Het Talud 1

4191 LJ Geldermalsen · Verspreide huizen Westzijde, West Betuwe

  • Dům v dvojdomku
  • Rok výstavby 2020
  • 185 m² obytné plochy
  • 319 m² pozemku
  • A energetický štítek
Porovnat
AI asistent

Zeptejte se na nemovitost: Het Talud 1

Zeptejte se na nemovitost, lokalitu, hodnotu nebo náklady. Asistent odpovídá na základě údajů z této stránky a v případě potřeby vyhledá aktuální informace.

Odpovědi jsou orientační a nepředstavují odbornou radu. Konverzace se ukládají za účelem zlepšování asistenta.

Ve zkratce

Na adrese Het Talud 1 v obci Geldermalsen se nachází dům v dvojdomku z roku 2020 s obytnou plochou 185 m² a energetickým štítkem A v lokalitě Verspreide huizen Westzijde (obec West Betuwe). Orientační tržní hodnota je € 720.000 až € 942.000. Prostředí v okolí bydliště: hluk 52 dB (mírně rušné), kvalita ovzduší nad doporučenou hodnotou WHO, 56 % zeleně v okruhu 500 m, při povodni hloubka vody až 2,1 m. Letecký provoz: přibližný denní počet letadel ve výšce pod 3 000 m v okruhu 2 km je 4. Kvalita života v lokalitě: dobrá.

Všechny údaje na této stránce pocházejí z veřejných registrů a map a jsou zdarma. Pokud byste je shromažďovali sami, zabralo by vám to u každé nemovitosti hodiny. Zde je máte pohromadě za sekundu. V každé části najdete vysvětlení, co uvedené údaje znamenají pro bydlení na této adrese.

Poloha

Poloha podle BAG (51.88414, 5.27372). Otevřít v OpenStreetMap

Orientační odhad hodnoty

Orientační tržní hodnota této nemovitosti € 720.000 – € 942.000 střední hodnota € 831.000 · cenová úroveň září 2026 € 4.491 za m² · 185 m²

Trh

  • +4,4% prodejní ceny Gelderland za rok (cenový index CBS, září 2026)
  • € 521.134 průměrná prodejní cena v obci West Betuwe v roce 2025 (CBS/Kadaster)
  • € 547.000 průměrná daňová hodnota WOZ – lokalita Verspreide huizen Westzijde (CBS 2024)

Jak se orientační odhad počítá

ZdrojVýchozí hodnotaPřepočet na současnou cenovou úroveňVáha
Srovnatelné nemovitosti v okruhu 28: 330
medián daňové hodnoty WOZ za m², upravený podle indexu
€ 4.115/m² € 761.275 67%
Počet nabídkových cen srovnatelných nemovitostí: 3
medián nabídkové ceny za m², upravený podle indexu
€ 5.380/m² € 995.300 20%
Průměr (lokalita: Verspreide huizen Westzijde)
CBS WOZ 2024 (€ 547.000) / prům. 137 m²
€ 3.993/m² € 932.146
+26,2 % od 2023 K1
13%

Podobné nemovitosti v okolí (nalezeno: 30)

Srovnatelné nemovitosti

Prohlédněte si srovnatelné nemovitosti v lokalitě, z nichž vychází orientační odhad hodnoty, včetně ceny za m² a vzdálenosti.

Zdarma s účtem. Platební údaje nejsou potřeba.

Vytvořit účet zdarma Přihlásit se

Způsob výpočtu: Údaje z každého zdroje se přepočítávají z cenové úrovně k příslušnému rozhodnému datu na současnou cenovou úroveň pomocí cenového indexu CBS pro prodej stávajících nemovitostí (podle provincie, pro Amsterdam, Rotterdam, Den Haag a Utrecht podle města; za poslední měsíce pomocí celostátního měsíčního indexu). Střední hodnota je váženým průměrem; rozpětí vychází z rozdílů mezi zdroji (nejméně 5 %). Stav nemovitosti, poloha v rámci ulice, dlouhodobý pronájem pozemku ani další specifika nemovitosti nejsou zohledněny. Nejedná se o odborný odhad ceny.

Nájem, nebo koupě?

Pronájem srovnatelné nemovitosti

V okolí je příliš málo srovnatelných nájemních nemovitostí pro orientační odhad nájemného.

Koupě této nemovitosti

€ 3.910 měsíčně

Anuitní hypotéka ve výši € 831.000 (střední hodnota) s úrokovou sazbou 3,9 % a splatností 30 let, na celou kupní cenu: v prvním měsíci € 2.680 na úrocích a € 1.230 na splátce jistiny. Bez zohlednění nákladů na údržbu, daní a daňového odpočtu úroků.

Co se vyplatí víc?

Pro srovnání je potřeba orientační odhad nájemného i orientační odhad hodnoty.

V části Měsíční náklady na bydlení si můžete výpočet upravit podle výše vlastních prostředků, úrokové sazby a nájemného.

Základní údaje

Typ nemovitosti
Dům v dvojdomku
Účel užívání
Bydlení
Rok výstavby
2020
Obytná plocha
185 m²
Plocha budovy
103 m²
Plocha pozemku
319 m²
Energetický štítek
A (5 říjen 2020)
Stav jednotky v registru
V užívání
Stav budovy v registru
V užívání
Identifikátor adresního místa v BAG
0236200000024985
Identifikátor jednotky v BAG
0236010000025005
Identifikátor budovy v BAG
0236100000024888
Zdroj a metodika

Basisregistratie Adressen en Gebouwen (Kadaster) a registr energetických štítků. Plocha pozemku je celková výměra podle katastru; u bytů jde o celý pozemek, na kterém budova stojí.

Pozemek, půda a využití území

Problémy se základy se v této lokalitě vyskytují jen zřídka. Podloží je zde stabilní.

Plocha pozemku (BAG)
319 m²
Riziko poškození základů – Verspreide huizen Westzijde
U 1,2 % nemovitostí hrozí hniloba dřevěných základových pilot (nízké) 2050, scénář s vysokými dopady: 1,2 %, nerovnoměrné sedání 0,2 %; obec West Betuwe: 1,3 % — Klimaateffectatlas (Deltares/KCAF)
Pokles půdy – Verspreide huizen Westzijde
−0,8 mm ročně v mělkých vrstvách −0,1 mm; obec West Betuwe −0,9 mm
Kadaster, nadmořská výška, využití dle územního plánu, půda
načítání…
Zdroj a metodika

Pozemek: Kadaster (BRK, přes PDOK; hranice pozemku je vyznačena na mapě výše). Nadmořská výška: Actueel Hoogtebestand Nederland. Využití území: ruimtelijkeplannen.nl (územní plány do 1. 1. 2024; novější pravidla jsou uvedena v aktuálním plánu obce pro území a životní prostředí). Půda a základy: Klimaateffectatlas (CC BY 4.0) a RVO/KCAF. Údaje jsou orientační, nejde o stavebnětechnické ani právní poradenství.

Slunce a stín

Jak jsou fasády, zahrada a střecha orientované vůči slunci a kolik stínu vrhají okolní budovy? Výpočet vychází z polohy slunce a výšek budov podle 3D BAG.

Fasády, zahrada, střecha a denní světlo
probíhá výpočet…
Dráha slunce nad nemovitostí (místní čas): v létě vysoko, v zimě nízko. Střed = přímo nad hlavou, okraj = obzor. Zelený bod = orientace zahrady.

tato nemovitost stíny budov pozemku směr ke slunci

Budovy a výšky: 3D BAG (TU Delft, CC BY 4.0; výška střechy = 70. percentil výšky nad úrovní terénu u této nemovitosti, z dat AHN). Pozemek: Kadaster (BRK). Poloha slunce: algoritmus NOAA, místní čas. Letecký snímek: PDOK, Beeldmateriaal Nederland (CC BY 4.0). Orientační výpočet: nezohledňuje stromy, ploty, vikýře ani reliéf terénu.

Energie a teplo

Energeticky úsporná nemovitost: nízké náklady na energie, příjemné vnitřní prostředí a výhodnější hypoteční podmínky u řady bank. Další úsporná opatření už mnoho nepřinesou.

Energetický štítek

A registrovaný energetický štítek (energetický index)

Datum prohlídky
5 říjen 2020
Energetický štítek A nebo lepší v oblasti Verspreide huizen Westzijde
77% nemovitostí

Vypracován podle metodiky platné před rokem 2021; od roku 2021 platí NTA 8800.

Spotřeba a náklady

€ 180 měsíčně při průměrné spotřebě

Zemní plyn
470 m³ za rok; lokalitě 840
Elektřina
4.560 kWh za rok; lokalitě 3.130
Roční náklady
€ 2.160 plyn € 653, elektřina € 1.184, stálé poplatky € 324
Průměrná nemovitost v oblasti Verspreide huizen Westzijde
€ 2.303 za rok
Solární panely
91% srovnatelných nemovitostí; lokalitě 89%
Zdroj a metodika

Průměrné dodávky pro nemovitosti stejného typu a velikosti ze stejného období výstavby (CBS 2025, po korekci na venkovní teplotu) při průměrných spotřebitelských cenách z období září 2026 (CBS: 1,39 za m³ a 0,26 za kWh včetně daní, se stálými poplatky a slevou na energetické dani). Skutečná spotřeba závisí na obyvatelích a technickém vybavení.

Přechod na udržitelné vytápění a dotace

Vytápění v oblasti Verspreide huizen Westzijde
94 % kotel ústředního vytápění, 2% elektrické vytápění 2022
Geotermální potenciál
30-50%kans >5MWth Souvrství Slochteren, WarmteAtlas
Teplárenská síť
v této lokalitě není teplárenská síť ani známý plán na její vybudování

ISDE 2026 (500 milionů €): dotace na izolaci, tepelné čerpadlo (včetně hybridního), solární ohřev vody, větrání a připojení k teplárenské síti (pevná částka 3 775 €); na tepelná čerpadla přibližně od 500 € do více než 13 000 € podle typu a výkonu. Žádosti se podávají u RVO po instalaci. ISDE u RVO · Energiesubsidiewijzer (včetně obecních dotačních programů)

Energetické štítky v oblasti Verspreide huizen Westzijde

  • A nebo lepší 77% 161
  • B 0% 1
  • C 3% 7
  • D 2% 5
  • E 0% 1
  • F 4% 8
  • G 9% 19
  • Bez štítku 3% 6
Zdroj a metodika

Energetický štítek a rozložení tříd štítků z EP-Online (RVO) prostřednictvím naší databáze; profily spotřeby CBS 85140NED (CC BY 4.0); sazby CBS 85592NED; spotřeba v lokalitě CBS Kerncijfers; sítě dálkového vytápění, plány, pilotní projekty a skladba způsobů vytápění WarmteAtlas (RVO, na úrovni lokalit; plány přiřazeny lokalitám, jejichž střed leží v řešeném území); ISDE: RVO. Orientační údaje, nikoli energetické poradenství.

Měsíční náklady na bydlení: koupě nebo pronájem

Zadejte vlastní kupní cenu, nájemné a další předpoklady. Všechny částky lze upravit; výsledek je orientační.

Vlastní prostředky 10% Úspory nebo vlastní kapitál ve stávající nemovitosti, tedy prostředky, které si nepůjčujete.
Způsob splácení hypotéky
Splátka hypotéky (před daňovým odpočtem) —
z toho splátka jistiny (zůstává součástí vašeho majetku)
Pravidelné náklady —
Celkem měsíčně —
Pravidelné měsíční výdaje (průměrné hodnoty, upravte podle potřeby)
Obec West Betuwe, 2026: OZB ve výši 0,0936 % z daňové hodnoty WOZ (daňová hodnota WOZ není známa, výpočet vychází z orientačního odhadu hodnoty € 831.000, tedy € 778 ročně), poplatek za odpad € 417 a poplatek za kanalizaci € 542 ročně pro vícečlennou domácnost (COELO).
Waterschap Rivierenland, 2026: poplatek pro obyvatele € 147, poplatek za čištění odpadních vod € 229 (tři jednotky znečištění) a poplatek za vodní hospodářství ve výši 0,0378 % z daňové hodnoty WOZ (€ 314) ročně (CBS).
Vyžadováno u hypotéky; průměrné pojistné.
Finanční rezerva; obvykle 1 % hodnoty nemovitosti ročně.
470 m³ plynu a 4.560 kWh ročně (průměr CBS pro nemovitosti stejného typu a velikosti ze stejného období výstavby) při sazbách z září 2026.
Pouze u bytů.
Běžný balíček služeb.

Koupit, nebo bydlet v nájmu?

PoložkaKoupěPronájem
Celkem měsíčně——
Z toho splátka jistiny (tvorba vlastního majetku)——
Náklady na bydlení bez splátky jistiny——
Splacená jistina po 10 letech——

Bez zohlednění vývoje hodnoty nemovitosti, daňového odpočtu úroků z hypotéky, paušálního zdanitelného příjmu z vlastního bydlení, příspěvku na nájemné či zvyšování nájemného. Jde o orientační výpočet, nikoli o poradenství.

Kolik stojí koupě této nemovitosti?

Jednorázové náklady nad rámec kupní ceny: daň, notář, odborný odhad ceny, poradenství a technická prohlídka. Od roku 2018 si můžete půjčit nejvýše částku odpovídající hodnotě nemovitosti, tyto náklady proto hradíte z vlastních prostředků.

Náklady kupujícího celkem—
V procentech z kupní ceny—
Z toho daňově odečitatelné (jednorázově)—
Potřebné vlastní prostředky náklady plus část kupní ceny, kterou nefinancujete úvěrem—
Položky nákladů (orientační částky pro rok 2026, můžete je upravit)
2 % z kupní ceny u nemovitosti, kterou budete sami obývat.
Včetně zápisu do Kadaster a poplatků za prověření; sazby se u jednotlivých notářů liší. Nelze daňově odečíst.
Pouze při financování hypotékou; včetně zápisu do Kadaster. Lze daňově odečíst.
Poskytovatel hypotéky vyžaduje ověřený posudek s odborným odhadem ceny. Lze daňově odečíst.
Obvykle 2 000 až 3 500 € podle poradce a situace. Lze daňově odečíst.
Kupní cena přesahuje limit NHG € 470.000 (2026): NHG nelze využít.
Tato nemovitost je z roku 2020; u novějších nemovitostí je prohlídka potřeba méně často, ale poskytne vám jistotu. Nelze daňově odečíst.
Obvykle 1 až 1,5 % z kupní ceny nebo pevná sazba. Nelze daňově odečíst.
Pokud jistotu ve výši 10 % nesložíte sami: přibližně 1 % z této částky. Nelze daňově odečíst.
Stěhovací firma, podlahy, záclony a drobné úpravy; velmi individuální.

Orientační částky podle obvyklých sazeb; vyžádejte si nabídky od notáře, odhadce a poradce. Odčitatelné náklady můžete jednorázově uplatnit v přiznání k dani z příjmů za rok koupě. Nejde o finanční poradenství.

Užitečné nástroje

Proměna interiéru pomocí AI

Nahrajte fotografii místnosti, vyberte styl a do půl minuty uvidíte, jak by mohla vypadat. Samotná místnost zůstane stejná, změní se pouze její zařízení.

Tento nástroj je určen přihlášeným návštěvníkům. Účet si můžete vytvořit zdarma.

Přihlásit se

Lokalita, čtvrť a obec

Obec

West Betuwe

Nemovitosti
21.333
Počet obyvatel
53.253
Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 435.000
Nemovitosti obývané vlastníky
72%
Prům. rok výstavby
1972
Nejčastější typ
Samostatně stojící dům (31%)
Podrobné informace: West Betuwe →

Kdo žije v lokalitě?

Kdo žije v lokalitě?

Porovnejte údaje CBS za lokalitu, čtvrť a obec s celostátními údaji: původ obyvatel, vzdělání, příjmy, sociální dávky a zaměstnanost.

Zdarma s účtem. Platební údaje nejsou potřeba.

Vytvořit účet zdarma Přihlásit se

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Na nákup budete potřebovat auto nebo vás čeká delší jízda na kole. K základní škole pohodlně dojedete na kole. Zastávka veřejné dopravy je hned za rohem. Venkovské prostředí: klid a prostor, ale občanská vybavenost je dál.

Velký supermarket
1,8 km
průměrná vzdálenost v lokalitě
Ordinace praktického lékaře
1,6 km
průměrná vzdálenost v lokalitě
Základní škola
1,0 km
průměrná vzdálenost v lokalitě
Zařízení denní péče o děti
1,7 km
průměrná vzdálenost v lokalitě
Nejbližší základní škola
440 m
Rehobothschool
Nejbližší zastávka veřejné dopravy
230 m
Geldermalsen · trein, bus · 10 vertrekken per uur overdag
Nejbližší dobíjecí bod
100 m
1 De Terp - Eneco
Nejbližší zařízení péče o děti
770 m
BSO IKC BinnensteBuiten
Nejbližší vysílač
390 m
Zendmast 3G, 4G, 5G · 3 antennes · 38,6 m hoog · veilige afstand 35,4 m
Školy do 3 km
4
Míra urbanizace
Nízká míra urbanizace
582 adres na km²
Zdroj a metodika

Vzdálenosti po silnici jsou průměrem pro všechny obyvatele lokality (CBS). Vzdálenosti ke škole (DUO), zastávce veřejné dopravy (OVapi/GTFS, odjezdy v pracovní den), vysílači (Antenneregister), dobíjecímu bodu a zařízení péče o děti se měří vzdušnou čarou od této adresy a pocházejí z naší vlastní databáze.

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Hluk

52 dB Mírně rušné

do 45 dB – velmi klidné prostředínad 70 dB extrémní hluk

Silniční doprava
40 dB
Železniční doprava
51 dB
Letecký provoz
žádný
Větrné turbíny
žádný
Silniční doprava, v noci
30 dB
Železniční doprava, v noci
42 dB

V oblasti „lokalita Verspreide huizen Westzijde“ má 56% nemovitostí vyšší hlukovou zátěž než nemovitost na této adrese; průměr v této oblasti je 57 dB.

Přijatelné: slyšitelná doprava jako na průjezdné ulici v obytné zástavbě. Uvnitř se zavřenými okny ji téměř nevnímáte; venku lze příjemně posedět, úplné ticho tu ale není nikdy. Hlavním zdrojem je železniční doprava (51 dB).

Zdroj a metodika

Lden: průměrná roční hluková zátěž v průběhu dne, večera a noci (hlukové mapy RIVM 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024, rastr 10 m). Jde o hrubý orientační údaj, nikoli o měření na fasádě. WHO doporučuje pro silniční dopravu nejvýše 53 dB a pro letecký provoz 45 dB.

Povodeň

2,10 m Velké

Pokud tuto oblast zasáhne povodeň, může zde voda podle mapy maximální hloubky zaplavení dosáhnout výšky až 2,10 m.

Nemovitosti v oblasti Verspreide huizen Westzijde, které mohou být zaplaveny
99%
Z toho s hloubkou zaplavení nad 0,5 m
98%
Maximální hloubka v lokalitě
5,02 m

Vysoké: při povodni je celé přízemí pod vodou a nemovitost je dočasně neobyvatelná. V těchto oblastech se doporučuje evakuace; zohledněte to při výběru nemovitosti i pojištění. Pravděpodobnost povodně je střední (1 ku 30 až 1 ku 300 ročně): hloubka vody ukazuje, co se při ní stane, pravděpodobnost pak, jak často může nastat.

Zdroj a metodika

LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky vody při povodni, rastr 25 m; pravděpodobnost povodně: Klimaateffectatlas. Hloubka nic nevypovídá o pravděpodobnosti povodně; hráze a protipovodňové zábrany jsou navrženy s ohledem na tuto pravděpodobnost.

Kvalita ovzduší

  • NO₂ 11,2 µg/m³ nad doporučenou hodnotou WHO
  • PM2,5 8,9 µg/m³ nad doporučenou hodnotou WHO
  • PM10 14,8 µg/m³ v mezích doporučení WHO

Znečištěné ovzduší: překračuje evropské limity pro rok 2030, obvykle kvůli blízké rušné silnici, průmyslu nebo intenzivnímu chovu hospodářských zvířat. Pro lidi s dýchacími potížemi a malé děti je to důležitý faktor; pomáhá větrat na klidnější straně domu.

Průměr za Verspreide huizen Westzijde: NO₂ 11,4, PM2,5 8,9 µg/m³.

Zdroj a metodika

Průměrné roční koncentrace v rozlišení 25 m (RIVM, nejnovější mapa). Ryska v ukazateli: doporučená hodnota WHO (NO₂ 10, PM2,5 5, PM10 15 µg/m³); barva vyjadřuje porovnání s doporučením WHO a limitem EU pro rok 2030.

Světlo v noci

Osvětlené

tmavelmi silné osvětlení

Průměr v oblasti Verspreide huizen Westzijde: osvětlené.

Osvětlené: běžná úroveň osvětlení ve městě nebo v centru obce. V ložnicích s okny do ulice se hodí zatemňovací závěsy.

Zdroj a metodika

Umělé světlo vyzařované vzhůru, měřené družicemi (mapa světelných emisí RIVM 2023, rastr 375 m), hodnocené ve srovnání se všemi nemovitostmi v Nizozemsku: tmavé oblasti patří k nejtmavším 20 %, velmi světlé k nejsvětlejším 10 %.

Zeleň v lokalitě

56% zeleň do 500 m

Průměr v oblasti Verspreide huizen Westzijde: 57%.

Množství zeleně odpovídá průměru nizozemských obytných lokalit: střídají se zde zahrady, veřejná zeleň a zpevněné plochy. Park nebo menší zelená plocha v dosahu několika minut chůze jsou za teplých dnů velkou výhodou.

Zdroj a metodika

Podíl zeleně (trávy, keřů a stromů) ve čtverci o straně 500 m kolem této adresy (mapa zeleně RIVM 2022). Polovina nemovitostí v Nizozemsku má v okruhu 500 m více než 52 % zeleně; každá desátá méně než 32 %.

Zóna jaderné bezpečnosti: Kerncentrale Doel (B) ve vzdálenosti 94 km (zóna do 100 km: jódová profylaxe pro osoby do 18 let a těhotné ženy). Zóny ochranných opatření podle Národního krizového plánu pro radiační mimořádné události.

Letecký provoz nad touto adresou

Letecký provoz nad touto adresou

Zjistěte, kolik letadel zde denně přelétá, v jaké výšce, v jakou dobu a se kterými letišti tyto lety souvisejí.

Zdarma s účtem. Platební údaje nejsou potřeba.

Vytvořit účet zdarma Přihlásit se

Klima a bezpečnost

I za horkých dnů zůstává tepelná zátěž v okolí domu mírná; večer se okolí poměrně dobře ochlazuje.

Horko

49–50 °C extrémní tepelná zátěž

Pocitová teplota za horkého letního dne (2022), ve vzdálenosti 1 m od domu.

Efekt tepelného ostrova
0,6–0,8 °C tepleji než v nezastavěném okolí
Teplé noci (20 °C a více)
8–14 nocí za rok
Vzdálenost k místu, kde se lze ochladit
0–200 m
Průměr v oblasti Verspreide huizen Westzijde
46 °C pocitová teplota

Voda

Střední pravděpodobnost povodně

Pravděpodobnost zaplavení do výšky alespoň 20 cm při protržení hráze nebo vysokém stavu vody: 1 ku 30 až 1 ku 300 ročně. Maximální hloubka vody při zaplavení: 2,10 m.

Dešťová voda při přívalovém dešti (70 mm za hodinu)
voda neodtéká bezprostředně podél domu
Problémy s vysokou hladinou podzemní vody v roce 2050
Velmi velký nárůst
Nezaplavené podlaží v oblasti Verspreide huizen Westzijde
52% nemovitostí při nejzávažnější povodni
Nemovitosti se střední nebo vysokou pravděpodobností v oblasti Verspreide huizen Westzijde
76%

Bezpečnostní rizika v okolí

Vedení vysokého napětí
žádné do 2 km
Větrná turbína
3,5 km Windturbine 4,2 MW, ashoogte 140 m · rotor 136 m · zde přibližně 22 dB
Hluk větrných turbín na této adrese
cca 22 dB neslyšitelné; odhad podle výkonu a vzdálenosti nejbližší turbíny, mimo pokrytí mapy RIVM
Rizikové činnosti do 1 km
Buisleiding, industrie, vervoer gevaarlijke stoffen

V oblasti Verspreide huizen Westzijde se 0% nemovitostí nachází v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí a 0% do 1 km od větrné turbíny.

Zdroj a metodika

Horko, voda a podzemní voda: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0; pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, pravděpodobnost povodně a hloubka vody podle celostátních povodňových scénářů, pravděpodobnost problémů s podzemní vodou v roce 2050 podle scénáře s vysokými hodnotami, odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu). Vysoké napětí: RIVM Netkaart s vypočtenými vzdálenostmi (pásmo magnetického pole); větrné turbíny: RIVM; rizikové činnosti: Register Externe Veiligheidsrisico's prostřednictvím RIVM Atlas Leefomgeving (činnosti s pásmem možného ohrožení do 1 km). Orientační údaje založené na mapách, nikoli na měřeních.

Bezpečnost a kvalita života

Kvalita života — lokalita Verspreide huizen Westzijde

Dobrá Leefbaarometer 2024, třída 7 z 9

  • Fyzické prostředí: dostatečná
  • Nemovitosti: více než dostatečná
  • Občanská vybavenost: nedostatečná
  • Sociální soudržnost: více než dostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti: dobrá

Leefbaarometer 3.0 (BZK): odhad kvality života v devíti třídách, s hodnocením pěti oblastí ve srovnání s celostátním průměrem. Více o této lokalitě

Trestné činy — lokalita Verspreide huizen Westzijde

140 na 1 000 obyvatel ročně +19% oproti předchozímu roku

Evidováno: září 2025 – srp 2026
80
Čtvrť Geldermalsen
39 na 1 000
Obec West Betuwe
26 na 1 000
Nederland
45 na 1 000
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
0,0 0 vloupání

Nejčastější typ

Fietsdiefstal
35
Autodiefstal
4
Mishandeling
4
Vernieling
3
  1. 952021
  2. 782022
  3. 692023
  4. 812024
  5. 592025

Výrazně nad celostátním průměrem. Často jde o lokalitu v centru nebo u nádraží s velkým počtem návštěvníků, někdy o lokalitu s dlouhodobými problémy. Leefbaarometer a večerní návštěva vám napoví, o který případ jde. K vloupání do obydlí tu dochází jen zřídka.

Zdroj a metodika

Policie, evidované trestné činy podle lokalit (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). V malých lokalitách bývají počty nízké; posuzujte je společně s počtem obyvatel a nemovitostí. Ne každý trestný čin je nahlášen.

Zpráva o nemovitosti s doporučením nabídkové částky

Chystáte se podat nabídku na Het Talud 1? Zjistěte, jakou má nemovitost skutečnou hodnotu.

Bezplatná stránka nabízí fakta. Zpráva odpoví na to podstatné: kolik nabídnout? Tři scénáře v eurech podložené skutečnými kupními cenami srovnatelných nemovitostí z registru Kadaster, hodnotou stanovenou modelem, údaji o překračování nabídkových cen v obci a stavem nemovitosti podle fotografií. Navíc otázky, které byste měli položit realitnímu makléři před podpisem smlouvy.

Příklad výpočtu: pokud nabídnete o 2% více, než je potřeba, zaplatíte u nemovitosti za 450 000 € navíc 9 000 €. Zpráva stojí 19 €.

Opatrná nabídkapod nabídkovou cenou nebo kolem ní, pokud je zájemců málo
Odpovídá tržní úrovniza kolik se zde v posledních měsících prodaly srovnatelné nemovitosti
Nabídka s vyšší šancí na úspěchnad tržní hodnotou, ale v rámci odhadovaného rozpětí hodnoty
  • Strategie podávání nabídek se třemi scénáři
    Opatrná nabídka, nabídka odpovídající trhu a nabídka s vyšší šancí na úspěch, všechny v eurech. Vycházejí z hodnoty stanovené modelem, srovnatelných prodejů a z toho, o kolik se v této obci překračuje nabídková cena.
  • Srovnatelné prodeje z registru Kadaster
    Skutečné kupní ceny nemovitostí v lokalitě, které jsou srovnatelné typem, velikostí a obdobím výstavby. Ceny jsou přepočtené na dnešní úroveň a zobrazené na mapě i v tabulce.
  • Hodnota stanovená modelem a předchozí prodeje
    Automatický odhad hodnoty včetně cenového rozpětí, historie prodejů na této adrese a vývoj daňové hodnoty WOZ v průběhu let.
  • Údaje o realitním trhu v obci
    Doba prodeje, procento navýšení oproti nabídkové ceně, cena za m² a ukazatel nedostatku nabídky pro tento typ nemovitosti (NVM), abyste věděli, jak velkou konkurenci můžete očekávat.
  • Otázky pro realitního makléře
    Seznam otázek na míru pro prohlídku, sestavený podle roku výstavby, energetického štítku, rizik v okolí, inzerátu a analýzy fotografií.
  • Stav nemovitosti podle fotografií
    Model pro analýzu obrazu vyhodnotí celkový stav, kuchyň a koupelnu i viditelné vady podle fotografií v inzerátu a odhadne orientační rozpočet na renovaci.
  • Měsíční náklady na bydlení podle výše nabídky
    Měsíční náklady pro každý scénář: hypotéka, vedlejší náklady na koupi, obecní daně a poplatky, energie a údržba, spolu se srovnáním s nájmem.
  • Včetně všech informací z bezplatné stránky
    Nemovitost, lokalita, energie, prostředí v okolí bydliště, klima, bezpečnost a letecký provoz v jednom přehledu, abyste měli vše v jediném PDF.

Porovnáváte více nemovitostí? 5 zpráv za € 39 měsíčně, další zprávy za € 6 za kus. Nejde o odborný odhad ceny ani o záruku, ale o údaje, kterými můžete svou nabídku podložit.

Časté dotazy k adrese Het Talud 1

Jakého typu je nemovitost na adrese Het Talud 1?

Nemovitost na adrese Het Talud 1 (Geldermalsen) je typu twee-onder-één-kap woning, rok výstavby 2020, obytná plocha 185 m², pozemek 319 m². Nachází se v lokalitě Verspreide huizen Westzijde v obci West Betuwe.

Jaký energetický štítek má nemovitost na adrese Het Talud 1?

Evidovaný energetický štítek má třídu A (datum evidence: 5 říjen 2020). U srovnatelné nemovitosti činí výdaje za plyn a elektřinu v průměru € 180 měsíčně.

Jakou přibližnou hodnotu má nemovitost na adrese Het Talud 1?

Orientační tržní hodnota se pohybuje mezi € 720.000 a € 942.000 (střední hodnota € 831.000, cenová úroveň září 2026). Výpočet vychází z daňových hodnot WOZ, nabídkových cen a prodejů srovnatelných nemovitostí v lokalitě. Jde o orientační odhad hodnoty, nikoli o odborný odhad ceny.

Jak klidné je prostředí na adrese Het Talud 1?

Průměrná roční hladina hluku u fasády je 52 dB Lden (mírně rušné). Největším zdrojem je železniční doprava. Denně v okruhu 2 km proletí přibližně 4 letadel ve výšce pod 3 000 m.

Hrozí na adrese Het Talud 1 povodeň?

Teoreticky ano: při povodni zde může voda dosáhnout výšky až 2,10 m (velké). Pravděpodobnost, že voda dosáhne výšky alespoň 20 cm, je střední (1 ku 30 až 1 ku 300 ročně).

Jak bezpečná je lokalita v okolí adresy Het Talud 1?

V oblasti Verspreide huizen Westzijde (lokalita) policie zaznamenala 140 trestných činů na 1 000 obyvatel za rok, oproti 26 v obci a 45 v celém Nizozemsku. Hodnocení kvality života podle Leefbaarometer: dobrá.

Jaká občanská vybavenost je v blízkosti adresy Het Talud 1?

Průměrné vzdálenosti v lokalitě: velký supermarket 1,8 km, praktický lékař 1,6 km, základní škola 1,0 km, jesle 1,7 km (CBS). Nejbližší školu, zastávku veřejné dopravy, dobíjecí stanici a zařízení péče o děti najdete na této stránce včetně vzdálenosti od této adresy.

Odkud tyto údaje pocházejí?

Z veřejných státních zdrojů: BAG a Kadaster (parametry nemovitosti, pozemek), EP-Online (energetický štítek), CBS (údaje o lokalitě, cenový index, spotřeba energie), RIVM (hluk, ovzduší, světlo, zeleň), Klimaateffectatlas a LIWO (horko, voda), otevřená data policie a Leefbaarometer (bezpečnost) a sítě ADS-B (letecký provoz). Všechny výpočty jsou orientační, nejde o odborný odhad ceny ani poradenství.