Lokalita Donderberg

Lokalita ve čtvrti Rhenen West · obec Rhenen · Utrecht

  • Počet nemovitostí: 334
  • 740 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1978
  • prům. daňová hodnota WOZ € 380.000

Bydlení v oblasti Donderberg: místní lokalita v obci Rhenen má Počet nemovitostí: 334, 740 obyvatel a 335 domácností. Nemovitosti v oblasti Donderberg: převážně typu řadový dům (58%) a krajní řadový dům (26%), postavené převážně v období 1970-1989 (96%) a z toho 63% nemovitostí obývaných vlastníky a 37% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 380.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 10 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je C. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení dobrá, průměrná hladina hluku je 48 dB (klidné) a policie zaznamenala 13,5 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 1,2 km, základní škola ve vzdálenosti 600 m a 31 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Donderberg najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Donderberg

Nemovitosti
334
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1978
Průměrná obytná plocha
117 m²
Bytový fond (CBS)
336
2025

Typ nemovitosti

  • Řadový dům 58% 195
  • Krajní řadový dům 26% 88
  • Dům v dvojdomku 11% 38
  • Samostatně stojící dům 4% 13

Energetický štítek

  • A nebo lepší 4% 12
  • B 6% 21
  • C 85% 283
  • D 3% 11
  • F 1% 3
  • G 1% 4

Období výstavby

  • Před rokem 1945 2% 8
  • 1945–1969 1% 3
  • 1970–1989 96% 319
  • 1990–2009 1% 3
  • 2010 a později 0% 1

Obyvatelé

Počet obyvatel
740
1. ledna 2025
Domácnosti
335
průměrný počet osob: 2,2
Jednočlenné domácnosti
31%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
31%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
5.310
obyvatel na km²
Plocha
0,1 km²
Narození mimo Nizozemsko
4%
Nizozemsko: 16%
Osoby v chudobě
1%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
14
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
69%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
63%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 13% 95
  • 15–25 let 10% 75
  • 25–45 let 20% 145
  • 45–65 let 30% 220
  • 65 let a více 28% 205

Původ

  • Nederland 90% 660
  • Evropa (kromě Nizozemska) 3% 20
  • Mimo Evropu 7% 55

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 23% 130
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 43% 240
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 34% 190

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 380.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
63%
Nájemní nemovitosti
37%
35% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
100%
0% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
0%
Neobydlené nemovitosti
1%
Nová výstavba v daném roce
0
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
2.560 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
900 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
930 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
40%
Bez zemního plynu
1%
Vytápění převážně elektřinou
7%
Vytápění (WarmteAtlas)
99% ústřední vytápění, 1% elektrické vytápění
2022
Geotermální potenciál
Ongunstig
Souvrství Slochteren

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
1,2 km
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
1,0 km
prům. vzdálenost
Základní škola
600 m
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
600 m
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
5
Míra urbanizace
Střední míra urbanizace
1.051 adres na km²
Počet aut na domácnost
1,2
400 osobních automobilů
Firemní provozovny
55
z toho 5 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
48 dB
obec 51 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
6%
obec 19%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
0%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
0%
obec 10%

Hluková zátěž u 334 nemovitostí

  • do 45 dB: velmi klidné 29% 96
  • 46–50 dB: klidné 54% 179
  • 51–55 dB: přijatelné 12% 40
  • 56–60 dB: rušné 6% 19

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
0%
obec 10%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
0%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
0%
Maximální hloubka vody
žádný

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
10,4 µg/m³
99% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
8,7 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
14,6 µg/m³
16% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Tmavé
obec: tlumeně osvětlené
Zeleň do 500 m
77%
obec 66%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
42 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
96%
obec 95%
Efekt tepelného ostrova
0,6–0,8 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
98%
obec 87%
Podlaží nezasažené vodou při nejhorší povodni
100%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
100%
obec 95%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
4%
obec 10%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
0%
obec 0%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
0%
obec 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
14
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
10
+11 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
3,0
1 vloupání
Obec
23
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Bedreiging 20% 2
  • Mishandeling 20% 2
  • Woninginbraak 10% 1
  • Vernieling 10% 1

Podle let

  1. 112021
  2. 62022
  3. 72023
  4. 92024
  5. 92025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Dobrá Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Dobrá
třída 7 z 9, měření 2024
Skóre
4,19
+0,08 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
+0,04
měření 2022: Dobrá
Obec
Dobrá
skóre 4,12

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk +0,04 dostatečná
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví +0,02 dostatečná
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava −0,06 slabá
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování +0,02 dostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku +0,07 více než dostatečná

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Podloží a základy

Pokles terénu (celkový)
−0,8 mm ročně
obec −0,8 mm
Pokles terénu (v mělkých vrstvách)
+0,1 mm ročně
sesedání rašeliny a jílu
Očekávaný pokles do roku 2050
0 cm
pesimistický scénář
Nemovitosti ohrožené hnilobou dřevěných základových pilot
0,0%
zeer laag, obec 0,1%
Hniloba dřevěných základových pilot v roce 2050
0,0%
pesimistický scénář, sušší léta
Nerovnoměrné sedání v roce 2050
0,9%
ohrožené nemovitosti na plošných základech

Zdroj: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pokles terénu podle družicových měření (Bodemdalingskaart), riziko poškození základů podle lokalit (Deltares/KCAF, podíl ohrožených nemovitostí na dřevěných pilotách nebo plošných základech). Jde o průměr za lokalitu, nikoli o posouzení konkrétní nemovitosti.

Příjmy a práce

Medián čistého jmění domácností
€ 230.500
Míra zaměstnanosti
69%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
11%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
17,9%
podíl osob (celostátně 20 %)