Mahalle Kamp

Boswijk semtine bağlı mahalle · Lelystad belediyesi · Flevoland

  • 856 konut
  • 1.935 kişi
  • ort. yapım yılı 1984
  • ort. WOZ değeri € 269.000

Kamp bölgesinde yaşam: Lelystad belediyesi sınırları içinde yer alan bu mahalle, 856 konut, 1.935 kişi ve 900 hane barındırıyor. Kamp bölgesindeki konutlar ağırlıklı olarak ara sıra ev (55%) ve köşe sıra ev (23%) tipinde, çoğunlukla 1970-1989 döneminde inşa edilmiş (%93) ve 50% sahibinin oturduğu konut ve 50% kiralık konuttan oluşuyor. Ortalama WOZ değeri € 269.000. Kayıtlı enerji etiketi bulunan konutlarda A veya B etiketi oranı %43; en yaygın enerji etiketi C. Leefbaarometer verilerine göre yaşanabilirlik düzeyi zayıf, ortalama gürültü seviyesi 49 dB (sessiz) ve polis, her 1.000 kişi başına 30,5 suç kaydetti (ülke genelinde 45,3). Bir süpermarkete ortalama uzaklık 600 m, bir ilkokula uzaklık 600 m ve çocuklu hanelerin oranı %31. Huisleon'da Kamp bölgesindeki her konutun tahmini değer aralığını, enerji etiketini, aylık konut giderlerini ve yaşam çevresini inceleyebilir, güncel satılık ve kiralık ilanlarını görebilirsiniz.

Harita

Sınırlar, CBS 2024 semt ve mahalle haritasına göredir. Konutları tek tek görmek için yakınlaştırın; ayrıntılar için bir konuta tıklayın. Konut haritasında aç

Kamp bölgesindeki konutlar

Konutlar
856
konut olarak kayıtlı adresler (BAG)
Ortalama yapım yılı
1984
Ortalama kullanım alanı
99 m²
Konut stoku (CBS)
856
2025

Konut tipi

  • Ara sıra ev 55% 470
  • Köşe sıra ev 23% 200
  • Daire 22% 186

Enerji etiketi

  • A veya daha iyi 21% 176
  • B 22% 190
  • C 52% 442
  • D 4% 37
  • E 1% 9
  • Etiket yok 0% 2

Yapım dönemi

  • 1970–1989 93% 800
  • 1990–2009 6% 53
  • 2010 ve sonrası 0% 3

Nüfus

Nüfus
1.935
1 Ocak 2025
Haneler
900
ortalama 2,0 kişi
Tek kişilik haneler
44%
Hollanda: 40%
Çocuklu haneler
31%
Hollanda: 32%
Nüfus yoğunluğu
6.816
km² başına kişi
Alan
0,3 km²
su ile kaplı alan: 0,0 km²
Hollanda dışında doğanlar
30%
Hollanda: 16%
Yoksulluk içinde yaşayanlar
6%
Hollanda: 3%
Sosyal yardım ödemeleri
41
1.000 kişi başına · Hollanda: 22
İstihdam oranı
67%
Hollanda: 72%
Süresiz sözleşmeli çalışanlar
54%
Hollanda: 56%

Yaş dağılımı

  • 0–15 yaş 16% 305
  • 15–25 yaş 11% 215
  • 25–45 yaş 33% 635
  • 45–65 yaş 20% 380
  • 65 yaş ve üzeri 21% 400

Köken

  • Nederland 54% 1.035
  • Avrupa (Hollanda hariç) 14% 265
  • Avrupa dışı 32% 615

Kaynak: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Köken, CBS sınıflandırmasına göredir (kişinin veya ebeveynlerinin doğum ülkesi); eğitim düzeyi 15–75 yaş arasındakiler içindir; gelir, hanenin büyüklüğü ve bileşimine göre standartlaştırılmıştır; CBS, sayının düşük olduğu gruplara ait verileri yayımlamaz.

Konut ve değer

Ortalama WOZ değeri
€ 269.000
CBS 2024
Ev sahibinin oturduğu konutlar
50%
Kiralık konutlar
50%
42% sosyal konut kuruluşlarına ait
Tek ailelik konutlar
78%
22% apartman dairesi
Son 10 yılda inşa edilenler
0%
Boş konutlar
3%
Yıl içinde inşa edilen yeni konutlar
0
teslim edilen konutlar

WOZ değeri, bölgedeki tüm konutların ortalamasıdır (değerleme tarihi bir önceki yılın 1 Ocak günüdür); belirli bir konutun piyasa değeri değildir.

Enerji

Ort. elektrik tüketimi
2.390 kWh
konut başına yıllık
Şebekeye verilen ort. elektrik
420 kWh
konut başına güneş enerjisinden üretilen elektrik
Ort. doğal gaz tüketimi
760 m³
konut başına yıllık
Güneş panelleri olan konutlar
31%
Doğal gazsız
0%
Ağırlıklı olarak elektrikle ısıtılan
3%
Isıtma (WarmteAtlas)
%99 bireysel ısıtma
2022
Jeotermal enerji potansiyeli
30-50%kans >5MWth
Slochteren formasyonu

Tüketim, bölgedeki bağlantısı olan tüm konutların ortalamasıdır (CBS); enerji etiketi dağılımı için "Konutlar" bölümüne bakın.

Çevredeki olanaklar ve ulaşım

Büyük süpermarket
600 m
ort. mesafe
Aile hekimi muayenehanesi
600 m
ort. mesafe
İlkokul
600 m
ort. mesafe
Kreş
700 m
ort. mesafe
3 km içindeki okullar
21
Kentleşme düzeyi
Yüksek düzeyde kentleşmiş
km² başına 2.267 adres
Hane başına otomobil sayısı
0,7
658 binek otomobil
İş yerleri
160
bunların 20 kadarı ticaret, konaklama ve yeme içme sektöründe

Bölgede yaşayan tüm kişiler için ortalama kara yolu mesafeleri (CBS).

Yaşam çevresi: gürültü, su, hava, ışık ve yeşil alanlar

Ortalama gürültü düzeyi (Lden)
49 dB
belediye genelinde 51 dB
Kara yolu trafiği gürültüsü 55 dB'yi aşan konutlar
8%
9% belediyesi
Tren trafiği gürültüsü 55 dB'yi aşan konutlar
0%
1% belediyesi
Hava trafiği gürültüsü 48 dB'yi aşan konutlar
0%
0% belediyesi
Rüzgâr türbini gürültüsü 40 dB'yi aşan konutlar
0%
1% belediyesi
Gece kara yolu trafiği gürültüsü 50 dB'nin üzerinde
0%
1% belediyesi

856 konutun gürültü düzeyi

  • 45 dB'ye kadar: çok sessiz 16% 140
  • 46–50 dB: sessiz 52% 448
  • 51–55 dB: kabul edilebilir 25% 214
  • 56–60 dB: orta düzeyde gürültülü 6% 54

Sel

Sel riski altındaki konutlar
100%
96% belediyesi
Bunlardan su derinliği 0,5 m'yi aşanlar
100%
Bunlardan su derinliği 2 m'yi aşanlar
96%
En yüksek su derinliği
2,3 m
sel altında kalan yerlerde ortalama 2,1 m

Hava, ışık ve yeşil alanlar

NO₂
8,2 µg/m³
WHO'nun önerdiği sınırın (10) 0% üzerinde
PM2,5
7,5 µg/m³
WHO'nun önerdiği sınırın (5) 100% üzerinde
PM10
13,5 µg/m³
WHO'nun önerdiği sınırın (15) 0% üzerinde
Gece ışık düzeyi
Parlak
belediye genelinde: aydınlık
500 m içindeki yeşil alanlar
50%
belediye genelinde %59

Gürültü: RIVM gürültü haritaları (kara yolu ve demir yolu 2020, hava trafiği 2022, rüzgâr türbinleri 2024); her adreste örneklenen, 10 m çözünürlükte yıllık ortalama Lden değerleri. Sel: LIWO (Rijkswaterstaat), maksimum su derinliği haritası; derinlik, sel olasılığı hakkında bilgi vermez. Hava: RIVM, 25 m çözünürlükte yıllık ortalama kirletici konsantrasyonları. Işık: RIVM ışık yayılımı haritası 2023. Yeşil alanlar: RIVM yeşil alan haritası 2022, 500 m içindeki yeşil alan oranı. Yukarıdaki haritada gürültü katmanını açın.

İklim ve güvenlik

Sıcak bir günde hissedilen sıcaklık
45 °C
aşırı ısı stresi
Aşırı ısı stresine maruz kalan konutlar (41 °C ve üzeri)
97%
97% belediyesi
Isı adası etkisi
1,0–1,2 °C
ortalama olarak kırsal alanlardan daha sıcak
En fazla 300 m mesafede serin bir alan bulunan konutlar
100%
95% belediyesi
Sel olasılığı orta veya yüksek olan konutlar
100%
100% belediyesi
En şiddetli selde su altında kalmayan kat
92%
2050'de yer altı suyundan kaynaklanan su baskını olasılığı daha yüksek olan konutlar
16%
38% belediyesi
Yanından yağmur suyu akış güzergâhı geçen konutlar
11%
5% belediyesi
Yüksek gerilim hattının manyetik alan bölgesindeki konutlar
0%
0% belediyesi
Bir rüzgâr türbinine en fazla 1 km uzaklıktaki konutlar
0%
1% belediyesi

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): 2022 yılına ait hissedilen sıcaklık ve ısı adası verileri, serin alanlar, konuma bağlı sel olasılığı (en az 20 cm su), su altında kalmayan katlar, 2050'de yer altı suyundan kaynaklanan su baskını olasılığı (yüksek senaryo), saatte 70 mm yağışta su akış yolları; her konut için örnekleme yapılmıştır. Yüksek gerilim: hesaplama mesafeleriyle birlikte RIVM Netkaart. Rüzgâr türbinleri: RIVM. Yukarıdaki haritada ısı katmanını açın.

Güvenlik

1.000 kişi başına suç sayısı
31
eyl 2025 – ağu 2026
Kayda geçen suçlar
59
önceki yıla göre %-14
1.000 konut başına evden hırsızlık sayısı
3,5
3 evden hırsızlık vakası
Belediye
44
1.000 kişi başına
Nederland
45
1.000 kişi başına

Suç türleri (son 12 ay)

  • Mishandeling 15% 9
  • Vernieling 12% 7
  • Woninginbraak 5% 3
  • Diefstal uit auto 5% 3
  • Drugshandel 5% 3
  • Fietsdiefstal 3% 2
  • Inbraak schuur/garage 2% 1
  • Bedreiging 2% 1

Yıllara göre

  1. 812021
  2. 752022
  3. 522023
  4. 482024
  5. 662025

Kaynak: polis, bölgelere göre kayda geçen suçlar (CBS/polis açık verileri, aylık rakamlar). 1.000 kişi başına değerler, bölgenin nüfusu esas alınarak hesaplanır; her suç ihbar edilmez.

Yaşanabilirlik

Zayıf Leefbaarometer 2024

çok yetersizmükemmel

Yaşanabilirlik
Zayıf
9 sınıf içinde 4. sınıf, 2024 ölçümü
Puan
3,93
ülke ortalamasına göre −0,17
Önceki ölçümden bu yana
+0,01
2022 ölçümü: Zayıf
Belediye
Yeterli düzeyin üzerinde
puan: 4,05

Beş boyutta ülke ortalamasından sapma

  • Fiziksel çevre yeşil alanlar, su alanları, yapılaşma, gürültü +0,02 yeterli
  • Konut stoku tür, yapım yılı, mülkiyet −0,04 yeterli
  • Çevredeki olanaklar mağazalar, okullar, sağlık hizmetleri, toplu taşıma −0,01 yeterli
  • Sosyal bağlar nüfus yapısı, taşınmalar −0,04 zayıf
  • Rahatsızlık veren olaylar ve güvensizlik suç ve çevreyi rahatsız eden davranışlar −0,10 yetersiz

Kaynak: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Yüzü aşkın özelliğe dayalı bu tahmin iki yılda bir yapılır. Puan, bölge sakinlerinin yaşanabilirliğe ilişkin ortalama değerlendirmesini yansıtır. Negatif değer = ülke ortalamasının altında.

Zemin ve temel

Zemin çökmesi (toplam)
yılda −1,9 mm
−2,3 mm belediyesi
Zemin çökmesi (sığ katmanlar)
yılda −0,6 mm
turba ve kil tabakalarının sıkışması
2050'ye kadar beklenen çökme
32 cm
yüksek senaryo
Ahşap temel kazıklarında çürüme riski olan konutlar
0,0%
zeer laag, 0,1% belediyesi
2050'de ahşap temel kazıklarında çürüme
0,0%
yüksek senaryo, daha kurak yazlar
2050'de düzensiz temel oturması
0,0%
yüzeysel temelli, risk altındaki konutlar

Kaynak: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): uydu ölçümlerine dayalı zemin çökmesi (Bodemdalingskaart), mahalle bazında temel hasarı riski (Deltares/KCAF, ahşap kazıklı veya yüzeysel temelli olup risk taşıyan konutların oranı). Mahalle ortalamasıdır; tek bir konuta ilişkin değerlendirme niteliği taşımaz.

Gelir ve istihdam

Hanelerin medyan net serveti
€ 19.300
İstihdam oranı
67%
15–74 yaş arası nüfusta
Kendi hesabına çalışanlar
13%
çalışan nüfus içindeki payı
En yüksek gelirli %20'lik kesim
9,3%
kişilerin oranı (ülke genelinde %20)