Kvartalas Son

Kvartalas Son rajone · savivaldybė: Son en Breugel · Noord-Brabant

  • Būstų: 2.620
  • Gyventojų: 5.400
  • vid. statybos metai – 1978
  • vid. WOZ vertė – € 496.000

Gyvenimas vietovėje Son: kvartalas savivaldybėje Son en Breugel. Čia – Būstų: 2.620, Gyventojų: 5.400 ir 2.530 namų ūkių. Vietovėje Son esantys būstai – daugiausia šio tipo: butas (30%) ir vidurinis sublokuotas namas (22%), daugiausia pastatyti šiuo laikotarpiu: 1945-1969 (51%) ir tarp jų – 63% nuosavų ir 37% nuomojamų būstų. Vidutinė WOZ vertė – € 496.000. Iš būstų, kurių energinio naudingumo klasė užregistruota, 51 % yra A arba B klasės; dažniausia energinio naudingumo klasė – A. Pagal Leefbaarometer gyvenimo kokybės įvertinimas – labai gerai, vidutinis triukšmo lygis – 51 dB (vidutiniškai triukšminga) ir policijos užregistruotų nusikaltimų skaičius 1 000 gyventojų – 29,1 (šalies vidurkis – 45,3). Vidutinis atstumas iki maisto prekių parduotuvės – 500 m, iki pradinės mokyklos – 700 m ir Vaikų yra 26 % namų ūkių. Huisleon rasite kiekvieno būsto vietovėje Son orientacinę vertę, energinio naudingumo klasę, mėnesio būsto išlaidas, informaciją apie gyvenamąją aplinką ir naujausius pardavimo bei nuomos skelbimus.

Žemėlapis

Riba pagal 2024 m. CBS rajonų ir kvartalų žemėlapį. Priartinkite, kad matytumėte atskirus būstus; spustelėkite būstą, kad sužinotumėte daugiau. Atverti būstų žemėlapyje

Būstai vietovėje Son

Būstai
2.620
gyvenamosios paskirties objektų adresai (BAG)
Vidutiniai statybos metai
1978
Vidutinis būsto plotas
145 m²
Būstų fondas (CBS)
2.616
2025

Būsto tipas

  • Butas 30% 785
  • Vidurinis sublokuotas namas 22% 584
  • Dvibučio namo dalis 18% 466
  • Atskiras namas 17% 450
  • Kraštinis sublokuotas namas 13% 335

Energinio naudingumo klasė

  • A arba aukštesnė 31% 800
  • B 18% 459
  • C 13% 352
  • D 10% 251
  • E 7% 175
  • F 14% 365
  • G 3% 81
  • Klasė nenustatyta 5% 137

Statybos laikotarpis

  • Iki 1945 m. 4% 102
  • 1945–1969 51% 1.339
  • 1970–1989 7% 173
  • 1990–2009 20% 535
  • 2010 m. ir vėliau 18% 469
  • Nežinoma 0% 2

Gyventojai

Gyventojai
5.400
2025 m. sausio 1 d.
Namų ūkiai
2.530
vid. 2,0 asm.
Vieno asmens namų ūkiai
39%
Nederland: 40%
Namų ūkiai su vaikais
26%
Nederland: 32%
Gyventojų tankis
1.969
gyventojų viename km²
Plotas
2,8 km²
iš šio ploto 0,1 km² užima vanduo
Gimę už Nederland ribų
11%
Nederland: 16%
Standartizuotos pajamos
€ 52.900
vid. namų ūkiui per metus · Nederland: € 42.080
Skurde gyvenantys asmenys
2%
Nederland: 3%
Socialinės pašalpos
9
1 000 gyventojų · Nederland: 22
Užimtumo lygis
73%
Nederland: 72%
Darbuotojai, dirbantys pagal neterminuotas sutartis
54%
Nederland: 56%

Pasiskirstymas pagal amžių

  • 0–15 m. 11% 570
  • 15–25 m. 10% 545
  • 25–45 m. 18% 960
  • 45–65 m. 27% 1.480
  • 65 m. ir vyresni 34% 1.850

Kilmė

  • Nederland 82% 4.355
  • Europa (išskyrus Nederland) 9% 490
  • Už Europos ribų 9% 490

Išsilavinimo lygis (15–75 m.)

  • Pradinis, ikiprofesinis vidurinis arba 1 lygio profesinis išsilavinimas 22% 800
  • Bendrasis vidurinis, priešuniversitetinis arba 2–4 lygio profesinis išsilavinimas 40% 1.470
  • Aukštasis koleginis arba universitetinis išsilavinimas 38% 1.410

Šaltinis: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Kilmė pagal CBS klasifikaciją (asmens arba jo tėvų gimimo šalis); 15–75 metų gyventojų išsilavinimo lygis; pajamos standartizuotos pagal namų ūkio dydį ir sudėtį; duomenų apie mažas gyventojų grupes CBS neskelbia.

Būstai ir jų vertė

Vidutinė WOZ vertė
€ 496.000
CBS 2024
Būstai, kuriuose gyvena savininkai
63%
Nuomojami būstai
37%
22% – socialinio būsto organizacijoms priklausantys būstai
Vienbučiai namai
69%
31% – būstai daugiabučiuose
Pastatyti per pastaruosius 10 metų
13%
Negyvenami būstai
5%
Tais metais pastatyti nauji būstai
3
baigti statyti būstai

WOZ vertė – tai visų teritorijoje esančių būstų vertės vidurkis (vertės nustatymo data – ankstesnių metų sausio 1 d.), o ne konkretaus būsto rinkos vertė.

Energija

Vid. elektros suvartojimas
2.860 kWh
vienam būstui per metus
Vidutiniškai į tinklą patiekiama
890 kWh
saulės modulių pagamintos elektros vienam būstui
Vidutinis dujų suvartojimas
1.020 m³
vienam būstui per metus
Būstai su saulės moduliais
40%
Be gamtinių dujų
4%
Daugiausia šildoma elektra
8%
Šildymas (WarmteAtlas)
94% individualus centrinis šildymas, 1% bendras pastato šildymas, 3 % – elektrinis šildymas
2022
Geoterminės energijos potencialas
Ongunstig
Slochteren formacija

Suvartojimas – visų prie tinklo prijungtų būstų šioje teritorijoje vidurkis (CBS); pasiskirstymas pagal energinio naudingumo klases pateiktas skiltyje „Būstai“.

Paslaugos, infrastruktūra ir susisiekimas

Didelė maisto prekių parduotuvė
500 m
vid. atstumas
Šeimos gydytojo kabinetas
700 m
vid. atstumas
Pradinė mokykla
700 m
vid. atstumas
Vaikų darželis
700 m
vid. atstumas
Mokyklos 3 km spinduliu
4
Urbanizacijos lygis
Mažai urbanizuota
Adresų skaičius viename km²: 862
Automobilių skaičius vienam namų ūkiui
1,1
Lengvųjų automobilių: 2.735
Įmonių veiklos vietos
770
iš jų prekybos, apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuose – 130

Vidutiniai atstumai keliais, apskaičiuoti visiems teritorijos gyventojams (CBS).

Mokyklos

kvartalas Son: 3 mokyklos, mokinių skaičius ir švietimo inspekcijos vertinimas.

Visos mokyklos Son en Breugel savivaldybėje

DUO atvirieji švietimo duomenys ir Inspectie van het Onderwijs; mokykla priskiriama kvartalui pagal jos padalinio adresą.

Gyvenamoji aplinka: triukšmas, vanduo, oras, šviesa ir želdiniai

Vidutinis triukšmo lygis (Lden)
51 dB
savivaldybėje 50 dB
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 55 dB kelių eismo triukšmas
13%
savivaldybė: 10%
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 55 dB traukinių eismo triukšmas
0%
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 48 dB oro eismo triukšmas
0%
savivaldybė: 0%
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 40 dB vėjo jėgainių triukšmas
0%
Kelių eismo triukšmas naktį viršija 50 dB
1%
savivaldybė: 2%

Triukšmo lygis prie būstų (iš viso 2.620)

  • iki 45 dB: labai tylu 10% 251
  • 46–50 dB: tylu 42% 1.107
  • 51–55 dB: vidutiniškai triukšminga 30% 798
  • 56–60 dB: gana triukšminga 16% 428
  • 61–65 dB: triukšminga 1% 36

Potvynis

Būstai, kuriuos gali užlieti potvynis
9%
savivaldybė: 8%
Iš jų – tie, kuriuos užlietų daugiau nei 0,5 m vandens
3%
Iš jų – tie, kuriuos užlietų daugiau nei 2 m vandens
0%
Didžiausias vandens gylis
1,0 m
užliejamose vietose vidutiniškai 0,4 m

Oras, šviesa ir žaluma

NO₂
12,2 µg/m³
100% daugiau nei WHO rekomenduojama riba (10)
PM2,5
8,9 µg/m³
100% daugiau nei WHO rekomenduojama riba (5)
PM10
14,8 µg/m³
0% daugiau nei WHO rekomenduojama riba (15)
Šviesa naktį
Blausus apšvietimas
savivaldybėje: blausus apšvietimas
Žalieji plotai 500 m spinduliu
60%
savivaldybėje 62%

Triukšmas: RIVM triukšmo žemėlapiai (kelių ir geležinkelių – 2020 m., oro eismo – 2022 m., vėjo jėgainių – 2024 m.), metinis vidutinis Lden 10 m tinklelyje, reikšmės nustatytos kiekvienam adresui. Potvyniai: LIWO (Rijkswaterstaat), didžiausio vandens gylio žemėlapis; gylis nerodo potvynio tikimybės. Oras: RIVM metinės vidutinės koncentracijos 25 m tinklelyje. Šviesa: RIVM 2023 m. skleidžiamos šviesos žemėlapis. Žaluma: RIVM 2022 m. žaliųjų plotų žemėlapis, žaliųjų plotų dalis 500 m spinduliu. Aukščiau esančiame žemėlapyje įjunkite triukšmo sluoksnį.

Klimatas ir saugumas

Juntamoji temperatūra karštą dieną
40 °C
itin stiprus karščio keliamas stresas
Būstai, kuriuose patiriamas itin didelis karščio keliamas stresas (41 °C ar daugiau)
75%
savivaldybė: 85%
Šilumos salos efektas
0,6–0,8 °C
vidutiniškai šilčiau nei užmiestyje
Būstai, nuo kurių iki vėsios vietos – ne daugiau kaip 300 m
99%
savivaldybė: 96%
Būstai vietovėse, kuriose potvynio tikimybė vidutinė ar didelė
0%
savivaldybė: 0%
Neužliejamas aukštas per didžiausią potvynį
94%
Būstai, kuriuose 2050 m. bus didesnė gruntinio vandens keliamų problemų tikimybė
100%
savivaldybė: 98%
Būstai, palei kuriuos teka lietaus vanduo
4%
savivaldybė: 3%
Būstai aukštosios įtampos elektros linijos magnetinio lauko zonoje
0%
savivaldybė: 0%
Būstai ne toliau kaip 1 km nuo vėjo jėgainės
0%
savivaldybė: 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): 2022 m. juntamoji temperatūra ir šilumos salos efektas, vėsios vietos, potvynio tikimybė konkrečioje vietoje (bent 20 cm vandens), neužliejami aukštai, gruntinio vandens keliamų problemų tikimybė 2050 m. (pagal aukštąjį scenarijų), vandens tekėjimo keliai iškritus 70 mm kritulių per valandą; duomenys nustatyti kiekvienam būstui. Aukštosios įtampos linijos: RIVM Netkaart su apskaičiuotais atstumais. Vėjo jėgainės: RIVM. Įjunkite karščio sluoksnį aukščiau esančiame žemėlapyje.

Saugumas

Nusikaltimų skaičius 1 000 gyventojų
29
rug 2025 – rug 2026
Užregistruoti nusikaltimai
157
-26%, palyginti su ankstesniais metais
Vagysčių įsibraunant į būstą skaičius 1 000 būstų
5,0
13 vagysčių įsibraunant į būstą
Savivaldybė
34
1 000 gyventojų
Nederland
45
1 000 gyventojų

Nusikaltimų rūšys (per pastaruosius 12 mėnesių)

  • Fietsdiefstal 18% 28
  • Winkeldiefstal 11% 18
  • Woninginbraak 8% 13
  • Vernieling 8% 13
  • Diefstal uit auto 4% 6
  • Mishandeling 4% 6
  • Autodiefstal 3% 4
  • Zakkenrollerij 1% 1

Pagal metus

  1. 2322021
  2. 1942022
  3. 2282023
  4. 2252024
  5. 2122025

Šaltinis: policija, užregistruoti nusikaltimai pagal teritoriją (CBS ir policijos atvirieji duomenys, mėnesiniai rodikliai). Rodiklis 1 000 gyventojų apskaičiuotas pagal teritorijos gyventojų skaičių; pranešama ne apie visus nusikaltimus.

Gyvenimo kokybė

Labai gerai Leefbaarometer 2024

labai blogaipuikiai

Gyvenimo kokybė
Labai gerai
8 klasė iš 9, 2024 m. vertinimas
Balas
4,25
+0,15, palyginti su šalies vidurkiu
Nuo ankstesnio vertinimo
+0,00
2022 m. vertinimas: Labai gerai
Savivaldybė
Labai gerai
įvertis 4,20

Penkios sritys: nuokrypis nuo šalies vidurkio

  • Fizinė aplinka želdynai, vandens telkiniai, užstatymas, triukšmas +0,02 patenkinamai
  • Būstų fondas tipas, statybos metai, nuosavybė +0,03 patenkinamai
  • Paslaugos ir infrastruktūra parduotuvės, mokyklos, sveikatos priežiūra, viešasis transportas −0,01 patenkinamai
  • Socialinė sanglauda gyventojų sudėtis, persikraustymai +0,04 daugiau nei patenkinamai
  • Viešosios tvarkos trikdymas ir nesaugumas nusikalstamumas ir viešosios tvarkos pažeidimai +0,07 daugiau nei patenkinamai

Šaltinis: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Vertinimas atliekamas kas dvejus metus pagal daugiau nei šimtą rodiklių; įvertis rodo, kaip gyventojai vidutiniškai vertina gyvenimo kokybę. Neigiama reikšmė = žemiau šalies vidurkio.

Gruntas ir pamatai

Grunto sėdimas (bendras)
−0,6 mm per metus
savivaldybė: −0,6 mm
Grunto sėdimas (paviršinių sluoksnių)
−0,1 mm per metus
suslūgstantys durpių ir molio sluoksniai
Prognozuojamas nusėdimas iki 2050 m.
0 cm
didelio poveikio scenarijus
Būstai, kuriems gresia medinių pamatų polių puvimas
0,0%
zeer laag, savivaldybė: 0,0%
Medinių pamatų polių puvimas 2050 m.
0,0%
didelio poveikio scenarijus, sausesnės vasaros
Netolygus pamatų sėdimas 2050 m.
1,1%
būstai su sekliaisiais pamatais, kuriems kyla rizika

Šaltinis: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): grunto sėdimas pagal palydovinius matavimus (Bodemdalingskaart), pamatų pažeidimų rizika pagal kvartalą (Deltares/KCAF, būstų su mediniais poliais arba sekliaisiais pamatais, kuriems kyla rizika, dalis). Tai kvartalo vidurkis, o ne konkretaus būsto įvertinimas.

Pajamos ir darbas

Vidutinės pajamos vienam gyventojui
€ 40.500
per metus
Vidutinės pajamos vienam pajamų gavėjui
€ 46.300
per metus
Namų ūkių turto mediana
€ 316.000
Užimtumo lygis
73%
nuo 15 iki 75 metų
Savarankiškai dirbantys asmenys
20%
visų dirbančiųjų dalis
20 % didžiausias pajamas gaunančių asmenų
23,6%
asmenų dalis (šalies mastu – 20 %)