Vredenburgersteeg 9

1012 DZ Amsterdam · Kop Zeedijk, Amsterdam

  • Mieszkanie
  • Rok budowy 1746
  • 53 m² powierzchni mieszkalnej
  • E klasa energetyczna
Porównaj
Asystent AI

Proszę zapytać o Vredenburgersteeg 9

Proszę zadać pytanie o nieruchomość, osiedle, wartość lub koszty. Asystent odpowie na podstawie danych z tej strony, a w razie potrzeby wyszuka aktualne informacje.

Odpowiedzi mają charakter orientacyjny i nie stanowią porady. Rozmowy są zapisywane w celu doskonalenia asystenta.

W skrócie

Vredenburgersteeg 9 w miejscowości Amsterdam to mieszkanie z 1746 roku o powierzchni mieszkalnej 53 m² i klasie energetycznej E. Lokalizacja: osiedle Kop Zeedijk (gmina Amsterdam). Orientacyjna wartość rynkowa wynosi od € 454.000 do € 512.000. Otoczenie nieruchomości: poziom hałasu 60 dB (dość głośno), jakość powietrza: powyżej zaleceń WHO, 23% terenów zielonych w promieniu 500 m, brak scenariusza powodziowego dla tego adresu. Ruch lotniczy: około 33 samolotów dziennie na wysokości poniżej 3 000 m w promieniu 2 km. Jakość życia na osiedlu: doskonała.

Wszystkie dane na tej stronie pochodzą z publicznych rejestrów i map. Dostęp do nich jest bezpłatny. Samodzielne zebranie danych o jednej nieruchomości zajmuje wiele godzin — tutaj są dostępne w jednym miejscu w ciągu sekundy. Pod każdą sekcją wyjaśniamy, co podane liczby oznaczają dla codziennego życia pod tym adresem.

Lokalizacja

Położenie według BAG (52.37532, 4.90038). Otwórz w OpenStreetMap

Orientacyjny przedział wartości

Orientacyjna wartość rynkowa tej nieruchomości € 454.000 – € 512.000 wartość środkowa € 483.000 · poziom cen: wrz 2026 € 9.113 za m² · 53 m²

Rynek

  • +1,0% ceny sprzedaży: Amsterdam w ciągu roku (indeks cen CBS, wrz 2026)
  • € 630.621 średnia cena sprzedaży w gminie Amsterdam w 2025 r. (CBS/Kadaster)
  • € 475.000 średnia wartość podatkowa WOZ na obszarze: osiedlu Kop Zeedijk (CBS 2024)

Jak obliczono orientacyjny przedział wartości

ŹródłoWartość wyjściowaPo przeliczeniu na obecny poziom cenWaga
Przedział wartości z platformy wycen nieruchomości
€ 479.000 – € 529.000, gru 2024
€ 504.000 € 521.725
+3,5% od 2024 K4
31%
Porównywalne nieruchomości: 40 (w promieniu 390 m)
mediana wartości podatkowej WOZ za m², po indeksacji
€ 8.752/m² € 463.856 38%
Liczba cen ofertowych porównywalnych nieruchomości: 16
mediana ceny ofertowej za m², po indeksacji
€ 8.986/m² € 476.258 23%
Średnia (osiedlu: Kop Zeedijk)
CBS WOZ 2024 (€ 475.000) / średnia 66 m²
€ 7.197/m² € 443.321
+16,2% od 2023 K1
8%

Podobne nieruchomości w okolicy (znaleziono: 56)

Podobne nieruchomości

Proszę zobaczyć podobne nieruchomości w okolicy, na których oparto orientacyjny przedział wartości, wraz z ceną za m² i odległością.

Bezpłatnie po założeniu konta. Bez podawania danych płatniczych.

Proszę utworzyć bezpłatne konto Zaloguj się

Sposób obliczenia: dane z każdego źródła przeliczono na obecny poziom cen od dnia, którego dotyczą, korzystając z indeksu cen CBS dla nieruchomości z rynku wtórnego (według prowincji, a w miastach Amsterdam, Rotterdam, Den Haag i Utrecht — według miasta; dla ostatnich miesięcy zastosowano ogólnokrajowy indeks miesięczny). Wartość środkowa to średnia ważona, a szerokość przedziału wynika z rozbieżności między źródłami (minimum 5%). Nie uwzględniono stanu nieruchomości, jej położenia przy danej ulicy, użytkowania wieczystego ani cech szczególnych. Nie jest to wycena rzeczoznawcy.

Wynająć czy kupić?

Najem porównywalnej nieruchomości

€ 1.720 – € 2.020 miesięcznie

Rynkowy czynsz najmu: mediana € 35,30 za m² dla nieruchomości tego typu na wynajem w okolicy (liczba nieruchomości: 175), przeliczona na powierzchnię 53 m².

Zakup tej nieruchomości

€ 2.270 miesięcznie

Kredyt hipoteczny z ratami równymi na kwotę € 483.000 (środek przedziału wartości), oprocentowanie 3,9%, okres 30 lat, finansowanie w 100%: w pierwszym miesiącu € 1.560 odsetek i € 710 spłaty kapitału. Bez kosztów konserwacji i remontów, podatków oraz odliczenia odsetek od podatku.

Co się bardziej opłaca?

Zakup jest korzystniejszy

Z raty kredytu hipotecznego w wysokości € 2.270 odsetki stanowią € 1.560 (bezzwrotny koszt), a spłata kapitału — € 710 (budowanie majątku). Same odsetki są niższe niż czynsz najmu porównywalnej nieruchomości (€ 1.870).

Obliczenia z uwzględnieniem wkładu własnego, oprocentowania i czynszu najmu można wykonać w sekcji „Miesięczne koszty mieszkaniowe”.

Charakterystyka

Typ nieruchomości
Mieszkanie
Przeznaczenie
Funkcja mieszkalna
Rok budowy
1746
Powierzchnia mieszkalna
53 m²
Powierzchnia budynku
484 m²
Powierzchnia działki
477 m²
Klasa energetyczna
E (16 listopad 2018)
Status lokalu
W użytkowaniu
Status budynku
W użytkowaniu
Identyfikator adresu w BAG
0363200000316227
Identyfikator lokalu w BAG
0363010000990734
Identyfikator budynku w BAG
0363100012171648
Źródło i metodologia

Basisregistratie Adressen en Gebouwen (Kadaster) oraz rejestr klas energetycznych. Powierzchnia działki to całkowita powierzchnia według ewidencji gruntów; w przypadku mieszkań dotyczy całej działki, na której stoi budynek.

Działka, grunt i przeznaczenie terenu

Zabytek o znaczeniu krajowym: wyjątkowy charakter i ochrona, ale też konieczność uzyskania pozwolenia na niemal każdą przebudowę, wyższe koszty utrzymania i surowsze wymogi dotyczące izolacji termicznej. W zamian dostępne są dotacje i preferencyjna pożyczka na prace przy zabytku. Część nieruchomości na osiedlu jest zagrożona gniciem drewnianych pali fundamentowych: warto zapytać o rodzaj fundamentów i wcześniejsze badania. Grunt jest tu stabilny.

Powierzchnia działki (BAG)
477 m² cała działka, na której stoi budynek
Zabytek wpisany do krajowego rejestru
numer 6163 · Cultuur, gezondheid en wetenschap Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed; przebudowa wymaga pozwolenia środowiskowo-budowlanego
Chroniony zabytkowy obszar miasta lub wsi
Amsterdam - Binnen de Singelgracht obszar objęty ochroną krajową (RCE); dodatkowe wymogi dotyczące wyglądu zewnętrznego
Ryzyko uszkodzenia fundamentów — Kop Zeedijk
10,6% nieruchomości zagrożonych gniciem drewnianych pali fundamentowych (wysoki) 2050, scenariusz wysoki: 11,1%, nierównomierne osiadanie: 0,8%; gmina Amsterdam: 2,7% — Klimaateffectatlas (Deltares/KCAF)
Osiadanie gruntu — Kop Zeedijk
−1,0 mm rocznie płytkie warstwy gruntu: −0,1 mm; gmina Amsterdam: −1,8 mm
Kadaster, wysokość terenu, przeznaczenie, grunt
pobieranie…
Źródło i metodologia

Działka: Kadaster (BRK, za pośrednictwem PDOK; granica działki jest widoczna na mapie powyżej). Wysokość terenu: Actueel Hoogtebestand Nederland. Przeznaczenie terenu: ruimtelijkeplannen.nl (plany zagospodarowania przestrzennego do 1.01.2024; nowsze przepisy znajdują się w gminnym planie zagospodarowania przestrzennego). Grunt i fundamenty: Klimaateffectatlas (CC BY 4.0) i RVO/KCAF. Dane orientacyjne — nie stanowią porady budowlanej ani prawnej.

Słońce i cień

Jak położone są elewacje, ogród i dach względem słońca i ile cienia rzucają sąsiednie budynki? Obliczenia na podstawie położenia słońca i wysokości budynków z 3D BAG.

Elewacje, ogród, dach i światło dzienne
obliczanie…
Droga słońca nad nieruchomością (czas lokalny): latem wysoko, zimą nisko. Środek = pionowo nad nieruchomością, krawędź = horyzont. Zielona kropka = kierunek, w którym znajduje się ogród.

ta nieruchomość cienie budynków działki kierunek, z którego świeci słońce

Budynki i ich wysokości: 3D BAG (TU Delft, CC BY 4.0; wysokość dachu = 70. percentyl wysokości nad poziomem terenu tej nieruchomości, na podstawie AHN). Działka: Kadaster (BRK). Położenie słońca: algorytm NOAA, czas lokalny. Zdjęcie lotnicze: PDOK, Beeldmateriaal Nederland (CC BY 4.0). Dane orientacyjne: nie uwzględniono drzew, ogrodzeń, lukarn ani ukształtowania terenu.

Energia i ogrzewanie

Nieruchomość o niskiej efektywności energetycznej: wysokie koszty energii, przeciągi i zimne ściany zimą, a latem często zbyt wysoka temperatura. Należy przewidzieć kilkadziesiąt tysięcy euro na modernizację energetyczną, z możliwością uzyskania dotacji ISDE, oraz niższą punktację WWS przy wynajmie. Banki często przyjmują tu wyższe koszty mieszkaniowe.

Klasa energetyczna

E zarejestrowana klasa energetyczna (wskaźnik efektywności energetycznej)

Data oględzin
16 listopad 2018
Klasa A lub wyższa w Kop Zeedijk
13% nieruchomości

Ustalona według metody stosowanej przed 2021 r.; od 2021 r. obowiązuje NTA 8800.

Klasa energetyczna E, F lub G oznacza odjęcie od 4 do 15 punktów WWS; na poprawę efektywności energetycznej (izolację termiczną, pompę ciepła) można uzyskać dotację ISDE.

Zużycie i koszty

€ 149 miesięcznie przy średnim zużyciu

Gaz ziemny
750 m³ rocznie; osiedle 720
Energia elektryczna
1.640 kWh rocznie; osiedle 1.740
Koszty roczne
€ 1.791 gaz € 1.041, prąd € 426, opłaty stałe € 324
Przeciętna nieruchomość w Kop Zeedijk
€ 1.775 rocznie
Panele fotowoltaiczne
4% porównywalnych nieruchomości; osiedle 1%
Źródło i metodologia

Średnia ilość energii dostarczanej do nieruchomości tego typu i o tej wielkości, wybudowane w tym samym okresie (CBS 2025, z korektą uwzględniającą temperaturę), według średnich taryf dla gospodarstw domowych z wrz 2026 (CBS: 1,39 za m³ i 0,26 za kWh z podatkami, z uwzględnieniem opłat stałych i ulgi w podatku energetycznym). Rzeczywiste zużycie zależy od mieszkańców i instalacji.

Zmiana sposobu ogrzewania i dotacje

Sieć ciepłownicza
na tym osiedlu nie ma sieci ciepłowniczej ani znanych planów jej budowy

ISDE 2026 (500 mln €): dotacje na izolację termiczną, pompę ciepła (także hybrydową), solarny podgrzewacz wody, wentylację i przyłączenie do sieci ciepłowniczej (stała kwota 3 775 €); dotacje na pompy ciepła wynoszą od około 500 € do ponad 13 000 €, zależnie od typu i mocy. Wnioski należy składać do RVO po montażu. ISDE w RVO · Energiesubsidiewijzer (także programy gminne)

Klasy energetyczne — Kop Zeedijk

  • A lub lepsza 13% 102
  • B 18% 141
  • C 16% 120
  • D 7% 55
  • E 9% 66
  • F 6% 45
  • G 29% 224
  • Brak klasy energetycznej 3% 20
Źródło i metodologia

Klasa energetyczna i rozkład klas: EP-Online (RVO), za pośrednictwem naszej bazy danych; profile zużycia: CBS 85140NED (CC BY 4.0); taryfy: CBS 85592NED; zużycie na poziomie osiedla: CBS Kerncijfers; sieci ciepłownicze, plany, obszary pilotażowe i udział poszczególnych źródeł ogrzewania: WarmteAtlas (RVO, poziom osiedla; plany przypisano do osiedli, których punkt centralny znajduje się w obszarze objętym planem); ISDE: RVO. Dane mają charakter orientacyjny i nie zastępują doradztwa energetycznego.

Miesięczne koszty mieszkaniowe: zakup czy najem

Proszę podać cenę zakupu, czynsz najmu i przyjęte założenia. Wszystkie kwoty można zmienić, a wynik ma charakter orientacyjny.

Wkład własny 10% Własne środki z oszczędności lub nadwyżki wartości nieruchomości nad zadłużeniem.
Rodzaj rat
Rata kredytu hipotecznego (brutto) —
w tym spłata kapitału (pozostaje częścią Państwa majątku)
Stałe opłaty —
Łącznie miesięcznie —
Stałe koszty miesięczne (wartości średnie, można je zmienić)
Gmina Amsterdam, 2026: OZB 0,0527% wartości podatkowej WOZ (brak danych o wartości podatkowej WOZ, do obliczeń przyjęto orientacyjny przedział wartości € 483.000, czyli € 255 rocznie), opłata za odpady € 469 i opłata kanalizacyjna € 192 rocznie dla wieloosobowego gospodarstwa domowego (COELO).
Waterschap Amstel, Gooi en Vecht, 2026: opłata od mieszkańców € 187, opłata za oczyszczanie ścieków € 278 (trzy jednostki zanieczyszczenia) i opłata na utrzymanie systemu wodnego 0,0177% wartości podatkowej WOZ (€ 85) rocznie (CBS).
Obowiązkowe przy kredycie hipotecznym; średnia składka.
Rezerwa na wydatki; zwykle 1% wartości nieruchomości rocznie.
750 m³ gazu i 1.640 kWh rocznie (średnia CBS dla nieruchomości tego typu i o tej wielkości, wybudowane w tym samym okresie) według stawek z wrz 2026.
Tylko w przypadku mieszkań.
Przeciętny pakiet.

Zakup czy najem?

PozycjaZakupNajem
Łącznie miesięcznie——
W tym spłata kapitału (budowanie majątku)——
Koszty mieszkaniowe bez spłaty kapitału——
Kapitał spłacony po 10 latach——

Bez uwzględnienia zmian wartości nieruchomości, odliczenia odsetek od kredytu hipotecznego, ryczałtowego dochodu z własnej nieruchomości doliczanego do podstawy opodatkowania, dodatku mieszkaniowego ani podwyżek czynszu. Wyliczenie orientacyjne, nie stanowi porady.

Ile kosztuje zakup tej nieruchomości?

Jednorazowe koszty poza ceną zakupu: podatek, opłaty notarialne, wycena rzeczoznawcy, doradztwo i inspekcja techniczna. Od 2018 roku kwota kredytu nie może przekraczać wartości nieruchomości, dlatego koszty te pokrywają Państwo z własnych środków.

Łączne koszty kupującego—
Jako procent ceny zakupu—
W tym podlegające odliczeniu od podatku (jednorazowo)—
Wymagane środki własne koszty plus część ceny zakupu niepokryta kredytem—
Zestawienie kosztów (kwoty orientacyjne na rok 2026 – można je zmienić)
2% ceny zakupu w przypadku nieruchomości nabywanej na własne potrzeby mieszkaniowe.
Obejmuje wpis do Kadaster i koszty weryfikacji; stawki różnią się w zależności od notariusza. Nie podlega odliczeniu od podatku.
Tylko przy kredycie hipotecznym; obejmuje wpis do Kadaster. Podlega odliczeniu od podatku.
Kredytodawca wymaga zatwierdzonego raportu z wyceny rzeczoznawcy. Podlega odliczeniu od podatku.
Zwykle od 2000 do 3500 €, w zależności od doradcy i sytuacji. Podlega odliczeniu od podatku.
Cena zakupu przekracza limit NHG wynoszący € 470.000 (2026): gwarancja NHG nie jest dostępna.
Zalecana w przypadku nieruchomości wybudowanych przed 1995 rokiem; rok budowy tej nieruchomości to 1746. Inspekcja pozwala określić zakres zaległych prac konserwacyjnych, ocenić stan fundamentów i dachu oraz wykryć zawilgocenie. Nie podlega odliczeniu od podatku.
Zwykle 1–1,5% ceny zakupu lub stała stawka. Nie podlega odliczeniu od podatku.
Jeśli nie wpłacą Państwo z własnych środków depozytu w wysokości 10% ceny zakupu: około 1% kwoty depozytu. Koszt nie podlega odliczeniu od podatku.
Firma przeprowadzkowa, podłogi, zasłony i drobne przeróbki; to kwestia bardzo indywidualna.

Kwoty orientacyjne oparte na typowych stawkach; warto poprosić o oferty notariusza, rzeczoznawcę i doradcę. Koszty objęte ulgą podatkową można odliczyć jednorazowo w zeznaniu podatkowym za rok zakupu. Te informacje nie stanowią porady finansowej.

Przydatne narzędzia

Nowa aranżacja wnętrza z AI

Wystarczy przesłać zdjęcie pokoju i wybrać styl, aby w ciągu pół minuty zobaczyć, jak to pomieszczenie może wyglądać. Sam pokój pozostaje bez zmian, zmienia się tylko jego aranżacja.

To narzędzie jest dostępne dla zalogowanych użytkowników. Konto jest bezpłatne.

Zaloguj się

Osiedle, dzielnica i gmina

Osiedle

Kop Zeedijk

Nieruchomości
773
Liczba mieszkańców
1.150
Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 475.000
Nieruchomości własnościowe
21%
Średni rok budowy
1835
Najczęściej spotykany typ
Mieszkanie (93%)
Wszystkie informacje: Kop Zeedijk →
Gmina

Amsterdam

Nieruchomości
513.363
Liczba mieszkańców
934.526
Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 498.000
Nieruchomości własnościowe
30%
Średni rok budowy
1958
Najczęściej spotykany typ
Mieszkanie (88%)
Wszystkie informacje: Amsterdam →

Kto mieszka na osiedlu?

Kto mieszka na osiedlu?

Proszę porównać dane CBS dla osiedla, dzielnicy i gminy z danymi krajowymi: pochodzenie, wykształcenie, dochody, świadczenia i zatrudnienie.

Bezpłatnie po założeniu konta. Bez podawania danych płatniczych.

Proszę utworzyć bezpłatne konto Zaloguj się

Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna

Na zakupy można dojść pieszo. Do szkoły podstawowej można wygodnie dojechać rowerem. Przystanek komunikacji publicznej jest tuż za rogiem. Miejskie otoczenie: wszystko jest blisko, ale wiąże się to ze zgiełkiem.

Duży supermarket
300 m
średnia odległość na osiedlu
Gabinet lekarza rodzinnego
800 m
średnia odległość na osiedlu
Szkoła podstawowa
800 m
średnia odległość na osiedlu
Żłobek
400 m
średnia odległość na osiedlu
Najbliższa szkoła podstawowa
620 m
De Witte Olifant
Najbliższy przystanek komunikacji publicznej
210 m
Prins Hendrikkade · bus · 4 vertrekken per uur overdag
Najbliższy punkt ładowania
150 m
Geldersekade 8 - Equans Amsterdam
Najbliższa placówka opieki nad dziećmi
150 m
De Kleine Wereld Juliana
Najbliższy maszt telekomunikacyjny
100 m
Zendmast 3G, 4G, 5G · 3 antennes · 24,2 m hoog · veilige afstand 3,9 m
Szkoły w promieniu 3 km
20
Stopień urbanizacji
Obszar bardzo silnie zurbanizowany
6.875 adresów na km²
Źródło i metodologia

Odległości drogowe to średnie dla wszystkich mieszkańców osiedla (CBS). Odległości do szkoły (DUO), przystanku komunikacji publicznej (OVapi/GTFS, odjazdy w dzień roboczy), masztu telekomunikacyjnego (Antenneregister), punktu ładowania i placówki opieki nad dziećmi podajemy w linii prostej od tego adresu, na podstawie naszej bazy danych.

Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń

Hałas

60 dB Dość głośno

do 45 dB — bardzo cichopowyżej 70 dB — skrajnie głośno

Ruch drogowy
53 dB
Ruch kolejowy
59 dB
Ruch lotniczy
46 dB
Turbiny wiatrowe
brak
Ruch drogowy, w nocy
43 dB
Ruch kolejowy, w nocy
50 dB

Obszar: osiedlu Kop Zeedijk. W 23% nieruchomości hałas jest większy niż pod tym adresem; średni poziom hałasu na tym obszarze wynosi 60 dB.

Głośno: powyżej zalecanego przez WHO poziomu hałasu drogowego (53 dB). Odgłosy ruchu są stale obecne w domu i ogrodzie; dobre przeszklenia i nawiewniki z tłumieniem akustycznym wyraźnie poprawiają komfort w sypialniach. Główne źródło hałasu: ruch kolejowy (59 dB). W nocy poziom hałasu nadal wynosi 50 dB, czyli przekracza zalecane przez WHO 45 dB dla niezakłóconego snu.

Źródło i metodologia

Lden: średnie roczne narażenie na hałas w ciągu dnia, wieczoru i nocy (mapy hałasu RIVM z 2020 r., ruch lotniczy z 2022 r., turbiny wiatrowe z 2024 r., siatka 10 m). Dane mają charakter orientacyjny — nie są wynikiem pomiaru przy elewacji. WHO zaleca maksymalnie 53 dB dla hałasu drogowego i 45 dB dla hałasu lotniczego.

Powódź

Brak Brak

Na mapie maksymalnej głębokości zalania nie uwzględniono scenariusza powodziowego dla tej lokalizacji.

Nieruchomości zagrożone zalaniem — Kop Zeedijk
0%
W tym na głębokość ponad 0,5 m
0%
Maksymalna głębokość zalania na osiedlu
brak

Dla tej lokalizacji nie wyznaczono scenariusza powodziowego: przewiduje się, że nawet w razie przerwania wału lub wezbrania wody teren pozostanie suchy. Ubezpieczenie od powodzi nie jest tu konieczne.

Źródło i metodologia

LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości wody podczas powodzi, siatka 25 m; prawdopodobieństwo powodzi: Klimaateffectatlas. Głębokość nie wskazuje, jak prawdopodobna jest powódź; wały i zapory przeciwpowodziowe projektuje się z uwzględnieniem tego prawdopodobieństwa.

Jakość powietrza

  • NO₂ 20,0 µg/m³ powyżej zaleceń WHO
  • PM2,5 9,6 µg/m³ powyżej zaleceń WHO
  • PM10 16,9 µg/m³ powyżej zaleceń WHO

Zanieczyszczone powietrze: stężenia przekraczają normy europejskie przewidziane na 2030 rok, zwykle z powodu pobliskiej ruchliwej drogi, przemysłu lub intensywnej hodowli zwierząt. To istotne dla osób z dolegliwościami układu oddechowego i małych dzieci; pomaga wietrzenie od spokojniejszej strony domu.

Średnie stężenia w Kop Zeedijk: NO₂ 20,1, PM2,5 9,6 µg/m³.

Źródło i metodologia

Średnioroczne stężenia w siatce 25 m (RIVM, najnowsza mapa). Kreska na pasku oznacza wartość zalecaną przez WHO (NO₂ 10, PM2,5 5, PM10 15 µg/m³); kolor pokazuje porównanie z zaleceniami WHO i normą UE na 2030 r.

Światło w nocy

Bardzo jasno

ciemnobardzo jasno

Średnia dla obszaru Kop Zeedijk: bardzo jasno.

Wyjątkowo jasno: miejsce należy do 10% najjaśniejszych obszarów Holandii, zwykle w pobliżu szklarni, przemysłu, głównych dróg lub centrum miasta. Należy spodziewać się pomarańczowego nieba nocą i konieczności zaciemniania okien.

Źródło i metodologia

Sztuczne światło emitowane ku górze, mierzone przez satelity (mapa emisji światła RIVM 2023, siatka 375 m), sklasyfikowane względem wszystkich nieruchomości mieszkalnych w Holandii: „ciemno” oznacza 20% najciemniejszych lokalizacji, a „bardzo jasno” — 10% najjaśniejszych.

Zieleń na osiedlu

23% zieleń w promieniu 500 m

Średnia dla obszaru Kop Zeedijk: 24%.

Niemal same utwardzone powierzchnie: jedno z najmniej zielonych miejsc w Holandii. Latem należy spodziewać się wyraźnego efektu wyspy ciepła i niewielu zacienionych miejsc; balkon lub taras na dachu z zielenią jest tu na wagę złota.

Źródło i metodologia

Udział zieleni (trawy, krzewów i drzew) w kwadracie o boku 500 m wokół tego adresu (mapa zieleni RIVM z 2022 r.). W otoczeniu połowy nieruchomości w Holandii zieleń zajmuje ponad 52% powierzchni w promieniu 500 m, a w otoczeniu jednej na dziesięć — mniej niż 32%.

Ruch lotniczy nad nieruchomością

Ruch lotniczy nad nieruchomością

Proszę sprawdzić, ile samolotów przelatuje tu dziennie, na jakiej wysokości, w jakich godzinach i które lotniska obsługują te loty.

Bezpłatnie po założeniu konta. Bez podawania danych płatniczych.

Proszę utworzyć bezpłatne konto Zaloguj się

Klimat i bezpieczeństwo

Nawet w upalne dni stres cieplny wokół domu pozostaje umiarkowany, a wieczorem otoczenie dość dobrze się ochładza.

Upał

41–43 °C ekstremalny stres cieplny

Temperatura odczuwalna w upalny letni dzień (2022), w odległości 1 m od domu.

Efekt miejskiej wyspy ciepła
1,6–1,8 °C cieplej niż na terenach wiejskich
Ciepłe noce (20 °C lub więcej)
8–14 nocy rocznie
Odległość do chłodnego miejsca
200–300 m
Średnia dla: Kop Zeedijk
44 °C temperatura odczuwalna

Woda

Woda deszczowa podczas ulewy (70 mm/godz.)
brak drogi spływu wody bezpośrednio przy domu
Podtopienia spowodowane wodami gruntowymi w 2050 r.
Bardzo duży wzrost

Zagrożenia zewnętrzne

Linia wysokiego napięcia
brak w promieniu 2 km
Turbina wiatrowa
4,8 km Windturbine 2,0 MW, ashoogte 67 m · rotor 80 m · tutaj ok. 13 dB
Hałas turbin pod tym adresem
ok. 13 dB niesłyszalny; szacunek na podstawie mocy najbliższej turbiny i odległości od niej, poza zasięgiem mapy RIVM
Działalność stwarzająca zagrożenie w promieniu 1 km
Vervoer gevaarlijke stoffen

Na obszarze Kop Zeedijk w strefie oddziaływania pola magnetycznego linii wysokiego napięcia znajduje się 0% nieruchomości, a w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej — 0% nieruchomości.

Źródło i metodologia

Upały, woda i wody gruntowe: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0; temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła — 2022, prawdopodobieństwo powodzi i głębokość wody na podstawie krajowych scenariuszy powodziowych, prawdopodobieństwo podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. — scenariusz wysoki, drogi spływu wody przy opadzie 70 mm w ciągu godziny). Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z obliczonymi zasięgami (strefa oddziaływania pola magnetycznego); turbiny wiatrowe: RIVM; działalność stwarzająca zagrożenie: Register Externe Veiligheidsrisico's za pośrednictwem RIVM Atlas Leefomgeving (działalność ze strefą wymagającą szczególnej uwagi w promieniu 1 km). Dane orientacyjne na podstawie map, nie pomiarów.

Bezpieczeństwo i jakość życia

Jakość życia — osiedlu Kop Zeedijk

Doskonała Leefbaarometer 2024, klasa 9 z 9

  • Otoczenie fizyczne: zadowalająca
  • Nieruchomości: zadowalająca
  • Lokalna infrastruktura: doskonała
  • Spójność społeczna: niedostateczna
  • Uciążliwości i brak bezpieczeństwa: bardzo niska

Leefbaarometer 3.0 (BZK): szacunkowa ocena jakości życia w skali dziewięciostopniowej, uwzględniająca pięć obszarów w porównaniu ze średnią krajową. Więcej o tym osiedlu

Przestępstwa — osiedlu Kop Zeedijk

397 na 1 000 mieszkańców rocznie -13% w porównaniu z poprzednim rokiem

Zarejestrowano: wrz 2025 – sie 2026
456
Dzielnica Burgwallen-Oude Zijde
550 na 1 000
Gmina Amsterdam
87 na 1 000
Nederland
45 na 1 000
Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
5,2 4 włamania

Najczęściej spotykany typ

Zakkenrollerij
60
Fietsdiefstal
52
Mishandeling
34
Drugshandel
33
  1. 1862021
  2. 4632022
  3. 5252023
  4. 5532024
  5. 4722025

Znacznie powyżej średniej krajowej. Często dotyczy to osiedli w centrum lub przy dworcu, z dużą liczbą odwiedzających, a czasem osiedli z utrwalonymi problemami. Dane Leefbaarometer i wieczorna wizyta pomogą rozpoznać, z którą sytuacją mamy do czynienia.

Źródło i metodologia

Policja, przestępstwa zarejestrowane na poszczególnych osiedlach (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Na małych osiedlach liczby są niewielkie; należy je odczytywać w zestawieniu z liczbą mieszkańców i nieruchomości. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.

Raport o nieruchomości z rekomendacją dotyczącą oferty zakupu

Planują Państwo złożyć ofertę zakupu nieruchomości pod adresem Vredenburgersteeg 9? Warto poznać jej rzeczywistą wartość.

Bezpłatna strona przedstawia fakty. Raport odpowiada na najważniejsze pytanie: jaką cenę zaoferować? Trzy scenariusze w euro, oparte na rzeczywistych cenach zakupu podobnych nieruchomości z rejestru Kadaster, wycenie modelowej, danych o kwotach płaconych powyżej ceny ofertowej w gminie oraz stanie nieruchomości widocznym na zdjęciach. Do tego pytania, które należy zadać pośrednikowi w obrocie nieruchomościami przed podpisaniem umowy.

Przykładowe obliczenie: oferta zawyżona o 2% oznacza przy nieruchomości wartej 450 000 € aż 9 000 € dodatkowych kosztów. Raport kosztuje 19 €.

Ostrożnieponiżej ceny ofertowej lub blisko niej, gdy jest niewielu oferentów
Na poziomie rynkowymza ile sprzedawano tu podobne nieruchomości w ostatnich miesiącach
Z dużą szansą powodzeniapowyżej wartości rynkowej, ale w granicach przedziału wartości
  • Strategia składania oferty zakupu — trzy scenariusze
    Trzy oferty w euro: ostrożna, odpowiadająca cenom rynkowym i dająca duże szanse zakupu. Wyliczone na podstawie wyceny modelowej, cen sprzedaży podobnych nieruchomości oraz kwot płaconych powyżej ceny ofertowej w tej gminie.
  • Porównywalne transakcje sprzedaży według danych Kadaster
    Rzeczywiste ceny zakupu pobliskich nieruchomości podobnych pod względem typu, wielkości i okresu budowy, przeliczone na dzisiejszy poziom cen i przedstawione na mapie oraz w tabeli.
  • Wycena modelowa i wcześniejsze transakcje sprzedaży
    Automatyczna wycena wraz z przedziałem wartości, historia sprzedaży pod tym adresem oraz zmiany wartości podatkowej WOZ na przestrzeni lat.
  • Dane rynkowe dla gminy
    Czas sprzedaży, procentowa nadwyżka ceny zakupu nad ceną ofertową, cena za m² i wskaźnik niedoboru ofert dla tego typu nieruchomości (NVM) pozwalają ocenić, jak dużej konkurencji można się spodziewać.
  • Pytania do pośrednika w obrocie nieruchomościami
    Lista pytań na oględziny dopasowana do nieruchomości, opracowana na podstawie roku budowy, klasy energetycznej, zagrożeń w otoczeniu, ogłoszenia i analizy zdjęć.
  • Stan nieruchomości na podstawie zdjęć
    Model analizy obrazu ocenia na podstawie zdjęć z ogłoszenia ogólny stan nieruchomości, kuchnię i łazienkę oraz widoczne usterki, a także szacuje orientacyjny budżet na remont.
  • Miesięczne koszty mieszkaniowe dla każdej oferty zakupu
    Miesięczne koszty w każdym scenariuszu: kredyt hipoteczny, koszty zakupu ponoszone przez kupującego, opłaty gminne, energia i utrzymanie — w porównaniu z najmem.
  • W cenie także wszystkie informacje z bezpłatnej strony
    Nieruchomość, osiedle, energia, otoczenie nieruchomości, klimat, bezpieczeństwo i ruch lotniczy w jednym podsumowaniu — wszystko w jednym pliku PDF.

Chcą Państwo porównać kilka nieruchomości? Liczba raportów w abonamencie: 5 za € 39 miesięcznie. Dodatkowe raporty: € 6 za sztukę. To nie wycena rzeczoznawcy ani gwarancja, lecz dane, którymi można uzasadnić ofertę zakupu.

Najczęstsze pytania dotyczące Vredenburgersteeg 9

Jaki typ nieruchomości znajduje się pod adresem Vredenburgersteeg 9?

Nieruchomość pod adresem Vredenburgersteeg 9 w miejscowości Amsterdam to appartement, wybudowana w 1746 roku, 53 m² powierzchni mieszkalnej. Adres znajduje się na osiedlu Kop Zeedijk, w gminie Amsterdam.

Jaką klasę energetyczną ma nieruchomość pod adresem Vredenburgersteeg 9?

Zarejestrowana klasa energetyczna to E (data rejestracji: 16 listopad 2018). Średnie wydatki na gaz i prąd w porównywalnej nieruchomości wynoszą € 149 miesięcznie.

Ile w przybliżeniu jest warta nieruchomość pod adresem Vredenburgersteeg 9?

Orientacyjna wartość rynkowa wynosi od € 454.000 do € 512.000 (wartość środkowa: € 483.000, poziom cen: wrz 2026). Obliczono ją na podstawie wartości podatkowych WOZ, cen ofertowych i cen sprzedaży porównywalnych nieruchomości na osiedlu. To wartość orientacyjna, a nie wycena rzeczoznawcy.

Ile wynosi czynsz najmu nieruchomości podobnej do tej pod adresem Vredenburgersteeg 9?

Mediana czynszu najmu porównywalnych nieruchomości w okolicy wynosi € 1.870 miesięcznie (€ 35 za m², liczba nieruchomości: 175). To, czy czynsz podlega regulacji, wynika z punktacji przedstawionej na tej stronie.

Jaki jest poziom hałasu pod adresem Vredenburgersteeg 9?

Średni roczny poziom hałasu przy elewacji wynosi 60 dB Lden (dość głośno). Główne źródło hałasu: ruch kolejowy. Każdego dnia w promieniu 2 km przelatuje około 33 samolotów na wysokości poniżej 3 000 m.

Czy nieruchomość pod adresem Vredenburgersteeg 9 może zostać zalana podczas powodzi?

Na ogólnokrajowej mapie maksymalnej głębokości zalania nie wskazano scenariusza powodziowego dla tego miejsca.

Jak bezpieczne jest osiedle, na którym znajduje się nieruchomość pod adresem Vredenburgersteeg 9?

Na obszarze „osiedlu Kop Zeedijk” policja odnotowała 397 przestępstw na 1000 mieszkańców rocznie, w porównaniu z 87 w gminie i 45 w całym kraju. Ocena jakości życia według Leefbaarometer: doskonała.

Jaka lokalna infrastruktura jest dostępna w pobliżu nieruchomości pod adresem Vredenburgersteeg 9?

Średnie odległości na osiedlu: duży supermarket 300 m, lekarz rodzinny 800 m, szkoła podstawowa 800 m, żłobek 400 m (CBS). Na tej stronie wskazano najbliższą szkołę, przystanek komunikacji publicznej, punkt ładowania samochodów i placówkę opieki nad dziećmi wraz z odległościami od tego adresu.

Skąd pochodzą te dane?

Z publicznie dostępnych źródeł urzędowych: BAG i Kadaster (cechy nieruchomości, działka), EP-Online (klasa energetyczna), CBS (dane o osiedlu, indeks cen, zużycie energii), RIVM (hałas, powietrze, światło, zieleń), Klimaateffectatlas i LIWO (upały, woda), otwartych danych policji i Leefbaarometer (bezpieczeństwo) oraz sieci ADS-B (ruch lotniczy). Wszystkie obliczenia mają charakter orientacyjny i nie stanowią wyceny rzeczoznawcy ani porady.