Lokalita De Donk

Lokalita ve čtvrti Noord · obec Den Bosch · Noord-Brabant

  • Počet nemovitostí: 853
  • 1.925 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1983
  • prům. daňová hodnota WOZ € 332.000

Bydlení v oblasti De Donk: místní lokalita v obci Den Bosch má Počet nemovitostí: 853, 1.925 obyvatel a 855 domácností. Nemovitosti v oblasti De Donk: převážně typu řadový dům (57%) a krajní řadový dům (29%), postavené převážně v období 1970-1989 (76%) a z toho 38% nemovitostí obývaných vlastníky a 62% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 332.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 64 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je C. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení více než dostatečná, průměrná hladina hluku je 52 dB (mírně rušné) a policie zaznamenala 35,8 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 800 m, základní škola ve vzdálenosti 600 m a 39 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti De Donk najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti De Donk

Nemovitosti
853
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1983
Průměrná obytná plocha
105 m²
Bytový fond (CBS)
854
2025

Typ nemovitosti

  • Řadový dům 57% 483
  • Krajní řadový dům 29% 244
  • Byt 14% 118
  • Samostatně stojící dům 1% 6
  • Dům v dvojdomku 0% 2

Energetický štítek

  • A nebo lepší 32% 269
  • B 33% 281
  • C 34% 294
  • D 1% 9

Období výstavby

  • 1970–1989 76% 651
  • 1990–2009 17% 149
  • 2010 a později 6% 53

Obyvatelé

Počet obyvatel
1.925
1. ledna 2025
Domácnosti
855
průměrný počet osob: 2,2
Jednočlenné domácnosti
30%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
39%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
3.340
obyvatel na km²
Plocha
0,6 km²
z toho vodní plochy: 0,1 km²
Narození mimo Nizozemsko
16%
Nizozemsko: 16%
Osoby v chudobě
3%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
36
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
67%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
58%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 17% 320
  • 15–25 let 11% 215
  • 25–45 let 26% 505
  • 45–65 let 26% 500
  • 65 let a více 20% 385

Původ

  • Nederland 70% 1.340
  • Evropa (kromě Nizozemska) 6% 110
  • Mimo Evropu 24% 455

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 34% 510
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 36% 540
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 29% 430

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 332.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
38%
Nájemní nemovitosti
62%
61% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
86%
14% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
0%
Neobydlené nemovitosti
2%
Nová výstavba v daném roce
0
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
2.490 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
560 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
750 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
28%
Bez zemního plynu
0%
Vytápění převážně elektřinou
2%
Připravovaná teplárenská síť
Den Bosch Noord
Initiatiefase, techniek onbekend, očekávaný termín: 2035
Vytápění (WarmteAtlas)
100% ústřední vytápění
2022
Geotermální potenciál
Ongunstig
Souvrství Slochteren

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
800 m
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
1,4 km
prům. vzdálenost
Základní škola
600 m
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
700 m
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
9
Míra urbanizace
Vysoká míra urbanizace
1.751 adres na km²
Počet aut na domácnost
0,9
808 osobních automobilů
Firemní provozovny
160
z toho 10 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
52 dB
obec 52 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
16%
obec 22%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
0%
obec 2%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
0%
obec 2%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
7%
obec 8%

Hluková zátěž u 853 nemovitostí

  • 46–50 dB: klidné 38% 321
  • 51–55 dB: přijatelné 48% 408
  • 56–60 dB: rušné 12% 101
  • 61–65 dB: hlučné 3% 23

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
100%
obec 97%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
100%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
100%
Maximální hloubka vody
4,7 m
průměrně 3,4 m v zaplavených místech

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
14,3 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
9,2 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
15,2 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Osvětlené
obec: osvětlené
Zeleň do 500 m
68%
obec 56%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
44 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
98%
obec 89%
Efekt tepelného ostrova
0,8–1,0 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
96%
obec 87%
Nemovitosti se střední nebo vysokou pravděpodobností povodně
100%
obec 70%
Podlaží nezasažené vodou při nejhorší povodni
32%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
100%
obec 81%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
1%
obec 4%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
12%
obec 1%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
0%
obec 4%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
36
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
69
+47 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
1,2
1 vloupání
Obec
59
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Diefstal uit auto 9% 6
  • Vernieling 7% 5
  • Mishandeling 6% 4
  • Bedreiging 4% 3
  • Fietsdiefstal 3% 2
  • Drugshandel 3% 2
  • Woninginbraak 1% 1
  • Inbraak schuur/garage 1% 1

Podle let

  1. 742021
  2. 502022
  3. 532023
  4. 492024
  5. 512025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Více než dostatečná Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Více než dostatečná
třída 6 z 9, měření 2024
Skóre
4,02
−0,09 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
+0,00
měření 2022: Více než dostatečná
Obec
Dobrá
skóre 4,12

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk −0,03 dostatečná
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví +0,00 dostatečná
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava +0,01 dostatečná
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování −0,04 dostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku −0,03 dostatečná

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Podloží a základy

Pokles terénu (celkový)
−0,6 mm ročně
obec −0,9 mm
Pokles terénu (v mělkých vrstvách)
+0,1 mm ročně
sesedání rašeliny a jílu
Očekávaný pokles do roku 2050
0 cm
pesimistický scénář
Nemovitosti ohrožené hnilobou dřevěných základových pilot
0,0%
zeer laag, obec 0,0%
Hniloba dřevěných základových pilot v roce 2050
0,0%
pesimistický scénář, sušší léta
Nerovnoměrné sedání v roce 2050
1,0%
ohrožené nemovitosti na plošných základech

Zdroj: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pokles terénu podle družicových měření (Bodemdalingskaart), riziko poškození základů podle lokalit (Deltares/KCAF, podíl ohrožených nemovitostí na dřevěných pilotách nebo plošných základech). Jde o průměr za lokalitu, nikoli o posouzení konkrétní nemovitosti.

Příjmy a práce

Medián čistého jmění domácností
€ 28.500
Míra zaměstnanosti
67%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
14%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
14,5%
podíl osob (celostátně 20 %)