Osiedle Beek

Osiedle w dzielnicy Brakel · gmina Montferland · Gelderland

  • 571 nieruchomości
  • 1.245 mieszkańców
  • śr. rok budowy 1974
  • śr. wartość podatkowa WOZ € 282.000

Życie w Beek: osiedlu w gminie Montferland liczy 571 nieruchomości, 1.245 mieszkańców i 565 gospodarstw domowych. Nieruchomości w Beek: głównie typu dom szeregowy – segment środkowy (25%) i dom wolnostojący (24%), pochodzące głównie z okresu 1970-1989 (35%) i z nieruchomościami własnościowymi (81%) i wynajmowanymi (19%). Średnia wartość podatkowa WOZ wynosi € 282.000. Spośród nieruchomości z zarejestrowaną klasą energetyczną 34% ma klasę A lub B; najczęściej występująca klasa energetyczna to C. Jakość życia uzyskała ocenę dobra według Leefbaarometer, średni poziom hałasu wynosi 47 dB (cicho) i policja zarejestrowała 17,7 przestępstw na 1000 mieszkańców (w skali kraju: 45,3). Supermarket znajduje się średnio w odległości 400 m, szkoła podstawowa w odległości 300 m i W 33% gospodarstw domowych są dzieci. Dla każdej nieruchomości w Beek na Huisleon znajdą Państwo orientacyjny przedział wartości, klasę energetyczną, miesięczne koszty mieszkaniowe, informacje o otoczeniu nieruchomości oraz aktualne oferty sprzedaży i najmu.

Mapa

Granice według mapy dzielnic i osiedli CBS z 2024 r. Proszę przybliżyć mapę, aby zobaczyć poszczególne nieruchomości, i kliknąć nieruchomość, aby wyświetlić szczegóły. Otwórz na mapie nieruchomości

Nieruchomości w Beek

Nieruchomości
571
adresy nieruchomości o funkcji mieszkalnej (BAG)
Średni rok budowy
1974
Średnia powierzchnia mieszkalna
134 m²
Zasoby mieszkaniowe (CBS)
567
2025

Typ nieruchomości

  • Dom szeregowy – segment środkowy 25% 144
  • Dom wolnostojący 24% 137
  • Dom szeregowy – segment skrajny 21% 119
  • Dom w zabudowie bliźniaczej 20% 113
  • Mieszkanie 10% 58

Klasa energetyczna

  • A lub lepsza 15% 88
  • B 16% 91
  • C 31% 175
  • D 9% 54
  • E 5% 31
  • F 12% 68
  • G 4% 23
  • Brak klasy energetycznej 7% 41

Okres budowy

  • Przed 1945 r. 7% 38
  • 1945–1969 33% 190
  • 1970–1989 35% 199
  • 1990–2009 18% 101
  • 2010 r. i później 8% 43

Mieszkańcy

Liczba mieszkańców
1.245
1 stycznia 2025 r.
Gospodarstwa domowe
565
średnio 2,2 os.
Jednoosobowe gospodarstwa domowe
28%
Nederland: 40%
Gospodarstwa domowe z dziećmi
33%
Nederland: 32%
Gęstość zaludnienia
2.404
mieszkańców na km²
Powierzchnia
0,5 km²
Osoby urodzone poza Nederland
6%
Nederland: 16%
Osoby żyjące w ubóstwie
2%
Nederland: 3%
Zasiłki z pomocy społecznej
8
na 1000 mieszkańców · Nederland: 22
Wskaźnik zatrudnienia
73%
Nederland: 72%
Pracownicy z umową na czas nieokreślony
61%
Nederland: 56%

Struktura wiekowa

  • 0–15 lat 11% 140
  • 15–25 lat 11% 130
  • 25–45 lat 21% 260
  • 45–65 lat 31% 380
  • 65 lat i więcej 26% 325

Pochodzenie

  • Nederland 88% 1.095
  • Europa (bez Nederland) 8% 100
  • Spoza Europy 4% 50

Poziom wykształcenia (15–75 lat)

  • Podstawowe, przygotowujące do kształcenia zawodowego vmbo, zawodowe mbo 1 24% 230
  • Średnie ogólnokształcące havo i vwo, zawodowe mbo 2–4 57% 550
  • Wyższe zawodowe hbo, uniwersyteckie wo 19% 180

Źródło: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Pochodzenie według klasyfikacji CBS (kraj urodzenia danej osoby lub jej rodziców); poziom wykształcenia osób w wieku od 15 do 75 lat; dochód standaryzowany z uwzględnieniem wielkości i składu gospodarstwa domowego; CBS nie publikuje danych dla małych grup.

Mieszkalnictwo i wartość nieruchomości

Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 282.000
CBS 2024
Nieruchomości własnościowe
81%
Nieruchomości na wynajem
19%
11% w zasobach organizacji mieszkalnictwa społecznego
Domy jednorodzinne
91%
9% w budynkach wielorodzinnych
Wybudowane w ostatnich 10 latach
3%
Niezamieszkane nieruchomości
4%
Nowe nieruchomości w danym roku
0
nieruchomości oddane do użytku

Wartość podatkowa WOZ to średnia dla wszystkich nieruchomości na danym obszarze (według stanu na 1 stycznia poprzedniego roku), a nie wartość rynkowa konkretnej nieruchomości.

Energia

Śr. zużycie energii elektrycznej
2.910 kWh
na nieruchomość rocznie
Śr. ilość energii oddanej do sieci
1.310 kWh
energia elektryczna z fotowoltaiki na nieruchomość
Śr. zużycie gazu
970 m³
na nieruchomość rocznie
Nieruchomości z panelami fotowoltaicznymi
60%
Bez gazu ziemnego
2%
Ogrzewanie głównie elektryczne
8%
Ogrzewanie (WarmteAtlas)
95% indywidualne centralne ogrzewanie, 1% ogrzewanie ze wspólnej kotłowni, 3% – ogrzewanie elektryczne
2022
Potencjał geotermalny
Ongunstig
Formacja Slochteren

Zużycie to średnia dla wszystkich nieruchomości z przyłączem na danym obszarze (CBS); rozkład klas energetycznych znajduje się w sekcji „Nieruchomości”.

Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna

Duży supermarket
400 m
śr. odległość
Gabinet lekarza rodzinnego
500 m
śr. odległość
Szkoła podstawowa
300 m
śr. odległość
Żłobek
300 m
śr. odległość
Szkoły w promieniu 3 km
1
Stopień urbanizacji
Obszar niezurbanizowany
252 adresów na km²
Samochody na gospodarstwo domowe
1,3
743 samochodów osobowych
Siedziby i oddziały firm
140
w tym 25 w handlu, gastronomii i hotelarstwie

Odległości mierzone wzdłuż dróg, uśrednione dla wszystkich mieszkańców danego obszaru (CBS).

Szkoły

1 szkoła w osiedlu Beek — liczba uczniów i ocena inspekcji oświatowej.

Wszystkie szkoły w gminie Montferland

Otwarte dane oświatowe DUO i Inspectie van het Onderwijs; szkołę przypisano do osiedla na podstawie adresu placówki.

Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń

Średni poziom hałasu (Lden)
47 dB
gmina: 50 dB
Nieruchomości narażone na hałas drogowy powyżej 55 dB
10%
gmina 12%
Nieruchomości narażone na hałas kolejowy powyżej 55 dB
0%
gmina 1%
Nieruchomości narażone na hałas lotniczy powyżej 48 dB
0%
gmina 0%
Nieruchomości narażone na hałas turbin wiatrowych powyżej 40 dB
0%
gmina 1%
Nocny hałas drogowy powyżej 50 dB
5%
gmina 4%

Poziom hałasu w otoczeniu 571 nieruchomości

  • do 45 dB: bardzo cicho 46% 260
  • 46–50 dB: cicho 30% 172
  • 51–55 dB: umiarkowanie 16% 91
  • 56–60 dB: głośno 4% 24
  • 61–65 dB: hałaśliwie 4% 23
  • 66–70 dB: bardzo hałaśliwie 0% 1

Powódź

Nieruchomości zagrożone powodzią
0%
gmina 58%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 0,5 m
0%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 2 m
0%
Maksymalna głębokość wody
brak

Powietrze, światło i zieleń

NO₂
10,0 µg/m³
19% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (10)
PM2,5
7,9 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (5)
PM10
13,3 µg/m³
0% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (15)
Światło w nocy
Ciemno
gmina: półmrok
Tereny zielone w promieniu 500 m
68%
gmina: 56%

Hałas: mapy hałasu RIVM (ruch drogowy i kolejowy 2020, ruch lotniczy 2022, turbiny wiatrowe 2024), średnioroczny poziom Lden w siatce 10 m, odczytywany dla każdego adresu. Powódź: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości zalania; głębokość nie określa prawdopodobieństwa powodzi. Powietrze: średnioroczne stężenia RIVM w siatce 25 m. Światło: mapa emisji światła RIVM 2023. Zieleń: mapa zieleni RIVM 2022, udział zieleni w promieniu 500 m. Warstwę hałasu można włączyć na mapie powyżej.

Klimat i bezpieczeństwo

Temperatura odczuwalna w upalny dzień
45 °C
ekstremalny stres cieplny
Nieruchomości narażone na ekstremalny stres cieplny (41 °C lub więcej)
97%
gmina 98%
Efekt miejskiej wyspy ciepła
0,2–0,4 °C
średnio cieplej niż na terenach pozamiejskich
Nieruchomości z dostępem do chłodnego miejsca w promieniu 300 m
100%
gmina 81%
Kondygnacja niezalewana nawet podczas najpoważniejszej powodzi
100%
Nieruchomości o podwyższonym ryzyku podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r.
100%
gmina 66%
Nieruchomości, obok których przebiega trasa spływu wód opadowych
8%
gmina 8%
Nieruchomości w strefie pola magnetycznego linii wysokiego napięcia
0%
gmina 0%
Nieruchomości w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej
0%
gmina 7%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła z 2022 r., chłodne miejsca, lokalne prawdopodobieństwo powodzi (co najmniej 20 cm wody), niezalewane kondygnacje, ryzyko podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. (scenariusz wysoki), trasy spływu wody przy opadach 70 mm na godzinę; dane odczytane dla każdej nieruchomości. Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z odległościami obliczeniowymi. Turbiny wiatrowe: RIVM. Na powyższej mapie można włączyć warstwę upałów.

Bezpieczeństwo

Przestępstwa na 1000 mieszkańców
18
wrz 2025 – sie 2026
Zarejestrowane przestępstwa
22
+57% względem poprzedniego roku
Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
1,8
1 włamanie
Gmina
18
na 1000 mieszkańców
Nederland
45
na 1000 mieszkańców

Rodzaje przestępstw (ostatnie 12 miesięcy)

  • Inbraak schuur/garage 9% 2
  • Woninginbraak 5% 1
  • Diefstal uit auto 5% 1
  • Drugs-/drankoverlast 5% 1
  • Vernieling 5% 1
  • Drugshandel 5% 1

Według lat

  1. 232021
  2. 242022
  3. 172023
  4. 252024
  5. 112025

Źródło: policja, zarejestrowane przestępstwa według obszaru (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Wskaźnik na 1000 mieszkańców obliczono na podstawie liczby ludności danego obszaru. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.

Jakość życia

Dobra Leefbaarometer 2024

bardzo zładoskonała

Jakość życia
Dobra
klasa 7 z 9, pomiar z 2024 r.
Wynik
4,12
+0,02 względem średniej krajowej
Od poprzedniego pomiaru
−0,03
pomiar z 2022 r.: Dobra
Gmina
Dobra
wynik 4,14

Pięć wymiarów — odchylenie od średniej krajowej

  • Otoczenie fizyczne zieleń, woda, zabudowa, hałas +0,00 zadowalająca
  • Zasoby mieszkaniowe typ, rok budowy, forma własności +0,02 zadowalająca
  • Lokalna infrastruktura sklepy, szkoły, opieka zdrowotna, transport publiczny −0,12 niedostateczna
  • Spójność społeczna struktura ludności, przeprowadzki +0,05 w pełni zadowalająca
  • Uciążliwości i brak bezpieczeństwa przestępczość i uciążliwości +0,06 w pełni zadowalająca

Źródło: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), szacunek sporządzany co dwa lata na podstawie ponad stu cech. Wynik odzwierciedla średnią ocenę jakości życia wśród mieszkańców. Wartość ujemna = poniżej średniej krajowej.

Grunt i fundamenty

Całkowite osiadanie gruntu
−0,9 mm rocznie
gmina −1,0 mm
Osiadanie gruntu (warstwy przypowierzchniowe)
−0,0 mm rocznie
zagęszczanie się torfu i gliny
Przewidywane osiadanie do 2050 r.
0 cm
scenariusz pesymistyczny
Nieruchomości zagrożone gniciem drewnianych pali fundamentowych
0,0%
zeer laag, gmina 0,0%
Gnicie drewnianych pali fundamentowych w 2050 r.
0,0%
scenariusz pesymistyczny, bardziej suche okresy letnie
Nierównomierne osiadanie w 2050 r.
1,0%
zagrożone nieruchomości na fundamentach bezpośrednich

Źródło: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): osiadanie gruntu na podstawie pomiarów satelitarnych (Bodemdalingskaart), ryzyko uszkodzenia fundamentów według osiedli (Deltares/KCAF, odsetek zagrożonych nieruchomości na drewnianych palach lub fundamentach bezpośrednich). Są to średnie dla osiedla, a nie ocena konkretnej nieruchomości.

Dochody i praca

Mediana majątku gospodarstw domowych
€ 200.800
Wskaźnik zatrudnienia
73%
w wieku od 15 do 75 lat
Osoby samozatrudnione
15%
wśród osób pracujących
Osoby o najwyższych dochodach (górne 20%)
13,7%
odsetek osób (w skali kraju 20%)