Rajons Centrum

Rajons pašvaldībā Purmerend · Noord-Holland

  • Mājokļu skaits: 3.112
  • Iedzīvotāji: 5.095
  • vid. būvniecības gads: 1969
  • vid. WOZ vērtība: € 340.000

Dzīve Centrum: šajā teritorijā (rajons pašvaldībā Purmerend) ir Mājokļu skaits: 3.112, Iedzīvotāji: 5.095 un 2.855 mājsaimniecības. Mājokļi Centrum teritorijā ir galvenokārt šāda veida: dzīvoklis (64%) un rindu mājas vidējā sekcija (24%), galvenokārt būvēti laikposmā pirms 1945. gada (26%) un ar 44% īpašnieku apdzīvotiem mājokļiem un 56% īres mājokļiem. Vidējā WOZ vērtība ir € 340.000. No mājokļiem ar reģistrētu energoefektivitātes klasi 50% ir A vai B klase; visizplatītākā energoefektivitātes klase ir A. Dzīves vides kvalitātes vērtējums saskaņā ar Leefbaarometer ir laba, vidējais trokšņa līmenis ir 54 dB (mēreni trokšņaini) un policija reģistrējusi 82,8 noziedzīgus nodarījumus uz 1 000 iedzīvotājiem (valstī kopumā — 45,3). Lielveikals atrodas vidēji 800 m attālumā, sākumskola — 600 m attālumā un 18% mājsaimniecību ir bērni. Vietnē Huisleon par katru mājokli Centrum teritorijā atradīsiet aptuveno vērtību, energoefektivitātes klasi, mājokļa ikmēneša izmaksas, informāciju par dzīves vidi un aktuālos pārdošanas un īres piedāvājumus.

Karte

Robeža atbilstoši CBS 2024. gada rajonu un apkaimju kartei. Tuviniet, lai skatītu atsevišķus mājokļus; noklikšķiniet uz mājokļa, lai skatītu sīkāku informāciju. Atvērt mājokļu kartē

Centrum: mājokļi

Mājokļi
3.112
dzīvošanai paredzētu objektu adreses (BAG)
Vidējais būvniecības gads
1969
Vidējā mājokļa platība
88 m²
Mājokļu fonds (CBS)
2.955
2025

Mājokļa veids

  • Dzīvoklis 64% 1.994
  • Rindu mājas vidējā sekcija 24% 735
  • Rindu mājas gala sekcija 9% 281
  • Dvīņu mājas daļa 2% 51
  • Savrupmāja 2% 51

Energoefektivitātes klase

  • A vai augstāka 36% 1.121
  • B 12% 358
  • C 20% 608
  • D 7% 207
  • E 5% 171
  • F 8% 250
  • G 7% 232
  • Nav energoefektivitātes klases 5% 165

Būvniecības periods

  • Pirms 1945. gada 26% 795
  • 1945–1969 14% 421
  • 1970–1989 24% 759
  • 1990–2009 15% 452
  • 2010. gadā un vēlāk 22% 679
  • Nav zināms 0% 6

Iedzīvotāji

Iedzīvotāji
5.095
2025. gada 1. janvāris
Mājsaimniecības
2.855
vidēji 1,7 personas
Vienas personas mājsaimniecības
52%
Nīderlandē: 40%
Mājsaimniecības ar bērniem
18%
Nīderlandē: 32%
Iedzīvotāju blīvums
6.389
iedzīvotāji uz km²
Platība
0,9 km²
no kopējās platības 0,1 km² aizņem ūdeņi
Dzimuši ārpus Nīderlandes
14%
Nīderlandē: 16%
Standartizētie ienākumi
€ 37.800
vid. uz mājsaimniecību gadā · Nīderlandē: € 42.080
Nabadzībā dzīvojošie
5%
Nīderlandē: 3%
Sociālās palīdzības pabalsti
18
uz 1 000 iedzīvotājiem · Nīderlandē: 22
Nodarbinātības līmenis
72%
Nīderlandē: 72%
Darbinieki ar beztermiņa darba līgumu
55%
Nīderlandē: 56%

Vecuma struktūra

  • 0–15 gadi 9% 435
  • 15–25 gadi 10% 510
  • 25–45 gadi 29% 1.460
  • 45–65 gadi 23% 1.150
  • 65 gadi un vairāk 30% 1.540

Izcelsme

  • Nederland 74% 3.675
  • Eiropa (izņemot Nīderlandi) 9% 425
  • Ārpus Eiropas 17% 840

Izglītības līmenis (15–75 gadi)

  • Sākumizglītība, vmbo, mbo 1 22% 800
  • Vidējā izglītība (havo, vwo, mbo 2–4) 50% 1.800
  • Augstākā izglītība (hbo, wo) 28% 1.000

Avots: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Izcelsme pēc CBS klasifikācijas (personas vai tās vecāku dzimšanas valsts); izglītības līmenis iedzīvotājiem vecumā no 15 līdz 75 gadiem; ienākumi standartizēti atbilstoši mājsaimniecības lielumam un sastāvam; datus par nelielām grupām CBS nepublicē.

Mājokļi un to vērtība

Vidējā WOZ vērtība
€ 340.000
CBS 2024
Īpašnieku apdzīvoti mājokļi
44%
Īres mājokļi
56%
34% sociālo mājokļu organizāciju īpašumā
Vienģimenes mājas
37%
63% daudzdzīvokļu ēkās
Uzbūvēti pēdējos 10 gados
11%
Neapdzīvoti mājokļi
6%
Gada laikā uzbūvētie mājokļi
158
ekspluatācijā nodoti mājokļi

WOZ vērtība ir visu teritorijas mājokļu vidējā vērtība (vērtēšanas datums — iepriekšējā gada 1. janvāris), nevis konkrēta mājokļa tirgus vērtība.

Enerģija

Vid. elektroenerģijas patēriņš
2.030 kWh
uz vienu mājokli gadā
Vidējais tīklā nodotās elektroenerģijas daudzums
190 kWh
saules elektroenerģija uz vienu mājokli
Vidējais gāzes patēriņš
570 m³
uz vienu mājokli gadā
Mājokļi ar saules paneļiem
13%
Bez dabasgāzes
28%
Centralizētā siltumapgāde
26%
Galvenokārt elektriskā apkure
3%

Patēriņš ir vidējais rādītājs visiem mājokļiem ar pieslēgumu attiecīgajā teritorijā (CBS); energoefektivitātes klašu sadalījums pieejams sadaļā “Mājokļi”.

Infrastruktūra, pakalpojumi un sasniedzamība

Liels pārtikas lielveikals
800 m
vid. attālums
Ģimenes ārsta prakse
400 m
vid. attālums
Sākumskola
600 m
vid. attālums
Bērnudārzs
600 m
vid. attālums
Skolas 3 km rādiusā
16
Urbanizācijas līmenis
Ļoti augsts urbanizācijas līmenis
Adrešu skaits uz km²: 3.035
Automašīnu skaits uz mājsaimniecību
0,7
Vieglo automobiļu skaits: 1.966
Uzņēmumu darbības vietas
1.125
tostarp 355 tirdzniecībā, izmitināšanā un ēdināšanā

Attālumi pa ceļiem — vidējie rādītāji visiem teritorijas iedzīvotājiem (CBS).

Skolas

rajons Centrum: 1 skola ar informāciju par skolēnu skaitu un inspekcijas vērtējumu.

Visas skolas pašvaldībā Purmerend

DUO atvērtie izglītības dati un Inspectie van het Onderwijs; skola ir piesaistīta apkaimei pēc tās atrašanās vietas adreses.

Dzīves vide: troksnis, ūdens, gaiss, gaisma un zaļās zonas

Vidējais trokšņa līmenis (Lden)
54 dB
pašvaldībā 53 dB
Mājokļi ar ceļu satiksmes troksni virs 55 dB
29%
pašvaldība: 25%
Mājokļi ar dzelzceļa satiksmes troksni virs 55 dB
2%
pašvaldība: 2%
Mājokļi ar gaisa satiksmes troksni virs 48 dB
0%
pašvaldība: 0%
Mājokļi ar vēja turbīnu troksni virs 40 dB
0%
Ceļu satiksmes troksnis naktī virs 50 dB
15%
pašvaldība: 8%

Trokšņa līmenis 3.112 mājokļos

  • 46–50 dB: klusi 21% 639
  • 51–55 dB: mērens troksnis 48% 1.498
  • 56–60 dB: paaugstināts troksnis 17% 542
  • 61–65 dB: trokšņaini 13% 409
  • 66–70 dB: ļoti trokšņaini 1% 24

Plūdi

Mājokļi, kurus var skart plūdi
40%
pašvaldība: 90%
No tiem ar ūdens dziļumu virs 0,5 m
23%
No tiem ar ūdens dziļumu virs 2 m
1%
Maksimālais ūdens dziļums
3,8 m
vidēji 0,6 m applūstošajās vietās

Gaiss, gaisma un zaļās zonas

NO₂
13,0 µg/m³
100% virs WHO ieteiktā līmeņa (10)
PM2,5
8,1 µg/m³
100% virs WHO ieteiktā līmeņa (5)
PM10
14,9 µg/m³
6% virs WHO ieteiktā līmeņa (15)
Apgaismojums naktī
Gaišs
pašvaldībā: apgaismots
Zaļās zonas 500 m rādiusā
41%
pašvaldībā 53%

Troksnis: RIVM trokšņa kartes (autoceļi un dzelzceļš — 2020, gaisa satiksme — 2022, vēja turbīnas — 2024), gada vidējais Lden ar 10 m izšķirtspēju, vērtības noteiktas katrai adresei. Plūdi: LIWO (Rijkswaterstaat), maksimālā ūdens dziļuma karte; dziļums nenorāda plūdu varbūtību. Gaiss: RIVM gada vidējās koncentrācijas ar 25 m izšķirtspēju. Gaisma: RIVM 2023. gada gaismas emisijas karte. Zaļās zonas: RIVM 2022. gada zaļo zonu karte, zaļo zonu īpatsvars 500 m rādiusā. Ieslēdziet trokšņa slāni augstāk redzamajā kartē.

Klimats un drošība

Sajūtamā temperatūra karstā dienā
46–48 °C
ekstrēms karstuma stress
Mājokļi ar ārkārtēju karstuma stresu (41 °C vai vairāk)
87%
pašvaldība: 91%
Siltumsalas efekts
1,2–1,4 °C
vidēji siltāk nekā ārpus apbūvētās teritorijas
Mājokļi ar vēsu vietu 300 m rādiusā
88%
pašvaldība: 90%
Mājokļi ar vidēju vai lielu plūdu varbūtību
0%
pašvaldība: 14%
Mājokļi ar paaugstinātu gruntsūdeņu izraisītas applūšanas varbūtību 2050. gadā
80%
pašvaldība: 27%
Mājokļi, gar kuriem iet lietusūdens noteces ceļš
9%
pašvaldība: 10%
Mājokļi augstsprieguma līnijas magnētiskā lauka zonā
0%
pašvaldība: 0%
Mājokļi 1 km rādiusā no vēja turbīnas
0%
pašvaldība: 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): sajūtamā temperatūra un siltumsalas efekts 2022. gadā, vēsas vietas, plūdu varbūtība konkrētajā vietā (vismaz 20 cm ūdens), neapplūstoši stāvi, gruntsūdeņu izraisītas applūšanas varbūtība 2050. gadā (augstais scenārijs), lietusūdens noteces ceļi pie nokrišņu daudzuma 70 mm stundā; dati iegūti katra mājokļa atrašanās vietā. Augstsprieguma līnijas: RIVM Netkaart ar aprēķinātajiem attālumiem. Vēja turbīnas: RIVM. Ieslēdziet karstuma slāni augstāk redzamajā kartē.

Drošība

Noziedzīgi nodarījumi uz 1 000 iedzīvotājiem
83
sep 2025 – aug 2026
Reģistrētie noziedzīgie nodarījumi
422
-10% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu
Zādzības ar ielaušanos mājoklī uz 1 000 mājokļiem
1,6
5 zādzības ar ielaušanos
Pašvaldība
36
uz 1 000 iedzīvotājiem
Nederland
45
uz 1 000 iedzīvotājiem

Noziedzīgo nodarījumu veidi (pēdējos 12 mēnešos)

  • Fietsdiefstal 18% 78
  • Vernieling 9% 37
  • Mishandeling 7% 29
  • Bedreiging 3% 14
  • Winkeldiefstal 3% 13
  • Openlijk geweld 2% 10
  • Drugshandel 2% 10
  • Diefstal uit auto 1% 6

Pa gadiem

  1. 3312021
  2. 4982022
  3. 5022023
  4. 4872024
  5. 4292025

Avots: policija, reģistrētie noziedzīgie nodarījumi pa teritorijām (CBS/policijas atvērtie dati, mēneša rādītāji). Rādītājs uz 1 000 iedzīvotājiem aprēķināts, izmantojot teritorijas iedzīvotāju skaitu; ne par katru noziedzīgu nodarījumu tiek ziņots.

Dzīves vides kvalitāte

Laba Leefbaarometer 2024

ļoti neapmierinošiizcili

Dzīves vides kvalitāte
Laba
7. klase no 9, 2024. gada novērtējums
Vērtējums
4,14
+0,04 salīdzinājumā ar vidējo rādītāju valstī
Kopš iepriekšējā novērtējuma
−0,03
2022. gada novērtējums: Laba
Pašvaldība
Pilnībā apmierinoša
vērtējums 4,09

Piecas jomas: novirze no vidējā rādītāja valstī

  • Fiziskā vide zaļās zonas, ūdeņi, apbūve, troksnis +0,01 apmierinoša
  • Mājokļu fonds veids, būvniecības gads, īpašuma forma +0,01 apmierinoša
  • Infrastruktūra un pakalpojumi veikali, skolas, veselības aprūpe, sabiedriskais transports +0,08 laba
  • Sociālā saliedētība iedzīvotāju sastāvs, pārcelšanās −0,02 apmierinoša
  • Sabiedriskās kārtības traucējumi un nedrošība noziedzība un sabiedriskās kārtības traucējumi −0,04 vāja

Avots: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Reizi divos gados veikts novērtējums, kas balstīts uz vairāk nekā simt raksturlielumiem; vērtējums atspoguļo, kā iedzīvotāji vidēji vērtē dzīves vides kvalitāti. Negatīva vērtība = zem vidējā rādītāja valstī.

Ienākumi un darbs

Vidējie ienākumi uz vienu iedzīvotāju
€ 36.500
gadā
Vidējie ienākumi uz vienu ienākumu saņēmēju
€ 40.600
gadā
Mājsaimniecību neto aktīvu mediāna
€ 47.100
Nodarbinātības līmenis
72%
vecumā no 15 līdz 75 gadiem
Pašnodarbinātie
18%
no nodarbinātajiem iedzīvotājiem
Iedzīvotāji ar augstākajiem ienākumiem (20% valstī)
17%
iedzīvotāju īpatsvars (valstī 20%)

Apkaimes: Centrum 3