Apkaime Schellerhoek

Apkaime rajonā Schelle · pašvaldība: Zwolle · Overijssel

  • Mājokļu skaits: 367
  • Iedzīvotāji: 955
  • vid. būvniecības gads: 1994
  • vid. WOZ vērtība: € 425.000

Dzīve Schellerhoek: šajā teritorijā (apkaime pašvaldībā Zwolle) ir Mājokļu skaits: 367, Iedzīvotāji: 955 un 350 mājsaimniecības. Mājokļi Schellerhoek teritorijā ir galvenokārt šāda veida: rindu mājas vidējā sekcija (66%) un rindu mājas gala sekcija (22%), galvenokārt būvēti laikposmā 1990-2009 (93%) un ar 91% īpašnieku apdzīvotiem mājokļiem un 9% īres mājokļiem. Vidējā WOZ vērtība ir € 425.000. No mājokļiem ar reģistrētu energoefektivitātes klasi 65% ir A vai B klase; visizplatītākā energoefektivitātes klase ir B. Dzīves vides kvalitātes vērtējums saskaņā ar Leefbaarometer ir izcila, vidējais trokšņa līmenis ir 63 dB (trokšņaini) un policija reģistrējusi 24,1 noziedzīgus nodarījumus uz 1 000 iedzīvotājiem (valstī kopumā — 45,3). Lielveikals atrodas vidēji 900 m attālumā, sākumskola — 500 m attālumā un 47% mājsaimniecību ir bērni. Vietnē Huisleon par katru mājokli Schellerhoek teritorijā atradīsiet aptuveno vērtību, energoefektivitātes klasi, mājokļa ikmēneša izmaksas, informāciju par dzīves vidi un aktuālos pārdošanas un īres piedāvājumus.

Karte

Robeža atbilstoši CBS 2024. gada rajonu un apkaimju kartei. Tuviniet, lai skatītu atsevišķus mājokļus; noklikšķiniet uz mājokļa, lai skatītu sīkāku informāciju. Atvērt mājokļu kartē

Schellerhoek: mājokļi

Mājokļi
367
dzīvošanai paredzētu objektu adreses (BAG)
Vidējais būvniecības gads
1994
Vidējā mājokļa platība
138 m²
Mājokļu fonds (CBS)
372
2025

Mājokļa veids

  • Rindu mājas vidējā sekcija 66% 244
  • Rindu mājas gala sekcija 22% 80
  • Dzīvoklis 9% 33
  • Savrupmāja 2% 8
  • Dvīņu mājas daļa 1% 2

Energoefektivitātes klase

  • A vai augstāka 21% 78
  • B 43% 159
  • C 35% 127
  • G 0% 1
  • Nav energoefektivitātes klases 1% 2

Būvniecības periods

  • Pirms 1945. gada 0% 1
  • 1970–1989 1% 4
  • 1990–2009 93% 341
  • 2010. gadā un vēlāk 6% 21

Iedzīvotāji

Iedzīvotāji
955
2025. gada 1. janvāris
Mājsaimniecības
350
vidēji 2,6 personas
Vienas personas mājsaimniecības
14%
Nīderlandē: 40%
Mājsaimniecības ar bērniem
47%
Nīderlandē: 32%
Iedzīvotāju blīvums
3.984
iedzīvotāji uz km²
Platība
0,2 km²
Dzimuši ārpus Nīderlandes
6%
Nīderlandē: 16%
Nabadzībā dzīvojošie
0%
Nīderlandē: 3%
Sociālās palīdzības pabalsti
0
uz 1 000 iedzīvotājiem · Nīderlandē: 22
Nodarbinātības līmenis
78%
Nīderlandē: 72%
Darbinieki ar beztermiņa darba līgumu
70%
Nīderlandē: 56%

Vecuma struktūra

  • 0–15 gadi 17% 160
  • 15–25 gadi 13% 120
  • 25–45 gadi 18% 175
  • 45–65 gadi 35% 335
  • 65 gadi un vairāk 17% 165

Izcelsme

  • Nederland 88% 840
  • Eiropa (izņemot Nīderlandi) 3% 25
  • Ārpus Eiropas 9% 85

Izglītības līmenis (15–75 gadi)

  • Sākumizglītība, vmbo, mbo 1 13% 100
  • Vidējā izglītība (havo, vwo, mbo 2–4) 32% 240
  • Augstākā izglītība (hbo, wo) 55% 420

Avots: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Izcelsme pēc CBS klasifikācijas (personas vai tās vecāku dzimšanas valsts); izglītības līmenis iedzīvotājiem vecumā no 15 līdz 75 gadiem; ienākumi standartizēti atbilstoši mājsaimniecības lielumam un sastāvam; datus par nelielām grupām CBS nepublicē.

Mājokļi un to vērtība

Vidējā WOZ vērtība
€ 425.000
CBS 2024
Īpašnieku apdzīvoti mājokļi
91%
Īres mājokļi
9%
5% sociālo mājokļu organizāciju īpašumā
Vienģimenes mājas
89%
11% daudzdzīvokļu ēkās
Uzbūvēti pēdējos 10 gados
1%
Neapdzīvoti mājokļi
1%
Gada laikā uzbūvētie mājokļi
0
ekspluatācijā nodoti mājokļi

WOZ vērtība ir visu teritorijas mājokļu vidējā vērtība (vērtēšanas datums — iepriekšējā gada 1. janvāris), nevis konkrēta mājokļa tirgus vērtība.

Enerģija

Vid. elektroenerģijas patēriņš
2.710 kWh
uz vienu mājokli gadā
Vidējais tīklā nodotās elektroenerģijas daudzums
1.550 kWh
saules elektroenerģija uz vienu mājokli
Vidējais gāzes patēriņš
830 m³
uz vienu mājokli gadā
Mājokļi ar saules paneļiem
70%
Bez dabasgāzes
3%
Galvenokārt elektriskā apkure
11%
Apkure (WarmteAtlas)
91% individuālā centrālapkure, 4% ēkas kopējā apkure, 2% — elektriskā apkure
2022
Ģeotermālās enerģijas potenciāls
30-50%kans >5MWth
Slochteren formācija

Patēriņš ir vidējais rādītājs visiem mājokļiem ar pieslēgumu attiecīgajā teritorijā (CBS); energoefektivitātes klašu sadalījums pieejams sadaļā “Mājokļi”.

Infrastruktūra, pakalpojumi un sasniedzamība

Liels pārtikas lielveikals
900 m
vid. attālums
Ģimenes ārsta prakse
1,0 km
vid. attālums
Sākumskola
500 m
vid. attālums
Bērnudārzs
400 m
vid. attālums
Skolas 3 km rādiusā
14
Urbanizācijas līmenis
Augsts urbanizācijas līmenis
Adrešu skaits uz km²: 2.448
Automašīnu skaits uz mājsaimniecību
1,1
Vieglo automobiļu skaits: 397
Uzņēmumu darbības vietas
85
tostarp 5 tirdzniecībā, izmitināšanā un ēdināšanā

Attālumi pa ceļiem — vidējie rādītāji visiem teritorijas iedzīvotājiem (CBS).

Dzīves vide: troksnis, ūdens, gaiss, gaisma un zaļās zonas

Vidējais trokšņa līmenis (Lden)
63 dB
pašvaldībā 54 dB
Mājokļi ar ceļu satiksmes troksni virs 55 dB
45%
pašvaldība: 19%
Mājokļi ar dzelzceļa satiksmes troksni virs 55 dB
2%
pašvaldība: 1%
Mājokļi ar gaisa satiksmes troksni virs 48 dB
0%
pašvaldība: 0%
Mājokļi ar vēja turbīnu troksni virs 40 dB
0%
pašvaldība: 0%
Ceļu satiksmes troksnis naktī virs 50 dB
10%
pašvaldība: 6%

Trokšņa līmenis 367 mājokļos

  • 56–60 dB: paaugstināts troksnis 26% 97
  • 61–65 dB: trokšņaini 51% 186
  • 66–70 dB: ļoti trokšņaini 23% 84

Plūdi

Mājokļi, kurus var skart plūdi
100%
pašvaldība: 98%
No tiem ar ūdens dziļumu virs 0,5 m
100%
No tiem ar ūdens dziļumu virs 2 m
100%
Maksimālais ūdens dziļums
4,4 m
vidēji 3,9 m applūstošajās vietās

Gaiss, gaisma un zaļās zonas

NO₂
10,0 µg/m³
55% virs WHO ieteiktā līmeņa (10)
PM2,5
7,6 µg/m³
100% virs WHO ieteiktā līmeņa (5)
PM10
13,5 µg/m³
0% virs WHO ieteiktā līmeņa (15)
Apgaismojums naktī
Apgaismots
pašvaldībā: apgaismots
Zaļās zonas 500 m rādiusā
44%
pašvaldībā 43%

Troksnis: RIVM trokšņa kartes (autoceļi un dzelzceļš — 2020, gaisa satiksme — 2022, vēja turbīnas — 2024), gada vidējais Lden ar 10 m izšķirtspēju, vērtības noteiktas katrai adresei. Plūdi: LIWO (Rijkswaterstaat), maksimālā ūdens dziļuma karte; dziļums nenorāda plūdu varbūtību. Gaiss: RIVM gada vidējās koncentrācijas ar 25 m izšķirtspēju. Gaisma: RIVM 2023. gada gaismas emisijas karte. Zaļās zonas: RIVM 2022. gada zaļo zonu karte, zaļo zonu īpatsvars 500 m rādiusā. Ieslēdziet trokšņa slāni augstāk redzamajā kartē.

Klimats un drošība

Sajūtamā temperatūra karstā dienā
45 °C
ekstrēms karstuma stress
Mājokļi ar ārkārtēju karstuma stresu (41 °C vai vairāk)
93%
pašvaldība: 91%
Siltumsalas efekts
1,4–1,6 °C
vidēji siltāk nekā ārpus apbūvētās teritorijas
Mājokļi ar vēsu vietu 300 m rādiusā
76%
pašvaldība: 78%
Mājokļi ar vidēju vai lielu plūdu varbūtību
100%
pašvaldība: 77%
Neapplūstošs stāvs vissmagāko plūdu gadījumā
26%
Mājokļi ar paaugstinātu gruntsūdeņu izraisītas applūšanas varbūtību 2050. gadā
90%
pašvaldība: 76%
Mājokļi, gar kuriem iet lietusūdens noteces ceļš
1%
pašvaldība: 7%
Mājokļi augstsprieguma līnijas magnētiskā lauka zonā
0%
pašvaldība: 0%
Mājokļi 1 km rādiusā no vēja turbīnas
0%
pašvaldība: 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): sajūtamā temperatūra un siltumsalas efekts 2022. gadā, vēsas vietas, plūdu varbūtība konkrētajā vietā (vismaz 20 cm ūdens), neapplūstoši stāvi, gruntsūdeņu izraisītas applūšanas varbūtība 2050. gadā (augstais scenārijs), lietusūdens noteces ceļi pie nokrišņu daudzuma 70 mm stundā; dati iegūti katra mājokļa atrašanās vietā. Augstsprieguma līnijas: RIVM Netkaart ar aprēķinātajiem attālumiem. Vēja turbīnas: RIVM. Ieslēdziet karstuma slāni augstāk redzamajā kartē.

Drošība

Noziedzīgi nodarījumi uz 1 000 iedzīvotājiem
24
sep 2025 – aug 2026
Reģistrētie noziedzīgie nodarījumi
23
-36% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu
Zādzības ar ielaušanos mājoklī uz 1 000 mājokļiem
0,0
0 zādzību ar ielaušanos
Pašvaldība
56
uz 1 000 iedzīvotājiem
Nederland
45
uz 1 000 iedzīvotājiem

Noziedzīgo nodarījumu veidi (pēdējos 12 mēnešos)

  • Vernieling 17% 4
  • Mishandeling 4% 1

Pa gadiem

  1. 382021
  2. 352022
  3. 312023
  4. 332024
  5. 252025

Avots: policija, reģistrētie noziedzīgie nodarījumi pa teritorijām (CBS/policijas atvērtie dati, mēneša rādītāji). Rādītājs uz 1 000 iedzīvotājiem aprēķināts, izmantojot teritorijas iedzīvotāju skaitu; ne par katru noziedzīgu nodarījumu tiek ziņots.

Dzīves vides kvalitāte

Izcila Leefbaarometer 2024

ļoti neapmierinošiizcili

Dzīves vides kvalitāte
Izcila
9. klase no 9, 2024. gada novērtējums
Vērtējums
4,31
+0,21 salīdzinājumā ar vidējo rādītāju valstī
Kopš iepriekšējā novērtējuma
+0,01
2022. gada novērtējums: Izcila
Pašvaldība
Laba
vērtējums 4,13

Piecas jomas: novirze no vidējā rādītāja valstī

  • Fiziskā vide zaļās zonas, ūdeņi, apbūve, troksnis −0,02 apmierinoša
  • Mājokļu fonds veids, būvniecības gads, īpašuma forma +0,05 pilnībā apmierinoša
  • Infrastruktūra un pakalpojumi veikali, skolas, veselības aprūpe, sabiedriskais transports +0,02 apmierinoša
  • Sociālā saliedētība iedzīvotāju sastāvs, pārcelšanās +0,07 pilnībā apmierinoša
  • Sabiedriskās kārtības traucējumi un nedrošība noziedzība un sabiedriskās kārtības traucējumi +0,09 laba

Avots: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Reizi divos gados veikts novērtējums, kas balstīts uz vairāk nekā simt raksturlielumiem; vērtējums atspoguļo, kā iedzīvotāji vidēji vērtē dzīves vides kvalitāti. Negatīva vērtība = zem vidējā rādītāja valstī.

Grunts un pamati

Grunts nosēšanās (kopējā)
−2,1 mm gadā
pašvaldība: −1,3 mm
Grunts nosēšanās (virsējos slāņos)
−1,1 mm gadā
kūdras un māla sablīvēšanās
Prognozētā nosēšanās līdz 2050. gadam
0 cm
augstas ietekmes scenārijs
Mājokļi ar koka pamatu pāļu trupes risku
0,0%
zeer laag, pašvaldība 0,2%
Koka pamatu pāļu trupe 2050. gadā
0,0%
augstas ietekmes scenārijs, sausākas vasaras
Nevienmērīga nosēšanās 2050. gadā
1,0%
riskam pakļautie mājokļi ar seklajiem pamatiem

Avots: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): grunts nosēšanās pēc satelītmērījumiem (Bodemdalingskaart), pamatu bojājumu risks katrā apkaimē (Deltares/KCAF, riskam pakļauto mājokļu ar koka pāļu vai seklajiem pamatiem īpatsvars). Apkaimes vidējais rādītājs, nevis atsevišķa mājokļa novērtējums.

Ienākumi un darbs

Mājsaimniecību neto aktīvu mediāna
€ 375.200
Nodarbinātības līmenis
78%
vecumā no 15 līdz 75 gadiem
Pašnodarbinātie
10%
no nodarbinātajiem iedzīvotājiem
Iedzīvotāji ar augstākajiem ienākumiem (20% valstī)
32,3%
iedzīvotāju īpatsvars (valstī 20%)