Dzielnica Veen

Dzielnica w gminie Altena · Noord-Brabant

  • 1.206 nieruchomości
  • 3.200 mieszkańców
  • śr. rok budowy 1982
  • śr. wartość podatkowa WOZ € 395.000

Życie w Veen: dzielnica w gminie Altena liczy 1.206 nieruchomości, 3.200 mieszkańców i 1.360 gospodarstw domowych. Nieruchomości w Veen: głównie typu dom wolnostojący (42%) i dom szeregowy – segment środkowy (17%), pochodzące głównie z okresu 1990-2009 (27%) i z nieruchomościami własnościowymi (70%) i wynajmowanymi (30%). Średnia wartość podatkowa WOZ wynosi € 395.000. Spośród nieruchomości z zarejestrowaną klasą energetyczną 53% ma klasę A lub B; najczęściej występująca klasa energetyczna to A. Jakość życia uzyskała ocenę w pełni zadowalająca według Leefbaarometer, średni poziom hałasu wynosi 49 dB (cicho) i policja zarejestrowała 24,4 przestępstw na 1000 mieszkańców (w skali kraju: 45,3). Supermarket znajduje się średnio w odległości 900 m, szkoła podstawowa w odległości 800 m i W 38% gospodarstw domowych są dzieci. Dla każdej nieruchomości w Veen na Huisleon znajdą Państwo orientacyjny przedział wartości, klasę energetyczną, miesięczne koszty mieszkaniowe, informacje o otoczeniu nieruchomości oraz aktualne oferty sprzedaży i najmu.

Mapa

Granice według mapy dzielnic i osiedli CBS z 2024 r. Proszę przybliżyć mapę, aby zobaczyć poszczególne nieruchomości, i kliknąć nieruchomość, aby wyświetlić szczegóły. Otwórz na mapie nieruchomości

Nieruchomości w Veen

Nieruchomości
1.206
adresy nieruchomości o funkcji mieszkalnej (BAG)
Średni rok budowy
1982
Średnia powierzchnia mieszkalna
136 m²
Zasoby mieszkaniowe (CBS)
1.240
2025

Typ nieruchomości

  • Dom wolnostojący 42% 502
  • Dom szeregowy – segment środkowy 17% 203
  • Dom w zabudowie bliźniaczej 16% 197
  • Mieszkanie 13% 152
  • Dom szeregowy – segment skrajny 13% 152

Klasa energetyczna

  • A lub lepsza 31% 379
  • B 14% 163
  • C 15% 177
  • D 8% 95
  • E 3% 33
  • F 7% 81
  • G 8% 101
  • Brak klasy energetycznej 15% 177

Okres budowy

  • Przed 1945 r. 11% 135
  • 1945–1969 16% 188
  • 1970–1989 21% 251
  • 1990–2009 27% 331
  • 2010 r. i później 25% 300
  • Brak danych 0% 1

Mieszkańcy

Liczba mieszkańców
3.200
1 stycznia 2025 r.
Gospodarstwa domowe
1.360
średnio 2,4 os.
Jednoosobowe gospodarstwa domowe
37%
Nederland: 40%
Gospodarstwa domowe z dziećmi
38%
Nederland: 32%
Gęstość zaludnienia
1.196
mieszkańców na km²
Powierzchnia
3,5 km²
w tym 0,8 km² stanowią wody
Osoby urodzone poza Nederland
13%
Nederland: 16%
Osoby żyjące w ubóstwie
3%
Nederland: 3%
Zasiłki z pomocy społecznej
9
na 1000 mieszkańców · Nederland: 22
Wskaźnik zatrudnienia
79%
Nederland: 72%
Pracownicy z umową na czas nieokreślony
50%
Nederland: 56%

Struktura wiekowa

  • 0–15 lat 19% 595
  • 15–25 lat 13% 405
  • 25–45 lat 28% 880
  • 45–65 lat 25% 810
  • 65 lat i więcej 16% 505

Pochodzenie

  • Nederland 84% 2.685
  • Europa (bez Nederland) 12% 375
  • Spoza Europy 5% 145

Poziom wykształcenia (15–75 lat)

  • Podstawowe, przygotowujące do kształcenia zawodowego vmbo, zawodowe mbo 1 36% 860
  • Średnie ogólnokształcące havo i vwo, zawodowe mbo 2–4 49% 1.160
  • Wyższe zawodowe hbo, uniwersyteckie wo 15% 360

Źródło: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Pochodzenie według klasyfikacji CBS (kraj urodzenia danej osoby lub jej rodziców); poziom wykształcenia osób w wieku od 15 do 75 lat; dochód standaryzowany z uwzględnieniem wielkości i składu gospodarstwa domowego; CBS nie publikuje danych dla małych grup.

Mieszkalnictwo i wartość nieruchomości

Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 395.000
CBS 2024
Nieruchomości własnościowe
70%
Nieruchomości na wynajem
30%
17% w zasobach organizacji mieszkalnictwa społecznego
Domy jednorodzinne
88%
12% w budynkach wielorodzinnych
Wybudowane w ostatnich 10 latach
15%
Niezamieszkane nieruchomości
8%
Nowe nieruchomości w danym roku
4
nieruchomości oddane do użytku

Wartość podatkowa WOZ to średnia dla wszystkich nieruchomości na danym obszarze (według stanu na 1 stycznia poprzedniego roku), a nie wartość rynkowa konkretnej nieruchomości.

Energia

Śr. zużycie energii elektrycznej
3.270 kWh
na nieruchomość rocznie
Śr. ilość energii oddanej do sieci
1.270 kWh
energia elektryczna z fotowoltaiki na nieruchomość
Śr. zużycie gazu
930 m³
na nieruchomość rocznie
Nieruchomości z panelami fotowoltaicznymi
42%
Bez gazu ziemnego
10%
Ogrzewanie głównie elektryczne
14%

Zużycie to średnia dla wszystkich nieruchomości z przyłączem na danym obszarze (CBS); rozkład klas energetycznych znajduje się w sekcji „Nieruchomości”.

Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna

Duży supermarket
900 m
śr. odległość
Gabinet lekarza rodzinnego
700 m
śr. odległość
Szkoła podstawowa
800 m
śr. odległość
Żłobek
900 m
śr. odległość
Szkoły w promieniu 3 km
3
Stopień urbanizacji
Obszar niezurbanizowany
395 adresów na km²
Samochody na gospodarstwo domowe
1,1
1.547 samochodów osobowych
Siedziby i oddziały firm
575
w tym 195 w handlu, gastronomii i hotelarstwie

Odległości mierzone wzdłuż dróg, uśrednione dla wszystkich mieszkańców danego obszaru (CBS).

Szkoły

1 szkoła w dzielnica Veen — liczba uczniów i ocena inspekcji oświatowej.

Wszystkie szkoły w gminie Altena

Otwarte dane oświatowe DUO i Inspectie van het Onderwijs; szkołę przypisano do osiedla na podstawie adresu placówki.

Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń

Średni poziom hałasu (Lden)
49 dB
gmina: 50 dB
Nieruchomości narażone na hałas drogowy powyżej 55 dB
2%
gmina 11%
Nieruchomości narażone na hałas kolejowy powyżej 55 dB
0%
Nieruchomości narażone na hałas lotniczy powyżej 48 dB
0%
gmina 0%
Nieruchomości narażone na hałas turbin wiatrowych powyżej 40 dB
0%
gmina 0%
Nocny hałas drogowy powyżej 50 dB
0%
gmina 4%

Poziom hałasu w otoczeniu 1.206 nieruchomości

  • do 45 dB: bardzo cicho 15% 183
  • 46–50 dB: cicho 51% 611
  • 51–55 dB: umiarkowanie 28% 336
  • 56–60 dB: głośno 5% 57
  • 61–65 dB: hałaśliwie 2% 19

Powódź

Nieruchomości zagrożone powodzią
97%
gmina 96%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 0,5 m
93%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 2 m
72%
Maksymalna głębokość wody
14,6 m
średnio 2,8 m na obszarach zalewanych

Powietrze, światło i zieleń

NO₂
10,4 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (10)
PM2,5
8,6 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (5)
PM10
14,4 µg/m³
0% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (15)
Światło w nocy
Półmrok
gmina: półmrok
Tereny zielone w promieniu 500 m
68%
gmina: 70%

Hałas: mapy hałasu RIVM (ruch drogowy i kolejowy 2020, ruch lotniczy 2022, turbiny wiatrowe 2024), średnioroczny poziom Lden w siatce 10 m, odczytywany dla każdego adresu. Powódź: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości zalania; głębokość nie określa prawdopodobieństwa powodzi. Powietrze: średnioroczne stężenia RIVM w siatce 25 m. Światło: mapa emisji światła RIVM 2023. Zieleń: mapa zieleni RIVM 2022, udział zieleni w promieniu 500 m. Warstwę hałasu można włączyć na mapie powyżej.

Klimat i bezpieczeństwo

Temperatura odczuwalna w upalny dzień
46–48 °C
ekstremalny stres cieplny
Nieruchomości narażone na ekstremalny stres cieplny (41 °C lub więcej)
99%
gmina 98%
Efekt miejskiej wyspy ciepła
0,4–0,6 °C
średnio cieplej niż na terenach pozamiejskich
Nieruchomości z dostępem do chłodnego miejsca w promieniu 300 m
63%
gmina 65%
Nieruchomości na obszarach o średnim lub wysokim prawdopodobieństwie powodzi
55%
gmina 8%
Nieruchomości o podwyższonym ryzyku podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r.
33%
gmina 24%
Nieruchomości, obok których przebiega trasa spływu wód opadowych
9%
gmina 10%
Nieruchomości w strefie pola magnetycznego linii wysokiego napięcia
0%
gmina 0%
Nieruchomości w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej
0%
gmina 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła z 2022 r., chłodne miejsca, lokalne prawdopodobieństwo powodzi (co najmniej 20 cm wody), niezalewane kondygnacje, ryzyko podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. (scenariusz wysoki), trasy spływu wody przy opadach 70 mm na godzinę; dane odczytane dla każdej nieruchomości. Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z odległościami obliczeniowymi. Turbiny wiatrowe: RIVM. Na powyższej mapie można włączyć warstwę upałów.

Bezpieczeństwo

Przestępstwa na 1000 mieszkańców
24
wrz 2025 – sie 2026
Zarejestrowane przestępstwa
78
-8% względem poprzedniego roku
Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
4,1
5 włamań
Gmina
29
na 1000 mieszkańców
Nederland
45
na 1000 mieszkańców

Rodzaje przestępstw (ostatnie 12 miesięcy)

  • Winkeldiefstal 13% 10
  • Vernieling 12% 9
  • Woninginbraak 6% 5
  • Mishandeling 5% 4
  • Bedreiging 3% 2
  • Diefstal uit auto 1% 1
  • Openlijk geweld 1% 1
  • Drugshandel 1% 1

Według lat

  1. 922021
  2. 832022
  3. 712023
  4. 902024
  5. 782025

Źródło: policja, zarejestrowane przestępstwa według obszaru (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Wskaźnik na 1000 mieszkańców obliczono na podstawie liczby ludności danego obszaru. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.

Jakość życia

W pełni zadowalająca Leefbaarometer 2024

bardzo zładoskonała

Jakość życia
W pełni zadowalająca
klasa 6 z 9, pomiar z 2024 r.
Wynik
4,06
−0,04 względem średniej krajowej
Od poprzedniego pomiaru
−0,01
pomiar z 2022 r.: W pełni zadowalająca
Gmina
W pełni zadowalająca
wynik 4,09

Pięć wymiarów — odchylenie od średniej krajowej

  • Otoczenie fizyczne zieleń, woda, zabudowa, hałas +0,01 zadowalająca
  • Zasoby mieszkaniowe typ, rok budowy, forma własności +0,01 zadowalająca
  • Lokalna infrastruktura sklepy, szkoły, opieka zdrowotna, transport publiczny −0,14 niedostateczna
  • Spójność społeczna struktura ludności, przeprowadzki +0,04 w pełni zadowalająca
  • Uciążliwości i brak bezpieczeństwa przestępczość i uciążliwości +0,04 w pełni zadowalająca

Źródło: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), szacunek sporządzany co dwa lata na podstawie ponad stu cech. Wynik odzwierciedla średnią ocenę jakości życia wśród mieszkańców. Wartość ujemna = poniżej średniej krajowej.

Dochody i praca

Średni dochód na mieszkańca
€ 31.300
rocznie
Średni dochód na osobę uzyskującą dochody
€ 39.300
rocznie
Mediana majątku gospodarstw domowych
€ 187.400
Wskaźnik zatrudnienia
79%
w wieku od 15 do 75 lat
Osoby samozatrudnione
26%
wśród osób pracujących
Osoby o najwyższych dochodach (górne 20%)
17,5%
odsetek osób (w skali kraju 20%)

Osiedla — Veen 4