Osiedle Hof

Osiedle w dzielnicy Stadskern · gmina Amersfoort · Utrecht

  • 402 nieruchomości
  • 740 mieszkańców
  • śr. rok budowy 1822
  • śr. wartość podatkowa WOZ € 371.000

Życie w Hof: osiedlu w gminie Amersfoort liczy 402 nieruchomości, 740 mieszkańców i 525 gospodarstw domowych. Nieruchomości w Hof: głównie typu mieszkanie (60%) i dom szeregowy – segment środkowy (33%), pochodzące głównie z okresu przed 1945 r. (85%) i z nieruchomościami własnościowymi (26%) i wynajmowanymi (73%). Średnia wartość podatkowa WOZ wynosi € 371.000. Spośród nieruchomości z zarejestrowaną klasą energetyczną 14% ma klasę A lub B; najczęściej występująca klasa energetyczna to G. Jakość życia uzyskała ocenę dobra według Leefbaarometer, średni poziom hałasu wynosi 57 dB (dość głośno) i policja zarejestrowała 406,8 przestępstw na 1000 mieszkańców (w skali kraju: 45,3). Supermarket znajduje się średnio w odległości 400 m, szkoła podstawowa w odległości 1,0 km i W 7% gospodarstw domowych są dzieci. Dla każdej nieruchomości w Hof na Huisleon znajdą Państwo orientacyjny przedział wartości, klasę energetyczną, miesięczne koszty mieszkaniowe, informacje o otoczeniu nieruchomości oraz aktualne oferty sprzedaży i najmu.

Mapa

Granice według mapy dzielnic i osiedli CBS z 2024 r. Proszę przybliżyć mapę, aby zobaczyć poszczególne nieruchomości, i kliknąć nieruchomość, aby wyświetlić szczegóły. Otwórz na mapie nieruchomości

Nieruchomości w Hof

Nieruchomości
402
adresy nieruchomości o funkcji mieszkalnej (BAG)
Średni rok budowy
1822
Średnia powierzchnia mieszkalna
98 m²
Zasoby mieszkaniowe (CBS)
403
2025

Typ nieruchomości

  • Mieszkanie 60% 241
  • Dom szeregowy – segment środkowy 33% 131
  • Dom szeregowy – segment skrajny 5% 20
  • Dom w zabudowie bliźniaczej 2% 8
  • Dom wolnostojący 0% 2

Klasa energetyczna

  • A lub lepsza 5% 22
  • B 7% 29
  • C 13% 51
  • D 6% 25
  • E 5% 22
  • F 18% 72
  • G 39% 156
  • Brak klasy energetycznej 6% 25

Okres budowy

  • Przed 1945 r. 85% 343
  • 1945–1969 4% 18
  • 1970–1989 8% 32
  • 1990–2009 1% 3
  • 2010 r. i później 1% 6

Mieszkańcy

Liczba mieszkańców
740
1 stycznia 2025 r.
Gospodarstwa domowe
525
średnio 1,4 os.
Jednoosobowe gospodarstwa domowe
73%
Nederland: 40%
Gospodarstwa domowe z dziećmi
7%
Nederland: 32%
Gęstość zaludnienia
10.080
mieszkańców na km²
Powierzchnia
0,1 km²
Osoby urodzone poza Nederland
9%
Nederland: 16%
Osoby żyjące w ubóstwie
8%
Nederland: 3%
Zasiłki z pomocy społecznej
14
na 1000 mieszkańców · Nederland: 22
Wskaźnik zatrudnienia
83%
Nederland: 72%
Pracownicy z umową na czas nieokreślony
36%
Nederland: 56%

Struktura wiekowa

  • 0–15 lat 5% 35
  • 15–25 lat 23% 170
  • 25–45 lat 39% 290
  • 45–65 lat 20% 145
  • 65 lat i więcej 13% 95

Pochodzenie

  • Nederland 79% 580
  • Europa (bez Nederland) 8% 60
  • Spoza Europy 13% 95

Źródło: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Pochodzenie według klasyfikacji CBS (kraj urodzenia danej osoby lub jej rodziców); poziom wykształcenia osób w wieku od 15 do 75 lat; dochód standaryzowany z uwzględnieniem wielkości i składu gospodarstwa domowego; CBS nie publikuje danych dla małych grup.

Mieszkalnictwo i wartość nieruchomości

Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 371.000
CBS 2024
Nieruchomości własnościowe
26%
Nieruchomości na wynajem
73%
14% w zasobach organizacji mieszkalnictwa społecznego
Domy jednorodzinne
30%
70% w budynkach wielorodzinnych
Wybudowane w ostatnich 10 latach
1%
Niezamieszkane nieruchomości
8%
Nowe nieruchomości w danym roku
0
nieruchomości oddane do użytku

Wartość podatkowa WOZ to średnia dla wszystkich nieruchomości na danym obszarze (według stanu na 1 stycznia poprzedniego roku), a nie wartość rynkowa konkretnej nieruchomości.

Energia

Śr. zużycie energii elektrycznej
2.090 kWh
na nieruchomość rocznie
Śr. ilość energii oddanej do sieci
20 kWh
energia elektryczna z fotowoltaiki na nieruchomość
Śr. zużycie gazu
870 m³
na nieruchomość rocznie
Nieruchomości z panelami fotowoltaicznymi
3%
Bez gazu ziemnego
1%
Ogrzewanie głównie elektryczne
1%
Ogrzewanie (WarmteAtlas)
71% indywidualne centralne ogrzewanie, 15% ogrzewanie ze wspólnej kotłowni, 1% – ogrzewanie elektryczne
2022
Potencjał geotermalny
30-50%kans >5MWth
Formacja Slochteren

Zużycie to średnia dla wszystkich nieruchomości z przyłączem na danym obszarze (CBS); rozkład klas energetycznych znajduje się w sekcji „Nieruchomości”.

Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna

Duży supermarket
400 m
śr. odległość
Gabinet lekarza rodzinnego
1,0 km
śr. odległość
Szkoła podstawowa
1,0 km
śr. odległość
Żłobek
1,0 km
śr. odległość
Szkoły w promieniu 3 km
22
Stopień urbanizacji
Obszar bardzo silnie zurbanizowany
4.484 adresów na km²
Samochody na gospodarstwo domowe
0,4
187 samochodów osobowych
Siedziby i oddziały firm
340
w tym 135 w handlu, gastronomii i hotelarstwie

Odległości mierzone wzdłuż dróg, uśrednione dla wszystkich mieszkańców danego obszaru (CBS).

Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń

Średni poziom hałasu (Lden)
57 dB
gmina: 55 dB
Nieruchomości narażone na hałas drogowy powyżej 55 dB
13%
gmina 24%
Nieruchomości narażone na hałas kolejowy powyżej 55 dB
0%
gmina 3%
Nieruchomości narażone na hałas lotniczy powyżej 48 dB
0%
gmina 0%
Nieruchomości narażone na hałas turbin wiatrowych powyżej 40 dB
0%
Nocny hałas drogowy powyżej 50 dB
0%
gmina 10%

Poziom hałasu w otoczeniu 402 nieruchomości

  • 51–55 dB: umiarkowanie 29% 116
  • 56–60 dB: głośno 70% 283
  • 61–65 dB: hałaśliwie 1% 3

Powódź

Nieruchomości zagrożone powodzią
88%
gmina 61%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 0,5 m
80%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 2 m
0%
Maksymalna głębokość wody
1,5 m
średnio 0,9 m na obszarach zalewanych

Powietrze, światło i zieleń

NO₂
12,4 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (10)
PM2,5
9,1 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (5)
PM10
15,6 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (15)
Światło w nocy
Jasno
gmina: umiarkowanie jasno
Tereny zielone w promieniu 500 m
37%
gmina: 56%

Hałas: mapy hałasu RIVM (ruch drogowy i kolejowy 2020, ruch lotniczy 2022, turbiny wiatrowe 2024), średnioroczny poziom Lden w siatce 10 m, odczytywany dla każdego adresu. Powódź: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości zalania; głębokość nie określa prawdopodobieństwa powodzi. Powietrze: średnioroczne stężenia RIVM w siatce 25 m. Światło: mapa emisji światła RIVM 2023. Zieleń: mapa zieleni RIVM 2022, udział zieleni w promieniu 500 m. Warstwę hałasu można włączyć na mapie powyżej.

Klimat i bezpieczeństwo

Temperatura odczuwalna w upalny dzień
44 °C
ekstremalny stres cieplny
Nieruchomości narażone na ekstremalny stres cieplny (41 °C lub więcej)
79%
gmina 90%
Efekt miejskiej wyspy ciepła
1,8–2,0 °C
średnio cieplej niż na terenach pozamiejskich
Nieruchomości z dostępem do chłodnego miejsca w promieniu 300 m
90%
gmina 77%
Nieruchomości na obszarach o średnim lub wysokim prawdopodobieństwie powodzi
92%
gmina 71%
Kondygnacja niezalewana nawet podczas najpoważniejszej powodzi
95%
Nieruchomości o podwyższonym ryzyku podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r.
100%
gmina 43%
Nieruchomości, obok których przebiega trasa spływu wód opadowych
4%
gmina 7%
Nieruchomości w strefie pola magnetycznego linii wysokiego napięcia
0%
gmina 1%
Nieruchomości w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej
0%
gmina 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła z 2022 r., chłodne miejsca, lokalne prawdopodobieństwo powodzi (co najmniej 20 cm wody), niezalewane kondygnacje, ryzyko podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. (scenariusz wysoki), trasy spływu wody przy opadach 70 mm na godzinę; dane odczytane dla każdej nieruchomości. Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z odległościami obliczeniowymi. Turbiny wiatrowe: RIVM. Na powyższej mapie można włączyć warstwę upałów.

Bezpieczeństwo

Przestępstwa na 1000 mieszkańców
407
wrz 2025 – sie 2026
Zarejestrowane przestępstwa
301
+26% względem poprzedniego roku
Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
0,0
0 włamań
Gmina
48
na 1000 mieszkańców
Nederland
45
na 1000 mieszkańców

Rodzaje przestępstw (ostatnie 12 miesięcy)

  • Fietsdiefstal 22% 65
  • Mishandeling 12% 36
  • Drugshandel 6% 19
  • Vernieling 5% 14
  • Winkeldiefstal 3% 10
  • Openlijk geweld 2% 7
  • Zakkenrollerij 2% 6
  • Bedreiging 2% 5

Według lat

  1. 1032021
  2. 2872022
  3. 3152023
  4. 2842024
  5. 2892025

Źródło: policja, zarejestrowane przestępstwa według obszaru (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Wskaźnik na 1000 mieszkańców obliczono na podstawie liczby ludności danego obszaru. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.

Jakość życia

Dobra Leefbaarometer 2024

bardzo zładoskonała

Jakość życia
Dobra
klasa 7 z 9, pomiar z 2024 r.
Wynik
4,18
+0,08 względem średniej krajowej
Od poprzedniego pomiaru
−0,08
pomiar z 2022 r.: Bardzo dobra
Gmina
Dobra
wynik 4,17

Pięć wymiarów — odchylenie od średniej krajowej

  • Otoczenie fizyczne zieleń, woda, zabudowa, hałas +0,01 zadowalająca
  • Zasoby mieszkaniowe typ, rok budowy, forma własności +0,03 zadowalająca
  • Lokalna infrastruktura sklepy, szkoły, opieka zdrowotna, transport publiczny +0,24 doskonała
  • Spójność społeczna struktura ludności, przeprowadzki −0,04 słaba
  • Uciążliwości i brak bezpieczeństwa przestępczość i uciążliwości −0,16 zdecydowanie niedostateczna

Źródło: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), szacunek sporządzany co dwa lata na podstawie ponad stu cech. Wynik odzwierciedla średnią ocenę jakości życia wśród mieszkańców. Wartość ujemna = poniżej średniej krajowej.

Grunt i fundamenty

Całkowite osiadanie gruntu
−0,9 mm rocznie
gmina −0,8 mm
Osiadanie gruntu (warstwy przypowierzchniowe)
−0,3 mm rocznie
zagęszczanie się torfu i gliny
Przewidywane osiadanie do 2050 r.
0 cm
scenariusz pesymistyczny
Nieruchomości zagrożone gniciem drewnianych pali fundamentowych
0,0%
zeer laag, gmina 0,0%
Gnicie drewnianych pali fundamentowych w 2050 r.
0,0%
scenariusz pesymistyczny, bardziej suche okresy letnie
Nierównomierne osiadanie w 2050 r.
1,0%
zagrożone nieruchomości na fundamentach bezpośrednich

Źródło: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): osiadanie gruntu na podstawie pomiarów satelitarnych (Bodemdalingskaart), ryzyko uszkodzenia fundamentów według osiedli (Deltares/KCAF, odsetek zagrożonych nieruchomości na drewnianych palach lub fundamentach bezpośrednich). Są to średnie dla osiedla, a nie ocena konkretnej nieruchomości.

Dochody i praca

Mediana majątku gospodarstw domowych
€ 1.900
Wskaźnik zatrudnienia
83%
w wieku od 15 do 75 lat
Osoby samozatrudnione
21%
wśród osób pracujących
Osoby o najwyższych dochodach (górne 20%)
16,5%
odsetek osób (w skali kraju 20%)