Osiedle Breukelen Midden
Osiedle w dzielnicy Breukelen · gmina Stichtse Vecht · Utrecht
- 1.173 nieruchomości
- 2.125 mieszkańców
- śr. rok budowy 1964
- śr. wartość podatkowa WOZ € 382.000
Życie w Breukelen Midden: osiedlu w gminie Stichtse Vecht liczy 1.173 nieruchomości, 2.125 mieszkańców i 1.070 gospodarstw domowych. Nieruchomości w Breukelen Midden: głównie typu mieszkanie (51%) i dom szeregowy – segment środkowy (27%), pochodzące głównie z okresu 1945-1969 (33%) i z nieruchomościami własnościowymi (37%) i wynajmowanymi (63%). Średnia wartość podatkowa WOZ wynosi € 382.000. Spośród nieruchomości z zarejestrowaną klasą energetyczną 54% ma klasę A lub B; najczęściej występująca klasa energetyczna to A. Jakość życia uzyskała ocenę w pełni zadowalająca według Leefbaarometer, średni poziom hałasu wynosi 53 dB (umiarkowanie cicho) i policja zarejestrowała 39,1 przestępstw na 1000 mieszkańców (w skali kraju: 45,3). Supermarket znajduje się średnio w odległości 500 m, szkoła podstawowa w odległości 300 m i W 27% gospodarstw domowych są dzieci. Dla każdej nieruchomości w Breukelen Midden na Huisleon znajdą Państwo orientacyjny przedział wartości, klasę energetyczną, miesięczne koszty mieszkaniowe, informacje o otoczeniu nieruchomości oraz aktualne oferty sprzedaży i najmu.
Mapa
Nieruchomości w Breukelen Midden
- Nieruchomości
- 1.173 adresy nieruchomości o funkcji mieszkalnej (BAG)
- Średni rok budowy
- 1964
- Średnia powierzchnia mieszkalna
- 94 m²
- Zasoby mieszkaniowe (CBS)
- 1.180 2025
Typ nieruchomości
Klasa energetyczna
Okres budowy
Mieszkańcy
- Liczba mieszkańców
- 2.125 1 stycznia 2025 r.
- Gospodarstwa domowe
- 1.070 średnio 1,9 os.
- Jednoosobowe gospodarstwa domowe
- 47% Nederland: 40%
- Gospodarstwa domowe z dziećmi
- 27% Nederland: 32%
- Gęstość zaludnienia
- 7.213 mieszkańców na km²
- Powierzchnia
- 0,3 km² w tym 0,0 km² stanowią wody
- Osoby urodzone poza Nederland
- 11% Nederland: 16%
- Osoby żyjące w ubóstwie
- 2% Nederland: 3%
- Zasiłki z pomocy społecznej
- 24 na 1000 mieszkańców · Nederland: 22
- Wskaźnik zatrudnienia
- 70% Nederland: 72%
- Pracownicy z umową na czas nieokreślony
- 53% Nederland: 56%
Struktura wiekowa
Pochodzenie
Poziom wykształcenia (15–75 lat)
Źródło: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Pochodzenie według klasyfikacji CBS (kraj urodzenia danej osoby lub jej rodziców); poziom wykształcenia osób w wieku od 15 do 75 lat; dochód standaryzowany z uwzględnieniem wielkości i składu gospodarstwa domowego; CBS nie publikuje danych dla małych grup.
Mieszkalnictwo i wartość nieruchomości
- Średnia wartość podatkowa WOZ
- € 382.000 CBS 2024
- Nieruchomości własnościowe
- 37%
- Nieruchomości na wynajem
- 63% 48% w zasobach organizacji mieszkalnictwa społecznego
- Domy jednorodzinne
- 50% 50% w budynkach wielorodzinnych
- Wybudowane w ostatnich 10 latach
- 6%
- Niezamieszkane nieruchomości
- 7%
- Nowe nieruchomości w danym roku
- 5 nieruchomości oddane do użytku
Wartość podatkowa WOZ to średnia dla wszystkich nieruchomości na danym obszarze (według stanu na 1 stycznia poprzedniego roku), a nie wartość rynkowa konkretnej nieruchomości.
Energia
- Śr. zużycie energii elektrycznej
- 2.160 kWh na nieruchomość rocznie
- Śr. ilość energii oddanej do sieci
- 390 kWh energia elektryczna z fotowoltaiki na nieruchomość
- Śr. zużycie gazu
- 700 m³ na nieruchomość rocznie
- Nieruchomości z panelami fotowoltaicznymi
- 22%
- Bez gazu ziemnego
- 14%
- Ogrzewanie głównie elektryczne
- 16%
- Ogrzewanie (WarmteAtlas)
- 77% indywidualne centralne ogrzewanie, 7% ogrzewanie ze wspólnej kotłowni, 13% – ogrzewanie elektryczne 2022
- Potencjał geotermalny
- Ongunstig Formacja Slochteren
Zużycie to średnia dla wszystkich nieruchomości z przyłączem na danym obszarze (CBS); rozkład klas energetycznych znajduje się w sekcji „Nieruchomości”.
Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna
- Duży supermarket
- 500 m śr. odległość
- Gabinet lekarza rodzinnego
- 700 m śr. odległość
- Szkoła podstawowa
- 300 m śr. odległość
- Żłobek
- 300 m śr. odległość
- Szkoły w promieniu 3 km
- 4
- Stopień urbanizacji
- Obszar umiarkowanie zurbanizowany 1.240 adresów na km²
- Samochody na gospodarstwo domowe
- 0,8 893 samochodów osobowych
- Siedziby i oddziały firm
- 375 w tym 75 w handlu, gastronomii i hotelarstwie
Odległości mierzone wzdłuż dróg, uśrednione dla wszystkich mieszkańców danego obszaru (CBS).
Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń
- Średni poziom hałasu (Lden)
- 53 dB gmina: 52 dB
- Nieruchomości narażone na hałas drogowy powyżej 55 dB
- 11% gmina 21%
- Nieruchomości narażone na hałas kolejowy powyżej 55 dB
- 0% gmina 5%
- Nieruchomości narażone na hałas lotniczy powyżej 48 dB
- 0% gmina 0%
- Nieruchomości narażone na hałas turbin wiatrowych powyżej 40 dB
- 0%
- Nocny hałas drogowy powyżej 50 dB
- 1% gmina 8%
Poziom hałasu w otoczeniu 1.173 nieruchomości
Powódź
- Nieruchomości zagrożone powodzią
- 81% gmina 92%
- W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 0,5 m
- 43%
- W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 2 m
- 0%
- Maksymalna głębokość wody
- 0,6 m średnio 0,4 m na obszarach zalewanych
Powietrze, światło i zieleń
- NO₂
- 16,5 µg/m³ 100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (10)
- PM2,5
- 9,0 µg/m³ 100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (5)
- PM10
- 15,6 µg/m³ 100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (15)
- Światło w nocy
- Umiarkowanie jasno gmina: półmrok
- Tereny zielone w promieniu 500 m
- 53% gmina: 60%
Hałas: mapy hałasu RIVM (ruch drogowy i kolejowy 2020, ruch lotniczy 2022, turbiny wiatrowe 2024), średnioroczny poziom Lden w siatce 10 m, odczytywany dla każdego adresu. Powódź: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości zalania; głębokość nie określa prawdopodobieństwa powodzi. Powietrze: średnioroczne stężenia RIVM w siatce 25 m. Światło: mapa emisji światła RIVM 2023. Zieleń: mapa zieleni RIVM 2022, udział zieleni w promieniu 500 m. Warstwę hałasu można włączyć na mapie powyżej.
Klimat i bezpieczeństwo
- Temperatura odczuwalna w upalny dzień
- 45 °C ekstremalny stres cieplny
- Nieruchomości narażone na ekstremalny stres cieplny (41 °C lub więcej)
- 91% gmina 95%
- Efekt miejskiej wyspy ciepła
- 1,0–1,2 °C średnio cieplej niż na terenach pozamiejskich
- Nieruchomości z dostępem do chłodnego miejsca w promieniu 300 m
- 93% gmina 80%
- Nieruchomości na obszarach o średnim lub wysokim prawdopodobieństwie powodzi
- 27% gmina 74%
- Kondygnacja niezalewana nawet podczas najpoważniejszej powodzi
- 86%
- Nieruchomości o podwyższonym ryzyku podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r.
- 100% gmina 27%
- Nieruchomości, obok których przebiega trasa spływu wód opadowych
- 3% gmina 10%
- Nieruchomości w strefie pola magnetycznego linii wysokiego napięcia
- 0% gmina 1%
- Nieruchomości w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej
- 0% gmina 1%
Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła z 2022 r., chłodne miejsca, lokalne prawdopodobieństwo powodzi (co najmniej 20 cm wody), niezalewane kondygnacje, ryzyko podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. (scenariusz wysoki), trasy spływu wody przy opadach 70 mm na godzinę; dane odczytane dla każdej nieruchomości. Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z odległościami obliczeniowymi. Turbiny wiatrowe: RIVM. Na powyższej mapie można włączyć warstwę upałów.
Bezpieczeństwo
- Przestępstwa na 1000 mieszkańców
- 39 wrz 2025 – sie 2026
- Zarejestrowane przestępstwa
- 83 +11% względem poprzedniego roku
- Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
- 2,6 3 włamania
- Gmina
- 37 na 1000 mieszkańców
- Nederland
- 45 na 1000 mieszkańców
Rodzaje przestępstw (ostatnie 12 miesięcy)
Według lat
Źródło: policja, zarejestrowane przestępstwa według obszaru (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Wskaźnik na 1000 mieszkańców obliczono na podstawie liczby ludności danego obszaru. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.
Jakość życia
W pełni zadowalająca Leefbaarometer 2024
bardzo zładoskonała
- Jakość życia
- W pełni zadowalająca klasa 6 z 9, pomiar z 2024 r.
- Wynik
- 4,06 −0,05 względem średniej krajowej
- Od poprzedniego pomiaru
- −0,01 pomiar z 2022 r.: W pełni zadowalająca
- Gmina
- W pełni zadowalająca wynik 4,11
Pięć wymiarów — odchylenie od średniej krajowej
- Otoczenie fizyczne zieleń, woda, zabudowa, hałas +0,00 zadowalająca
- Zasoby mieszkaniowe typ, rok budowy, forma własności +0,01 zadowalająca
- Lokalna infrastruktura sklepy, szkoły, opieka zdrowotna, transport publiczny −0,01 zadowalająca
- Spójność społeczna struktura ludności, przeprowadzki −0,02 zadowalająca
- Uciążliwości i brak bezpieczeństwa przestępczość i uciążliwości −0,02 zadowalająca
Źródło: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), szacunek sporządzany co dwa lata na podstawie ponad stu cech. Wynik odzwierciedla średnią ocenę jakości życia wśród mieszkańców. Wartość ujemna = poniżej średniej krajowej.
Grunt i fundamenty
- Całkowite osiadanie gruntu
- −1,9 mm rocznie gmina −1,2 mm
- Osiadanie gruntu (warstwy przypowierzchniowe)
- −1,0 mm rocznie zagęszczanie się torfu i gliny
- Przewidywane osiadanie do 2050 r.
- 1 cm scenariusz pesymistyczny
- Nieruchomości zagrożone gniciem drewnianych pali fundamentowych
- 4,2% matig, gmina 2,2%
- Gnicie drewnianych pali fundamentowych w 2050 r.
- 4,0% scenariusz pesymistyczny, bardziej suche okresy letnie
- Nierównomierne osiadanie w 2050 r.
- 0,2% zagrożone nieruchomości na fundamentach bezpośrednich
Źródło: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): osiadanie gruntu na podstawie pomiarów satelitarnych (Bodemdalingskaart), ryzyko uszkodzenia fundamentów według osiedli (Deltares/KCAF, odsetek zagrożonych nieruchomości na drewnianych palach lub fundamentach bezpośrednich). Są to średnie dla osiedla, a nie ocena konkretnej nieruchomości.
Dochody i praca
- Mediana majątku gospodarstw domowych
- € 61.200
- Wskaźnik zatrudnienia
- 70% w wieku od 15 do 75 lat
- Osoby samozatrudnione
- 21% wśród osób pracujących
- Osoby o najwyższych dochodach (górne 20%)
- 19,5% odsetek osób (w skali kraju 20%)