Kvartalas Oude Dorp

Kvartalas Uitgeest rajone · savivaldybė: Uitgeest · Noord-Holland

  • Būstų: 2.210
  • Gyventojų: 4.485
  • vid. statybos metai – 1962
  • vid. WOZ vertė – € 408.000

Gyvenimas vietovėje Oude Dorp: kvartalas savivaldybėje Uitgeest. Čia – Būstų: 2.210, Gyventojų: 4.485 ir 2.060 namų ūkių. Vietovėje Oude Dorp esantys būstai – daugiausia šio tipo: vidurinis sublokuotas namas (28%) ir butas (28%), daugiausia pastatyti šiuo laikotarpiu: 1945-1969 (30%) ir tarp jų – 71% nuosavų ir 29% nuomojamų būstų. Vidutinė WOZ vertė – € 408.000. Iš būstų, kurių energinio naudingumo klasė užregistruota, 36 % yra A arba B klasės; dažniausia energinio naudingumo klasė – A. Pagal Leefbaarometer gyvenimo kokybės įvertinimas – gerai, vidutinis triukšmo lygis – 58 dB (judru) ir policijos užregistruotų nusikaltimų skaičius 1 000 gyventojų – 31,0 (šalies vidurkis – 45,3). Vidutinis atstumas iki maisto prekių parduotuvės – 500 m, iki pradinės mokyklos – 600 m ir Vaikų yra 32 % namų ūkių. Huisleon rasite kiekvieno būsto vietovėje Oude Dorp orientacinę vertę, energinio naudingumo klasę, mėnesio būsto išlaidas, informaciją apie gyvenamąją aplinką ir naujausius pardavimo bei nuomos skelbimus.

Žemėlapis

Riba pagal 2024 m. CBS rajonų ir kvartalų žemėlapį. Priartinkite, kad matytumėte atskirus būstus; spustelėkite būstą, kad sužinotumėte daugiau. Atverti būstų žemėlapyje

Būstai vietovėje Oude Dorp

Būstai
2.210
gyvenamosios paskirties objektų adresai (BAG)
Vidutiniai statybos metai
1962
Vidutinis būsto plotas
111 m²
Būstų fondas (CBS)
2.106
2025

Būsto tipas

  • Vidurinis sublokuotas namas 28% 626
  • Butas 28% 625
  • Kraštinis sublokuotas namas 18% 397
  • Dvibučio namo dalis 13% 289
  • Atskiras namas 12% 273

Energinio naudingumo klasė

  • A arba aukštesnė 24% 538
  • B 10% 210
  • C 19% 413
  • D 10% 212
  • E 7% 154
  • F 10% 210
  • G 16% 344
  • Klasė nenustatyta 6% 129

Statybos laikotarpis

  • Iki 1945 m. 26% 566
  • 1945–1969 30% 655
  • 1970–1989 16% 356
  • 1990–2009 14% 306
  • 2010 m. ir vėliau 15% 326
  • Nežinoma 0% 1

Gyventojai

Gyventojai
4.485
2025 m. sausio 1 d.
Namų ūkiai
2.060
vid. 2,1 asm.
Vieno asmens namų ūkiai
37%
Nederland: 40%
Namų ūkiai su vaikais
32%
Nederland: 32%
Gyventojų tankis
5.015
gyventojų viename km²
Plotas
0,9 km²
iš šio ploto 0,0 km² užima vanduo
Gimę už Nederland ribų
8%
Nederland: 16%
Skurde gyvenantys asmenys
2%
Nederland: 3%
Socialinės pašalpos
13
1 000 gyventojų · Nederland: 22
Užimtumo lygis
73%
Nederland: 72%
Darbuotojai, dirbantys pagal neterminuotas sutartis
60%
Nederland: 56%

Pasiskirstymas pagal amžių

  • 0–15 m. 15% 665
  • 15–25 m. 9% 420
  • 25–45 m. 25% 1.105
  • 45–65 m. 25% 1.135
  • 65 m. ir vyresni 26% 1.170

Kilmė

  • Nederland 85% 3.775
  • Europa (išskyrus Nederland) 6% 265
  • Už Europos ribų 9% 405

Išsilavinimo lygis (15–75 m.)

  • Pradinis, ikiprofesinis vidurinis arba 1 lygio profesinis išsilavinimas 19% 620
  • Bendrasis vidurinis, priešuniversitetinis arba 2–4 lygio profesinis išsilavinimas 52% 1.680
  • Aukštasis koleginis arba universitetinis išsilavinimas 29% 960

Šaltinis: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Kilmė pagal CBS klasifikaciją (asmens arba jo tėvų gimimo šalis); 15–75 metų gyventojų išsilavinimo lygis; pajamos standartizuotos pagal namų ūkio dydį ir sudėtį; duomenų apie mažas gyventojų grupes CBS neskelbia.

Būstai ir jų vertė

Vidutinė WOZ vertė
€ 408.000
CBS 2024
Būstai, kuriuose gyvena savininkai
71%
Nuomojami būstai
29%
19% – socialinio būsto organizacijoms priklausantys būstai
Vienbučiai namai
73%
27% – būstai daugiabučiuose
Pastatyti per pastaruosius 10 metų
2%
Negyvenami būstai
3%
Tais metais pastatyti nauji būstai
96
baigti statyti būstai

WOZ vertė – tai visų teritorijoje esančių būstų vertės vidurkis (vertės nustatymo data – ankstesnių metų sausio 1 d.), o ne konkretaus būsto rinkos vertė.

Energija

Vid. elektros suvartojimas
2.340 kWh
vienam būstui per metus
Vidutiniškai į tinklą patiekiama
850 kWh
saulės modulių pagamintos elektros vienam būstui
Vidutinis dujų suvartojimas
890 m³
vienam būstui per metus
Būstai su saulės moduliais
47%
Be gamtinių dujų
1%
Daugiausia šildoma elektra
6%
Šildymas (WarmteAtlas)
93% individualus centrinis šildymas, 4% bendras pastato šildymas
2022
Geoterminės energijos potencialas
Ongunstig
Slochteren formacija

Suvartojimas – visų prie tinklo prijungtų būstų šioje teritorijoje vidurkis (CBS); pasiskirstymas pagal energinio naudingumo klases pateiktas skiltyje „Būstai“.

Paslaugos, infrastruktūra ir susisiekimas

Didelė maisto prekių parduotuvė
500 m
vid. atstumas
Šeimos gydytojo kabinetas
1,0 km
vid. atstumas
Pradinė mokykla
600 m
vid. atstumas
Vaikų darželis
900 m
vid. atstumas
Mokyklos 3 km spinduliu
3
Urbanizacijos lygis
Vidutiniškai urbanizuota
Adresų skaičius viename km²: 1.254
Automobilių skaičius vienam namų ūkiui
1,0
Lengvųjų automobilių: 2.000
Įmonių veiklos vietos
535
iš jų prekybos, apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuose – 95

Vidutiniai atstumai keliais, apskaičiuoti visiems teritorijos gyventojams (CBS).

Mokyklos

kvartalas Oude Dorp: 2 mokyklos, mokinių skaičius ir švietimo inspekcijos vertinimas.

  • Kindcentrum de Binnenmeer Pradinė mokykla · Integruotas vaikų ugdymo ir priežiūros centras Mokinių skaičius: 265
  • Kindcentrum Cornelis Pradinė mokykla · Integruotas vaikų ugdymo ir priežiūros centras Mokinių skaičius: 246

Visos mokyklos Uitgeest savivaldybėje

DUO atvirieji švietimo duomenys ir Inspectie van het Onderwijs; mokykla priskiriama kvartalui pagal jos padalinio adresą.

Gyvenamoji aplinka: triukšmas, vanduo, oras, šviesa ir želdiniai

Vidutinis triukšmo lygis (Lden)
58 dB
savivaldybėje 57 dB
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 55 dB kelių eismo triukšmas
19%
savivaldybė: 17%
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 55 dB traukinių eismo triukšmas
11%
savivaldybė: 9%
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 48 dB oro eismo triukšmas
100%
savivaldybė: 100%
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 40 dB vėjo jėgainių triukšmas
0%
savivaldybė: 2%
Kelių eismo triukšmas naktį viršija 50 dB
10%
savivaldybė: 7%

Triukšmo lygis prie būstų (iš viso 2.210)

  • 51–55 dB: vidutiniškai triukšminga 7% 159
  • 56–60 dB: gana triukšminga 80% 1.761
  • 61–65 dB: triukšminga 9% 206
  • 66–70 dB: labai triukšminga 4% 84

Potvynis

Būstai, kuriuos gali užlieti potvynis
4%
savivaldybė: 8%
Iš jų – tie, kuriuos užlietų daugiau nei 0,5 m vandens
0%
Iš jų – tie, kuriuos užlietų daugiau nei 2 m vandens
0%
Didžiausias vandens gylis
0,6 m
užliejamose vietose vidutiniškai 0,3 m

Oras, šviesa ir žaluma

NO₂
13,0 µg/m³
100% daugiau nei WHO rekomenduojama riba (10)
PM2,5
8,0 µg/m³
100% daugiau nei WHO rekomenduojama riba (5)
PM10
15,3 µg/m³
100% daugiau nei WHO rekomenduojama riba (15)
Šviesa naktį
Blausus apšvietimas
savivaldybėje: blausus apšvietimas
Žalieji plotai 500 m spinduliu
51%
savivaldybėje 58%

Triukšmas: RIVM triukšmo žemėlapiai (kelių ir geležinkelių – 2020 m., oro eismo – 2022 m., vėjo jėgainių – 2024 m.), metinis vidutinis Lden 10 m tinklelyje, reikšmės nustatytos kiekvienam adresui. Potvyniai: LIWO (Rijkswaterstaat), didžiausio vandens gylio žemėlapis; gylis nerodo potvynio tikimybės. Oras: RIVM metinės vidutinės koncentracijos 25 m tinklelyje. Šviesa: RIVM 2023 m. skleidžiamos šviesos žemėlapis. Žaluma: RIVM 2022 m. žaliųjų plotų žemėlapis, žaliųjų plotų dalis 500 m spinduliu. Aukščiau esančiame žemėlapyje įjunkite triukšmo sluoksnį.

Klimatas ir saugumas

Juntamoji temperatūra karštą dieną
46 °C
itin stiprus karščio keliamas stresas
Būstai, kuriuose patiriamas itin didelis karščio keliamas stresas (41 °C ar daugiau)
98%
savivaldybė: 98%
Šilumos salos efektas
0,8–1,0 °C
vidutiniškai šilčiau nei užmiestyje
Būstai, nuo kurių iki vėsios vietos – ne daugiau kaip 300 m
56%
savivaldybė: 64%
Būstai vietovėse, kuriose potvynio tikimybė vidutinė ar didelė
0%
savivaldybė: 16%
Neužliejamas aukštas per didžiausią potvynį
98%
Būstai, kuriuose 2050 m. bus didesnė gruntinio vandens keliamų problemų tikimybė
55%
savivaldybė: 28%
Būstai, palei kuriuos teka lietaus vanduo
7%
savivaldybė: 6%
Būstai aukštosios įtampos elektros linijos magnetinio lauko zonoje
0%
savivaldybė: 0%
Būstai ne toliau kaip 1 km nuo vėjo jėgainės
0%
savivaldybė: 12%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): 2022 m. juntamoji temperatūra ir šilumos salos efektas, vėsios vietos, potvynio tikimybė konkrečioje vietoje (bent 20 cm vandens), neužliejami aukštai, gruntinio vandens keliamų problemų tikimybė 2050 m. (pagal aukštąjį scenarijų), vandens tekėjimo keliai iškritus 70 mm kritulių per valandą; duomenys nustatyti kiekvienam būstui. Aukštosios įtampos linijos: RIVM Netkaart su apskaičiuotais atstumais. Vėjo jėgainės: RIVM. Įjunkite karščio sluoksnį aukščiau esančiame žemėlapyje.

Saugumas

Nusikaltimų skaičius 1 000 gyventojų
31
rug 2025 – rug 2026
Užregistruoti nusikaltimai
139
+20%, palyginti su ankstesniais metais
Vagysčių įsibraunant į būstą skaičius 1 000 būstų
2,7
6 vagystės įsibraunant į būstą
Savivaldybė
32
1 000 gyventojų
Nederland
45
1 000 gyventojų

Nusikaltimų rūšys (per pastaruosius 12 mėnesių)

  • Winkeldiefstal 18% 25
  • Mishandeling 10% 14
  • Vernieling 10% 14
  • Fietsdiefstal 6% 8
  • Woninginbraak 4% 6
  • Diefstal uit auto 4% 6
  • Inbraak schuur/garage 2% 3
  • Bedreiging 2% 3

Pagal metus

  1. 1272021
  2. 1562022
  3. 1232023
  4. 722024
  5. 1262025

Šaltinis: policija, užregistruoti nusikaltimai pagal teritoriją (CBS ir policijos atvirieji duomenys, mėnesiniai rodikliai). Rodiklis 1 000 gyventojų apskaičiuotas pagal teritorijos gyventojų skaičių; pranešama ne apie visus nusikaltimus.

Gyvenimo kokybė

Gerai Leefbaarometer 2024

labai blogaipuikiai

Gyvenimo kokybė
Gerai
7 klasė iš 9, 2024 m. vertinimas
Balas
4,12
+0,02, palyginti su šalies vidurkiu
Nuo ankstesnio vertinimo
−0,01
2022 m. vertinimas: Gerai
Savivaldybė
Gerai
įvertis 4,11

Penkios sritys: nuokrypis nuo šalies vidurkio

  • Fizinė aplinka želdynai, vandens telkiniai, užstatymas, triukšmas +0,00 patenkinamai
  • Būstų fondas tipas, statybos metai, nuosavybė +0,04 patenkinamai
  • Paslaugos ir infrastruktūra parduotuvės, mokyklos, sveikatos priežiūra, viešasis transportas −0,07 silpnai
  • Socialinė sanglauda gyventojų sudėtis, persikraustymai +0,01 patenkinamai
  • Viešosios tvarkos trikdymas ir nesaugumas nusikalstamumas ir viešosios tvarkos pažeidimai +0,04 patenkinamai

Šaltinis: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Vertinimas atliekamas kas dvejus metus pagal daugiau nei šimtą rodiklių; įvertis rodo, kaip gyventojai vidutiniškai vertina gyvenimo kokybę. Neigiama reikšmė = žemiau šalies vidurkio.

Gruntas ir pamatai

Grunto sėdimas (bendras)
−0,7 mm per metus
savivaldybė: −1,1 mm
Grunto sėdimas (paviršinių sluoksnių)
+0,2 mm per metus
suslūgstantys durpių ir molio sluoksniai
Prognozuojamas nusėdimas iki 2050 m.
3 cm
didelio poveikio scenarijus
Būstai, kuriems gresia medinių pamatų polių puvimas
0,1%
zeer laag, savivaldybė: 0,0%
Medinių pamatų polių puvimas 2050 m.
0,1%
didelio poveikio scenarijus, sausesnės vasaros
Netolygus pamatų sėdimas 2050 m.
1,4%
būstai su sekliaisiais pamatais, kuriems kyla rizika

Šaltinis: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): grunto sėdimas pagal palydovinius matavimus (Bodemdalingskaart), pamatų pažeidimų rizika pagal kvartalą (Deltares/KCAF, būstų su mediniais poliais arba sekliaisiais pamatais, kuriems kyla rizika, dalis). Tai kvartalo vidurkis, o ne konkretaus būsto įvertinimas.

Pajamos ir darbas

Vidutinės pajamos vienam gyventojui
€ 35.200
per metus
Vidutinės pajamos vienam pajamų gavėjui
€ 42.100
per metus
Namų ūkių turto mediana
€ 281.200
Užimtumo lygis
73%
nuo 15 iki 75 metų
Savarankiškai dirbantys asmenys
14%
visų dirbančiųjų dalis
20 % didžiausias pajamas gaunančių asmenų
20,9%
asmenų dalis (šalies mastu – 20 %)