Osiedle Hellendoorn-Centrum

Osiedle w dzielnicy Hellendoorn · gmina Hellendoorn · Overijssel

  • 226 nieruchomości
  • 480 mieszkańców
  • śr. rok budowy 1967
  • śr. wartość podatkowa WOZ € 484.000

Życie w Hellendoorn-Centrum: osiedlu w gminie Hellendoorn liczy 226 nieruchomości, 480 mieszkańców i 195 gospodarstw domowych. Nieruchomości w Hellendoorn-Centrum: głównie typu dom wolnostojący (45%) i mieszkanie (27%), pochodzące głównie z okresu przed 1945 r. (27%) i z nieruchomościami własnościowymi (86%) i wynajmowanymi (14%). Średnia wartość podatkowa WOZ wynosi € 484.000. Spośród nieruchomości z zarejestrowaną klasą energetyczną 33% ma klasę A lub B; najczęściej występująca klasa energetyczna to A. Jakość życia uzyskała ocenę bardzo dobra według Leefbaarometer, średni poziom hałasu wynosi 52 dB (umiarkowanie cicho) i policja zarejestrowała 39,6 przestępstw na 1000 mieszkańców (w skali kraju: 45,3). Supermarket znajduje się średnio w odległości 300 m, szkoła podstawowa w odległości 400 m i W 38% gospodarstw domowych są dzieci. Dla każdej nieruchomości w Hellendoorn-Centrum na Huisleon znajdą Państwo orientacyjny przedział wartości, klasę energetyczną, miesięczne koszty mieszkaniowe, informacje o otoczeniu nieruchomości oraz aktualne oferty sprzedaży i najmu.

Mapa

Granice według mapy dzielnic i osiedli CBS z 2024 r. Proszę przybliżyć mapę, aby zobaczyć poszczególne nieruchomości, i kliknąć nieruchomość, aby wyświetlić szczegóły. Otwórz na mapie nieruchomości

Nieruchomości w Hellendoorn-Centrum

Nieruchomości
226
adresy nieruchomości o funkcji mieszkalnej (BAG)
Średni rok budowy
1967
Średnia powierzchnia mieszkalna
155 m²
Zasoby mieszkaniowe (CBS)
214
2025

Typ nieruchomości

  • Dom wolnostojący 45% 101
  • Mieszkanie 27% 60
  • Dom w zabudowie bliźniaczej 24% 55
  • Dom szeregowy – segment skrajny 3% 6
  • Dom szeregowy – segment środkowy 2% 4

Klasa energetyczna

  • A lub lepsza 19% 44
  • B 6% 13
  • C 12% 26
  • D 5% 12
  • E 5% 12
  • F 14% 31
  • G 15% 33
  • Brak klasy energetycznej 24% 55

Okres budowy

  • Przed 1945 r. 27% 62
  • 1945–1969 19% 44
  • 1970–1989 17% 38
  • 1990–2009 19% 42
  • 2010 r. i później 18% 40

Mieszkańcy

Liczba mieszkańców
480
1 stycznia 2025 r.
Gospodarstwa domowe
195
średnio 2,4 os.
Jednoosobowe gospodarstwa domowe
31%
Nederland: 40%
Gospodarstwa domowe z dziećmi
38%
Nederland: 32%
Gęstość zaludnienia
2.130
mieszkańców na km²
Powierzchnia
0,2 km²
Osoby urodzone poza Nederland
3%
Nederland: 16%
Osoby żyjące w ubóstwie
1%
Nederland: 3%
Zasiłki z pomocy społecznej
0
na 1000 mieszkańców · Nederland: 22
Wskaźnik zatrudnienia
77%
Nederland: 72%
Pracownicy z umową na czas nieokreślony
52%
Nederland: 56%

Struktura wiekowa

  • 0–15 lat 15% 70
  • 15–25 lat 10% 50
  • 25–45 lat 19% 90
  • 45–65 lat 28% 135
  • 65 lat i więcej 28% 135

Pochodzenie

  • Nederland 93% 435
  • Europa (bez Nederland) 2% 10
  • Spoza Europy 5% 25

Źródło: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Pochodzenie według klasyfikacji CBS (kraj urodzenia danej osoby lub jej rodziców); poziom wykształcenia osób w wieku od 15 do 75 lat; dochód standaryzowany z uwzględnieniem wielkości i składu gospodarstwa domowego; CBS nie publikuje danych dla małych grup.

Mieszkalnictwo i wartość nieruchomości

Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 484.000
CBS 2024
Nieruchomości własnościowe
86%
Nieruchomości na wynajem
14%
0% w zasobach organizacji mieszkalnictwa społecznego
Domy jednorodzinne
74%
26% w budynkach wielorodzinnych
Wybudowane w ostatnich 10 latach
6%
Niezamieszkane nieruchomości
10%
Nowe nieruchomości w danym roku
0
nieruchomości oddane do użytku

Wartość podatkowa WOZ to średnia dla wszystkich nieruchomości na danym obszarze (według stanu na 1 stycznia poprzedniego roku), a nie wartość rynkowa konkretnej nieruchomości.

Energia

Śr. zużycie energii elektrycznej
3.310 kWh
na nieruchomość rocznie
Śr. ilość energii oddanej do sieci
1.070 kWh
energia elektryczna z fotowoltaiki na nieruchomość
Śr. zużycie gazu
1.130 m³
na nieruchomość rocznie
Nieruchomości z panelami fotowoltaicznymi
40%
Bez gazu ziemnego
6%
Ogrzewanie głównie elektryczne
15%
Ogrzewanie (WarmteAtlas)
87% indywidualne centralne ogrzewanie, 7% – ogrzewanie elektryczne
2022
Potencjał geotermalny
Ongunstig
Formacja Slochteren

Zużycie to średnia dla wszystkich nieruchomości z przyłączem na danym obszarze (CBS); rozkład klas energetycznych znajduje się w sekcji „Nieruchomości”.

Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna

Duży supermarket
300 m
śr. odległość
Gabinet lekarza rodzinnego
500 m
śr. odległość
Szkoła podstawowa
400 m
śr. odległość
Żłobek
300 m
śr. odległość
Szkoły w promieniu 3 km
4
Stopień urbanizacji
Obszar słabo zurbanizowany
605 adresów na km²
Samochody na gospodarstwo domowe
1,3
258 samochodów osobowych
Siedziby i oddziały firm
95
w tym 30 w handlu, gastronomii i hotelarstwie

Odległości mierzone wzdłuż dróg, uśrednione dla wszystkich mieszkańców danego obszaru (CBS).

Szkoły

1 szkoła w osiedlu Hellendoorn-Centrum — liczba uczniów i ocena inspekcji oświatowej.

Wszystkie szkoły w gminie Hellendoorn

Otwarte dane oświatowe DUO i Inspectie van het Onderwijs; szkołę przypisano do osiedla na podstawie adresu placówki.

Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń

Średni poziom hałasu (Lden)
52 dB
gmina: 52 dB
Nieruchomości narażone na hałas drogowy powyżej 55 dB
42%
gmina 18%
Nieruchomości narażone na hałas kolejowy powyżej 55 dB
0%
gmina 0%
Nieruchomości narażone na hałas lotniczy powyżej 48 dB
0%
gmina 0%
Nieruchomości narażone na hałas turbin wiatrowych powyżej 40 dB
0%
Nocny hałas drogowy powyżej 50 dB
4%
gmina 7%

Poziom hałasu w otoczeniu 226 nieruchomości

  • do 45 dB: bardzo cicho 19% 44
  • 46–50 dB: cicho 22% 50
  • 51–55 dB: umiarkowanie 23% 52
  • 56–60 dB: głośno 32% 73
  • 61–65 dB: hałaśliwie 3% 7

Powódź

Nieruchomości zagrożone powodzią
0%
gmina 3%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 0,5 m
0%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 2 m
0%
Maksymalna głębokość wody
brak

Powietrze, światło i zieleń

NO₂
7,4 µg/m³
0% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (10)
PM2,5
7,6 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (5)
PM10
13,2 µg/m³
0% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (15)
Światło w nocy
Ciemno
gmina: ciemno
Tereny zielone w promieniu 500 m
50%
gmina: 53%

Hałas: mapy hałasu RIVM (ruch drogowy i kolejowy 2020, ruch lotniczy 2022, turbiny wiatrowe 2024), średnioroczny poziom Lden w siatce 10 m, odczytywany dla każdego adresu. Powódź: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości zalania; głębokość nie określa prawdopodobieństwa powodzi. Powietrze: średnioroczne stężenia RIVM w siatce 25 m. Światło: mapa emisji światła RIVM 2023. Zieleń: mapa zieleni RIVM 2022, udział zieleni w promieniu 500 m. Warstwę hałasu można włączyć na mapie powyżej.

Klimat i bezpieczeństwo

Temperatura odczuwalna w upalny dzień
44 °C
ekstremalny stres cieplny
Nieruchomości narażone na ekstremalny stres cieplny (41 °C lub więcej)
90%
gmina 93%
Efekt miejskiej wyspy ciepła
0,4–0,6 °C
średnio cieplej niż na terenach pozamiejskich
Nieruchomości z dostępem do chłodnego miejsca w promieniu 300 m
100%
gmina 95%
Kondygnacja niezalewana nawet podczas najpoważniejszej powodzi
100%
Nieruchomości o podwyższonym ryzyku podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r.
100%
gmina 88%
Nieruchomości, obok których przebiega trasa spływu wód opadowych
12%
gmina 7%
Nieruchomości w strefie pola magnetycznego linii wysokiego napięcia
0%
gmina 0%
Nieruchomości w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej
0%
gmina 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła z 2022 r., chłodne miejsca, lokalne prawdopodobieństwo powodzi (co najmniej 20 cm wody), niezalewane kondygnacje, ryzyko podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. (scenariusz wysoki), trasy spływu wody przy opadach 70 mm na godzinę; dane odczytane dla każdej nieruchomości. Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z odległościami obliczeniowymi. Turbiny wiatrowe: RIVM. Na powyższej mapie można włączyć warstwę upałów.

Bezpieczeństwo

Przestępstwa na 1000 mieszkańców
40
wrz 2025 – sie 2026
Zarejestrowane przestępstwa
19
+46% względem poprzedniego roku
Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
4,4
1 włamanie
Gmina
26
na 1000 mieszkańców
Nederland
45
na 1000 mieszkańców

Rodzaje przestępstw (ostatnie 12 miesięcy)

  • Mishandeling 16% 3
  • Woninginbraak 5% 1
  • Fietsdiefstal 5% 1
  • Openlijk geweld 5% 1
  • Vernieling 5% 1
  • Leefbaarheid (overig) 5% 1

Według lat

  1. 122021
  2. 252022
  3. 192023
  4. 192024
  5. 92025

Źródło: policja, zarejestrowane przestępstwa według obszaru (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Wskaźnik na 1000 mieszkańców obliczono na podstawie liczby ludności danego obszaru. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.

Jakość życia

Bardzo dobra Leefbaarometer 2024

bardzo zładoskonała

Jakość życia
Bardzo dobra
klasa 8 z 9, pomiar z 2024 r.
Wynik
4,24
+0,13 względem średniej krajowej
Od poprzedniego pomiaru
−0,01
pomiar z 2022 r.: Bardzo dobra
Gmina
Dobra
wynik 4,15

Pięć wymiarów — odchylenie od średniej krajowej

  • Otoczenie fizyczne zieleń, woda, zabudowa, hałas +0,03 zadowalająca
  • Zasoby mieszkaniowe typ, rok budowy, forma własności +0,04 w pełni zadowalająca
  • Lokalna infrastruktura sklepy, szkoły, opieka zdrowotna, transport publiczny −0,09 niedostateczna
  • Spójność społeczna struktura ludności, przeprowadzki +0,06 w pełni zadowalająca
  • Uciążliwości i brak bezpieczeństwa przestępczość i uciążliwości +0,08 dobra

Źródło: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), szacunek sporządzany co dwa lata na podstawie ponad stu cech. Wynik odzwierciedla średnią ocenę jakości życia wśród mieszkańców. Wartość ujemna = poniżej średniej krajowej.

Grunt i fundamenty

Całkowite osiadanie gruntu
−1,4 mm rocznie
gmina −1,7 mm
Osiadanie gruntu (warstwy przypowierzchniowe)
−0,1 mm rocznie
zagęszczanie się torfu i gliny
Przewidywane osiadanie do 2050 r.
0 cm
scenariusz pesymistyczny
Nieruchomości zagrożone gniciem drewnianych pali fundamentowych
0,0%
zeer laag, gmina 0,0%
Gnicie drewnianych pali fundamentowych w 2050 r.
0,0%
scenariusz pesymistyczny, bardziej suche okresy letnie
Nierównomierne osiadanie w 2050 r.
1,0%
zagrożone nieruchomości na fundamentach bezpośrednich

Źródło: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): osiadanie gruntu na podstawie pomiarów satelitarnych (Bodemdalingskaart), ryzyko uszkodzenia fundamentów według osiedli (Deltares/KCAF, odsetek zagrożonych nieruchomości na drewnianych palach lub fundamentach bezpośrednich). Są to średnie dla osiedla, a nie ocena konkretnej nieruchomości.

Dochody i praca

Mediana majątku gospodarstw domowych
€ 440.700
Wskaźnik zatrudnienia
77%
w wieku od 15 do 75 lat
Osoby samozatrudnione
24%
wśród osób pracujących
Osoby o najwyższych dochodach (górne 20%)
21,2%
odsetek osób (w skali kraju 20%)