Osiedle Mook

Osiedle w dzielnicy Mook · gmina Mook en Middelaar · Limburg

  • 1.477 nieruchomości
  • 2.955 mieszkańców
  • śr. rok budowy 1981
  • śr. wartość podatkowa WOZ € 382.000

Życie w Mook: osiedlu w gminie Mook en Middelaar liczy 1.477 nieruchomości, 2.955 mieszkańców i 1.475 gospodarstw domowych. Nieruchomości w Mook: głównie typu dom wolnostojący (26%) i dom szeregowy – segment środkowy (24%), pochodzące głównie z okresu 1990-2009 (30%) i z nieruchomościami własnościowymi (68%) i wynajmowanymi (32%). Średnia wartość podatkowa WOZ wynosi € 382.000. Spośród nieruchomości z zarejestrowaną klasą energetyczną 50% ma klasę A lub B; najczęściej występująca klasa energetyczna to A. Jakość życia uzyskała ocenę bardzo dobra według Leefbaarometer, średni poziom hałasu wynosi 52 dB (umiarkowanie cicho) i policja zarejestrowała 22,7 przestępstw na 1000 mieszkańców (w skali kraju: 45,3). Supermarket znajduje się średnio w odległości 600 m, szkoła podstawowa w odległości 700 m i W 27% gospodarstw domowych są dzieci. Dla każdej nieruchomości w Mook na Huisleon znajdą Państwo orientacyjny przedział wartości, klasę energetyczną, miesięczne koszty mieszkaniowe, informacje o otoczeniu nieruchomości oraz aktualne oferty sprzedaży i najmu.

Mapa

Granice według mapy dzielnic i osiedli CBS z 2024 r. Proszę przybliżyć mapę, aby zobaczyć poszczególne nieruchomości, i kliknąć nieruchomość, aby wyświetlić szczegóły. Otwórz na mapie nieruchomości

Nieruchomości w Mook

Nieruchomości
1.477
adresy nieruchomości o funkcji mieszkalnej (BAG)
Średni rok budowy
1981
Średnia powierzchnia mieszkalna
133 m²
Zasoby mieszkaniowe (CBS)
1.407
2025

Typ nieruchomości

  • Dom wolnostojący 26% 383
  • Dom szeregowy – segment środkowy 24% 349
  • Mieszkanie 23% 339
  • Dom w zabudowie bliźniaczej 18% 268
  • Dom szeregowy – segment skrajny 9% 138

Klasa energetyczna

  • A lub lepsza 24% 349
  • B 23% 342
  • C 21% 305
  • D 8% 123
  • E 3% 46
  • F 10% 149
  • G 4% 65
  • Brak klasy energetycznej 7% 98

Okres budowy

  • Przed 1945 r. 5% 70
  • 1945–1969 26% 386
  • 1970–1989 27% 398
  • 1990–2009 30% 450
  • 2010 r. i później 12% 171
  • Brak danych 0% 2

Mieszkańcy

Liczba mieszkańców
2.955
1 stycznia 2025 r.
Gospodarstwa domowe
1.475
średnio 2,0 os.
Jednoosobowe gospodarstwa domowe
40%
Nederland: 40%
Gospodarstwa domowe z dziećmi
27%
Nederland: 32%
Gęstość zaludnienia
1.091
mieszkańców na km²
Powierzchnia
3,0 km²
w tym 0,3 km² stanowią wody
Osoby urodzone poza Nederland
13%
Nederland: 16%
Osoby żyjące w ubóstwie
2%
Nederland: 3%
Zasiłki z pomocy społecznej
20
na 1000 mieszkańców · Nederland: 22
Wskaźnik zatrudnienia
71%
Nederland: 72%
Pracownicy z umową na czas nieokreślony
55%
Nederland: 56%

Struktura wiekowa

  • 0–15 lat 11% 330
  • 15–25 lat 10% 285
  • 25–45 lat 19% 570
  • 45–65 lat 31% 920
  • 65 lat i więcej 29% 855

Pochodzenie

  • Nederland 79% 2.365
  • Europa (bez Nederland) 11% 340
  • Spoza Europy 9% 270

Poziom wykształcenia (15–75 lat)

  • Podstawowe, przygotowujące do kształcenia zawodowego vmbo, zawodowe mbo 1 22% 480
  • Średnie ogólnokształcące havo i vwo, zawodowe mbo 2–4 41% 890
  • Wyższe zawodowe hbo, uniwersyteckie wo 36% 780

Źródło: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Pochodzenie według klasyfikacji CBS (kraj urodzenia danej osoby lub jej rodziców); poziom wykształcenia osób w wieku od 15 do 75 lat; dochód standaryzowany z uwzględnieniem wielkości i składu gospodarstwa domowego; CBS nie publikuje danych dla małych grup.

Mieszkalnictwo i wartość nieruchomości

Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 382.000
CBS 2024
Nieruchomości własnościowe
68%
Nieruchomości na wynajem
32%
23% w zasobach organizacji mieszkalnictwa społecznego
Domy jednorodzinne
80%
20% w budynkach wielorodzinnych
Wybudowane w ostatnich 10 latach
8%
Niezamieszkane nieruchomości
3%
Nowe nieruchomości w danym roku
19
nieruchomości oddane do użytku

Wartość podatkowa WOZ to średnia dla wszystkich nieruchomości na danym obszarze (według stanu na 1 stycznia poprzedniego roku), a nie wartość rynkowa konkretnej nieruchomości.

Energia

Śr. zużycie energii elektrycznej
2.780 kWh
na nieruchomość rocznie
Śr. ilość energii oddanej do sieci
1.160 kWh
energia elektryczna z fotowoltaiki na nieruchomość
Śr. zużycie gazu
930 m³
na nieruchomość rocznie
Nieruchomości z panelami fotowoltaicznymi
51%
Bez gazu ziemnego
6%
Ogrzewanie głównie elektryczne
11%
Ogrzewanie (WarmteAtlas)
93% indywidualne centralne ogrzewanie, 3% ogrzewanie ze wspólnej kotłowni, 1% – ogrzewanie miejskie, 2% – ogrzewanie elektryczne
2022
Potencjał geotermalny
Ongunstig
Formacja Slochteren

Zużycie to średnia dla wszystkich nieruchomości z przyłączem na danym obszarze (CBS); rozkład klas energetycznych znajduje się w sekcji „Nieruchomości”.

Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna

Duży supermarket
600 m
śr. odległość
Gabinet lekarza rodzinnego
600 m
śr. odległość
Szkoła podstawowa
700 m
śr. odległość
Żłobek
700 m
śr. odległość
Szkoły w promieniu 3 km
1
Stopień urbanizacji
Obszar niezurbanizowany
456 adresów na km²
Samochody na gospodarstwo domowe
1,1
1.610 samochodów osobowych
Siedziby i oddziały firm
365
w tym 55 w handlu, gastronomii i hotelarstwie

Odległości mierzone wzdłuż dróg, uśrednione dla wszystkich mieszkańców danego obszaru (CBS).

Szkoły

1 szkoła w osiedlu Mook — liczba uczniów i ocena inspekcji oświatowej.

Wszystkie szkoły w gminie Mook en Middelaar

Otwarte dane oświatowe DUO i Inspectie van het Onderwijs; szkołę przypisano do osiedla na podstawie adresu placówki.

Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń

Średni poziom hałasu (Lden)
52 dB
gmina: 51 dB
Nieruchomości narażone na hałas drogowy powyżej 55 dB
21%
gmina 17%
Nieruchomości narażone na hałas kolejowy powyżej 55 dB
0%
gmina 1%
Nieruchomości narażone na hałas lotniczy powyżej 48 dB
0%
gmina 0%
Nieruchomości narażone na hałas turbin wiatrowych powyżej 40 dB
0%
Nocny hałas drogowy powyżej 50 dB
12%
gmina 8%

Poziom hałasu w otoczeniu 1.477 nieruchomości

  • do 45 dB: bardzo cicho 9% 127
  • 46–50 dB: cicho 40% 589
  • 51–55 dB: umiarkowanie 31% 459
  • 56–60 dB: głośno 10% 145
  • 61–65 dB: hałaśliwie 10% 146
  • 66–70 dB: bardzo hałaśliwie 1% 11

Powódź

Nieruchomości zagrożone powodzią
85%
gmina 50%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 0,5 m
72%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 2 m
8%
Maksymalna głębokość wody
6,7 m
średnio 1,3 m na obszarach zalewanych

Powietrze, światło i zieleń

NO₂
10,7 µg/m³
64% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (10)
PM2,5
8,4 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (5)
PM10
14,0 µg/m³
0% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (15)
Światło w nocy
Ciemno
gmina: ciemno
Tereny zielone w promieniu 500 m
71%
gmina: 73%

Hałas: mapy hałasu RIVM (ruch drogowy i kolejowy 2020, ruch lotniczy 2022, turbiny wiatrowe 2024), średnioroczny poziom Lden w siatce 10 m, odczytywany dla każdego adresu. Powódź: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości zalania; głębokość nie określa prawdopodobieństwa powodzi. Powietrze: średnioroczne stężenia RIVM w siatce 25 m. Światło: mapa emisji światła RIVM 2023. Zieleń: mapa zieleni RIVM 2022, udział zieleni w promieniu 500 m. Warstwę hałasu można włączyć na mapie powyżej.

Klimat i bezpieczeństwo

Temperatura odczuwalna w upalny dzień
43 °C
ekstremalny stres cieplny
Nieruchomości narażone na ekstremalny stres cieplny (41 °C lub więcej)
92%
gmina 88%
Efekt miejskiej wyspy ciepła
0,2–0,4 °C
średnio cieplej niż na terenach pozamiejskich
Nieruchomości z dostępem do chłodnego miejsca w promieniu 300 m
75%
gmina 86%
Nieruchomości na obszarach o średnim lub wysokim prawdopodobieństwie powodzi
1%
gmina 1%
Kondygnacja niezalewana nawet podczas najpoważniejszej powodzi
82%
Nieruchomości o podwyższonym ryzyku podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r.
99%
gmina 99%
Nieruchomości, obok których przebiega trasa spływu wód opadowych
8%
gmina 9%
Nieruchomości w strefie pola magnetycznego linii wysokiego napięcia
0%
gmina 0%
Nieruchomości w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej
0%
gmina 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła z 2022 r., chłodne miejsca, lokalne prawdopodobieństwo powodzi (co najmniej 20 cm wody), niezalewane kondygnacje, ryzyko podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. (scenariusz wysoki), trasy spływu wody przy opadach 70 mm na godzinę; dane odczytane dla każdej nieruchomości. Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z odległościami obliczeniowymi. Turbiny wiatrowe: RIVM. Na powyższej mapie można włączyć warstwę upałów.

Bezpieczeństwo

Przestępstwa na 1000 mieszkańców
23
wrz 2025 – sie 2026
Zarejestrowane przestępstwa
67
-26% względem poprzedniego roku
Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
4,7
7 włamań
Gmina
28
na 1000 mieszkańców
Nederland
45
na 1000 mieszkańców

Rodzaje przestępstw (ostatnie 12 miesięcy)

  • Diefstal uit auto 12% 8
  • Woninginbraak 10% 7
  • Vernieling 9% 6
  • Mishandeling 7% 5
  • Winkeldiefstal 7% 5
  • Bedreiging 6% 4
  • Inbraak schuur/garage 3% 2
  • Fietsdiefstal 3% 2

Według lat

  1. 752021
  2. 892022
  3. 722023
  4. 682024
  5. 1022025

Źródło: policja, zarejestrowane przestępstwa według obszaru (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Wskaźnik na 1000 mieszkańców obliczono na podstawie liczby ludności danego obszaru. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.

Jakość życia

Bardzo dobra Leefbaarometer 2024

bardzo zładoskonała

Jakość życia
Bardzo dobra
klasa 8 z 9, pomiar z 2024 r.
Wynik
4,20
+0,10 względem średniej krajowej
Od poprzedniego pomiaru
−0,01
pomiar z 2022 r.: Bardzo dobra
Gmina
Bardzo dobra
wynik 4,22

Pięć wymiarów — odchylenie od średniej krajowej

  • Otoczenie fizyczne zieleń, woda, zabudowa, hałas +0,02 zadowalająca
  • Zasoby mieszkaniowe typ, rok budowy, forma własności +0,04 zadowalająca
  • Lokalna infrastruktura sklepy, szkoły, opieka zdrowotna, transport publiczny −0,08 słaba
  • Spójność społeczna struktura ludności, przeprowadzki +0,04 w pełni zadowalająca
  • Uciążliwości i brak bezpieczeństwa przestępczość i uciążliwości +0,09 dobra

Źródło: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), szacunek sporządzany co dwa lata na podstawie ponad stu cech. Wynik odzwierciedla średnią ocenę jakości życia wśród mieszkańców. Wartość ujemna = poniżej średniej krajowej.

Grunt i fundamenty

Całkowite osiadanie gruntu
−1,6 mm rocznie
gmina −1,1 mm
Osiadanie gruntu (warstwy przypowierzchniowe)
−0,6 mm rocznie
zagęszczanie się torfu i gliny
Przewidywane osiadanie do 2050 r.
0 cm
scenariusz pesymistyczny
Nieruchomości zagrożone gniciem drewnianych pali fundamentowych
0,0%
zeer laag, gmina 0,0%
Gnicie drewnianych pali fundamentowych w 2050 r.
0,0%
scenariusz pesymistyczny, bardziej suche okresy letnie
Nierównomierne osiadanie w 2050 r.
1,0%
zagrożone nieruchomości na fundamentach bezpośrednich

Źródło: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): osiadanie gruntu na podstawie pomiarów satelitarnych (Bodemdalingskaart), ryzyko uszkodzenia fundamentów według osiedli (Deltares/KCAF, odsetek zagrożonych nieruchomości na drewnianych palach lub fundamentach bezpośrednich). Są to średnie dla osiedla, a nie ocena konkretnej nieruchomości.

Dochody i praca

Średni dochód na mieszkańca
€ 36.300
rocznie
Średni dochód na osobę uzyskującą dochody
€ 41.700
rocznie
Mediana majątku gospodarstw domowych
€ 207.300
Wskaźnik zatrudnienia
71%
w wieku od 15 do 75 lat
Osoby samozatrudnione
17%
wśród osób pracujących
Osoby o najwyższych dochodach (górne 20%)
19,7%
odsetek osób (w skali kraju 20%)