivaldybė: 93%
Šilumos salos efektas
0–0,2 °C
vidutiniškai šilčiau nei užmiestyje
Būstai, nuo kurių iki vėsios vietos – ne daugiau kaip 300 m
99%
savivaldybė: 99%
Neužliejamas aukštas per didžiausią potvynį
99%
Būstai, kuriuose 2050 m. bus didesnė gruntinio vandens keliamų problemų tikimybė
49%
savivaldybė: 53%
Būstai, palei kuriuos teka lietaus vanduo
1%
savivaldybė: 4%
Būstai aukštosios įtampos elektros linijos magnetinio lauko zonoje
0%
savivaldybė: 0%
Būstai ne toliau kaip 1 km nuo vėjo jėgainės
2%
savivaldybė: 10%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): 2022 m. juntamoji temperatūra ir šilumos salos efektas, vėsios vietos, potvynio tikimybė konkrečioje vietoje (bent 20 cm vandens), neužliejami aukštai, gruntinio vandens keliamų problemų tikimybė 2050 m. (pagal aukštąjį scenarijų), vandens tekėjimo keliai iškritus 70 mm kritulių per valandą; duomenys nustatyti kiekvienam būstui. Aukštosios įtampos linijos: RIVM Netkaart su apskaičiuotais atstumais. Vėjo jėgainės: RIVM. Įjunkite karščio sluoksnį aukščiau esančiame žemėlapyje.

Saugumas

Nusikaltimų skaičius 1 000 gyventojų
11
rug 2025 – rug 2026
Užregistruoti nusikaltimai
17
-26%, palyginti su ankstesniais metais
Vagysčių įsibraunant į būstą skaičius 1 000 būstų
1,5
1 vagystė įsibraunant į būstą
Savivaldybė
24
1 000 gyventojų
Nederland
45
1 000 gyventojų

Nusikaltimų rūšys (per pastaruosius 12 mėnesių)

  • Diefstal uit auto 12% 2
  • Bedreiging 12% 2
  • Vernieling 12% 2
  • Woninginbraak 6% 1

Pagal metus

  1. 162021
  2. 142022
  3. 232023
  4. 232024
  5. 202025

Šaltinis: policija, užregistruoti nusikaltimai pagal teritoriją (CBS ir policijos atvirieji duomenys, mėnesiniai rodikliai). Rodiklis 1 000 gyventojų apskaičiuotas pagal teritorijos gyventojų skaičių; pranešama ne apie visus nusikaltimus.

Gyvenimo kokybė

Gerai Leefbaarometer 2024

labai blogaipuikiai

Gyvenimo kokybė
Gerai
7 klasė iš 9, 2024 m. vertinimas
Balas
4,18
+0,08, palyginti su šalies vidurkiu
Nuo ankstesnio vertinimo
+0,02
2022 m. vertinimas: Gerai
Savivaldybė
Labai gerai
įvertis 4,21

Penkios sritys: nuokrypis nuo šalies vidurkio

  • Fizinė aplinka želdynai, vandens telkiniai, užstatymas, triukšmas +0,03 patenkinamai
  • Būstų fondas tipas, statybos metai, nuosavybė +0,06 daugiau nei patenkinamai
  • Paslaugos ir infrastruktūra parduotuvės, mokyklos, sveikatos priežiūra, viešasis transportas −0,17 labai nepatenkinamai
  • Socialinė sanglauda gyventojų sudėtis, persikraustymai +0,06 daugiau nei patenkinamai
  • Viešosios tvarkos trikdymas ir nesaugumas nusikalstamumas ir viešosios tvarkos pažeidimai +0,11 gerai

Šaltinis: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Vertinimas atliekamas kas dvejus metus pagal daugiau nei šimtą rodiklių; įvertis rodo, kaip gyventojai vidutiniškai vertina gyvenimo kokybę. Neigiama reikšmė = žemiau šalies vidurkio.

Gruntas ir pamatai

Grunto sėdimas (bendras)
−1,7 mm per metus
savivaldybė: −1,9 mm
Grunto sėdimas (paviršinių sluoksnių)
−0,1 mm per metus
suslūgstantys durpių ir molio sluoksniai
Prognozuojamas nusėdimas iki 2050 m.
0 cm
didelio poveikio scenarijus
Būstai, kuriems gresia medinių pamatų polių puvimas
0,1%
zeer laag, savivaldybė: 0,3%
Medinių pamatų polių puvimas 2050 m.
0,2%
didelio poveikio scenarijus, sausesnės vasaros
Netolygus pamatų sėdimas 2050 m.
1,3%
būstai su sekliaisiais pamatais, kuriems kyla rizika

Šaltinis: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): grunto sėdimas pagal palydovinius matavimus (Bodemdalingskaart), pamatų pažeidimų rizika pagal kvartalą (Deltares/KCAF, būstų su mediniais poliais arba sekliaisiais pamatais, kuriems kyla rizika, dalis). Tai kvartalo vidurkis, o ne konkretaus būsto įvertinimas.

Pajamos ir darbas

Namų ūkių turto mediana
€ 222.700
Užimtumo lygis
73%
nuo 15 iki 75 metų
Savarankiškai dirbantys asmenys
16%
visų dirbančiųjų dalis
20 % didžiausias pajamas gaunančių asmenų
12,5%
asmenų dalis (šalies mastu – 20 %)