Heemstede 75

1187 MG Amstelveen · Kastelenbuurt, Amstelveen

  • Dom szeregowy – segment skrajny
  • Rok budowy 2016
  • 162 m² powierzchni mieszkalnej
  • 204 m² działki
  • A klasa energetyczna
Porównaj
Asystent AI

Proszę zapytać o Heemstede 75

Proszę zadać pytanie o nieruchomość, osiedle, wartość lub koszty. Asystent odpowie na podstawie danych z tej strony, a w razie potrzeby wyszuka aktualne informacje.

Odpowiedzi mają charakter orientacyjny i nie stanowią porady. Rozmowy są zapisywane w celu doskonalenia asystenta.

W skrócie

Heemstede 75 w miejscowości Amstelveen to dom szeregowy – segment skrajny z 2016 roku o powierzchni mieszkalnej 162 m² i klasie energetycznej A. Lokalizacja: osiedle Kastelenbuurt (gmina Amstelveen). Orientacyjna wartość rynkowa wynosi od € 1.001.000 do € 1.106.000. Otoczenie nieruchomości: poziom hałasu 61 dB (głośno), jakość powietrza: powyżej zaleceń WHO, 46% terenów zielonych w promieniu 500 m, w razie powodzi głębokość wody do 1,1 m. Ruch lotniczy: około 24 samolotów dziennie na wysokości poniżej 3 000 m w promieniu 2 km. Jakość życia na osiedlu: dobra.

Wszystkie dane na tej stronie pochodzą z publicznych rejestrów i map. Dostęp do nich jest bezpłatny. Samodzielne zebranie danych o jednej nieruchomości zajmuje wiele godzin — tutaj są dostępne w jednym miejscu w ciągu sekundy. Pod każdą sekcją wyjaśniamy, co podane liczby oznaczają dla codziennego życia pod tym adresem.

Lokalizacja

Położenie według BAG (52.28097, 4.81634). Otwórz w OpenStreetMap

Orientacyjny przedział wartości

Orientacyjna wartość rynkowa tej nieruchomości € 1.001.000 – € 1.106.000 wartość środkowa € 1.053.000 · poziom cen: wrz 2026 € 6.500 za m² · 162 m²

Rynek

  • +1,8% ceny sprzedaży: Noord-Holland w ciągu roku (indeks cen CBS, wrz 2026)
  • € 681.691 średnia cena sprzedaży w gminie Amstelveen w 2025 r. (CBS/Kadaster)
  • € 693.000 średnia wartość podatkowa WOZ na obszarze: osiedlu Kastelenbuurt (CBS 2024)

Jak obliczono orientacyjny przedział wartości

ŹródłoWartość wyjściowaPo przeliczeniu na obecny poziom cenWaga
Wartość podatkowa WOZ tej nieruchomości na rok 2025
stan na 1 stycznia 2024
€ 909.000 € 1.038.755
+14,3% od 2024 K1
38%
Przedział wartości z platformy wycen nieruchomości
€ 1.014.000 – € 1.118.000, lip 2025
€ 1.066.000 € 1.085.477
+1,8% od 2025 K3
25%
Porównywalne nieruchomości: 40 (w promieniu 350 m)
mediana wartości podatkowej WOZ za m², po indeksacji
€ 6.540/m² € 1.059.480 31%
Średnia (osiedlu: Kastelenbuurt)
CBS WOZ 2024 (€ 693.000) / średnia 135 m²
€ 5.133/m² € 982.061
+18,1% od 2023 K1
6%

Wartość podatkowa WOZ tej nieruchomości na przestrzeni lat

Wartość podatkowa WOZ tej nieruchomości

Proszę sprawdzić wartość podatkową WOZ za każdy rok od 2014 roku i porównać ją z orientacyjnym przedziałem wartości.

Bezpłatnie po założeniu konta. Bez podawania danych płatniczych.

Proszę utworzyć bezpłatne konto Zaloguj się

Podobne nieruchomości w okolicy (znaleziono: 40)

Podobne nieruchomości

Proszę zobaczyć podobne nieruchomości w okolicy, na których oparto orientacyjny przedział wartości, wraz z ceną za m² i odległością.

Bezpłatnie po założeniu konta. Bez podawania danych płatniczych.

Proszę utworzyć bezpłatne konto Zaloguj się

Sposób obliczenia: dane z każdego źródła przeliczono na obecny poziom cen od dnia, którego dotyczą, korzystając z indeksu cen CBS dla nieruchomości z rynku wtórnego (według prowincji, a w miastach Amsterdam, Rotterdam, Den Haag i Utrecht — według miasta; dla ostatnich miesięcy zastosowano ogólnokrajowy indeks miesięczny). Wartość środkowa to średnia ważona, a szerokość przedziału wynika z rozbieżności między źródłami (minimum 5%). Nie uwzględniono stanu nieruchomości, jej położenia przy danej ulicy, użytkowania wieczystego ani cech szczególnych. Nie jest to wycena rzeczoznawcy.

Wynająć czy kupić?

Najem porównywalnej nieruchomości

€ 3.450 – € 4.050 miesięcznie

Rynkowy czynsz najmu: mediana € 23,20 za m² dla nieruchomości tego typu na wynajem w okolicy (liczba nieruchomości: 4), przeliczona na powierzchnię 162 m².

Zakup tej nieruchomości

€ 4.950 miesięcznie

Kredyt hipoteczny z ratami równymi na kwotę € 1.053.000 (środek przedziału wartości), oprocentowanie 3,9%, okres 30 lat, finansowanie w 100%: w pierwszym miesiącu € 3.400 odsetek i € 1.550 spłaty kapitału. Bez kosztów konserwacji i remontów, podatków oraz odliczenia odsetek od podatku.

Co się bardziej opłaca?

Zakup jest korzystniejszy

Z raty kredytu hipotecznego w wysokości € 4.950 odsetki stanowią € 3.400 (bezzwrotny koszt), a spłata kapitału — € 1.550 (budowanie majątku). Same odsetki są niższe niż czynsz najmu porównywalnej nieruchomości (€ 3.750).

Obliczenia z uwzględnieniem wkładu własnego, oprocentowania i czynszu najmu można wykonać w sekcji „Miesięczne koszty mieszkaniowe”.

Charakterystyka

Typ nieruchomości
Dom szeregowy – segment skrajny
Przeznaczenie
Funkcja mieszkalna
Rok budowy
2016
Powierzchnia mieszkalna
162 m²
Powierzchnia budynku
77 m²
Powierzchnia działki
204 m²
Klasa energetyczna
A (14 lipiec 2016)
Status lokalu
W użytkowaniu
Status budynku
W użytkowaniu
Identyfikator adresu w BAG
0362200001097470
Identyfikator lokalu w BAG
0362010000379225
Identyfikator budynku w BAG
0362100000379224
Źródło i metodologia

Basisregistratie Adressen en Gebouwen (Kadaster) oraz rejestr klas energetycznych. Powierzchnia działki to całkowita powierzchnia według ewidencji gruntów; w przypadku mieszkań dotyczy całej działki, na której stoi budynek.

Działka, grunt i przeznaczenie terenu

Problemy z fundamentami rzadko występują na tym osiedlu. Grunt jest tu stabilny.

Powierzchnia działki (BAG)
204 m²
Ryzyko uszkodzenia fundamentów — Kastelenbuurt
0,0% nieruchomości zagrożonych gniciem drewnianych pali fundamentowych (bardzo niski) 2050, scenariusz wysoki: 0,0%, nierównomierne osiadanie: 0,1%; gmina Amstelveen: 0,6% — Klimaateffectatlas (Deltares/KCAF)
Osiadanie gruntu — Kastelenbuurt
−1,1 mm rocznie płytkie warstwy gruntu: −0,2 mm; gmina Amstelveen: −1,1 mm
Kadaster, wysokość terenu, przeznaczenie, grunt
pobieranie…
Źródło i metodologia

Działka: Kadaster (BRK, za pośrednictwem PDOK; granica działki jest widoczna na mapie powyżej). Wysokość terenu: Actueel Hoogtebestand Nederland. Przeznaczenie terenu: ruimtelijkeplannen.nl (plany zagospodarowania przestrzennego do 1.01.2024; nowsze przepisy znajdują się w gminnym planie zagospodarowania przestrzennego). Grunt i fundamenty: Klimaateffectatlas (CC BY 4.0) i RVO/KCAF. Dane orientacyjne — nie stanowią porady budowlanej ani prawnej.

Słońce i cień

Jak położone są elewacje, ogród i dach względem słońca i ile cienia rzucają sąsiednie budynki? Obliczenia na podstawie położenia słońca i wysokości budynków z 3D BAG.

Elewacje, ogród, dach i światło dzienne
obliczanie…
Droga słońca nad nieruchomością (czas lokalny): latem wysoko, zimą nisko. Środek = pionowo nad nieruchomością, krawędź = horyzont. Zielona kropka = kierunek, w którym znajduje się ogród.

ta nieruchomość cienie budynków działki kierunek, z którego świeci słońce

Budynki i ich wysokości: 3D BAG (TU Delft, CC BY 4.0; wysokość dachu = 70. percentyl wysokości nad poziomem terenu tej nieruchomości, na podstawie AHN). Działka: Kadaster (BRK). Położenie słońca: algorytm NOAA, czas lokalny. Zdjęcie lotnicze: PDOK, Beeldmateriaal Nederland (CC BY 4.0). Dane orientacyjne: nie uwzględniono drzew, ogrodzeń, lukarn ani ukształtowania terenu.

Energia i ogrzewanie

Energooszczędna nieruchomość: niskie koszty energii, komfortowe warunki wewnątrz i korzystniejsze warunki kredytu hipotecznego w wielu bankach. Dalsza poprawa efektywności energetycznej przyniesie już niewielkie korzyści. Roczne wydatki na energię w porównywalnej nieruchomości są o około € 384 wyższe niż średnio w nieruchomościach w miejscowości Kastelenbuurt.

Klasa energetyczna

A zarejestrowana klasa energetyczna (wskaźnik efektywności energetycznej)

Data oględzin
14 lipiec 2016
Klasa A lub wyższa w Kastelenbuurt
97% nieruchomości

Ustalona według metody stosowanej przed 2021 r.; od 2021 r. obowiązuje NTA 8800.

Zużycie i koszty

€ 168 miesięcznie przy średnim zużyciu

Gaz ziemny
460 m³ rocznie; osiedle 90
Energia elektryczna
4.060 kWh rocznie; osiedle 4.560
Koszty roczne
€ 2.017 gaz € 639, prąd € 1.054, opłaty stałe € 324
Przeciętna nieruchomość w Kastelenbuurt
€ 1.633 rocznie
Panele fotowoltaiczne
90% porównywalnych nieruchomości; osiedle 45%
Źródło i metodologia

Średnia ilość energii dostarczanej do nieruchomości tego typu i o tej wielkości, wybudowane w tym samym okresie (CBS 2025, z korektą uwzględniającą temperaturę), według średnich taryf dla gospodarstw domowych z wrz 2026 (CBS: 1,39 za m³ i 0,26 za kWh z podatkami, z uwzględnieniem opłat stałych i ulgi w podatku energetycznym). Rzeczywiste zużycie zależy od mieszkańców i instalacji.

Zmiana sposobu ogrzewania i dotacje

Sieć ciepłownicza na osiedlu
17% nieruchomości podłączonych do sieci (2023)
Ogrzewanie w Kastelenbuurt
13% – kocioł centralnego ogrzewania, 29% – ogrzewanie miejskie, 43% – ogrzewanie elektryczne 2022
Potencjał geotermalny
Niekorzystnie Formacja Slochteren, WarmteAtlas

ISDE 2026 (500 mln €): dotacje na izolację termiczną, pompę ciepła (także hybrydową), solarny podgrzewacz wody, wentylację i przyłączenie do sieci ciepłowniczej (stała kwota 3 775 €); dotacje na pompy ciepła wynoszą od około 500 € do ponad 13 000 €, zależnie od typu i mocy. Wnioski należy składać do RVO po montażu. ISDE w RVO · Energiesubsidiewijzer (także programy gminne)

Klasy energetyczne — Kastelenbuurt

  • A lub lepsza 97% 1.044
  • B 1% 6
  • C 1% 10
  • D 1% 8
  • E 0% 2
  • G 0% 1
  • Brak klasy energetycznej 0% 4
Źródło i metodologia

Klasa energetyczna i rozkład klas: EP-Online (RVO), za pośrednictwem naszej bazy danych; profile zużycia: CBS 85140NED (CC BY 4.0); taryfy: CBS 85592NED; zużycie na poziomie osiedla: CBS Kerncijfers; sieci ciepłownicze, plany, obszary pilotażowe i udział poszczególnych źródeł ogrzewania: WarmteAtlas (RVO, poziom osiedla; plany przypisano do osiedli, których punkt centralny znajduje się w obszarze objętym planem); ISDE: RVO. Dane mają charakter orientacyjny i nie zastępują doradztwa energetycznego.

Miesięczne koszty mieszkaniowe: zakup czy najem

Proszę podać cenę zakupu, czynsz najmu i przyjęte założenia. Wszystkie kwoty można zmienić, a wynik ma charakter orientacyjny.

Wkład własny 10% Własne środki z oszczędności lub nadwyżki wartości nieruchomości nad zadłużeniem.
Rodzaj rat
Rata kredytu hipotecznego (brutto) —
w tym spłata kapitału (pozostaje częścią Państwa majątku)
Stałe opłaty —
Łącznie miesięcznie —
Stałe koszty miesięczne (wartości średnie, można je zmienić)
Gmina Amstelveen, 2026: OZB 0,0614% wartości podatkowej WOZ (€ 909.000, czyli € 558 rocznie), opłata za odpady € 349 i opłata kanalizacyjna € 214 rocznie dla wieloosobowego gospodarstwa domowego (COELO).
Waterschap Amstel, Gooi en Vecht, 2026: opłata od mieszkańców € 187, opłata za oczyszczanie ścieków € 278 (trzy jednostki zanieczyszczenia) i opłata na utrzymanie systemu wodnego 0,0177% wartości podatkowej WOZ (€ 160) rocznie (CBS).
Obowiązkowe przy kredycie hipotecznym; średnia składka.
Rezerwa na wydatki; zwykle 1% wartości nieruchomości rocznie.
460 m³ gazu i 4.060 kWh rocznie (średnia CBS dla nieruchomości tego typu i o tej wielkości, wybudowane w tym samym okresie) według stawek z wrz 2026.
Tylko w przypadku mieszkań.
Przeciętny pakiet.

Zakup czy najem?

PozycjaZakupNajem
Łącznie miesięcznie——
W tym spłata kapitału (budowanie majątku)——
Koszty mieszkaniowe bez spłaty kapitału——
Kapitał spłacony po 10 latach——

Bez uwzględnienia zmian wartości nieruchomości, odliczenia odsetek od kredytu hipotecznego, ryczałtowego dochodu z własnej nieruchomości doliczanego do podstawy opodatkowania, dodatku mieszkaniowego ani podwyżek czynszu. Wyliczenie orientacyjne, nie stanowi porady.

Ile kosztuje zakup tej nieruchomości?

Jednorazowe koszty poza ceną zakupu: podatek, opłaty notarialne, wycena rzeczoznawcy, doradztwo i inspekcja techniczna. Od 2018 roku kwota kredytu nie może przekraczać wartości nieruchomości, dlatego koszty te pokrywają Państwo z własnych środków.

Łączne koszty kupującego—
Jako procent ceny zakupu—
W tym podlegające odliczeniu od podatku (jednorazowo)—
Wymagane środki własne koszty plus część ceny zakupu niepokryta kredytem—
Zestawienie kosztów (kwoty orientacyjne na rok 2026 – można je zmienić)
2% ceny zakupu w przypadku nieruchomości nabywanej na własne potrzeby mieszkaniowe.
Obejmuje wpis do Kadaster i koszty weryfikacji; stawki różnią się w zależności od notariusza. Nie podlega odliczeniu od podatku.
Tylko przy kredycie hipotecznym; obejmuje wpis do Kadaster. Podlega odliczeniu od podatku.
Kredytodawca wymaga zatwierdzonego raportu z wyceny rzeczoznawcy. Podlega odliczeniu od podatku.
Zwykle od 2000 do 3500 €, w zależności od doradcy i sytuacji. Podlega odliczeniu od podatku.
Cena zakupu przekracza limit NHG wynoszący € 470.000 (2026): gwarancja NHG nie jest dostępna.
Rok budowy tej nieruchomości to 2016. W przypadku nowszych budynków inspekcja jest rzadziej potrzebna, ale pozwala upewnić się co do ich stanu technicznego. Nie podlega odliczeniu od podatku.
Zwykle 1–1,5% ceny zakupu lub stała stawka. Nie podlega odliczeniu od podatku.
Jeśli nie wpłacą Państwo z własnych środków depozytu w wysokości 10% ceny zakupu: około 1% kwoty depozytu. Koszt nie podlega odliczeniu od podatku.
Firma przeprowadzkowa, podłogi, zasłony i drobne przeróbki; to kwestia bardzo indywidualna.

Kwoty orientacyjne oparte na typowych stawkach; warto poprosić o oferty notariusza, rzeczoznawcę i doradcę. Koszty objęte ulgą podatkową można odliczyć jednorazowo w zeznaniu podatkowym za rok zakupu. Te informacje nie stanowią porady finansowej.

Przydatne narzędzia

Nowa aranżacja wnętrza z AI

Wystarczy przesłać zdjęcie pokoju i wybrać styl, aby w ciągu pół minuty zobaczyć, jak to pomieszczenie może wyglądać. Sam pokój pozostaje bez zmian, zmienia się tylko jego aranżacja.

To narzędzie jest dostępne dla zalogowanych użytkowników. Konto jest bezpłatne.

Zaloguj się

Osiedle, dzielnica i gmina

Osiedle

Kastelenbuurt

Nieruchomości
1.075
Liczba mieszkańców
3.040
Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 693.000
Nieruchomości własnościowe
65%
Średni rok budowy
2011
Najczęściej spotykany typ
Dom szeregowy – segment środkowy (47%)
Wszystkie informacje: Kastelenbuurt →
Dzielnica

Westwijk Zuid

Nieruchomości
2.507
Liczba mieszkańców
7.730
Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 664.000
Nieruchomości własnościowe
71%
Średni rok budowy
2010
Najczęściej spotykany typ
Dom szeregowy – segment środkowy (45%)
Wszystkie informacje: Westwijk Zuid →
Gmina

Amstelveen

Nieruchomości
43.616
Liczba mieszkańców
95.822
Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 536.000
Nieruchomości własnościowe
47%
Średni rok budowy
1978
Najczęściej spotykany typ
Mieszkanie (53%)
Wszystkie informacje: Amstelveen →

Kto mieszka na osiedlu?

Kto mieszka na osiedlu?

Proszę porównać dane CBS dla osiedla, dzielnicy i gminy z danymi krajowymi: pochodzenie, wykształcenie, dochody, świadczenia i zatrudnienie.

Bezpłatnie po założeniu konta. Bez podawania danych płatniczych.

Proszę utworzyć bezpłatne konto Zaloguj się

Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna

Zakupy wymagają dojazdu samochodem lub dłuższej jazdy rowerem. Do szkoły podstawowej jest ponad półtora kilometra: oznacza to konieczność odprowadzania lub dowożenia dzieci i odbierania ich ze szkoły. Do przystanku komunikacji publicznej jest kilka minut pieszo. Miejskie otoczenie: wszystko jest blisko, ale wiąże się to ze zgiełkiem.

Duży supermarket
1,9 km
średnia odległość na osiedlu
Gabinet lekarza rodzinnego
2,4 km
średnia odległość na osiedlu
Szkoła podstawowa
1,7 km
średnia odległość na osiedlu
Żłobek
1,7 km
średnia odległość na osiedlu
Najbliższa szkoła podstawowa
430 m
Karel Eykman School
Najbliższy przystanek komunikacji publicznej
530 m
Amstelveen, Weldam · bus · 16 vertrekken per uur overdag
Najbliższy punkt ładowania
90 m
47 Heemstede - qwello.eu
Najbliższa placówka opieki nad dziećmi
410 m
KinderRijk Buitenschoolse Opvang Jane Addamslaan
Najbliższy maszt telekomunikacyjny
500 m
Zendmast 3G, 4G, 5G · 3 antennes · 20,1 m hoog · veilige afstand 14,6 m
Szkoły w promieniu 3 km
6
Stopień urbanizacji
Obszar silnie zurbanizowany
1.508 adresów na km²
Źródło i metodologia

Odległości drogowe to średnie dla wszystkich mieszkańców osiedla (CBS). Odległości do szkoły (DUO), przystanku komunikacji publicznej (OVapi/GTFS, odjazdy w dzień roboczy), masztu telekomunikacyjnego (Antenneregister), punktu ładowania i placówki opieki nad dziećmi podajemy w linii prostej od tego adresu, na podstawie naszej bazy danych.

Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń

Hałas

61 dB Głośno

do 45 dB — bardzo cichopowyżej 70 dB — skrajnie głośno

Ruch drogowy
48 dB
Ruch kolejowy
brak
Ruch lotniczy
48 dB
Turbiny wiatrowe
brak
Ruch drogowy, w nocy
39 dB
Ruch kolejowy, w nocy
brak

Obszar: osiedlu Kastelenbuurt. W 0% nieruchomości hałas jest większy niż pod tym adresem; średni poziom hałasu na tym obszarze wynosi 61 dB.

Hałaśliwie: poziom hałasu typowy dla ruchliwej ulicy miejskiej lub pobliskiej autostrady. Na zewnątrz trudno rozmawiać, a wewnątrz o komforcie mieszkania decyduje izolacja akustyczna. Długotrwałe narażenie na taki hałas wiąże się z zaburzeniami snu i większym stresem. Główne źródło hałasu: ruch drogowy (48 dB).

Źródło i metodologia

Lden: średnie roczne narażenie na hałas w ciągu dnia, wieczoru i nocy (mapy hałasu RIVM z 2020 r., ruch lotniczy z 2022 r., turbiny wiatrowe z 2024 r., siatka 10 m). Dane mają charakter orientacyjny — nie są wynikiem pomiaru przy elewacji. WHO zaleca maksymalnie 53 dB dla hałasu drogowego i 45 dB dla hałasu lotniczego.

Powódź

1,07 m Znaczne

Według mapy maksymalnej głębokości zalania w razie powodzi głębokość wody może tu wynieść do 1,07 m.

Nieruchomości zagrożone zalaniem — Kastelenbuurt
100%
W tym na głębokość ponad 0,5 m
98%
Maksymalna głębokość zalania na osiedlu
2,59 m

Znaczne zagrożenie: parter może zostać zalany, co grozi uszkodzeniem podłóg, kuchni i instalacji. Duże znaczenie ma tu sucha wyższa kondygnacja, na której można się schronić, oraz skrzynka licznikowa umieszczona powyżej poziomu podłogi. Warto zapytać o wcześniejsze podtopienia. Prawdopodobieństwo powodzi: małe (od 1 na 300 do 1 na 3 000 rocznie). Głębokość zalania wskazuje, co się wtedy stanie, a prawdopodobieństwo — jak często może do tego dojść.

Źródło i metodologia

LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości wody podczas powodzi, siatka 25 m; prawdopodobieństwo powodzi: Klimaateffectatlas. Głębokość nie wskazuje, jak prawdopodobna jest powódź; wały i zapory przeciwpowodziowe projektuje się z uwzględnieniem tego prawdopodobieństwa.

Jakość powietrza

  • NO₂ 14,5 µg/m³ powyżej zaleceń WHO
  • PM2,5 8,4 µg/m³ powyżej zaleceń WHO
  • PM10 15,1 µg/m³ powyżej zaleceń WHO

Zanieczyszczone powietrze: stężenia przekraczają normy europejskie przewidziane na 2030 rok, zwykle z powodu pobliskiej ruchliwej drogi, przemysłu lub intensywnej hodowli zwierząt. To istotne dla osób z dolegliwościami układu oddechowego i małych dzieci; pomaga wietrzenie od spokojniejszej strony domu.

Średnie stężenia w Kastelenbuurt: NO₂ 13,4, PM2,5 8,2 µg/m³.

Źródło i metodologia

Średnioroczne stężenia w siatce 25 m (RIVM, najnowsza mapa). Kreska na pasku oznacza wartość zalecaną przez WHO (NO₂ 10, PM2,5 5, PM10 15 µg/m³); kolor pokazuje porównanie z zaleceniami WHO i normą UE na 2030 r.

Światło w nocy

Umiarkowanie jasno

ciemnobardzo jasno

Średnia dla obszaru Kastelenbuurt: umiarkowanie jasno.

Jasno: jak w przeciętnym mieście lub centrum miejscowości. W sypialniach od strony ulicy przydają się zasłony zaciemniające.

Źródło i metodologia

Sztuczne światło emitowane ku górze, mierzone przez satelity (mapa emisji światła RIVM 2023, siatka 375 m), sklasyfikowane względem wszystkich nieruchomości mieszkalnych w Holandii: „ciemno” oznacza 20% najciemniejszych lokalizacji, a „bardzo jasno” — 10% najjaśniejszych.

Zieleń na osiedlu

46% zieleń w promieniu 500 m

Średnia dla obszaru Kastelenbuurt: 49%.

Ilość zieleni typowa dla holenderskiego osiedla mieszkaniowego: ogrody i skwery przeplatają się z utwardzonymi nawierzchniami. Park lub skwer w odległości kilku minut spacerem wyraźnie poprawia komfort w ciepłe dni.

Źródło i metodologia

Udział zieleni (trawy, krzewów i drzew) w kwadracie o boku 500 m wokół tego adresu (mapa zieleni RIVM z 2022 r.). W otoczeniu połowy nieruchomości w Holandii zieleń zajmuje ponad 52% powierzchni w promieniu 500 m, a w otoczeniu jednej na dziesięć — mniej niż 32%.

Ruch lotniczy nad nieruchomością

Ruch lotniczy nad nieruchomością

Proszę sprawdzić, ile samolotów przelatuje tu dziennie, na jakiej wysokości, w jakich godzinach i które lotniska obsługują te loty.

Bezpłatnie po założeniu konta. Bez podawania danych płatniczych.

Proszę utworzyć bezpłatne konto Zaloguj się

Klimat i bezpieczeństwo

Nawet w upalne dni stres cieplny wokół domu pozostaje umiarkowany, a wieczorem otoczenie dość dobrze się ochładza.

Upał

46–48 °C ekstremalny stres cieplny

Temperatura odczuwalna w upalny letni dzień (2022), w odległości 1 m od domu.

Efekt miejskiej wyspy ciepła
1,0–1,2 °C cieplej niż na terenach wiejskich
Ciepłe noce (20 °C lub więcej)
8–14 nocy rocznie
Odległość do chłodnego miejsca
ponad 500 m
Średnia dla: Kastelenbuurt
46 °C temperatura odczuwalna

Woda

Małe prawdopodobieństwo powodzi

Prawdopodobieństwo zalania wodą o głębokości co najmniej 20 cm wskutek przerwania wału lub wysokiego stanu wód: od 1 na 300 do 1 na 3 000 rocznie. Maksymalna głębokość wody w razie powodzi: 1,07 m.

Woda deszczowa podczas ulewy (70 mm/godz.)
brak drogi spływu wody bezpośrednio przy domu
Podtopienia spowodowane wodami gruntowymi w 2050 r.
Niewielki wzrost
Kondygnacja niezagrożona zalaniem na obszarze Kastelenbuurt
92% nieruchomości podczas najpoważniejszej powodzi
Nieruchomości na obszarze Kastelenbuurt ze średnim lub wysokim prawdopodobieństwem podtopień
0%

Zagrożenia zewnętrzne

Linia wysokiego napięcia
brak w promieniu 2 km
Turbina wiatrowa
4,3 km Windturbine 75 kW, ashoogte 13 m · rotor 13 m · tutaj ok. 17 dB
Hałas turbin pod tym adresem
ok. 17 dB niesłyszalny; szacunek na podstawie mocy najbliższej turbiny i odległości od niej, poza zasięgiem mapy RIVM
Działalność stwarzająca zagrożenie w promieniu 1 km
Propaantank

Na obszarze Kastelenbuurt w strefie oddziaływania pola magnetycznego linii wysokiego napięcia znajduje się 0% nieruchomości, a w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej — 0% nieruchomości.

Źródło i metodologia

Upały, woda i wody gruntowe: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0; temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła — 2022, prawdopodobieństwo powodzi i głębokość wody na podstawie krajowych scenariuszy powodziowych, prawdopodobieństwo podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. — scenariusz wysoki, drogi spływu wody przy opadzie 70 mm w ciągu godziny). Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z obliczonymi zasięgami (strefa oddziaływania pola magnetycznego); turbiny wiatrowe: RIVM; działalność stwarzająca zagrożenie: Register Externe Veiligheidsrisico's za pośrednictwem RIVM Atlas Leefomgeving (działalność ze strefą wymagającą szczególnej uwagi w promieniu 1 km). Dane orientacyjne na podstawie map, nie pomiarów.

Bezpieczeństwo i jakość życia

Jakość życia — osiedlu Kastelenbuurt

Dobra Leefbaarometer 2024, klasa 7 z 9

  • Otoczenie fizyczne: zadowalająca
  • Nieruchomości: zadowalająca
  • Lokalna infrastruktura: zadowalająca
  • Spójność społeczna: zadowalająca
  • Uciążliwości i brak bezpieczeństwa: zadowalająca

Leefbaarometer 3.0 (BZK): szacunkowa ocena jakości życia w skali dziewięciostopniowej, uwzględniająca pięć obszarów w porównaniu ze średnią krajową. Więcej o tym osiedlu

Przestępstwa — osiedlu Kastelenbuurt

16 na 1 000 mieszkańców rocznie -30% w porównaniu z poprzednim rokiem

Zarejestrowano: wrz 2025 – sie 2026
50
Dzielnica Westwijk Zuid
20 na 1 000
Gmina Amstelveen
41 na 1 000
Nederland
45 na 1 000
Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
1,9 2 włamania

Najczęściej spotykany typ

Vernieling
4
Diefstal uit auto
3
Fietsdiefstal
3
Straatroof
3
  1. 602021
  2. 492022
  3. 602023
  4. 842024
  5. 562025

Wyraźnie bezpieczniej niż przeciętnie: liczba przestępstw na mieszkańca wynosi najwyżej połowę średniej krajowej. To zazwyczaj spokojne osiedla mieszkaniowe z niewielkim ruchem osób spoza okolicy. Włamania do domów lub mieszkań zdarzają się tu rzadko.

Źródło i metodologia

Policja, przestępstwa zarejestrowane na poszczególnych osiedlach (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Na małych osiedlach liczby są niewielkie; należy je odczytywać w zestawieniu z liczbą mieszkańców i nieruchomości. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.

Raport o nieruchomości z rekomendacją dotyczącą oferty zakupu

Planują Państwo złożyć ofertę zakupu nieruchomości pod adresem Heemstede 75? Warto poznać jej rzeczywistą wartość.

Bezpłatna strona przedstawia fakty. Raport odpowiada na najważniejsze pytanie: jaką cenę zaoferować? Trzy scenariusze w euro, oparte na rzeczywistych cenach zakupu podobnych nieruchomości z rejestru Kadaster, wycenie modelowej, danych o kwotach płaconych powyżej ceny ofertowej w gminie oraz stanie nieruchomości widocznym na zdjęciach. Do tego pytania, które należy zadać pośrednikowi w obrocie nieruchomościami przed podpisaniem umowy.

Przykładowe obliczenie: oferta zawyżona o 2% oznacza przy nieruchomości wartej 450 000 € aż 9 000 € dodatkowych kosztów. Raport kosztuje 19 €.

Ostrożnieponiżej ceny ofertowej lub blisko niej, gdy jest niewielu oferentów
Na poziomie rynkowymza ile sprzedawano tu podobne nieruchomości w ostatnich miesiącach
Z dużą szansą powodzeniapowyżej wartości rynkowej, ale w granicach przedziału wartości
  • Strategia składania oferty zakupu — trzy scenariusze
    Trzy oferty w euro: ostrożna, odpowiadająca cenom rynkowym i dająca duże szanse zakupu. Wyliczone na podstawie wyceny modelowej, cen sprzedaży podobnych nieruchomości oraz kwot płaconych powyżej ceny ofertowej w tej gminie.
  • Porównywalne transakcje sprzedaży według danych Kadaster
    Rzeczywiste ceny zakupu pobliskich nieruchomości podobnych pod względem typu, wielkości i okresu budowy, przeliczone na dzisiejszy poziom cen i przedstawione na mapie oraz w tabeli.
  • Wycena modelowa i wcześniejsze transakcje sprzedaży
    Automatyczna wycena wraz z przedziałem wartości, historia sprzedaży pod tym adresem oraz zmiany wartości podatkowej WOZ na przestrzeni lat.
  • Dane rynkowe dla gminy
    Czas sprzedaży, procentowa nadwyżka ceny zakupu nad ceną ofertową, cena za m² i wskaźnik niedoboru ofert dla tego typu nieruchomości (NVM) pozwalają ocenić, jak dużej konkurencji można się spodziewać.
  • Pytania do pośrednika w obrocie nieruchomościami
    Lista pytań na oględziny dopasowana do nieruchomości, opracowana na podstawie roku budowy, klasy energetycznej, zagrożeń w otoczeniu, ogłoszenia i analizy zdjęć.
  • Stan nieruchomości na podstawie zdjęć
    Model analizy obrazu ocenia na podstawie zdjęć z ogłoszenia ogólny stan nieruchomości, kuchnię i łazienkę oraz widoczne usterki, a także szacuje orientacyjny budżet na remont.
  • Miesięczne koszty mieszkaniowe dla każdej oferty zakupu
    Miesięczne koszty w każdym scenariuszu: kredyt hipoteczny, koszty zakupu ponoszone przez kupującego, opłaty gminne, energia i utrzymanie — w porównaniu z najmem.
  • W cenie także wszystkie informacje z bezpłatnej strony
    Nieruchomość, osiedle, energia, otoczenie nieruchomości, klimat, bezpieczeństwo i ruch lotniczy w jednym podsumowaniu — wszystko w jednym pliku PDF.

Chcą Państwo porównać kilka nieruchomości? Liczba raportów w abonamencie: 5 za € 39 miesięcznie. Dodatkowe raporty: € 6 za sztukę. To nie wycena rzeczoznawcy ani gwarancja, lecz dane, którymi można uzasadnić ofertę zakupu.

Najczęstsze pytania dotyczące Heemstede 75

Jaki typ nieruchomości znajduje się pod adresem Heemstede 75?

Nieruchomość pod adresem Heemstede 75 w miejscowości Amstelveen to hoekwoning, wybudowana w 2016 roku, 162 m² powierzchni mieszkalnej, działka 204 m². Adres znajduje się na osiedlu Kastelenbuurt, w gminie Amstelveen.

Jaką klasę energetyczną ma nieruchomość pod adresem Heemstede 75?

Zarejestrowana klasa energetyczna to A (data rejestracji: 14 lipiec 2016). Średnie wydatki na gaz i prąd w porównywalnej nieruchomości wynoszą € 168 miesięcznie.

Ile w przybliżeniu jest warta nieruchomość pod adresem Heemstede 75?

Orientacyjna wartość rynkowa wynosi od € 1.001.000 do € 1.106.000 (wartość środkowa: € 1.053.000, poziom cen: wrz 2026). Obliczono ją na podstawie wartości podatkowych WOZ, cen ofertowych i cen sprzedaży porównywalnych nieruchomości na osiedlu. To wartość orientacyjna, a nie wycena rzeczoznawcy.

Ile wynosi czynsz najmu nieruchomości podobnej do tej pod adresem Heemstede 75?

Mediana czynszu najmu porównywalnych nieruchomości w okolicy wynosi € 3.750 miesięcznie (€ 23 za m², liczba nieruchomości: 4). To, czy czynsz podlega regulacji, wynika z punktacji przedstawionej na tej stronie.

Jaki jest poziom hałasu pod adresem Heemstede 75?

Średni roczny poziom hałasu przy elewacji wynosi 61 dB Lden (głośno). Główne źródło hałasu: ruch drogowy. Każdego dnia w promieniu 2 km przelatuje około 24 samolotów na wysokości poniżej 3 000 m.

Czy nieruchomość pod adresem Heemstede 75 może zostać zalana podczas powodzi?

Teoretycznie tak: podczas powodzi woda może tu osiągnąć wysokość do 1,07 m (znaczne). Prawdopodobieństwo zalania wodą o głębokości co najmniej 20 cm wynosi małe (od 1 na 300 do 1 na 3 000 rocznie).

Jak bezpieczne jest osiedle, na którym znajduje się nieruchomość pod adresem Heemstede 75?

Na obszarze „osiedlu Kastelenbuurt” policja odnotowała 16 przestępstw na 1000 mieszkańców rocznie, w porównaniu z 41 w gminie i 45 w całym kraju. Ocena jakości życia według Leefbaarometer: dobra.

Jaka lokalna infrastruktura jest dostępna w pobliżu nieruchomości pod adresem Heemstede 75?

Średnie odległości na osiedlu: duży supermarket 1,9 km, lekarz rodzinny 2,4 km, szkoła podstawowa 1,7 km, żłobek 1,7 km (CBS). Na tej stronie wskazano najbliższą szkołę, przystanek komunikacji publicznej, punkt ładowania samochodów i placówkę opieki nad dziećmi wraz z odległościami od tego adresu.

Skąd pochodzą te dane?

Z publicznie dostępnych źródeł urzędowych: BAG i Kadaster (cechy nieruchomości, działka), EP-Online (klasa energetyczna), CBS (dane o osiedlu, indeks cen, zużycie energii), RIVM (hałas, powietrze, światło, zieleń), Klimaateffectatlas i LIWO (upały, woda), otwartych danych policji i Leefbaarometer (bezpieczeństwo) oraz sieci ADS-B (ruch lotniczy). Wszystkie obliczenia mają charakter orientacyjny i nie stanowią wyceny rzeczoznawcy ani porady.