Osiedle De Koog

Osiedle w dzielnicy Het Oude Land en duingebied · gmina Texel · Noord-Holland

  • 524 nieruchomości
  • 1.030 mieszkańców
  • śr. rok budowy 1981
  • śr. wartość podatkowa WOZ € 443.000

Życie w De Koog: osiedlu w gminie Texel liczy 524 nieruchomości, 1.030 mieszkańców i 555 gospodarstw domowych. Nieruchomości w De Koog: głównie typu dom wolnostojący (33%) i mieszkanie (32%), pochodzące głównie z okresu 1970-1989 (27%) i z nieruchomościami własnościowymi (64%) i wynajmowanymi (34%). Średnia wartość podatkowa WOZ wynosi € 443.000. Spośród nieruchomości z zarejestrowaną klasą energetyczną 44% ma klasę A lub B; najczęściej występująca klasa energetyczna to A. Jakość życia uzyskała ocenę doskonała według Leefbaarometer, średni poziom hałasu wynosi 39 dB (bardzo cicho) i policja zarejestrowała 90,3 przestępstw na 1000 mieszkańców (w skali kraju: 45,3). Supermarket znajduje się średnio w odległości 600 m, szkoła podstawowa w odległości 700 m i W 23% gospodarstw domowych są dzieci. Dla każdej nieruchomości w De Koog na Huisleon znajdą Państwo orientacyjny przedział wartości, klasę energetyczną, miesięczne koszty mieszkaniowe, informacje o otoczeniu nieruchomości oraz aktualne oferty sprzedaży i najmu.

Mapa

Granice według mapy dzielnic i osiedli CBS z 2024 r. Proszę przybliżyć mapę, aby zobaczyć poszczególne nieruchomości, i kliknąć nieruchomość, aby wyświetlić szczegóły. Otwórz na mapie nieruchomości

Nieruchomości w De Koog

Nieruchomości
524
adresy nieruchomości o funkcji mieszkalnej (BAG)
Średni rok budowy
1981
Średnia powierzchnia mieszkalna
128 m²
Zasoby mieszkaniowe (CBS)
663
2025

Typ nieruchomości

  • Dom wolnostojący 33% 173
  • Mieszkanie 32% 170
  • Dom w zabudowie bliźniaczej 15% 79
  • Dom szeregowy – segment środkowy 12% 63
  • Dom szeregowy – segment skrajny 7% 39

Klasa energetyczna

  • A lub lepsza 23% 120
  • B 18% 93
  • C 20% 105
  • D 7% 38
  • E 5% 27
  • F 10% 53
  • G 8% 43
  • Brak klasy energetycznej 9% 45

Okres budowy

  • Przed 1945 r. 9% 49
  • 1945–1969 22% 115
  • 1970–1989 27% 144
  • 1990–2009 23% 120
  • 2010 r. i później 18% 92
  • Brak danych 1% 4

Mieszkańcy

Liczba mieszkańców
1.030
1 stycznia 2025 r.
Gospodarstwa domowe
555
średnio 1,9 os.
Jednoosobowe gospodarstwa domowe
43%
Nederland: 40%
Gospodarstwa domowe z dziećmi
23%
Nederland: 32%
Gęstość zaludnienia
370
mieszkańców na km²
Powierzchnia
2,8 km²
w tym 0,0 km² stanowią wody
Osoby urodzone poza Nederland
14%
Nederland: 16%
Osoby żyjące w ubóstwie
3%
Nederland: 3%
Zasiłki z pomocy społecznej
10
na 1000 mieszkańców · Nederland: 22
Wskaźnik zatrudnienia
76%
Nederland: 72%
Pracownicy z umową na czas nieokreślony
37%
Nederland: 56%

Struktura wiekowa

  • 0–15 lat 10% 105
  • 15–25 lat 10% 100
  • 25–45 lat 24% 245
  • 45–65 lat 32% 325
  • 65 lat i więcej 24% 250

Pochodzenie

  • Nederland 79% 815
  • Europa (bez Nederland) 12% 125
  • Spoza Europy 9% 95

Poziom wykształcenia (15–75 lat)

  • Podstawowe, przygotowujące do kształcenia zawodowego vmbo, zawodowe mbo 1 25% 200
  • Średnie ogólnokształcące havo i vwo, zawodowe mbo 2–4 51% 410
  • Wyższe zawodowe hbo, uniwersyteckie wo 25% 200

Źródło: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Pochodzenie według klasyfikacji CBS (kraj urodzenia danej osoby lub jej rodziców); poziom wykształcenia osób w wieku od 15 do 75 lat; dochód standaryzowany z uwzględnieniem wielkości i składu gospodarstwa domowego; CBS nie publikuje danych dla małych grup.

Mieszkalnictwo i wartość nieruchomości

Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 443.000
CBS 2024
Nieruchomości własnościowe
64%
Nieruchomości na wynajem
34%
10% w zasobach organizacji mieszkalnictwa społecznego
Domy jednorodzinne
65%
35% w budynkach wielorodzinnych
Wybudowane w ostatnich 10 latach
10%
Niezamieszkane nieruchomości
28%
Nowe nieruchomości w danym roku
0
nieruchomości oddane do użytku

Wartość podatkowa WOZ to średnia dla wszystkich nieruchomości na danym obszarze (według stanu na 1 stycznia poprzedniego roku), a nie wartość rynkowa konkretnej nieruchomości.

Energia

Śr. zużycie energii elektrycznej
2.820 kWh
na nieruchomość rocznie
Śr. ilość energii oddanej do sieci
860 kWh
energia elektryczna z fotowoltaiki na nieruchomość
Śr. zużycie gazu
1.170 m³
na nieruchomość rocznie
Nieruchomości z panelami fotowoltaicznymi
32%
Bez gazu ziemnego
6%
Ogrzewanie głównie elektryczne
10%
Ogrzewanie (WarmteAtlas)
80% indywidualne centralne ogrzewanie, 1% ogrzewanie ze wspólnej kotłowni, 4% – ogrzewanie elektryczne
2022
Potencjał geotermalny
Ongunstig
Formacja Slochteren

Zużycie to średnia dla wszystkich nieruchomości z przyłączem na danym obszarze (CBS); rozkład klas energetycznych znajduje się w sekcji „Nieruchomości”.

Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna

Duży supermarket
600 m
śr. odległość
Gabinet lekarza rodzinnego
5,6 km
śr. odległość
Szkoła podstawowa
700 m
śr. odległość
Żłobek
700 m
śr. odległość
Szkoły w promieniu 3 km
1
Stopień urbanizacji
Obszar niezurbanizowany
486 adresów na km²
Samochody na gospodarstwo domowe
0,9
511 samochodów osobowych
Siedziby i oddziały firm
300
w tym 150 w handlu, gastronomii i hotelarstwie

Odległości mierzone wzdłuż dróg, uśrednione dla wszystkich mieszkańców danego obszaru (CBS).

Szkoły

1 szkoła w osiedlu De Koog — liczba uczniów i ocena inspekcji oświatowej.

Wszystkie szkoły w gminie Texel

Otwarte dane oświatowe DUO i Inspectie van het Onderwijs; szkołę przypisano do osiedla na podstawie adresu placówki.

Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń

Średni poziom hałasu (Lden)
39 dB
gmina: 45 dB
Nieruchomości narażone na hałas drogowy powyżej 55 dB
1%
gmina 5%
Nieruchomości narażone na hałas kolejowy powyżej 55 dB
0%
Nieruchomości narażone na hałas lotniczy powyżej 48 dB
0%
gmina 0%
Nieruchomości narażone na hałas turbin wiatrowych powyżej 40 dB
0%
gmina 0%
Nocny hałas drogowy powyżej 50 dB
0%
gmina 1%

Poziom hałasu w otoczeniu 524 nieruchomości

  • do 45 dB: bardzo cicho 88% 463
  • 46–50 dB: cicho 8% 43
  • 51–55 dB: umiarkowanie 3% 16
  • 56–60 dB: głośno 0% 2

Powódź

Nieruchomości zagrożone powodzią
71%
gmina 79%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 0,5 m
49%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 2 m
1%
Maksymalna głębokość wody
2,6 m
średnio 0,8 m na obszarach zalewanych

Powietrze, światło i zieleń

NO₂
4,3 µg/m³
0% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (10)
PM2,5
6,1 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (5)
PM10
13,7 µg/m³
0% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (15)
Światło w nocy
Ciemno
gmina: ciemno
Tereny zielone w promieniu 500 m
70%
gmina: 70%

Hałas: mapy hałasu RIVM (ruch drogowy i kolejowy 2020, ruch lotniczy 2022, turbiny wiatrowe 2024), średnioroczny poziom Lden w siatce 10 m, odczytywany dla każdego adresu. Powódź: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości zalania; głębokość nie określa prawdopodobieństwa powodzi. Powietrze: średnioroczne stężenia RIVM w siatce 25 m. Światło: mapa emisji światła RIVM 2023. Zieleń: mapa zieleni RIVM 2022, udział zieleni w promieniu 500 m. Warstwę hałasu można włączyć na mapie powyżej.

Klimat i bezpieczeństwo

Temperatura odczuwalna w upalny dzień
44 °C
ekstremalny stres cieplny
Nieruchomości narażone na ekstremalny stres cieplny (41 °C lub więcej)
96%
gmina 97%
Efekt miejskiej wyspy ciepła
0–0,2 °C
średnio cieplej niż na terenach pozamiejskich
Nieruchomości z dostępem do chłodnego miejsca w promieniu 300 m
100%
gmina 97%
Nieruchomości na obszarach o średnim lub wysokim prawdopodobieństwie powodzi
0%
gmina 0%
Kondygnacja niezalewana nawet podczas najpoważniejszej powodzi
73%
Nieruchomości, obok których przebiega trasa spływu wód opadowych
7%
gmina 15%
Nieruchomości w strefie pola magnetycznego linii wysokiego napięcia
0%
gmina 0%
Nieruchomości w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej
0%
gmina 4%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła z 2022 r., chłodne miejsca, lokalne prawdopodobieństwo powodzi (co najmniej 20 cm wody), niezalewane kondygnacje, ryzyko podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. (scenariusz wysoki), trasy spływu wody przy opadach 70 mm na godzinę; dane odczytane dla każdej nieruchomości. Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z odległościami obliczeniowymi. Turbiny wiatrowe: RIVM. Na powyższej mapie można włączyć warstwę upałów.

Bezpieczeństwo

Przestępstwa na 1000 mieszkańców
90
wrz 2025 – sie 2026
Zarejestrowane przestępstwa
93
-1% względem poprzedniego roku
Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
9,5
5 włamań
Gmina
33
na 1000 mieszkańców
Nederland
45
na 1000 mieszkańców

Rodzaje przestępstw (ostatnie 12 miesięcy)

  • Mishandeling 11% 10
  • Fietsdiefstal 8% 7
  • Vernieling 8% 7
  • Woninginbraak 5% 5
  • Winkeldiefstal 4% 4
  • Zakkenrollerij 3% 3
  • Openlijk geweld 1% 1
  • Bedreiging 1% 1

Według lat

  1. 862021
  2. 1032022
  3. 802023
  4. 1092024
  5. 722025

Źródło: policja, zarejestrowane przestępstwa według obszaru (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Wskaźnik na 1000 mieszkańców obliczono na podstawie liczby ludności danego obszaru. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.

Jakość życia

Doskonała Leefbaarometer 2024

bardzo zładoskonała

Jakość życia
Doskonała
klasa 9 z 9, pomiar z 2024 r.
Wynik
4,33
+0,23 względem średniej krajowej
Od poprzedniego pomiaru
+0,10
pomiar z 2022 r.: Bardzo dobra
Gmina
Doskonała
wynik 4,28

Pięć wymiarów — odchylenie od średniej krajowej

  • Otoczenie fizyczne zieleń, woda, zabudowa, hałas +0,21 bardzo dobra
  • Zasoby mieszkaniowe typ, rok budowy, forma własności +0,01 zadowalająca
  • Lokalna infrastruktura sklepy, szkoły, opieka zdrowotna, transport publiczny −0,11 niedostateczna
  • Spójność społeczna struktura ludności, przeprowadzki +0,06 w pełni zadowalająca
  • Uciążliwości i brak bezpieczeństwa przestępczość i uciążliwości +0,05 w pełni zadowalająca

Źródło: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), szacunek sporządzany co dwa lata na podstawie ponad stu cech. Wynik odzwierciedla średnią ocenę jakości życia wśród mieszkańców. Wartość ujemna = poniżej średniej krajowej.

Grunt i fundamenty

Całkowite osiadanie gruntu
−0,1 mm rocznie
gmina −0,7 mm
Osiadanie gruntu (warstwy przypowierzchniowe)
+0,1 mm rocznie
zagęszczanie się torfu i gliny
Przewidywane osiadanie do 2050 r.
0 cm
scenariusz pesymistyczny
Nieruchomości zagrożone gniciem drewnianych pali fundamentowych
0,0%
zeer laag, gmina 0,0%
Gnicie drewnianych pali fundamentowych w 2050 r.
0,0%
scenariusz pesymistyczny, bardziej suche okresy letnie
Nierównomierne osiadanie w 2050 r.
1,0%
zagrożone nieruchomości na fundamentach bezpośrednich

Źródło: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): osiadanie gruntu na podstawie pomiarów satelitarnych (Bodemdalingskaart), ryzyko uszkodzenia fundamentów według osiedli (Deltares/KCAF, odsetek zagrożonych nieruchomości na drewnianych palach lub fundamentach bezpośrednich). Są to średnie dla osiedla, a nie ocena konkretnej nieruchomości.

Dochody i praca

Mediana majątku gospodarstw domowych
€ 272.300
Wskaźnik zatrudnienia
76%
w wieku od 15 do 75 lat
Osoby samozatrudnione
39%
wśród osób pracujących
Osoby o najwyższych dochodach (górne 20%)
16,1%
odsetek osób (w skali kraju 20%)