Mahalle Vlaskamp

Erp semtine bağlı mahalle · Meierijstad belediyesi · Noord-Brabant

  • 491 konut
  • 1.275 kişi
  • ort. yapım yılı 1993
  • ort. WOZ değeri € 450.000

Vlaskamp bölgesinde yaşam: Meierijstad belediyesi sınırları içinde yer alan bu mahalle, 491 konut, 1.275 kişi ve 485 hane barındırıyor. Vlaskamp bölgesindeki konutlar ağırlıklı olarak müstakil ev (35%) ve ara sıra ev (28%) tipinde, çoğunlukla 1990-2009 döneminde inşa edilmiş (%72) ve 87% sahibinin oturduğu konut ve 13% kiralık konuttan oluşuyor. Ortalama WOZ değeri € 450.000. Kayıtlı enerji etiketi bulunan konutlarda A veya B etiketi oranı %72; en yaygın enerji etiketi B. Leefbaarometer verilerine göre yaşanabilirlik düzeyi çok iyi, ortalama gürültü seviyesi 52 dB (orta düzeyde) ve polis, her 1.000 kişi başına 10,2 suç kaydetti (ülke genelinde 45,3). Bir süpermarkete ortalama uzaklık 900 m, bir ilkokula uzaklık 500 m ve çocuklu hanelerin oranı %46. Huisleon'da Vlaskamp bölgesindeki her konutun tahmini değer aralığını, enerji etiketini, aylık konut giderlerini ve yaşam çevresini inceleyebilir, güncel satılık ve kiralık ilanlarını görebilirsiniz.

Harita

Sınırlar, CBS 2024 semt ve mahalle haritasına göredir. Konutları tek tek görmek için yakınlaştırın; ayrıntılar için bir konuta tıklayın. Konut haritasında aç

Vlaskamp bölgesindeki konutlar

Konutlar
491
konut olarak kayıtlı adresler (BAG)
Ortalama yapım yılı
1993
Ortalama kullanım alanı
167 m²
Konut stoku (CBS)
489
2025

Konut tipi

  • Müstakil ev 35% 171
  • Ara sıra ev 28% 137
  • İkiz ev 17% 84
  • Köşe sıra ev 16% 78
  • Daire 4% 21

Enerji etiketi

  • A veya daha iyi 22% 106
  • B 49% 242
  • C 26% 130
  • D 1% 3
  • G 1% 5
  • Etiket yok 1% 5

Yapım dönemi

  • 1945 öncesi 1% 5
  • 1945–1969 1% 4
  • 1970–1989 25% 122
  • 1990–2009 72% 354
  • 2010 ve sonrası 1% 6

Nüfus

Nüfus
1.275
1 Ocak 2025
Haneler
485
ortalama 2,6 kişi
Tek kişilik haneler
20%
Hollanda: 40%
Çocuklu haneler
46%
Hollanda: 32%
Nüfus yoğunluğu
4.187
km² başına kişi
Alan
0,3 km²
Hollanda dışında doğanlar
4%
Hollanda: 16%
Yoksulluk içinde yaşayanlar
0%
Hollanda: 3%
Sosyal yardım ödemeleri
8
1.000 kişi başına · Hollanda: 22
İstihdam oranı
81%
Hollanda: 72%
Süresiz sözleşmeli çalışanlar
65%
Hollanda: 56%

Yaş dağılımı

  • 0–15 yaş 16% 200
  • 15–25 yaş 15% 195
  • 25–45 yaş 20% 255
  • 45–65 yaş 34% 430
  • 65 yaş ve üzeri 16% 200

Köken

  • Nederland 93% 1.185
  • Avrupa (Hollanda hariç) 4% 50
  • Avrupa dışı 4% 45

Eğitim düzeyi (15–75 yaş)

  • İlköğretim, vmbo, mbo 1 24% 250
  • Havo, vwo, mbo 2–4 52% 540
  • Yüksekokul, üniversite 23% 240

Kaynak: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Köken, CBS sınıflandırmasına göredir (kişinin veya ebeveynlerinin doğum ülkesi); eğitim düzeyi 15–75 yaş arasındakiler içindir; gelir, hanenin büyüklüğü ve bileşimine göre standartlaştırılmıştır; CBS, sayının düşük olduğu gruplara ait verileri yayımlamaz.

Konut ve değer

Ortalama WOZ değeri
€ 450.000
CBS 2024
Ev sahibinin oturduğu konutlar
87%
Kiralık konutlar
13%
11% sosyal konut kuruluşlarına ait
Tek ailelik konutlar
96%
4% apartman dairesi
Son 10 yılda inşa edilenler
1%
Boş konutlar
2%
Yıl içinde inşa edilen yeni konutlar
4
teslim edilen konutlar

WOZ değeri, bölgedeki tüm konutların ortalamasıdır (değerleme tarihi bir önceki yılın 1 Ocak günüdür); belirli bir konutun piyasa değeri değildir.

Enerji

Ort. elektrik tüketimi
3.310 kWh
konut başına yıllık
Şebekeye verilen ort. elektrik
1.790 kWh
konut başına güneş enerjisinden üretilen elektrik
Ort. doğal gaz tüketimi
1.050 m³
konut başına yıllık
Güneş panelleri olan konutlar
67%
Doğal gazsız
2%
Ağırlıklı olarak elektrikle ısıtılan
7%
Isıtma (WarmteAtlas)
%99 bireysel ısıtma
2022
Jeotermal enerji potansiyeli
Ongunstig
Slochteren formasyonu

Tüketim, bölgedeki bağlantısı olan tüm konutların ortalamasıdır (CBS); enerji etiketi dağılımı için "Konutlar" bölümüne bakın.

Çevredeki olanaklar ve ulaşım

Büyük süpermarket
900 m
ort. mesafe
Aile hekimi muayenehanesi
700 m
ort. mesafe
İlkokul
500 m
ort. mesafe
Kreş
500 m
ort. mesafe
3 km içindeki okullar
2
Kentleşme düzeyi
Az kentleşmiş
km² başına 500 adres
Hane başına otomobil sayısı
1,3
656 binek otomobil
İş yerleri
105
bunların 10 kadarı ticaret, konaklama ve yeme içme sektöründe

Bölgede yaşayan tüm kişiler için ortalama kara yolu mesafeleri (CBS).

Yaşam çevresi: gürültü, su, hava, ışık ve yeşil alanlar

Ortalama gürültü düzeyi (Lden)
52 dB
belediye genelinde 52 dB
Kara yolu trafiği gürültüsü 55 dB'yi aşan konutlar
11%
14% belediyesi
Tren trafiği gürültüsü 55 dB'yi aşan konutlar
0%
Hava trafiği gürültüsü 48 dB'yi aşan konutlar
100%
6% belediyesi
Rüzgâr türbini gürültüsü 40 dB'yi aşan konutlar
0%
Gece kara yolu trafiği gürültüsü 50 dB'nin üzerinde
5%
4% belediyesi

491 konutun gürültü düzeyi

  • 46–50 dB: sessiz 44% 215
  • 51–55 dB: kabul edilebilir 45% 223
  • 56–60 dB: orta düzeyde gürültülü 6% 28
  • 61–65 dB: gürültülü 4% 22
  • 66–70 dB: çok gürültülü 1% 3

Sel

Sel riski altındaki konutlar
0%
7% belediyesi
Bunlardan su derinliği 0,5 m'yi aşanlar
0%
Bunlardan su derinliği 2 m'yi aşanlar
0%
En yüksek su derinliği
yok

Hava, ışık ve yeşil alanlar

NO₂
10,6 µg/m³
WHO'nun önerdiği sınırın (10) 100% üzerinde
PM2,5
8,8 µg/m³
WHO'nun önerdiği sınırın (5) 100% üzerinde
PM10
14,6 µg/m³
WHO'nun önerdiği sınırın (15) 0% üzerinde
Gece ışık düzeyi
Karanlık
belediye genelinde: loş
500 m içindeki yeşil alanlar
63%
belediye genelinde %53

Gürültü: RIVM gürültü haritaları (kara yolu ve demir yolu 2020, hava trafiği 2022, rüzgâr türbinleri 2024); her adreste örneklenen, 10 m çözünürlükte yıllık ortalama Lden değerleri. Sel: LIWO (Rijkswaterstaat), maksimum su derinliği haritası; derinlik, sel olasılığı hakkında bilgi vermez. Hava: RIVM, 25 m çözünürlükte yıllık ortalama kirletici konsantrasyonları. Işık: RIVM ışık yayılımı haritası 2023. Yeşil alanlar: RIVM yeşil alan haritası 2022, 500 m içindeki yeşil alan oranı. Yukarıdaki haritada gürültü katmanını açın.

İklim ve güvenlik

Sıcak bir günde hissedilen sıcaklık
45 °C
aşırı ısı stresi
Aşırı ısı stresine maruz kalan konutlar (41 °C ve üzeri)
99%
95% belediyesi
Isı adası etkisi
0,4–0,6 °C
ortalama olarak kırsal alanlardan daha sıcak
En fazla 300 m mesafede serin bir alan bulunan konutlar
81%
79% belediyesi
En şiddetli selde su altında kalmayan kat
100%
2050'de yer altı suyundan kaynaklanan su baskını olasılığı daha yüksek olan konutlar
31%
84% belediyesi
Yanından yağmur suyu akış güzergâhı geçen konutlar
0%
5% belediyesi
Yüksek gerilim hattının manyetik alan bölgesindeki konutlar
0%
0% belediyesi
Bir rüzgâr türbinine en fazla 1 km uzaklıktaki konutlar
0%
0% belediyesi

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): 2022 yılına ait hissedilen sıcaklık ve ısı adası verileri, serin alanlar, konuma bağlı sel olasılığı (en az 20 cm su), su altında kalmayan katlar, 2050'de yer altı suyundan kaynaklanan su baskını olasılığı (yüksek senaryo), saatte 70 mm yağışta su akış yolları; her konut için örnekleme yapılmıştır. Yüksek gerilim: hesaplama mesafeleriyle birlikte RIVM Netkaart. Rüzgâr türbinleri: RIVM. Yukarıdaki haritada ısı katmanını açın.

Güvenlik

1.000 kişi başına suç sayısı
10
eyl 2025 – ağu 2026
Kayda geçen suçlar
13
önceki yıla göre %-7
1.000 konut başına evden hırsızlık sayısı
6,1
3 evden hırsızlık vakası
Belediye
33
1.000 kişi başına
Nederland
45
1.000 kişi başına

Suç türleri (son 12 ay)

  • Woninginbraak 23% 3
  • Mishandeling 15% 2
  • Vernieling 15% 2
  • Fietsdiefstal 8% 1
  • Openlijk geweld 8% 1

Yıllara göre

  1. 142021
  2. 282022
  3. 62023
  4. 152024
  5. 142025

Kaynak: polis, bölgelere göre kayda geçen suçlar (CBS/polis açık verileri, aylık rakamlar). 1.000 kişi başına değerler, bölgenin nüfusu esas alınarak hesaplanır; her suç ihbar edilmez.

Yaşanabilirlik

Çok iyi Leefbaarometer 2024

çok yetersizmükemmel

Yaşanabilirlik
Çok iyi
9 sınıf içinde 8. sınıf, 2024 ölçümü
Puan
4,20
ülke ortalamasına göre +0,10
Önceki ölçümden bu yana
−0,02
2022 ölçümü: Çok iyi
Belediye
İyi
puan: 4,16

Beş boyutta ülke ortalamasından sapma

  • Fiziksel çevre yeşil alanlar, su alanları, yapılaşma, gürültü −0,01 yeterli
  • Konut stoku tür, yapım yılı, mülkiyet +0,04 yeterli düzeyin üzerinde
  • Çevredeki olanaklar mağazalar, okullar, sağlık hizmetleri, toplu taşıma −0,09 yetersiz
  • Sosyal bağlar nüfus yapısı, taşınmalar +0,06 yeterli düzeyin üzerinde
  • Rahatsızlık veren olaylar ve güvensizlik suç ve çevreyi rahatsız eden davranışlar +0,09 İyi

Kaynak: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Yüzü aşkın özelliğe dayalı bu tahmin iki yılda bir yapılır. Puan, bölge sakinlerinin yaşanabilirliğe ilişkin ortalama değerlendirmesini yansıtır. Negatif değer = ülke ortalamasının altında.

Zemin ve temel

Zemin çökmesi (toplam)
yılda −0,6 mm
−0,5 mm belediyesi
Zemin çökmesi (sığ katmanlar)
yılda +0,3 mm
turba ve kil tabakalarının sıkışması
2050'ye kadar beklenen çökme
0 cm
yüksek senaryo
Ahşap temel kazıklarında çürüme riski olan konutlar
0,0%
zeer laag, 0,0% belediyesi
2050'de ahşap temel kazıklarında çürüme
0,0%
yüksek senaryo, daha kurak yazlar
2050'de düzensiz temel oturması
1,0%
yüzeysel temelli, risk altındaki konutlar

Kaynak: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): uydu ölçümlerine dayalı zemin çökmesi (Bodemdalingskaart), mahalle bazında temel hasarı riski (Deltares/KCAF, ahşap kazıklı veya yüzeysel temelli olup risk taşıyan konutların oranı). Mahalle ortalamasıdır; tek bir konuta ilişkin değerlendirme niteliği taşımaz.

Gelir ve istihdam

Hanelerin medyan net serveti
€ 410.700
İstihdam oranı
81%
15–74 yaş arası nüfusta
Kendi hesabına çalışanlar
10%
çalışan nüfus içindeki payı
En yüksek gelirli %20'lik kesim
19,9%
kişilerin oranı (ülke genelinde %20)