Mahalle Vossenberg (west)

Kaatsheuvel-West semtine bağlı mahalle · Loon op Zand belediyesi · Noord-Brabant

  • 456 konut
  • 960 kişi
  • ort. yapım yılı 1982
  • ort. WOZ değeri € 332.000

Vossenberg (west) bölgesinde yaşam: Loon op Zand belediyesi sınırları içinde yer alan bu mahalle, 456 konut, 960 kişi ve 360 hane barındırıyor. Vossenberg (west) bölgesindeki konutlar ağırlıklı olarak daire (28%) ve ara sıra ev (22%) tipinde, çoğunlukla 1945-1969 döneminde inşa edilmiş (%39) ve 68% sahibinin oturduğu konut ve 32% kiralık konuttan oluşuyor. Ortalama WOZ değeri € 332.000. Kayıtlı enerji etiketi bulunan konutlarda A veya B etiketi oranı %39; en yaygın enerji etiketi A. Leefbaarometer verilerine göre yaşanabilirlik düzeyi i̇yi, ortalama gürültü seviyesi 49 dB (sessiz) ve polis, her 1.000 kişi başına 11,5 suç kaydetti (ülke genelinde 45,3). Bir süpermarkete ortalama uzaklık 1,1 km, bir ilkokula uzaklık 400 m ve çocuklu hanelerin oranı %38. Huisleon'da Vossenberg (west) bölgesindeki her konutun tahmini değer aralığını, enerji etiketini, aylık konut giderlerini ve yaşam çevresini inceleyebilir, güncel satılık ve kiralık ilanlarını görebilirsiniz.

Harita

Sınırlar, CBS 2024 semt ve mahalle haritasına göredir. Konutları tek tek görmek için yakınlaştırın; ayrıntılar için bir konuta tıklayın. Konut haritasında aç

Vossenberg (west) bölgesindeki konutlar

Konutlar
456
konut olarak kayıtlı adresler (BAG)
Ortalama yapım yılı
1982
Ortalama kullanım alanı
113 m²
Konut stoku (CBS)
460
2025

Konut tipi

  • Daire 28% 126
  • Ara sıra ev 22% 99
  • İkiz ev 20% 92
  • Köşe sıra ev 16% 71
  • Müstakil ev 15% 68

Enerji etiketi

  • A veya daha iyi 31% 140
  • B 7% 34
  • C 17% 77
  • D 18% 81
  • E 11% 51
  • F 9% 39
  • G 5% 23
  • Etiket yok 2% 11

Yapım dönemi

  • 1945 öncesi 5% 21
  • 1945–1969 39% 177
  • 1970–1989 20% 92
  • 1990–2009 12% 56
  • 2010 ve sonrası 24% 109
  • Bilinmiyor 0% 1

Nüfus

Nüfus
960
1 Ocak 2025
Haneler
360
ortalama 2,3 kişi
Tek kişilik haneler
28%
Hollanda: 40%
Çocuklu haneler
38%
Hollanda: 32%
Nüfus yoğunluğu
3.818
km² başına kişi
Alan
0,2 km²
Hollanda dışında doğanlar
6%
Hollanda: 16%
Yoksulluk içinde yaşayanlar
2%
Hollanda: 3%
Sosyal yardım ödemeleri
0
1.000 kişi başına · Hollanda: 22
İstihdam oranı
77%
Hollanda: 72%
Süresiz sözleşmeli çalışanlar
62%
Hollanda: 56%

Yaş dağılımı

  • 0–15 yaş 14% 135
  • 15–25 yaş 8% 80
  • 25–45 yaş 24% 230
  • 45–65 yaş 23% 220
  • 65 yaş ve üzeri 31% 295

Köken

  • Nederland 89% 825
  • Avrupa (Hollanda hariç) 6% 55
  • Avrupa dışı 5% 45

Eğitim düzeyi (15–75 yaş)

  • İlköğretim, vmbo, mbo 1 19% 120
  • Havo, vwo, mbo 2–4 59% 380
  • Yüksekokul, üniversite 22% 140

Kaynak: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Köken, CBS sınıflandırmasına göredir (kişinin veya ebeveynlerinin doğum ülkesi); eğitim düzeyi 15–75 yaş arasındakiler içindir; gelir, hanenin büyüklüğü ve bileşimine göre standartlaştırılmıştır; CBS, sayının düşük olduğu gruplara ait verileri yayımlamaz.

Konut ve değer

Ortalama WOZ değeri
€ 332.000
CBS 2024
Ev sahibinin oturduğu konutlar
68%
Kiralık konutlar
32%
11% sosyal konut kuruluşlarına ait
Tek ailelik konutlar
73%
27% apartman dairesi
Son 10 yılda inşa edilenler
23%
Boş konutlar
6%
Yıl içinde inşa edilen yeni konutlar
2
teslim edilen konutlar

WOZ değeri, bölgedeki tüm konutların ortalamasıdır (değerleme tarihi bir önceki yılın 1 Ocak günüdür); belirli bir konutun piyasa değeri değildir.

Enerji

Ort. elektrik tüketimi
2.710 kWh
konut başına yıllık
Şebekeye verilen ort. elektrik
800 kWh
konut başına güneş enerjisinden üretilen elektrik
Ort. doğal gaz tüketimi
850 m³
konut başına yıllık
Güneş panelleri olan konutlar
30%
Doğal gazsız
4%
Ağırlıklı olarak elektrikle ısıtılan
9%
Isıtma (WarmteAtlas)
%75 bireysel ısıtma, %23 elektrikli ısıtma
2022
Jeotermal enerji potansiyeli
Ongunstig
Slochteren formasyonu

Tüketim, bölgedeki bağlantısı olan tüm konutların ortalamasıdır (CBS); enerji etiketi dağılımı için "Konutlar" bölümüne bakın.

Çevredeki olanaklar ve ulaşım

Büyük süpermarket
1,1 km
ort. mesafe
Aile hekimi muayenehanesi
800 m
ort. mesafe
İlkokul
400 m
ort. mesafe
Kreş
300 m
ort. mesafe
3 km içindeki okullar
7
Kentleşme düzeyi
Orta düzeyde kentleşmiş
km² başına 1.313 adres
Hane başına otomobil sayısı
1,3
464 binek otomobil
İş yerleri
90
bunların 20 kadarı ticaret, konaklama ve yeme içme sektöründe

Bölgede yaşayan tüm kişiler için ortalama kara yolu mesafeleri (CBS).

Yaşam çevresi: gürültü, su, hava, ışık ve yeşil alanlar

Ortalama gürültü düzeyi (Lden)
49 dB
belediye genelinde 50 dB
Kara yolu trafiği gürültüsü 55 dB'yi aşan konutlar
8%
16% belediyesi
Tren trafiği gürültüsü 55 dB'yi aşan konutlar
0%
Hava trafiği gürültüsü 48 dB'yi aşan konutlar
0%
0% belediyesi
Rüzgâr türbini gürültüsü 40 dB'yi aşan konutlar
0%
0% belediyesi
Gece kara yolu trafiği gürültüsü 50 dB'nin üzerinde
0%
5% belediyesi

456 konutun gürültü düzeyi

  • 45 dB'ye kadar: çok sessiz 8% 36
  • 46–50 dB: sessiz 70% 320
  • 51–55 dB: kabul edilebilir 16% 73
  • 56–60 dB: orta düzeyde gürültülü 6% 26
  • 61–65 dB: gürültülü 0% 1

Sel

Sel riski altındaki konutlar
1%
3% belediyesi
Bunlardan su derinliği 0,5 m'yi aşanlar
0%
Bunlardan su derinliği 2 m'yi aşanlar
0%
En yüksek su derinliği
0,0 m
sel altında kalan yerlerde ortalama 0,0 m

Hava, ışık ve yeşil alanlar

NO₂
11,2 µg/m³
WHO'nun önerdiği sınırın (10) 100% üzerinde
PM2,5
9,0 µg/m³
WHO'nun önerdiği sınırın (5) 100% üzerinde
PM10
15,0 µg/m³
WHO'nun önerdiği sınırın (15) 33% üzerinde
Gece ışık düzeyi
Loş
belediye genelinde: loş
500 m içindeki yeşil alanlar
37%
belediye genelinde %47

Gürültü: RIVM gürültü haritaları (kara yolu ve demir yolu 2020, hava trafiği 2022, rüzgâr türbinleri 2024); her adreste örneklenen, 10 m çözünürlükte yıllık ortalama Lden değerleri. Sel: LIWO (Rijkswaterstaat), maksimum su derinliği haritası; derinlik, sel olasılığı hakkında bilgi vermez. Hava: RIVM, 25 m çözünürlükte yıllık ortalama kirletici konsantrasyonları. Işık: RIVM ışık yayılımı haritası 2023. Yeşil alanlar: RIVM yeşil alan haritası 2022, 500 m içindeki yeşil alan oranı. Yukarıdaki haritada gürültü katmanını açın.

İklim ve güvenlik

Sıcak bir günde hissedilen sıcaklık
46 °C
aşırı ısı stresi
Aşırı ısı stresine maruz kalan konutlar (41 °C ve üzeri)
96%
94% belediyesi
Isı adası etkisi
1,0–1,2 °C
ortalama olarak kırsal alanlardan daha sıcak
En fazla 300 m mesafede serin bir alan bulunan konutlar
90%
79% belediyesi
En şiddetli selde su altında kalmayan kat
99%
2050'de yer altı suyundan kaynaklanan su baskını olasılığı daha yüksek olan konutlar
100%
94% belediyesi
Yanından yağmur suyu akış güzergâhı geçen konutlar
4%
7% belediyesi
Yüksek gerilim hattının manyetik alan bölgesindeki konutlar
0%
0% belediyesi
Bir rüzgâr türbinine en fazla 1 km uzaklıktaki konutlar
0%
0% belediyesi

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): 2022 yılına ait hissedilen sıcaklık ve ısı adası verileri, serin alanlar, konuma bağlı sel olasılığı (en az 20 cm su), su altında kalmayan katlar, 2050'de yer altı suyundan kaynaklanan su baskını olasılığı (yüksek senaryo), saatte 70 mm yağışta su akış yolları; her konut için örnekleme yapılmıştır. Yüksek gerilim: hesaplama mesafeleriyle birlikte RIVM Netkaart. Rüzgâr türbinleri: RIVM. Yukarıdaki haritada ısı katmanını açın.

Güvenlik

1.000 kişi başına suç sayısı
12
eyl 2025 – ağu 2026
Kayda geçen suçlar
11
önceki yıla göre %-31
1.000 konut başına evden hırsızlık sayısı
2,2
1 evden hırsızlık vakası
Belediye
32
1.000 kişi başına
Nederland
45
1.000 kişi başına

Suç türleri (son 12 ay)

  • Woninginbraak 9% 1
  • Inbraak schuur/garage 9% 1
  • Diefstal uit auto 9% 1
  • Mishandeling 9% 1
  • Drugshandel 9% 1

Yıllara göre

  1. 182021
  2. 262022
  3. 182023
  4. 182024
  5. 202025

Kaynak: polis, bölgelere göre kayda geçen suçlar (CBS/polis açık verileri, aylık rakamlar). 1.000 kişi başına değerler, bölgenin nüfusu esas alınarak hesaplanır; her suç ihbar edilmez.

Yaşanabilirlik

İyi Leefbaarometer 2024

çok yetersizmükemmel

Yaşanabilirlik
İyi
9 sınıf içinde 7. sınıf, 2024 ölçümü
Puan
4,17
ülke ortalamasına göre +0,07
Önceki ölçümden bu yana
+0,05
2022 ölçümü: İyi
Belediye
İyi
puan: 4,17

Beş boyutta ülke ortalamasından sapma

  • Fiziksel çevre yeşil alanlar, su alanları, yapılaşma, gürültü −0,01 yeterli
  • Konut stoku tür, yapım yılı, mülkiyet +0,01 yeterli
  • Çevredeki olanaklar mağazalar, okullar, sağlık hizmetleri, toplu taşıma −0,06 zayıf
  • Sosyal bağlar nüfus yapısı, taşınmalar +0,03 yeterli
  • Rahatsızlık veren olaylar ve güvensizlik suç ve çevreyi rahatsız eden davranışlar +0,09 İyi

Kaynak: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Yüzü aşkın özelliğe dayalı bu tahmin iki yılda bir yapılır. Puan, bölge sakinlerinin yaşanabilirliğe ilişkin ortalama değerlendirmesini yansıtır. Negatif değer = ülke ortalamasının altında.

Zemin ve temel

Zemin çökmesi (toplam)
yılda −0,8 mm
−0,8 mm belediyesi
Zemin çökmesi (sığ katmanlar)
yılda −0,1 mm
turba ve kil tabakalarının sıkışması
2050'ye kadar beklenen çökme
0 cm
yüksek senaryo
Ahşap temel kazıklarında çürüme riski olan konutlar
0,0%
zeer laag, 0,0% belediyesi
2050'de ahşap temel kazıklarında çürüme
0,0%
yüksek senaryo, daha kurak yazlar
2050'de düzensiz temel oturması
1,0%
yüzeysel temelli, risk altındaki konutlar

Kaynak: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): uydu ölçümlerine dayalı zemin çökmesi (Bodemdalingskaart), mahalle bazında temel hasarı riski (Deltares/KCAF, ahşap kazıklı veya yüzeysel temelli olup risk taşıyan konutların oranı). Mahalle ortalamasıdır; tek bir konuta ilişkin değerlendirme niteliği taşımaz.

Gelir ve istihdam

Hanelerin medyan net serveti
€ 266.500
İstihdam oranı
77%
15–74 yaş arası nüfusta
Kendi hesabına çalışanlar
14%
çalışan nüfus içindeki payı
En yüksek gelirli %20'lik kesim
13,5%
kişilerin oranı (ülke genelinde %20)