Osiedle Groot Corlaer

Osiedle w dzielnicy Nijkerk-stad · gmina Nijkerk · Gelderland

  • 653 nieruchomości
  • 1.690 mieszkańców
  • śr. rok budowy 1997
  • śr. wartość podatkowa WOZ € 482.000

Życie w Groot Corlaer: osiedlu w gminie Nijkerk liczy 653 nieruchomości, 1.690 mieszkańców i 650 gospodarstw domowych. Nieruchomości w Groot Corlaer: głównie typu dom szeregowy – segment środkowy (55%) i dom szeregowy – segment skrajny (17%), pochodzące głównie z okresu 1990-2009 (98%) i z nieruchomościami własnościowymi (83%) i wynajmowanymi (17%). Średnia wartość podatkowa WOZ wynosi € 482.000. Spośród nieruchomości z zarejestrowaną klasą energetyczną 97% ma klasę A lub B; najczęściej występująca klasa energetyczna to A. Jakość życia uzyskała ocenę dobra według Leefbaarometer, średni poziom hałasu wynosi 50 dB (cicho) i policja zarejestrowała 7,7 przestępstw na 1000 mieszkańców (w skali kraju: 45,3). Supermarket znajduje się średnio w odległości 1,8 km, szkoła podstawowa w odległości 500 m i W 46% gospodarstw domowych są dzieci. Dla każdej nieruchomości w Groot Corlaer na Huisleon znajdą Państwo orientacyjny przedział wartości, klasę energetyczną, miesięczne koszty mieszkaniowe, informacje o otoczeniu nieruchomości oraz aktualne oferty sprzedaży i najmu.

Mapa

Granice według mapy dzielnic i osiedli CBS z 2024 r. Proszę przybliżyć mapę, aby zobaczyć poszczególne nieruchomości, i kliknąć nieruchomość, aby wyświetlić szczegóły. Otwórz na mapie nieruchomości

Nieruchomości w Groot Corlaer

Nieruchomości
653
adresy nieruchomości o funkcji mieszkalnej (BAG)
Średni rok budowy
1997
Średnia powierzchnia mieszkalna
140 m²
Zasoby mieszkaniowe (CBS)
655
2025

Typ nieruchomości

  • Dom szeregowy – segment środkowy 55% 356
  • Dom szeregowy – segment skrajny 17% 114
  • Dom wolnostojący 11% 72
  • Mieszkanie 10% 67
  • Dom w zabudowie bliźniaczej 7% 44

Klasa energetyczna

  • A lub lepsza 53% 347
  • B 44% 286
  • C 1% 9
  • D 0% 2
  • F 0% 1
  • G 1% 7
  • Brak klasy energetycznej 0% 1

Okres budowy

  • Przed 1945 r. 2% 11
  • 1945–1969 0% 3
  • 1970–1989 0% 1
  • 1990–2009 98% 638

Mieszkańcy

Liczba mieszkańców
1.690
1 stycznia 2025 r.
Gospodarstwa domowe
650
średnio 2,6 os.
Jednoosobowe gospodarstwa domowe
23%
Nederland: 40%
Gospodarstwa domowe z dziećmi
46%
Nederland: 32%
Gęstość zaludnienia
4.110
mieszkańców na km²
Powierzchnia
0,4 km²
w tym 0,0 km² stanowią wody
Osoby urodzone poza Nederland
8%
Nederland: 16%
Osoby żyjące w ubóstwie
0%
Nederland: 3%
Zasiłki z pomocy społecznej
6
na 1000 mieszkańców · Nederland: 22
Wskaźnik zatrudnienia
79%
Nederland: 72%
Pracownicy z umową na czas nieokreślony
60%
Nederland: 56%

Struktura wiekowa

  • 0–15 lat 16% 270
  • 15–25 lat 15% 255
  • 25–45 lat 22% 370
  • 45–65 lat 33% 560
  • 65 lat i więcej 14% 240

Pochodzenie

  • Nederland 84% 1.420
  • Europa (bez Nederland) 5% 90
  • Spoza Europy 11% 185

Poziom wykształcenia (15–75 lat)

  • Podstawowe, przygotowujące do kształcenia zawodowego vmbo, zawodowe mbo 1 28% 380
  • Średnie ogólnokształcące havo i vwo, zawodowe mbo 2–4 42% 560
  • Wyższe zawodowe hbo, uniwersyteckie wo 30% 400

Źródło: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Pochodzenie według klasyfikacji CBS (kraj urodzenia danej osoby lub jej rodziców); poziom wykształcenia osób w wieku od 15 do 75 lat; dochód standaryzowany z uwzględnieniem wielkości i składu gospodarstwa domowego; CBS nie publikuje danych dla małych grup.

Mieszkalnictwo i wartość nieruchomości

Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 482.000
CBS 2024
Nieruchomości własnościowe
83%
Nieruchomości na wynajem
17%
14% w zasobach organizacji mieszkalnictwa społecznego
Domy jednorodzinne
90%
10% w budynkach wielorodzinnych
Wybudowane w ostatnich 10 latach
0%
Niezamieszkane nieruchomości
2%
Nowe nieruchomości w danym roku
0
nieruchomości oddane do użytku

Wartość podatkowa WOZ to średnia dla wszystkich nieruchomości na danym obszarze (według stanu na 1 stycznia poprzedniego roku), a nie wartość rynkowa konkretnej nieruchomości.

Energia

Śr. zużycie energii elektrycznej
2.950 kWh
na nieruchomość rocznie
Śr. ilość energii oddanej do sieci
1.120 kWh
energia elektryczna z fotowoltaiki na nieruchomość
Śr. zużycie gazu
800 m³
na nieruchomość rocznie
Nieruchomości z panelami fotowoltaicznymi
46%
Bez gazu ziemnego
0%
Ogrzewanie głównie elektryczne
7%
Ogrzewanie (WarmteAtlas)
98% indywidualne centralne ogrzewanie
2022
Potencjał geotermalny
30-50%kans >5MWth
Formacja Slochteren

Zużycie to średnia dla wszystkich nieruchomości z przyłączem na danym obszarze (CBS); rozkład klas energetycznych znajduje się w sekcji „Nieruchomości”.

Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna

Duży supermarket
1,8 km
śr. odległość
Gabinet lekarza rodzinnego
1,0 km
śr. odległość
Szkoła podstawowa
500 m
śr. odległość
Żłobek
500 m
śr. odległość
Szkoły w promieniu 3 km
7
Stopień urbanizacji
Obszar umiarkowanie zurbanizowany
1.123 adresów na km²
Samochody na gospodarstwo domowe
1,3
836 samochodów osobowych
Siedziby i oddziały firm
170
w tym 20 w handlu, gastronomii i hotelarstwie

Odległości mierzone wzdłuż dróg, uśrednione dla wszystkich mieszkańców danego obszaru (CBS).

Szkoły

1 szkoła w osiedlu Groot Corlaer — liczba uczniów i ocena inspekcji oświatowej.

  • Kindcentrum Holk Szkoła podstawowa · Zintegrowane centrum edukacji i opieki nad dziećmi Liczba uczniów: 426

Wszystkie szkoły w gminie Nijkerk

Otwarte dane oświatowe DUO i Inspectie van het Onderwijs; szkołę przypisano do osiedla na podstawie adresu placówki.

Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń

Średni poziom hałasu (Lden)
50 dB
gmina: 51 dB
Nieruchomości narażone na hałas drogowy powyżej 55 dB
2%
gmina 12%
Nieruchomości narażone na hałas kolejowy powyżej 55 dB
0%
gmina 2%
Nieruchomości narażone na hałas lotniczy powyżej 48 dB
0%
gmina 0%
Nieruchomości narażone na hałas turbin wiatrowych powyżej 40 dB
0%
Nocny hałas drogowy powyżej 50 dB
0%
gmina 4%

Poziom hałasu w otoczeniu 653 nieruchomości

  • do 45 dB: bardzo cicho 2% 16
  • 46–50 dB: cicho 57% 369
  • 51–55 dB: umiarkowanie 41% 265
  • 56–60 dB: głośno 0% 3

Powódź

Nieruchomości zagrożone powodzią
64%
gmina 63%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 0,5 m
10%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 2 m
0%
Maksymalna głębokość wody
1,0 m
średnio 0,3 m na obszarach zalewanych

Powietrze, światło i zieleń

NO₂
12,2 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (10)
PM2,5
8,6 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (5)
PM10
15,0 µg/m³
5% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (15)
Światło w nocy
Półmrok
gmina: półmrok
Tereny zielone w promieniu 500 m
63%
gmina: 60%

Hałas: mapy hałasu RIVM (ruch drogowy i kolejowy 2020, ruch lotniczy 2022, turbiny wiatrowe 2024), średnioroczny poziom Lden w siatce 10 m, odczytywany dla każdego adresu. Powódź: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości zalania; głębokość nie określa prawdopodobieństwa powodzi. Powietrze: średnioroczne stężenia RIVM w siatce 25 m. Światło: mapa emisji światła RIVM 2023. Zieleń: mapa zieleni RIVM 2022, udział zieleni w promieniu 500 m. Warstwę hałasu można włączyć na mapie powyżej.

Klimat i bezpieczeństwo

Temperatura odczuwalna w upalny dzień
45 °C
ekstremalny stres cieplny
Nieruchomości narażone na ekstremalny stres cieplny (41 °C lub więcej)
100%
gmina 96%
Efekt miejskiej wyspy ciepła
0,8–1,0 °C
średnio cieplej niż na terenach pozamiejskich
Nieruchomości z dostępem do chłodnego miejsca w promieniu 300 m
47%
gmina 83%
Nieruchomości na obszarach o średnim lub wysokim prawdopodobieństwie powodzi
0%
gmina 19%
Kondygnacja niezalewana nawet podczas najpoważniejszej powodzi
93%
Nieruchomości o podwyższonym ryzyku podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r.
0%
gmina 11%
Nieruchomości, obok których przebiega trasa spływu wód opadowych
2%
gmina 8%
Nieruchomości w strefie pola magnetycznego linii wysokiego napięcia
0%
gmina 0%
Nieruchomości w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej
0%
gmina 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła z 2022 r., chłodne miejsca, lokalne prawdopodobieństwo powodzi (co najmniej 20 cm wody), niezalewane kondygnacje, ryzyko podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. (scenariusz wysoki), trasy spływu wody przy opadach 70 mm na godzinę; dane odczytane dla każdej nieruchomości. Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z odległościami obliczeniowymi. Turbiny wiatrowe: RIVM. Na powyższej mapie można włączyć warstwę upałów.

Bezpieczeństwo

Przestępstwa na 1000 mieszkańców
8
wrz 2025 – sie 2026
Zarejestrowane przestępstwa
13
-32% względem poprzedniego roku
Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
0,0
0 włamań
Gmina
24
na 1000 mieszkańców
Nederland
45
na 1000 mieszkańców

Rodzaje przestępstw (ostatnie 12 miesięcy)

  • Mishandeling 15% 2
  • Vernieling 15% 2
  • Diefstal uit auto 8% 1
  • Openlijk geweld 8% 1

Według lat

  1. 412021
  2. 292022
  3. 312023
  4. 162024
  5. 192025

Źródło: policja, zarejestrowane przestępstwa według obszaru (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Wskaźnik na 1000 mieszkańców obliczono na podstawie liczby ludności danego obszaru. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.

Jakość życia

Dobra Leefbaarometer 2024

bardzo zładoskonała

Jakość życia
Dobra
klasa 7 z 9, pomiar z 2024 r.
Wynik
4,18
+0,08 względem średniej krajowej
Od poprzedniego pomiaru
+0,01
pomiar z 2022 r.: Dobra
Gmina
Dobra
wynik 4,18

Pięć wymiarów — odchylenie od średniej krajowej

  • Otoczenie fizyczne zieleń, woda, zabudowa, hałas +0,01 zadowalająca
  • Zasoby mieszkaniowe typ, rok budowy, forma własności +0,03 zadowalająca
  • Lokalna infrastruktura sklepy, szkoły, opieka zdrowotna, transport publiczny −0,08 słaba
  • Spójność społeczna struktura ludności, przeprowadzki +0,04 w pełni zadowalająca
  • Uciążliwości i brak bezpieczeństwa przestępczość i uciążliwości +0,07 w pełni zadowalająca

Źródło: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), szacunek sporządzany co dwa lata na podstawie ponad stu cech. Wynik odzwierciedla średnią ocenę jakości życia wśród mieszkańców. Wartość ujemna = poniżej średniej krajowej.

Grunt i fundamenty

Całkowite osiadanie gruntu
−0,8 mm rocznie
gmina −0,9 mm
Osiadanie gruntu (warstwy przypowierzchniowe)
+0,2 mm rocznie
zagęszczanie się torfu i gliny
Przewidywane osiadanie do 2050 r.
0 cm
scenariusz pesymistyczny
Nieruchomości zagrożone gniciem drewnianych pali fundamentowych
0,0%
zeer laag, gmina 0,0%
Gnicie drewnianych pali fundamentowych w 2050 r.
0,0%
scenariusz pesymistyczny, bardziej suche okresy letnie
Nierównomierne osiadanie w 2050 r.
1,0%
zagrożone nieruchomości na fundamentach bezpośrednich

Źródło: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): osiadanie gruntu na podstawie pomiarów satelitarnych (Bodemdalingskaart), ryzyko uszkodzenia fundamentów według osiedli (Deltares/KCAF, odsetek zagrożonych nieruchomości na drewnianych palach lub fundamentach bezpośrednich). Są to średnie dla osiedla, a nie ocena konkretnej nieruchomości.

Dochody i praca

Mediana majątku gospodarstw domowych
€ 324.600
Wskaźnik zatrudnienia
79%
w wieku od 15 do 75 lat
Osoby samozatrudnione
15%
wśród osób pracujących
Osoby o najwyższych dochodach (górne 20%)
23,8%
odsetek osób (w skali kraju 20%)