Rajons Bedum

Rajons pašvaldībā Het Hogeland · Groningen

  • Mājokļu skaits: 4.891
  • Iedzīvotāji: 10.680
  • vid. būvniecības gads: 1972
  • vid. WOZ vērtība: € 303.000

Dzīve Bedum: šajā teritorijā (rajons pašvaldībā Het Hogeland) ir Mājokļu skaits: 4.891, Iedzīvotāji: 10.680 un 4.565 mājsaimniecības. Mājokļi Bedum teritorijā ir galvenokārt šāda veida: savrupmāja (27%) un rindu mājas vidējā sekcija (23%), galvenokārt būvēti laikposmā 1970-1989 (27%) un ar 69% īpašnieku apdzīvotiem mājokļiem un 31% īres mājokļiem. Vidējā WOZ vērtība ir € 303.000. No mājokļiem ar reģistrētu energoefektivitātes klasi 46% ir A vai B klase; visizplatītākā energoefektivitātes klase ir A. Dzīves vides kvalitātes vērtējums saskaņā ar Leefbaarometer ir laba, vidējais trokšņa līmenis ir 48 dB (klusi) un policija reģistrējusi 20,2 noziedzīgus nodarījumus uz 1 000 iedzīvotājiem (valstī kopumā — 45,3). Lielveikals atrodas vidēji 1,1 km attālumā, sākumskola — 900 m attālumā un 35% mājsaimniecību ir bērni. Vietnē Huisleon par katru mājokli Bedum teritorijā atradīsiet aptuveno vērtību, energoefektivitātes klasi, mājokļa ikmēneša izmaksas, informāciju par dzīves vidi un aktuālos pārdošanas un īres piedāvājumus.

Karte

Robeža atbilstoši CBS 2024. gada rajonu un apkaimju kartei. Tuviniet, lai skatītu atsevišķus mājokļus; noklikšķiniet uz mājokļa, lai skatītu sīkāku informāciju. Atvērt mājokļu kartē

Bedum: mājokļi

Mājokļi
4.891
dzīvošanai paredzētu objektu adreses (BAG)
Vidējais būvniecības gads
1972
Vidējā mājokļa platība
136 m²
Mājokļu fonds (CBS)
4.858
2025

Mājokļa veids

  • Savrupmāja 27% 1.340
  • Rindu mājas vidējā sekcija 23% 1.140
  • Dvīņu mājas daļa 20% 992
  • Dzīvoklis 16% 771
  • Rindu mājas gala sekcija 13% 648

Energoefektivitātes klase

  • A vai augstāka 27% 1.320
  • B 17% 816
  • C 22% 1.074
  • D 9% 429
  • E 3% 157
  • F 5% 237
  • G 13% 639
  • Nav energoefektivitātes klases 4% 219

Būvniecības periods

  • Pirms 1945. gada 20% 986
  • 1945–1969 14% 695
  • 1970–1989 27% 1.320
  • 1990–2009 22% 1.093
  • 2010. gadā un vēlāk 16% 780
  • Nav zināms 0% 17

Iedzīvotāji

Iedzīvotāji
10.680
2025. gada 1. janvāris
Mājsaimniecības
4.565
vidēji 2,3 personas
Vienas personas mājsaimniecības
31%
Nīderlandē: 40%
Mājsaimniecības ar bērniem
35%
Nīderlandē: 32%
Iedzīvotāju blīvums
239
iedzīvotāji uz km²
Platība
45,0 km²
no kopējās platības 0,4 km² aizņem ūdeņi
Dzimuši ārpus Nīderlandes
5%
Nīderlandē: 16%
Standartizētie ienākumi
€ 38.900
vid. uz mājsaimniecību gadā · Nīderlandē: € 42.080
Nabadzībā dzīvojošie
2%
Nīderlandē: 3%
Sociālās palīdzības pabalsti
16
uz 1 000 iedzīvotājiem · Nīderlandē: 22
Nodarbinātības līmenis
72%
Nīderlandē: 72%
Darbinieki ar beztermiņa darba līgumu
61%
Nīderlandē: 56%

Vecuma struktūra

  • 0–15 gadi 16% 1.675
  • 15–25 gadi 11% 1.150
  • 25–45 gadi 22% 2.360
  • 45–65 gadi 27% 2.885
  • 65 gadi un vairāk 24% 2.615

Izcelsme

  • Nederland 90% 9.550
  • Eiropa (izņemot Nīderlandi) 4% 410
  • Ārpus Eiropas 7% 700

Izglītības līmenis (15–75 gadi)

  • Sākumizglītība, vmbo, mbo 1 24% 1.880
  • Vidējā izglītība (havo, vwo, mbo 2–4) 48% 3.750
  • Augstākā izglītība (hbo, wo) 28% 2.150

Avots: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Izcelsme pēc CBS klasifikācijas (personas vai tās vecāku dzimšanas valsts); izglītības līmenis iedzīvotājiem vecumā no 15 līdz 75 gadiem; ienākumi standartizēti atbilstoši mājsaimniecības lielumam un sastāvam; datus par nelielām grupām CBS nepublicē.

Mājokļi un to vērtība

Vidējā WOZ vērtība
€ 303.000
CBS 2024
Īpašnieku apdzīvoti mājokļi
69%
Īres mājokļi
31%
22% sociālo mājokļu organizāciju īpašumā
Vienģimenes mājas
86%
14% daudzdzīvokļu ēkās
Uzbūvēti pēdējos 10 gados
9%
Neapdzīvoti mājokļi
5%
Gada laikā uzbūvētie mājokļi
55
ekspluatācijā nodoti mājokļi

WOZ vērtība ir visu teritorijas mājokļu vidējā vērtība (vērtēšanas datums — iepriekšējā gada 1. janvāris), nevis konkrēta mājokļa tirgus vērtība.

Enerģija

Vid. elektroenerģijas patēriņš
2.550 kWh
uz vienu mājokli gadā
Vidējais tīklā nodotās elektroenerģijas daudzums
1.340 kWh
saules elektroenerģija uz vienu mājokli
Vidējais gāzes patēriņš
950 m³
uz vienu mājokli gadā
Mājokļi ar saules paneļiem
61%
Bez dabasgāzes
5%
Galvenokārt elektriskā apkure
11%

Patēriņš ir vidējais rādītājs visiem mājokļiem ar pieslēgumu attiecīgajā teritorijā (CBS); energoefektivitātes klašu sadalījums pieejams sadaļā “Mājokļi”.

Infrastruktūra, pakalpojumi un sasniedzamība

Liels pārtikas lielveikals
1,1 km
vid. attālums
Ģimenes ārsta prakse
1,2 km
vid. attālums
Sākumskola
900 m
vid. attālums
Bērnudārzs
700 m
vid. attālums
Skolas 3 km rādiusā
3
Urbanizācijas līmenis
Zems urbanizācijas līmenis
Adrešu skaits uz km²: 714
Automašīnu skaits uz mājsaimniecību
1,1
Vieglo automobiļu skaits: 5.051
Uzņēmumu darbības vietas
1.125
tostarp 155 tirdzniecībā, izmitināšanā un ēdināšanā

Attālumi pa ceļiem — vidējie rādītāji visiem teritorijas iedzīvotājiem (CBS).

Skolas

rajons Bedum: 5 skolas ar informāciju par skolēnu skaitu un inspekcijas vērtējumu.

Visas skolas pašvaldībā Het Hogeland

DUO atvērtie izglītības dati un Inspectie van het Onderwijs; skola ir piesaistīta apkaimei pēc tās atrašanās vietas adreses.

Dzīves vide: troksnis, ūdens, gaiss, gaisma un zaļās zonas

Vidējais trokšņa līmenis (Lden)
48 dB
pašvaldībā 47 dB
Mājokļi ar ceļu satiksmes troksni virs 55 dB
9%
pašvaldība: 9%
Mājokļi ar dzelzceļa satiksmes troksni virs 55 dB
0%
pašvaldība: 0%
Mājokļi ar gaisa satiksmes troksni virs 48 dB
0%
pašvaldība: 0%
Mājokļi ar vēja turbīnu troksni virs 40 dB
0%
pašvaldība: 1%
Ceļu satiksmes troksnis naktī virs 50 dB
2%
pašvaldība: 3%

Trokšņa līmenis 4.891 mājokļos

  • līdz 45 dB: ļoti klusi 32% 1.589
  • 46–50 dB: klusi 41% 1.999
  • 51–55 dB: mērens troksnis 19% 936
  • 56–60 dB: paaugstināts troksnis 6% 294
  • 61–65 dB: trokšņaini 1% 69
  • 66–70 dB: ļoti trokšņaini 0% 4

Plūdi

Mājokļi, kurus var skart plūdi
100%
pašvaldība: 91%
No tiem ar ūdens dziļumu virs 0,5 m
100%
No tiem ar ūdens dziļumu virs 2 m
24%
Maksimālais ūdens dziļums
2,6 m
vidēji 1,8 m applūstošajās vietās

Gaiss, gaisma un zaļās zonas

NO₂
6,1 µg/m³
0% virs WHO ieteiktā līmeņa (10)
PM2,5
6,3 µg/m³
100% virs WHO ieteiktā līmeņa (5)
PM10
12,2 µg/m³
0% virs WHO ieteiktā līmeņa (15)
Apgaismojums naktī
Tumšs
pašvaldībā: tumšs
Zaļās zonas 500 m rādiusā
58%
pašvaldībā 67%

Troksnis: RIVM trokšņa kartes (autoceļi un dzelzceļš — 2020, gaisa satiksme — 2022, vēja turbīnas — 2024), gada vidējais Lden ar 10 m izšķirtspēju, vērtības noteiktas katrai adresei. Plūdi: LIWO (Rijkswaterstaat), maksimālā ūdens dziļuma karte; dziļums nenorāda plūdu varbūtību. Gaiss: RIVM gada vidējās koncentrācijas ar 25 m izšķirtspēju. Gaisma: RIVM 2023. gada gaismas emisijas karte. Zaļās zonas: RIVM 2022. gada zaļo zonu karte, zaļo zonu īpatsvars 500 m rādiusā. Ieslēdziet trokšņa slāni augstāk redzamajā kartē.

Klimats un drošība

Sajūtamā temperatūra karstā dienā
46–48 °C
ekstrēms karstuma stress
Mājokļi ar ārkārtēju karstuma stresu (41 °C vai vairāk)
98%
pašvaldība: 97%
Siltumsalas efekts
0,4–0,6 °C
vidēji siltāk nekā ārpus apbūvētās teritorijas
Mājokļi ar vēsu vietu 300 m rādiusā
88%
pašvaldība: 94%
Mājokļi ar vidēju vai lielu plūdu varbūtību
1%
pašvaldība: 1%
Mājokļi ar paaugstinātu gruntsūdeņu izraisītas applūšanas varbūtību 2050. gadā
16%
pašvaldība: 36%
Mājokļi, gar kuriem iet lietusūdens noteces ceļš
9%
pašvaldība: 9%
Mājokļi augstsprieguma līnijas magnētiskā lauka zonā
0%
pašvaldība: 0%
Mājokļi 1 km rādiusā no vēja turbīnas
25%
pašvaldība: 37%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): sajūtamā temperatūra un siltumsalas efekts 2022. gadā, vēsas vietas, plūdu varbūtība konkrētajā vietā (vismaz 20 cm ūdens), neapplūstoši stāvi, gruntsūdeņu izraisītas applūšanas varbūtība 2050. gadā (augstais scenārijs), lietusūdens noteces ceļi pie nokrišņu daudzuma 70 mm stundā; dati iegūti katra mājokļa atrašanās vietā. Augstsprieguma līnijas: RIVM Netkaart ar aprēķinātajiem attālumiem. Vēja turbīnas: RIVM. Ieslēdziet karstuma slāni augstāk redzamajā kartē.

Drošība

Noziedzīgi nodarījumi uz 1 000 iedzīvotājiem
20
sep 2025 – aug 2026
Reģistrētie noziedzīgie nodarījumi
216
-6% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu
Zādzības ar ielaušanos mājoklī uz 1 000 mājokļiem
1,6
8 zādzības ar ielaušanos
Pašvaldība
23
uz 1 000 iedzīvotājiem
Nederland
45
uz 1 000 iedzīvotājiem

Noziedzīgo nodarījumu veidi (pēdējos 12 mēnešos)

  • Vernieling 9% 19
  • Fietsdiefstal 8% 18
  • Mishandeling 6% 13
  • Woninginbraak 4% 8
  • Bedreiging 4% 8
  • Winkeldiefstal 3% 6
  • Inbraak schuur/garage 1% 2
  • Diefstal uit auto 1% 2

Pa gadiem

  1. 1992021
  2. 1712022
  3. 1872023
  4. 2022024
  5. 2212025

Avots: policija, reģistrētie noziedzīgie nodarījumi pa teritorijām (CBS/policijas atvērtie dati, mēneša rādītāji). Rādītājs uz 1 000 iedzīvotājiem aprēķināts, izmantojot teritorijas iedzīvotāju skaitu; ne par katru noziedzīgu nodarījumu tiek ziņots.

Dzīves vides kvalitāte

Laba Leefbaarometer 2024

ļoti neapmierinošiizcili

Dzīves vides kvalitāte
Laba
7. klase no 9, 2024. gada novērtējums
Vērtējums
4,16
+0,05 salīdzinājumā ar vidējo rādītāju valstī
Kopš iepriekšējā novērtējuma
−0,02
2022. gada novērtējums: Laba
Pašvaldība
Laba
vērtējums 4,12

Piecas jomas: novirze no vidējā rādītāja valstī

  • Fiziskā vide zaļās zonas, ūdeņi, apbūve, troksnis −0,01 apmierinoša
  • Mājokļu fonds veids, būvniecības gads, īpašuma forma +0,05 pilnībā apmierinoša
  • Infrastruktūra un pakalpojumi veikali, skolas, veselības aprūpe, sabiedriskais transports −0,10 neapmierinoša
  • Sociālā saliedētība iedzīvotāju sastāvs, pārcelšanās +0,04 pilnībā apmierinoša
  • Sabiedriskās kārtības traucējumi un nedrošība noziedzība un sabiedriskās kārtības traucējumi +0,08 laba

Avots: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Reizi divos gados veikts novērtējums, kas balstīts uz vairāk nekā simt raksturlielumiem; vērtējums atspoguļo, kā iedzīvotāji vidēji vērtē dzīves vides kvalitāti. Negatīva vērtība = zem vidējā rādītāja valstī.

Ienākumi un darbs

Vidējie ienākumi uz vienu iedzīvotāju
€ 31.500
gadā
Vidējie ienākumi uz vienu ienākumu saņēmēju
€ 38.400
gadā
Mājsaimniecību neto aktīvu mediāna
€ 203.900
Nodarbinātības līmenis
72%
vecumā no 15 līdz 75 gadiem
Pašnodarbinātie
16%
no nodarbinātajiem iedzīvotājiem
Iedzīvotāji ar augstākajiem ienākumiem (20% valstī)
15,8%
iedzīvotāju īpatsvars (valstī 20%)

Apkaimes: Bedum 10