Osiedle Weert-Centrum

Osiedle w dzielnicy Weert-Centrum · gmina Weert · Limburg

  • 1.992 nieruchomości
  • 2.820 mieszkańców
  • śr. rok budowy 1977
  • śr. wartość podatkowa WOZ € 285.000

Życie w Weert-Centrum: osiedlu w gminie Weert liczy 1.992 nieruchomości, 2.820 mieszkańców i 1.830 gospodarstw domowych. Nieruchomości w Weert-Centrum: głównie typu mieszkanie (88%) i dom szeregowy – segment środkowy (7%), pochodzące głównie z okresu 1970-1989 (37%) i z nieruchomościami własnościowymi (28%) i wynajmowanymi (72%). Średnia wartość podatkowa WOZ wynosi € 285.000. Spośród nieruchomości z zarejestrowaną klasą energetyczną 45% ma klasę A lub B; najczęściej występująca klasa energetyczna to A. Jakość życia uzyskała ocenę dobra według Leefbaarometer, średni poziom hałasu wynosi 55 dB (umiarkowanie cicho) i policja zarejestrowała 196,8 przestępstw na 1000 mieszkańców (w skali kraju: 45,3). Supermarket znajduje się średnio w odległości 300 m, szkoła podstawowa w odległości 800 m i W 9% gospodarstw domowych są dzieci. Dla każdej nieruchomości w Weert-Centrum na Huisleon znajdą Państwo orientacyjny przedział wartości, klasę energetyczną, miesięczne koszty mieszkaniowe, informacje o otoczeniu nieruchomości oraz aktualne oferty sprzedaży i najmu.

Mapa

Granice według mapy dzielnic i osiedli CBS z 2024 r. Proszę przybliżyć mapę, aby zobaczyć poszczególne nieruchomości, i kliknąć nieruchomość, aby wyświetlić szczegóły. Otwórz na mapie nieruchomości

Nieruchomości w Weert-Centrum

Nieruchomości
1.992
adresy nieruchomości o funkcji mieszkalnej (BAG)
Średni rok budowy
1977
Średnia powierzchnia mieszkalna
93 m²
Zasoby mieszkaniowe (CBS)
1.946
2025

Typ nieruchomości

  • Mieszkanie 88% 1.756
  • Dom szeregowy – segment środkowy 7% 138
  • Dom szeregowy – segment skrajny 3% 54
  • Dom w zabudowie bliźniaczej 1% 27
  • Dom wolnostojący 1% 17

Klasa energetyczna

  • A lub lepsza 25% 505
  • B 17% 345
  • C 24% 476
  • D 16% 313
  • E 6% 114
  • F 2% 46
  • G 5% 104
  • Brak klasy energetycznej 4% 89

Okres budowy

  • Przed 1945 r. 16% 323
  • 1945–1969 8% 158
  • 1970–1989 37% 739
  • 1990–2009 28% 556
  • 2010 r. i później 11% 214
  • Brak danych 0% 2

Mieszkańcy

Liczba mieszkańców
2.820
1 stycznia 2025 r.
Gospodarstwa domowe
1.830
średnio 1,4 os.
Jednoosobowe gospodarstwa domowe
65%
Nederland: 40%
Gospodarstwa domowe z dziećmi
9%
Nederland: 32%
Gęstość zaludnienia
6.392
mieszkańców na km²
Powierzchnia
0,4 km²
w tym 0,0 km² stanowią wody
Osoby urodzone poza Nederland
21%
Nederland: 16%
Osoby żyjące w ubóstwie
6%
Nederland: 3%
Zasiłki z pomocy społecznej
21
na 1000 mieszkańców · Nederland: 22
Wskaźnik zatrudnienia
68%
Nederland: 72%
Pracownicy z umową na czas nieokreślony
52%
Nederland: 56%

Struktura wiekowa

  • 0–15 lat 5% 135
  • 15–25 lat 7% 190
  • 25–45 lat 32% 895
  • 45–65 lat 18% 505
  • 65 lat i więcej 39% 1.090

Pochodzenie

  • Nederland 70% 1.905
  • Europa (bez Nederland) 15% 405
  • Spoza Europy 16% 430

Poziom wykształcenia (15–75 lat)

  • Podstawowe, przygotowujące do kształcenia zawodowego vmbo, zawodowe mbo 1 33% 640
  • Średnie ogólnokształcące havo i vwo, zawodowe mbo 2–4 39% 760
  • Wyższe zawodowe hbo, uniwersyteckie wo 27% 530

Źródło: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Pochodzenie według klasyfikacji CBS (kraj urodzenia danej osoby lub jej rodziców); poziom wykształcenia osób w wieku od 15 do 75 lat; dochód standaryzowany z uwzględnieniem wielkości i składu gospodarstwa domowego; CBS nie publikuje danych dla małych grup.

Mieszkalnictwo i wartość nieruchomości

Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 285.000
CBS 2024
Nieruchomości własnościowe
28%
Nieruchomości na wynajem
72%
32% w zasobach organizacji mieszkalnictwa społecznego
Domy jednorodzinne
10%
90% w budynkach wielorodzinnych
Wybudowane w ostatnich 10 latach
1%
Niezamieszkane nieruchomości
10%
Nowe nieruchomości w danym roku
0
nieruchomości oddane do użytku

Wartość podatkowa WOZ to średnia dla wszystkich nieruchomości na danym obszarze (według stanu na 1 stycznia poprzedniego roku), a nie wartość rynkowa konkretnej nieruchomości.

Energia

Śr. zużycie energii elektrycznej
1.980 kWh
na nieruchomość rocznie
Śr. ilość energii oddanej do sieci
100 kWh
energia elektryczna z fotowoltaiki na nieruchomość
Śr. zużycie gazu
660 m³
na nieruchomość rocznie
Nieruchomości z panelami fotowoltaicznymi
5%
Bez gazu ziemnego
8%
Ogrzewanie głównie elektryczne
7%
Ogrzewanie (WarmteAtlas)
75% indywidualne centralne ogrzewanie, 15% ogrzewanie ze wspólnej kotłowni, 2% – ogrzewanie miejskie, 3% – ogrzewanie elektryczne
2022
Potencjał geotermalny
Ongunstig
Formacja Slochteren

Zużycie to średnia dla wszystkich nieruchomości z przyłączem na danym obszarze (CBS); rozkład klas energetycznych znajduje się w sekcji „Nieruchomości”.

Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna

Duży supermarket
300 m
śr. odległość
Gabinet lekarza rodzinnego
400 m
śr. odległość
Szkoła podstawowa
800 m
śr. odległość
Żłobek
600 m
śr. odległość
Szkoły w promieniu 3 km
10
Stopień urbanizacji
Obszar silnie zurbanizowany
2.474 adresów na km²
Samochody na gospodarstwo domowe
0,6
1.105 samochodów osobowych
Siedziby i oddziały firm
615
w tym 250 w handlu, gastronomii i hotelarstwie

Odległości mierzone wzdłuż dróg, uśrednione dla wszystkich mieszkańców danego obszaru (CBS).

Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń

Średni poziom hałasu (Lden)
55 dB
gmina: 52 dB
Nieruchomości narażone na hałas drogowy powyżej 55 dB
45%
gmina 18%
Nieruchomości narażone na hałas kolejowy powyżej 55 dB
0%
gmina 1%
Nieruchomości narażone na hałas lotniczy powyżej 48 dB
0%
gmina 0%
Nieruchomości narażone na hałas turbin wiatrowych powyżej 40 dB
0%
gmina 0%
Nocny hałas drogowy powyżej 50 dB
28%
gmina 7%

Poziom hałasu w otoczeniu 1.992 nieruchomości

  • 46–50 dB: cicho 29% 573
  • 51–55 dB: umiarkowanie 27% 532
  • 56–60 dB: głośno 28% 566
  • 61–65 dB: hałaśliwie 15% 295
  • 66–70 dB: bardzo hałaśliwie 1% 26

Powódź

Nieruchomości zagrożone powodzią
0%
gmina 6%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 0,5 m
0%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 2 m
0%
Maksymalna głębokość wody
brak

Powietrze, światło i zieleń

NO₂
11,0 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (10)
PM2,5
8,4 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (5)
PM10
14,5 µg/m³
0% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (15)
Światło w nocy
Jasno
gmina: półmrok
Tereny zielone w promieniu 500 m
30%
gmina: 49%

Hałas: mapy hałasu RIVM (ruch drogowy i kolejowy 2020, ruch lotniczy 2022, turbiny wiatrowe 2024), średnioroczny poziom Lden w siatce 10 m, odczytywany dla każdego adresu. Powódź: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości zalania; głębokość nie określa prawdopodobieństwa powodzi. Powietrze: średnioroczne stężenia RIVM w siatce 25 m. Światło: mapa emisji światła RIVM 2023. Zieleń: mapa zieleni RIVM 2022, udział zieleni w promieniu 500 m. Warstwę hałasu można włączyć na mapie powyżej.

Klimat i bezpieczeństwo

Temperatura odczuwalna w upalny dzień
46 °C
ekstremalny stres cieplny
Nieruchomości narażone na ekstremalny stres cieplny (41 °C lub więcej)
91%
gmina 91%
Efekt miejskiej wyspy ciepła
1,2–1,4 °C
średnio cieplej niż na terenach pozamiejskich
Nieruchomości z dostępem do chłodnego miejsca w promieniu 300 m
71%
gmina 84%
Kondygnacja niezalewana nawet podczas najpoważniejszej powodzi
100%
Nieruchomości o podwyższonym ryzyku podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r.
100%
gmina 97%
Nieruchomości, obok których przebiega trasa spływu wód opadowych
1%
gmina 8%
Nieruchomości w strefie pola magnetycznego linii wysokiego napięcia
0%
gmina 0%
Nieruchomości w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej
0%
gmina 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła z 2022 r., chłodne miejsca, lokalne prawdopodobieństwo powodzi (co najmniej 20 cm wody), niezalewane kondygnacje, ryzyko podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. (scenariusz wysoki), trasy spływu wody przy opadach 70 mm na godzinę; dane odczytane dla każdej nieruchomości. Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z odległościami obliczeniowymi. Turbiny wiatrowe: RIVM. Na powyższej mapie można włączyć warstwę upałów.

Bezpieczeństwo

Przestępstwa na 1000 mieszkańców
197
wrz 2025 – sie 2026
Zarejestrowane przestępstwa
555
+12% względem poprzedniego roku
Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
3,0
6 włamań
Gmina
39
na 1000 mieszkańców
Nederland
45
na 1000 mieszkańców

Rodzaje przestępstw (ostatnie 12 miesięcy)

  • Fietsdiefstal 16% 88
  • Mishandeling 9% 48
  • Winkeldiefstal 8% 45
  • Vernieling 8% 44
  • Bedreiging 2% 13
  • Zakkenrollerij 2% 11
  • Drugshandel 2% 9
  • Diefstal uit auto 1% 7

Według lat

  1. 3742021
  2. 5442022
  3. 5902023
  4. 5202024
  5. 4922025

Źródło: policja, zarejestrowane przestępstwa według obszaru (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Wskaźnik na 1000 mieszkańców obliczono na podstawie liczby ludności danego obszaru. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.

Jakość życia

Dobra Leefbaarometer 2024

bardzo zładoskonała

Jakość życia
Dobra
klasa 7 z 9, pomiar z 2024 r.
Wynik
4,13
+0,03 względem średniej krajowej
Od poprzedniego pomiaru
−0,04
pomiar z 2022 r.: Dobra
Gmina
Dobra
wynik 4,16

Pięć wymiarów — odchylenie od średniej krajowej

  • Otoczenie fizyczne zieleń, woda, zabudowa, hałas −0,01 zadowalająca
  • Zasoby mieszkaniowe typ, rok budowy, forma własności +0,00 zadowalająca
  • Lokalna infrastruktura sklepy, szkoły, opieka zdrowotna, transport publiczny +0,13 dobra
  • Spójność społeczna struktura ludności, przeprowadzki −0,03 zadowalająca
  • Uciążliwości i brak bezpieczeństwa przestępczość i uciążliwości −0,06 słaba

Źródło: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), szacunek sporządzany co dwa lata na podstawie ponad stu cech. Wynik odzwierciedla średnią ocenę jakości życia wśród mieszkańców. Wartość ujemna = poniżej średniej krajowej.

Grunt i fundamenty

Całkowite osiadanie gruntu
−1,3 mm rocznie
gmina −1,1 mm
Osiadanie gruntu (warstwy przypowierzchniowe)
−0,3 mm rocznie
zagęszczanie się torfu i gliny
Przewidywane osiadanie do 2050 r.
0 cm
scenariusz pesymistyczny
Nieruchomości zagrożone gniciem drewnianych pali fundamentowych
0,0%
zeer laag, gmina 0,0%
Gnicie drewnianych pali fundamentowych w 2050 r.
0,0%
scenariusz pesymistyczny, bardziej suche okresy letnie
Nierównomierne osiadanie w 2050 r.
1,0%
zagrożone nieruchomości na fundamentach bezpośrednich

Źródło: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): osiadanie gruntu na podstawie pomiarów satelitarnych (Bodemdalingskaart), ryzyko uszkodzenia fundamentów według osiedli (Deltares/KCAF, odsetek zagrożonych nieruchomości na drewnianych palach lub fundamentach bezpośrednich). Są to średnie dla osiedla, a nie ocena konkretnej nieruchomości.

Dochody i praca

Średni dochód na mieszkańca
€ 34.700
rocznie
Mediana majątku gospodarstw domowych
€ 21.300
Wskaźnik zatrudnienia
68%
w wieku od 15 do 75 lat
Osoby samozatrudnione
13%
wśród osób pracujących
Osoby o najwyższych dochodach (górne 20%)
12%
odsetek osób (w skali kraju 20%)