Müllerkade 655

3024 EP Rotterdam · Schiemond, Rotterdam

  • Leilighet
  • Byggeår 2009
  • 92 m² boareal
  • A energimerke
Sammenlign
KI-assistent

Spør om Müllerkade 655

Still et spørsmål om boligen, nabolaget, verdien eller kostnadene. Assistenten svarer med utgangspunkt i opplysningene på denne siden og søker etter oppdatert informasjon ved behov.

Svarene er veiledende og skal ikke regnes som rådgivning. Samtalene lagres for å forbedre assistenten.

Kort oppsummert

Boligen på Müllerkade 655 i Rotterdam er av typen leilighet fra 2009 med 92 m² boareal og energimerke A og ligger i nabolaget Schiemond (Rotterdam kommune). Den veiledende markedsverdien er fra € 479.000 til € 530.000. Bomiljø: støynivå 51 dB (moderat), luftkvalitet over EUs grenseverdi for 2030, 73% grøntareal innenfor 500 m, vanndybde på opptil 0,4 m ved oversvømmelse. Flytrafikk: omtrent 32 fly per dag i en høyde under 3 000 m innenfor en radius på 2 km. Bokvalitet i nabolaget: mer enn tilfredsstillende.

Alle opplysningene på denne siden kommer fra offentlige registre og kart og er gratis. Det tar flere timer per bolig å samle dem selv. Her er alt samlet på ett sekund. Under hver del kan du lese hva tallene betyr for deg som skal bo her.

Beliggenhet

Posisjon ifølge BAG (51.90261, 4.46505). Åpne i OpenStreetMap

Verdianslag

Veiledende markedsverdi for denne boligen € 479.000 – € 530.000 midtverdi € 505.000 · prisnivå sep 2026 € 5.489 per m² · 92 m²

Marked

  • +2,9% salgspriser Rotterdam på ett år (CBS-prisindeks, sep 2026)
  • € 414.579 gjennomsnittlig salgspris i kommunen Rotterdam i 2025 (CBS/Kadaster)
  • € 362.000 gjennomsnittlig WOZ-verdi – nabolaget Schiemond (CBS 2024)

Slik er verdianslaget beregnet

KildeUtgangsverdiJustert til dagens prisnivåVekting
WOZ-verdi 2026 for denne boligen
verdsettelsesdato 1. januar 2025
€ 487.000 € 515.668
+5,9 % siden 2025 K1
40%
40 sammenlignbare boliger innenfor 350 m
median WOZ-verdi per m², indeksregulert
€ 5.467/m² € 502.964 33%
15 prisantydninger for sammenlignbare boliger
median prisantydning per m², indeksregulert
€ 5.567/m² € 512.164 20%
Gjennomsnitt, nabolaget: Schiemond
CBS WOZ 2024 (€ 362.000) / gj.sn. 92 m²
€ 3.935/m² € 425.119
+17,4 % siden 2023 K1
7%

Boligens WOZ-verdi gjennom årene

WOZ-verdi for denne boligen

Se WOZ-verdien for hvert år siden 2014 og hvordan den ligger an i forhold til verdianslaget.

Gratis med en konto. Ingen betalingsopplysninger kreves.

Opprett gratis konto Logg inn

Sammenlignbare boliger i nærheten (53 funnet)

Sammenlignbare boliger

Se de sammenlignbare boligene i nabolaget som ligger til grunn for verdianslaget, med pris per m² og avstand.

Gratis med en konto. Ingen betalingsopplysninger kreves.

Opprett gratis konto Logg inn

Beregningsmetode: Verdien fra hver kilde er justert fra referansedatoen til dagens prisnivå med prisindeksen fra CBS for brukte boliger. Indeksen brukes per provins, men per by for Amsterdam, Rotterdam, Den Haag og Utrecht. For de siste månedene brukes den nasjonale månedsindeksen. Midtverdien er det vektede gjennomsnittet. Intervallet bygger på spredningen mellom kildene (minst 5 %). Boligens tilstand, plassering i gaten, tomtefeste og særtrekk er ikke tatt med. Dette er ikke en taksering.

Leie eller kjøpe?

Leie en tilsvarende bolig

€ 1.930 – € 2.270 per måned

Markedsleie: median på € 22,80 per m² for 97 utleieboliger av denne typen i området, omregnet til 92 m².

Kjøpe denne boligen

€ 2.370 per måned

Annuitetslån på € 505.000 (midtverdi) til 3,9% rente over 30 år, fullfinansiert: € 1.630 i renter og € 740 i avdrag den første måneden. Vedlikehold, skatter og rentefradrag er ikke medregnet.

Hva lønner seg?

Det lønner seg mer å kjøpe

Av de månedlige utgiftene til boliglånet på € 2.370 er € 1.630 renter (penger du ikke får igjen) og € 740 avdrag (oppbygging av egenkapital). Rentene alene er lavere enn husleien for en tilsvarende bolig (€ 2.100).

Beregn med egen egenkapital, rente og husleie under Månedlige boutgifter.

Egenskaper

Boligtype
Leilighet
Bruksformål
Boligformål
Byggeår
2009
Boareal
92 m²
Bygningsareal
1.152 m²
Tomteareal
1.219 m²
Energimerke
A (24 november 2021)
Bruksenhetens status
I bruk
Bygningens status
I bruk
Adressebetegnelse i BAG
0599200000999154
Bruksenhet i BAG
0599010000476730
Bygning i BAG
0599100000753053
Kilde og metode

Basisregistratie Adressen en Gebouwen (Kadaster) og energimerkeregisteret. Tomtearealet er det samlede matrikkelførte arealet. For leiligheter gjelder dette hele bygningens tomt.

Tomt, grunnforhold og arealformål

Fundamentproblemer forekommer sjelden i dette nabolaget. Grunnen synker litt, som i mange torv- og leirområder. Det er derfor normalt å måtte etterfylle masser i hagen og under belegningssteinen fra tid til annen.

Tomteareal (BAG)
1.219 m² hele tomten til bygningen
Risiko for fundamentskader i Schiemond
0,2% av boligene har risiko for råte i fundamentpeler (svært lav) høyscenario for 2050: 0,3%, ujevne setninger: 0,0%; Rotterdam kommune: 1,0% — Klimaateffectatlas (Deltares/KCAF)
Innsynkning av grunnen i Schiemond
−1,6 mm per år i de øvre jordlagene: −0,9 mm; Rotterdam kommune: −2,4 mm
Kadaster, høyde, arealformål, grunnforhold
hentes …
Kilde og metode

Tomt: Kadaster (BRK, via PDOK; tomtegrensen vises på kartet ovenfor). Høyde: Actueel Hoogtebestand Nederland. Arealformål: ruimtelijkeplannen.nl (reguleringsplaner frem til 1.1.2024; nyere regler finnes i kommunens areal- og miljøplan). Grunnforhold og fundament: Klimaateffectatlas (CC BY 4.0) og RVO/KCAF. Veiledende opplysninger, ikke bygningsteknisk eller juridisk rådgivning.

Sol og skygge

Hvordan ligger fasadene, hagen og taket i forhold til solen, og hvor mye skygge kaster bygningene rundt? Beregnet ut fra solens posisjon og bygningshøydene i 3D BAG.

Fasader, hage, tak og dagslys
beregnes…
Solens bane over boligen (lokal tid): høyt om sommeren, lavt om vinteren. Midten = rett opp, kanten = horisonten. Grønn prikk = retningen mot hagen.

denne boligen skygge fra bygninger tomt retning mot solen

Bygninger og høyder: 3D BAG (TU Delft, CC BY 4.0; takets høyde = 70. persentil over bakkenivået ved denne boligen, basert på AHN). Tomt: Kadaster (BRK). Solens posisjon: NOAA-algoritmen, lokal tid. Flyfoto: PDOK, Beeldmateriaal Nederland (CC BY 4.0). Veiledende: trær, gjerder, takarker og høydeforskjeller i terrenget er ikke tatt med.

Energi og oppvarming

En energieffektiv bolig: lave energiutgifter, behagelig inneklima og gunstigere boliglånsvilkår hos mange banker. Ytterligere energitiltak gir liten gevinst her. De årlige energiutgiftene for en tilsvarende bolig er omtrent € 367 høyere enn for gjennomsnittsboligen i Schiemond.

Energimerke

A registrert energimerke (NTA 8800)

Befaringsdato
24 november 2021
Energimerke A eller bedre i Schiemond
61% av boligene

Vurdert av en sertifisert rådgiver etter gjeldende metode.

Forbruk og kostnader

€ 115 per måned ved gjennomsnittlig forbruk

Naturgass
420 m³ per år; nabolaget 120
Strøm
1.830 kWh per år; nabolaget 2.020
Årlige kostnader
€ 1.382 gass € 583, strøm € 475, faste kostnader € 324
Gjennomsnittlig bolig i Schiemond
€ 1.015 per år
Solcellepaneler
5% av sammenlignbare boliger; nabolaget 2%
Kilde og metode

Gjennomsnittlig energileveranse til boliger av samme type, størrelse og byggeperiode (CBS 2025, temperaturkorrigert), beregnet med gjennomsnittlige forbrukerpriser for sep 2026 (CBS: 1,39 per m³ og 0,26 per kWh inkludert avgifter, med faste gebyrer og fradrag i energiavgiften). Det faktiske forbruket avhenger av beboerne og det tekniske anlegget.

Omlegging av oppvarmingen og støtteordninger

Fjernvarmenett i nabolaget
82% av boligene er tilknyttet (2023)
Oppvarming i Schiemond
18% sentralvarmekjel, 1% felles varmeanlegg, 81% fjernvarme 2022
Potensial for geotermisk energi
Ugunstig Slochteren-formasjonen, WarmteAtlas

ISDE 2026 (€ 500 millioner): støtte til isolasjon, varmepumpe (også hybrid), solvarmeanlegg for varmtvann, ventilasjon og tilknytning til fjernvarmenett (fast beløp på € 3 775). Støtten til varmepumper varierer fra rundt € 500 til over € 13 000, avhengig av type og effekt. Søk hos RVO etter installasjon. ISDE hos RVO · Energiesubsidiewijzer (også kommunale støtteordninger)

Energimerker i Schiemond

  • A eller bedre 61% 1.831
  • B 14% 421
  • C 20% 610
  • D 1% 21
  • E 0% 5
  • F 0% 2
  • G 3% 90
  • Uten energimerke 0% 14
Kilde og metode

Energimerke og fordeling av energimerker fra EP-Online (RVO) via vår database; forbruksprofiler fra CBS 85140NED (CC BY 4.0); priser fra CBS 85592NED; energiforbruk i nabolaget fra CBS Kerncijfers; fjernvarmenett, planer, pilotområder og fordeling av oppvarmingskilder fra WarmteAtlas (RVO, på nabolagsnivå; planer er knyttet til nabolag der midtpunktet ligger innenfor planområdet); ISDE: RVO. Veiledende opplysninger, ikke energirådgivning.

Månedlige boutgifter: kjøpe eller leie

Beregn ut fra din egen kjøpesum, husleie og forutsetninger. Alle beløp kan endres. Resultatet er veiledende.

Egenkapital 10% Sparepenger eller opparbeidet egenkapital i bolig som reduserer lånebehovet.
Lånetype
Boliglån (brutto) —
hvorav avdrag (bygger opp egenkapitalen din)
Faste utgifter —
Totalt per måned —
Faste utgifter per måned (gjennomsnittstall, kan justeres)
Rotterdam kommune, 2026: OZB på 0,0643% av WOZ-verdien (€ 487.000, altså € 313 per år), renovasjonsavgift på € 495 og avløpsavgift på € 319 per år for en husholdning med flere personer (COELO).
Hhs van Schieland en Krimpenerwaard, 2026: innbyggeravgift på € 152, renseavgift på € 238 (tre forurensningsenheter) og vannforvaltningsavgift på 0,0229% av WOZ-verdien (€ 112) per år (CBS).
Påkrevd ved boliglån; gjennomsnittlig premie.
Avsetning til vedlikehold; ofte 1 % av boligverdien per år.
420 m³ gass og 1.830 kWh per år (CBS-gjennomsnitt for boliger av samme type, størrelse og byggeperiode) til prisene fra sep 2026.
Kun for leiligheter.
En vanlig abonnementspakke.

Kjøpe eller leie?

PostKjøpeLeie
Totalt per måned——
Hvorav avdrag (oppbygging av egenkapital)——
Boutgifter uten avdrag——
Nedbetalt beløp etter 10 år——

Tar ikke hensyn til verdiutvikling, rentefradrag på boliglån, sjablongberegnet skattepliktig inntekt fra egen bolig, bostøtte eller husleieøkninger. Veiledende beregning, ikke rådgivning.

Hva koster det å kjøpe denne boligen?

Engangskostnadene i tillegg til kjøpesummen: skatt, notar, taksering, rådgivning og tilstandskontroll. Siden 2018 kan du låne maksimalt boligens verdi, så disse kostnadene må du dekke med egne midler.

Kjøpers omkostninger totalt—
I prosent av kjøpesummen—
Herav fradragsberettigede engangskostnader—
Egenkapital du trenger omkostninger pluss den delen av kjøpesummen du ikke låner—
Kostnadsposter (veiledende beløp for 2026, juster etter behov)
2 % av kjøpesummen for en bolig du selv skal bo i.
Inkludert tinglysing i Kadaster og undersøkelseskostnader; prisene varierer fra notar til notar. Ikke fradragsberettiget.
Kun ved boliglån; inkludert tinglysing i Kadaster. Fradragsberettiget.
Långiveren krever en validert takstrapport. Fradragsberettiget.
Vanligvis € 2 000 til € 3 500, avhengig av rådgiver og situasjon. Fradragsberettiget.
Kjøpesummen overstiger den øvre beløpsgrensen for NHG på € 470.000 (2026): NHG er ikke mulig.
Denne boligen er fra 2009; for nyere boliger er en kontroll sjeldnere nødvendig, men den gir trygghet. Ikke fradragsberettiget.
Ofte 1 til 1,5 % av kjøpesummen eller en fast pris. Ikke fradragsberettiget.
Hvis du ikke selv innbetaler depositumet på 10 %: omtrent 1 % av dette beløpet. Ikke fradragsberettiget.
Flyttebyrå, gulv, gardiner og mindre tilpasninger; svært individuelt.

Veiledende beløp basert på vanlige satser. Be om tilbud fra notar, takstmann og rådgiver. De fradragsberettigede kostnadene kan du føre til fradrag én gang i skattemeldingen for kjøpsåret. Dette er ikke finansiell rådgivning.

Nyttige verktøy

Forny interiøret med KI

Last opp et bilde av et rom, velg en stil og se i løpet av et halvt minutt hvordan rommet kan se ut. Selve rommet forblir uendret – bare innredningen endres.

Dette verktøyet er for innloggede besøkende. Det er gratis å opprette en konto.

Logg inn

Nabolag, distrikt og kommune

Nabolag

Schiemond

Boliger
2.994
Innbyggere
6.140
Gj.sn. WOZ-verdi
€ 362.000
Eierboliger
44%
Gj.sn. byggeår
1994
Vanligst
Leilighet (98%)
Alt om Schiemond →
Distrikt

Delfshaven

Boliger
36.451
Innbyggere
76.960
Gj.sn. WOZ-verdi
€ 316.000
Eierboliger
27%
Gj.sn. byggeår
1947
Vanligst
Leilighet (95%)
Alt om Delfshaven →
Kommune

Rotterdam

Boliger
336.770
Innbyggere
672.960
Gj.sn. WOZ-verdi
€ 334.000
Eierboliger
35%
Gj.sn. byggeår
1967
Vanligst
Leilighet (75%)
Alt om Rotterdam →

Hvem bor i nabolaget?

Hvem bor i nabolaget?

Sammenlign CBS-tallene for nabolaget, distriktet og kommunen med landstallene: bakgrunn, utdanning, inntekt, trygdeytelser og arbeid.

Gratis med en konto. Ingen betalingsopplysninger kreves.

Opprett gratis konto Logg inn

Nærtilbud og tilgjengelighet

Du kan gå til dagligvarebutikken. En barneskole ligger innen gangavstand, noe som er praktisk for familier. Kollektivtransporten er noen få minutters gange unna. Et bymiljø med alt i nærheten og det travle livet som følger med.

Stort supermarked
300 m
gjennomsnittlig avstand i nabolaget
Allmennlegekontor
400 m
gjennomsnittlig avstand i nabolaget
Barneskole
600 m
gjennomsnittlig avstand i nabolaget
Barnehage
400 m
gjennomsnittlig avstand i nabolaget
Nærmeste skole
280 m
Scheepvaart en Transport College
Nærmeste holdeplass
460 m
Pieter de Hoochweg · tram · 12 vertrekken per uur overdag
Nærmeste ladepunkt
0 m
Mullerkade 685 - EQUANS SGZH 2.0
Nærmeste tilbud om barnepass
280 m
De Grote Machinist
Nærmeste sendemast
260 m
Zendmast 3G, 4G · 2 antennes · 3 m hoog · veilige afstand 0,6 m
Skoler innen 3 km
19
Urbaniseringsgrad
Svært høy urbaniseringsgrad
3.383 adresser per km²
Kilde og metode

Avstander langs vei er gjennomsnitt for alle innbyggere i nabolaget (CBS). Avstander til skole (DUO), holdeplass (OVapi/GTFS, avganger på en hverdag), sendemast (Antenneregister), ladepunkt og tilbud om barnepass er målt i luftlinje fra denne adressen og hentet fra vår egen database.

Bomiljø: støy, vann, luft, lys og grøntområder

Støy

51 dB Moderat

opptil 45 dB svært stilleover 70 dB ekstrem støy

Veitrafikk
48 dB
Togtrafikk
under 40 dB
Flytrafikk
under 40 dB
Vindturbiner
ingen
Veitrafikk, om natten
38 dB
Togtrafikk, om natten
13 dB

I Schiemond (nabolaget) har 50% av boligene høyere støybelastning enn på denne adressen; gjennomsnittet der er 56 dB.

Moderat: hørbar trafikk, som i en nabolagsgate med gjennomgangstrafikk. Knapt merkbart inne med lukkede vinduer. Det går fint å sitte ute, men det er aldri helt stille. Den viktigste støykilden er veitrafikk (48 dB).

Kilde og metode

Lden: årlig gjennomsnittlig støybelastning på dagtid, om kvelden og om natten (RIVMs støykart fra 2020, flytrafikk fra 2022, vindturbiner fra 2024, rutenett på 10 m). Et grovt anslag, ikke en måling ved fasaden. WHO anbefaler maksimalt 53 dB for veitrafikk og 45 dB for flytrafikk.

Oversvømmelse

0,43 m Begrenset

Hvis dette området oversvømmes, kan vannet her ifølge kartet over maksimal vanndybde nå en høyde på opptil 0,43 m.

Boliger i Schiemond som kan bli oversvømt
100%
Hvorav med vanndybde over 0,5 m
34%
Maksimal dybde i nabolaget
4,26 m

Begrenset: Ved oversvømmelse kan vannet stå opp til knehøyde i gaten. Det betyr vann i krypkjellere og hager, men sjelden skader i boligetasjen. En forhøyet terskel og en tørr krypkjeller begrenser skadene.

Kilde og metode

LIWO (Rijkswaterstaat), kart over maksimal vanndybde ved oversvømmelse, med rutenett på 25 m; sannsynlighet for oversvømmelse: Klimaateffectatlas. Dybden sier ingenting om sannsynligheten for at det skjer; diker og flomvern er dimensjonert ut fra denne sannsynligheten.

Luftkvalitet

  • NO₂ 22,2 µg/m³ over EUs grenseverdi for 2030
  • PM2,5 9,1 µg/m³ over WHOs anbefalte grenseverdi
  • PM10 16,2 µg/m³ over WHOs anbefalte grenseverdi

Forurenset luft: over de europeiske grenseverdiene som gjelder fra 2030, som regel på grunn av en trafikkert vei, industri eller intensivt husdyrhold i nærheten. Dette er viktig å ta hensyn til for personer med luftveisplager og for små barn. Det hjelper å lufte på den rolige siden av huset.

Gjennomsnitt i Schiemond: NO₂ 20,4, PM2,5 9,0 µg/m³.

Kilde og metode

Årsmiddelkonsentrasjoner med 25 m oppløsning (RIVM, nyeste kart). Streken i søylen viser WHOs anbefalte grenseverdi (NO₂ 10, PM2,5 5, PM10 15 µg/m³). Fargen viser nivået sammenlignet med WHOs anbefaling og EUs grenseverdi for 2030.

Lys om natten

Lyst

mørktsvært lyst

Gjennomsnitt i Schiemond: lyst.

Lyst: mye kunstig lys fra veier, næringsbygg eller drivhus. Mye lys om natten er forbundet med dårligere søvn. Vær oppmerksom på hvor soverommene ligger.

Kilde og metode

Kunstig lys sendt oppover, målt av satellitter (RIVMs lysutslippskart fra 2023, rutenett på 375 m), klassifisert i forhold til alle boliger i Nederland: Mørkt tilsvarer de mørkeste 20 %, svært lyst de lyseste 10 %.

Grøntområder i nabolaget

73% grøntareal innenfor 500 m

Gjennomsnitt i Schiemond: 60%.

Mye grønt: trær, gress og busker preger området. Vegetasjonen kjøler ned nabolaget på varme dager, demper støy, fanger opp svevestøv og innbyr til fysisk aktivitet. Forskning viser også en sammenheng mellom grønne omgivelser og mindre stress.

Kilde og metode

Andel grøntareal (gress, busker, trær) i ruten på 500 m rundt denne adressen (RIVMs grøntkart fra 2022). Halvparten av boligene i Nederland har mer enn 52 % grøntareal innenfor 500 m; én av ti har mindre enn 32 %.

Atomsikkerhetssone: Kerncentrale Doel (B) ligger 66 km unna (sone inntil 100 km: forebyggende inntak av jodtabletter for personer under 18 år og gravide); Kerncentrale Borssele ligger 74 km unna (sone inntil 100 km: forebyggende inntak av jodtabletter for personer under 18 år og gravide). Tiltakssoner i den nasjonale beredskapsplanen for strålingshendelser.

Flytrafikk over denne adressen

Flytrafikk over denne adressen

Se hvor mange fly som passerer her daglig, hvor lavt de flyr, når på døgnet og hvilke flyplasser de flyr til og fra.

Gratis med en konto. Ingen betalingsopplysninger kreves.

Opprett gratis konto Logg inn

Klima og sikkerhet

Selv på varme dager er varmestresset rundt huset moderat. Omgivelsene kjøles ganske godt ned om kvelden.

Varme

41–43 °C ekstremt varmestress

Følt temperatur på en varm sommerdag (2022), 1 m fra huset.

Varmeøyeffekt
1,0–1,2 °C varmere enn områdene utenfor tettbebyggelsen
Varme netter (20 °C eller mer)
8–14 netter per år
Avstand til et kjølig sted
0–200 m
Gjennomsnitt i Schiemond
46 °C følt temperatur

Vann

Regnvann ved styrtregn (70 mm/time)
ingen flomvei rett ved huset
Tørr etasje i Schiemond
98% av boligene ved den kraftigste oversvømmelsen
Boliger i Schiemond med middels eller høy sannsynlighet
1%

Risiko fra omgivelsene

Høyspentledning
ingen innenfor 2 km
Vindturbin
ingen innenfor 5 km
Risikofylte aktiviteter innenfor 1 km
Buisleiding, mestvergisting, propaantank, vervoer gevaarlijke stoffen
Nærmeste risikovirksomhet
Schur Flexibles Cats-Haensel 937 m

I Schiemond ligger 0% av boligene innenfor magnetfeltsonen til en høyspentledning og 0% innenfor 1 km fra en vindturbin.

Kilde og metode

Varme, vann og grunnvann: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0; følt temperatur og varmeøyeffekt fra 2022, sannsynlighet for oversvømmelse og vanndybde fra nasjonale oversvømmelsesscenarioer, sannsynlighet for problemer med høyt grunnvann i 2050 ved et høyscenario, flomveier ved 70 mm nedbør på én time). Høyspentledninger: RIVM Netkaart med beregnede avstander (magnetfeltsone); vindturbiner: RIVM; risikofylte aktiviteter: Register Externe Veiligheidsrisico's via RIVM Atlas Leefomgeving (aktiviteter med en hensynssone innenfor 1 km). Veiledende opplysninger basert på kart, ikke målinger.

Trygghet og bokvalitet

Bokvalitet i Schiemond (nabolaget)

Mer enn tilfredsstillende Leefbaarometer 2024, klasse 6 av 9

  • Fysiske omgivelser: tilfredsstillende
  • Boliger: tilfredsstillende
  • Nærtilbud: svært god
  • Sosialt samhold: svak
  • Ordensproblemer og utrygghet: utilfredsstillende

Leefbaarometer 3.0 (BZK): beregnet vurdering av bokvaliteten i ni klasser, med fem delområder som sammenlignes med landsgjennomsnittet. Mer om dette nabolaget

Lovbrudd i Schiemond (nabolaget)

48 per 1 000 innbyggere per år -11% sammenlignet med året før

Registrert sep 2025 – aug 2026
295
Distrikt Delfshaven
71 per 1 000
Kommune Rotterdam
79 per 1 000
Nederland
45 per 1 000
Boliginnbrudd per 1 000 boliger
1,7 5 innbrudd

Vanligst

Diefstal uit auto
27
Mishandeling
26
Vernieling
24
Fietsdiefstal
21
  1. 2932021
  2. 3642022
  3. 3262023
  4. 3792024
  5. 3032025

Omtrent på landsgjennomsnittet. Tallet preges først og fremst av tyveri og skadeverk og sier lite om hvor trygt det føles å ferdes ute. For dette er også dimensjonen «ordensproblemer og utrygghet» i Leefbaarometer relevant. Boliginnbrudd forekommer sjelden her.

Kilde og metode

Politiet, registrerte lovbrudd per nabolag (åpne data fra CBS og politiet, månedstall). Små nabolag gir lave tall; se tallet i sammenheng med antall innbyggere og boliger. Ikke alle lovbrudd blir anmeldt.

Boligrapport med budråd

Skal du legge inn bud på Müllerkade 655? Finn ut hva boligen faktisk er verdt.

Gratissiden gir deg fakta. Rapporten svarer på det viktigste spørsmålet: Hva bør jeg by? Tre scenarioer i euro, underbygd med faktiske kjøpesummer for sammenlignbare boliger fra Kadaster, modellberegnet verdi, tall for bud over prisantydning i kommunen og boligens tilstand på bildene. I tillegg får du spørsmålene du bør stille eiendomsmegleren før du signerer.

Regneeksempel: et bud som er 2% for høyt, koster hele € 9.000 for en bolig til € 450.000. Rapporten koster € 19.

Forsiktigunder eller rundt prisantydningen hvis det er få budgivere
På markedsnivåhva sammenlignbare boliger i området har blitt solgt for de siste månedene
Gode sjanserover markedsverdien, men innenfor verdiintervallet
  • Budstrategi med tre scenarioer
    Et forsiktig bud, et bud på markedsnivå og et bud med gode vinnersjanser, oppgitt i euro og beregnet ut fra modellberegnet verdi, sammenlignbare salg og hvor mye som betales over prisantydning i denne kommunen.
  • Sammenlignbare salg fra Kadaster
    Faktiske kjøpesummer for boliger i nabolaget som ligner i type, størrelse og byggeperiode, vist på kart og i en tabell og indeksjustert til dagens prisnivå.
  • Modellberegnet verdi og tidligere salg
    Den automatiserte verdivurderingen med verdiintervall, salgshistorikken for denne adressen og utviklingen i WOZ-verdi gjennom årene.
  • Boligmarkedstall for kommunen
    Salgstid, hvor mye det bys over prisantydning i prosent, pris per m² og en indikator på forholdet mellom tilbud og etterspørsel for denne boligtypen (NVM), slik at du vet hvor stor konkurranse du kan vente deg.
  • Spørsmål til eiendomsmegleren
    En tilpasset liste med spørsmål til visningen, basert på byggeår, energimerke, risikoer i omgivelsene, annonsen og bildeanalysen.
  • Boligens tilstand vurdert ut fra bildene
    En bildeanalysemodell vurderer annonsebildene: generell tilstand, kjøkken og bad, synlige mangler og et veiledende oppussingsbudsjett.
  • Månedlige boutgifter ved ulike bud
    Månedlige kostnader i hvert scenario: boliglån, omkostninger ved kjøp, kommunale avgifter, energi og vedlikehold, sammenlignet med å leie.
  • Alt fra gratissiden er inkludert
    Bolig, nabolag, energi, bomiljø, klima, sikkerhet og flytrafikk oppsummert, slik at du har alt i én PDF.

Vil du sammenligne flere boliger? 5 rapporter for € 39 per måned, ekstra rapporter for € 6 per stykk. Ingen taksering og ingen garanti, men tallene du trenger for å begrunne budet ditt.

Ofte stilte spørsmål om Müllerkade 655

Hva slags bolig er Müllerkade 655?

Boligen på Müllerkade 655 i Rotterdam er av typen appartement, bygd i 2009, 92 m² boareal. Adressen ligger i nabolaget Schiemond i Rotterdam kommune.

Hvilket energimerke har Müllerkade 655?

Det registrerte energimerket er A (registrert 24 november 2021). For en sammenlignbar bolig er utgiftene til gass og strøm i gjennomsnitt € 115 per måned.

Omtrent hvor mye er Müllerkade 655 verdt?

Den veiledende markedsverdien ligger mellom € 479.000 og € 530.000 (midtverdi € 505.000, prisnivå sep 2026), beregnet ut fra WOZ-verdier, prisantydninger og salg av sammenlignbare boliger i nabolaget. Dette er et anslag, ikke en taksering.

Hva er husleien for en bolig som Müllerkade 655?

Medianleien for sammenlignbare utleieboliger i området er € 2.100 per måned (€ 22 per m², 97 boliger). Poengberegningen på denne siden viser om husleien er regulert.

Hvor stille er det ved Müllerkade 655?

Det årlige gjennomsnittlige støynivået ved fasaden er 51 dB Lden (moderat). Den største støykilden er veitrafikk. Hver dag passerer omtrent 32 fly i en høyde under 3 000 m innenfor en radius på 2 km.

Kan Müllerkade 655 bli oversvømt?

Ja, i teorien: Ved en oversvømmelse kan vannet her nå en høyde på opptil 0,43 m (begrenset).

Hvor trygt er nabolaget rundt Müllerkade 655?

I området Schiemond (nabolaget) registrerte politiet 48 lovbrudd per 1 000 innbyggere per år, mot 79 i kommunen og 45 på landsbasis. Leefbaarometer vurderer bokvaliteten som mer enn tilfredsstillende.

Hvilke nærtilbud finnes i nærheten av Müllerkade 655?

Gjennomsnittlige avstander i nabolaget: stort supermarked 300 m, allmennlege 400 m, barneskole 600 m, barnehage 400 m (CBS). Nærmeste skole, holdeplass for kollektivtransport, ladepunkt og barnepasstilbud vises på denne siden med avstanden fra adressen.

Hvor kommer opplysningene fra?

Fra offentlige datakilder: BAG og Kadaster (boligegenskaper, tomt), EP-Online (energimerke), CBS (nabolagsstatistikk, prisindeks, energiforbruk), RIVM (støy, luft, lys, grøntområder), Klimaateffectatlas og LIWO (varme, vann), politiets åpne data og Leefbaarometer (trygghet), samt ADS-B-nettverk (flytrafikk). Alle beregninger er veiledende og utgjør verken taksering eller rådgivning.