Dzielnica Bladel

Dzielnica w gminie Bladel · Noord-Brabant

  • 4.905 nieruchomości
  • 10.665 mieszkańców
  • śr. rok budowy 1983
  • śr. wartość podatkowa WOZ € 412.000

Życie w Bladel: dzielnica w gminie Bladel liczy 4.905 nieruchomości, 10.665 mieszkańców i 4.760 gospodarstw domowych. Nieruchomości w Bladel: głównie typu dom szeregowy – segment środkowy (24%) i mieszkanie (23%), pochodzące głównie z okresu 1970-1989 (34%) i z nieruchomościami własnościowymi (69%) i wynajmowanymi (31%). Średnia wartość podatkowa WOZ wynosi € 412.000. Spośród nieruchomości z zarejestrowaną klasą energetyczną 47% ma klasę A lub B; najczęściej występująca klasa energetyczna to A. Jakość życia uzyskała ocenę dobra według Leefbaarometer, średni poziom hałasu wynosi 52 dB (umiarkowanie cicho) i policja zarejestrowała 30,6 przestępstw na 1000 mieszkańców (w skali kraju: 45,3). Supermarket znajduje się średnio w odległości 900 m, szkoła podstawowa w odległości 700 m i W 32% gospodarstw domowych są dzieci. Dla każdej nieruchomości w Bladel na Huisleon znajdą Państwo orientacyjny przedział wartości, klasę energetyczną, miesięczne koszty mieszkaniowe, informacje o otoczeniu nieruchomości oraz aktualne oferty sprzedaży i najmu.

Mapa

Granice według mapy dzielnic i osiedli CBS z 2024 r. Proszę przybliżyć mapę, aby zobaczyć poszczególne nieruchomości, i kliknąć nieruchomość, aby wyświetlić szczegóły. Otwórz na mapie nieruchomości

Nieruchomości w Bladel

Nieruchomości
4.905
adresy nieruchomości o funkcji mieszkalnej (BAG)
Średni rok budowy
1983
Średnia powierzchnia mieszkalna
138 m²
Zasoby mieszkaniowe (CBS)
4.842
2025

Typ nieruchomości

  • Dom szeregowy – segment środkowy 24% 1.171
  • Mieszkanie 23% 1.134
  • Dom wolnostojący 22% 1.099
  • Dom w zabudowie bliźniaczej 18% 864
  • Dom szeregowy – segment skrajny 13% 637

Klasa energetyczna

  • A lub lepsza 29% 1.445
  • B 15% 719
  • C 26% 1.281
  • D 10% 494
  • E 5% 242
  • F 7% 321
  • G 3% 132
  • Brak klasy energetycznej 6% 271

Okres budowy

  • Przed 1945 r. 4% 198
  • 1945–1969 22% 1.069
  • 1970–1989 34% 1.672
  • 1990–2009 24% 1.169
  • 2010 r. i później 16% 771
  • Brak danych 1% 26

Mieszkańcy

Liczba mieszkańców
10.665
1 stycznia 2025 r.
Gospodarstwa domowe
4.760
średnio 2,2 os.
Jednoosobowe gospodarstwa domowe
34%
Nederland: 40%
Gospodarstwa domowe z dziećmi
32%
Nederland: 32%
Gęstość zaludnienia
410
mieszkańców na km²
Powierzchnia
26,2 km²
w tym 0,1 km² stanowią wody
Osoby urodzone poza Nederland
8%
Nederland: 16%
Dochód standaryzowany
€ 42.400
śr. na gospodarstwo domowe rocznie · Nederland: € 42.080
Osoby żyjące w ubóstwie
2%
Nederland: 3%
Zasiłki z pomocy społecznej
8
na 1000 mieszkańców · Nederland: 22
Wskaźnik zatrudnienia
77%
Nederland: 72%
Pracownicy z umową na czas nieokreślony
58%
Nederland: 56%

Struktura wiekowa

  • 0–15 lat 14% 1.440
  • 15–25 lat 11% 1.145
  • 25–45 lat 23% 2.465
  • 45–65 lat 27% 2.870
  • 65 lat i więcej 26% 2.745

Pochodzenie

  • Nederland 86% 9.155
  • Europa (bez Nederland) 8% 870
  • Spoza Europy 6% 660

Poziom wykształcenia (15–75 lat)

  • Podstawowe, przygotowujące do kształcenia zawodowego vmbo, zawodowe mbo 1 29% 2.240
  • Średnie ogólnokształcące havo i vwo, zawodowe mbo 2–4 45% 3.490
  • Wyższe zawodowe hbo, uniwersyteckie wo 27% 2.090

Źródło: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Pochodzenie według klasyfikacji CBS (kraj urodzenia danej osoby lub jej rodziców); poziom wykształcenia osób w wieku od 15 do 75 lat; dochód standaryzowany z uwzględnieniem wielkości i składu gospodarstwa domowego; CBS nie publikuje danych dla małych grup.

Mieszkalnictwo i wartość nieruchomości

Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 412.000
CBS 2024
Nieruchomości własnościowe
69%
Nieruchomości na wynajem
31%
15% w zasobach organizacji mieszkalnictwa społecznego
Domy jednorodzinne
76%
24% w budynkach wielorodzinnych
Wybudowane w ostatnich 10 latach
7%
Niezamieszkane nieruchomości
4%
Nowe nieruchomości w danym roku
10
nieruchomości oddane do użytku

Wartość podatkowa WOZ to średnia dla wszystkich nieruchomości na danym obszarze (według stanu na 1 stycznia poprzedniego roku), a nie wartość rynkowa konkretnej nieruchomości.

Energia

Śr. zużycie energii elektrycznej
2.870 kWh
na nieruchomość rocznie
Śr. ilość energii oddanej do sieci
1.160 kWh
energia elektryczna z fotowoltaiki na nieruchomość
Śr. zużycie gazu
890 m³
na nieruchomość rocznie
Nieruchomości z panelami fotowoltaicznymi
43%
Bez gazu ziemnego
5%
Ogrzewanie głównie elektryczne
12%

Zużycie to średnia dla wszystkich nieruchomości z przyłączem na danym obszarze (CBS); rozkład klas energetycznych znajduje się w sekcji „Nieruchomości”.

Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna

Duży supermarket
900 m
śr. odległość
Gabinet lekarza rodzinnego
700 m
śr. odległość
Szkoła podstawowa
700 m
śr. odległość
Żłobek
600 m
śr. odległość
Szkoły w promieniu 3 km
4
Stopień urbanizacji
Obszar słabo zurbanizowany
996 adresów na km²
Samochody na gospodarstwo domowe
1,2
5.536 samochodów osobowych
Siedziby i oddziały firm
1.540
w tym 300 w handlu, gastronomii i hotelarstwie

Odległości mierzone wzdłuż dróg, uśrednione dla wszystkich mieszkańców danego obszaru (CBS).

Szkoły

6 szkół w dzielnica Bladel — liczba uczniów i ocena inspekcji oświatowej.

Wszystkie szkoły w gminie Bladel

Otwarte dane oświatowe DUO i Inspectie van het Onderwijs; szkołę przypisano do osiedla na podstawie adresu placówki.

Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń

Średni poziom hałasu (Lden)
52 dB
gmina: 51 dB
Nieruchomości narażone na hałas drogowy powyżej 55 dB
16%
gmina 17%
Nieruchomości narażone na hałas kolejowy powyżej 55 dB
0%
Nieruchomości narażone na hałas lotniczy powyżej 48 dB
0%
gmina 0%
Nieruchomości narażone na hałas turbin wiatrowych powyżej 40 dB
0%
Nocny hałas drogowy powyżej 50 dB
5%
gmina 6%

Poziom hałasu w otoczeniu 4.905 nieruchomości

  • do 45 dB: bardzo cicho 3% 128
  • 46–50 dB: cicho 47% 2.281
  • 51–55 dB: umiarkowanie 31% 1.526
  • 56–60 dB: głośno 13% 644
  • 61–65 dB: hałaśliwie 5% 233
  • 66–70 dB: bardzo hałaśliwie 2% 79
  • powyżej 70 dB: skrajnie hałaśliwie 0% 14

Powódź

Nieruchomości zagrożone powodzią
0%
gmina 0%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 0,5 m
0%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 2 m
0%
Maksymalna głębokość wody
brak

Powietrze, światło i zieleń

NO₂
9,7 µg/m³
21% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (10)
PM2,5
8,7 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (5)
PM10
14,6 µg/m³
6% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (15)
Światło w nocy
Półmrok
gmina: półmrok
Tereny zielone w promieniu 500 m
49%
gmina: 55%

Hałas: mapy hałasu RIVM (ruch drogowy i kolejowy 2020, ruch lotniczy 2022, turbiny wiatrowe 2024), średnioroczny poziom Lden w siatce 10 m, odczytywany dla każdego adresu. Powódź: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości zalania; głębokość nie określa prawdopodobieństwa powodzi. Powietrze: średnioroczne stężenia RIVM w siatce 25 m. Światło: mapa emisji światła RIVM 2023. Zieleń: mapa zieleni RIVM 2022, udział zieleni w promieniu 500 m. Warstwę hałasu można włączyć na mapie powyżej.

Klimat i bezpieczeństwo

Temperatura odczuwalna w upalny dzień
46–48 °C
ekstremalny stres cieplny
Nieruchomości narażone na ekstremalny stres cieplny (41 °C lub więcej)
94%
gmina 95%
Efekt miejskiej wyspy ciepła
0,6–0,8 °C
średnio cieplej niż na terenach pozamiejskich
Nieruchomości z dostępem do chłodnego miejsca w promieniu 300 m
76%
gmina 78%
Nieruchomości o podwyższonym ryzyku podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r.
99%
gmina 96%
Nieruchomości, obok których przebiega trasa spływu wód opadowych
6%
gmina 7%
Nieruchomości w strefie pola magnetycznego linii wysokiego napięcia
0%
gmina 0%
Nieruchomości w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej
0%
gmina 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła z 2022 r., chłodne miejsca, lokalne prawdopodobieństwo powodzi (co najmniej 20 cm wody), niezalewane kondygnacje, ryzyko podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. (scenariusz wysoki), trasy spływu wody przy opadach 70 mm na godzinę; dane odczytane dla każdej nieruchomości. Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z odległościami obliczeniowymi. Turbiny wiatrowe: RIVM. Na powyższej mapie można włączyć warstwę upałów.

Bezpieczeństwo

Przestępstwa na 1000 mieszkańców
31
wrz 2025 – sie 2026
Zarejestrowane przestępstwa
326
-3% względem poprzedniego roku
Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
4,1
20 włamań
Gmina
25
na 1000 mieszkańców
Nederland
45
na 1000 mieszkańców

Rodzaje przestępstw (ostatnie 12 miesięcy)

  • Vernieling 9% 30
  • Mishandeling 8% 25
  • Fietsdiefstal 6% 21
  • Woninginbraak 6% 20
  • Bedreiging 5% 17
  • Diefstal uit auto 4% 13
  • Winkeldiefstal 4% 13
  • Drugshandel 2% 5

Według lat

  1. 3762021
  2. 3322022
  3. 2452023
  4. 3362024
  5. 3462025

Źródło: policja, zarejestrowane przestępstwa według obszaru (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Wskaźnik na 1000 mieszkańców obliczono na podstawie liczby ludności danego obszaru. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.

Jakość życia

Dobra Leefbaarometer 2024

bardzo zładoskonała

Jakość życia
Dobra
klasa 7 z 9, pomiar z 2024 r.
Wynik
4,12
+0,02 względem średniej krajowej
Od poprzedniego pomiaru
+0,02
pomiar z 2022 r.: W pełni zadowalająca
Gmina
Dobra
wynik 4,12

Pięć wymiarów — odchylenie od średniej krajowej

  • Otoczenie fizyczne zieleń, woda, zabudowa, hałas +0,01 zadowalająca
  • Zasoby mieszkaniowe typ, rok budowy, forma własności +0,03 zadowalająca
  • Lokalna infrastruktura sklepy, szkoły, opieka zdrowotna, transport publiczny −0,10 niedostateczna
  • Spójność społeczna struktura ludności, przeprowadzki +0,03 zadowalająca
  • Uciążliwości i brak bezpieczeństwa przestępczość i uciążliwości +0,05 w pełni zadowalająca

Źródło: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), szacunek sporządzany co dwa lata na podstawie ponad stu cech. Wynik odzwierciedla średnią ocenę jakości życia wśród mieszkańców. Wartość ujemna = poniżej średniej krajowej.

Dochody i praca

Średni dochód na mieszkańca
€ 33.800
rocznie
Średni dochód na osobę uzyskującą dochody
€ 39.400
rocznie
Mediana majątku gospodarstw domowych
€ 313.700
Wskaźnik zatrudnienia
77%
w wieku od 15 do 75 lat
Osoby samozatrudnione
17%
wśród osób pracujących
Osoby o najwyższych dochodach (górne 20%)
16,3%
odsetek osób (w skali kraju 20%)

Osiedla — Bladel 10