Lokalita Dierenbuurt

Lokalita ve čtvrti Tanthof-Oost · obec Delft · Zuid-Holland

  • Počet nemovitostí: 409
  • 885 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1978
  • prům. daňová hodnota WOZ € 343.000

Bydlení v oblasti Dierenbuurt: místní lokalita v obci Delft má Počet nemovitostí: 409, 885 obyvatel a 435 domácností. Nemovitosti v oblasti Dierenbuurt: převážně typu řadový dům (48%) a byt (29%), postavené převážně v období 1970-1989 (100%) a z toho 56% nemovitostí obývaných vlastníky a 44% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 343.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 21 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je C. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení více než dostatečná, průměrná hladina hluku je 55 dB (mírně rušné) a policie zaznamenala 14,7 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 400 m, základní škola ve vzdálenosti 600 m a 28 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Dierenbuurt najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Dierenbuurt

Nemovitosti
409
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1978
Průměrná obytná plocha
98 m²
Bytový fond (CBS)
409
2025

Typ nemovitosti

  • Řadový dům 48% 197
  • Byt 29% 118
  • Krajní řadový dům 22% 89
  • Dům v dvojdomku 1% 4
  • Samostatně stojící dům 0% 1

Energetický štítek

  • A nebo lepší 6% 26
  • B 14% 58
  • C 70% 285
  • D 2% 9
  • E 7% 29
  • Bez štítku 0% 2

Období výstavby

  • 1970–1989 100% 407
  • 1990–2009 0% 1
  • Není známo 0% 1

Obyvatelé

Počet obyvatel
885
1. ledna 2025
Domácnosti
435
průměrný počet osob: 2,0
Jednočlenné domácnosti
41%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
28%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
9.258
obyvatel na km²
Plocha
0,1 km²
z toho vodní plochy: 0,0 km²
Narození mimo Nizozemsko
18%
Nizozemsko: 16%
Osoby v chudobě
2%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
34
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
63%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
56%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 14% 120
  • 15–25 let 14% 120
  • 25–45 let 22% 195
  • 45–65 let 22% 195
  • 65 let a více 28% 250

Původ

  • Nederland 68% 600
  • Evropa (kromě Nizozemska) 9% 75
  • Mimo Evropu 23% 205

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 27% 170
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 34% 220
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 39% 250

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 343.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
56%
Nájemní nemovitosti
44%
41% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
71%
29% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
0%
Neobydlené nemovitosti
2%
Nová výstavba v daném roce
0
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
2.250 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
400 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
760 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
29%
Bez zemního plynu
0%
Vytápění převážně elektřinou
1%
Vytápění (WarmteAtlas)
85% ústřední vytápění, 14% společná kotelna
2022
Geotermální potenciál
Ongunstig
Souvrství Slochteren

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
400 m
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
600 m
prům. vzdálenost
Základní škola
600 m
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
500 m
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
14
Míra urbanizace
Vysoká míra urbanizace
1.889 adres na km²
Počet aut na domácnost
0,8
337 osobních automobilů
Firemní provozovny
75
z toho 5 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
55 dB
obec 55 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
9%
obec 34%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
13%
obec 1%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
0%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
0%
obec 12%

Hluková zátěž u 409 nemovitostí

  • 51–55 dB: přijatelné 74% 304
  • 56–60 dB: rušné 22% 89
  • 61–65 dB: hlučné 4% 16

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
100%
obec 44%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
98%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
0%
Maximální hloubka vody
1,3 m
průměrně 1,1 m v zaplavených místech

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
17,1 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
8,7 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
15,7 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Jasné
obec: velmi jasné
Zeleň do 500 m
48%
obec 50%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
44 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
86%
obec 81%
Efekt tepelného ostrova
1,4–1,6 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
100%
obec 89%
Nemovitosti se střední nebo vysokou pravděpodobností povodně
0%
obec 0%
Podlaží nezasažené vodou při nejhorší povodni
97%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
4%
obec 40%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
5%
obec 11%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
13%
obec 0%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
0%
obec 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
15
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
13
-7 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
2,4
1 vloupání
Obec
57
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Vernieling 23% 3
  • Autodiefstal 15% 2
  • Woninginbraak 8% 1
  • Diefstal uit auto 8% 1
  • Fietsdiefstal 8% 1
  • Bedreiging 8% 1

Podle let

  1. 192021
  2. 212022
  3. 142023
  4. 102024
  5. 162025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Více než dostatečná Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Více než dostatečná
třída 6 z 9, měření 2024
Skóre
4,01
−0,09 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
−0,04
měření 2022: Více než dostatečná
Obec
Více než dostatečná
skóre 4,05

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk −0,03 dostatečná
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví −0,01 dostatečná
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava +0,01 dostatečná
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování −0,04 dostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku −0,03 dostatečná

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Podloží a základy

Pokles terénu (celkový)
−1,4 mm ročně
obec −1,5 mm
Pokles terénu (v mělkých vrstvách)
−0,4 mm ročně
sesedání rašeliny a jílu
Očekávaný pokles do roku 2050
4 cm
pesimistický scénář
Nemovitosti ohrožené hnilobou dřevěných základových pilot
0,3%
zeer laag, obec 0,2%
Hniloba dřevěných základových pilot v roce 2050
0,3%
pesimistický scénář, sušší léta
Nerovnoměrné sedání v roce 2050
1,0%
ohrožené nemovitosti na plošných základech

Zdroj: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pokles terénu podle družicových měření (Bodemdalingskaart), riziko poškození základů podle lokalit (Deltares/KCAF, podíl ohrožených nemovitostí na dřevěných pilotách nebo plošných základech). Jde o průměr za lokalitu, nikoli o posouzení konkrétní nemovitosti.

Příjmy a práce

Medián čistého jmění domácností
€ 124.700
Míra zaměstnanosti
63%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
14%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
15,5%
podíl osob (celostátně 20 %)