Osiedle De Grient

Osiedle w dzielnicy Noord woongebied · gmina Etten-Leur · Noord-Brabant

  • 594 nieruchomości
  • 1.330 mieszkańców
  • śr. rok budowy 1980
  • śr. wartość podatkowa WOZ € 306.000

Życie w De Grient: osiedlu w gminie Etten-Leur liczy 594 nieruchomości, 1.330 mieszkańców i 590 gospodarstw domowych. Nieruchomości w De Grient: głównie typu dom szeregowy – segment środkowy (47%) i dom szeregowy – segment skrajny (31%), pochodzące głównie z okresu 1970-1989 (98%) i z nieruchomościami własnościowymi (67%) i wynajmowanymi (33%). Średnia wartość podatkowa WOZ wynosi € 306.000. Spośród nieruchomości z zarejestrowaną klasą energetyczną 35% ma klasę A lub B; najczęściej występująca klasa energetyczna to C. Jakość życia uzyskała ocenę w pełni zadowalająca według Leefbaarometer, średni poziom hałasu wynosi 55 dB (umiarkowanie cicho) i policja zarejestrowała 18,0 przestępstw na 1000 mieszkańców (w skali kraju: 45,3). Supermarket znajduje się średnio w odległości 1,6 km, szkoła podstawowa w odległości 700 m i W 36% gospodarstw domowych są dzieci. Dla każdej nieruchomości w De Grient na Huisleon znajdą Państwo orientacyjny przedział wartości, klasę energetyczną, miesięczne koszty mieszkaniowe, informacje o otoczeniu nieruchomości oraz aktualne oferty sprzedaży i najmu.

Mapa

Granice według mapy dzielnic i osiedli CBS z 2024 r. Proszę przybliżyć mapę, aby zobaczyć poszczególne nieruchomości, i kliknąć nieruchomość, aby wyświetlić szczegóły. Otwórz na mapie nieruchomości

Nieruchomości w De Grient

Nieruchomości
594
adresy nieruchomości o funkcji mieszkalnej (BAG)
Średni rok budowy
1980
Średnia powierzchnia mieszkalna
126 m²
Zasoby mieszkaniowe (CBS)
594
2025

Typ nieruchomości

  • Dom szeregowy – segment środkowy 47% 278
  • Dom szeregowy – segment skrajny 31% 185
  • Dom wolnostojący 8% 49
  • Mieszkanie 8% 48
  • Dom w zabudowie bliźniaczej 6% 34

Klasa energetyczna

  • A lub lepsza 27% 158
  • B 8% 48
  • C 58% 343
  • D 4% 22
  • E 2% 13
  • F 1% 8
  • G 0% 1
  • Brak klasy energetycznej 0% 1

Okres budowy

  • 1945–1969 1% 6
  • 1970–1989 98% 580
  • 1990–2009 1% 6
  • 2010 r. i później 0% 1
  • Brak danych 0% 1

Mieszkańcy

Liczba mieszkańców
1.330
1 stycznia 2025 r.
Gospodarstwa domowe
590
średnio 2,3 os.
Jednoosobowe gospodarstwa domowe
28%
Nederland: 40%
Gospodarstwa domowe z dziećmi
36%
Nederland: 32%
Gęstość zaludnienia
5.201
mieszkańców na km²
Powierzchnia
0,3 km²
Osoby urodzone poza Nederland
14%
Nederland: 16%
Osoby żyjące w ubóstwie
2%
Nederland: 3%
Zasiłki z pomocy społecznej
23
na 1000 mieszkańców · Nederland: 22
Wskaźnik zatrudnienia
65%
Nederland: 72%
Pracownicy z umową na czas nieokreślony
62%
Nederland: 56%

Struktura wiekowa

  • 0–15 lat 15% 195
  • 15–25 lat 10% 130
  • 25–45 lat 23% 310
  • 45–65 lat 26% 350
  • 65 lat i więcej 26% 350

Pochodzenie

  • Nederland 75% 1.000
  • Europa (bez Nederland) 9% 120
  • Spoza Europy 16% 215

Poziom wykształcenia (15–75 lat)

  • Podstawowe, przygotowujące do kształcenia zawodowego vmbo, zawodowe mbo 1 28% 300
  • Średnie ogólnokształcące havo i vwo, zawodowe mbo 2–4 45% 480
  • Wyższe zawodowe hbo, uniwersyteckie wo 26% 280

Źródło: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Pochodzenie według klasyfikacji CBS (kraj urodzenia danej osoby lub jej rodziców); poziom wykształcenia osób w wieku od 15 do 75 lat; dochód standaryzowany z uwzględnieniem wielkości i składu gospodarstwa domowego; CBS nie publikuje danych dla małych grup.

Mieszkalnictwo i wartość nieruchomości

Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 306.000
CBS 2024
Nieruchomości własnościowe
67%
Nieruchomości na wynajem
33%
31% w zasobach organizacji mieszkalnictwa społecznego
Domy jednorodzinne
92%
8% w budynkach wielorodzinnych
Wybudowane w ostatnich 10 latach
0%
Niezamieszkane nieruchomości
1%
Nowe nieruchomości w danym roku
0
nieruchomości oddane do użytku

Wartość podatkowa WOZ to średnia dla wszystkich nieruchomości na danym obszarze (według stanu na 1 stycznia poprzedniego roku), a nie wartość rynkowa konkretnej nieruchomości.

Energia

Śr. zużycie energii elektrycznej
2.470 kWh
na nieruchomość rocznie
Śr. ilość energii oddanej do sieci
1.030 kWh
energia elektryczna z fotowoltaiki na nieruchomość
Śr. zużycie gazu
850 m³
na nieruchomość rocznie
Nieruchomości z panelami fotowoltaicznymi
58%
Bez gazu ziemnego
0%
Ogrzewanie głównie elektryczne
4%
Ogrzewanie (WarmteAtlas)
100% indywidualne centralne ogrzewanie
2022
Potencjał geotermalny
Ongunstig
Formacja Slochteren

Zużycie to średnia dla wszystkich nieruchomości z przyłączem na danym obszarze (CBS); rozkład klas energetycznych znajduje się w sekcji „Nieruchomości”.

Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna

Duży supermarket
1,6 km
śr. odległość
Gabinet lekarza rodzinnego
800 m
śr. odległość
Szkoła podstawowa
700 m
śr. odległość
Żłobek
800 m
śr. odległość
Szkoły w promieniu 3 km
8
Stopień urbanizacji
Obszar umiarkowanie zurbanizowany
1.193 adresów na km²
Samochody na gospodarstwo domowe
1,1
648 samochodów osobowych
Siedziby i oddziały firm
90
w tym 10 w handlu, gastronomii i hotelarstwie

Odległości mierzone wzdłuż dróg, uśrednione dla wszystkich mieszkańców danego obszaru (CBS).

Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń

Średni poziom hałasu (Lden)
55 dB
gmina: 50 dB
Nieruchomości narażone na hałas drogowy powyżej 55 dB
13%
gmina 12%
Nieruchomości narażone na hałas kolejowy powyżej 55 dB
15%
gmina 5%
Nieruchomości narażone na hałas lotniczy powyżej 48 dB
0%
gmina 0%
Nieruchomości narażone na hałas turbin wiatrowych powyżej 40 dB
0%
gmina 0%
Nocny hałas drogowy powyżej 50 dB
6%
gmina 4%

Poziom hałasu w otoczeniu 594 nieruchomości

  • 46–50 dB: cicho 1% 6
  • 51–55 dB: umiarkowanie 65% 389
  • 56–60 dB: głośno 23% 138
  • 61–65 dB: hałaśliwie 10% 60
  • 66–70 dB: bardzo hałaśliwie 0% 1

Powódź

Nieruchomości zagrożone powodzią
0%
gmina 1%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 0,5 m
0%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 2 m
0%
Maksymalna głębokość wody
brak

Powietrze, światło i zieleń

NO₂
12,6 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (10)
PM2,5
8,9 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (5)
PM10
15,3 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (15)
Światło w nocy
Półmrok
gmina: umiarkowanie jasno
Tereny zielone w promieniu 500 m
52%
gmina: 44%

Hałas: mapy hałasu RIVM (ruch drogowy i kolejowy 2020, ruch lotniczy 2022, turbiny wiatrowe 2024), średnioroczny poziom Lden w siatce 10 m, odczytywany dla każdego adresu. Powódź: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości zalania; głębokość nie określa prawdopodobieństwa powodzi. Powietrze: średnioroczne stężenia RIVM w siatce 25 m. Światło: mapa emisji światła RIVM 2023. Zieleń: mapa zieleni RIVM 2022, udział zieleni w promieniu 500 m. Warstwę hałasu można włączyć na mapie powyżej.

Klimat i bezpieczeństwo

Temperatura odczuwalna w upalny dzień
44 °C
ekstremalny stres cieplny
Nieruchomości narażone na ekstremalny stres cieplny (41 °C lub więcej)
97%
gmina 95%
Efekt miejskiej wyspy ciepła
1,2–1,4 °C
średnio cieplej niż na terenach pozamiejskich
Nieruchomości z dostępem do chłodnego miejsca w promieniu 300 m
97%
gmina 71%
Kondygnacja niezalewana nawet podczas najpoważniejszej powodzi
100%
Nieruchomości o podwyższonym ryzyku podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r.
100%
gmina 84%
Nieruchomości, obok których przebiega trasa spływu wód opadowych
0%
gmina 6%
Nieruchomości w strefie pola magnetycznego linii wysokiego napięcia
0%
gmina 0%
Nieruchomości w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej
0%
gmina 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła z 2022 r., chłodne miejsca, lokalne prawdopodobieństwo powodzi (co najmniej 20 cm wody), niezalewane kondygnacje, ryzyko podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. (scenariusz wysoki), trasy spływu wody przy opadach 70 mm na godzinę; dane odczytane dla każdej nieruchomości. Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z odległościami obliczeniowymi. Turbiny wiatrowe: RIVM. Na powyższej mapie można włączyć warstwę upałów.

Bezpieczeństwo

Przestępstwa na 1000 mieszkańców
18
wrz 2025 – sie 2026
Zarejestrowane przestępstwa
24
-11% względem poprzedniego roku
Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
3,4
2 włamania
Gmina
40
na 1000 mieszkańców
Nederland
45
na 1000 mieszkańców

Rodzaje przestępstw (ostatnie 12 miesięcy)

  • Vernieling 33% 8
  • Fietsdiefstal 13% 3
  • Woninginbraak 8% 2
  • Inbraak schuur/garage 4% 1
  • Mishandeling 4% 1

Według lat

  1. 362021
  2. 742022
  3. 242023
  4. 242024
  5. 262025

Źródło: policja, zarejestrowane przestępstwa według obszaru (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Wskaźnik na 1000 mieszkańców obliczono na podstawie liczby ludności danego obszaru. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.

Jakość życia

W pełni zadowalająca Leefbaarometer 2024

bardzo zładoskonała

Jakość życia
W pełni zadowalająca
klasa 6 z 9, pomiar z 2024 r.
Wynik
4,10
−0,01 względem średniej krajowej
Od poprzedniego pomiaru
+0,05
pomiar z 2022 r.: W pełni zadowalająca
Gmina
W pełni zadowalająca
wynik 4,11

Pięć wymiarów — odchylenie od średniej krajowej

  • Otoczenie fizyczne zieleń, woda, zabudowa, hałas −0,01 zadowalająca
  • Zasoby mieszkaniowe typ, rok budowy, forma własności +0,02 zadowalająca
  • Lokalna infrastruktura sklepy, szkoły, opieka zdrowotna, transport publiczny −0,04 zadowalająca
  • Spójność społeczna struktura ludności, przeprowadzki +0,01 zadowalająca
  • Uciążliwości i brak bezpieczeństwa przestępczość i uciążliwości +0,01 zadowalająca

Źródło: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), szacunek sporządzany co dwa lata na podstawie ponad stu cech. Wynik odzwierciedla średnią ocenę jakości życia wśród mieszkańców. Wartość ujemna = poniżej średniej krajowej.

Grunt i fundamenty

Całkowite osiadanie gruntu
−0,6 mm rocznie
gmina −0,9 mm
Osiadanie gruntu (warstwy przypowierzchniowe)
+0,1 mm rocznie
zagęszczanie się torfu i gliny
Przewidywane osiadanie do 2050 r.
0 cm
scenariusz pesymistyczny
Nieruchomości zagrożone gniciem drewnianych pali fundamentowych
0,0%
zeer laag, gmina 0,0%
Gnicie drewnianych pali fundamentowych w 2050 r.
0,0%
scenariusz pesymistyczny, bardziej suche okresy letnie
Nierównomierne osiadanie w 2050 r.
1,0%
zagrożone nieruchomości na fundamentach bezpośrednich

Źródło: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): osiadanie gruntu na podstawie pomiarów satelitarnych (Bodemdalingskaart), ryzyko uszkodzenia fundamentów według osiedli (Deltares/KCAF, odsetek zagrożonych nieruchomości na drewnianych palach lub fundamentach bezpośrednich). Są to średnie dla osiedla, a nie ocena konkretnej nieruchomości.

Dochody i praca

Mediana majątku gospodarstw domowych
€ 164.200
Wskaźnik zatrudnienia
65%
w wieku od 15 do 75 lat
Osoby samozatrudnione
8%
wśród osób pracujących
Osoby o najwyższych dochodach (górne 20%)
16%
odsetek osób (w skali kraju 20%)