Semt Schoot

Cranendonck belediyesine bağlı semt · Noord-Brabant

  • 963 konut
  • 2.160 kişi
  • ort. yapım yılı 1972
  • ort. WOZ değeri € 322.000

Schoot bölgesinde yaşam: Cranendonck belediyesi sınırları içinde yer alan bu semt, 963 konut, 2.160 kişi ve 970 hane barındırıyor. Schoot bölgesindeki konutlar ağırlıklı olarak müstakil ev (29%) ve ara sıra ev (23%) tipinde, çoğunlukla 1970-1989 döneminde inşa edilmiş (%41) ve 67% sahibinin oturduğu konut ve 33% kiralık konuttan oluşuyor. Ortalama WOZ değeri € 322.000. Kayıtlı enerji etiketi bulunan konutlarda A veya B etiketi oranı %38; en yaygın enerji etiketi C. Leefbaarometer verilerine göre yaşanabilirlik düzeyi yeterli, ortalama gürültü seviyesi 46 dB (sessiz) ve polis, her 1.000 kişi başına 24,1 suç kaydetti (ülke genelinde 45,3). Bir süpermarkete ortalama uzaklık 600 m, bir ilkokula uzaklık 500 m ve çocuklu hanelerin oranı %32. Huisleon'da Schoot bölgesindeki her konutun tahmini değer aralığını, enerji etiketini, aylık konut giderlerini ve yaşam çevresini inceleyebilir, güncel satılık ve kiralık ilanlarını görebilirsiniz.

Harita

Sınırlar, CBS 2024 semt ve mahalle haritasına göredir. Konutları tek tek görmek için yakınlaştırın; ayrıntılar için bir konuta tıklayın. Konut haritasında aç

Schoot bölgesindeki konutlar

Konutlar
963
konut olarak kayıtlı adresler (BAG)
Ortalama yapım yılı
1972
Ortalama kullanım alanı
139 m²
Konut stoku (CBS)
992
2025

Konut tipi

  • Müstakil ev 29% 283
  • Ara sıra ev 23% 221
  • Köşe sıra ev 20% 195
  • İkiz ev 20% 195
  • Daire 7% 69

Enerji etiketi

  • A veya daha iyi 22% 208
  • B 14% 135
  • C 26% 254
  • D 12% 119
  • E 4% 36
  • F 7% 64
  • G 9% 86
  • Etiket yok 6% 61

Yapım dönemi

  • 1945 öncesi 13% 126
  • 1945–1969 24% 230
  • 1970–1989 41% 396
  • 1990–2009 13% 129
  • 2010 ve sonrası 8% 79
  • Bilinmiyor 0% 3

Nüfus

Nüfus
2.160
1 Ocak 2025
Haneler
970
ortalama 2,2 kişi
Tek kişilik haneler
31%
Hollanda: 40%
Çocuklu haneler
32%
Hollanda: 32%
Nüfus yoğunluğu
564
km² başına kişi
Alan
3,8 km²
Hollanda dışında doğanlar
12%
Hollanda: 16%
Yoksulluk içinde yaşayanlar
2%
Hollanda: 3%
Sosyal yardım ödemeleri
19
1.000 kişi başına · Hollanda: 22
İstihdam oranı
68%
Hollanda: 72%
Süresiz sözleşmeli çalışanlar
61%
Hollanda: 56%

Yaş dağılımı

  • 0–15 yaş 13% 285
  • 15–25 yaş 10% 225
  • 25–45 yaş 23% 495
  • 45–65 yaş 27% 575
  • 65 yaş ve üzeri 27% 575

Köken

  • Nederland 77% 1.660
  • Avrupa (Hollanda hariç) 15% 320
  • Avrupa dışı 8% 165

Eğitim düzeyi (15–75 yaş)

  • İlköğretim, vmbo, mbo 1 36% 590
  • Havo, vwo, mbo 2–4 44% 710
  • Yüksekokul, üniversite 20% 320

Kaynak: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Köken, CBS sınıflandırmasına göredir (kişinin veya ebeveynlerinin doğum ülkesi); eğitim düzeyi 15–75 yaş arasındakiler içindir; gelir, hanenin büyüklüğü ve bileşimine göre standartlaştırılmıştır; CBS, sayının düşük olduğu gruplara ait verileri yayımlamaz.

Konut ve değer

Ortalama WOZ değeri
€ 322.000
CBS 2024
Ev sahibinin oturduğu konutlar
67%
Kiralık konutlar
33%
24% sosyal konut kuruluşlarına ait
Tek ailelik konutlar
93%
7% apartman dairesi
Son 10 yılda inşa edilenler
8%
Boş konutlar
4%
Yıl içinde inşa edilen yeni konutlar
0
teslim edilen konutlar

WOZ değeri, bölgedeki tüm konutların ortalamasıdır (değerleme tarihi bir önceki yılın 1 Ocak günüdür); belirli bir konutun piyasa değeri değildir.

Enerji

Ort. elektrik tüketimi
2.950 kWh
konut başına yıllık
Şebekeye verilen ort. elektrik
1.480 kWh
konut başına güneş enerjisinden üretilen elektrik
Ort. doğal gaz tüketimi
930 m³
konut başına yıllık
Güneş panelleri olan konutlar
57%
Doğal gazsız
5%
Ağırlıklı olarak elektrikle ısıtılan
10%

Tüketim, bölgedeki bağlantısı olan tüm konutların ortalamasıdır (CBS); enerji etiketi dağılımı için "Konutlar" bölümüne bakın.

Çevredeki olanaklar ve ulaşım

Büyük süpermarket
600 m
ort. mesafe
Aile hekimi muayenehanesi
2,0 km
ort. mesafe
İlkokul
500 m
ort. mesafe
Kreş
500 m
ort. mesafe
3 km içindeki okullar
4
Kentleşme düzeyi
Kentleşmemiş
km² başına 384 adres
Hane başına otomobil sayısı
1,2
1.197 binek otomobil
İş yerleri
255
bunların 50 kadarı ticaret, konaklama ve yeme içme sektöründe

Bölgede yaşayan tüm kişiler için ortalama kara yolu mesafeleri (CBS).

Okullar

semt Schoot bölgesindeki 1 okulun öğrenci sayıları ve Inspectie van het Onderwijs değerlendirmeleri.

Cranendonck belediyesindeki tüm okullar

DUO açık eğitim verileri ve Inspectie van het Onderwijs; okul, yerleşkesinin adresine göre mahalleyle eşleştirilmiştir.

Yaşam çevresi: gürültü, su, hava, ışık ve yeşil alanlar

Ortalama gürültü düzeyi (Lden)
46 dB
belediye genelinde 49 dB
Kara yolu trafiği gürültüsü 55 dB'yi aşan konutlar
8%
15% belediyesi
Tren trafiği gürültüsü 55 dB'yi aşan konutlar
0%
0% belediyesi
Hava trafiği gürültüsü 48 dB'yi aşan konutlar
0%
0% belediyesi
Rüzgâr türbini gürültüsü 40 dB'yi aşan konutlar
0%
Gece kara yolu trafiği gürültüsü 50 dB'nin üzerinde
1%
4% belediyesi

963 konutun gürültü düzeyi

  • 45 dB'ye kadar: çok sessiz 56% 544
  • 46–50 dB: sessiz 21% 205
  • 51–55 dB: kabul edilebilir 17% 164
  • 56–60 dB: orta düzeyde gürültülü 5% 46
  • 61–65 dB: gürültülü 0% 4

Sel

Sel riski altındaki konutlar
0%
0% belediyesi
Bunlardan su derinliği 0,5 m'yi aşanlar
0%
Bunlardan su derinliği 2 m'yi aşanlar
0%
En yüksek su derinliği
yok

Hava, ışık ve yeşil alanlar

NO₂
7,6 µg/m³
WHO'nun önerdiği sınırın (10) 0% üzerinde
PM2,5
8,1 µg/m³
WHO'nun önerdiği sınırın (5) 100% üzerinde
PM10
13,5 µg/m³
WHO'nun önerdiği sınırın (15) 0% üzerinde
Gece ışık düzeyi
Karanlık
belediye genelinde: loş
500 m içindeki yeşil alanlar
63%
belediye genelinde %57

Gürültü: RIVM gürültü haritaları (kara yolu ve demir yolu 2020, hava trafiği 2022, rüzgâr türbinleri 2024); her adreste örneklenen, 10 m çözünürlükte yıllık ortalama Lden değerleri. Sel: LIWO (Rijkswaterstaat), maksimum su derinliği haritası; derinlik, sel olasılığı hakkında bilgi vermez. Hava: RIVM, 25 m çözünürlükte yıllık ortalama kirletici konsantrasyonları. Işık: RIVM ışık yayılımı haritası 2023. Yeşil alanlar: RIVM yeşil alan haritası 2022, 500 m içindeki yeşil alan oranı. Yukarıdaki haritada gürültü katmanını açın.

İklim ve güvenlik

Sıcak bir günde hissedilen sıcaklık
46–48 °C
aşırı ısı stresi
Aşırı ısı stresine maruz kalan konutlar (41 °C ve üzeri)
99%
96% belediyesi
Isı adası etkisi
0,2–0,4 °C
ortalama olarak kırsal alanlardan daha sıcak
En fazla 300 m mesafede serin bir alan bulunan konutlar
94%
74% belediyesi
2050'de yer altı suyundan kaynaklanan su baskını olasılığı daha yüksek olan konutlar
96%
96% belediyesi
Yanından yağmur suyu akış güzergâhı geçen konutlar
10%
6% belediyesi
Yüksek gerilim hattının manyetik alan bölgesindeki konutlar
0%
0% belediyesi
Bir rüzgâr türbinine en fazla 1 km uzaklıktaki konutlar
0%
0% belediyesi

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): 2022 yılına ait hissedilen sıcaklık ve ısı adası verileri, serin alanlar, konuma bağlı sel olasılığı (en az 20 cm su), su altında kalmayan katlar, 2050'de yer altı suyundan kaynaklanan su baskını olasılığı (yüksek senaryo), saatte 70 mm yağışta su akış yolları; her konut için örnekleme yapılmıştır. Yüksek gerilim: hesaplama mesafeleriyle birlikte RIVM Netkaart. Rüzgâr türbinleri: RIVM. Yukarıdaki haritada ısı katmanını açın.

Güvenlik

1.000 kişi başına suç sayısı
24
eyl 2025 – ağu 2026
Kayda geçen suçlar
52
önceki yıla göre %+2
1.000 konut başına evden hırsızlık sayısı
2,1
2 evden hırsızlık vakası
Belediye
38
1.000 kişi başına
Nederland
45
1.000 kişi başına

Suç türleri (son 12 ay)

  • Vernieling 17% 9
  • Fietsdiefstal 8% 4
  • Winkeldiefstal 6% 3
  • Woninginbraak 4% 2
  • Diefstal uit auto 4% 2
  • Bedreiging 4% 2
  • Inbraak schuur/garage 2% 1
  • Openlijk geweld 2% 1

Yıllara göre

  1. 682021
  2. 652022
  3. 762023
  4. 542024
  5. 532025

Kaynak: polis, bölgelere göre kayda geçen suçlar (CBS/polis açık verileri, aylık rakamlar). 1.000 kişi başına değerler, bölgenin nüfusu esas alınarak hesaplanır; her suç ihbar edilmez.

Yaşanabilirlik

Yeterli Leefbaarometer 2024

çok yetersizmükemmel

Yaşanabilirlik
Yeterli
9 sınıf içinde 5. sınıf, 2024 ölçümü
Puan
3,99
ülke ortalamasına göre −0,11
Önceki ölçümden bu yana
−0,04
2022 ölçümü: Yeterli düzeyin üzerinde
Belediye
Yeterli düzeyin üzerinde
puan: 4,05

Beş boyutta ülke ortalamasından sapma

  • Fiziksel çevre yeşil alanlar, su alanları, yapılaşma, gürültü +0,00 yeterli
  • Konut stoku tür, yapım yılı, mülkiyet +0,04 yeterli
  • Çevredeki olanaklar mağazalar, okullar, sağlık hizmetleri, toplu taşıma −0,17 oldukça yetersiz
  • Sosyal bağlar nüfus yapısı, taşınmalar +0,03 yeterli
  • Rahatsızlık veren olaylar ve güvensizlik suç ve çevreyi rahatsız eden davranışlar −0,01 yeterli

Kaynak: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Yüzü aşkın özelliğe dayalı bu tahmin iki yılda bir yapılır. Puan, bölge sakinlerinin yaşanabilirliğe ilişkin ortalama değerlendirmesini yansıtır. Negatif değer = ülke ortalamasının altında.

Gelir ve istihdam

Hanelerin medyan net serveti
€ 184.800
İstihdam oranı
68%
15–74 yaş arası nüfusta
Kendi hesabına çalışanlar
16%
çalışan nüfus içindeki payı
En yüksek gelirli %20'lik kesim
13,2%
kişilerin oranı (ülke genelinde %20)

Schoot mahalleleri 3