Osiedle Bareveld

Osiedle w dzielnicy Wildervank · gmina Veendam · Groningen

  • 136 nieruchomości
  • 270 mieszkańców
  • śr. rok budowy 1966
  • śr. wartość podatkowa WOZ € 211.000

Życie w Bareveld: osiedlu w gminie Veendam liczy 136 nieruchomości, 270 mieszkańców i 110 gospodarstw domowych. Nieruchomości w Bareveld: głównie typu dom wolnostojący (49%) i dom szeregowy – segment środkowy (24%), pochodzące głównie z okresu przed 1945 r. (35%) i z nieruchomościami własnościowymi (53%) i wynajmowanymi (47%). Średnia wartość podatkowa WOZ wynosi € 211.000. Spośród nieruchomości z zarejestrowaną klasą energetyczną 39% ma klasę A lub B; najczęściej występująca klasa energetyczna to A. Jakość życia uzyskała ocenę w pełni zadowalająca według Leefbaarometer, średni poziom hałasu wynosi 54 dB (umiarkowanie cicho) i policja zarejestrowała 25,9 przestępstw na 1000 mieszkańców (w skali kraju: 45,3). Supermarket znajduje się średnio w odległości 4,4 km, szkoła podstawowa w odległości 1,6 km i W 45% gospodarstw domowych są dzieci. Dla każdej nieruchomości w Bareveld na Huisleon znajdą Państwo orientacyjny przedział wartości, klasę energetyczną, miesięczne koszty mieszkaniowe, informacje o otoczeniu nieruchomości oraz aktualne oferty sprzedaży i najmu.

Mapa

Granice według mapy dzielnic i osiedli CBS z 2024 r. Proszę przybliżyć mapę, aby zobaczyć poszczególne nieruchomości, i kliknąć nieruchomość, aby wyświetlić szczegóły. Otwórz na mapie nieruchomości

Nieruchomości w Bareveld

Nieruchomości
136
adresy nieruchomości o funkcji mieszkalnej (BAG)
Średni rok budowy
1966
Średnia powierzchnia mieszkalna
125 m²
Zasoby mieszkaniowe (CBS)
144
2025

Typ nieruchomości

  • Dom wolnostojący 49% 67
  • Dom szeregowy – segment środkowy 24% 32
  • Dom szeregowy – segment skrajny 13% 18
  • Dom w zabudowie bliźniaczej 12% 16
  • Mieszkanie 2% 3

Klasa energetyczna

  • A lub lepsza 29% 40
  • B 9% 12
  • C 13% 18
  • D 13% 17
  • E 3% 4
  • F 6% 8
  • G 24% 33
  • Brak klasy energetycznej 3% 4

Okres budowy

  • Przed 1945 r. 35% 48
  • 1945–1969 17% 23
  • 1970–1989 11% 15
  • 1990–2009 7% 10
  • 2010 r. i później 29% 40

Mieszkańcy

Liczba mieszkańców
270
1 stycznia 2025 r.
Gospodarstwa domowe
110
średnio 2,4 os.
Jednoosobowe gospodarstwa domowe
23%
Nederland: 40%
Gospodarstwa domowe z dziećmi
45%
Nederland: 32%
Gęstość zaludnienia
350
mieszkańców na km²
Powierzchnia
0,9 km²
w tym 0,1 km² stanowią wody
Osoby urodzone poza Nederland
6%
Nederland: 16%
Osoby żyjące w ubóstwie
1%
Nederland: 3%
Zasiłki z pomocy społecznej
0
na 1000 mieszkańców · Nederland: 22
Wskaźnik zatrudnienia
68%
Nederland: 72%
Pracownicy z umową na czas nieokreślony
52%
Nederland: 56%

Struktura wiekowa

  • 0–15 lat 13% 35
  • 15–25 lat 17% 45
  • 25–45 lat 21% 55
  • 45–65 lat 34% 90
  • 65 lat i więcej 15% 40

Pochodzenie

  • Nederland 91% 240
  • Europa (bez Nederland) 4% 10
  • Spoza Europy 6% 15

Źródło: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Pochodzenie według klasyfikacji CBS (kraj urodzenia danej osoby lub jej rodziców); poziom wykształcenia osób w wieku od 15 do 75 lat; dochód standaryzowany z uwzględnieniem wielkości i składu gospodarstwa domowego; CBS nie publikuje danych dla małych grup.

Mieszkalnictwo i wartość nieruchomości

Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 211.000
CBS 2024
Nieruchomości własnościowe
53%
Nieruchomości na wynajem
47%
43% w zasobach organizacji mieszkalnictwa społecznego
Domy jednorodzinne
98%
2% w budynkach wielorodzinnych
Wybudowane w ostatnich 10 latach
17%
Niezamieszkane nieruchomości
24%
Nowe nieruchomości w danym roku
0
nieruchomości oddane do użytku

Wartość podatkowa WOZ to średnia dla wszystkich nieruchomości na danym obszarze (według stanu na 1 stycznia poprzedniego roku), a nie wartość rynkowa konkretnej nieruchomości.

Energia

Śr. zużycie energii elektrycznej
3.140 kWh
na nieruchomość rocznie
Śr. ilość energii oddanej do sieci
1.190 kWh
energia elektryczna z fotowoltaiki na nieruchomość
Śr. zużycie gazu
960 m³
na nieruchomość rocznie
Nieruchomości z panelami fotowoltaicznymi
48%
Bez gazu ziemnego
17%
Ogrzewanie głównie elektryczne
24%
Ogrzewanie (WarmteAtlas)
90% indywidualne centralne ogrzewanie, 10% – ogrzewanie elektryczne
2022
Potencjał geotermalny
Ongunstig
Formacja Slochteren

Zużycie to średnia dla wszystkich nieruchomości z przyłączem na danym obszarze (CBS); rozkład klas energetycznych znajduje się w sekcji „Nieruchomości”.

Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna

Duży supermarket
4,4 km
śr. odległość
Gabinet lekarza rodzinnego
4,2 km
śr. odległość
Szkoła podstawowa
1,6 km
śr. odległość
Żłobek
1,6 km
śr. odległość
Szkoły w promieniu 3 km
1
Stopień urbanizacji
Obszar niezurbanizowany
126 adresów na km²
Samochody na gospodarstwo domowe
1,5
166 samochodów osobowych
Siedziby i oddziały firm
30
w tym 10 w handlu, gastronomii i hotelarstwie

Odległości mierzone wzdłuż dróg, uśrednione dla wszystkich mieszkańców danego obszaru (CBS).

Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń

Średni poziom hałasu (Lden)
54 dB
gmina: 51 dB
Nieruchomości narażone na hałas drogowy powyżej 55 dB
46%
gmina 18%
Nieruchomości narażone na hałas kolejowy powyżej 55 dB
0%
Nieruchomości narażone na hałas lotniczy powyżej 48 dB
0%
gmina 0%
Nieruchomości narażone na hałas turbin wiatrowych powyżej 40 dB
32%
gmina 1%
Nocny hałas drogowy powyżej 50 dB
21%
gmina 4%

Poziom hałasu w otoczeniu 136 nieruchomości

  • 46–50 dB: cicho 36% 49
  • 51–55 dB: umiarkowanie 18% 24
  • 56–60 dB: głośno 38% 52
  • 61–65 dB: hałaśliwie 8% 11

Powódź

Nieruchomości zagrożone powodzią
0%
gmina 1%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 0,5 m
0%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 2 m
0%
Maksymalna głębokość wody
brak

Powietrze, światło i zieleń

NO₂
6,5 µg/m³
0% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (10)
PM2,5
6,1 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (5)
PM10
11,7 µg/m³
0% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (15)
Światło w nocy
Ciemno
gmina: półmrok
Tereny zielone w promieniu 500 m
76%
gmina: 53%

Hałas: mapy hałasu RIVM (ruch drogowy i kolejowy 2020, ruch lotniczy 2022, turbiny wiatrowe 2024), średnioroczny poziom Lden w siatce 10 m, odczytywany dla każdego adresu. Powódź: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości zalania; głębokość nie określa prawdopodobieństwa powodzi. Powietrze: średnioroczne stężenia RIVM w siatce 25 m. Światło: mapa emisji światła RIVM 2023. Zieleń: mapa zieleni RIVM 2022, udział zieleni w promieniu 500 m. Warstwę hałasu można włączyć na mapie powyżej.

Klimat i bezpieczeństwo

Temperatura odczuwalna w upalny dzień
44 °C
ekstremalny stres cieplny
Nieruchomości narażone na ekstremalny stres cieplny (41 °C lub więcej)
98%
gmina 94%
Efekt miejskiej wyspy ciepła
0–0,2 °C
średnio cieplej niż na terenach pozamiejskich
Nieruchomości z dostępem do chłodnego miejsca w promieniu 300 m
97%
gmina 96%
Kondygnacja niezalewana nawet podczas najpoważniejszej powodzi
100%
Nieruchomości o podwyższonym ryzyku podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r.
59%
gmina 46%
Nieruchomości, obok których przebiega trasa spływu wód opadowych
3%
gmina 3%
Nieruchomości w strefie pola magnetycznego linii wysokiego napięcia
0%
gmina 0%
Nieruchomości w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej
40%
gmina 6%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła z 2022 r., chłodne miejsca, lokalne prawdopodobieństwo powodzi (co najmniej 20 cm wody), niezalewane kondygnacje, ryzyko podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. (scenariusz wysoki), trasy spływu wody przy opadach 70 mm na godzinę; dane odczytane dla każdej nieruchomości. Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z odległościami obliczeniowymi. Turbiny wiatrowe: RIVM. Na powyższej mapie można włączyć warstwę upałów.

Bezpieczeństwo

Przestępstwa na 1000 mieszkańców
26
wrz 2025 – sie 2026
Zarejestrowane przestępstwa
7
0% względem poprzedniego roku
Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
0,0
0 włamań
Gmina
31
na 1000 mieszkańców
Nederland
45
na 1000 mieszkańców

Rodzaje przestępstw (ostatnie 12 miesięcy)

  • Diefstal uit auto 14% 1

Według lat

  1. 132021
  2. 52022
  3. 112023
  4. 132024
  5. 52025

Źródło: policja, zarejestrowane przestępstwa według obszaru (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Wskaźnik na 1000 mieszkańców obliczono na podstawie liczby ludności danego obszaru. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.

Jakość życia

W pełni zadowalająca Leefbaarometer 2024

bardzo zładoskonała

Jakość życia
W pełni zadowalająca
klasa 6 z 9, pomiar z 2024 r.
Wynik
4,00
−0,10 względem średniej krajowej
Od poprzedniego pomiaru
−0,05
pomiar z 2022 r.: W pełni zadowalająca
Gmina
W pełni zadowalająca
wynik 4,10

Pięć wymiarów — odchylenie od średniej krajowej

  • Otoczenie fizyczne zieleń, woda, zabudowa, hałas +0,01 zadowalająca
  • Zasoby mieszkaniowe typ, rok budowy, forma własności +0,01 zadowalająca
  • Lokalna infrastruktura sklepy, szkoły, opieka zdrowotna, transport publiczny −0,20 zdecydowanie niedostateczna
  • Spójność społeczna struktura ludności, przeprowadzki +0,04 w pełni zadowalająca
  • Uciążliwości i brak bezpieczeństwa przestępczość i uciążliwości +0,04 w pełni zadowalająca

Źródło: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), szacunek sporządzany co dwa lata na podstawie ponad stu cech. Wynik odzwierciedla średnią ocenę jakości życia wśród mieszkańców. Wartość ujemna = poniżej średniej krajowej.

Grunt i fundamenty

Przewidywane osiadanie do 2050 r.
2 cm
scenariusz pesymistyczny
Nieruchomości zagrożone gniciem drewnianych pali fundamentowych
0,0%
zeer laag, gmina 0,0%
Gnicie drewnianych pali fundamentowych w 2050 r.
0,0%
scenariusz pesymistyczny, bardziej suche okresy letnie
Nierównomierne osiadanie w 2050 r.
1,0%
zagrożone nieruchomości na fundamentach bezpośrednich

Źródło: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): osiadanie gruntu na podstawie pomiarów satelitarnych (Bodemdalingskaart), ryzyko uszkodzenia fundamentów według osiedli (Deltares/KCAF, odsetek zagrożonych nieruchomości na drewnianych palach lub fundamentach bezpośrednich). Są to średnie dla osiedla, a nie ocena konkretnej nieruchomości.

Dochody i praca

Mediana majątku gospodarstw domowych
€ 114.300
Wskaźnik zatrudnienia
68%
w wieku od 15 do 75 lat
Osoby samozatrudnione
20%
wśród osób pracujących
Osoby o najwyższych dochodach (górne 20%)
11,1%
odsetek osób (w skali kraju 20%)