Osiedle Veilinggebied

Osiedle w dzielnicy Veilinggebied · gmina Uithoorn · Noord-Holland

  • 41 nieruchomości
  • 330 mieszkańców
  • śr. rok budowy 1962
  • śr. wartość podatkowa WOZ € 621.000

Życie w Veilinggebied: osiedlu w gminie Uithoorn liczy 41 nieruchomości, 330 mieszkańców i 155 gospodarstw domowych. Nieruchomości w Veilinggebied: głównie typu dom wolnostojący (71%) i mieszkanie (24%), pochodzące głównie z okresu 1970-1989 (34%) i z nieruchomościami własnościowymi (28%) i wynajmowanymi (72%). Średnia wartość podatkowa WOZ wynosi € 621.000. Spośród nieruchomości z zarejestrowaną klasą energetyczną 39% ma klasę A lub B; najczęściej występująca klasa energetyczna to C. Jakość życia uzyskała ocenę w pełni zadowalająca według Leefbaarometer, średni poziom hałasu wynosi 66 dB (bardzo głośno) i policja zarejestrowała 139,4 przestępstw na 1000 mieszkańców (w skali kraju: 45,3). Supermarket znajduje się średnio w odległości 2,2 km, szkoła podstawowa w odległości 900 m i W 13% gospodarstw domowych są dzieci. Dla każdej nieruchomości w Veilinggebied na Huisleon znajdą Państwo orientacyjny przedział wartości, klasę energetyczną, miesięczne koszty mieszkaniowe, informacje o otoczeniu nieruchomości oraz aktualne oferty sprzedaży i najmu.

Mapa

Granice według mapy dzielnic i osiedli CBS z 2024 r. Proszę przybliżyć mapę, aby zobaczyć poszczególne nieruchomości, i kliknąć nieruchomość, aby wyświetlić szczegóły. Otwórz na mapie nieruchomości

Nieruchomości w Veilinggebied

Nieruchomości
41
adresy nieruchomości o funkcji mieszkalnej (BAG)
Średni rok budowy
1962
Średnia powierzchnia mieszkalna
173 m²
Zasoby mieszkaniowe (CBS)
39
2025

Typ nieruchomości

  • Dom wolnostojący 71% 29
  • Mieszkanie 24% 10
  • Dom w zabudowie bliźniaczej 5% 2

Klasa energetyczna

  • A lub lepsza 12% 5
  • B 15% 6
  • C 17% 7
  • D 7% 3
  • E 5% 2
  • F 7% 3
  • G 5% 2
  • Brak klasy energetycznej 32% 13

Okres budowy

  • Przed 1945 r. 24% 10
  • 1945–1969 15% 6
  • 1970–1989 34% 14
  • 1990–2009 17% 7
  • 2010 r. i później 10% 4

Mieszkańcy

Liczba mieszkańców
330
1 stycznia 2025 r.
Gospodarstwa domowe
155
średnio 1,4 os.
Jednoosobowe gospodarstwa domowe
84%
Nederland: 40%
Gospodarstwa domowe z dziećmi
13%
Nederland: 32%
Gęstość zaludnienia
168
mieszkańców na km²
Powierzchnia
1,3 km²
w tym 0,0 km² stanowią wody
Osoby urodzone poza Nederland
53%
Nederland: 16%
Osoby żyjące w ubóstwie
23%
Nederland: 3%
Zasiłki z pomocy społecznej
0
na 1000 mieszkańców · Nederland: 22
Wskaźnik zatrudnienia
78%
Nederland: 72%
Pracownicy z umową na czas nieokreślony
11%
Nederland: 56%

Struktura wiekowa

  • 0–15 lat 8% 25
  • 15–25 lat 20% 65
  • 25–45 lat 42% 140
  • 45–65 lat 26% 85
  • 65 lat i więcej 5% 15

Pochodzenie

  • Nederland 19% 40
  • Europa (bez Nederland) 77% 165
  • Spoza Europy 5% 10

Źródło: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Pochodzenie według klasyfikacji CBS (kraj urodzenia danej osoby lub jej rodziców); poziom wykształcenia osób w wieku od 15 do 75 lat; dochód standaryzowany z uwzględnieniem wielkości i składu gospodarstwa domowego; CBS nie publikuje danych dla małych grup.

Mieszkalnictwo i wartość nieruchomości

Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 621.000
CBS 2024
Nieruchomości własnościowe
28%
Nieruchomości na wynajem
72%
0% w zasobach organizacji mieszkalnictwa społecznego
Domy jednorodzinne
100%
0% w budynkach wielorodzinnych
Wybudowane w ostatnich 10 latach
8%
Niezamieszkane nieruchomości
18%
Nowe nieruchomości w danym roku
0
nieruchomości oddane do użytku

Wartość podatkowa WOZ to średnia dla wszystkich nieruchomości na danym obszarze (według stanu na 1 stycznia poprzedniego roku), a nie wartość rynkowa konkretnej nieruchomości.

Energia

Śr. zużycie energii elektrycznej
4.980 kWh
na nieruchomość rocznie
Śr. ilość energii oddanej do sieci
1.210 kWh
energia elektryczna z fotowoltaiki na nieruchomość
Śr. zużycie gazu
1.450 m³
na nieruchomość rocznie
Ogrzewanie (WarmteAtlas)
91% indywidualne centralne ogrzewanie, 6% – ogrzewanie elektryczne
2022
Potencjał geotermalny
Ongunstig
Formacja Slochteren

Zużycie to średnia dla wszystkich nieruchomości z przyłączem na danym obszarze (CBS); rozkład klas energetycznych znajduje się w sekcji „Nieruchomości”.

Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna

Duży supermarket
2,2 km
śr. odległość
Gabinet lekarza rodzinnego
1,7 km
śr. odległość
Szkoła podstawowa
900 m
śr. odległość
Żłobek
900 m
śr. odległość
Szkoły w promieniu 3 km
4
Stopień urbanizacji
Obszar niezurbanizowany
371 adresów na km²
Samochody na gospodarstwo domowe
0,3
47 samochodów osobowych
Siedziby i oddziały firm
150
w tym 75 w handlu, gastronomii i hotelarstwie

Odległości mierzone wzdłuż dróg, uśrednione dla wszystkich mieszkańców danego obszaru (CBS).

Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń

Średni poziom hałasu (Lden)
66 dB
gmina: 61 dB
Nieruchomości narażone na hałas drogowy powyżej 55 dB
93%
gmina 14%
Nieruchomości narażone na hałas kolejowy powyżej 55 dB
0%
Nieruchomości narażone na hałas lotniczy powyżej 48 dB
100%
gmina 100%
Nieruchomości narażone na hałas turbin wiatrowych powyżej 40 dB
0%
Nocny hałas drogowy powyżej 50 dB
12%
gmina 3%

Poziom hałasu w otoczeniu 41 nieruchomości

  • 61–65 dB: hałaśliwie 61% 25
  • 66–70 dB: bardzo hałaśliwie 39% 16

Powódź

Nieruchomości zagrożone powodzią
100%
gmina 92%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 0,5 m
71%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 2 m
2%
Maksymalna głębokość wody
2,7 m
średnio 0,8 m na obszarach zalewanych

Powietrze, światło i zieleń

NO₂
13,7 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (10)
PM2,5
8,0 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (5)
PM10
14,5 µg/m³
0% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (15)
Światło w nocy
Jasno
gmina: umiarkowanie jasno
Tereny zielone w promieniu 500 m
35%
gmina: 54%

Hałas: mapy hałasu RIVM (ruch drogowy i kolejowy 2020, ruch lotniczy 2022, turbiny wiatrowe 2024), średnioroczny poziom Lden w siatce 10 m, odczytywany dla każdego adresu. Powódź: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości zalania; głębokość nie określa prawdopodobieństwa powodzi. Powietrze: średnioroczne stężenia RIVM w siatce 25 m. Światło: mapa emisji światła RIVM 2023. Zieleń: mapa zieleni RIVM 2022, udział zieleni w promieniu 500 m. Warstwę hałasu można włączyć na mapie powyżej.

Klimat i bezpieczeństwo

Temperatura odczuwalna w upalny dzień
47 °C
ekstremalny stres cieplny
Nieruchomości narażone na ekstremalny stres cieplny (41 °C lub więcej)
90%
gmina 95%
Efekt miejskiej wyspy ciepła
1,0–1,2 °C
średnio cieplej niż na terenach pozamiejskich
Nieruchomości z dostępem do chłodnego miejsca w promieniu 300 m
77%
gmina 80%
Nieruchomości na obszarach o średnim lub wysokim prawdopodobieństwie powodzi
0%
gmina 0%
Kondygnacja niezalewana nawet podczas najpoważniejszej powodzi
68%
Nieruchomości o podwyższonym ryzyku podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r.
20%
gmina 36%
Nieruchomości, obok których przebiega trasa spływu wód opadowych
56%
gmina 12%
Nieruchomości w strefie pola magnetycznego linii wysokiego napięcia
0%
gmina 0%
Nieruchomości w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej
0%
gmina 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła z 2022 r., chłodne miejsca, lokalne prawdopodobieństwo powodzi (co najmniej 20 cm wody), niezalewane kondygnacje, ryzyko podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. (scenariusz wysoki), trasy spływu wody przy opadach 70 mm na godzinę; dane odczytane dla każdej nieruchomości. Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z odległościami obliczeniowymi. Turbiny wiatrowe: RIVM. Na powyższej mapie można włączyć warstwę upałów.

Bezpieczeństwo

Przestępstwa na 1000 mieszkańców
139
wrz 2025 – sie 2026
Zarejestrowane przestępstwa
46
+35% względem poprzedniego roku
Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
0,0
0 włamań
Gmina
30
na 1000 mieszkańców
Nederland
45
na 1000 mieszkańców

Rodzaje przestępstw (ostatnie 12 miesięcy)

  • Fietsdiefstal 11% 5
  • Mishandeling 9% 4
  • Diefstal uit auto 7% 3
  • Bedreiging 4% 2
  • Vernieling 4% 2

Według lat

  1. 192021
  2. 222022
  3. 242023
  4. 282024
  5. 462025

Źródło: policja, zarejestrowane przestępstwa według obszaru (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Wskaźnik na 1000 mieszkańców obliczono na podstawie liczby ludności danego obszaru. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.

Jakość życia

W pełni zadowalająca Leefbaarometer 2024

bardzo zładoskonała

Jakość życia
W pełni zadowalająca
klasa 6 z 9, pomiar z 2024 r.
Wynik
4,09
−0,02 względem średniej krajowej
Od poprzedniego pomiaru
+0,04
pomiar z 2022 r.: W pełni zadowalająca
Gmina
W pełni zadowalająca
wynik 4,09

Pięć wymiarów — odchylenie od średniej krajowej

  • Otoczenie fizyczne zieleń, woda, zabudowa, hałas −0,12 niedostateczna
  • Zasoby mieszkaniowe typ, rok budowy, forma własności +0,02 zadowalająca
  • Lokalna infrastruktura sklepy, szkoły, opieka zdrowotna, transport publiczny −0,07 słaba
  • Spójność społeczna struktura ludności, przeprowadzki +0,07 w pełni zadowalająca
  • Uciążliwości i brak bezpieczeństwa przestępczość i uciążliwości +0,08 w pełni zadowalająca

Źródło: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), szacunek sporządzany co dwa lata na podstawie ponad stu cech. Wynik odzwierciedla średnią ocenę jakości życia wśród mieszkańców. Wartość ujemna = poniżej średniej krajowej.

Grunt i fundamenty

Przewidywane osiadanie do 2050 r.
1 cm
scenariusz pesymistyczny
Nieruchomości zagrożone gniciem drewnianych pali fundamentowych
0,4%
zeer laag, gmina 1,1%
Gnicie drewnianych pali fundamentowych w 2050 r.
0,4%
scenariusz pesymistyczny, bardziej suche okresy letnie
Nierównomierne osiadanie w 2050 r.
0,1%
zagrożone nieruchomości na fundamentach bezpośrednich

Źródło: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): osiadanie gruntu na podstawie pomiarów satelitarnych (Bodemdalingskaart), ryzyko uszkodzenia fundamentów według osiedli (Deltares/KCAF, odsetek zagrożonych nieruchomości na drewnianych palach lub fundamentach bezpośrednich). Są to średnie dla osiedla, a nie ocena konkretnej nieruchomości.

Dochody i praca

Mediana majątku gospodarstw domowych
€ 0
Wskaźnik zatrudnienia
78%
w wieku od 15 do 75 lat
Osoby samozatrudnione
7%
wśród osób pracujących
Osoby o najwyższych dochodach (górne 20%)
3,8%
odsetek osób (w skali kraju 20%)