Rajonas Scheveningen

Rajonas Den Haag savivaldybėje · Zuid-Holland

  • Būstų: 11.067
  • Gyventojų: 19.335
  • vid. statybos metai – 1950
  • vid. WOZ vertė – € 397.000

Gyvenimas vietovėje Scheveningen: rajonas savivaldybėje Den Haag. Čia – Būstų: 11.067, Gyventojų: 19.335 ir 10.270 namų ūkių. Vietovėje Scheveningen esantys būstai – daugiausia šio tipo: butas (81%) ir vidurinis sublokuotas namas (16%), daugiausia pastatyti šiuo laikotarpiu: iki 1945 m. (56%) ir tarp jų – 48% nuosavų ir 52% nuomojamų būstų. Vidutinė WOZ vertė – € 397.000. Iš būstų, kurių energinio naudingumo klasė užregistruota, 32 % yra A arba B klasės; dažniausia energinio naudingumo klasė – A. Pagal Leefbaarometer gyvenimo kokybės įvertinimas – puikiai, vidutinis triukšmo lygis – 52 dB (vidutiniškai triukšminga) ir policijos užregistruotų nusikaltimų skaičius 1 000 gyventojų – 61,4 (šalies vidurkis – 45,3). Vidutinis atstumas iki maisto prekių parduotuvės – 600 m, iki pradinės mokyklos – 800 m ir Vaikų yra 25 % namų ūkių. Huisleon rasite kiekvieno būsto vietovėje Scheveningen orientacinę vertę, energinio naudingumo klasę, mėnesio būsto išlaidas, informaciją apie gyvenamąją aplinką ir naujausius pardavimo bei nuomos skelbimus.

Žemėlapis

Riba pagal 2024 m. CBS rajonų ir kvartalų žemėlapį. Priartinkite, kad matytumėte atskirus būstus; spustelėkite būstą, kad sužinotumėte daugiau. Atverti būstų žemėlapyje

Būstai vietovėje Scheveningen

Būstai
11.067
gyvenamosios paskirties objektų adresai (BAG)
Vidutiniai statybos metai
1950
Vidutinis būsto plotas
92 m²
Būstų fondas (CBS)
10.886
2025

Būsto tipas

  • Butas 81% 8.935
  • Vidurinis sublokuotas namas 16% 1.724
  • Kraštinis sublokuotas namas 3% 329
  • Dvibučio namo dalis 0% 53
  • Atskiras namas 0% 26

Energinio naudingumo klasė

  • A arba aukštesnė 20% 2.224
  • B 11% 1.243
  • C 19% 2.128
  • D 9% 1.022
  • E 7% 750
  • F 12% 1.314
  • G 19% 2.094
  • Klasė nenustatyta 3% 292

Statybos laikotarpis

  • Iki 1945 m. 56% 6.151
  • 1945–1969 3% 337
  • 1970–1989 18% 2.035
  • 1990–2009 9% 951
  • 2010 m. ir vėliau 14% 1.572
  • Nežinoma 0% 21

Gyventojai

Gyventojai
19.335
2025 m. sausio 1 d.
Namų ūkiai
10.270
vid. 1,8 asm.
Vieno asmens namų ūkiai
51%
Nederland: 40%
Namų ūkiai su vaikais
25%
Nederland: 32%
Gyventojų tankis
8.310
gyventojų viename km²
Plotas
2,3 km²
iš šio ploto 0,0 km² užima vanduo
Gimę už Nederland ribų
24%
Nederland: 16%
Standartizuotos pajamos
€ 43.600
vid. namų ūkiui per metus · Nederland: € 42.080
Skurde gyvenantys asmenys
6%
Nederland: 3%
Socialinės pašalpos
26
1 000 gyventojų · Nederland: 22
Užimtumo lygis
69%
Nederland: 72%
Darbuotojai, dirbantys pagal neterminuotas sutartis
50%
Nederland: 56%

Pasiskirstymas pagal amžių

  • 0–15 m. 14% 2.650
  • 15–25 m. 11% 2.040
  • 25–45 m. 29% 5.555
  • 45–65 m. 27% 5.135
  • 65 m. ir vyresni 20% 3.960

Kilmė

  • Nederland 63% 11.975
  • Europa (išskyrus Nederland) 18% 3.440
  • Už Europos ribų 20% 3.745

Išsilavinimo lygis (15–75 m.)

  • Pradinis, ikiprofesinis vidurinis arba 1 lygio profesinis išsilavinimas 20% 2.880
  • Bendrasis vidurinis, priešuniversitetinis arba 2–4 lygio profesinis išsilavinimas 36% 5.310
  • Aukštasis koleginis arba universitetinis išsilavinimas 44% 6.440

Šaltinis: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Kilmė pagal CBS klasifikaciją (asmens arba jo tėvų gimimo šalis); 15–75 metų gyventojų išsilavinimo lygis; pajamos standartizuotos pagal namų ūkio dydį ir sudėtį; duomenų apie mažas gyventojų grupes CBS neskelbia.

Būstai ir jų vertė

Vidutinė WOZ vertė
€ 397.000
CBS 2024
Būstai, kuriuose gyvena savininkai
48%
Nuomojami būstai
52%
21% – socialinio būsto organizacijoms priklausantys būstai
Vienbučiai namai
17%
83% – būstai daugiabučiuose
Pastatyti per pastaruosius 10 metų
9%
Negyvenami būstai
13%
Tais metais pastatyti nauji būstai
202
baigti statyti būstai

WOZ vertė – tai visų teritorijoje esančių būstų vertės vidurkis (vertės nustatymo data – ankstesnių metų sausio 1 d.), o ne konkretaus būsto rinkos vertė.

Energija

Vid. elektros suvartojimas
2.010 kWh
vienam būstui per metus
Vidutiniškai į tinklą patiekiama
110 kWh
saulės modulių pagamintos elektros vienam būstui
Vidutinis dujų suvartojimas
800 m³
vienam būstui per metus
Būstai su saulės moduliais
11%
Be gamtinių dujų
4%
Daugiausia šildoma elektra
4%

Suvartojimas – visų prie tinklo prijungtų būstų šioje teritorijoje vidurkis (CBS); pasiskirstymas pagal energinio naudingumo klases pateiktas skiltyje „Būstai“.

Paslaugos, infrastruktūra ir susisiekimas

Didelė maisto prekių parduotuvė
600 m
vid. atstumas
Šeimos gydytojo kabinetas
500 m
vid. atstumas
Pradinė mokykla
800 m
vid. atstumas
Vaikų darželis
400 m
vid. atstumas
Mokyklos 3 km spinduliu
13
Urbanizacijos lygis
Itin urbanizuota
Adresų skaičius viename km²: 3.987
Automobilių skaičius vienam namų ūkiui
0,6
Lengvųjų automobilių: 5.969
Įmonių veiklos vietos
3.930
iš jų prekybos, apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuose – 665

Vidutiniai atstumai keliais, apskaičiuoti visiems teritorijos gyventojams (CBS).

Mokyklos

rajonas Scheveningen: 3 mokyklos, mokinių skaičius ir švietimo inspekcijos vertinimas.

Visos mokyklos Den Haag savivaldybėje

DUO atvirieji švietimo duomenys ir Inspectie van het Onderwijs; mokykla priskiriama kvartalui pagal jos padalinio adresą.

Gyvenamoji aplinka: triukšmas, vanduo, oras, šviesa ir želdiniai

Vidutinis triukšmo lygis (Lden)
52 dB
savivaldybėje 54 dB
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 55 dB kelių eismo triukšmas
23%
savivaldybė: 33%
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 55 dB traukinių eismo triukšmas
0%
savivaldybė: 3%
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 48 dB oro eismo triukšmas
0%
savivaldybė: 0%
Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 40 dB vėjo jėgainių triukšmas
0%
savivaldybė: 0%
Kelių eismo triukšmas naktį viršija 50 dB
8%
savivaldybė: 21%

Triukšmo lygis prie būstų (iš viso 11.067)

  • iki 45 dB: labai tylu 17% 1.877
  • 46–50 dB: tylu 31% 3.381
  • 51–55 dB: vidutiniškai triukšminga 21% 2.274
  • 56–60 dB: gana triukšminga 19% 2.110
  • 61–65 dB: triukšminga 12% 1.323
  • 66–70 dB: labai triukšminga 1% 102

Potvynis

Būstai, kuriuos gali užlieti potvynis
60%
savivaldybė: 83%
Iš jų – tie, kuriuos užlietų daugiau nei 0,5 m vandens
57%
Iš jų – tie, kuriuos užlietų daugiau nei 2 m vandens
32%
Didžiausias vandens gylis
5,3 m
užliejamose vietose vidutiniškai 2,1 m

Oras, šviesa ir žaluma

NO₂
14,1 µg/m³
100% daugiau nei WHO rekomenduojama riba (10)
PM2,5
8,2 µg/m³
100% daugiau nei WHO rekomenduojama riba (5)
PM10
15,6 µg/m³
84% daugiau nei WHO rekomenduojama riba (15)
Šviesa naktį
Šviesu
savivaldybėje: Šviesu
Žalieji plotai 500 m spinduliu
33%
savivaldybėje 44%

Triukšmas: RIVM triukšmo žemėlapiai (kelių ir geležinkelių – 2020 m., oro eismo – 2022 m., vėjo jėgainių – 2024 m.), metinis vidutinis Lden 10 m tinklelyje, reikšmės nustatytos kiekvienam adresui. Potvyniai: LIWO (Rijkswaterstaat), didžiausio vandens gylio žemėlapis; gylis nerodo potvynio tikimybės. Oras: RIVM metinės vidutinės koncentracijos 25 m tinklelyje. Šviesa: RIVM 2023 m. skleidžiamos šviesos žemėlapis. Žaluma: RIVM 2022 m. žaliųjų plotų žemėlapis, žaliųjų plotų dalis 500 m spinduliu. Aukščiau esančiame žemėlapyje įjunkite triukšmo sluoksnį.

Klimatas ir saugumas

Juntamoji temperatūra karštą dieną
46–48 °C
itin stiprus karščio keliamas stresas
Būstai, kuriuose patiriamas itin didelis karščio keliamas stresas (41 °C ar daugiau)
97%
savivaldybė: 88%
Šilumos salos efektas
1,4–1,6 °C
vidutiniškai šilčiau nei užmiestyje
Būstai, nuo kurių iki vėsios vietos – ne daugiau kaip 300 m
34%
savivaldybė: 71%
Būstai vietovėse, kuriose potvynio tikimybė vidutinė ar didelė
1%
savivaldybė: 0%
Būstai, kuriuose 2050 m. bus didesnė gruntinio vandens keliamų problemų tikimybė
100%
savivaldybė: 64%
Būstai, palei kuriuos teka lietaus vanduo
13%
savivaldybė: 12%
Būstai aukštosios įtampos elektros linijos magnetinio lauko zonoje
0%
savivaldybė: 0%
Būstai ne toliau kaip 1 km nuo vėjo jėgainės
0%
savivaldybė: 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): 2022 m. juntamoji temperatūra ir šilumos salos efektas, vėsios vietos, potvynio tikimybė konkrečioje vietoje (bent 20 cm vandens), neužliejami aukštai, gruntinio vandens keliamų problemų tikimybė 2050 m. (pagal aukštąjį scenarijų), vandens tekėjimo keliai iškritus 70 mm kritulių per valandą; duomenys nustatyti kiekvienam būstui. Aukštosios įtampos linijos: RIVM Netkaart su apskaičiuotais atstumais. Vėjo jėgainės: RIVM. Įjunkite karščio sluoksnį aukščiau esančiame žemėlapyje.

Saugumas

Nusikaltimų skaičius 1 000 gyventojų
61
rug 2025 – rug 2026
Užregistruoti nusikaltimai
1.187
-10%, palyginti su ankstesniais metais
Vagysčių įsibraunant į būstą skaičius 1 000 būstų
1,7
19 vagysčių įsibraunant į būstą
Savivaldybė
72
1 000 gyventojų
Nederland
45
1 000 gyventojų

Nusikaltimų rūšys (per pastaruosius 12 mėnesių)

  • Fietsdiefstal 13% 160
  • Vernieling 10% 116
  • Mishandeling 8% 91
  • Diefstal uit auto 6% 72
  • Bedreiging 5% 65
  • Drugshandel 2% 20
  • Woninginbraak 2% 19
  • Winkeldiefstal 2% 19

Pagal metus

  1. 1.2122021
  2. 1.4042022
  3. 1.2182023
  4. 1.1982024
  5. 1.3762025

Šaltinis: policija, užregistruoti nusikaltimai pagal teritoriją (CBS ir policijos atvirieji duomenys, mėnesiniai rodikliai). Rodiklis 1 000 gyventojų apskaičiuotas pagal teritorijos gyventojų skaičių; pranešama ne apie visus nusikaltimus.

Gyvenimo kokybė

Puikiai Leefbaarometer 2024

labai blogaipuikiai

Gyvenimo kokybė
Puikiai
9 klasė iš 9, 2024 m. vertinimas
Balas
4,28
+0,18, palyginti su šalies vidurkiu
Nuo ankstesnio vertinimo
+0,01
2022 m. vertinimas: Labai gerai
Savivaldybė
Gerai
įvertis 4,13

Penkios sritys: nuokrypis nuo šalies vidurkio

  • Fizinė aplinka želdynai, vandens telkiniai, užstatymas, triukšmas +0,09 gerai
  • Būstų fondas tipas, statybos metai, nuosavybė +0,02 patenkinamai
  • Paslaugos ir infrastruktūra parduotuvės, mokyklos, sveikatos priežiūra, viešasis transportas +0,22 labai gerai
  • Socialinė sanglauda gyventojų sudėtis, persikraustymai −0,06 silpnai
  • Viešosios tvarkos trikdymas ir nesaugumas nusikalstamumas ir viešosios tvarkos pažeidimai −0,09 nepatenkinamai

Šaltinis: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Vertinimas atliekamas kas dvejus metus pagal daugiau nei šimtą rodiklių; įvertis rodo, kaip gyventojai vidutiniškai vertina gyvenimo kokybę. Neigiama reikšmė = žemiau šalies vidurkio.

Pajamos ir darbas

Vidutinės pajamos vienam gyventojui
€ 38.900
per metus
Vidutinės pajamos vienam pajamų gavėjui
€ 47.400
per metus
Namų ūkių turto mediana
€ 75.500
Užimtumo lygis
69%
nuo 15 iki 75 metų
Savarankiškai dirbantys asmenys
24%
visų dirbančiųjų dalis
20 % didžiausias pajamas gaunančių asmenų
25,2%
asmenų dalis (šalies mastu – 20 %)

Scheveningen: kvartalai 5