Osiedle Megchelen

Osiedle w dzielnicy Overig Gendringen · gmina Oude IJsselstreek · Gelderland

  • 257 nieruchomości
  • 595 mieszkańców
  • śr. rok budowy 1970
  • śr. wartość podatkowa WOZ € 348.000

Życie w Megchelen: osiedlu w gminie Oude IJsselstreek liczy 257 nieruchomości, 595 mieszkańców i 260 gospodarstw domowych. Nieruchomości w Megchelen: głównie typu dom wolnostojący (50%) i dom w zabudowie bliźniaczej (32%), pochodzące głównie z okresu 1970-1989 (35%) i z nieruchomościami własnościowymi (79%) i wynajmowanymi (21%). Średnia wartość podatkowa WOZ wynosi € 348.000. Spośród nieruchomości z zarejestrowaną klasą energetyczną 36% ma klasę A lub B; najczęściej występująca klasa energetyczna to C. Jakość życia uzyskała ocenę w pełni zadowalająca według Leefbaarometer, średni poziom hałasu wynosi 42 dB (bardzo cicho) i policja zarejestrowała 6,7 przestępstw na 1000 mieszkańców (w skali kraju: 45,3). Supermarket znajduje się średnio w odległości 4,3 km, szkoła podstawowa w odległości 400 m i W 31% gospodarstw domowych są dzieci. Dla każdej nieruchomości w Megchelen na Huisleon znajdą Państwo orientacyjny przedział wartości, klasę energetyczną, miesięczne koszty mieszkaniowe, informacje o otoczeniu nieruchomości oraz aktualne oferty sprzedaży i najmu.

Mapa

Granice według mapy dzielnic i osiedli CBS z 2024 r. Proszę przybliżyć mapę, aby zobaczyć poszczególne nieruchomości, i kliknąć nieruchomość, aby wyświetlić szczegóły. Otwórz na mapie nieruchomości

Nieruchomości w Megchelen

Nieruchomości
257
adresy nieruchomości o funkcji mieszkalnej (BAG)
Średni rok budowy
1970
Średnia powierzchnia mieszkalna
160 m²
Zasoby mieszkaniowe (CBS)
263
2025

Typ nieruchomości

  • Dom wolnostojący 50% 129
  • Dom w zabudowie bliźniaczej 32% 82
  • Dom szeregowy – segment środkowy 8% 20
  • Dom szeregowy – segment skrajny 8% 20
  • Mieszkanie 2% 6

Klasa energetyczna

  • A lub lepsza 15% 38
  • B 21% 53
  • C 28% 71
  • D 10% 26
  • E 3% 8
  • F 12% 30
  • G 12% 30
  • Brak klasy energetycznej 0% 1

Okres budowy

  • Przed 1945 r. 15% 38
  • 1945–1969 23% 59
  • 1970–1989 35% 91
  • 1990–2009 19% 49
  • 2010 r. i później 8% 20

Mieszkańcy

Liczba mieszkańców
595
1 stycznia 2025 r.
Gospodarstwa domowe
260
średnio 2,3 os.
Jednoosobowe gospodarstwa domowe
25%
Nederland: 40%
Gospodarstwa domowe z dziećmi
31%
Nederland: 32%
Gęstość zaludnienia
1.735
mieszkańców na km²
Powierzchnia
0,3 km²
Osoby urodzone poza Nederland
5%
Nederland: 16%
Osoby żyjące w ubóstwie
0%
Nederland: 3%
Zasiłki z pomocy społecznej
0
na 1000 mieszkańców · Nederland: 22
Wskaźnik zatrudnienia
75%
Nederland: 72%
Pracownicy z umową na czas nieokreślony
63%
Nederland: 56%

Struktura wiekowa

  • 0–15 lat 13% 75
  • 15–25 lat 10% 60
  • 25–45 lat 20% 120
  • 45–65 lat 29% 175
  • 65 lat i więcej 28% 170

Pochodzenie

  • Nederland 88% 525
  • Europa (bez Nederland) 10% 60
  • Spoza Europy 3% 15

Poziom wykształcenia (15–75 lat)

  • Podstawowe, przygotowujące do kształcenia zawodowego vmbo, zawodowe mbo 1 21% 100
  • Średnie ogólnokształcące havo i vwo, zawodowe mbo 2–4 53% 250
  • Wyższe zawodowe hbo, uniwersyteckie wo 26% 120

Źródło: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Pochodzenie według klasyfikacji CBS (kraj urodzenia danej osoby lub jej rodziców); poziom wykształcenia osób w wieku od 15 do 75 lat; dochód standaryzowany z uwzględnieniem wielkości i składu gospodarstwa domowego; CBS nie publikuje danych dla małych grup.

Mieszkalnictwo i wartość nieruchomości

Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 348.000
CBS 2024
Nieruchomości własnościowe
79%
Nieruchomości na wynajem
21%
16% w zasobach organizacji mieszkalnictwa społecznego
Domy jednorodzinne
98%
2% w budynkach wielorodzinnych
Wybudowane w ostatnich 10 latach
5%
Niezamieszkane nieruchomości
3%
Nowe nieruchomości w danym roku
0
nieruchomości oddane do użytku

Wartość podatkowa WOZ to średnia dla wszystkich nieruchomości na danym obszarze (według stanu na 1 stycznia poprzedniego roku), a nie wartość rynkowa konkretnej nieruchomości.

Energia

Śr. zużycie energii elektrycznej
3.290 kWh
na nieruchomość rocznie
Śr. ilość energii oddanej do sieci
1.460 kWh
energia elektryczna z fotowoltaiki na nieruchomość
Śr. zużycie gazu
1.090 m³
na nieruchomość rocznie
Nieruchomości z panelami fotowoltaicznymi
55%
Bez gazu ziemnego
2%
Ogrzewanie głównie elektryczne
7%
Ogrzewanie (WarmteAtlas)
96% indywidualne centralne ogrzewanie, 2% – ogrzewanie elektryczne
2022
Potencjał geotermalny
Ongunstig
Formacja Slochteren

Zużycie to średnia dla wszystkich nieruchomości z przyłączem na danym obszarze (CBS); rozkład klas energetycznych znajduje się w sekcji „Nieruchomości”.

Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna

Duży supermarket
4,3 km
śr. odległość
Gabinet lekarza rodzinnego
4,3 km
śr. odległość
Szkoła podstawowa
400 m
śr. odległość
Żłobek
4,3 km
śr. odległość
Szkoły w promieniu 3 km
1
Stopień urbanizacji
Obszar niezurbanizowany
107 adresów na km²
Samochody na gospodarstwo domowe
1,3
331 samochodów osobowych
Siedziby i oddziały firm
65
w tym 10 w handlu, gastronomii i hotelarstwie

Odległości mierzone wzdłuż dróg, uśrednione dla wszystkich mieszkańców danego obszaru (CBS).

Szkoły

1 szkoła w osiedlu Megchelen — liczba uczniów i ocena inspekcji oświatowej.

Wszystkie szkoły w gminie Oude IJsselstreek

Otwarte dane oświatowe DUO i Inspectie van het Onderwijs; szkołę przypisano do osiedla na podstawie adresu placówki.

Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń

Średni poziom hałasu (Lden)
42 dB
gmina: 50 dB
Nieruchomości narażone na hałas drogowy powyżej 55 dB
4%
gmina 14%
Nieruchomości narażone na hałas kolejowy powyżej 55 dB
0%
gmina 0%
Nieruchomości narażone na hałas lotniczy powyżej 48 dB
0%
gmina 0%
Nieruchomości narażone na hałas turbin wiatrowych powyżej 40 dB
0%
gmina 1%
Nocny hałas drogowy powyżej 50 dB
2%
gmina 5%

Poziom hałasu w otoczeniu 257 nieruchomości

  • do 45 dB: bardzo cicho 81% 207
  • 46–50 dB: cicho 12% 31
  • 51–55 dB: umiarkowanie 4% 10
  • 56–60 dB: głośno 3% 7
  • 61–65 dB: hałaśliwie 1% 2

Powódź

Nieruchomości zagrożone powodzią
29%
gmina 46%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 0,5 m
12%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 2 m
0%
Maksymalna głębokość wody
1,5 m
średnio 0,6 m na obszarach zalewanych

Powietrze, światło i zieleń

NO₂
8,6 µg/m³
0% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (10)
PM2,5
7,5 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (5)
PM10
12,9 µg/m³
0% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (15)
Światło w nocy
Ciemno
gmina: ciemno
Tereny zielone w promieniu 500 m
82%
gmina: 63%

Hałas: mapy hałasu RIVM (ruch drogowy i kolejowy 2020, ruch lotniczy 2022, turbiny wiatrowe 2024), średnioroczny poziom Lden w siatce 10 m, odczytywany dla każdego adresu. Powódź: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości zalania; głębokość nie określa prawdopodobieństwa powodzi. Powietrze: średnioroczne stężenia RIVM w siatce 25 m. Światło: mapa emisji światła RIVM 2023. Zieleń: mapa zieleni RIVM 2022, udział zieleni w promieniu 500 m. Warstwę hałasu można włączyć na mapie powyżej.

Klimat i bezpieczeństwo

Temperatura odczuwalna w upalny dzień
44 °C
ekstremalny stres cieplny
Nieruchomości narażone na ekstremalny stres cieplny (41 °C lub więcej)
97%
gmina 97%
Efekt miejskiej wyspy ciepła
0–0,2 °C
średnio cieplej niż na terenach pozamiejskich
Nieruchomości z dostępem do chłodnego miejsca w promieniu 300 m
63%
gmina 88%
Nieruchomości na obszarach o średnim lub wysokim prawdopodobieństwie powodzi
69%
gmina 69%
Kondygnacja niezalewana nawet podczas najpoważniejszej powodzi
92%
Nieruchomości o podwyższonym ryzyku podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r.
67%
gmina 42%
Nieruchomości, obok których przebiega trasa spływu wód opadowych
4%
gmina 6%
Nieruchomości w strefie pola magnetycznego linii wysokiego napięcia
0%
gmina 0%
Nieruchomości w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej
0%
gmina 2%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła z 2022 r., chłodne miejsca, lokalne prawdopodobieństwo powodzi (co najmniej 20 cm wody), niezalewane kondygnacje, ryzyko podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. (scenariusz wysoki), trasy spływu wody przy opadach 70 mm na godzinę; dane odczytane dla każdej nieruchomości. Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z odległościami obliczeniowymi. Turbiny wiatrowe: RIVM. Na powyższej mapie można włączyć warstwę upałów.

Bezpieczeństwo

Przestępstwa na 1000 mieszkańców
7
wrz 2025 – sie 2026
Zarejestrowane przestępstwa
4
-33% względem poprzedniego roku
Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
0,0
0 włamań
Gmina
17
na 1000 mieszkańców
Nederland
45
na 1000 mieszkańców

Rodzaje przestępstw (ostatnie 12 miesięcy)

  • Bedreiging 25% 1

Według lat

  1. 72021
  2. 12022
  3. 42023
  4. 92024
  5. 72025

Źródło: policja, zarejestrowane przestępstwa według obszaru (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Wskaźnik na 1000 mieszkańców obliczono na podstawie liczby ludności danego obszaru. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.

Jakość życia

W pełni zadowalająca Leefbaarometer 2024

bardzo zładoskonała

Jakość życia
W pełni zadowalająca
klasa 6 z 9, pomiar z 2024 r.
Wynik
4,10
−0,01 względem średniej krajowej
Od poprzedniego pomiaru
−0,01
pomiar z 2022 r.: W pełni zadowalająca
Gmina
W pełni zadowalająca
wynik 4,10

Pięć wymiarów — odchylenie od średniej krajowej

  • Otoczenie fizyczne zieleń, woda, zabudowa, hałas +0,01 zadowalająca
  • Zasoby mieszkaniowe typ, rok budowy, forma własności +0,06 w pełni zadowalająca
  • Lokalna infrastruktura sklepy, szkoły, opieka zdrowotna, transport publiczny −0,26 bardzo niska
  • Spójność społeczna struktura ludności, przeprowadzki +0,07 w pełni zadowalająca
  • Uciążliwości i brak bezpieczeństwa przestępczość i uciążliwości +0,11 dobra

Źródło: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), szacunek sporządzany co dwa lata na podstawie ponad stu cech. Wynik odzwierciedla średnią ocenę jakości życia wśród mieszkańców. Wartość ujemna = poniżej średniej krajowej.

Grunt i fundamenty

Całkowite osiadanie gruntu
−1,4 mm rocznie
gmina −1,2 mm
Osiadanie gruntu (warstwy przypowierzchniowe)
+0,1 mm rocznie
zagęszczanie się torfu i gliny
Przewidywane osiadanie do 2050 r.
0 cm
scenariusz pesymistyczny
Nieruchomości zagrożone gniciem drewnianych pali fundamentowych
0,1%
zeer laag, gmina 0,0%
Gnicie drewnianych pali fundamentowych w 2050 r.
0,1%
scenariusz pesymistyczny, bardziej suche okresy letnie
Nierównomierne osiadanie w 2050 r.
1,0%
zagrożone nieruchomości na fundamentach bezpośrednich

Źródło: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): osiadanie gruntu na podstawie pomiarów satelitarnych (Bodemdalingskaart), ryzyko uszkodzenia fundamentów według osiedli (Deltares/KCAF, odsetek zagrożonych nieruchomości na drewnianych palach lub fundamentach bezpośrednich). Są to średnie dla osiedla, a nie ocena konkretnej nieruchomości.

Dochody i praca

Mediana majątku gospodarstw domowych
€ 266.000
Wskaźnik zatrudnienia
75%
w wieku od 15 do 75 lat
Osoby samozatrudnione
14%
wśród osób pracujących
Osoby o najwyższych dochodach (górne 20%)
12,1%
odsetek osób (w skali kraju 20%)