Apkaime Exdel

Apkaime rajonā Nieuwenhagen · pašvaldība: Landgraaf · Limburg

  • Mājokļu skaits: 247
  • Iedzīvotāji: 505
  • vid. būvniecības gads: 1978
  • vid. WOZ vērtība: € 399.000

Dzīve Exdel: šajā teritorijā (apkaime pašvaldībā Landgraaf) ir Mājokļu skaits: 247, Iedzīvotāji: 505 un 240 mājsaimniecības. Mājokļi Exdel teritorijā ir galvenokārt šāda veida: savrupmāja (47%) un dzīvoklis (17%), galvenokārt būvēti laikposmā 1970-1989 (76%) un ar 70% īpašnieku apdzīvotiem mājokļiem un 22% īres mājokļiem. Vidējā WOZ vērtība ir € 399.000. No mājokļiem ar reģistrētu energoefektivitātes klasi 28% ir A vai B klase; visizplatītākā energoefektivitātes klase ir C. Dzīves vides kvalitātes vērtējums saskaņā ar Leefbaarometer ir ļoti laba, vidējais trokšņa līmenis ir 47 dB (klusi) un policija reģistrējusi 15,8 noziedzīgus nodarījumus uz 1 000 iedzīvotājiem (valstī kopumā — 45,3). Lielveikals atrodas vidēji 700 m attālumā, sākumskola — 800 m attālumā un 31% mājsaimniecību ir bērni. Vietnē Huisleon par katru mājokli Exdel teritorijā atradīsiet aptuveno vērtību, energoefektivitātes klasi, mājokļa ikmēneša izmaksas, informāciju par dzīves vidi un aktuālos pārdošanas un īres piedāvājumus.

Karte

Robeža atbilstoši CBS 2024. gada rajonu un apkaimju kartei. Tuviniet, lai skatītu atsevišķus mājokļus; noklikšķiniet uz mājokļa, lai skatītu sīkāku informāciju. Atvērt mājokļu kartē

Exdel: mājokļi

Mājokļi
247
dzīvošanai paredzētu objektu adreses (BAG)
Vidējais būvniecības gads
1978
Vidējā mājokļa platība
188 m²
Mājokļu fonds (CBS)
247
2025

Mājokļa veids

  • Savrupmāja 47% 116
  • Dzīvoklis 17% 43
  • Dvīņu mājas daļa 14% 35
  • Rindu mājas vidējā sekcija 13% 32
  • Rindu mājas gala sekcija 9% 21

Energoefektivitātes klase

  • A vai augstāka 11% 28
  • B 17% 41
  • C 35% 87
  • D 21% 53
  • E 3% 7
  • F 3% 7
  • G 10% 24

Būvniecības periods

  • Pirms 1945. gada 2% 4
  • 1945–1969 12% 30
  • 1970–1989 76% 188
  • 1990–2009 10% 24
  • 2010. gadā un vēlāk 0% 1

Iedzīvotāji

Iedzīvotāji
505
2025. gada 1. janvāris
Mājsaimniecības
240
vidēji 2,1 personas
Vienas personas mājsaimniecības
35%
Nīderlandē: 40%
Mājsaimniecības ar bērniem
31%
Nīderlandē: 32%
Iedzīvotāju blīvums
1.360
iedzīvotāji uz km²
Platība
0,4 km²
Dzimuši ārpus Nīderlandes
9%
Nīderlandē: 16%
Nabadzībā dzīvojošie
2%
Nīderlandē: 3%
Sociālās palīdzības pabalsti
20
uz 1 000 iedzīvotājiem · Nīderlandē: 22
Nodarbinātības līmenis
59%
Nīderlandē: 72%
Darbinieki ar beztermiņa darba līgumu
53%
Nīderlandē: 56%

Vecuma struktūra

  • 0–15 gadi 11% 55
  • 15–25 gadi 10% 50
  • 25–45 gadi 17% 85
  • 45–65 gadi 31% 155
  • 65 gadi un vairāk 32% 160

Izcelsme

  • Nederland 79% 405
  • Eiropa (izņemot Nīderlandi) 12% 60
  • Ārpus Eiropas 10% 50

Izglītības līmenis (15–75 gadi)

  • Sākumizglītība, vmbo, mbo 1 26% 100
  • Vidējā izglītība (havo, vwo, mbo 2–4) 38% 150
  • Augstākā izglītība (hbo, wo) 36% 140

Avots: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Izcelsme pēc CBS klasifikācijas (personas vai tās vecāku dzimšanas valsts); izglītības līmenis iedzīvotājiem vecumā no 15 līdz 75 gadiem; ienākumi standartizēti atbilstoši mājsaimniecības lielumam un sastāvam; datus par nelielām grupām CBS nepublicē.

Mājokļi un to vērtība

Vidējā WOZ vērtība
€ 399.000
CBS 2024
Īpašnieku apdzīvoti mājokļi
70%
Īres mājokļi
22%
19% sociālo mājokļu organizāciju īpašumā
Vienģimenes mājas
82%
18% daudzdzīvokļu ēkās
Uzbūvēti pēdējos 10 gados
0%
Neapdzīvoti mājokļi
4%
Gada laikā uzbūvētie mājokļi
0
ekspluatācijā nodoti mājokļi

WOZ vērtība ir visu teritorijas mājokļu vidējā vērtība (vērtēšanas datums — iepriekšējā gada 1. janvāris), nevis konkrēta mājokļa tirgus vērtība.

Enerģija

Vid. elektroenerģijas patēriņš
3.540 kWh
uz vienu mājokli gadā
Vidējais tīklā nodotās elektroenerģijas daudzums
1.220 kWh
saules elektroenerģija uz vienu mājokli
Vidējais gāzes patēriņš
1.250 m³
uz vienu mājokli gadā
Mājokļi ar saules paneļiem
56%
Bez dabasgāzes
2%
Galvenokārt elektriskā apkure
7%
Apkure (WarmteAtlas)
98% individuālā centrālapkure, 1% — elektriskā apkure
2022
Ģeotermālās enerģijas potenciāls
Ongunstig
Slochteren formācija

Patēriņš ir vidējais rādītājs visiem mājokļiem ar pieslēgumu attiecīgajā teritorijā (CBS); energoefektivitātes klašu sadalījums pieejams sadaļā “Mājokļi”.

Infrastruktūra, pakalpojumi un sasniedzamība

Liels pārtikas lielveikals
700 m
vid. attālums
Ģimenes ārsta prakse
800 m
vid. attālums
Sākumskola
800 m
vid. attālums
Bērnudārzs
800 m
vid. attālums
Skolas 3 km rādiusā
5
Urbanizācijas līmenis
Vidējs urbanizācijas līmenis
Adrešu skaits uz km²: 1.243
Automašīnu skaits uz mājsaimniecību
1,2
Vieglo automobiļu skaits: 284
Uzņēmumu darbības vietas
45
tostarp 0 tirdzniecībā, izmitināšanā un ēdināšanā

Attālumi pa ceļiem — vidējie rādītāji visiem teritorijas iedzīvotājiem (CBS).

Dzīves vide: troksnis, ūdens, gaiss, gaisma un zaļās zonas

Vidējais trokšņa līmenis (Lden)
47 dB
pašvaldībā 52 dB
Mājokļi ar ceļu satiksmes troksni virs 55 dB
5%
pašvaldība: 19%
Mājokļi ar dzelzceļa satiksmes troksni virs 55 dB
0%
pašvaldība: 2%
Mājokļi ar gaisa satiksmes troksni virs 48 dB
0%
pašvaldība: 0%
Mājokļi ar vēja turbīnu troksni virs 40 dB
0%
Ceļu satiksmes troksnis naktī virs 50 dB
1%
pašvaldība: 9%

Trokšņa līmenis 247 mājokļos

  • līdz 45 dB: ļoti klusi 39% 96
  • 46–50 dB: klusi 43% 105
  • 51–55 dB: mērens troksnis 15% 38
  • 56–60 dB: paaugstināts troksnis 2% 6
  • 61–65 dB: trokšņaini 1% 2

Plūdi

Mājokļi, kurus var skart plūdi
0%
pašvaldība: 0%
No tiem ar ūdens dziļumu virs 0,5 m
0%
No tiem ar ūdens dziļumu virs 2 m
0%
Maksimālais ūdens dziļums
nav

Gaiss, gaisma un zaļās zonas

NO₂
8,9 µg/m³
1% virs WHO ieteiktā līmeņa (10)
PM2,5
7,6 µg/m³
100% virs WHO ieteiktā līmeņa (5)
PM10
12,9 µg/m³
0% virs WHO ieteiktā līmeņa (15)
Apgaismojums naktī
Blāvs apgaismojums
pašvaldībā: blāvs apgaismojums
Zaļās zonas 500 m rādiusā
68%
pašvaldībā 47%

Troksnis: RIVM trokšņa kartes (autoceļi un dzelzceļš — 2020, gaisa satiksme — 2022, vēja turbīnas — 2024), gada vidējais Lden ar 10 m izšķirtspēju, vērtības noteiktas katrai adresei. Plūdi: LIWO (Rijkswaterstaat), maksimālā ūdens dziļuma karte; dziļums nenorāda plūdu varbūtību. Gaiss: RIVM gada vidējās koncentrācijas ar 25 m izšķirtspēju. Gaisma: RIVM 2023. gada gaismas emisijas karte. Zaļās zonas: RIVM 2022. gada zaļo zonu karte, zaļo zonu īpatsvars 500 m rādiusā. Ieslēdziet trokšņa slāni augstāk redzamajā kartē.

Klimats un drošība

Sajūtamā temperatūra karstā dienā
39 °C
ekstrēms karstuma stress
Mājokļi ar ārkārtēju karstuma stresu (41 °C vai vairāk)
69%
pašvaldība: 97%
Siltumsalas efekts
0,8–1,0 °C
vidēji siltāk nekā ārpus apbūvētās teritorijas
Mājokļi ar vēsu vietu 300 m rādiusā
100%
pašvaldība: 78%
Neapplūstošs stāvs vissmagāko plūdu gadījumā
100%
Mājokļi ar paaugstinātu gruntsūdeņu izraisītas applūšanas varbūtību 2050. gadā
100%
pašvaldība: 100%
Mājokļi, gar kuriem iet lietusūdens noteces ceļš
23%
pašvaldība: 23%
Mājokļi augstsprieguma līnijas magnētiskā lauka zonā
0%
pašvaldība: 1%
Mājokļi 1 km rādiusā no vēja turbīnas
0%
pašvaldība: 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): sajūtamā temperatūra un siltumsalas efekts 2022. gadā, vēsas vietas, plūdu varbūtība konkrētajā vietā (vismaz 20 cm ūdens), neapplūstoši stāvi, gruntsūdeņu izraisītas applūšanas varbūtība 2050. gadā (augstais scenārijs), lietusūdens noteces ceļi pie nokrišņu daudzuma 70 mm stundā; dati iegūti katra mājokļa atrašanās vietā. Augstsprieguma līnijas: RIVM Netkaart ar aprēķinātajiem attālumiem. Vēja turbīnas: RIVM. Ieslēdziet karstuma slāni augstāk redzamajā kartē.

Drošība

Noziedzīgi nodarījumi uz 1 000 iedzīvotājiem
16
sep 2025 – aug 2026
Reģistrētie noziedzīgie nodarījumi
8
-11% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu
Zādzības ar ielaušanos mājoklī uz 1 000 mājokļiem
8,1
2 zādzības ar ielaušanos
Pašvaldība
36
uz 1 000 iedzīvotājiem
Nederland
45
uz 1 000 iedzīvotājiem

Noziedzīgo nodarījumu veidi (pēdējos 12 mēnešos)

  • Woninginbraak 25% 2
  • Mishandeling 13% 1
  • Vernieling 13% 1

Pa gadiem

  1. 182021
  2. 152022
  3. 192023
  4. 112024
  5. 72025

Avots: policija, reģistrētie noziedzīgie nodarījumi pa teritorijām (CBS/policijas atvērtie dati, mēneša rādītāji). Rādītājs uz 1 000 iedzīvotājiem aprēķināts, izmantojot teritorijas iedzīvotāju skaitu; ne par katru noziedzīgu nodarījumu tiek ziņots.

Dzīves vides kvalitāte

Ļoti laba Leefbaarometer 2024

ļoti neapmierinošiizcili

Dzīves vides kvalitāte
Ļoti laba
8. klase no 9, 2024. gada novērtējums
Vērtējums
4,25
+0,15 salīdzinājumā ar vidējo rādītāju valstī
Kopš iepriekšējā novērtējuma
+0,01
2022. gada novērtējums: Ļoti laba
Pašvaldība
Pilnībā apmierinoša
vērtējums 4,07

Piecas jomas: novirze no vidējā rādītāja valstī

  • Fiziskā vide zaļās zonas, ūdeņi, apbūve, troksnis +0,04 pilnībā apmierinoša
  • Mājokļu fonds veids, būvniecības gads, īpašuma forma +0,06 pilnībā apmierinoša
  • Infrastruktūra un pakalpojumi veikali, skolas, veselības aprūpe, sabiedriskais transports −0,03 apmierinoša
  • Sociālā saliedētība iedzīvotāju sastāvs, pārcelšanās +0,04 apmierinoša
  • Sabiedriskās kārtības traucējumi un nedrošība noziedzība un sabiedriskās kārtības traucējumi +0,04 apmierinoša

Avots: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Reizi divos gados veikts novērtējums, kas balstīts uz vairāk nekā simt raksturlielumiem; vērtējums atspoguļo, kā iedzīvotāji vidēji vērtē dzīves vides kvalitāti. Negatīva vērtība = zem vidējā rādītāja valstī.

Grunts un pamati

Grunts nosēšanās (kopējā)
+1,0 mm gadā
pašvaldība: +0,9 mm
Grunts nosēšanās (virsējos slāņos)
−0,2 mm gadā
kūdras un māla sablīvēšanās

Avots: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): grunts nosēšanās pēc satelītmērījumiem (Bodemdalingskaart), pamatu bojājumu risks katrā apkaimē (Deltares/KCAF, riskam pakļauto mājokļu ar koka pāļu vai seklajiem pamatiem īpatsvars). Apkaimes vidējais rādītājs, nevis atsevišķa mājokļa novērtējums.

Ienākumi un darbs

Mājsaimniecību neto aktīvu mediāna
€ 278.800
Nodarbinātības līmenis
59%
vecumā no 15 līdz 75 gadiem
Pašnodarbinātie
20%
no nodarbinātajiem iedzīvotājiem
Iedzīvotāji ar augstākajiem ienākumiem (20% valstī)
25%
iedzīvotāju īpatsvars (valstī 20%)