Lokalita Fivelmonde

Lokalita ve čtvrti Fivelzigt · obec Eemsdelta · Groningen

  • Počet nemovitostí: 412
  • 855 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1990
  • prům. daňová hodnota WOZ € 218.000

Bydlení v oblasti Fivelmonde: místní lokalita v obci Eemsdelta má Počet nemovitostí: 412, 855 obyvatel a 355 domácností. Nemovitosti v oblasti Fivelmonde: převážně typu řadový dům (43%) a dům v dvojdomku (31%), postavené převážně v období 1970-1989 (52%) a z toho 69% nemovitostí obývaných vlastníky a 31% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 218.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 30 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je C. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení dostatečná, průměrná hladina hluku je 51 dB (mírně rušné) a policie zaznamenala 16,4 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 1,8 km, základní škola ve vzdálenosti 1,4 km a 44 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Fivelmonde najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Fivelmonde

Nemovitosti
412
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1990
Průměrná obytná plocha
119 m²
Bytový fond (CBS)
402
2025

Typ nemovitosti

  • Řadový dům 43% 176
  • Dům v dvojdomku 31% 126
  • Krajní řadový dům 25% 104
  • Samostatně stojící dům 1% 6

Energetický štítek

  • A nebo lepší 8% 32
  • B 17% 71
  • C 56% 230
  • D 1% 5
  • E 0% 1
  • G 0% 1
  • Bez štítku 17% 72

Období výstavby

  • Před rokem 1945 0% 2
  • 1970–1989 52% 214
  • 1990–2009 30% 124
  • 2010 a později 17% 72

Obyvatelé

Počet obyvatel
855
1. ledna 2025
Domácnosti
355
průměrný počet osob: 2,4
Jednočlenné domácnosti
28%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
44%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
1.499
obyvatel na km²
Plocha
0,6 km²
z toho vodní plochy: 0,0 km²
Narození mimo Nizozemsko
5%
Nizozemsko: 16%
Osoby v chudobě
1%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
23
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
73%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
71%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 18% 155
  • 15–25 let 11% 90
  • 25–45 let 26% 220
  • 45–65 let 29% 250
  • 65 let a více 16% 135

Původ

  • Nederland 86% 720
  • Evropa (kromě Nizozemska) 5% 40
  • Mimo Evropu 10% 80

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 20% 130
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 61% 400
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 20% 130

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 218.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
69%
Nájemní nemovitosti
31%
13% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
100%
0% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
15%
Neobydlené nemovitosti
13%
Nová výstavba v daném roce
0
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
2.470 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
1.390 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
930 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
58%
Bez zemního plynu
1%
Vytápění převážně elektřinou
4%
Připravovaná teplárenská síť
Delfzijl 4 buurten
Initiatiefase, techniek onbekend
Vytápění (WarmteAtlas)
100% ústřední vytápění
2022
Geotermální potenciál
>50%kans >5MWth
Souvrství Slochteren

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
1,8 km
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
1,5 km
prům. vzdálenost
Základní škola
1,4 km
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
1,4 km
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
6
Míra urbanizace
Nízká míra urbanizace
639 adres na km²
Počet aut na domácnost
1,3
450 osobních automobilů
Firemní provozovny
35
z toho 5 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Školy

lokalita Fivelmonde: 1 škola s údaji o počtu žáků a hodnocením školní inspekce.

Všechny školy v obci Eemsdelta

Otevřená data o vzdělávání DUO a Inspectie van het Onderwijs; škola je přiřazena k lokalitě podle adresy pracoviště.

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
51 dB
obec 49 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
12%
obec 7%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
0%
obec 3%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
0%
obec 1%

Hluková zátěž u 412 nemovitostí

  • 46–50 dB: klidné 51% 211
  • 51–55 dB: přijatelné 37% 154
  • 56–60 dB: rušné 11% 47

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
100%
obec 97%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
100%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
100%
Maximální hloubka vody
3,5 m
průměrně 3,0 m v zaplavených místech

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
6,5 µg/m³
0% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
6,1 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
12,1 µg/m³
0% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Tmavé
obec: tmavé
Zeleň do 500 m
68%
obec 60%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
44 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
99%
obec 96%
Efekt tepelného ostrova
0,4–0,6 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
100%
obec 98%
Nemovitosti se střední nebo vysokou pravděpodobností povodně
0%
obec 0%
Podlaží nezasažené vodou při nejhorší povodni
39%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
8%
obec 36%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
3%
obec 11%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
0%
obec 0%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
0%
obec 23%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
16
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
14
-13 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
4,9
2 vloupání
Obec
32
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Woninginbraak 14% 2
  • Vernieling 14% 2
  • Fietsdiefstal 7% 1
  • Openlijk geweld 7% 1

Podle let

  1. 232021
  2. 182022
  3. 102023
  4. 192024
  5. 132025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Dostatečná Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Dostatečná
třída 5 z 9, měření 2024
Skóre
3,99
−0,12 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
−0,05
měření 2022: Více než dostatečná
Obec
Více než dostatečná
skóre 4,05

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk +0,04 více než dostatečná
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví −0,02 dostatečná
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava −0,15 nedostatečná
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování +0,03 dostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku −0,02 dostatečná

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Podloží a základy

Pokles terénu (celkový)
−3,0 mm ročně
obec −3,7 mm
Pokles terénu (v mělkých vrstvách)
−0,3 mm ročně
sesedání rašeliny a jílu
Očekávaný pokles do roku 2050
4 cm
pesimistický scénář
Nemovitosti ohrožené hnilobou dřevěných základových pilot
0,1%
zeer laag, obec 1,1%
Hniloba dřevěných základových pilot v roce 2050
0,1%
pesimistický scénář, sušší léta
Nerovnoměrné sedání v roce 2050
0,3%
ohrožené nemovitosti na plošných základech

Zdroj: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pokles terénu podle družicových měření (Bodemdalingskaart), riziko poškození základů podle lokalit (Deltares/KCAF, podíl ohrožených nemovitostí na dřevěných pilotách nebo plošných základech). Jde o průměr za lokalitu, nikoli o posouzení konkrétní nemovitosti.

Příjmy a práce

Medián čistého jmění domácností
€ 132.200
Míra zaměstnanosti
73%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
5%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
17,7%
podíl osob (celostátně 20 %)