Osiedle De Kamp
Osiedle w dzielnicy Lindenholt · gmina Nijmegen · Gelderland
- 2.499 nieruchomości
- 5.335 mieszkańców
- śr. rok budowy 1983
- śr. wartość podatkowa WOZ € 304.000
Życie w De Kamp: osiedlu w gminie Nijmegen liczy 2.499 nieruchomości, 5.335 mieszkańców i 2.555 gospodarstw domowych. Nieruchomości w De Kamp: głównie typu dom szeregowy – segment środkowy (50%) i mieszkanie (30%), pochodzące głównie z okresu 1970-1989 (83%) i z nieruchomościami własnościowymi (57%) i wynajmowanymi (43%). Średnia wartość podatkowa WOZ wynosi € 304.000. Spośród nieruchomości z zarejestrowaną klasą energetyczną 37% ma klasę A lub B; najczęściej występująca klasa energetyczna to C. Jakość życia uzyskała ocenę zadowalająca według Leefbaarometer, średni poziom hałasu wynosi 54 dB (umiarkowanie cicho) i policja zarejestrowała 37,9 przestępstw na 1000 mieszkańców (w skali kraju: 45,3). Supermarket znajduje się średnio w odległości 600 m, szkoła podstawowa w odległości 900 m i W 32% gospodarstw domowych są dzieci. Dla każdej nieruchomości w De Kamp na Huisleon znajdą Państwo orientacyjny przedział wartości, klasę energetyczną, miesięczne koszty mieszkaniowe, informacje o otoczeniu nieruchomości oraz aktualne oferty sprzedaży i najmu.
Mapa
Nieruchomości w De Kamp
- Nieruchomości
- 2.499 adresy nieruchomości o funkcji mieszkalnej (BAG)
- Średni rok budowy
- 1983
- Średnia powierzchnia mieszkalna
- 115 m²
- Zasoby mieszkaniowe (CBS)
- 2.486 2025
Typ nieruchomości
Klasa energetyczna
Okres budowy
Mieszkańcy
- Liczba mieszkańców
- 5.335 1 stycznia 2025 r.
- Gospodarstwa domowe
- 2.555 średnio 2,1 os.
- Jednoosobowe gospodarstwa domowe
- 38% Nederland: 40%
- Gospodarstwa domowe z dziećmi
- 32% Nederland: 32%
- Gęstość zaludnienia
- 4.785 mieszkańców na km²
- Powierzchnia
- 1,2 km² w tym 0,1 km² stanowią wody
- Osoby urodzone poza Nederland
- 20% Nederland: 16%
- Dochód standaryzowany
- € 35.800 śr. na gospodarstwo domowe rocznie · Nederland: € 42.080
- Osoby żyjące w ubóstwie
- 4% Nederland: 3%
- Zasiłki z pomocy społecznej
- 49 na 1000 mieszkańców · Nederland: 22
- Wskaźnik zatrudnienia
- 66% Nederland: 72%
- Pracownicy z umową na czas nieokreślony
- 57% Nederland: 56%
Struktura wiekowa
Pochodzenie
Poziom wykształcenia (15–75 lat)
Źródło: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Pochodzenie według klasyfikacji CBS (kraj urodzenia danej osoby lub jej rodziców); poziom wykształcenia osób w wieku od 15 do 75 lat; dochód standaryzowany z uwzględnieniem wielkości i składu gospodarstwa domowego; CBS nie publikuje danych dla małych grup.
Mieszkalnictwo i wartość nieruchomości
- Średnia wartość podatkowa WOZ
- € 304.000 CBS 2024
- Nieruchomości własnościowe
- 57%
- Nieruchomości na wynajem
- 43% 35% w zasobach organizacji mieszkalnictwa społecznego
- Domy jednorodzinne
- 70% 30% w budynkach wielorodzinnych
- Wybudowane w ostatnich 10 latach
- 2%
- Niezamieszkane nieruchomości
- 4%
- Nowe nieruchomości w danym roku
- 7 nieruchomości oddane do użytku
Wartość podatkowa WOZ to średnia dla wszystkich nieruchomości na danym obszarze (według stanu na 1 stycznia poprzedniego roku), a nie wartość rynkowa konkretnej nieruchomości.
Energia
- Śr. zużycie energii elektrycznej
- 2.460 kWh na nieruchomość rocznie
- Śr. ilość energii oddanej do sieci
- 620 kWh energia elektryczna z fotowoltaiki na nieruchomość
- Śr. zużycie gazu
- 840 m³ na nieruchomość rocznie
- Nieruchomości z panelami fotowoltaicznymi
- 36%
- Bez gazu ziemnego
- 2%
- Ogrzewanie głównie elektryczne
- 8%
- Ogrzewanie (WarmteAtlas)
- 91% indywidualne centralne ogrzewanie, 5% ogrzewanie ze wspólnej kotłowni, 3% – ogrzewanie elektryczne 2022
- Potencjał geotermalny
- Ongunstig Formacja Slochteren
Zużycie to średnia dla wszystkich nieruchomości z przyłączem na danym obszarze (CBS); rozkład klas energetycznych znajduje się w sekcji „Nieruchomości”.
Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna
- Duży supermarket
- 600 m śr. odległość
- Gabinet lekarza rodzinnego
- 600 m śr. odległość
- Szkoła podstawowa
- 900 m śr. odległość
- Żłobek
- 900 m śr. odległość
- Szkoły w promieniu 3 km
- 6
- Stopień urbanizacji
- Obszar silnie zurbanizowany 2.187 adresów na km²
- Samochody na gospodarstwo domowe
- 0,9 2.297 samochodów osobowych
- Siedziby i oddziały firm
- 530 w tym 90 w handlu, gastronomii i hotelarstwie
Odległości mierzone wzdłuż dróg, uśrednione dla wszystkich mieszkańców danego obszaru (CBS).
Szkoły
2 szkoły w osiedlu De Kamp — liczba uczniów i ocena inspekcji oświatowej.
- Basisschool De Luithorst Liczba uczniów: 244 · Ocena inspekcji: Voldoende
- SBO de Windroos, locatie Lindenholt Liczba uczniów: 121
Wszystkie szkoły w gminie Nijmegen
Otwarte dane oświatowe DUO i Inspectie van het Onderwijs; szkołę przypisano do osiedla na podstawie adresu placówki.
Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń
- Średni poziom hałasu (Lden)
- 54 dB gmina: 53 dB
- Nieruchomości narażone na hałas drogowy powyżej 55 dB
- 24% gmina 25%
- Nieruchomości narażone na hałas kolejowy powyżej 55 dB
- 6% gmina 4%
- Nieruchomości narażone na hałas lotniczy powyżej 48 dB
- 0% gmina 0%
- Nieruchomości narażone na hałas turbin wiatrowych powyżej 40 dB
- 0% gmina 1%
- Nocny hałas drogowy powyżej 50 dB
- 4% gmina 11%
Poziom hałasu w otoczeniu 2.499 nieruchomości
Powódź
- Nieruchomości zagrożone powodzią
- 99% gmina 49%
- W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 0,5 m
- 97%
- W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 2 m
- 24%
- Maksymalna głębokość wody
- 8,4 m średnio 2,0 m na obszarach zalewanych
Powietrze, światło i zieleń
- NO₂
- 14,1 µg/m³ 100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (10)
- PM2,5
- 9,0 µg/m³ 100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (5)
- PM10
- 15,0 µg/m³ 3% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (15)
- Światło w nocy
- Umiarkowanie jasno gmina: umiarkowanie jasno
- Tereny zielone w promieniu 500 m
- 52% gmina: 51%
Hałas: mapy hałasu RIVM (ruch drogowy i kolejowy 2020, ruch lotniczy 2022, turbiny wiatrowe 2024), średnioroczny poziom Lden w siatce 10 m, odczytywany dla każdego adresu. Powódź: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości zalania; głębokość nie określa prawdopodobieństwa powodzi. Powietrze: średnioroczne stężenia RIVM w siatce 25 m. Światło: mapa emisji światła RIVM 2023. Zieleń: mapa zieleni RIVM 2022, udział zieleni w promieniu 500 m. Warstwę hałasu można włączyć na mapie powyżej.
Klimat i bezpieczeństwo
- Temperatura odczuwalna w upalny dzień
- 45 °C ekstremalny stres cieplny
- Nieruchomości narażone na ekstremalny stres cieplny (41 °C lub więcej)
- 92% gmina 90%
- Efekt miejskiej wyspy ciepła
- 1,2–1,4 °C średnio cieplej niż na terenach pozamiejskich
- Nieruchomości z dostępem do chłodnego miejsca w promieniu 300 m
- 95% gmina 81%
- Nieruchomości na obszarach o średnim lub wysokim prawdopodobieństwie powodzi
- 89% gmina 60%
- Kondygnacja niezalewana nawet podczas najpoważniejszej powodzi
- 86%
- Nieruchomości o podwyższonym ryzyku podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r.
- 100% gmina 93%
- Nieruchomości, obok których przebiega trasa spływu wód opadowych
- 5% gmina 7%
- Nieruchomości w strefie pola magnetycznego linii wysokiego napięcia
- 0% gmina 0%
- Nieruchomości w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej
- 0% gmina 1%
Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła z 2022 r., chłodne miejsca, lokalne prawdopodobieństwo powodzi (co najmniej 20 cm wody), niezalewane kondygnacje, ryzyko podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. (scenariusz wysoki), trasy spływu wody przy opadach 70 mm na godzinę; dane odczytane dla każdej nieruchomości. Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z odległościami obliczeniowymi. Turbiny wiatrowe: RIVM. Na powyższej mapie można włączyć warstwę upałów.
Bezpieczeństwo
- Przestępstwa na 1000 mieszkańców
- 38 wrz 2025 – sie 2026
- Zarejestrowane przestępstwa
- 202 -22% względem poprzedniego roku
- Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
- 0,8 2 włamania
- Gmina
- 63 na 1000 mieszkańców
- Nederland
- 45 na 1000 mieszkańców
Rodzaje przestępstw (ostatnie 12 miesięcy)
Według lat
Źródło: policja, zarejestrowane przestępstwa według obszaru (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Wskaźnik na 1000 mieszkańców obliczono na podstawie liczby ludności danego obszaru. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.
Jakość życia
Zadowalająca Leefbaarometer 2024
bardzo zładoskonała
- Jakość życia
- Zadowalająca klasa 5 z 9, pomiar z 2024 r.
- Wynik
- 3,98 −0,12 względem średniej krajowej
- Od poprzedniego pomiaru
- +0,02 pomiar z 2022 r.: Zadowalająca
- Gmina
- W pełni zadowalająca wynik 4,09
Pięć wymiarów — odchylenie od średniej krajowej
- Otoczenie fizyczne zieleń, woda, zabudowa, hałas −0,01 zadowalająca
- Zasoby mieszkaniowe typ, rok budowy, forma własności +0,00 zadowalająca
- Lokalna infrastruktura sklepy, szkoły, opieka zdrowotna, transport publiczny −0,02 zadowalająca
- Spójność społeczna struktura ludności, przeprowadzki −0,02 zadowalająca
- Uciążliwości i brak bezpieczeństwa przestępczość i uciążliwości −0,07 słaba
Źródło: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), szacunek sporządzany co dwa lata na podstawie ponad stu cech. Wynik odzwierciedla średnią ocenę jakości życia wśród mieszkańców. Wartość ujemna = poniżej średniej krajowej.
Grunt i fundamenty
- Całkowite osiadanie gruntu
- −1,1 mm rocznie gmina −1,1 mm
- Osiadanie gruntu (warstwy przypowierzchniowe)
- −0,1 mm rocznie zagęszczanie się torfu i gliny
- Przewidywane osiadanie do 2050 r.
- 0 cm scenariusz pesymistyczny
- Nieruchomości zagrożone gniciem drewnianych pali fundamentowych
- 0,0% zeer laag, gmina 0,1%
- Gnicie drewnianych pali fundamentowych w 2050 r.
- 0,0% scenariusz pesymistyczny, bardziej suche okresy letnie
- Nierównomierne osiadanie w 2050 r.
- 1,0% zagrożone nieruchomości na fundamentach bezpośrednich
Źródło: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): osiadanie gruntu na podstawie pomiarów satelitarnych (Bodemdalingskaart), ryzyko uszkodzenia fundamentów według osiedli (Deltares/KCAF, odsetek zagrożonych nieruchomości na drewnianych palach lub fundamentach bezpośrednich). Są to średnie dla osiedla, a nie ocena konkretnej nieruchomości.
Dochody i praca
- Średni dochód na mieszkańca
- € 30.500 rocznie
- Średni dochód na osobę uzyskującą dochody
- € 36.200 rocznie
- Mediana majątku gospodarstw domowych
- € 122.200
- Wskaźnik zatrudnienia
- 66% w wieku od 15 do 75 lat
- Osoby samozatrudnione
- 13% wśród osób pracujących
- Osoby o najwyższych dochodach (górne 20%)
- 14,2% odsetek osób (w skali kraju 20%)